לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-04-2010, 18:36
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
חשבונאות ביום הזיכרון- האם צודק או קטנוניות?

בטקס רשמי במכללה שלי נאם נשיא המכללה. במהלך הנאום הוא דיבר על כמה אנחנו מאוחדים, שניתן למצוא צברים ועולים ברשימת הנופלים, אתיופים, רוסים, דרוזים, צ'רקסים, דתיים וחילוניים. לפתע הוסיף- "אתם יודעים איזה מגזר לא תמצאו ברשימת הנופלים? את החרדים, כי הם נהרגים באוהלה של תורה".

לרגע חשבתי שאני מדמיין, אך הרחש בקהל הבהיר לי שלא שגיתי. אני שוקל לכתוב לו בנושא זה, אך אני מחכה להירגע קודם כי אני כעוס. השאלה האם בכלל יש לי על מה לכעוס? אין ספק שיש מקום לדיון על הפטור הגורף למגזר החרדי משירות לאומי או צבאי. אבל האם העיתוי נכון? האם עכשיו מתחילים בחשבונאות?

ואם היה נשיא מכללה דתי ימני שאומר שמקומם של אשכנזים חילונים בורגנים מצפון תל אביב והשרון נפקד מרשימת ההרוגים, אלא אם כן הם התגייסו לקריה ונהרגו כשחצו כביש, זה לא היה ראוי לגינוי?

ואני בכלל לא מתחיל לענות לחשבונאות הזאת על ידי העובדה הפשוטה שהרוגים חרדים ניתן למצוא גם בפיגועי תופת, היות ולמרצחים לא אכפת ממש מהו חוזק האמונה הדתית של היהודי...

דעתכם?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-04-2010, 08:03
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אז אתה בחור טוב
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "באמצע טקס עם אלפי משתתפים,..."

וכל סיפור בסגנון "מצעד האיוולת" מלא בסיפורים על "בחורים טובים" שאיש לא זוכר, כי הם נעלמו יחד עם החברה שאותה שירתו בנימוס והגינות.

כל המצב האבסורדי הזה שבו אנו נמצאים - שקומץ פונדמנטליסטי של אנשים מצליחים להשמיע ברבים את דעתם המנוגדת לדעת הרוב, או לפחות הטון הפוגעני שלה מנוגד לדעת הרוב, הוא תוצר בדיוק של שתיקה של אנשים כמוך : אין אתה חושב קרה שבישראל, כמו בהרבה מדינות אחרות במערב, שמיעוטים שוליים מספרית, ודי נטולי תרומה אקדמית, הצליחו לכפות מצב שבו באקדמיה, בשם איזה "נימוס והתחשבות ברגשות המיעוט" פתאום אסור לשיר הימנונים, או לתלות דגלים? זה בגלל שבודדים חצופים לא דפקו חשבון וניצלו את הרוב שכל אחד אומר לעצמו "מה אני אעשה בושות?".

ומה היה קורה אם היית קם וצועק? כל עוד היית עושה את זה באופן יחסית רהוט והגיוני, מוכן גם לתת הסברים מניחי דעת (בקיצור לא ליפול כמו האשה ההיא בעופרת יצוקה שצעקה על על העזתי ההוא, והתקשורת צלבה אותה בקלות כי היא נפלה בכמה שקרים לבנים), והעיקר מתמיד, אני מבטיח לך שהאפס הזה היה חושב שמונה פעמים בפעם הבאה שהוא פותח את הפה. במקרים כאלה אמץ כלל פשוט "מי ששואל שאלה אידיוטית, מזמין תשובה אידיוטית". זו לא בושה להיות מתלהם אם הצד השני בפירוש הזמין התנהגות כזאת. ראש העיר אמר דברים דומים? צעק לו "מה אתה חושב שתקבל יותר מנדטים מחילוניים אם תשתלח בחרדים היום?, נשיא המכללה אמר? צעק לו "אני מבין שהתורמים של המכללה אוהבים לשמוע את מה שאתה צועק, אבל יש פה עוד כמה בני אדם שמגיע שינהגו בהם בדרך ארץ!". תהיה וולגרי, מגזים ותוקפני. תן לו לזחול חזרה לחור שלו. תאמין לי שרוב המשפחות השכולות יראו בו את מי שחילל את היום הזה, לא בך, ובכל מקרה להתעצבן לבד זה יותר מזיק מאשר לגרום אי נוחות לאנשים.

* כמובן שאם אתה חרד לגורלך האקדמי האישי, זה כבר משהו אחר. אני לא מכיר את הדינמיקה במכללה זו, למרות הקשרים שלי אליה.

ישן 21-04-2010, 08:39
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
השאלה כאן היא שאלה "אקדמית"
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הנימוס וההתחשבות היו בהורים..."

בעיני הצורך "להשתיק אותו" הוא נכון בדיוק כמו הצורך לחבוט בפניו של "עארס" צעירון וחצוף שתוקף מילולית בזעם אשה הרה בוויכוח על חניה (משהו שראיתי לפני כמה זמן) : ברור שבהרבה מקרים אתה לא עושה את זה, אבל תמיד בגלל שיקולים של "לאן זה יתפתח", לא שיקולים של "האם זה נכון או לא".

כמה זמן אחורה גם אני חשבתי כמוך, ואולי נכון לאותו הזמן צדקתי : חשבתי שבחשבון כללי שווה לשמר את יציבות ו"רוגע" המערכת לטווח הארוך, גם אם בודדים מנצלים פעם אחרי פעם את "חופש הביטוי" לצרכי "חופש הביזוי", בדיוק כפי שבודדים מנצלים את ההגבלות שמוטלות על זרועות אכיפת החוק למטרות פליליות - לא סיבה "לקחת את החוק לידיים".

העניין הוא שמזה כמה זמן שברור לי אישית (ולא בגלל קריאת עיתונים, אלא נסיון אישי) ש"שמורי החוק" מבחינה אתית בתחומים מסויימים הפכו להיות מיעוט, בעוד שהרוב הוא או אנשים שלא מעניין אותם, או הטיראנים של "האמת שלהם" שעושים שימוש ציני מרושע בשלל מושגים שאנו למדים עליהם בשיעורי האזרחות. מאחר ולדעתי עברנו את "נקודת האל חזור" מבחינה זו - דהיינו שאין כבר "מסגרת" לשמר, משום שזו משועבדת למיעוט שעושה בה כרצונו - אני לא רואה את עצמי צריך לכבול עצמי לאותן תקנות מתחום האתיקה.

ישן 20-04-2010, 23:02
  aviv028 aviv028 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.01.10
לדעתי קטנוניות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "חשבונאות ביום הזיכרון- האם צודק או קטנוניות?"

לפי הבנתי מדבריך הוא התכוון להעביר מסר שיש קבוצה גדולה בחברה שלא משתתפת בנטל של שמירה על בטחון המדינה, שהיא למעשה גם נהנת ממנו. יום הזכרון הוא לדעתי הזמנות מסויימת לדבר על כך כי תכלס ביום רגיל, גם אם היו מתבטאים כך, אנשים פחות היו מתייחסים לזה. אך שמישהו רוצה להעביר מסר חשוב מאוד לדעת מתי להעביר אותו ולא רק מה תוכנו, מבחינת תזמון לדעתי הוא נהג נכון מאוד כי עובדה שהוא עורר מיני סערה ובטח זה יגיע לעוד אנשים .

מה עוד שזה שיש חרדים מעטים שמתגייסים ואף חלקם קרביים לא משנה את העובדה שיש פטור כמעט גורף לקבוצה הזאת מלשרת בצבא או לחילופין שירות לאומי שהוא לא פחות חשוב לבטחון הלאומי שלנו וזה משהו שחשוב להדגיש ביום הזכרון שמנציח את אלה שכן לוקחים חלק בנטל. ולכן לדעתי תגובתך הייתה קטנונית , לא חכמה ומוטעת.

כמובן שזוהי רק דעתי, למרות שאני מעריך את העובדה שהרגשת שמשהו מציק לך מבחינה מוסרית ופעלת כך, לא רבים היו נוהגים כך.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:27

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר