לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-04-2010, 14:44
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
עדכון לגבי מה שאמרת. ככה הארגון התחיל
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "אני התוודעתי לארגון השומר..."

אבל שני דברים השתנו מאז

א. הם התחילו לפנות למשטרה . אותה משטרה שלא מתייחסת לפעמים לחקלאי בודד הנמצא בצרה, חייבת להגיב כלפי ארגון מסודר, כך שכרגע כשהגנבים באים ורואים נוכחות (לא יודע אם חמושה) של פעילים בשטח , הם נרתעים מלגנוב ולפגוע כי הם יודעים שהם לא ניצבים מול אדם בודד

ב. הם קיבלו לאחרונה אישור לש"שינים (שנת שרות לפני צבא) והוא סיפר שמתקשרים אליו 60 מתנדבים ביום.

יואל זילברמן התראיין אצל אברי גלעד וסיפר שאצל אבא שלו כבר שש שנים חותכים את הגדרות ועושים שמות בעדרים וזו השנה הראשונה שהגדר נותרה שלמה.

כ"כ הארגון קיים בעבר פעולות משותפות עם "אם תרצו"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-04-2010, 15:04
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
שלא ישאו את שם השומר לשוא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "כנס של "השומר החדש" באזור מגידו ביום העצמאות."

לא שומר ישן ולא שומר חדש - בפעולתם המדוות כאן הם שומרים שאש האלימות בל תכבה.

הרי הם אינם באים למקום על מנת להזדהות עם זכרון הנכבה (הייתה או לא הייתה - הם מאמינים שהייתה), שהשאירה בהם תראומה שקשה למחקה. הם באים על מנת להפריע לאנשים ביום אבלם, במקום המובהק בו היו אדמותיהם, לפני 1948 - אדמות אותן אבדו במהלך המלחמה, בה החלו יחד ובעידוד שכניהם הערביים.

אכן את האדמות הם הפסידו ובנסיבות שהיו בצדק רב - אבל לפחות שיאפשרו להם לבכות על מר גורלם, שהביאו עליהם במו ידיהם.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 19-04-2010 בשעה 15:12.
ישן 20-04-2010, 06:08
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "תגובה מספר 11 איננה קפיצה בראש"

אתה מגיב מהמותן העיקר להגן על הערבים ולתקוף אותנו..
אני אישית מכיר שני חקלאים בעלי חוות ש"חוגגים" את הרמדאן ואת חג הקורבן יחד עם המוסלמים בגלל שהם חייבים להשאר ערים כל הלילה מפחד גניבות.
בימים כתיקונם הם "רק" שומרים חצי לילה לפני שהם הולכים לישון במתח. אבל אל תיתן לעובדות לבלבל אותך, בשנה שעברה היה כנס דומה ובאו ערבים רכובים על סוסים וניסו לפוצץ את הכנס.
רק אחרי שאחד החבר'ה הצעירים שם קרא לחברים שלו מהצבא שהיו בחופשה שיבואו עם נשק הגיבורים ברחו כמו שפנים.
אם תרצה אני מוכן לקשר אותך לחוואי כזה ותעזור לו לשמור בלילות, אולי תלמד דברים חדשים ותקבל תובנות אחרות. יום עצמאות שמח.

ישן 20-04-2010, 08:19
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
הם לא מתכוונים ל'השומר הצעיר' אלא ל'השומר' - אותו סבא של צה"ל שהואשם ב..ליבוי המתחים
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "שלא ישאו את שם השומר לשוא"

אם אנשי 'השומר' היו ביננו היום מישראל שוחט ועד נחום הורוביץ קרוב לודאי שלא היו משתתפים בפיקניק ההמוני. לא. לא מטעמי רחמים על האויב המר הגולשים להזדהות ותמיכה. הם היו טוענים בפשטות כי אסור להזניח את השמירה על השדות והמשק ביום מועד שכזה... חוץ מזה שהם היו צנועים ומסופקני אם אכלו בשנה את מה שנאכל ביום אחד שכזה... אנשי השומר היו אנשים מעשיים. כיבדו את האויב אך לא נפלו לזרועותיו, זכרו כי הוא אויב מר ורצחני ולא היססו לחבוט ולהרתיע. אין לי ספק מה היית אומר ופועל כנגדם אילו היית חי בימיהם כך שמי שנושא את שמם לשווא אינו ארגון 'השומר החדש' [קרא עליו קצת, לא יזיק] אלא אתה...

גם 'השומר הצעיר' המשמר בשמו את שם 'השומר' רחוק היה בשנותיו היפות כמזרח ממערב מלחיות בנחת עם גניבות חקלאיות....

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
לא שומר ישן ולא שומר חדש - בפעולתם המדוות כאן הם שומרים שאש האלימות בל תכבה.

הרי הם אינם באים למקום על מנת להזדהות עם זכרון הנכבה.... הם באים על מנת להפריע לאנשים ביום אבלם, במקום המובהק בו היו אדמותיהם....

... אבל לפחות שיאפשרו להם לבכות על מר גורלם....

מי ששומר כי אש האלימות לא תכבה הינם אלה הרופסים הנותנים תקווה מתמדת לאלימות הערבית ומשמרים קרן של חושך הקורצת ללא הרף לערביי ישראל.

'בוכים על מר גורלם'? כמו הבוכה בישארה שכל כך הערצת ובסופו של יום שוכן כבוד ומוסר כמו קונטאר אצל נסראללה המכוון אש של טילים ומילים על ילדי ישראל?

המקום המובהק בו הייתה אדמתם הוא לתפישתם כל מקום בארץ הזו ולמען האמת גם כל מקום בעולם מספרד ועד וינה.

הערבים המקיימים את כנס הנכבה בתאריך שאינו קשור מבחינתם לנכבה. היום ו' באייר...יום העצמאות הוזז בגלל השבת, מנהג יהודי אתה יודע... הוא גם לא חל ב14-15 במאי ולא בתאריך המוסלמי. בכלל ביום היסטורי זה אנו היינו מלאי חשש ואי וודאות והם היו מלאי תקוות רצח, ביזה ושיכורי כח. ירושליים הייתה נצורה, גוש עציון נפל וצבאות ערביים חמושים יצאו לתפוס את המקום שפינה המנדט הבריטי ולגזול את כבשת הרש. יוצא מכך כי גם לערבי האבל על הנכבה אין כל קשר לתאריך הנוכחי בכל דרך בה תחפש זאת. מה נותר? נותרה העובדה כי מה שאתה מכנה אבל על הנכבה הינו התרסה על קיום מדינת ישראל, אבל על קיומך העצמאי ותמיכה במשיחי השקר האלימים מאיראן ועד עשבים שוטים בקרבנו [רדיקלים מזהמי המושג שלום המצויים הרחק 'שמאלה' ממרצ] המבטיחים להם שוב רצח, ביזה ושלל יהודי.

ערבים מתריסים נגד קיום מדינתך ביום חגה, יהודים חוגגים [ביער ציבורי כדת וכדין] את עצמאותם ואתה כמובן תומך בערבים...

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 20-04-2010 בשעה 08:26.
ישן 20-04-2010, 08:45

תודה רבה על השעור בהסטוריה אודות תולדות השמירה על ההתיישבות היהודית בארץ ישראל
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "הם לא מתכוונים ל'השומר הצעיר' אלא ל'השומר' - אותו סבא של צה"ל שהואשם ב..ליבוי המתחים"

ארגון השומר לא יצר פרובוקציות כנגד הערבים - אלא טיפל בהגנה בפני התקפותיהם של פורעים ערביים.

כהרגלך אתה תוקף, שלא בנושאים עליהם התייחסתי - יסלח לך האל.

המנטרה שלך שאני תומך בערבים משוללת כל יסוד. למרות שדברי נופלים על עיניך הערלות - תמיכתי נתונה בראש וראשונה למדינת ישראל ולהמשך קיומה כמדינה יהודית ודמוקרטית. דוקא אתה ודרכך הנלוזה, תביא לחיסולה של מדינת ישראל ולמצב שאנחנו נזכיר את הנכבה שלנו (כמובן מחוץ למדינת ישראל), כאשר הפלסטינאים יחגגו את עצמאותם. על דרך המקרה שני האירועים יחולו במועד זהה.
ישן 20-04-2010, 09:22
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
הלוואי וגור אלרואי ועימו חלק מתושבי רחובות דאז היו חושבים כמוך..
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "תודה רבה על השעור בהסטוריה אודות תולדות השמירה על ההתיישבות היהודית בארץ ישראל"

שים לב כי לא אמרתי ש'השומר' 'יצר פרובוקציות' אלא ש'הואשם' בלבוי מתחים. ככה זה. מי שמואשם בלבוי/עליה בחומה וכו' בדור אחד - נישא על כפיים בדורות שלאחריו. השומר יצר אנטגוניזם בקרב גורמים מתונים/מרכזיים בישוב אפילו הרבה יותר מאשר חלוצי יש"ע או חקלאי 'השומר החדש' יוצרים בקרב שולי השמאל כיום.

לגבי 'העצמאות הפלשתינית' - שמחתי לשמוע כי אפילו אתה מבין כי 'עצמאות פלשתינית' בארץ משמעותה העדר קיום יהודי בארץ ועכשיו כל שנותר להבין הוא מדוע אתה פועל נמרצות לקיום עצמאות פלשתינית שוחרת טרור ביש"ע + מדינת כל אזרחיה הערביים במישור החוף בגליל ובנגב?

לגבי 'היותנו בחו"ל לכשיחגגו הפלשתינים עצמאותם'. צר לי, לא אני הוא האיש עימו בכוונתך לחלוק חדר בז'נבה [המשרד לעיניני פליטים יהודים בתמיכת הNIF ובנשיאות כבוד של סוהא ערפאת והילארי קלינטון?]. אני שלא כמו איש 'שלום' זה או אחר איני מחזיק מעשית או תודעתית בדרכון זר, במקלט זר ואפילו לא בהון דינמי קטן. פה נולדתי ופה אמות. אם צריך אז בהגנה על עצמאותי אבל רצוי בשיבה טובה...

לגבי מעורבות האל בהודעתך - אני חושב שזו יוזמה ברוכה וכעת כל שנותר לך הוא לבחור לאיזה אל אתה מתכוון. אני מציע לך בחום לבחון מישהו מאלי המאיה כי הם כמוך ניטרלים הכל הקשור לסכסוך הישראלי ערבי

לגבי לוגיקת התאריכים [עברי/גרגוריאני/מוסלמי] - או שלא התייחסת או שלא הבנת. התאריכים לא חלים במועד זהה..

לגבי תודתך על השיעור בהיסטוריה - חן חן על התודות. אשמח ללמדך ולתקן טעויותיך ככל שידרש גם אם רבה היא המלאכה. האמת היא שהרוב כתוב בספרים וכל שצריך הוא לפקוח עיניים לקרוא ולראות, לזקוף אוזניים ולשמוע כמו במקרה נאום יוהנסבורג... אם יהיו לך שאלות ולא אהיה זמין - תמיד תוכל להעזר ב ori .

הבעיה העיקרית בתמיכתך הנזילה במדינת ישראל ובציונות דומה לזו של הפרה הנותנת חצי דלי ובועטת בו. הודעותיך באופן עקבי מכילות מסר הצהרתי ציוני לכאורה ומבליעות אמירה פוסט ציונית קשה. שיטת עבודה? בלבול מחשבתי?

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 20-04-2010 בשעה 09:25.
ישן 21-04-2010, 10:51

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "מודה, הצלחת קצת לבלבל אותי"

השומר החדש הוא לא כמו שאר חברות האבטחה מכוח העובדה שהוא מבוסס על מתנדבים. הוא שולח עזרה לחקלאים שאין סיכוי שהם ימשיכו להחזיק בחוותיהם משום שהם מותשים פיזית משמירות לילה כל הזמן. אני מכיר אישית שניים כאלה ששומרים על ביתם ואדמותיהם לילה לילה רצוף.
לאנשי השומר אמנם אין סמכויות מעצר כלשהן אבל עצם נוכחותם בשטח מרתיעה ומונעת חיכוך מיותר. מיותר לציין שאם יש התקלות עם גנבי בקר או רכוש אחר אני מניח שזה כן יכול לגלוש לאלימות.
כמובן שכל זה היה נמנע אם לא היתה קיימת החלטה לא כתובה של המדינה על וויתור על האדמות מכל מיני שיקולים שלא ידועים לי ואני יכול רק לנחש.
אני מה ש"קנה" אותי זה רוח ההתנדבות של אנשי הארגון וההכרה שלמרות שהחוות הן דרכם של החקלאים להתפרנס אבל האדמות הן שלנו של כל עמישראל ועם שמוותר על אדמתו עד מהרה הוא ייאלץ לוותר על כל ארצו.
אני בכל אופן לא הצטרפתי משיקולים פוליטיים , אני פשוט רואה את אזלת ידה של המשטרה וכל אחד צריך לעשות משהו קטן לטובת הזולת.

ישן 21-04-2010, 09:05
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
איזה צורך יש לארגון כזה בגיבוי?
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "יש בהקמת הגוף הזה מידה מסויימת של נאיביות"

"גיבוי ממשלתי" לארגון המנסה לייצג בשטח היבט לאומי, זה אקדח בשביל אדם שלא רוצה שילדים יקטפו לו שסק מהעץ בגינה - מתכון לצרות. אני מקווה שאתה יודע ("קווה", כי ידע כזה נצבר בעיקר אם אתה מטייל/מסתובב מדי פעם מחוץ לעיר, ולא הייתי רוצה לחשוב שאתה כלוא כ"הז בעיר) שלאנשים אחראיים יש הרבה מאוד דרכים להשפיע ע"י נוכחות, ובלי ליטול לעצמם שום סוג של סמכות חוקית: זו תופעה מאוד נפוצה בכמה וכמה מדינות דמוקרטיות, ולא הייתי מצפה דווקא מאדם לאומי שיפחד ממנה. למעשה היום לו הייתי אמור לקבל אותה משכורת ע"י אכיפת החוק הישראלי כקצין משטרה עם תעודה נשק, ועוד 5 שוטרים, או להיות אני עצמי עם עוד 5 אנשים שאני בוחר, ללא נשק או תעודה, רק אותו גיבוי משפטי של ארגון ציבורי גדול - הייתי בפירוש בוחר באפשרות השניה.

בעולמינו (למעשה לא רק בישראל) ישנה נסיגה מתמדת, או אפילו "אבדן שיניים" כרוני של כל זרועות החוק: זו תוצאה של דלקת חניכיים רבת שנים שנגרמת עקב שכבת פלאק שהתנחלה על החניכיים, ומחסלת אותן (אני חושב שזו אנלוגיה טובה מאוד). החוק אינו יכול עוד לעבוד בתיאום על האינטרס הלאומי של הרוב, גם מבחינה מספרית וגם מבחינת תרומתו למדינה, גם אם אין לי ספק שהפרטים המרכיבים אותו (את החוק) מאוד רוצים שכך זה יהיה. לא התקדמנו כמעט קדימה בשיכלולים והתאמות החוק, רק למדנו לסנדל אותו יותר ויותר. זו לא בעיה שניתו לפתור באחת, ולכן ארגונים כמו הנ"ל - ואני כרגע שם בצד את הסיכוי לסיאוב/הפיכה לחממה של קיצוניות אקטיבית (ע,ע לא מעט ארגוני שמאל) - הם כרגע שווים את משקלם בזהב. נכון - לא הרבה זהב, אבל עדיף על הבדיל שהם ארגונים רשמיים אחרים.

עריכה: כשאמרתי שהייתי רוצה "לאכוף את החוק" בלי תעודה ונשק, התכוונתי ל"לייצג את החוק". שלא ישתמע כאילו אני רוצה "לקחת חוק לידיים בלי בג"צ ובלי בצל"ם".

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 21-04-2010 בשעה 09:08.
ישן 21-04-2010, 09:14
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
כאשר אתה משתמש בשם "השומר" מייד נדלקות הנורות ההיסטוריות
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "איזה צורך יש לארגון כזה בגיבוי?"

אני מבין כי בסך הכל מדובר בגוף/חברה/חברת שמירה המשתמש בנרטיב היסטורי כדי לחדד לנו את הזיכרון שעומד לקום גוף שייטול על עצמו את הגנתה של אדמת הארץ, ציוד חקלאי ורכוש פרטי מידי פורעים ערביים (או סתם פורצים מ"עמך").

ברור לי כי לגוף זה עין שיניים וכי שימוש בנשק או באמצעים אלימים הם לא בדיוק הייעוד שלו.
השאלה היא, היכן המשמר האזרחי במקרה הזה וגופים וולונטריים אחרים הפועלים והיכולים להשפיע במידה לא פחותה מגוף כזה, או במילים אחרות, מה הייחודיות של גוף כזה.

זאת לא מתוך נימה קנטרנית חו"ח, כי אני דווקא הייתי מקום גוף התנדבותי כזה עם שיניים חזקות מאד ומבחינתי "הקם להורגך השכם להורגו" קיים בכל מקרה בו נשקפת סכנת לחיי הפרט. הבעיה היא שכל אגודות יפי הנפש הופכים את הקוזאק לנגזל עצמו ושוכחים בדרך את טובת הפרט.
אני אגב חסיד השיטה של "ביתו של אדם - מבצרו" ומי שאינו מבין זאת צריך להראות לו בדיוק כיצד פועלת שיטה כזאת במקומות אחרים.
זה לא ממגר פשע, אבל פושע צריך לדעת מה יעמוד בסוף הדרך אם ייתפש בביתו של אחר.

(רק לשם הבהרה, בארה"ב מותר לפגוע בפורץ אם הוא בשטח הבית. בחצר זה סיפור אחר ויכול להסתיים בהאשמה בהריגה או ברצח).
ישן 21-04-2010, 09:22
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אם תתעמק בהיסטוריה של השומר
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "כאשר אתה משתמש בשם "השומר" מייד נדלקות הנורות ההיסטוריות"

תראה שיש כמה קווי דמיון, כמובן בהתאם לזמן והמקום.

איפה המהשמר האזרחי? אתה מכיר את ה"יריב" במקרה זה? אתה באמת חושב שגוף כמו המשמר האזרחי (אפילו יחידה ייעודית שתוקם בדיוק בשביל זה) יוכל לטפל בבעיה? איך תקום יחידת משמר אזרחי שתוגדר כיחידה שתפקידה לייצג בשטח את רצון רוב אזרחי מדינת ישראל? אפילו אדם "פוסט חוקתי" כמוני לא רוצה שמוסד כמו המשמר האזרחי יכיל יחידה שהגדרה ברורה שלה היא "מתן תשובה ללאומנות הערבית". אלה בעיות שניתן לטפל בהן רק דרך גופים וולנטריים. זה עוד בלי להכנס לשאלת ההתמקצעות של העבודה בשטח, אזורים חקלאיים ושלל הבעיות. בכל "קו" מילואים שבו אני מזדמן לאזור חדש אני תמיד נדהם איך אחרי שנים ועשרות אלפי ק"מ ברגל בכל חור וחור בארץ הזאת, אני עדיין יכול לגלות ש 90% מההיבטים, או הדינמיקות של חבל מסויים אתה בקושי מתחיל להכיר רק כשאתה עובר שם שלוש פעמים ביום בסיור.

ישן 21-04-2010, 09:46
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
השוויתי בין המצע של השומר החדש לבין מורשת השומר!
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אם תתעמק בהיסטוריה של השומר"

בסך הכל מדובר בארגון ששם לעצמו מטרות צודקות בהחלט שבמשך 100 שנות מאבק על קיומנו בארץ ישראל לא השתנו.
אני מסכים עם כל הנאמר בו.
אני לא מסכים עם הדרך בה הולכים להתמודד. יש בה יותר מדי פוליטיקלי קורקט בתפיסתי ושוב זה נובע מהעובדה של, חוסר התעמקות במנטליות של הצד שכנגד.
יש בה חוסר הבנה כי הצד שכנגד שם לעצמו מטרות שונות לחלוטין ולאו דווקא ממניע לאומני.
אם מדובר בגניבת ציוד ורכוש - פעילות עבריינית לשמה, החולשה שמפגינות רשויות החוק הם בחזקת פרצה הקוראת לגנב ואין בה כל יופי והילה של לאומנות. סתם פושעים שמנצלים חולשה של הצד שכנג, כמו כל מעשה פשע אחר.
אם מדובר בגזלת אדמות - אין מדיניות ברורה ליישוב וייהוד הגליל ואם נעשה דבר כלשהו הרי שנעשה מעט מדי ומאוחר מדי.
ישנן דרכים רבות כיצד ניתן לייהד את הגליל ולאו דווקא ביישובו המאסיבי (פעולה הדורשת יותר מיישוב פיזי -תשתיות, פרנסה, עבירות וכו').

לכן חשבתי כי צריך להיות שיתוף פעולה בין משמר אזרחי שאמנם כפוף למשטרה ובדרך כלל נוכחותו פסיבית, אבל מידת היעילות שלו היא גבוהה.
נכתב כאן דבר די נכון, לא צריך לירות בציפור, גם דחליל עושה זאת היטב.

אבל בסך הכל אולי חלה תזוזה לטובה ובמקום שהממשלה נכשלת פעם אחר פעם בגלל שיקול מוטעה ואינטרסים צרים, צריך האזרח להצביע ברגליים.
ישן 21-04-2010, 12:01
  ספייקר ספייקר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.10
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "ארגון השומר לא יצר פרובוקציות כנגד הערבים - אלא טיפל בהגנה בפני התקפותיהם של פורעים ע"

אתה מבלבל נוכחות עם פרובוקציה. הרי בשביל אותו ערבי שדרס את טל זינו ז"ל, בכפר תבור נוכחותה במקום הייתה גם היא פרובוקציה. זה שהיא גרה שם במקרה, זה שזה היה בשעת יום כיפור זה לא שייך. כנ"לת בשביל אותם בדואים שמתילים חתיתם על תושבי הדרום.
ידידי, אנחנו מדברים על שטחי א"י, ארץ ריבונית בעלת חוקים מובנים. ולא יתכן שאזרח שווה זכויות במדינת ישראל (ולא משנה אם הוא יהודי או ערבי או נוצרי או אחר) לא יוכל להלך חופשי במדינתו, בדרך כלל עם ערבי ונוצרי המהלכים בסביבה יהודית אין בעיה, עם יהודי שיקלע למקום בו יש רוב ערבי, יש בעיה גדולה מאוד.
פרובוקציה ? ורק לידע הכללי אני ממש לא איזה מתנחל שוכן גבעות.
ישן 21-04-2010, 20:32
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
פרובוקציות זה בעיני המתבונן
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "ארגון השומר לא יצר פרובוקציות כנגד הערבים - אלא טיפל בהגנה בפני התקפותיהם של פורעים ע"

השומר דרש מיהודים במושבות לפטר את השומרים הערבים ולהעסיק אותם במקום. מבחינת הערבים שאיבדו פרנסתם (הישירה והעקיפה...) מדובר היה בפרובוקציה.
אנשי השומר לא הבינו (ברובם) את מנהגי המזרח וחלק מהתנהגותם יכלה להתפס בעיני הערבים בפרובוקטיבית, וביחוד כאשר נשים עסקו בשמירה ובייחוד על רקע זה שהיהודים נתפסו ככלל כמי שאמורים להיות חלשים ולדעת "מי הבוס". בעינך ובעיני זו לא פרובוקציה אבל יש אנשים, כולל כותב בכיר בפורום הזה, שחושבים אחרת שכן לדידים מילק היה "פרובקטור איום ונורא" משום שהעז לא להסתיר את הזהות המינית שלו בתקופה שבה הומסקסואליות נחשבה לעניין בזוי מבחינה חברתית.
ולבסוף-היו גם פרובקציות ברורות. בן גוריון סיפר על המקרה שבו הם (הוא עצמו לא התקבל לשומר-לא סמכו עליו בגלל חולשתו הפיזית ולא אהבו את הנטיות שלו לפוליטיקה) גנבו סוס מהחווה בסג'רה בזמן שהשומר הצ'רקסי ישן, קראו למנהל שהעיר את השומר הנבוך ופיטר אותו. ממש כפי שהם תיכננו מראש, חבריו של בן גוריון התמנו לשמור במקומו. בלילה הבא הצ'רקסים ניסו לנקום ללא הצלחה.
ישן 21-04-2010, 11:31
צלמית המשתמש של hagarblu
  hagarblu hagarblu אינו מחובר  
ארל'ה בלומברג ז"ל, מנהל פורום הסטוריה וידיעת א"י

חבר מתאריך: 14.06.07
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "עוד יש אירגונים כאלה בארץ? כל..."

קצת סדר ברשותכם: כמי שגידל בקר במרעה במשך 20 שנה, וחיסל את הענף לפני פחות משנה, עקב בעיות בריאות, אך בהחלט מתוך הידיעה כי לא ישאר זנב או טלף אם ייעדר יותר משבוע מן השטח, אני חייב לציין כי אין התקלות עם גנבי בקר, או פולשים מסתיימת רק עי נוכחות. הגנבים לא פראיירים,והם לא פוחדים להתעמת עם בעלי השטח החוקיים. לעיתים, אם משתבשת תוכניתם, הם נוקמים עי הצתת המרעה, או הרעלת העדר.זו מלחמה לא שיויונית, בה החוק בהחלט מסייע לעבריינים. אם אפשר היה לפעול, כמו שפעל ארגון השומר המקורי, בוואקום שילטוני, היה נחמד להעלים גנב זה או אחר... כיום, אם תוריד סטירה למישהו, מייד יתייצב לצידו עורך דין מעדאללה, בסיוע פעיל חברתי מלא מצפון מאירגון כמו קול אחר בגליל, או סיכוי, ויצלבו אותך. עד כמה שידיעתי מגעת, האירגון הוקם עקב מקרה אנגל: בוקר מאיזור העמק,אשר נורה עי שכירי חרב ששכר ערבי שחמד את אדמתו, והפך נכה.אגב,הייתי גם בצד של אוכפי החוק: משמר הגבול, וצר לי לציין כי גם ארגון זה הוא חסר אונים ומסורס עי החוק היבש. מסקנה: הארגון החיובי הזה מצוי בבעיה .אם רצונו להשפיע וליצור שינוי, מן ההכרח שינקוט בפעילות אלימה ויעבור על החוק.
ישן 21-04-2010, 14:14

שהערבים מתנהגים כמו שהם מתנהגים
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי ספייקר שמתחילה ב "רגע אחד אתה טוען שהערבים..."

מענין כיצד מתנהגים ערבים באשר הם ערבים ? וכיצז מתנהגים יהודים באשר הם יהודים?
האם פושעים יהודים "מלכלכים" את כל היהודים ? - לזה בודאי לא תתן ידך וגם אני לא.
אבל ברגע שמדובר בערבים - הכל כשר וכל הכללה ראויה.

מרבית הפשיעה איננה נובעת מבחירה חופשית של הפושע, אלא מנסיבות המביאות אותו לידי כך.סיבות סביבתיות, חינוכיות, כלכליות וכו'. לפיכך, לדעתי טיפול בבסיס עשוי להועיל להפחתת התופעה. זה נכון אצל יהודים ואפשר שזה נכון גם לגבי בני אדם אחרים - כולל ערבים.
אני שב ומדגיש שאין הסיבות גורעות כהוא זה מהמעשה ויש להעניש את החוטאים בו על פי חומרת מעשיהם - בשביל זה קיימת משטרה, בתי משפט ובתי כלא.

הווירטואוזיות שלך לכלול את נאסראללה ואת משעל כחבורת גונבי בקר היא מפליאה. הלוואי שהם היו כאלו - אז היינו שולחים כנגדם פרים מיוחמים וגומרים את הסיפור.

באשר להערת הקולגה שלך בנושא החינוך - זוהי בדיוק טענתי. חינוך נכון ימנע פשע. אם היית מודע לתנאי בתי הספר במגזר הערבי ובמיוחד אצל הבדואיים בנגב, היית מבין ומצדיק טענתי זו.
ישן 21-04-2010, 15:19
  ספייקר ספייקר אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "שהערבים מתנהגים כמו שהם מתנהגים"

אתה קצת אפעס מפספס.
אתה טוען שהפשיעה היא על רקע נקודתי, אני טוען שהפשיעה היא על רקע לאומני.
אתה אמרת שאם יתנו להם עבודה הם לא יפשעו, וכיוון שהפשיעה היא על רקע נקודתי, הרי שאת אותו ההיגיון שלך ניתן אפשר וצריך להשית על נסראללה ומשעל.
אני טוען שהפשיעה הערבית היא הרבה יותר מכוונת ממה שנדמה לך, והיא באה ברובה הגדול על רקע לאומני.
בנוגע לאחריות מדינת ישראל, ודאי שיש אחריות, וודאי שהחברה מקופחים, עדיין, תציע לאחד מהפושעים הללו לפני שהוא פשע להגר ממדינת ישראל לאחת ממדינות ערב, הוא יסרב לוותר על כל מה שהוא מקבל מהמדינה שבה הוא מרגיש כ"כ מקופח. יכול להיות שמצבם בתחומי מדינת ישראל לא כ"כ גרוע ?
ישן 22-04-2010, 05:20
  ספייקר ספייקר אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מצב וקפוח הם יחסיים בקרב האוכלוסיה בה אתה חי"

אתה מבין את האבסורד ? הם גם רוצים שיוויון זכויות, וגם רוצים להרוג את כולנו.
יואילו ויתכבדו ערביי המקום לכבד את חוקי המדינה, ולמשל לא יבנו ללא אישורים, ישרתו שרות לאומי / שרות צבאי, ויכבדו את שאר חוקי המקום, אחרי זה שיבואו לבכות על אפלייה.
אתה עם דעותיך "הנאורות" מנציח את המצב הקיים, ולמעשה מפריע פה לקיום חוק וסדר.
אתה יודע אצל הדודים מאמריקה, השחורים מקופחים לא פחות אולי אפילו יותר, שחור שיעז לפרוע חוק, ישברו לו את כל העצמות ואחרי זה עוד קצת.
וחוצמזה ככה להשכלה כללית, אין שום הבדל בין ערביי 48 לערביי 67 מלבד ההבדלים המאלכותיים שאנחנו יצרנו בכך שנתנו לקבוצה הראשונה שיוויון זכויות / שיוויון הזדמנויות ותעודת זהות כחולה ולקבוצה השנייה לא נתנו דבר.
כל טוב
ישן 21-04-2010, 14:42

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לא בחנתי את ביציו - אבל פגם גדול קיים בין חשיבה דרך הביצים או דרך המוח"

אתה עושה צחוק מכל הסיפור ישראל היפה אבל אני הייתי רציני. כי כשאתה עובד כמו חמור כל השנה כדי להשביח את העדר שלך ואתה לא ישן בלילות כי אין לך בטחון אישי בגרוש.
ואתה חושש שבבוקר תקום והמכלאות יהיו ריקות . וכל מה שעמלת למענו כדי לפרנס בכבוד את המשפחה יורד לטמיון , אם רק היית יודע ומסוגל להרגיש פרומיל מעוגמת הנפש של כל מי שעבר את החוויה הזו , אז ורק אז היית מבין שלפעמים כן אתה צריך שיהיו לך ביצים ואתה צריך להגן על רכושך ומשפחתך בכוח.
זו הברירה הטבעית חביבי, איפוה שאין משטרה אנשים יגנו על עצמם למרות אי החוקיות ולמרות התוצאות שיהיו למהלך כזה.

ישן 21-04-2010, 16:30
צלמית המשתמש של hagarblu
  hagarblu hagarblu אינו מחובר  
ארל'ה בלומברג ז"ל, מנהל פורום הסטוריה וידיעת א"י

חבר מתאריך: 14.06.07
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "זו רק דוגמא אחת. היה את המקרה..."

כל מי שמדבר על אפלייה כלכלית, שיגיע לכפר טובה זנגריה, ויראה את בתי המידות המפוארים. הכפר הזה מטיל את אימתו על כל הצפון,כ ולל פרוטקשן על עדרים של קיבוצים.יש יחידה מיוחדת של מגב הממונה על המקום,אך ללא הועיל.אם תבקרו מדי פעם בפורום היסטוריה וידיעת אי, תלמדו אודות התמשכות הפשע הבדואי כדרך חיים ומסורת, בעיקר מקריאת תולדות השומר המקורי. לפני שנים מספר הייתי במסדר זיהוי המוני של בקר גנוב שהתקיים בישוב כרם מהרל, הגנבים היו טובאנים, שלמרות נוכחות של מגבניקים חמושים, ניסו לפזר את העדר שוב ושוב כדי להקשות את הזיהוי. בשלב מסויים עטו עליהם כמה מגדלים חסוניםוהפליאו בהם מכות. התגובה לא אחרה לבוא: רעל פוזר במרעה ועשרות פרות של המזהים מתו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:38

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר