לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-11-2004, 12:24
צלמית המשתמש של cancer
  cancer cancer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.03
כרגיל קשה הבנה..
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "זה כי חסר לך קצת ידע בסיסי..."

אני ממש לא צריך את ה"תובנות העילאיות" שלך בכדיי להבין שמדובר ביצור חי..
אני דיברתי על הזכות לחיים וההכרה בכך שמדובר ביצור נפרד בעל זכות נפרדת לחיים
ציטוט:
להתיחס אילו כאל יצור חי נפרד
יש דעות שונות לגביי מתי זה נקרא כבר עובר שיש לו זכות לחיות...וגם לגביי השאלה באם המתת חסד נחשבת לרצח או לא ישנם גם דעות שונות....
מבחינתי כל עוד הוא לא יצא מרחם אימו הוא חלק אינטגרלי מגוף האישה שאין לו זכות חיים משלו.
ורק לה יש זכות לקבוע אם להפיל אותו או שלא...והקריטריון הזה לא פחות מוסרי מכל
קריטריון שרירותי אחר..

נערך לאחרונה ע"י cancer בתאריך 10-11-2004 בשעה 12:50.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-11-2004, 00:57
  פיטר פיטר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.02
כל עוד זה תלוי בי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הולי שמתחילה ב "ללדת ילד נכה או הפלה?"

אז כן. חד משמעית. אבל לאישה יש קניין גדול יותר על ההחלטה.
הרבה גם תלוי בחודש ההריון, וגם אחרי בדיקות בקליניקות שונות כדי להיות בטוח שלא נפלה טעות.
אולי זה לא הומני, אבל מה כן? להרוס את החיים שלי ושל הילד שיוולד נכה? למה?

עריכה: ולא חושב שהפלה זה רצח... להרוג ג'וק זה רצח? ולהרוג עובר שמפותח בערך כמו ג'וק? הקטע שעובר הוא "חלק ממך", היית רוצה לראות חלק ממך נכה? גם אי אפשר לדעת אם לעובר יש נשמה ותודעה כשם שאי אפשר לדעת אם לג'וק יש. הכל עניין פסיכולוגי וכל אחד מסתכל על זה בדרך אחרת.
אפשר לשכנע את עצמך שזה רצח, לראות סיוטים בלילה שהעובר מדבר אליך כביכול, להאמין שהוא 'מרגיש' שאתה "רוצח" אותו ומתחנן לעזרה (כמו באיזה עלון נגד הפלות שראיתי פעם).
או שאפשר להסתכל על זה אחרת, כמו שאתה מסיר גידול, ביצית מופרת, אורגניזם שלא התפתח. לא להכנס עמוק מידי לעניין שבכך. הכל בראש.

נערך לאחרונה ע"י פיטר בתאריך 08-11-2004 בשעה 01:08.
ישן 08-11-2004, 10:49
  גולבו כחולות גולבו כחולות אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.08.02
הפלה זה לא רצח
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי BulBuloN שמתחילה ב "אם זה היה תלוי בי אז ללדת"

כמו שעל פי ההלכה ביצה שעוד לא יצא מתוך הגוף נחשבת חלק מהגוף אז ככה צריך להיות היחס לאותו עובר, הוא חלק פגום בגוף שיש לפעול על מנת להסיר אותו ולא לתת לו להתפתח בכל מקרה.
כמובן שהכל הוא כאשר ישנה אפשרות לבחור בין הפלה לבין המשכת היריון שלפעמים עלולה לסכן את חיי האם עוד דבר שאסור על פי ההלכה.
באם והיה מקרה שנולד ילד נכה על משפחתו לטפל בו ולדאוג לכל צרכיו למרות הכל.
וכמובן שיש גישה לעניין שאומרת שמותר לעשות הפלות במקרים מסויימים ורבים (כמו זה שמישהי נכנסה להריון בטעות) ויש גישה אחרת שאומרת שאסור בשום פנים ואופן לעשות הפלה.

אני אומר לכם זה בלתי אפשרי לא לעשות הפלות זה דבר הכרחי ובמדינה שלנו זה חוקי אבל כדי לקבל אישור לזה צריך לעבור וועדת הפלות מיוחדת שבוחנת כל מקרה לגופו ורק אם הוא מתאים היא מאשרת את ההפלה.

יש מקרים רבים שפשוט אין ברירה אלא לעשות הפלה (לדוגמא כאשר יש ידידעה ברורה שהתינוק וההריון כולו בסכנה) ויש מקרים שבהם אין צורך לעשות הפלה (כמו בני זוג שהחליטו שעכשיו לא מתאים להם עוד ילד).

ישן 08-11-2004, 11:20
  qolo qolo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.04
כנסי..

לכל הגולשים למינהם דעו לכם - הפלה=רצח

הרי הילד שנמצא בתוכך הינו הילד שלך ושייך לך,האם את מוכנה להרוג יצור חי שקיים בך והוא שלך ,הוא הילד שלך.
ישנם אינספור סיכונים בשעת הפלה.
מי אמר שילד נכה הוא ילד שדינו מוות וצריך להרוג אותו?!?!?!?!?!
הוא לא יצור חי? הוא לא בן אדם? יופי!
אז אולי נקום מחר בבוקר ונרצח את כל הנכים החרשים שקיימים במדינה הזאת,כדי "שלא יסבלו"
ממש משעשע העניין שיסבול.
הילד חי ונושם,למרות שהוא יצור קטן..הוא חי.

הנה מעט הסיכונים שיש בהפלה:

http://www.geocities.com/sonyk99/

האתר עצמו כבר התעדכן לעמותת אפרת.

כנסי לאתר ותקראי את הסיפורים המצמררים של אימהות שעברו הפלות.

את מוזמנת לצפות בסרטים שבאתר ולראות בדיוק כיצד מתבצע הפלה וכמה אכזרי ונורא זה
www.efrat.org.il

דבר חשוב ביותר:
במקרה ואת תעשי הפלה מה שאני בטוח שלא תבחרי בהריגת בנך.תאריך ההפלה יישא עימך לאורך כל החיים .
ישנם הרבה מאוד סיפורים על אימהות שסובלות ובוכות. "היום הוא היה צריך להיות בן 5 היום..בן 18..."
זהו מסע ארוך שתצטרכי לסבול עד סוף חייך.

במידה ואת צריכה סיוע אשמח לעזור לך ולהפנות אותך...
העמותה עצמה עוזרת מבחינה כלכלית ורגשית עד רגע הלידה ועד אחרי הלידה .
את יכולה להתקשר לטלפונים שלהם והם יטפלו בך אישית ותמיכה לאורך כל הדרך.

תזכרי!
יש לך ילד, והוא רוצה לחיות!
ישן 08-11-2004, 11:32
  גולבו כחולות גולבו כחולות אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.08.02
הנה הודעה של דמגוגיה בגרוש
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי qolo שמתחילה ב "כנסי.."

גם אני יכול לכתוב בכתב ענק.

ניקח דוגמא של מישהי שאנסו אותה כן, ולצערה היא נכנסה להריון, מה גם אז היא צריכה ללדת את העובר שלה? למרות שהוא עובר עדיין אין לו חיים והוא לא ילד וללא נשמה, זאת לידה של ממזר והילד על פי אותה ההלכה היהודית אין לו זכויות בעולם פרט לכל הסבל שיגרם לו ולאמו.

וננחי שלא מאונס הכניסה להריון, נניח שילדה בת 14 שכבה עם החבר שלה ואז נכנסה להריון מה גם אז היא צריכה לגדל ילד כבר בגיל 15 כשאין לה את האמצעים לכך? גם כאן צריך לגדול הילד ללא אבא כאשר שוב הוא יהיה ממזר או כל דבר אחר?

אני חס וחלילה לא אומר לחסל את כל הנכים שחיים, מי שנולד כבר וכבר רשמתי את זה יש לתת לו את הטיפול המסור והאוהב ולדאוג לו אבל מי שעוד לא נולד וידוע שתיהיה לו בעיה קשה ואפשר למנוע את הבעיה הזאת ואת הסבל ממנו וממשפחתו יש למנוע זאת על ידי הפלה.

ועכשיו עוד דוגמא זוג הורים שרוצים ילד רוצים מאוד ואז מסתבר שהאישה נכנסה להריון אבל לצערה היא בדיוק בתקופה שבה היא נמצאת בטיפול תרופתי כלשהו שבוודאות פגע בעובר שלה וימנע ממנו להתפתח מה גם אז הם צריכים ללדת אותו למרות שמדובר פה בסיכון חייהם של האישה והעובר?

התשובה לכל המקרים היא לא הפלה זה לא רצח ובאם קורה מקרה חריג של אישה שנכנסת להריון ויש צורך ממשי להפסיק אותו או שיש סיבה להפסיק את ההריון אזי שיש לעשות את זה פשוט מאוד.

וכמו שאמרתי יש גוף מיוחד בארץ שהוא אחראי על הנושא והוא מאפשר רק במקרים חריגים כמו במקרים שלמעלה לבצע הפלה.

כמובן שאם ההורים מגלים שזה בת והם רוצים בן או שלילד יש עיניים ירוקות במקום כחולות או שפשוט לא מתאים להם עכשיו ילד כי זה מתנגש עם התוכניות לעשות טיול במזרח אז במקרים כאלה אין ואסור לעשות הפלה אבל במקרים שכן יש בעיה זה פשוט מאוד וצריך לעשות הפלה ועובדה היא שעושים הפלה.

אל תתנו לבלבל אותכם הפלה זה לא רצח !!!

ישן 08-11-2004, 20:17
  DefendeRoE DefendeRoE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.04.04
שלח הודעה דרך ICQ אל DefendeRoE
דעתי האישית ותגובה כללית

לדעתי יש לאפשר הפלה לילד למרות שאני בתור אבא יודע שאני אוהב אותו או אותה העולם החוץ פשוט אכזרי מידי בעולם שבחוץ לא יתנו לך יד ועזרה על המוגבלות שך אלא יצחקו עלייך וינצלו אותה לרעתך חוק הג'ונגל החזק שורד נכון אנחנו מתקדמים ומאורים ואינטלגטיים אבל החוקים הבסיסים שקבע לנו הטבע נשמרים מצויין... ובנוסף לגבי הפלות מה אם האישה נאנסה באכזריות ועברה את הטראומה הקשה ביותר בחייה ותסכימו איתי שזוהי אחת מהחוויות הגרועות ביותר שיש בחיים האלה ולא חסרים סיפורים קורעי לב, הילד הזה יזכיר לאותה אם צעירה כל פעם את החוויה הנוראית שהיא עברה הוא ישא בתוכו חלק מאותו אדם שביצע לה את המעשה הנוראי הזה אני לא יודע אם היא תוכל להתסכל לו בעיניים ולא יודע מה איתכם אבל ילד שגדל בלי אהבה בדרך כלל לא יגדל להיות הנער המחונך והמנומס שגדל והצליח להרוויח את עושרו בדרך החוקית. ועוד בנושא ההפלה האם מותרת או לא מה בדבר גילוי עריות? אחד החטאים החמורים ביותר ליהדות ובכלל מעשה מזוויע לכשעצמו מה אז? הפלה מותרת? הרי התינוק יהיה "טמא" וגם אימו של התינוק "טמאה" וכל העולם ואחותו טמאים ורנים יגידו שהפלה במקרה כזה היא בסדר?

באמת הבאתו של ילד לעולם היא בחירה של זוג הורים שאמורה לבוא מתתוך אהבה ורצון להמשיך ובאם הנסיבות שונות והילד אינו בריא או נסיבות הבאתו לעולם אינן רצוניות למה לדון את הילד לחיים של סבל? מה החטא שלו היה? לילד יש זכות לבחור אם להוולד או לא?

בכל מקרה דעתי היא שיש לתת להורים להחליט נכון שמדובר אולי בהרג של יצור חי אך האלטרנטיבה של להעניש אותו בחיי יסורים אינה טובה יותר
ישן 08-11-2004, 21:37
  דציבל דציבל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.04
איני יכול לסכם את מחשבותי בכותרת

אכן.נכות היא דבר קשה,סיזיפי וההתמודדות איתו קשה.נכון שהוא לא מושלם,נכון שהוא מוגבל ונכון שהוא לא כמו כולם,אך לדעתי-ילד הוא ילד כאשר לא משנה אם הוא נכה,אוטיסט או בעל קשיים אי אילו ואחרים. חלק מההבנות שהגיעו במאה ה20 היא שכל אדם הוא שונה אחד מהשני ואין שני בני אדם שונים לא באופיים ולא בטביעת אצבעותיהם.לכן יש לנו שחורים,לבנים,בעלי עיניים מלוכסנות וגם כאלה שנולדו עם מחלה חשוכת מרפא,פגמים באחד החושים או פגם מוחי שמקשה עליהם לתקשר עם העולם,ובכל זאת הם נולדים.
האדם נוצר בצלם אלוהים ולכן אינו רשאי להחליט על מותו או לקחת חיים של אנשים אחרים.
איני חושב שהפלה זה רצח.הפלה היא זכות של האישה לנהוג בגופה ככל העולה על רוחה, אך איני חושב שבזה שניצור לנו מן "עולם מושלם" כזה שרק מי שאינו בעל פגמים יכול להיוולד.כי הרי מי יחליט מהו פגם?!מדוע הנכות היא פגם ולא זכות לקיים אורח חיים שאינו כמקובל?מדוע השונה הוא החריג?
נכות היא אמנם מקשה לחיות אך היא לא גזירה משמיים.ישנו קושי גדול מאוד להיות נכה אין לי שום צל של ספק בכך, אך אובדן היכולת ללכת הוא אינו אובדן החיים.הנכה יכול לדבר,לשמוע,לגעת ולהרגיש.ישנם מקרים רבים אשר יותר קשים מנכות ובכל זאת אותם ילדוים מנסים ליצור חיים תקינים ככל האפשר.בעזרת הטכונלוגיה המודרנית נכים כיום יכולים להשתלב כמעט בכל תחומי החברה,כך שאפילו אדם עם שיתוק בכל הגוף ועם קושי גדול ביכולת הדיבור יכול לעבוד כמתכנת מחשבים במשרה מלאה(אני מכיר אחד כזה.
לדעתי,ברוב התחומים נכון המשפט כי אין דבר העומד בפני הרצון,כך שגם אדם שגזרו עליו נכות יכול פתאום לקום מכיסא הגלגלים ולצעוד לעבר השקיעה(מטאפורית כמובן.מעשית הוא נופל כמה פעמים עד שהוא מצליח ללכת,כמו תינוק שמנסה ללכת בפעם הראשונה

בגרמניה שלפני 60 שנים היה מבצע של המתת חסד,שבו כל מי שלדעת הפיהרר אינו מתאים לחברה הושמד.יש לחשוב אם לכך אנחנו שואפים..
ישן 09-11-2004, 00:20
  shikooz shikooz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.04
שאלה קשה
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי דציבל שמתחילה ב "איני יכול לסכם את מחשבותי בכותרת"

אפילו יותר מדי קשה..אל תיקחו אותה בקלות ראש כי אין תשובה אחד ברורה.
זה אחד מהשאלות שאפילו לא שואלים..
ולא ידידי אני לא חושב שצריך להכניס פה את היטלר או הנאצים למשוואה..
כיוון שהעלו פה טעונים נכונים שהילד לא נולד, אך אם מגלים שהוא נכה,שמגלים בבדיקת אולטרסנד בשלב מתקדם יחסית של ההריון..סימן שהילד כבר התפתח ויש לו צורה של תינוק כבר אז מדובר בהריגת תינוק ולא עובר..
אך למרות זאת חיים של נכה הם חיים קשים,קשים מאוד גם למשפחה וגם לתינוק,חיים שלא כשאר בני האדם.השאלה שעולה היא איזה סוג נכות,עם מדובר בנכות קשה אז אין ספק צריך לבצע את ההליך ,ההורים לא קשורים לתינוק הם לא ראו אותו מעולם ..והריגתו תיהיה עדיפה לו ולהם..

אך אם מדובר בנכות קלה..אני לא יודע עם יש דבר כזה,כמו מחסור ברגל,מחסור ביד אפשרי לגדל את התינוק ולאהוב אותו באותו מידה..

דעתי האישית היא שזה מאוד תלוי באיזה נכות, הנכות שהייתי הכי מתלבט היא שמיעה ועיורון,אך כיום הרפואה כל כך מתקדמת שלפעמים גם עיוורים מתחילים לירואת וחרשים מתחילים לשמוע.

חברה תינוק זה דבר מבורך,אחותי הפילה ובקלות ראש יש לציין בגלל אחד המקרים שציינת אף אחד לא שבוז ועצוב במשפחה כיוון שלא יכולנו להיקשר לדבר שלא ראינו מעולם..אך הוא הופל בשלב העובר..ובשלבים מתקדמים כבר יש איסור ע''פ חוק להפיל אלא אם במקרים מיוחדים כמו שציינתם.אניי חושב.
ישן 09-11-2004, 19:52
צלמית המשתמש של Gwenhwyfar
  Gwenhwyfar Gwenhwyfar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.03
שלח הודעה דרך MSN אל Gwenhwyfar
שאלה קצת מורכבת....

אני חושבת שזה תלוי מאוד באיזה שלב של ההריון מגלים בעיה בעובר ואיזו תפיסה אישית יש בנוגע לעניין .
תראי- אבי נכה מלידה, לא משהו צפוי מראש אלא אי ספיקת חמצן בשעת הלידה וכתוצאה מכך- צליעה ברגל .
אבי, הוא האדם הכי אימפולסיבי שאני מכירה, חרף ולמרות הנכות שלו- הוא עובד, מנקה, מרים וסוחב .
רק שלשום הוא צבע לבד לגמרי את חדר המיגון שלנו בבית, כי בעיניו זה עיסוק קשה, אך נפלא .
להגיד שהיו לו חיים קלים ? -לא . להגיד שלא לעגו לו ילדים ? -לא . להגיד שלהוריו היה קל לגדלו ? -לא .
לצבא הוא לא יכל להתגייס כי הצליעה מקשה עליו בהליכה, וזה חסך שהוא מצטער עליו עד היום .
אבל האדם הזה לא נשאר תקוע מאחור עם הבעיה שלו, הוא למד ולימד (30 שנה) בתיכון ומורים ותלמידים העריצו אותו .
אז אבי מבחינתי הוא דוגמה נהדרת לאדם שחי עם מגבלה אבל לא בחר לעשות ממנה אורח חיים אלא עניין שולי .

לעניין ההיפותטיות :
אני מניחה שאני- אם הייתי מגלה בשלבים מוקדמים של ההריון שישנה בעיה עם העובר (סיכוי לפיגור או לנכות),
יּתכן שהייתי מפסיקה את ההריון (דבר שקשה לכשעצמו, אני לא מתעסקת בשאלה של הפלה= רצח/לא רצח,
אלא בקושי שיש לאם לספוג הפלת עובר שגדל בתוכה, בין אם ההפלה הינה טבעית או יזומה) .
אך אם הייתי מגלה זאת בשלב מאוחר של ההריון- סביר להניח שלא הייתי מפסיקה חיים שגדלו בתוכי .

אז בואי נסכם דברים שצריך לקחת בחשבון :
1. הבאת חיים חדשים לעולם .
2. התמודדות הילד עם מגבלותיו/ התמודדות ההורים עם מגבלות הילד .
3. החברה (בלתי נמנע, אנחנו לא חיים בבועה) .

-כמה חשיבות מייחסים לכל מדד מאלו שציינתי- זה לפי שיפוט אישי .
אבל חיים, הם מתנה הכי גדולה שיכולה להתווסף לעולם הזה, בין אם הם בעלי מום או לאו .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Gwenhwyfar בתאריך 09-11-2004 בשעה 20:03.
ישן 10-11-2004, 14:59
צלמית המשתמש של cancer
  cancer cancer אינו מחובר  

עוד היקש לוגי שגוי..:))
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "אני באמת לא יודע...."

אם אנחנו מסכימים שהזכות של העובר לחיות היא בדיוק כמו הזכות של בן אדם כפי שאתה טוען
ציטוט:
ולכן ההפלה היא הריגה של אדם.
אז כל הפלה היא בדיוק כמו רצח של אדם ולא יכולה להיות פה שום הצדקה כפי שלא יכולה להיות הצדקה לרצח של ילד מפגר שכבר נולד...
רק אם נטען שעובר הוא לא כמו אדם שיש לו זכות משלו לחיות נוכל למצא הצדקה להפלה.
ולכן זו גם לא נקראת שאלה נפרדת כפי שטענת....

אגב ההלכה היהודית מתירה הפלה במקרה שמתגלה שהעובר יתפתח לילד נכה,כלומר גם ההלכה מכירה בכך שהעובר עצמו לא מוגדר כ"אדם"אלא עד שנולד....
ובכלל ההתנגדות להפלה והראיה בה "רצח" באה מחוגים קיצוניים בנצרות ...

נערך לאחרונה ע"י cancer בתאריך 10-11-2004 בשעה 15:13.
ישן 10-11-2004, 19:41
צלמית המשתמש של cancer
  cancer cancer אינו מחובר  

גאון שלי,אתה בכלל קורא מה שאתה כותב?:)))
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "אמר המומחה ללוגיקה שגויה"

מה זה הדוגמאות המפגרות האלה שמשוות את העובר לאוייב??
אם אתה מגדיר את העובר כ"אדם" אין לך שום צידוק ל"רצוח" אותו כדבריך..
בבקשה,תביא לי צידוק למה הריגה של עובר שנחשב בשבילך כ"אדם" לא נחשבת כרצח
,נו אני מחכה
לא תמצא שום צידוק מוסרי לזה אלא אם כן אתה לא מגדיר את העובר כ"אדם" בעל זכות חיים משלו!!

לגביי ההלכה ,לפי האנציקלופדיה התלמודית העניין שנוי במחלוקת,ישנם רבנים
שמסכימים וישנם שלא :

1ג. הוראות עובריות
באופן כללי, לסוברים שאיסור ההפלה הוא מן התורה, ובפרט לשיטות הסוברים שעובר הוא
נפש, אין כל הצדקה להפלתו, גם אם נדע בבירור שהוא וולד כזה שיחיה רק זמן קצר, וחולה
כל העת, ולא יהיה בו שום דעת, ויצטרכו לטרוח עמו הרבה יותר מכפי יכולתה של האם, שכן
יש גם בעובר זה איסור רציחה, כמו בעובר בריא ושלם, ודינו במובן זה כמו יילוד, שיש לו
מחלות או מומים, שאין מי שיתיר הריגתו.

יש מי שכתב, שאף אם יש לחוש, שתחלה אמו מחמת הידיעה שהיא נושאת בקרבה תינוק
פגום, לא שייך להתיר להרוג העובר, ויש מי שכתב, שאם האם מגיבה בצורה נפשית קשה,
יש לשקול את ההפלה מטעמי מחלה נפשית של האם.

לעומת זאת, לשיטות הסוברים שאיסור ההפלה הוא מדרבנן, התירו להפיל עוברים במצבים
שונים של מחלות או מומים.

להלן מספר מומים ומחלות בעובר, שדנו בהם הפוסקים במפורש אם מותרת ההפלה:
מחלת תיי סקס - מחלה זו ניתנת לאבחון וודאי בשלב עוברי, על ידי בדיקת תכולת
האנזים האופייני למחלה זו במי השפיר (שיכולה להתבצע בשבוע 16 להריון), או בחומר
הנלקח מסיסיות השליה (פעולה שיכולה להתבצע בשבוע 9-10 להריון, שהם 42-56 ימים
מתחילת העיבור). הדיון ההלכתי ביחס למחלת תיי-זקס נכון גם לגבי הרבה מחלות
מטבוליות דומות למחלה זו, אשר ניתן לאבחנן בוודאות בשלב העוברי, והן גורמות למוות או
לנכות קשה. יש מהפוסקים שהתירו ההפלה במקרה כזה, ויש שאסרו ההפלה במקרה זה.

תסמונת דאון = מונגוליזם - המחלה ניתנת לאבחון וודאי בשלב עוברי, על ידי מציאת
המבנה הכרומוזומלי האופייני בתאים המבודדים ממי השפיר, או בחומר הנלקח מסיסיות
השליה. הדיון ההלכתי ביחס לתסמונת דאון נכון גם לגבי הרבה מחלות כרומוזומליות דומות
לתסמונת זו, ואשר ניתן לאבחנן בוודאות בשלב העוברי, והן גורמות לנכות פיזית ו/או נפשית
בדרגות שונות. יש מי שהתירו ההפלה במקרה כזה בתנאים מסוימים, ויש שאסרו.

אנאנצפלוס - המחלה ניתנת לאבחון וודאי בשלב העוברי, בעזרת בדיקת רמת חלבון
עוברי בדם האם, או במי השפיר, ובעזרת אולטרא-סאונד. יש מי שהתיר הפלת עובר כזה,

.http://www.daat.ac.il/daat/refua/encyc/hapala.htm
אגב אני סולח לך מראש אם תתקשה גם להבין את זה אתה כבר הוכחת לי עד כמה אתה קשה הבנה

נערך לאחרונה ע"י cancer בתאריך 10-11-2004 בשעה 19:50.
ישן 10-11-2004, 22:09
צלמית המשתמש של cancer
  cancer cancer אינו מחובר  

טוב ילד,נסדר לך יום חינוך ארוך:)
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "היית פאתטי ונשארת פאתטי"

בתגובה לשאלה של כותבת האשכול :"האם צריך להפיל עובר שיהפך בעתיד לילד נכה"
אתה אמרת שאתה "באמת לא יודע" ושהשאלה האם מדובר בהריגה מוצדקת או לא היא שאלה נפרדת...
כלומר יכלה להיות הצדקה להריגת עובר כזה..
הנה מה שכתבת ילד בתגובה לשאלה הספציפית הזו לגביי עובר שאמור להיות נכה..:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Alexkarpman

האם זו הריגה מוצדקת, או רצח, או בלה או בלע זו שאלה נפרדת.

וזהו אני סיימתי,כל מה שנשאר לי זה לקוות שמערכת החינוך תצליח לשפר קצת
את העיוותים החמורים שהתגלו בחשיבה שלך..
שיהיה בהצלחה פשוש

נערך לאחרונה ע"י cancer בתאריך 10-11-2004 בשעה 22:11.
ישן 12-11-2004, 02:37
צלמית המשתמש של Rutasashi
  Rutasashi Rutasashi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
להפיל בטח להפיל
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי asafdr שמתחילה ב "להפיל.."

אוקיי, אם אתם לא רוצים "לרצוח" עובר, למה אתם רוצים למנוע התקיימות של עובר? (ע"י אמצעי מניעה שונים ומשונים?)אתם מסכימים לאמצעי מניעה, אבל לא מסכימים שאם אלה נכשלים אז להפיל את העובר?
למה בעצם משתמשים באמצעי מניעה עם לא בכדי למנוע יצירה של אדם חדש? מה ההבדל בין למנוע לידה לפני ההתעברות לאחרי, בשני המקרים לא רוצים את הילד.

ילד הוא לא "משחק" או חפץ. אם רוצים ילד אז צריך לקבל את מלוא האחריות של הטיפול בו.
בין אם מרגישים "לא מוכנים" לבין אם "לא בוגרים נפשית" מספיק בשביל לטפל בפג לא כדאי בשום אופן ללדת אותו. הילד עצמו לא ירגיש אף פעם בנוח, הוא גרם ל"הרס" של חיי ההורים שלו (גרם להם להפסיק ללמוד/לעזוב עבודה ריווחית וכו'), ההורים שלו יתייחסו אליו כאל טירחה שנפלה עליהם ולא יתנו לו את מלא האהבה שהוא ראוי לה, וזה עלול לגרום לפרידה של בני הזוג וקושי רב ועצב רב לאישה.

בקיצור
הורים שלא מוכנים לקבל על עצמם את האחריות של ילד או אחריות על פג אינם ראויים להיות ההורים של אותו הילד או הפג, ועדיף שלא יוולד בכלל
ישן 13-11-2004, 14:31
צלמית המשתמש של תותית
  משתמשת נקבה תותית תותית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.03
Facebook profile Follow me...
להפיל ומהר.

תראי אני לא חושבת על כל הקטע של הפלה=רצח וכ'ו אני חושבת על החיים שיהיה לבנאדם שיוולד. אני מכירה כמה נכים והם סובלים, אבל ממש סובלים מהחיים שלהם. אני מכירה מישהו אחד שבסך הכל יש לו יד מעוותת ואף אחת לא רוצה אותו. מישהו אחר שכל החלק התחתון של הגוף שלו משותק ואף אחת לא רוצה אותו והוא כבר הפסיק לרצות את עצמו. אני מכירה מישהי אחת שמנסה לחיות את החיים כאילו היא לא נכה ומנסה להנות מהם ותפסתי ממנה הרבה. יום אחד היא פשוט נשברה ו..עצרתי אותה אבל היא כמעט התאבדה. אמרה שהיא לא יכולה לחיות את החיים האלה, שהיא שונה ורע לה. לא משנה מה היא עושה פשוט רע לה.
תראו, דוגרי מי שיחייה נכה רק יסבול לא משנה איך הוא יסתכל על זה וכמה ינסה להתעלם מזה. אי אפשר לעשות ארץ נכים כזאת שם כולם יאהבו את כולם. הם יכנסו למציאות של מקום שיסתכלו עליהם ברחמים, ושהם יאלצו לסבול עד סוף חייהם. להוליד אדם כזה, לדעתי זה לתת לו לסבול.
אם להוליד אדם כזה בלי לדעת שהוא יהיה נכה-כמובן שלא אזרוק אותו ואגדל אותו ויאהב אותו. אבל אם אדע מראש שהוא יצא נכה- אין מצב שבעולם שאני יוליד אותו. לדעתי עדיף לתת לאדם למות ולא לסבול מאשר לסבול ולחיות. (שלא תחשבו שזה כולל את כולם רק אלו שנכים לדעתי, מי שלא יכול באמת לשנות את החיים שלו.... אחרת -אני הייתי מצילה כל אדם באשר הוא אדם.)
תות
זו דעתי, זכותכם המלאה לחלוק עליה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:58

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר