לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - לא לשכוח להוסיף תגיות ספויילר היכן שצריך! - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > קולנוע וטלוויזיה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-04-2010, 06:47
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "נבלות - דרמה ישראלית"

פיספסתי את הפרק במועד השידור אבל למזלי מצאתיו בחינם ב- HD VOD. נהניתי מאד מהכתיבה, הבימוי/צילום, אלמנט הקריינות וכמובן בעיקר מדמויות גיבורי העלילה (ואני ממש לא חסיד של יצירות ישראליות). יוסי פולק מצויין, הייתי רוצה לראות יותר את יהורם גאון כדי לבחון האם מצליח להחזיק תפקיד דרמטי היום.

אירוני וממשיך להטריד אותי שבחרו במשתמט (לטובת קידום קריירתו) לגלם גירסה צעירה של גיבור עלילה המתמקדת לכאורה בעימות בין אלו שתרמו ובנו את המדינה בדור תש"ח לבין בני דורנו האנוכי וחסר ההתחשבות (כפי שמוצג).

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 22-04-2010 בשעה 06:51.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-05-2010, 09:29
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אמנם אני באמצע הפרק השני רק
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "איפה? ראיתי את הראשון, היה..."

אבל איפושהו הם הזכירו "שלושה אנשים שהרגנו", וזה היה בהקשר לאירוע בחוף. לי היה נראה כאילו הבחורה גם מתה, אולי טבעה. אגב: הסצנה בחוף, ואני אומר את זה כאדם שחובב סצנות של אלימות מתפרצת, פיסית ומחוספסת, עשויה נהדר גם מבחינת הצילום, הפסקול וכל הדינמיקה שבין האירוע למשמעות. ללא ספק עומדת בקו אחד עם סצנות כמו זו שבה ריי ליוטה מכה באקדח את הבחור שתקף את חברה שלו ב"חבר'ה הטובים". ומה שיפה בסצנה זו זה שלא ניסו לייפות את המציאות, או לעשות אותה חד צדדית: הזקנים התיישבו ליד החבורה אחרי שאלה כבר היו שם, וכן יורם גאון התגרה בהם מילולית - לא הציגו שני קשישים חסרי אונים המותקפים בידי פסיכופט, אלא תסריט הרבה יותר סביר של אזרח רגיל המאבד עשתונות.

ישן 02-05-2010, 01:45
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile

יוסי פולאק המעולה סוחב את כל הסדרה הזו על הכתפיים שלו,
לצערי, יהורם גאון שהיה מבחינתי הבטחה, מאוד מאכזב,
הדיקציה והדיבור שלו נמצאים בסתירה מוחלטת עם האיפור של בן 80 פלוס,
הוא יכל לנסות לפחות לשחק מישהו בגיל הזה, עם האטת הקצב והורדת אוקטבה בטון הדיבור,
קצת קשיים בתנועה וכל מיני כאלה, יוסי פולק אותנטי יהורם גאון מאכזב.
אני חושב שאפשר היה למצוא אחרים במקומו, לדעתי בחירה מפתיעה
יכלה להפוך סדרה טובה לסדרה מעולה - וזה יכל להעשות מבין מבחר אנשים,
אני למשל הייתי מלהק במקום גאון את אלכס אנסקי או אולי אפילו את גדעון זינגר.

אבל למרות זאת, הסדרה מצויינת, קצת הורס לי את העלילה הפלאשבקים הרשלניים,
באחד מהם, 2 הזקנים, אז נערים לכאורה בשנות ה 50 של המדינה,
מצולמים כשמאחוריהם ברקע בניינים מודרנים עם בוקסות מזגנים שצצות מהדירות,
ועוד כל מיני קטנות כאלה שמחריבות לגמרי את אמינות הסצינה, וחבל.
ישן 12-05-2010, 14:25

בתור מיני מומחה לדור תש"ח מודל שנות ה-2000, אני מוריד את הכובע בפני היוצרים

נכון שבישראל לא נצבר עוד הניסיון הביצוע שמאפשר להוציא מוצר מצולם סופר מוקפד, אבל התוצאה מאוד מרשימה מהרבה בחינות.

קראתי כמה טוקבקים המפקפקים באותנתיות של הדיבור, או העגה... בתוך מי שראיין לפחות 40 מבני הדור ההוא, בחלק מהמקרים לאורך כמה פגישות של כמה שעות כל אחת, אני חייב לציין שהדמות של יוסי פולק עשתה לי דה ז'ה וו עז מאוד - אולי אלה מיעוט (2-3 מתוך 40) אבל בהחלט ישנם אנשים המשלבים כזה מראה יחד עם האגרסיביות של מתחת לשפם שמתחבאת לה מאחורי מלל רווי קללות של כוס, תחתים ולעג בוטה תוך שימוש במונחים שצעירים היום חושבים שהם המציאו. נכון שהסידרה מכניסה זקנים אלו לנישה מאוד מכלילה (אנשים שכאילו הפסיקו לעשות ב 1949 ומאז הם יושבים ממורמרים וקמלים בבתי קפה מעופשים - שזה לא ממש נכון משום שרבים מאלה הספיקו בשנות ה-50 וה-60 להיות מעורבים במיזמים, הרפתקאות ועוד מלחמות ולא תמיד רואים ב-48 את פסגת חייהם. הם גם יושבים בבתי קפה רגילים, וממש לא בחורים מעופשים של זקנים), אבל בהתחשב בכך שהמדיום הטלוויזיוני חייב להקצין דמות - התוצר הרבה יותר אמין ממה שרואים ברוב הסדרות עטורות השבחים של HBO!

מאחר ואני מעריץ וותיק של "הקדושים מבוסטון" כרעיון, ומודה שאין דבר שיותר מעצבן אותי מה"נבלות" שבאמת נמצאים פה מסביב, אני לא יכול להיות מליץ יושר אמין על המסר של הסידרה, אבל מאוד התרשמתי לחיוב מכך שבשום רגע הסידרה לא נגררת לנסיון לסחוט מהצופה סימפטיה רגשנית זולה: אפילו בסצנה על החוף הציגו את שני הזקנים (שניהם, וזה חשוב, כי אפשר היה רק אחד מהם להציג כלא טלית שכולה תכלת) כאנשים לא מושלמים.

בכמה ביקורות ראיתי שהכותבים טיפסו מהר מדי על העץ הפוליטי - "חשבון נוקב של חברה המתאכזרת לזקניה", או "חשבון נפש של דור תש"ח על שלל המיתוסים שלו". נראה לי שהם קצת פיספסו משהו.. אני האמת מחכה לעוד 20 שנה כשתופק סידרה עם נרטיב דומה, רק עם הזקנים שלחמו בכיפור - לפחות נהיה משוחררים מההשוואות הפוליטיות המופרכות. בסופו של יום מדובר על מחשבה שמעסיקה בתת המודע את כל העולם המערבי - איך קורה שהחופש והבטחון מאפשרים חגיגרה חסרת רסן של קבוצה גדולה של אנשים שלא ממש שומרים את החוק. שני הזקנים עושים מה שהרבה מאוד אנשים ישרים, מכל הגילאים, מריצים בראש כפנטזיה פעם בכמה חודשים לפחות: להפוך באחת את הצלחת, ובניגוד לכל מה שצפוי. להראות לחארות שמנצלים את העובדה שחוקי הג'ונגל הם זכרון עמום מימי סבא, שאפשר באחת "לעשות אותם קטנים". זה חלום של ילד שבריוני הכיתה מתעללים בו, של הבחורה שסבלה אונס שמבצעיו לא נענשו וגם לא מתביישים, של האדם שנדקר חצי ס"מ מהכבש בשבר בקבוק כי העיר לצעיר שחסם אותו בחניה שליד ביתו, ובטח של הקשישים. שיקום ויודה מישהו שישב פעם בתור בחדר מיון וראה שמביאים איזה עבריין צעצוע על אלונקה, אחרי תאונת דרכים, ולא חייך לעצמו בסיפוק?

ועוד דבר: עושה רושם שלזמן קצר הסידרה החזירה לחיים את המונח "נבלות" - עמדתי בתור בסופרפארם וחבורה של פרחות קטנות הציקו והטרידו קופאית איטית וכבדת ביטוי בעברית. בסוף הן התחפפו אחרי שאיחלו לה ולעוד גברת כמה איחולים לא לבביים. גבר שגם עמד בתור מילמל "נבלות", וכולם חייכו...

ישן 17-05-2010, 17:15

סיימתי (סופסופ) את חמשת הפרקים...
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "בתור מיני מומחה לדור תש"ח מודל שנות ה-2000, אני מוריד את הכובע בפני היוצרים"

הפלשבקים: מרושלים, לא אמינים ולפעמים אפילו מיותרים. בחלק מהמקרים למעשה גרמו לי לחשוב ש"איכות" הסדרה נישאת על הכתפיים הרחבות של כמה שחקנים טובים, ולא על ביצוע כולל טוב, שכן לא יכול להיות שמי שמביים את יוסי פולק כ"כ טוב כקשיש צבר נרגן, מביים סצנות תש"ח כל כך מרושלות ואפילו עלובות... נראה כאליו מישהו ראה פרק וחצי של "עמוד האש", אחרי שלא ידע כלום על הארץ הזו ב 1948/7, ומייד רץ לביים. שם לאנשים מכנסיים קצרות (במיוחד לבחורה) וסטנים, ויאללה... חיתוך הדיבור, הטון ואוצר המילים שייכים לשנות ה-70, ובטוח לא ל 1948 - זועק לשמיים פשוט. גם האיפיון הפיסי של הדמויות (פרט למושקה הצעיר וזהבה) נראה כמו חפ-לפ של כמה ניצבים שהיה להם קצת שיער ארוך מהרגיל-קצוץ, קצת מתולתל וחשבו שזה יראה כמו "48". כל ההקשר לא אמין בכלל: לא יודע באיזו יחידה הם, או מתי בדיוק כל זה קורה, אבל ההתרחשויות לא מתאימות לכלום שאני מכיר... קצין בריטי שמסתובב חופשי ברחוב עיר יהודית (ועוד מגיע להדסה), שני נערים שמבצעים מעקבים מרכב (מישהו מבלבל עם סרטי גנגסטרים נראה לי), או המפקדת שיושבת במשרד בלב העיר, אבל שנראה כמו בונקר הפיקוד של נגבה. את "חסמב"ה ונערי ההפקר" ביימו אמין יותר.

אפיון הדמויות בימינו: מוקצן מאוד, עד כדי כך שנראה שלמרות שאיש איש לגופו מאוד אמין (כולל הניצבים בבית הקפה) הקומפוזיציה לא אמינה (כל ההתרפקות הרגשית של זקני תש"ח על איזה פראבלום, לא משדרת אמינות), אבל זה לא ממש משנה משום שלא מדובר בסיפור שפרטיו אמורים להיות אמינים בקטנות (אנשים גם לא מתים מהר כ"כ מירי של לוגר, שהוא 9 מ"מ) אלא כזה שמשדר מסר ומזעזע.

יוסי פולק: רציתי להגיד גדול מהחיים, אבל אז הלכתי וקראתי והסתבר לי שבמידה מסויימת הוא יותר תפור בחייו האמיתיים על הדמות של אפריים - הרבה יותר מאשר שחקנים אחרים.

יורם גאון: בעיה: מצד אחד הוא כבר לא אדם צעיר, והוא דווקא באמת מין צבר מהזמנים ההם (פחות או יותר) אבל מן הצד השני הקול שלו, והפנים שלו, כל כך מזוהים עם שיחוק דמויות מסויימות, שקשה מאוד להתנתק ולקבל את הדמות שלו כאמינה. אני חושב שיכלו למצוא הרבה שחקנים טובים ממנו, גם אם רצו מין דמות של קשיש מוקפד ולא "מתפרק" כמו אפריים חברו.

הפרק האחרון: היה אמור, לטעמי, לייצג מין תמונת היפוך של הראשון, ודי פיספס. בניית המתח של הפרק הראשון עבדה נהדר, אבל האחרון מאכזב, ואפילו די צפוי. בלי לגלות את הסוף, אני חושב שהיה מאוד ברור מה הולך לקרות, מה שהפך את הפרק לקצת משעמם.

בכל מקרה מוצר משובח שהלוואי והיה לי זמן להדביק לו תרגום ולשלוח לשורת חברים בחו"ל - סוף סוף.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 17-05-2010 בשעה 17:32.
ישן 12-06-2010, 00:18
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "סיימתי (סופסופ) את חמשת הפרקים..."

ראיתי את הפרק האחרון סופסוף, ואני חייב לציין שהופתעתי. לא קראתי את הספר, ומתוך כל הסיומות שיכולתי לדמיין, בחרו בהכי גרועה והכי לא מתקבלת על הדעת. וחבל.

דברים שלא ממש הבנתי. הבחורה היתה ביתו של יוסי פולק, נכון? היה שם פלאשבק של אפריים למפגש עם תמרה או שאני טועה?

כמו כן- למה בסוף הפרק כל הזקנים חזרו להיות חמושים? האם הם הצטרפו למבצע הנקיון של אפרים ומושקה? האם סתם להגנה עצמית?

הערס ושני החברים שהיכו את אפריים- למה וכמה? את הפרק החמישי ראיתי זמן מה לאחר כל הסדרה, ואני לא זוכר מאיפה הגיע הבחור הזה.

ישן 13-06-2010, 21:35

הזקנים חזרו ליות חמושים כי כאילו "מסוכן ברחובות"
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ראיתי את הפרק האחרון סופסוף,..."

והם כאילו שריפים זקנים שחזרו מפרישה. הבחורה, כמו שכתבו, הבת של אפריים (יהורם גאון בסידרה משחק דמות אמינה ודוברת אמת, והוא אמר שלא שכב עם תמרה).

סגירת הסיפור די ברורה במסר:

אלה 2 צעירים לא מי יודע מה מוסריים, שהפכו לזקנים (מיד אחרי שאפריים מכריח את הצעיר עם הכלב להרים חרא בידיים, מראים אותו בפלאשבק זורק סיגריה מהאוטו, ובעל החנות הזקן מבקש ממנו להרים אותה). שים לב שבכלל לא מראים אותם ממש נלחמים בערבים, אלא בצעירותם הם מין בריונים-קומיסרים ששוברים עצמות לבריטים ויהודים בכלל.

הזקנים מיפים לעצמם את העבר (איך שאשתו של אפריים מספרת לצעירה על איך "הם היו ארבעה", או איך אפריים תקף קצין בריטי שהטריד את תמרה, וזה כשהפלשבקים מראים בבירור שזהבה ותמרה היו יריבות פחות או יותר ושאפריים תקף את הבריטי שדווקא היה מאוד ג'נטלמן עם תמרה).

אפריים, ששהוא זה שהתחיל את כל מסע הנקמה הכאילו מוצדק, היה לאורך כל הדרך אחד ששיקר לאשתו ולחבר הכי טוב שלו. כמו כן הוא הרס את החיים לתמרה, שהסתגרה בבית מאז אותו היום בו הכניס אותה להריון.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:00

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר