לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-04-2010, 16:04
צלמית המשתמש של צ'פס
  צ'פס צ'פס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.04.05
מוזיאון חיל האוויר בחצרים

היום, יום העצמאות, אני וזוגתי נסענו לבקר במוזיאון חיל האויר בחצרים.
לפני שאתחיל את ההשמצות רק אומר כל הכבוד על ארגון הפעילויות וההדרכות במוזיאון ביום זה.
אני יודע שכבר דובר כאן לא מעט בעבר על מצבו הרעוע של המוזיאון אבל מכיוון שזו הפעם הראשונה שלי במוזיאון הייתי חייב להגיב.
בדף שחולק למבקרים, בכניסה, צויין שמפאת הקיצוץ במים, המוצגים לא יישטפו. בסדר גמור אני בעד אבל אי אפשר להעלות כמה חיילים עם מברשות ומטאטאים שלפחות יסירו את האבק שדבק במוצגים?!?!
מתחת לחלק מהמוצגים צמחו עשבים שוטים. אני בטוח שלרס"ר המוזיאון יש מרססת ידנית שבעזרתה אפשר לסלק את העשבים.
אבל מה שהכי חרה לי זה אגף הנ"מ. חלק מהכלים שם יושבים מתחת לעצים שמכסים אותם.
על הורדת חלודה וצבע חדש, על זה אין מה להוסיף.

כל כך חבל שדווקא החיל שאני הכי תופס ממנו (אפילו שאני שריונר...) מזלזל בעצמו.
האם לדעתכם יש מקום לשלוח מכתב להנהלת המוזיאון?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-04-2010, 10:53
  rocketman25 rocketman25 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.09
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי צ'פס שמתחילה ב "אני לא מבין איך ליעקב טרנר לא מפריע כל המצב הזה..."

כנראה שטרנר שמח שיש לו ממלכה לרדות בה. משום מה הוא אוהב שהמטוסים נמצאים תחת השמיים כמו שהיו בזמן השירות. זה שיש שמש בוערת בשמים לא ממש מזיז לו...
יש כ"כ הרבה אשכולות על מצב העגום של המוזאון, ועל אחריותו המלאה של טרנר למצב זה (הוא אמנם הקים את המוזיאון, אבל בפעולותיו, או יותר נכון חוסר פעולותיו, הוא הביא אותו למצב מזעזע זה).
אפשר ורצוי להתלונן ולשלוח מכתבים אל דובר צה"ל, וח"א ואחרים (ולשים את טרנר עצמו לידיעה בלבד כי הוא לא יעשה כלום...).
צריך למנות מנהל אחר למוזיאון, וכמה שיותר מהר. גם אם המוזיאון יישאר תחת אחריות ח"א, אפשר לעשות בו נפלאות.
ואם הוא יהפוך למוזיאון אזרחי, אפשר לעשות עוד יותר.
קירוי, מיזוג, הנגרים, שיפוץ, סדנאות והרבה תרומות עם קרדיטים הם הדרך הנכונה. אין שום סיבה שהמוזיאון הזה לא יהיה איכותי כמו מקביליו בעולם.

ישן 21-04-2010, 23:40
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
ממש לא
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=amirsgv]המוזיאון יועבד..."

זו הבעיה חמורה ללא ספק, כי ברור לי שהשיקול של מח"א בבחירה בין עוד X שעות טיסה לטייסת קרב לבחירה בין צביעת גרוטאות יטה לחדש.
הבעיה, בראש ובראשונה, שניהול המוזיאון הוא הצגה של איש אחד (עם זכויות מפה ועד להודעה חדשה, אבל שכבר אינו מתאים לטעמי) מחד; ושהמוזיאון הוא יחידה צבאית שכפופה לבסיס טיסה של ח"א.
איני יודע אם זה נעשה, אבל צריך להחליט קודם לאן רוצים להגיע בעוד חמש שנים ומה יהיה מקומו של המוזיאון (היינו הפתרון) ומכך לגזור אחורה את הדרכים לכך. לעניות דעתי, ועדה שכל כולה יוצאי ח"א עלולה ללקות בחשיבה קבוצתית זהה, ורצוי לשלב בה היסטוריונים ומוזיאולוגים.
שוב אני כותב - לטעמי, המוזיאון אינו יכול להיות יחידה צבאית. לקבל שירותים תמורת תשלום מבח"א 6, זה בסדר. על שירותי החיילות הייתי מוותר ... אבל מה אני מבין.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 21-04-2010, 23:45
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "ממש לא"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amirsgv
זו הבעיה חמורה ללא ספק, כי ברור לי שהשיקול של מח"א בבחירה בין עוד X שעות טיסה לטייסת קרב לבחירה בין צביעת גרוטאות יטה לחדש.
הבעיה, בראש ובראשונה, שניהול המוזיאון הוא הצגה של איש אחד (עם זכויות מפה ועד להודעה חדשה, אבל שכבר אינו מתאים לטעמי) מחד; ושהמוזיאון הוא יחידה צבאית שכפופה לבסיס טיסה של ח"א.
איני יודע אם זה נעשה, אבל צריך להחליט קודם לאן רוצים להגיע בעוד חמש שנים ומה יהיה מקומו של המוזיאון (היינו הפתרון) ומכך לגזור אחורה את הדרכים לכך. לעניות דעתי, ועדה שכל כולה יוצאי ח"א עלולה ללקות בחשיבה קבוצתית זהה, ורצוי לשלב בה היסטוריונים ומוזיאולוגים.
שוב אני כותב - לטעמי, המוזיאון אינו יכול להיות יחידה צבאית. לקבל שירותים תמורת תשלום מבח"א 6, זה בסדר. על שירותי החיילות הייתי מוותר ... אבל מה אני מבין.

לא מסכים,
כל הבעיות שתיארת הן נכונות, לא מתווכח. צריך לפתור אותן, אבל אם יפתרו את כולן ולא ישיגו את המיליונים שצריך כדי לבנות מבנה למוזיאון ולשמר ברמה קבועה את המטוסים, אז זה כמעט לא ישנה כלום פרט למומחה המקומי שיציין פעם אחר פעם (ובצדק) שהמדריכה לא יודעת שהדרור קדם לעגוא בטייסת הגמל המעופף...כל זאת כש99% מהאוכלוסיה בכלל לא שמה לב לכך....
המוזאון צריך שינוי בהרבה רמות, הרמה הראשונה והחשובה ביותר היא התשתית, זה כבר יביא שיונים נוספים אני מאמין, ככה זה בחיל האויר, כשעושים פרויקט עושים אותו כמו שצריך.

ישן 22-04-2010, 00:32
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "הכל נכון, לא מוזמן הוקמה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a
הכל נכון,
לא מוזמן הוקמה עמותה של יוצאי חיל האויר (שחברים בה רבים, בינהם הבכירים ביותר)שמגייסת את עשרות המיליונים שצריך לטובת הפיכת המוזאון למקום ראוי.
אני מקוה ומאמין שתוך 5 שנים נראה מוזאון חדש ומפואר.

איזה חמש שנים, על התוכנייות לקרות את המוזיאון כבר שמעתי לפני יותר מחמש שנים, ובנשימה אחת גם השמיעו"לא, זה לא יקרה"

צריך להוציא את המוזיאון מאחרייות ח"א, להקים עמותה שתקח על עצמה לטפל במוזיאון, כמו בלטרון,

האדון טרנר, פשוט התעייף.
גם הוא כבר לא בחור צעיר,

ישן 26-04-2010, 17:36
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
פתרון אפשרי לעידוד מודעות והגעת תיירות פנים וחוץ למוזיאונים צבאיים, כולל הנידחים יותר
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "כמה שעצוב להודות בזה, חיל..."

כרטיס "חופשי שבועי" המקנה גישה חופשית במחיר משתלם לכלל המוזיאונים הצבאיים בישראל ובראשם חיל האויר, שריון, תותחנים, בית האוסף, קו התפר (י"ם) וכו בטווח של 7 ימים (או חודש או WHATEVER)'. אפשר לשלבו במחיר אטרקטיבי עם כרטיס חופשי שבועי לתחבורה ציבורית הרלוונטית להגעה למוזיאונים, כולל הצעה למסלול, דרכי גישה, שעות פתיחה, מספרי טלפון של המוזיאונים השונים, מוקד/קו עזרה טלפוני דובר שפות עיקריות ועוד. כרטיס משולב כזה אפשר למכור דרך האינטרנט (אתר משרד התיירות, אתרי המוזיאונים עצמם, אתרי חברות התעופה), בדלפקי המלונות, חברות טיולים מאורגנים ודרך סוכנים בחו"ל המקדמים תיירות לישראל. ואם ממש מגדילים ראש הוא אפילו יכול להקנות הנחה בחנויות המוזיאונים לחובבי המזכרות, הנחה במגרשי חניה סמוכים בתשלום (היכן שרלוונטי) ועוד...

נערך לאחרונה ע"י strong1 בתאריך 26-04-2010 בשעה 17:41.
ישן 23-04-2010, 04:01
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

בארה"ב מאוד נפוץ שמוזיאונים נמצאים באחריותן של עמותות אזרחיות של "משוגעים לדבר" (ברובם: ותיקי החיל המדובר). שם תמצא טווח מאוד גדול של ביצועים. מי שהיה בCastle AFB בקליפורניה נתקל במצב שמזכיר מאוד את חצרים, למשל. העמותה שם סובלת ממחסור בכספים אבל יותר מזה במחסור בכוח אדם. אני באופן כללי לא מצלם שם תמונות כמעט אבל הנה דוגמא טובה שמישהו אחר תפס:
http://www.karladrage.co.uk/images/...08/IMG_1831.jpg

לעומת זאת, על המידוויי בסן-דייגו תמצא שכל מילימטר בנושאת המטוסים מקורצף למשעי, עלוני המידע, השלטים וההסברים (על ידי ותיקי הצי) מובנים, מעניינים ומדוייקים. המוצגים עצמם? ללקק את האצבעות.
https://2010-uploaded.fresh.co.il/2...23/93831406.jpg

ישן 28-04-2010, 14:00
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "אתה צודק"

159 "הארגנטיני" שופץ והוצב מחדש צמוד ל158.
בפסח וביום העצמאות שניהם עמדו גאים בתצוגה ועל שניהם 13 סימני הפלה.
שני המטוסים נראים טוב יחסית.
הצביעה נראית בסדר.
עיגולי ההפלות לא מצויירים במקומות המקוריים (וב158 יש שניים מיותרים אם אני זוכר נכון) וכולם של ללא הבחנה בין סמלי חי"א הערביים (עיגול אדום חיצוני ושחור פנימי בלי כוכבים).
כמובן שלמדריגות אין מושג למה המטוס צבוע בצבעי חי"א הארגנטינאי או מה הקטע של ההחלפה בין המטוסים.

ישן 27-04-2010, 13:44
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "מה זה "משהו הם כן עושים"?"

בשיחה שהייתה לי עם טרנר לפני מספר חודשים, סיפר לי על מסוגלות לצבוע מספר מוגדר של מטוסים בשנה, הן בשל מגבלות זמן ותקציב, והן בשל זמינות כוח האדם המוקדש לנושא שהרי "יוסי גולדמן יש רק אחד"....

כזכור לכם, מעט יותר משבוע לאחר השיחה הזאת, הלך יוסי גולדמן לעולמו.

יש להניח שהמוזיאון יצטרך לאתר אדם שיחליף את יוסי בתפקידו, אדם שיהיה מיומן דיו על מנת לטפל במגוון המטוסים שבמוזיאון והאתגרים שהם מציבים בפני מערך התחזוקה (אם אפשר לקרוא לזה כך) - ואולי תצמח מכך טובה כשמישהו יצטרך להפנים שישנה דרישה כזו במוזיאון ושצריך לאייש את התפקיד.

בנוסף - טרנר נמצא בצומת דרכים בה יצטרך להחליט אם סיום הקדנציה בעיריית באר שבע תאפשר לו "להפעיל מבער" בנוגע למוזיאון - או שהייתה זו קריאת הציבור לפרוש, ויתכן שהדברים נכונים גם לגבי המוזיאון, ויש להניח שמפאת כבודו - יחכו בח"א שיקבל את ההחלטות בעצמו...

אישית - אני מבין שהמוזיאון נמצא עדיין בשלב ההפנמה על מותו של יוסי, ולכן אני מציע להמתין מעט ולהנמיך את האש - מאחר שעת תמורה היא במוזיאון.

אגב - ידיעות אחרונות "מבשלים" כתבה בנושא המוזיאון ומצבו...

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 27-04-2010 בשעה 13:47.
ישן 27-04-2010, 14:18
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי אלון5560 שמתחילה ב "[QUOTE=Soloavia]אני מציע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אלון5560
הגיע הזמן לסיים את הסאגה הזאת.

ואיך לסיים את הסאגה? על ידי קשקושים כאן בפורום? זה יעזור למישהו? יעלה קצת צבע על הלחיים הדהויות של העטרה?
הצעתי לפותח האשכול להרים טלפון לטרנר. זה נעשה?

אני מציע גם לך. תתקשר לטרנר וספר לו על מצוקותיך ומצוקות הפורום. אולי תזמין אותו לאשכול ארוח בפורום.

ממדף של ספרי אוכל במטבח אין אוכל. צריך גם לעבוד. גם מהוצאת אוויר על מצב המוזיאון כאן בפורום לא ינופח ולו גלגל של מטוס יחיד במוזיאון.

ישן 28-04-2010, 12:43
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
יוסי צודק
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "הוצע בעבר. התקבל מכתב..."

בעבר כבר פנינו בכתב לכל מיני גורמים (יעקב טרנר, מח"א, מב"ס חצרים) ולא קרה כלום.
יוסי השאיר אשכול מעוגן לתגובתו של טרנר - לא דובים ולא יער.

YHS כבר ניהלנו דיון על כך באשכול הזה,
העתק מתגובה #27 שלי באותו אשכול על מנת להסביר את הדברים למי שלא מכיר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
שימור הוא הבסיס לעניין, אבל כשיש מגבלות אז גם שיפוץ יספק.
שמת לב שכל פעם שהמוזיאון עולה בהקשר הכי קטן באחד האשכולות מייד הנושא גולש למצבם העגום של המוצגים.
אני אספר לך על מה עשינו בשנה שעברה.
התגלגלה שיחה באשכול "שערוריה במוזיאון חיל האוויר", אני בהודעה #115 הצעתי בנאיביות לארגן כוח חלוצי, עברי מקרב גולשי הפורום שיפשוט על רחבי המוזיאון עם מברשת וצבע.
כמה חברים ותיקים (סולו, טל..) שאכלו כבר מרורים בנושא הזה אמרו לי משהו בסגנון "תמשיך לחלום".
לא התייאשתי וגילגלתי שיחה עם יוסיפון והחלטנו לנסות קודם לקבל אישור מהמוזיאון לזה ורק אח"כ לגייס אנשים, הרמתי טלפון לטרנר (מכר אישי) ושוחחתי איתו על זה, הוא בצורה מנומסת "ניפנף אותי".
לא התייאשתי וכתבתי מכתב למח"א עם העתק למב"ס חצרים ולהנהלת המוזיאון בו הצעתי את הרעיון - צירפתי תמונת זוועה של תותח הוולקן של הפנטום פיברגלס.
אחרי חודש התקשר אליי טרנר כועס ואמר לי "למה לא דיברת איתי קודם? לא היית צריך לשלוח מכתבים וכו' וכו'". עניתי לו "טוב מה עושים עכשיו?". הוא ענה "יש בעיית ביטוח בשבילכם, אתם לא חיילי הבסיס, לא מילואים, לא אע"צים, לא מבקרים ולכן אין לכם כיסוי ביטוחי - תן לי לבדוק איך פותרים את זה, אבל נדבר אחרי הבחירות לראשות העירייה".
הוא לא ניבחר והתקשרתי אליו אחרי כמה חודשים, הוא אמר שעדיין אין פיתרון והוא עובד עליו.
כך היו עוד כמה שיחות טלפון כאלה - המסר הוא ברור "אל תידחפו את האף, לא עיניינכם".

ישן 28-04-2010, 12:56
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
אני זוכר את כל האשכולות בנושא המוזיאון
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "יוסי צודק"

הענין הוא שמעת לעת בא לכאן מישהו (בלי זלזול חלילה) ומוציא קיטור על המוזיאון. אז הפעם הצעתי שיתקשר ישירות לטרנר. זו לא בעיה כבדה. אמנם הוא תת-אלוף במיל. ורב-ניצב בדימוס וראש עיר בפנסיה ואולי באופציה, אבל הוא במרחק טלפון וכמה עלמות חן שבדרך.

אולי אם כל יום (או כל שבוע) הוא יקבל שיחה מתלוננת, זה ישנה משהו.

כמו שנאמר למעלה, ואיני רוצה לפרט כי זה לא במנדט שלי, בלשון חיל האוויר - כבר "יצאו כיוון" לדרך חדשה.
כנראה היא לא תיקח שנה, אולי תעבור את החמש שנים אבל יש כבר תרשימים ומחשבות ורצון.

ישן 28-04-2010, 15:11
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
כשלסבתא יהיו גלגלים, היא תהייה אוטובוס
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "כשתהיה רכבת לאילת (ותהיה, יום..."

מה זה יעזור אם תעביר את המוזיאון לנבטים אם אנשים לא יבואו ?

המיקום בלוד, אם היה אוטופי, הוא ברירת מחדל כי זה פשוט קרוב. זה הכל. מצדי, שים אותו בגדרה או באשדוד, זה אותו דבר. רק מה, שם זה קרוב לשד"ת ולמסלולים.
חוץ מזה, קרבה למבנאים/צבעים של בסיסי טיסה של ח"א לא עוזרת לטעמי. הייתי מעדיף לאזרח את המוזיאון ולנתקו מעטיני חיל האוויר, שבצד הטוב שבהם, יש בהם גם רע: התנהלות של יחידה צבאית וסדר עדיפות (טבעי ביותר) אחרי צרכים מבצעיים. לטווח ארוך הייתי מעדיף לשכור צבעי במילואים שיעבוד רק על מטוסי המוזיאון, ולא לחכות שרס"ר משה מטת"א של חצרים יתפנה לאחר שצבע עייט וינשוף.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 28-04-2010, 16:21
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "לצערי הידע שלי במטלורגיה..."

בשביל להגביר את זרם המבקרים אתה צריך להפוך את המוזיאון לאטרקציה אמיתית. את זה יכול לספק לדוגמה מעבר לשדה תימן ושילוב עם פעילויות אוויריות נוספות, ואת זה יכול לספק מוזיאון שנראה טוב באמת ומתחדש כל הזמן.
עם סלילת כביש 6 באר שבע לא כל כך רחוקה מהמרכז כמו שאפשר לחשוב.

אתם מדברים על מעבר למרכז כדי להוסיף מבקרים וככה להפוך את המוזיאון לרווחי ושופע ביקורים. עכשיו צא וחשב כמה יעלה להעביר את המוזיאון, וכמה מטוסים/האנגרים/שיפוצים/עובדים תוכל לעשות עם אותו הכסף..

ישן 28-04-2010, 14:11
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "ועל הדרך להעביר את המוזיאון לבח"א 27 ז"ל..."

אני מאמין שהצעה כזו תוריד את המסך על כל נסיון להידבר עם טרנר.
בנוסף העלות של העברת המוצגים הקיימים גבוהה מאד.
סביר שבמהלך ההעברות מטוסים ינזקו.

יש למיקום מחדש בלוד יתרונות רבים:
נוחות גישה לרוב האוכלוסיה.
קירבה למיבנאים וצבעים מתע"א ושאר החברות שמתעסקות בתעופה (ולא, רמת"א לא ממש יעילה לטובת המוזיאון היום).
פינוי השטחים בחצרים ותפיסה מחדש של שטחים שעדיין בחזקת משרד הביטחון.

ישן 28-04-2010, 14:29
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אני מאמין שהצעה כזו תוריד את..."

יש למיקום בחצרים יתרונות רבים:
נוחות גישה לרוב האוכלוסיה (שלא יבלבלו את השכל, זה הדרום הקרוב.... אבל כן צריך להרחיב את כביש הגישה פי שניים).
קרבה למבנאים וצבעים מבסיס חצרים ונבטים, וקרבה למבנאים וצבעים של תע"א וכנפי תחזוקה שמשרתים בנבטים ועוד כמה מקומות.
החזקת שטחים זולים אבל חשובים בדרום הפרוע, לעומת שטחים יקרים וכאלה שמקסימום מישהו ישחד בשבילם במרכז.
לא יודע מתי ראית את בסיס חצרים בפעם האחרונה, אבל שטח לא חסר שם.

ישן 28-04-2010, 14:37
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אני מאמין שהצעה כזו תוריד את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
אני מאמין שהצעה כזו תוריד את המסך על כל נסיון להידבר עם טרנר.

שאלה, ואני מתנצל מראש אם זה נשמע נבזי:

האם זה יהיה כל כך רע? אולי ייתכן שהתשובה, בסופו של דבר, היא במה שמכונה "הממלכה של טרנר" יתבצעו חילופי שלטון? שאולי אם המלך עירום, ראוי להביא מלך אחר?

אמר לי פעם מרצה לארכיאולוגיה: "לחפור פסיפס עתיק זה נורא אטרקטיבי. לשמר אותו כך שחשיפתו לא תוביל להתבלות לאורך השנים זה השעמום הכי גדול בעולם". נדמה לי שהלקח נכון גם לגבי הקמה ותחזוק של מוזיאונים.

אולי ראוי להביא אוצר אחר.

עוד פעם, אני מתנצל עם רחשי ליבי יתקבלו כנבזות או חוסר כבוד אל יעקב טרנר. זו איננה הכוונה. כולי אמונה שלא מרוע, לא מעצלות ולא מחוסר מרץ הגיע המוזיאון לכזה מצב של הזנחה

ישן 29-04-2010, 03:27

לוד (אקס בח"א 27) זאת לא אופציה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'פס שמתחילה ב "מוזיאון חיל האוויר בחצרים"

רחבות החנייה של הבח"א כבר הוסבו למסלול הסעה או כרחבות לטיסות מיוחדות שמגיעות אל נתב"ג.

מעבר לכך - נתב"ג עובר להפעלה ממסלול בודד (כנראה ברוטציה בין השלושה הקיימים) כפועל יוצא מתהליך בינוי מסיבי שעובר על השדה, שיכלול הארכת מסלולים, הקמת מסלולי הסעה חדשים שיקצרו את זמן ההסעה הנוכחי ויביא לחיסכון בזמן ודלק, הקמת מגדל פיקוח חדש, הקמת זרוע נוספת (בהמשך גם נוספת) והגדלת מתחם הבידוק לנסועים (כולל שינוי שיטת הבידוק).

http://www.merchav-aviri.org/pages/...t/view/1742/34/

בשל כל אלה - נתב"ג הוא לא אופציה בזמן הקרוב (מדברים על ארבע שנים, ויש להניח שזה יקח כעשור), ויש מספיק סיבות תומכות אחרות ל"למה לא" מאשר ל"למה כן".

אני עדיין סבור שכדאי להעביר את המוזיאון אל שדה תימן.

באשר לעובדה - לא נראה לי ריאלי אלא אם כן יש כוונה אמיתית לעשות למטוסים את מה שכבר עושים למטוסים שבעובדה או אם רוצים לקבור את המוזיאון סופית...

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 29-04-2010 בשעה 03:31.
ישן 13-06-2010, 09:50

ולמישהו יש ספק שזה באמת מגיע לו?
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי אלון5560 שמתחילה ב "המשפט בסוף המאמר: [b]בנוסף,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אלון5560
המשפט בסוף המאמר:
בנוסף, העניק מפקד חיל האוויר פרס מפעל חיים לתא"ל (מיל') יעקב טרנר, מייסד ומנהל מוזאון חיל האוויר.

אף אחד לא יקח מטרנר את ההישג שבהקמת המוזיאון. אני בטוח שכולם מסכימים על כך.

עיקר המחלוקת נובעת ממה שקרה למוזיאון בהמשך הדרך ומצב ניהול המוזיאון בימים אלה.

אני חייב לציין שהיותו של המוזיאון נכס לאומי, הנוגע לכל כך הרבה בעלי עניין - משקף את הישגו של טרנר, שהפך את המוזיאון למציאות ולדבר כל כך מובן מאליו, שלפני פחות מ-20 שנים אף אחד לא חשב שהוא בכלל נחוץ...

ישן 04-09-2012, 10:23
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "ואני מבין שתגובות טוקבקיסטיות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי G_Zhukov
ואני מבין שתגובות טוקבקיסטיות משרתות את העניין...
אתה יודע, ריטלין יכול למתן תנועות לא רצוניות באצבעות כולל הקלדה....

מכיוון שאיני רשום בפנקס הפסיכיאטרים, לא אוכל להמליץ לך על טיפול מתאים, זולת שימוש עצמי בעצותיך החצופות.

מכיוון שאינני אוהב לחזור שוב ושוב על דיונים שכבר היו כאן, כולל תגובותי על נושאים שונים לרבות מוזיאון חיל האוויר, ומאחר ונראה על פניו שלא טרחת לחפש דיונים קודמים בנושא - הפזורים בפורום לאורכו ולרוחבו - שהרי אם היית עושה כן, היו נגלים לפניך פתרונות אפשריים רבים -

בתמצות:

1. להוציא את מוזיאון חיל האוויר מאחריות חיל האוויר.
2. להעביר את ניהולו של המוזיאון לעמותת חיל האוויר
3. לקבוע ועדה מייעצת של מומחים תחת אחריות עמותת חיל האוויר, להעלאת הצעות שיפור
4. לשתף את הציבור בהצעות שונות לשיפור המוזיאון
5. להתחיל לעבוד.

מכיוון שהעמותה הדגימה את יכולותיה בגיוס מיליוני דולרים (ראו הקמת בית חיל האוויר לדוגמא), היא יכולה לגייס תרומות וחסויות (בניגוד לחיל האוויר).

לגבי דברים טכניים - תקר היריעה, וכאמור החומרים מצויים בפורום. בתמצית,

1.קירוי הרחבה / בניית הנגרים כולל מבוקרי אקלים
2. הקמת מחלקה רצינית לאוצרות ומחקר
3. גיבוש פרוגרמה כוללת למוזיאון - בסיוע מומחים ממוזיאונים דומים בעולם
4. החלטה עקרונית לשמר מספר מטוסים בכושר טיסה ולהחזיר לכושר זה אחרים
5. הסתייעות בגימלאי חיל האוויר מן המערך הטכני

וכו וכו.
ישן 12-09-2012, 15:21
  avinoam549 avinoam549 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.09.04
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=G_Zhukov]ואני מבין..."

טל
תרשה לי להתייחס לפרק שיקום המטוסים בהצעה שלך.
כל עוד המוזיאון הוא יחידה של חיל האויר, הרי שמטוסי המוזיאון הטסים נחשבים כמטוסי ח"א לכל דבר מבחינה ניהולית ותחזוקתית, ותחזוקתם והטסתם נעשות לפי כל הנהלים והכללים.אדרבה,ישנם כמה מטוסים במוזיאון שהגיעו במצב טיסה וקורקעו מפני שח"א לא הסכים לקבלם עקב בעיות עם הניירת ורישומי התחזוקה שהגיעו איתם.
תחזוקת מטוסי המוזיאות ברמת ה"ליין" או רמת דרג א' נעשית במוזיאון וביקורות רבתיות נעשות ע"י גורמי חוץ שהינם מפעלים מוסמכים ע"י ח"א כמו ארקיע והתעשיה האוירית.כל מתחזק אחר שיכול לעשות זאת או שירצה לקבל עליו תחזוקת מטוסים טסים במוזיאון, או להשמיש מטוסים למצב טיסה, צריך להיות מוסמך ע"י מערכת האיכות של ח"א.
אם יאוזרח המוזיאון, יצטרכו המטוסים לההפך למטוסים אזרחיים על כל המשתמע מכך,כפוף לנהלי רת"א שמבחינה תחזוקתית ואיכות דומים לנהלי ח"א ההבדל שכאן כלי הטייס יצטרכו להיות מתוחזקים ע"י "מכון בדק מוסמך".ארקיע ,תע"א ואפילו כימניר ואוירום הם מכוני בדק מוסמכים לצורך הענין.
כך שהדרך עוד ארוכה.יכול להיות שעם אזרוח המוזיאון, וכשזה יקרה, ימציאו, כמו שזה תמיד קורה בארצנו מין "אנדרוגינוס".
לגבי שיפוץ מטוסים לתצוגה-המוזיאון עושה זאת בעצמו,אולם המטוסים, גם כשנצבעים מחדש,נראים זוועה, רחוק ביותר מצבעיהם כשהיו בשירות מבצעי, וכל זאת לזמן קצר עד שמזג האויר עושה את שלו.חלפו הימים שרענן וייס,יואב אפרתי, רמי סקלדמן ואפילו אנוכי, הינו מיעצים ומנדנדים לצבעי (יוסי גולדמן ז"ל) איך לצבוע, איזה כתוביות וסמלים ליצר ולהדביק כדי שהמטוסים יראו אותנטיים.ראה למשל את ה"סופר פאנטום"קורנס 334) אני בעצמי פניתי לחברת פראט אנד וויטני -יצרנית המנועים וזו תרמה שתי מדבקות גדולות עם סמל החברה כפי שהיו על המטוס המקורי-והוא נצבע עם כל הסמלים והברק על הזנב אבל הצבעים הם לא בגוון הנכון!.אני לקחתי על עצמי לשפץ את מסוק אלואט מס' 010 שנרכש מהמוזיאון ע"י חברת מנועי בית שמש,בין היתר כדי להראות למוזיאון איך באמת משפצים מטוס.(הפרוייקט מוקפא כרגע).
בהחלט יש מקום להתייעץ בוותיקי המערך הטכני לגבי שיפוץ המטוסים וקרו מקרים בתולדות המוזיאון שקבוצות ותיקים רצו להתנדב לכך אבל נדחו ע"י המוזיאון בטענות שונות.
גם מחלקת האוצרות צריכה לעבור ריענון מסיבי, כאחד ששירת שם במילואים אני יכול להעיד על אוצר המוזיאון שהוא עושה עבודת קודש, אבל אמצעיו מוגבלים, ידיו כבולות ע"י ההנהלה ולכן אין לעבודתו תוצאות מעשיות.יכול להיות שמה שהוא עושה טוב ונוח לחיל האויר אולם אני עוד לא ראיתי איזה שהוא פירסום בנושאי היסטורים שיצאו ממחלקת האוצרות, למעט אתר מוזיאון שכשהיה קיים כאתר עצמאי בחלקו, פירסם מאמרים היסטוריים. כיום הוא חלק מאתר ח"א, ולא מתחדש.אלו חלק מהשיקולים שגרמו לנו להקים את האתר "מרקיע שחקים".ואת האתרים שלפניו.
אוספים שלמים,כמו הספריה התעופתית ההיסטורית של קלוב התעופה ע"ש דניאל בוקשטיין, מאות ספרים אחרים, לוגבוקים, פרטי מדים, קסדות וציוד אחר-לא מוצגים בתערוכות, לציבור אין גישה אליהם והם נרקבים לאט לאט.מאות פריטים אחרים כגון מטוסים, מנועים,פריטי חימוש, ספרות טכנית, רכבים ועוד, זרוקים בחצר הגרוטאות של המוזיאון ואף אחד לא עושה ניסיון לשמור עליהם או לשקמם.וכמו שכתבתי-מזג האויר עושה את שלו.

אני בהחלט מריר אחרי כל השנים הללו,וכמוני עוד אחרים, ולוואי שאפשר יהיה לשנות.

ישן 06-09-2012, 07:36

בתגובה להודעה מספר 121 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "אין לי מושג. אשריך שאתה מתמצא..."

וטוב שמעבר לחילופי הפנינים כאן בפורום, ולדיונים שנמשכין כבר הרבה זמן, נעשה צעד כל שהוא כדי שיתחילו לחקור ולבדוק באופן רשמי איך מתפוררת לה מורשת חיל האויר,אפילו שיהיה זה בטווח הרחוק.

מצב המוזיאון הולך ונהיה רע,כבר אי אפשר (מזמן) להשוות אותו למוזיאונים תעופתים אחרים בעולם.חבל שחיל האויר לא נותן את דעתו לצורה שבה מוצגת מורשתו,ולאן התדרדר המוזיאון, ולצורה שבה נמנעת מחוקרים רציניים האפשרות לתעד ולחקור את ההיסטוריה והמורשת של החיל האדיר הזה.

טל-אתה צודק במה שאתה מציע, אולם לפי מיטב ידיעתי כבר היו בשנה שעברה תכניות (או החלטות?) להעביר את ניהול ותפעול המוזיאון לידי העמותה.וזה עדין לא קרה.
חלק מהכותבים כאן בפורום, כולל עבדכם הנאמן, היו אנשי מילואים במוזיאון,תרמו להקמתו ולביסוסו, לשיקום פריטי התצוגה והדריכו מאות ואולי אלפי מבקרים בסיוריהם במקום,ומאד מצער אותם לראות שוב ושוב לאן המקום הזה התדרדר.

ישן 06-09-2012, 08:16
  G_Zhukov G_Zhukov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.03
בתגובה להודעה מספר 122 שנכתבה על ידי avinoam549 שמתחילה ב "וטוב שמעבר לחילופי הפנינים..."

בקצרה, אלה עיקרי הדברים שהועברו למשרד המבקר:

1. המוזיאון הינו גוף ציבורי/ממלכתי האמור לשמר ולהציג את מורשתו ופעילותו של חיל האויר הישראלי לאורך שנות קיומה של המדינה.

2. במוזיאון קיימים מטוסים, ציוד, ומוצגים אחרים שמהווים ביטוי ישיר לאותה מורשת, חלקם נדירים ויחודיים.

3. חלק ניכר מהמוצגים (מטוסים וציוד) מוצבים תחת כיפת השמיים ללא כל ניסיון לשמר אותם ולמנוע מהם נזקים גם במאמץ קטן יחסית.

4. המוזיאון גובה כספים מכלל המבקרים במקום אשר לכאורה היו אמורים להיות מופנים לשימור ותחזוקת המוצגים. מהמצב הכללי של המוצגים לא נראה שכך הם הדברים.

5. ניתנו קישורים לדיונים שנערכו כאן כולל צילומים שמופיעים בשרשורים.

אינני יודע מה יהיה בסופו של דבר עם הפניה אבל לפחות ניסיתי להעביר את הדברים לגוף אובייקטיבי שאמון על טיפול בכגון זה.
על פי כללי פעולת המשרד, הם לא חייבים להחזיר תשובה עם הממצאים אלה מפרסמים אותם בדוחות שיוצאים מדי פעם.

נראה איך הדברים יתגלגלו.

ישן 06-09-2012, 22:38
  hwgeek hwgeek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.07

סלחו לי אם אני קצת לא מבין אבל:

איזו בעיית תקציב יש כאן בידיוק? יש פיתרונות פשוטים וקלים וגם זולים שהמוזיאון יראה מתוקטק!:
א: חיילי טירונות צעירים 02- אוטובוס אחד או שניים מביאים למיזיאון, כל קבוצת חיילים מקבלת פינה עם כלי הטייס שלה והיא אחראית על השיפוץ והשיקום שלה כולל ניקיון, ניקוי מצמחייה וגם צביעה וכו' ולבסוף כל קבוצה תקבל אות הוקרה בו צילום הקבוצה שהכלי המשופץ ברקע- אות לשימור מורשת צה"ל והכלים החשובים שנטלו חלק בהקמת המדינה ושמירה על אזרחיה.

ב:דבר דומה אפשר לעשות גם עם כיתות יב' לפני הגיוס - פשוט חוויה עם מזכרת לכל החיים.

אני לא מוצא בפיתרונות הנ"ל כל קושי וגם העלות תיהיה שולית ! אין עלות זמן עבודה של הצעירים ורק עלות הסעות, חומרי שטיפה וצבע וכמובן אוכל לחברה הצעירים.

אני בטוח שכל צעיר ירצה להעניק קצת אהבהה לכלים הוותיקים הנ"ל ולקבל מזכרת של הכלי ששיפצו, ככה לעשות כל שנה לפני יום העצמאות, ואפשר לארגן תחרויות על הטיפול הטוב ביותר שיוחלט ע"י המבקרים ביום האצמעות שכל קבוצה של הצעירים תופיעה ליד הכלי שלה.

הארות/הערות מישהו?
ישן 09-09-2012, 08:43

בתגובה להודעה מספר 127 שנכתבה על ידי hwgeek שמתחילה ב "סלחו לי אם אני קצת לא מבין..."

לפי מיטב ידיעתי, גם כיום מועסקים חיילי חובה במוזיאון בנקיונות ובניכוש עשבים,תחזוקת מערכות ההשקייה ושלל עבודות אחרות.זהו תפקידם.לקראת חולי מועד שבהם צפוייה הגעתם של המוני בית ישראל הצוות מתוגבר בחיילים נוספים.
האיזור שבו נמצא המוזיאון הוא מדברי, חם ,מאובק וסובל מסופות חול ושאר פגעי מזג אויר.ביום המתכת שממנה בנויים המטוסים מתרחבת מהחום ובלילה מתכווצת מהקור.כל זה הורס את המטוסים מצד אחד, אך מצד שני היובש מונע התפתחות חלודה.הפיתרון היחידי הוא להקים מבנה בעל טמפרטורה מבוקרת שלתוכו יוכנסו המטוסים לתצוגה,כמו בכל מוזיאון בעולם.צובעים טוב פעם אחת,ומכניסים לתצוגה.
אבל את כל זה הם יודעים שם,במוזיאון,

ישן 21-12-2012, 22:21
  Reshef914 Reshef914 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.12
בתגובה להודעה מספר 138 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "לצערי בשלב זה שום דבר לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a
לצערי בשלב זה שום דבר לא יעזור.
יקח כמה שנים אבל יהיה בסדר.

אין דבר כזה ששום דבר לא יעזור. תמיד יש פתרון.

ביקרנו במוזיאון כמה פעמים בשבועיים האחרונים, ראיינו גורמים שונים (וטרנר ביניהם).
אני אישית מאוד אוהב את המוזיאון ומאוד מעריך את פועלו של טרנר.
עוד מהימים של טופ גאן אני מוצא משהו רומנטי במטוסים \טיסה.
למוזיאון פוטנציאל עצום אבל אכן היו שם דברים שצורם לראות.
מצד אחד היו טענות קשות - מצד שני היו תשובות רבות. חלקן נשמעו הגיוניות ומובנות, חלקן נראו כמו דברים שאפשר לפתור בטווח של שנה.
בתור מי ששמע את שני הצדדים באופן מאוד מפורט אחרי שישבתי איתם שעות - אפשר להבין את שני הצדדים.
התשובות מין הסתם, יהיו בכתבה. סתם כדרך אגב, היה תכנון השנה להביא סככות למטוסים במוזיאון...

אנחנו מחפשים אדם (לאו דווקא מומחה תעופה) שיבוא למוזיאון, ייתן את דעתו תוך כדי ראייה ממשית כדי שיהיו לנו עוד צדדים לשמוע וכמובן, אם מישהו מאלה שהעלו פה תמונות מתגורר באזור נשמח להעזר בו.
ישן 22-12-2012, 12:46
  G_Zhukov G_Zhukov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.03
בתגובה להודעה מספר 141 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "לא רואה תמימות בלהקשיב לשני..."

לכולם ברור שיש בעיה רצינית של מגבלות תקציב כדי להגיע למשהו שאולי מתקרב למוזיאונים מקבילים בחו"ל.
אבל, וזה אבל גדול, יש בעיה מהותית בגישה הבסיסית מצד אנשי המוזיאון וקברניטיו באשר הם.
במקום להתקשקש עם רובים שנמצאו בסליק של קיבוץ (שיש להם קשר עמום לחיל האויר אם בכלל) ולהשתלט על הממצאים היה מוטב שהמוזיאון היה מתמקד בלשמר את מה שיש לו ביד.
שיתחילו קודם כל במשהו הכי בסיסי כמו סגירת חופות ואיטום פתחים של מטוסים וימנעו מהם להפוך למשטחי קינון לעופות השמיים.
שיתחילו בזה, לא במשהו מסובך ואח"כ נמשיך משם להצעות יותר קונקרטיות ומתקדמות.

באשר לבקשתך ממני להתראיין, אמנע מזה כרגע לאור פנייתי למשרד מבקר המדינה.

מעבר לכך, וזו הערה כללית יותר: ראית במו עיניך במוזיאון דברים. אתה רשאי לגבש דעה עצמאית ולהציג אותה בכתבה. לא תמיד חייבת להיות חובת האיזון הקדוש.

בכל מקרה מאחל לך הצלחה!

נערך לאחרונה ע"י G_Zhukov בתאריך 22-12-2012 בשעה 12:52.
ישן 22-12-2012, 16:29

בתגובה להודעה מספר 142 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "לכולם ברור שיש בעיה רצינית של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי G_Zhukov
לכולם ברור שיש בעיה רצינית של מגבלות תקציב כדי להגיע למשהו שאולי מתקרב למוזיאונים מקבילים בחו"ל.
אבל, וזה אבל גדול, יש בעיה מהותית בגישה הבסיסית מצד אנשי המוזיאון וקברניטיו באשר הם.
במקום להתקשקש עם רובים שנמצאו בסליק של קיבוץ (שיש להם קשר עמום לחיל האויר אם בכלל) ולהשתלט על הממצאים היה מוטב שהמוזיאון היה מתמקד בלשמר את מה שיש לו ביד.
שיתחילו קודם כל במשהו הכי בסיסי כמו סגירת חופות ואיטום פתחים של מטוסים וימנעו מהם להפוך למשטחי קינון לעופות השמיים.
שיתחילו בזה, לא במשהו מסובך ואח"כ נמשיך משם להצעות יותר קונקרטיות ומתקדמות.

באשר לבקשתך ממני להתראיין, אמנע מזה כרגע לאור פנייתי למשרד מבקר המדינה.

מעבר לכך, וזו הערה כללית יותר: ראית במו עיניך במוזיאון דברים. אתה רשאי לגבש דעה עצמאית ולהציג אותה בכתבה. לא תמיד חייבת להיות חובת האיזון הקדוש.

בכל מקרה מאחל לך הצלחה!

אני מאמין שהמוזיאון עסוק גם בלהשתלט על ממצאים מתוך חשש שיהרסו ומעדיף לשמור אותם בשטח האחסון שלו בידיעה שזו אצלו מאשר להשאיר את זה אי שם בסבירות גבוהה שיושמדו.
חלק מהדברים שגם נבחנו זה כלים שהגיעו לשמה במצב טיסה. ראיות לכך שמטוסים נחתו שמה פיזית אבל היום מצבם...

חלק מהמטוסים היו פתוחים\ חלק סגורים. אלה שפתוחים, לא יצא לנו לראות עופות מקננים בהם. אולי עשו משהו עם זה, אולי באנו בימים טובים.
כמו שכתבתי קודם, היה גם תכנון להביא סככות שביצועו לצערי נכשל.

חבל לי שאתה לא מתראיין, היינו שמחים להציג כמה מלים ממך ואת תגובת משרד המבקר.

ברור לי שיש לי את דעתי. אבל לי אישית חשוב להביא את שני הצדדים. לתת לצופה להחליט ואולי אף לגרום לעוד אדם אחד או שניים להגיע למוזיאון.
אגב, בנוגע לדעתי, אני חייב לציין - ואולי זה רק מעיניי - מאיך שזה נשמע מהתגובות פה בנושא ומהת'רד השני שהיה בנושא, ציפיתי למצב הרבה יותר גרוע במוזיאון.
נכון, המצב רחוק ממושלם ואין מה להשוות למוזיאונים בחו"ל. אבל אחרי ששומעים כמה ואיזה אנשים עובדים במוזיאון, אחרי ששומעים נתונים כספיים, לוקחים בחשבון את תנאי המדבר ו"העניין" של הצבא במוזיאון, אני מתפלא שהמוזיאון בכלל שורד.
ישן 02-10-2013, 16:05

בתגובה להודעה מספר 157 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "מוזיאון ח"א בעיני תייר אוהב..."

הסרטון מ 2012 (שמתי לב שהסדר מטוסים בסירטון שונה ואז ראיתי שלמטה רשום 2012).

בכל מקרה,
יש באמת פער עצום בין התייר לבין זה שבאמת אכפת לו.
אם תסתכל בכתבה שהכנתי (מעוגנת בראש הפורום) יש שמה מבקרים שאומרים "מקום נפלא" "מאוד מרשים" והכנסתי את זה בכוונה. כדי להציג סוג של קונפילקט.
בביקור חפוז לשעתיים-שלוש עם הילדים שיראו קצת מטוסים, המוזיאון בהחלט מרשים ויפה, גם אני שכבר "חמור גדול" נהנה מהמוזיאון. הייתי שם בחודשים האחרונים איזה 6-7 פעמים. אבל זה כי מטוס זה פשוט דבר מהפנט ומי שאוהב את זה, גם אם תשים מולו גרוטאת ספיטפייר יוקסם ויפליג במחשבות.
אבל שאתה מתעכב שמה קצת יותר, שאתה בא למוזיאון הזה באמת כדי ללמוד, לקרוא על המורשת, לעבור ליד כל שלט ולהתעמק, הדברים האלה כן קופצים בעין.

ואגב, לגביי הסרטון, הדבר שהכי קפץ לי בעין, שהבחור "מכור" לישראל, ח"א האוויר שלנו ידוע ובטח הגאווה גדולה, אבל המוזיאון ריק.
מוזיקה קצבית, מטוסים מגניבים וצבעוניים, אבל ריק.
ישן 22-09-2015, 13:59
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile

מה לא נכתב, נאמר וצולם על המזיאון ועל מצבו.
דקה לפני כניסת יום הכיפורים כדאי שנקדיש מחשבה גם למר יעקב טרנר - האיש שיזם אותו ועד היום בהתנדבות עומד בראשו.
בתוך כל הביקורת הנוקבת שהציבור מטיח במוזיאון צריך גם לומר שרואים שינויים לטובה בתחזוקת המוצגים ובתכנים, בקרוב תיפתח שם תערוכת צילומים של איש יקר אחר, מחכים לאישורים.

אתמול העיר באר שבע העניקה למר יעקב טרנר כבוד מיוחד וחנכה את אצטדיון הכדורגל החדש שלה על שמו.
היוזמה באה מראש העיר מר רוביק דנילוביץ (שהוא בעצמו אישיות מיוחדת הראויה להערכה) כחלק מקירוב הלבבות לאחר ההפסד של יעקב טרנר בבחירות לראשות העיר ב 2008.

לא כל יום אנחנו רואים כזו הכרת תודה לאישיות שעשתה כל כך הרבה למען המדינה, חיל האוויר, משטרת ישראל והעיר באר שבע.
אנחנו רגילים לטקסי גזירת סרטים ע"י פרסונות שתרמו כספים, הפעם זה שונה ומיוחד כי זה ממניעים ציונים.
גם אנחנו עומדים לכבודו, מוחאים לו כף ואומרים תודה
ביוגרפיה של מר יעקב טרנר בוויקיפדיה

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 22-09-2015 בשעה 14:19.
ישן 18-10-2016, 01:58
  Prototype Prototype אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.14
בתגובה להודעה מספר 173 שנכתבה על ידי plonter5 שמתחילה ב "בגדול זה כלשהו-נכון. בקטן,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי plonter5
בגדול זה כלשהו-נכון.
בקטן, היה משפט אחד שיש לו ערך כלשהו:

דני שלום אומר שהניהול כושל ורומז אולי ל'מלחמת גנרלים' שמעורבת בתהליך

תראה, אני לא יודע מי הכתב הזה, אבל מכתבה כזו מגוחכת לא הייתי לוקח אפילו משפט אחד כדוגמא. הקבלה הזו מטופשת כמו שאעשה כתבה על ביתך ואתמקד בפח הזבל מתחת לכיור ואטען שאתה חי בחורבה.

אני לא יודע מה דני שלום יודע או לא יודע, ואיזה תחקיר ערך אם בכלל.
אני כן יודע שלפני 3 שנים עשיתי כתבה עמוקה על הנושא. גם אני באתי מראש בציפייה לצלוב את טרנר. כמובן שזה נראה הכי קל ונוח, אבל עם כל הכבוד לטרנר, למוזיאון יש מפקד\ת (?) יש צוות של קצינים ונגדים וטרנר הוא בהחלט לא המילה האחרונה בו.
מעניין אם אותו כתב יודע את זה, הוא מכיר את הצוות? הוא יודע מה באמת תפקידו של טרנר? הוא יודע מה התקציב של המוזיאון? מאיפה הוא מגיע? מה הבעיה לקבל תורמים? אני מניח שלא, כי אם היה יודע, לא היה מציג זאת כך.
אולי טרנר עשה טעויות בעברו, סביר להניח, אבל טרנר בגילו ובמצבו הרפואי כבר ממזמן לא מנהל את המוזיאון לבדו וזה ממש לא החלטות בלעדיות שלו.
אתה מוזמן לשאול את הכתב אם ידוע לו מה תקציב המוזיאון, אם ידוע לו שב 2012\13 ח"א פשוט לקח את כל הכסף של המוזיאון לאותה השנה כי הוא היה צריך את זה והמוזיאון, שהוא יחידה צבאית בעצם,נשאר ללא כסף בכלל.
לזה, תוסיף את הישראלי שמתעצבן לשלם בכזה מוזיאון בכניסה, את התנועה הדלה עד לא קיימת באמצע השבוע ואז אתה בכלל תעבור להתפלא איך המקום הזה עדיין קיים.
זה נס שהמקום קיים, הבעיה היא לא טרנר, הבעיה היא כל היחס של המדינה הזו לתרבות, שימור ומורשת.
ישן 24-08-2020, 21:20
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05

טוב, אז מצאתי את זה:
# מבנה תצוגה שם הכלי כלי משנה "מטוס / כלי
שריד / פריט" סטטוס מיקום "מוטה
[במטר]" "אורך
[במטר]" "גובה
[במטר]" "קוטר
[במטר]" "רדיוס
[במטר]" רוחב [במטר] "שטח
[במ""ר]" "משקל
[בקילו]" עדיפות לתליה הערות
1 A "שורשי חיל האויר
טרום 1948" גלשון ורונה מטוס יש סככה קדמית 9.4 6.1 1.65 גבוה
2 טיילורקראפט BL מטוס אין 11.07 7.57 2.44 678 ק"ג נמוך צריך להביא מהגלריה לתעופה בשמורה האווירית בחוץ הבונים
3 טייגר מות' מטוס יש סככה קדמית 8.94 7.29 2.68 580 ק"ג נמוך
4 אוסטר מטוס יש סככה קדמית 10.97 6.83 2.03 475 ק"ג נמוך
5 סי בי מטוס יש רחבה מרכזית 11.48 8.51 3.07 890 ק"ג נמוך
6 שרידי נורסמן שריד יש רחבה מרכזית 8 2.7 3.1 לא
7 שרידי אוסטר שריד יש רחבת הכניסה והשדרה לבואינג 3 1.4 לא
8 דראגון ראפיד מטוס יש סככה קדמית 14.63 10.52 3.12 1456 ק"ג גבוה
9 פיירצ'יילד ארגוס מטוס אין 11.07 7.57 2.44 678 ק"ג נמוך צריך להביא מהגלריה לתעופה בשמורה האווירית בחוף הבונים
10 "חיל האויר
נולד במלחמה לעצמאות
1948-1949" מסרשמידט מטוס יש רחבה מרכזית 9.92 8.94 2.59 2,650 ק"ג גבוה
11 ספיטפייר 26 מטוס יש גבעת בית הראשונים 9.93 9.56 3.48 2,545 ק"ג בינוני
12 מוסטנג 39 מטוס יש רחבה מרכזית 11.27 9.75 4.16 3,230 ק"ג נמוך
13 2 מנועי מטוסי קומנדו שריד צפוני שריד יש רחבת הכניסה והשדרה לבואינג 2.65 1.6 [מדחף] 2.7 משקל יבש: 1073 ק"ג לא
שריד דרומי 2 1.6 [מדחף] 2.7
14 שרידי בופייטר תותחים X3 שריד יש רחבת הכניסה והשדרה לבואינג 4 [כל אחד] לא
גוף 4.7 1.4 1.5
מנוע X2 0.7 1.4
כנף 5.2 1.8
15 דקוטה מטוס יש רחבה מרכזית 28.95 19.64 5.16 7,700 ק"ג נמוך
16 צריח מקלע B-17 שריד יש רחבת הכניסה והשדרה לבואינג 1.6 2.2 1.1 לא
17 הרוורד מטוס יש רחבה מרכזית 12.8 8.85 3.56 1814 ק"ג גבוה
18 משאית חברת "המרים" כלי יש גבעת בית הראשונים 9 3.7 2.3 6 טון לא
19 ארגז תחמושת מסרשמידט פריט יש אוספים לא
20 כוונת בופייטר פריט יש אוספים לא
21 תותח היספנו סוויזה 20 מ"מ כלי יש גבעת בית הראשונים 3.5 1.8 1.8 0.15 טון לא
22 כבאית של חברת אלרום (ירוקה) כלי יש סלוויץ 4 טון לא
23 דחפור מבית הראשונים כלי יש גבעת בית הראשונים 4.2 2.3 2.9 לא
24 מיכלית מים כלי יש שטח ב לא
25 פצצות ירוקות ממלחמת העצמאות פריט יש אוספים לא
26 מנוע ספיטפייר מרלין פריט יש סלוויץ לא
27 מנוע מוסטנג פריט יש סלוויץ לא
28 מכ"מים ממלחמת העצמאות פריט יש אוספים לא
29 זחל"מ מתקופת מלחמת העצמאות כלי יש גבעת בית הראשונים 6.16 2.3 [ללא התותחים] 1.96 9.1 טון לא
30 B חישול הכנפיים ומלחמת סיני מטאור קרב F8 חד מושבי מטוס יש רחבה מרכזית 11.33 13.59 4.22 4,820 ק"ג גבוה מטאור אימון - לא כמו מטאור קרב
31 מנוע רולס רויס דרוונט פריט יש סלוויץ נין: 2,458 דרוונט: 1.6 נין: 1,257 דרוונט: 2 [רוחב] "מנוע דרוונט של המטאור: 764 ק""ג
מנוע נין של האורגן: 725 ק""ג" לא
32 מנוע נין פריט יש סלוויץ נין: 2,458 דרוונט: 1.6 נין: 1,257 דרוונט: 2 [רוחב] "מנוע דרוונט של המטאור: 764 ק""ג
33 מנוע וורדון פריט יש סלוויץ נין: 2,458 דרוונט: 1.6 נין: 1,257 דרוונט: 2 [רוחב] "מנוע דרוונט של המטאור: 764 ק""ג
34 מטאור לילה NF13 מטוס יש רחבה מרכזית 12.18 15.09 4.22 4,820 ק"ג בינוני
35 וומפייר חד מושבי מטוס יש רחבה מרכזית 11.6 9.8 5.7 3300 ק"ג גבוה
36 דקוטה מטוס יש רחבה מרכזית 28.95 19.64 5.16 7700 ק"ג גבוה
37 מנוע דקוטה פריט יש סלוויץ לא
38 נורד מטוס יש רחבה מרכזית 32.48 21.95 6 13,300 ק"ג גבוה
39 מנוע נורד פריט יש סלוויץ לא
40 אורגן כריש מטוס יש רחבה מרכזית 13.2 10.74 4.14 4,142 ק"ג נמוך
41 ספיטפייר 78 מטוס יש רחבה מרכזית 9.93 9.56 3.48 2,545 ק"ג בינוני
42 F84F מטוס אין נמוך נמצא ביוון בבסיס פרבזה
43 מוסטנג צבעי קדש מטוס יש רחבה מרכזית 11.27 9.75 4.16 3230 ק"ג גבוה
44 2 מנועי מוסקיטו צפוני שריד יש רחבת הכניסה והשדרה לבואינג 4.7 1.9 744 ק"ג לא מידות נכונון רק במידה ומדובר בדגם מרלין 21/22
דרומי 4.6 1.9
45 קטלינה מטוס יש רחבה מרכזית 31.72 19.5 5.65 9500 ק"ג נמוך
46 מיסטר 60 מטוס יש רחבה מרכזית 11.12 12.98 4.46 5875 ק"ג גבוה
47 ג'יפ וויליס כלי יש רחבה מרכזית 4.66 1.89 2 1497 ק"ג לא
48 ג'יפ תול"ר 106 מ"מ כלי אין הג'יפ נמצא במוזיאון צה"ל או מוזיאון השריון. לברר מול מיכאל מס
49 מיג 15 מטוס יש רחבה מרכזית 10.08 10.08 3.6 3580 ק"ג גבוה
50 פייפר מטוס יש רחבה מרכזית 10.73 6.82 2.03 365 ק"ג נמוך
51 תותח נ"מ 3.7 אינצ' בריטי מונחה מכ"מ כלי יש אתר הנ"מ 7 2.8 4.9 9.317 ק"ג
52 העשור הלא שקט שרידי הילר שריד יש רחבה מרכזית 3.9 1.6 2.6 752 ק"ג לא
53 אלואט 03 ה' יראה מטוס יש סלוויץ 9.75 2.75 10.2 [רוטור ראשי] 895 ק"ג נמוך
54 S55 מטוס יש רחבה מרכזית 12.88 4.06 [רוטור ראשי] 16.15 2422 ק"ג נמוך
55 סוללה תותחי 40 מ"מ, מערכת L70 קרון מכ"מ נייח [מספר 811] כלי יש אתר הנ"מ 4.6 "עם מכ""מ 5.20
בלי מכ""מ 2.1" 2.3 5150 ק"ג לא
מכ"מ נייד 6.3 3 2.3
תותח 40 מ"מ [עם גלגלים פתוחים] 7.3 2.6 2.3
56 סוללת טילי הוק טיל הוק בודד כלי יש רחבת הנ"מ [עם סנפירים] 1.3 5.1 0.3 לא
כן שיגור טיל הוק 4.2 2.35 4.7
מכ"מ הוק 5.2 3.4 3
רכב הטענת טילי הוק 4.5 2.6 2
57 מטוס דורניר 27 (דרור) מטוס יש רחבה מרכזית 12 9.6 2.8 1072 ק"ג נמוך
58 כנף מטוס דורניר 27 פריט יש רחבה מרכזית 6.1 1.3 לא
59 מכ"מים צרפתיים מקוריים של מערך בקרה אווירית פריט יש אתר הנ"מ + כביש בכניסה למוזיאון לא
60 משאית סיקס כלי יש סלוויץ לא
61 קומנדקר ("ננ") כלי יש סלוויץ לא
62 ווטור "האח הגדול" מטוס יש רחבה מרכזית 15.1 15.58 4.95 10500 ק"ג נמוך
63 חרטום צילום תשבץ שחק פריט יש סלוויץ לא
64 פילטוס מטוס יש גבעת בית הראשונים 15.87 10.9 2.3 1190 ק"ג נמוך
65 שרידים של מטוס מיג 17 מהכנרת שריד יש רחבה מרכזית 3.9 1.05 2.6 לא
66 סיטרואן דה שבו כלי יש רחבה מרכזית 3.83 1.6 1.6 560 ק"ג לא
67 תותח היספנו סוויזה 30 מ"מ פריט יש גבעת בית הראשונים 5 1.95 2.8 לא
68 "מבצע מוקד
ומלחמת
ששת הימים" אורגן 80 מטוס יש רחבה מרכזית 13.2 10.74 4.14 4142 ק"ג נמוך
69 מיסטר 09 מטוס יש רחבה מרכזית 11.12 12.98 4.46 5875 ק"ג נמוך
70 סופר מיסטר 096 (סמב"ד) מטוס יש רחבה מרכזית 10.5 12 6.4 6400 גבוה המלצת אבי להעביר למלחמת ההתשה
71 מיראז' 159 מטוס יש רחבה מרכזית 8.22 14.77 4.25 5915 ק"ג גבוה
72 טיל מאטרא פריט יש רחבה מרכזית 3.28 0.263 192 ק"ג לא בהנחה שזה טיל יהולם
73 טיל שפריר 1 פריט אין 0.55 2.5 16 ס"מ 93 ק"ג לא לקבל מרפאל
74 מיג 21 מטוס יש רחבה מרכזית 7.15 13.46 4.5 5450 ק"ג גבוה
75 האנטר מטוס יש רחבה מרכזית 10.26 13.98 4.26 6000 ק"ג גבוה
76 סיקורסקי S58 מטוס יש רחבה מרכזית 14.25 4.83 17.07 [רוטור ראשי] 3430 ק"ג בינוני
77 סופר פרלון 020 מטוס יש רחבה מרכזית 19.4 4.93 18.90 [קוטר רוטור] 6540 ק"ג נמוך
78 מיג 19 מטוס אין 9.2 12.5 3.9 5447 ק"ג גבוה לייבא מצ'כיה
79 ג'יפ הזנקה צהוב כלי יש סלוויץ 0.7 טון לא
80 חימוש רקטי של הפוגה פריט יש אוספים לא
81 צמד מקלעי 03 פריט אין לא להביא מאוסף מוזיאון צה"ל ביפו.
82 בל 47 מטוס אין 9.63 2.83 11.32 [קוטר רוטור] 780 ק"ג נמוך הראל רפאלי (בעלים של המסוק שנמצא במנחת "עין ורד"- 0505234081
83 קרון פריסה גף טכני כלי יש סלוויץ לא
84 טרקטור צהוב כלי יש סלוויץ לא
85 תותח נ"מ 37 מ"מ כלי יש אתר הנ"מ 5.5 3.6 2.5 לא
86 ווטור "פאנטומאס" מטוס יש רחבה מרכזית 15.1 15.58 4.95 10500 ק"ג נמוך
87 ווטור "המשחית" מטוס יש רחבה מרכזית 15.1 15.58 4.95 10500 ק"ג נמוך
88 פוד יבלת פריט יש רחבה מרכזית 4?9 0.85 נמוך תצוגה עם ווטור פנטומאס
89 פוגה כחולה מטוס יש רחבה מרכזית 12.15 10.06 2.8 2310 ק"ג נמוך
90 שרידי תותח מדגם נודלמן ריכטר 23 מ"מ שריד יש רחבת הכניסה והשדרה לבואינג 1.55 0.95 1.1 לא
91 תותח 30 מ"מ כפול 4 של ווטור מתוצרת "דפה" פריט יש רחבה מרכזית 2 0.75 1.4 לא
92 מתקן כיבוי על מגלשי מסוק (אדום) כלי יש רחבה מרכזית (ליד קטלינה) לא
93 זנב מיג 19 שריד יש רחבת הכניסה והשדרה לבואינג 5.2 2.5 4.2
94 שני מיכלים נתיקים על קוליים מיראז' פריט יש סלוויץ לא
95 C "מהפיכה
אמריקאית
והתשה" עיט ללא גיבנת מטוס יש כוכים 8.38 12.27 4.57 4808 ק"ג נמוך
96 תותח תלת קני של עיט פריט יש רחבה מרכזית 4.9 0.6 לא
97 קורנס 108 מטוס יש כוכים 11.68 19.2 5 13760 ק"ג גבוה המלצת אבי להעביר ליום הכיפורים
98 תותח נ"מ 20 מ"מ דו קני על נגמ"ש רוסי BTR כלי יש אתר הנ"מ 6.8 2.8 2.3 0.15 טון לא
99 ערבה מטוס יש רחבה מרכזית 20.96 13.03 5.21 4000 ק"ג נמוך
100 ווסטווינד מטוס יש רחבה מרכזית 13.65 15.93 4.81 המראה: 10660 ק"ג נמוך מדובר על דגם 1121
101 טכנולוג מטוס יש רחבה מרכזית 8.22 14.45 4.25 7285 ק"ג נמוך
102 כפיר גדרות 712 מטוס יש רחבה מרכזית 8.2 15.65 4.55 7285 ק"ג נמוך
103 מבט פריט יש רחבה מרכזית 3.93 8.7 2.3 1236 בינוני המלצת אבי להעביר לשל"ג
104 שדמית X2 פריט יש רחבה מרכזית 3.93 6.98 2.04 680 ק"ג גבוה
105 תלם פריט יש רחבה מרכזית 1.76 3.8 0.71 223 ק"ג נמוך
106 יסעור מטוס יש רחבה מרכזית 26.87 7.59 " 22.02 [רוטור ראשי]
4.88 [רוטור זנב]" 10690 ק"ג גבוה יסעור מניף קרון מכ"מ במבצע תרנגול 53
107 סופר פרלון 010 מטוס יש רחבה מרכזית 19.4 4.93 18.90 [קוטר רוטור] 6540 ק"ג נמוך
108 רכב ווליאנט 16555-3 כלי יש רחבה מרכזית 4.85 2.55 2 לא
109 טילי א.א AIM 9 SIDE WINDER פריט יש סלוויץ לא להשיג עוד ממאגרי החימוש בחיל.
110 שני נושאי טילי דקר פריט יש סלוויץ לא
111 AIM 3 SPARROW פריט אין לא להשיג ממאגרי החימוש בחיל, או מארה"ב. אפשר גם לייצר MOCKUP.
112 מנוע קורנס פריט יש סלוויץ לא
113 מנוע עיט פריט יש סלוויץ לא
114 תותח וולקן שישה קני פריט יש רחבה מרכזית 5.05 0.56 788 ק"ג לא נמצא על הקרפדה
115 משגר של שדמית/ מבט כלי יש רחבה מרכזית 4.7 2.9 2.9 לא
116 קרונות מכ"מ P12 [משאית + מכ"מ] כלי יש רחבה מרכזית "משאית: 3.4
כולל מכ""מ [משוער]: 6.8" "משאית: 2.5
אנטנה: 12.5" 3 טון, 4 טון לא
117 מערכת מארס ליחידת מל"טים באוויר פריט אין לא לייצר, או להשיג מטייסות היסעור בתל נוף.
118 משאיות זיל רוסיות עם קרונות כלי יש אתר הנ"מ 7.2 "[בלי אנטנה] 3.3
עם אנטנה] 8.3]" 2.6 לא
119 משאיות נושאות טילי SA3 כלי אין לא להביא ממוזיאון צה"ל
120 מכ"מ SA3 כלי יש אתר נ"מ 6.7 4.8 לא
121 מכ"מ SA2 כלי יש אתר נ"מ לא
122 טיל SA2 על גבי כן שיגור כלי יש אתר הנ"מ [כולל הטיל] 12.2 4.2 3.9 "3.3[בלי גלגלים]
[עם גלגלים] 8.7" לא
123 משאית גף טכני צהובה כלי יש סלוויץ לא
124 זנב סוחוי 7 שריד יש אתר הנ"מ 5.1 3.8 1.7 לא
125 סמל בסיס רפידים פריט יש רחבת הכניסה והשדרה לבואינג 4.5 3.7 1.8 לא
126 סמל טייסת תחזוקה בסיס רפידים פריט יש רחבת הכניסה והשדרה לבואינג 4.2 2 לא
127 סמל בסיס אל עריש פריט יש רחבת הכניסה והשדרה לבואינג 1.05 לא
128 מיכל תותח וולקן נישא חיצוני פריט יש רחבה מרכזית (ליד קורנס) 5.2 0.6 לא
129 פצצת SNACK EYE פריט יש סלוויץ לא
130 אלואט מטוס יש רחבה מרכזית 9.75 2.75 [קוטר רוטור ראשי] 10.2 895 ק"ג נמוך
131 "מלחמת
יום הכיפורים" קורנס חמוש 187 מטוס יש כוכים 11.68 19.2 5 13760 ק"ג (ללא חימוש) נמוך
132 עיט חמוש 611 מטוס יש רחבה מרכזית 8.38 12.27 4.57 4808 ק"ג (ללא חימוש) גבוה המלצת אבי להעביר לתערוכת המהפכה האמריקאית ולהציג תדלוק עיט מעיט
133 מסוק מיל מי 8 מטוס אין 18.17 5.65 21.29 [קוטר רוטור] צלחת הרוטור 3.56 מ"ר 7180 ק"ג נמוך להשיג ממדינות מרכז או מזרח אירופה. או להשיג את המסוק המסוים שהיה אצלנו, חזרה מהאמריקאים.
134 טק"א רוסי SA6 כלי אין לא להשיג מרפאל מתקן שדמה
135 טק"א רוסי SA7 "זרת" פריט יש אוספים נמוך
136 טיל קלט פריט אין
137 סוחוי 7 מטוס אין גבוה להשיג בעסקת החלפה עם צ'כיה
138 מיג 17 מטוס יש רחבה מרכזית 9.63 11.09 3.8 5700 ק"ג גבוה המלצת אבי להעביר ליום הכיפורים
139 קורנס קרפדה (מס' זנב) מטוס יש רחבה מרכזית 11.68 19.2 5 13760 ק"ג נמוך
140 צסנה 206 מטוס יש גבעת בית הראשונים 11.15 8.46 2.74 790 ק"ג נמוך
141 עגור מטוס יש גבעת בית הראשונים 13.8 9 2.8 1800 ק"ג נמוך
142 טיל שרייק פריט יש אתר הנ"מ 3.05 0.203 177.06 ק"ג לא להוריד מטנק באתר הנ"מ
143 רכב תדלוק (חדש יותר) כלי יש סלוויץ לא
144 רכב כיבוי (ישן) כלי יש סלוויץ 1 טון לא
145 אמבולנס צבאי כלי יש סלוויץ לא
146 אוטובוס צבאי כלי אין לא להשיג בעזרת ענף מכירות, שמעון צ'ילדטו. או מתחומי מגרשי הגרוטאות בארץ.
147 בל 205 מטוס יש רחבה מרכזית 12.78 4.48 [קוטר רוטור] 14.63 2177 ק"ג 2350 ק"ג נמוך
148 גנדיש כלי יש אתר הנ"מ 6.54 "עם מכ""מ: 2.25
ללא מכ""מ: 3.8" 2.95 20500 ק"ג לא
149 טיל חכם HOBO פריט יש רחבה מרכזית 1.2 3.8 לא
150 טילי פינגווין פריט יש רחבה מרכזית 0.8 2.55 לא
151 מיראז' 158 מטוס יש רחבה מרכזית 8.22 14.77 4.25 5915 ק"ג נמוך
152 נשר 501 מטוס יש רחבה מרכזית 8.22 15.55 4.25 6600 ק"ג גבוה המלצת אבי להעביר ליום הכיפורים
153 מיכל נתיק טווח ארוך נשר פריט יש סלוויץ לא
154 זנב מטוס סוחוי 7 (רחבת הבואינג) שריד יש רחבת הכניסה והשדרה לבואינג 3.7 3.7 3.75 נמוך
155 שפריר 2 פריט יש רחבה מרכזית 0.6 2 לא
156 זחל"מ אמריקאי 20 מ"מ כפול 2 עם תותחים של מטוס אורגן כלי יש אתר הנ"מ 6.3 1.9 2.2 לא
157 גמל לפינוי מטוסים כלי יש רחבת הכניסה והשדרה לבואינג 20 6 [משוער] 4.5 לא
158 "מבצע של""ג
" שחף סיור ימי מטוס אין 13.65 16.8 4.81 4667 ק"ג גבוה צריך להגיע מנבטים
159 אפי צילום של כפיר אף צילום 1 [כולל עגלה] פריט יש רחבה מרכזית 3.9 2.2 1.1 לא
אף צילום 2 [כולל עגלה] 3.9 1.6 1.1
אף צילום 3 [כולל עגלה] 3.7 1.65 1.2
160 מזל"ט 703 חוגלה מטוס יש רחבה מרכזית 7.3 5.2 1.4 נמוך
161 משגר למזל"ט זהבן פריט יש רחבה מרכזית 13.4 2.3 1 מטר לא
162 זהבן (סקאוט) 123 פריט יש רחבה מרכזית 3.6 3.68 0.94 76 ק"ג נמוך
163 מסטיף 1 (סורק 1) פריט יש רחבה מרכזית 4.35 2.6 מטר 1 לא
164 זהבן (סקאוט) אב טיפוס, למנהרת הרוח (מוקאפ) פריט יש רחבה מרכזית 3.6 3.68 0.94 נמוך
165 מסוק אנפה (בל 212) מטוס יש רחבה מרכזית 17.46 4.53 [קוטר רוטור] 14.69 2786 ק"ג נמוך
166 בז כוכב מטוס יש רחבה מרכזית 13.05 19.43 5.63 14379 ק"ג גבוה
167 מנוע F-100 [ מדובר על מנוע F110 למטוס "בז"] פריט יש סלוויץ 5.4 1.25 לא
168 נץ 107 מטוס יש רחבה מרכזית 9.45 15.03 5.09 7364 ק"ג גבוה
169 קורנס נש"מ 614 (קורנס 2000) מטוס יש רחבה מרכזית 11.68 19.2 5 13760 ק"ג נמוך
170 צפע מטוס יש רחבה מרכזית 16.14 4.11 "רוטור ראשי 13.41
רוטור זנב 2.59" 2993 ק"ג נמוך
171 להטוט מטוס יש רחבה מרכזית 7.1 2.7 רוטור ראשי 8.05 585 ק"ג נמוך
172 מיג 23 מטוס יש רחבה מרכזית כנף פרושה 14.25 כנף מכונסת 8.17 18.15 5.5 שטח כנף 27.3 8200 ק"ג גבוה
173 גאזל מטוס יש רחבה מרכזית 9.52 2.96 [קוטר רוטור] 10.5 850 ק"ג נמוך
174 קורנס צילום 485 מטוס יש רחבה מרכזית 11.68 19.2 5 13760 ק"ג נמוך מס הזנב הזה (485) הוא לא מטוס גובה רב אלא מספרי זנב: 488, 489, 499
175 כפיר C2 874 עם הפלה מטוס יש רחבה מרכזית 8.22 15.55 4.25 7290 ק"ג נמוך
176 מיג 21 דו מושבי מטוס יש רחבה מרכזית 7.15 6.4 5400 ק"ג גבוה
177 מדמה מטוס מסוג שמשון/ דלילה פריט יש רחבה מרכזית (ליד הקורנסים) 1.6 2.4 נמוך
178 מצלמות אווירית פריט יש אוספים לא להשיג מענף מ"א, או להק ציוד. בעזרת סא"ל שובל אוחנה.
179 כפיר צילום 451 מטוס יש רחבה מרכזית 8.2 15.65 4.55 7285 ק"ג נמוך
180 SA6 כלי אין לא להשיג מאתר הניסויים של רפאל בשדמה. (מופיע גם במלחמת יום הכיפורים)
181 שני טילי אגרוף סגול [מידות העגלה עצמה עם טיל בודד] פריט יש "רחבה מרכזית (ליד הקורנס),
ועוד אחד בסלוויץ" 6 1.5 1.2 נמוך "לתלות בזוית גלישה לכיוון סוללת טק""א?
מידות הטיל - מוטה כנפיים 1.2 | אורך 4.6"
182 סוחוי 22 מטוס אין 13.7 5.1 12 טון גבוה להשיג בעזרת מנ"א בלהק מודיעין. (לא נמצא בפרוגרמה)
183 "קרס" מערכת טילים כלי יש אתר נ"מ (ע"ג משאית ריו) 9.3 4.2 2.8 לא
184 טיל פיתון פריט יש רחבה מרכזית 0.6 2.6 נמוך
185 הוק נייד כלי יש אתר נ"מ 6 4.7[כולל טיל] 2.6 לא
186 נגמ"ש נושא טילים SA9 כלי יש אתר נ"מ 5.8 3.7 2.5 לא
187 טנק שרמן עם טיל כחלילית כלי יש סוללת עפר צפונית 7.4 3.7 3.1 לא לוודא שהטיל הנמצא על הטנק הוא אכן טיל שרייק.
188 D "הזרוע
הארוכה" הוקאיי מטוס יש רחבה מרכזית 24.56 17.55 5.59 17240 ק"ג נמוך המלצת אבי להעביר לשל"ג. תלוי כמנהל את הזירה האווירית מלמעלה
189 שני זנבות מיגים אנטבה שריד אין לא להשיג משדה התעופה של אנטבה, באמצעות סא"ל במיל משה אדרי.
190 מרצדס שחורה כלי אין לא להשיג מאספן ישראלי. אפשרי בעזרת אבנר אברהם, אוצר המוסד.
191 משאבת דלק ידנית לתדלוק קרנף בפריסה פריט אין לא להשיג מטייסת 103/ 131 בנבטים.
192 מנור תדלוק של סטרטוטנקר פריט אין לא צריך לפרק ממטוס בכניסה לנבטים
193 מיכל תדלוק של עיט פריט יש רחבה מרכזית 5.8 1.25 לא
194 סל תדלוק של קרנף פריט אין לא להשיג מטייסת 103/ 131 בנבטים.
195 זנב של מטוס בואינג 707 לתדלוק עם ה"בום", ועמדת הפעלה ע"י המכונן, מפעיל ה"בום". פריט אין לא להשיג מטייסת 120, ותעשיה אווירית (חטיבת בדק מטוסים).
196 תא מבצעי: ראם מודיעין / מוצב פיקוד ושליטה פריט אין לא להשיג מטייסת 120 או מהתעשייה האווירית.
197 בז דו מושבי מטוס אין 13.05 19.43 5.63 14379 ק"ג נמוך להשיג מבח"א 8.
198 טיל פופאי קורנס 2000 פריט יש רחבה מרכזית 2.1 4.9 נמוך לתלות בזוית גלישה לכיוון סוללת טק"א?
199 נץ 243 (אילן רמון) מטוס אין 9.45 15.03 5.09 7364 ק"ג נמוך מגיע מנבטים
200 פרד מכני עם מגדל פיקוח כלי יש סלוויץ לא
201 ביס"ט סטירמן 31 מטוס יש רחבה מרכזית 9.8 7.56 2.95 876 ק"ג גבוה לתלות עם דמות מדריך וחניך בתמרון
202 פוקר מטוס יש רחבה מרכזית 11 8.17 2.4 805 ק"ג נמוך
203 הרוורד מטוס יש רחבה מרכזית 12.8 8.85 3.56 1814 ק"ג נמוך
204 מנוע הרוורד + פרופלור שריד יש סלוויץ לא עבר ממבנה A
205 מטאור אימון T7 מטוס יש רחבה מרכזית 11.33 13.59 4.22 4820 ק"ג נמוך
206 סימולטור LINK פריט יש רחבה מרכזית 3.2 2.8 2.8 לא
207 פייפר מטוס יש רחבה מרכזית 10.73 6.82 2.03 365 ק"ג נמוך
208 צוקית (צבעי הסוואה) מטוס יש רחבה מרכזית 12.2 10.06 2.8 2550 ק"ג גבוה הצוות האוירובטי במבנה המבצע את תרגיל השושנה (חסרות 3 צוקיות בפרוגרמה)
209 עיט דו מושבי מטוס אין 8.5 12.27 5 3580 ק"ג נמוך להביא מהבסיס
210 קוקפיט מאמן עיט פריט יש 2.4 1.6 1.1 לא
211 איילנדר מטוס יש גבעת בית הראשונים 16.15 10.87 4.16 נמוך
212 זמיר מטוס יש גבעת בית הראשונים 15.35 10.85 4.35 2286 ק"ג נמוך
213 בל 206, סייפן מטוס יש רחבה מרכזית 9.5 2.91 [קוטר הרוטור] 10.16 638 ק"ג נמוך
214 מנוע סטירמן של אפרים בר ארז פריט יש סלוויץ לא
215 חתך מנוע פייפר פריט יש סלוויץ לא
216 מאמן עמו"ס פריט אין
217 סנונית מטוס אין 10.2 8.1 1125 ק"ג
218 עפרוני מטוס אין 10.2 10.15 3.3 2268 ק"ג
219 לביא (מטוס הדרכה איטלקי) מטוס אין 9.75 11.5 4.75 4610 ק"ג
220 מנוע מרבורה פריט יש סלוויץ לא
221 E חלל שביט 1 פריט אין 22 נמוך להשיג מתעשייה אווירית
222 שביט 2 פריט אין גבוה להשיג מתעשייה אווירית
223 לווין אופק פריט אין בינוני להשיג מתעשייה אווירית
224 לווין עמוס פריט אין בינוני להשיג מתעשייה אווירית
225 "מערכה בין
המלחמות
חה""א בהווה" לביא אבטיפוס מטוס יש רחבה מרכזית 8.78 15 4.78 9990 ק"ג נמוך
226 מכ"מ לביא ע"ג חרטום בואינג פריט יש רחבת הבואינג לא
227 מנוע לביא PW1120 פריט יש רחבה מרכזית 4.3 1.35 לא
228 טיל חץ כלי יש רחבת הכניסה והשדרה לבואינג 7 קוטר בבסיס: 0.6 לא
229 מכ"מ חץ כלי אין לא להביא מהתעשייה האווירית.
230 כיפת ברזל כלי אין 3 0.0155 לא להשיג ממערך ההגנה האווירית.
231 קוקיה / צופית מטוס אין 16.6 13.35 4.6 3520 ק"ג נמוך להשיג מכנף 15.
232 סופה מטוס אין 9.96 15.06 4.88 8670 ק"ג לא בתורנות בין הטייסות.
233 רעם מטוס אין 13.5 19.45 5.65 14400 ק"ג לא להביא באירועים מטייסת 69.
234 זיק מטוס אין נמוך MOCKUP.
235 איתן מטוס אין 26 15 5.6 3.5 טון נמוך MOCKUP.
236 שובל מטוס אין 16.6 נמוך MOCKUP.
237 פטריוט כלי אין 0.84 5.31 900 ק"ג נמוך להביא ממערך ההגנה האווירית.
238 אדיר F35 מטוס אין 10.7 15.7 4.3 13.3 טון נמוך MOCKUP מלוקהיד מרטין.
239 שרביט קסמים - קלע דוד כלי אין לא להשיג מהיצרן (רפאל).
240 פתן מטוס אין 17.75 5.11 14.63 {רוטור ראשי} 2.80 {רוטור זנב} 4880 ק"ג גבוה להשיג מחה"א, דרך ענף מכירות., משחרר נורים ותוקף
241 ינשוף מטוס אין 15.26 5.13 16.23 {רוטור זנב} 5700 ק"ג גבוה להשיג מחה"א, דרך ענף מכירות. לתלות מרחף במבצע חילוץ עם אנשי 669 תלויים
242 JDAM 84 פריט יש רחבה מרכזית (ליד בז) 0.68 2.9 לא
243 GBU-12 פריט אין לא להשיג.
244 SPICE פריט יש רחבה מרכזית (ליד קורנס) 4.3 1.5 [עם כנפונים] לא קיים MOCKUP.
245 LITENING פריט יש רחבה מרכזית (ליד קורנס) 2.3 0.46 לא
246 LANTIRN פריט אין לא להשיג.
247 עטלף מטוס אין 13.7 4 11.94 {רוטור זנב} 2240 ק"ג נמוך לבדוק אם נשאר בארץ מסוק כזה, דרך ענף מכירת.
248 אנקור שחור, טיל מטרה ישראלי פריט יש רחבה מרכזית (ליד בז) 1.4 4.9 לא
249 שריד טיל איל חוסיין עיראקי שריד יש רחבת הכניסה והשדרה לבואינג 4.15 0.9 לא
250 פיתון 5 "שפריר" פריט יש 0.66 3.1
251 מיכל נתיק גחון לביא פריט יש רחבה מרכזית לא מגיע כחלק מהמטוס עצמו [תלוי על המטוס]
252 שטחי חוץ מטוסים כבדים קרנף מטוס אין 40.41 29.79 11.66 34827 ק"ג לא מגיע מנבטים. זיקה למלחמת יום הכיפורים ולזרוע הארוכה
253 סטרטוקרוזר מטוס יש רחבה מרכזית 43.05 33.7 11.7 37422 ק"ג נמוך
254 בואינג 707 מטוס יש רחבה מרכזית 44.45 46.6 12.95 64048 ק"ג לא
255 B-17 מטוס אין 31.6 22.8 5.8 16238 ק"ג

מוצגים שאינם בנמצא ומשמשים כפריטי השראה או תפאורה
1 סוכת מגדל פיקוח מכפר סירקין שריד יש רחבת הבואינג 5.1 2.4 4.5 לא להציג סמוך לבית הראשונים כמיצג השראתי
2 כסא מפלט מתוצרת MARTIN BAKER (מטאור, אורגן, מיסטר) פריט אין לא "רצוי להביא ממקורות המוזיאון. כלומר, מהמכולות בסלוויץ,
או מהמטוסים עצמם, ע""י פירוק מאחד המטוסים ושיפוץ לאחר מכן. "
3 שחזור של ההתקן הייעודי לחיתוך כבלי טלפון פריט אין לא צריך לייצר
4 פצצת חודרת מסלולים (פפ"מ) פריט אין לא לייצר מתעשייה צבאית ברמת השרון
5 שיחזור טרפז נחיתה בשטח פריט אין לא לייצר
6 שולחן פריסה למנל"ח פריט אין לא לייצר
7 עמדת פענוח שט"ל פריט אין לא לייצר
8 אף של מטוס קרב מתדלק עם צינור התדלוק פריט אין נמוך בעזרת יא"א 22.
9 מנוע קונווי פריט יש סלוויץ לא
10 פצצה מונחית (מהדור השני) פריט אין נמוך להביא מארה"ב או לבנות MOCKUP.
11 פודי ציון ותקיפה פריט אין נמוך להשיג מחה"א.

מוצגים שעברו לאוסף המוזיאלי
1 תותח בופורס L60 מ"מ 40 כלי יש אתר הנ"מ 4.9 2.7 3.9 1981 לא
2 נושאת ברן כלי יש גבעת בית הראשונים 3.65 1.57 2.06 3.75 טון לא
3 טיל SA2 על גבי עגלת גרירה כלי יש אתר הנ"מ 2.6 [טיל בלבד] 10.7 2.8 2.2 טיל: 2300 ק"ג לא
4 כפיר דו-מושבי מטוס יש רחבה מרכזית 8.2 11:45 4.55 7285 ק"ג נמוך מטוס מלווה של הלביא בניסויים
5 ברק D מטוס אין 9.45 15.03 5.09 9000 ק"ג (משוער, צריך נתון) נמוך להשיג מכנף 1 או כנף 4. להציג בתקיפה ארוכת טווח
6 בז משופר מטוס אין 13.05 19.45 5.65 12.700 [משקל על ריק] נמוך להשיג מחה"א (בח"א 8).
7 קוברה מתקדמת מטוס אין 13.59 4.12 [רוטור ראש] 13.41 2755 ק"ג נמוך להביא מבח"א 30.
8 מנוע מרלין + פרופלור מוסקיטו שריד יש סלוויץ לא
9 טנק עם שני תותחי 57 מ"מ כלי יש אתר הנ"מ 6.1 3.6 3.3 לא
10 שלד"ג (פצצות מונחות לייזר מהסוג שציינו להם את המטרה מהקרקע=זרעיות) פריט אין נמוך להשיג מחה"א או לבנות MOCKUP.

כאן:
https://www.google.com/url?sa=t&rct...5I6aLzkCKyiyvsa

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 25-06-2022, 19:34
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
רשמי ביקור שלי מהשבוע

בין פגישות בבירת הנגב מצאתי זמן לבקר במוזיאון הקורוזיה הלאומי, הידוע גם בשמו המטעה מוזיאון חיל האוויר. לאחר שהיה סגור במשך תקופה ארוכה, נפתח מחדש. מטוסים בעלי ערך היסטורי נגרטו, תצוגות שלמות הפכו לא נגישות, ומטוסים רבים עברו דירה מעבר לגדר וברחבת חניה לא נגישה.
המטוסים שנותרו למעצבה, נצבעו בחלקם, ומצב ההתדרדרות שלהם פשוט מחריד. יש צורך בהקמת חוות שרתים חדשה על מנת לאכסן את כל מה שנכתב אודות החרפה המתקראת מוזיאון חיל האוויר, לא אחזור על הנאמר.
"עם שאינו יודע את עברו- ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל" - אמרה זו של יגאל אלון ראוי לה שתתנוסס מעל האתר הזה. בכל מקרה, נעלמו: מטוסי כפיר ומיראז, הבואינג 707 ששימש מוצב פיקוד מעופף במבצע אנטבה נגרט. תצוגת החימוש איננה מוצגת. אין כטמ"ם זולת מל"ט מטרה במצב ריקבון. מטוסי האנטר, מיג 15, מיג 17, מיג 23 שערק מסוריה, ראפיד, סטירמן, הספיט השחור, הארווארד צהוב (שלושתם בחצרים לאחר הזנחה פושעת שגרמה לשריפת סטירמן בעבר) אוויה - ראשון מטוסי הקרב - דיה, צפע ולהטוט, הקאטלינה, אוונג'ר, ווסטווינד ניסוי של תע"א, ונום, ומפייר, מיג 21 דו מושבי, מסוק גאזל סורי - כולם אינם מוצגים וגורלם בחלקו עלום. עוד מטוסים לא מעטים לא מוצגים.

החוויה קשה לחובבי תעופה, אבל דומני שאוסף צילומים זה עוד יהווה מושא געגוע בעוד מספר שנות הזנחה וחבלה נוספות.
ישן 26-06-2022, 17:43
  גדי2012 גדי2012 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.12
מוזיאון חיל האוויר יוני 2022

ראינו מוזיאונים רבי ברחבי העולם
מתנדבים מגיעים להשתתף בשימור מטוסים עתיקים
מתנדבים - אוהבי תעופה, ושואפים למקצוענות - באים לעבוד.

למראה התמונות העצובות, והדיווחים על גריטת הסטוריה, אני, רק שאלה:

האם למוזיאון יש מנהל ?

מי הם החיילים ( שנכשלו בשיעורי היסטוריה וציור) שקיבלו צ'ופר "לשרת " במוזיאון ?

גילוי נאות, נראה שלבכירי חיל האוויר- המוזאון משמש רק למפגשי רעים.התצוגות- לא.

ברור לי שהיום, עם תיאוריות הניהול ה"מתקדמות"- מוזיאון הוא לא נכס מניב, ומבחינתם מספיק שיהא דוכן למכירת ארטיקים תחת השלט "מוזיאון חיל האוויר". כל השאר- לגרוט ולהשמיד.

עצוב לי
גדי
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:34

הדף נוצר ב 0.40 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר