לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-04-2010, 21:17
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "ח"כ יחימוביץ' תעלה הצעת חוק להגבלת שכר הבכירים: "שוק ההון מתנהג כמו ג'ונגל""

חוק מיותר ומסוכן מאין כמוהו. ההתערבות הזאת בחברות פרטיות וציבוריות היא הכנסה של הקומוניזם לשוק חופשי. אני סומך על משפחת דנקנר שאם היא מחליטה לתת למנכ"לים שלה שכר גבוה, אזי הם יודעים למה. אני סומך על תשובה שאם הוא, איש עסקים ממולח, מחליט לתת משכורת גבוהה למנכ"ל שלו, הוא יודע למה. בל נשכח שגם חברות ציבוריות שייכות ברובן לטייקון זה או אחר, הוא משקיע את הכסף שלו שם, וזכותו לנהל אותו כראות עיניו.

שלמה ינאי- מנכ"ל משכמו ומעלה, מצעיד את טבע להישגים אדירים בקנה מידה בינלאומי! האם נקצץ את משכורתו באכזריות בגלל.. מה בעצם? הוא מוכשר, ומגיע לו, ואם לא היה מוכשר היו בועטים אותו לטיז אל אמו.

שלא לדבר שהממשלה תפסיד המון, אבל המון כסף, כי משכורת גבוהה של מנכ"ל מחוייבת במדרגת המס הגבוהה ב-46% (או 47%?) אבל אם לא תהיה משכורת גבוהה הכסף הולך לרווחי החברה, ומס חברות הוא 25% כמדומני, כלומר הממשלה תגבה פחות מס.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-04-2010, 21:59

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "אנסה לצמצם.. :)"

סורי, אתה טועה.

ללבייב היתה בעיה להחזיר אג"ח, ועל כן נקלע לקטטה מול הנושים. אילולא היו מגיעים להסדר, היו הולכים לבית משפט ואז החברה היתה מתפרקת, ונכסיה היו מחולקים לנושים. אלא מה? הנושים הסכימו לא לפרק את החברה. כנראה שהבינו שבשנה של משבר נדל"ן יש נפילות, אבל פירוק החברה ימנע ממנה להרוויח כשהנדל,ן יעלה. ואכן, האם שמת לב שאפריקה הרוויחה לא רע בשנת 2009 על הבניין בניו יורק? כלומר- האשראי הנוסף שנתנו לה בעלי החוב התחיל להצדיק את עצמו.

אל תדאג, יש מה שנקרא אבולוציה. חברה שתעשה שטויות לאורך זמן תיפול, אף אחד לא יקנה את המניות והאג"ח שלה, והיא תהיה חייבת להתייעל. תן לכוחות השוק לעשות את שלהם.
ועדיין לא הראית לי סיוע ממשלתי.

ישן 21-04-2010, 21:46
  Inigo Inigo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.09
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "חוק מיותר ומסוכן מאין כמוהו...."

יש מקומות, בהם ללא התערבות ממשלתית פערי החברה יצאו מכלל פרופורציה לחלוטין. באמת ובתמים אני מאמין ששכר שנתי של 2.3 מיליון ש"ח, נוסף על בונוסים שנובעים מריווחיות החברה (לאורך מספר שנים) הם שכר הגיוני גם לבעלי הדרגות הבכירות ביותר במשק. נמאס כבר מחברות בהן מאות עובדים מרוויחים שכר מינימום, ו-10 בכירים מתחלקים ב-90% מרווחי החברה. לא, זה לא הגיוני. יש מקום לתחום את הפערים בחברה בגבולות שהם סבירים כדי למנוע הדרדרות עתידית. נוסף על זה, אל תשכח שבמקרים לא מעטים החברות הנ"ל נדרשות בסופו של דבר לסיוע ממשלתית ליציאה ממשברים, ע"ע המשבר הכלכלי האחרון.

אגב, אם מסיבה כזו או אחרת לא מסתפקים המנכ"ל וחבריו ב2.3 מליון ש"ח, תמיד ניתן לפתור את הבעיה ע"י העלת שכר הדרגים הזוטרים. אני מזכיר לך, שמרבית העניים בישראל הם דווקא אלו שכן עובדים.

אגב, זה לא בדיוק הזמן להשתמש בביטויים כמו "אני סומך על משפחת דנקנר "
ישן 21-04-2010, 21:54

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Inigo שמתחילה ב "יש מקומות, בהם ללא התערבות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Inigo
יש מקומות, בהם ללא התערבות ממשלתית פערי החברה יצאו מכלל פרופורציה לחלוטין. באמת ובתמים אני מאמין ששכר שנתי של 2.3 מיליון ש"ח, נוסף על בונוסים שנובעים מריווחיות החברה (לאורך מספר שנים) הם שכר הגיוני גם לבעלי הדרגות הבכירות ביותר במשק.

190 אלף בחודש זה שכר של מנכ"ל בכיר אבל לא יותר מדי. עלות שכרו של שלמה ינאי היא כ-2 מליון בחודש. אתה בעצם מציע לקצץ לו ב-90% את המשכורת.

נמאס כבר מחברות בהן מאות עובדים מרוויחים שכר מינימום, ו-10 בכירים מתחלקים ב-90% מרווחי החברה. לא, זה לא הגיוני. יש מקום לתחום את הפערים בחברה בגבולות שהם סבירים כדי למנוע הדרדרות עתידית.

נמאס למי? אני בספק אם בטבע מרוויחים שכר מינימום (אולי עובדי הנקיון), או באלביט מערכות, או בחברות הייטק גדולות אחרות, או בבנקים. אתה כנראה מדמיין מכרה יהלומים בסיירה ליאון.

נוסף על זה, אל תשכח שבמקרים לא מעטים החברות הנ"ל נדרשות בסופו של דבר לסיוע ממשלתית ליציאה ממשברים, ע"ע המשבר הכלכלי האחרון.

השמצה פרועה. איזו חברה בישראל הצטרכה לעזרת הממשלה במשבר האחרון?

אגב, אם מסיבה כזו או אחרת לא מסתפקים המנכ"ל וחבריו ב2.3 מליון ש"ח, תמיד ניתן לפתור את הבעיה ע"י העלת שכר הדרגים הזוטרים. אני מזכיר לך, שמרבית העניים בישראל הם דווקא אלו שכן עובדים.

העלאה של הדרג הזוטר תיעשה משיקולים כלכליים ולא משיקולי פופוליזם זול. תן לבעל החברה לעבוד כפי שהוא רוצה.

אגב, זה לא בדיוק הזמן להשתמש בביטויים כמו "אני סומך על משפחת דנקנר "

אני סומך עליהם יותר מאשר על הממשלה.

ישן 21-04-2010, 22:12
  Inigo Inigo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "[QUOTE=Inigo]יש מקומות, בהם..."

כן, אם אלו הם אכן הנתונים, אני מציע לקצץ לו 90% מהשכר, או לחלופין - מציע לו להעלות את שכר העובדים הזוטרים בחברתו. אם כדבריך, בלאו הכי מרבית העובדים בחברה מרוויחים שכר גבוה משמעותית משכר המינימום, ומגבלת השכר מושפעת אך ורק מהשכר המינימלי בחברה, כך שהעלת "שכר המנקים" לא תהיה זו שתפגע ברווחיות החברה. מה גם שלהזכירך, על כל אלף ש"ח שיעלה במשכורתם החודשית של המנקים, הוא יהיה זכאי להעלות את משכורות השנתית ב-600,000 ש"ח. תסלח לי מראש שאינני מזיל דמעה, כזה אני... קר רוח.

הדוגמא שהייתה לי בראש התייחסה לבנקים בארה"ב במשבר האחרון, שאנחנו כאמור נוהגים ללכת בעקבותיהם. לא אופתע אם נתקל ביותר וביותר מקרים כאלו גם בארץ בשנים הקרובות.
ציטוט:
העלאה של הדרג הזוטר תיעשה משיקולים כלכליים ולא משיקולי פופוליזם זול. תן לבעל החברה לעבוד כפי שהוא רוצה.

סלח לי, אבל זה משפט טיפשי וחלול. אם כך הם פני הדברים, הרי שאתה יכול ללכת צעד נוסף לאחור ולשאול למה מלכתחילה יש להגדיר "שכר המינימום", הרי בעל חברה ירצה שעובדיו יהיו מרוצים - ומראש ידאג כלכתם, עושרם ואושרם. אין, לא היה, ולא יהיה "שיקול כלכלי" מוצדק לחברה שמטרתה להציג רוויח, להעלות את שכר העובדים הזוטרים (ע"ע עובדי ניקיון, קבלן וכו'). עובדי ניקיון לצורך העניין, שאותם הזכרת אתה, תמיד יהיו ותמיד יהיו - אלו הם העובדים החלשים ביותר במשק, כאלו שאין ביכולתם להלחם על זכויותהם ומשכורתם, אם הם יגידו "לא" - הם ילכו הביתה ויבוא אדם חלש אחר להחליפם. אם אתה מצפה שמנכ"ל אלביט יעלה את שכר המנקים בחברתו על דעת עצמו אתה תמים.

מצחיק אגב, שמכל הדברים בהודעתי, בחרת להתעלם דווקא מהדבר החשוב ביותר שכתבתי, שהתייחס למרביתם של עניי ישראל אנשים עובדים.
ישן 21-04-2010, 22:31

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Inigo שמתחילה ב "כן, אם אלו הם אכן הנתונים,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Inigo
כן, אם אלו הם אכן הנתונים, אני מציע לקצץ לו 90% מהשכר, או לחלופין - מציע לו להעלות את שכר העובדים הזוטרים בחברתו. אם כדבריך, בלאו הכי מרבית העובדים בחברה מרוויחים שכר גבוה משמעותית משכר המינימום, ומגבלת השכר מושפעת אך ורק מהשכר המינימלי בחברה, כך שהעלת "שכר המנקים" לא תהיה זו שתפגע ברווחיות החברה. מה גם שלהזכירך, על כל אלף ש"ח שיעלה במשכורתם החודשית של המנקים, הוא יהיה זכאי להעלות את משכורות השנתית ב-600,000 ש"ח. תסלח לי מראש שאינני מזיל דמעה, כזה אני... קר רוח.

אתה באמת חושב ששלמה ינאי יישאר עם משכורת כזו בטבע?
ולהבדיל- אם תעלה את משכורתם של עובדי הניקיון למיניהם, התפוקה שלהם לא תגדל באותה הרמה. את תשלם למנכ"ל שכר גבוה כזה, תקבל את המנכ"לים הכי טובים בשוק. תקבל את דן פרופר, את שלמה ינאי, עמוס שפירא ועוד. אתה יוצא פה מאוד לא קר רוח, היות ואתה נותן לרגש לפעול אצלך על פני שכל ישר. והשכל הישר אומר שאין לך מה להעלות את שכרם של עובדי הניקיון, מבחינה כלכלית זה לא משתלם.

הדוגמא שהייתה לי בראש התייחסה לבנקים בארה"ב במשבר האחרון, שאנחנו כאמור נוהגים ללכת בעקבותיהם. לא אופתע אם נתקל ביותר וביותר מקרים כאלו גם בארץ בשנים הקרובות.

אנחנו ממש לא נוהגים ללכת אחריהם. מדיניות המשכנתאות בישראל הרבה יותר נוקשה, ואם אתה מבוגר מספיק אתה בטח יודע. שלא לדבר על הפיקוח של בנק ישראל עליהם. מספיק לראות את סיפור מינוי יו"ר פועלים, איך פישר ניטרל את דני דנקנר.

סלח לי, אבל זה משפט טיפשי וחלול. אם כך הם פני הדברים, הרי שאתה יכול ללכת צעד נוסף לאחור ולשאול למה מלכתחילה יש להגדיר "שכר המינימום", הרי בעל חברה ירצה שעובדיו יהיו מרוצים - ומראש ידאג כלכתם, עושרם ואושרם. אין, לא היה, ולא יהיה "שיקול כלכלי" מוצדק לחברה שמטרתה להציג רוויח, להעלות את שכר העובדים הזוטרים (ע"ע עובדי ניקיון, קבלן וכו'). עובדי ניקיון לצורך העניין, שאותם הזכרת אתה, תמיד יהיו ותמיד יהיו - אלו הם העובדים החלשים ביותר במשק, כאלו שאין ביכולתם להלחם על זכויותהם ומשכורתם, אם הם יגידו "לא" - הם ילכו הביתה ויבוא אדם חלש אחר להחליפם. אם אתה מצפה שמנכ"ל אלביט יעלה את שכר המנקים בחברתו על דעת עצמו אתה תמים.

ולמה מנכ"ל אמור לדאוג לשכרם של עובדי הניקיון? זאת הקרבה של רווחי החברה בשביל... מה בעצם? מוסר סוציאליסטי? מה הערך המוסף שייתנו העובדים הללו אם תגדל משכורתם?

מצחיק אגב, שמכל הדברים בהודעתי, בחרת להתעלם דווקא מהדבר החשוב ביותר שכתבתי, שהתייחס למרביתם של עניי ישראל אנשים עובדים.

מצטער, אבל מה חשוב במשפט הזה? איך הוא מתקשר לפה? אתה מצפה ממנכ"ל חברה לפתור את בעיות העוני במדינה? מוזר, אני מצפה ממנו להרוויח כדי לחלק דיב' לבעלי המניות.

ישן 21-04-2010, 23:36
  Inigo Inigo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "[QUOTE=Inigo]כן, אם אלו הם..."

נתחיל מהסוף: איפה הייתי ש"מוסר סוציאליסטי" נהפך לכינוי גנאי? מה כל-כך נלוז ב"מוסר" ו"שיוויוניות"?

כן, אני חושב שאם זה יהיה שכר הבכירים הנהוג במדינה - שלמה ינאי ישאר גם אם יינתן לו רק שניים וחצי מיליון ש"ח בשנה בתוספת בונוסים. אומנם הוא יאלץ לעבור לעמידר, לחתוך את הלחם עבה ולמרוח את הריבה דק, אבל אני חושב שגם בתנאים הללו הוא ייתן את אותה תפוקה. ולא, לא עובד לי הטריק הזה. מנכ"ל לא נהיה יותר יעיל אם הוא מרוויח 10 מיליון במקום 2.3 מיליון. הוא יעיל באותה מידה. אגב, אם אתה רוצה להכנס לדקויות, אני חושב שדווקא בעניין המנקים זה לא ככה - אבל לא נכנס לזה.

אני לא מסכים איתך שאני נותן לרגש לעבוד במקום השכל הישיר. על אף שאני לא רואה גם ב"רגש" מילה גסה, אני חושב גם עפ"י השכל הישר יש חשיבות גבוה לצמצום מעמדות ולאפשר לאנשים להתפרנס בכבוד. המצב האבסורדי בו "השכר הממוצע במשק" עומד על למעלה מ-8,000 ש"ח, אבל רק עשרים ומשהו אחוזים מגיעים לרמת השכר הזו בלתי נתפס. אם הדברים היו נמדדים רק ב"משתלם", "רווחי" ו"תפוקה" - יכולת לוותר מלכתחילה על שכר מינימום, חוק שעות עבודה ומנוחה ותנאים סוציילים בסיסיים אחרים.

סלח לי, פשוט לא קונה את השקר הקפיטליסטי המפגר ההוא שאומר שאם תעלה את שכר המנקים בכמה שקלים אלביט וטבע יקרסו. מדובר באחוז כל-כך זעום וחסר משמעות בנתוני החברה הכוללים, שהשקר הזה פשוט מגוחך בעיני. אתה רוצה לתת משכורות עתק למנ"כלים וחבריהם? אין בעיה. אם אתה רוצה להעלות את שכר המנכ"ל מ2.3 מיליון ל-10 מיליון - על כל 50 ש"ח שאת המוסיף לעצמך, זרוק גם להם איזה שקל. חברה שיכולה להרשות לעצמה שכר כה מופרך לבכירים, לא תקרוס מזה. אל תמכור לי את השקר הזה, במחילה ממך.

ובנוגע למשפט בסוף הודעתך, לא - אני לא מצפה ממנכ"ל לפתור את בעיות החברה, אך אני כן רואה לנכון שהממשלה תכריח אותו לעשות כך.
ישן 22-04-2010, 17:23
  Bimler Bimler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Inigo שמתחילה ב "נתחיל מהסוף: איפה הייתי..."

מה כל כך נלוז במוסר ושוויוניות כלכלית? שמדובר במושגים לא אנושיים שאם היינו פועלים לרוחם במהלך שנות האבולוציה שלנו, היינו נשארים יצורים חד תאיים. צר לי, אך ללא התחרותיות וההישגיות לא היינו מגיעים לשום מקום והרי שזה הכוח המניע כיום בני אדם. דיבורים אידיאליסטיים על שוויון חומרי (ולא, חלילה על שוויון הזדמנויות שייאפשר לאנשים לצל הזדמנויות ואז להרוויח כמו דנקנר) מתאימים לכנסים של הנוער העובד והלומד ולא למציאות האנושית כפי שהיא במשך שנות הקיום האנושי.

אם אני מייצר 6 כיסאות ואתה מייצר 4 כיסאות, איזו זכות יש לך לומר לי "תביא לי כיסא אחד כדי שיהיה בינינו שוויון כלכלי"?!

הוא לא יתן את אותה התפוקה באם שכרו יקוצץ, היות והוא יעבור לחברה אחרת שבה הוא ישתכר יותר והחברה שבה עבד תישאר עם הנהלה טובה פחות. אתה חי במצב בו השוק הוא בינלאומי וככזה הוא מאפשר מעבר בין חברות וגופים גדולים ברחבי העולם. הגם שלא מעט חברות מתנות בין שכר המנכ"לים לרווחי החברה.

בוודאי שעיקר טיעוניך מתבסס על רגש, הרי כל האידיאל ה"חברתי" מבוסס על רגש ומנוגד להיגיון הפשוט. זו הסיבה שהמודל החברתי פשט רגל (תחסוך לעצמך את הדוגמאות של נורווגיה שמתבוססת בנפט, ותסתכל על צרפת שמוגדרת ע"פ האיחוד האירופי כ"מדינה חקלאית" כמו רומניה, בלרוסיה וחברות אחרות באיחוד הבלטי, שהייתה קורסת כלכלית אלמלא ה-80 מיליון תיירים שהיו פוקדים אותה מדי שנה) - הוא לא מתיישב עם המציאות. מנקה לא יכול לנקות טוב או לנקות רע, או להגדיל את תפוקת הניקיון שלו או ליצור מהפכה שתקדם את החברה בה הוא עובד דרך עבודתו. מנקה יכול לנקות שטח מסוים כאשר ברור לו מה הוא אמור לנקות ומה לאו. לעומתו, כל עובד אחר יכול לקדם את החברה ובתוך כך להרוויח בשלב מסוים, אם הצליח לנצל את מירב ההזדמנויות שניתנו לו, למשכורות גבוהות.

יש הבדל בין להעלות את שכר המנקים, לבין לפעול כנגד הרציונל האנושי ולזה אתה מכוון בהודעתך. קשירה בין השכר של המנכ"ל שלכר של המנקה הוא מטופש ולא מצביע על דבר זולת חוסר הבנה בכלכלה בסיסית ומנטליות שמתאימה לכפר פסטורלי מהסוג שרואים בסרטים המצוירים של דיסני.
ישן 22-04-2010, 22:10
  Bimler Bimler אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי amit2 שמתחילה ב "לאלן גרינספיין, בגיל 80, נפל..."

לא קשור לעניין ולא מלמד דבר ולו חצי דבר, בייחוד כשאין התייחסות לטענותיי (היות ורציונלית אין לך שום דרך להתווכח איתן, רק לפנות למושגים ערטילאיים שאיש לא יכול להגדיר כמו "חמלה" ו"רגש", מבלי להתייחס לרע שיצא מכל זה לחברה - כפי שהוכח אין ספור פעמים) אלא בעיקר ציטוטים המפרשים סטייה קלה של בודדים מקיצוניות אחת והמתרכזותם (ואכן גרינספאן הוביל מדיניות ליברלית מדי) כקריסת הקפיטליזם ואימוץ התורה הסוציאליסטית הנחשלת בידי אחד ממובילי המדיניות הכלכלית שהפכה את העולם לטוב יותר בעשורים האחרונים. אל תחשוש לגרינספאן, גם כיום הוא מחשיב עצמו למה שהיה פעם, רק קיצוני פחות בגישתו - קיצוניות כאמור, היא לא מידה טובה.

בתור האדם שבמידה רבה הביא ליצירת המשבר עם ה
ישן 23-04-2010, 15:19
  Inigo Inigo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Bimler שמתחילה ב "מה כל כך נלוז במוסר..."

משום מה מרבית הודעתך מתייחסת למה שאתה "חושב שאני חושב" (שהרי "לזה אתה מכוון בהודעתך...."), ולא למה שכתבתי בפועל. בניגוד למה שככל הנראה אתה "חושב שאני חושב", השאיפה שלי היא לא ליצירת חברת קיבוצית וכלכלה קומונוסיטית\סוציאליסטית, אלא ליצירת איזון הגיוני ומתקבל על הדעת בחברה קפיטליסטית שיודעת לשים לעצמה גבולות ולתחום את פערי המעמדות (שהיו, ישנם, ויהיו גם בעתיד) בתוך טווח רציונלי והגיוני. בהמשך לכך, אני גם לא מוצא את דוגמאת הכסאות שלך מתייחסת לדברים שרשמתי בהודעה, שהרי גם בהודעתי לא נאמר "תביא לי כסא אחד כדי שנהיה שווים".

הטענות שאני טענתי דומות בהרבה לרוח הדברים בכלכלה הנוכחית בישראל. אם אני טוב ממך, בעל תפוקת ייצור גבוה ממך, עם רקע אקדמאי טוב משלך (והכל בזכות עצמי!), ואתה כשלון חרוץ, עם תפוקת ייצור מינימליסטית והשכלת יסודית - מדוע שמכספיי ייבנו את הרחובות שלך ויסללו את הכבישים שאתה נוסע בהם? אני הרי משלם אחוז גבוה ממך בהרבה של מס הכנסה, ואתה לא תורם כמעט כלום.

המצב בו ישראל תפוצל לשתי חברות נפרדות שכל המשותף להן גבולות טריטוריאליים (שגם הן, אגב, שנויים במחלוקת) קרוב מתמיד, ויש מקום לרסן אותו. הפיצול כבר קיים בצורה כמעט מושלמת בבריאות, בחינוך ובשירותים המוניצפליים, ופערי מעמדות בחברה קפיטליסטית יכולים רק להתרחב, הם לעולם לא יצטמצו מעצמם ללא התערבות ממשלתית, ועל כן אני חושב שיש להתערב בהן (גם בצורה בוטה כמו הגבלות שכר) כדי למנוע את התדרדרות המצב עוד יותר.

קשירה בין שכר המנכ"ל ושכר המנקה היא לחלוטין לא מנותקת מהמציאות, וחבל שאתה מתייחס אליה ככזאת. המנקה והמנכ"ל הם רק דוגמאות ספציפיות ולתמונה רחבה הרבה יותר. בקשירת השכר של השניים, אתה יוצר קשר מחייב בין קצוות החברה. אתה מתנה את עליית רמת החיים של המעמד הגבוה, בשיפור (קטן, אך משמעותי) של המעמד הנמוך.

אתה מנסה שוב ושוב לצייר את הצעתה של חברת הכנסת כאילו היו המקור לכל הבעיות, שלשנינו ברור שהצעתה לא תשפיע כהוא זה על רווחיותם של החברות המדוברות, לא תבריח מוחות ולא תפגע כמעט בשכר הבכירים, אלא לכל היותר תעלה במקצת את שכר העובדים הזוטרים בחברות.
ישן 23-04-2010, 17:00
  Bimler Bimler אינו מחובר  

הדברים שאתה כותב, הם-הם המייצגים את דיעותיך
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Inigo שמתחילה ב "משום מה מרבית הודעתך מתייחסת..."

באם אתה כותב דברי כיסופים לתקופות בהן "מוסר סוציאליסטי" ו"שיוויוניות" לא נחשבו למילות גנאי, אזי דיעותייך ברורות לצופה מן הצד בפורום וירטואלי שאינו מכיר אותך ובהחלט מן הראוי כי יינתנו לך כמה אזכורים שיסתרו קמעה את התורה הדתית שהחלטת משום מה לציין את שמה. אני מכיר לא מעט נסיונות של "חברתיים" למיניהם לכסות את הגדרתם הכלכלית השמאלנית קיצונית ע"י נטישת הגדרתם העצמית כ"סוציאליסטים" או בעלי דת דומה אחרת, אלא תמיכה בשוק החופשי ולאחר מכן פירוט נרחב של דיעותיהם שעיקרן הוא סירוס השוק החופשי עד כדי כך שהם סוציאליסטים במסווה או יצירי הכלאיים המכונים "סוציאל דמוקרטים".

ה"איזון ההגיוני" שאתה מדבר אליו, אינו אלא יצירה ילדותית למדי שנוסתה במדינות כושלות כלכלית באירופה שאלמלא נסיבות חיצוניות היו פושטות רגל (צרפת היא ה-דוגמה לכך) והיגיון רב אין בו. רק פופוליזם זול המנצל היטב את העובדה כי רוב האנשים אינם מתעמקים בסוגיות כלכליות ולא זוכים להשכלה כלכלית נכונה ועל כן גם לא יודעים מה טוב בשבילם. מה לעשות, אנשים בארץ ששומעים על העלאת קצבאות ילדים למשל, יהנהנו בדרך כלל בהסכמה כי ערך הילודה מאוד חשוב כאן, אך לא רבים מהם יעמיקו לחשוב אילו מגזרים ייהנו מכך, מה יעלה בגורל מגזרים אלה בשל הקצבאות וכיצד המשק והחברה הישראלית יושפעו מכך (רע, רע ורע).

הדוגמה הראשונה שלך למשל היא לא הגיונית: גם מנקודת מבט אינטרסנטית לחלוטין, הכבישים והרחובות הם צורך חיוני לכל כי ייתכן וגם העשיר ביותר והעני ביותר יאלצו לנסוע ברכב או בתחבורה הציבורית בכבישי הארץ ולעבור בין שבילים ורחובות בכדי להגיע למחוז חפצם. גם אם אני מגלגל מחזור של מיליון דולר בחודש, ייתכן ואצטרך להגיע יום אחד לקצה השני של העיר וכנ"ל לגבי עובד נקיון המרוויח שכר מינימום.

אם כבר היית צריך לשאול מה עדיף? רשות ממשלתית אחת הבונה את כל הכבישים והרחובות, או שמא הוצאת מכרזים ממשלתיים שבמסגרתם יתמודדו חברות פרטיות על ביצוע העבודה. המציאות וההיגיון מוכיחים שהאפשרות השנייה, הקפיטליסטית השנואה, היא העדיפה שכן היא גם מצמצמת את השחיתות ומגבירה את היעילות הכלכלית.

אנשים בעלי רכוש רב יותר תמיד יוכלו לקנות יותר.גם השכלה, גם בריאות, גם שירותים שונים ולמעשה - הכל. כך היה וכך לעולם יהיה ובמקום להשלים עם כך וליצור חברה שתאפשר שוויון הזדמנויות כך שכל אדם יוכל להגיע למעמד המאפשר לו לרכוש את השירותים הטובים ביותר, אתה מעדיף להרוס הכל ולאחר ההרס ברי כי תיצמח תשתית ממשלתית שתספק שירותים עלובים עוד הרבה יותר מקודם לכולם כאשר ההבדל היחיד הוא שכעת חוקית אנשים לא יוכלו לקנות טוב יותר, ואז ככל הנראה יתפתח גם שוק שחור כמו זה שהתקיים בבריה"מ. או שאתה תעדיף גם לרדוף אחרי מורים שמספקים שיעורים פרטיים, על כך שהם מתעשרים על חשבון עמיתיהם?

פערים חברתיים הם לא דבר נורא. אם למשל במדינת ישראל היו 9 אנשים בעלי מיליון שקל בבנק ואדם אחד עם 100 מיליון שקלים בבנק כשרמת המחירים במשק הייתה כמו היום, אזי ה"פערים" החברתיים היו עצומים ובלתי נתפסים ע"פ הסטטיסטיקה. אמממה, זו הייתה מדינת מיליונרים. מכאן, פערים חברתיים הם לא דבר נורא כאשר מצב האנשים בתחתית הסקאלה הוא טוב. במקום לשאוף לכך, אתה למעשה מנסה לחלק מחדש את העושר בזעיר אנפין כשאתה חושב שהכסף שנחסךף מהמנכ"לים במקרה הזה מגיע לעובדים מזי הרעב ולא לבעלי המניות שרחוקים כאמור מלהיות מזי רעב או שכירים מהמעמד הבינוני הנמוך.

ההתנייה של השכר בין זה של המנכ"ל למנקה הוא מטופש ולו מהסיבה הפשוטה שלא אמור להיות שום קשר לכך. הבעיות החברתיות של מדינת ישראל אינן מעניינו של המנכ"ל ותפקידו בחברה הוא להשיג ייעדים, לא להעמיס על גבו את כל בעיות החברה הישראלית. הגם שכאמור, כדי להיות מנכ"ל אתה זקוק לסט כישורים מסוים. בכדי להיות מנקה, אתה זקוק ל.. ובכן, זו עבודה שכל אחד יכול לעשות, ואין לה שום קשר להצלחת החברה. אם אתה מעלים מנכ"ל מצליח, החברה תפסיד. אם אתה מעלים מנקה, המשרדים יהיו מעט מלוכלכלים. זו המציאות והגיע הזמן שתתמודדו איתה.

על אותו משקל למה שלא תקשור את השכר של כולם לשכר של המנקים? אולי אפילו נצמיד את ערך השקל לערכו של מנקה?

בוודאי שהיא תשפיע על רווחיות החברות המדוברות, כי מנקים לא ירוויחו יותר מעובדים התורמים לפעילות השוטפת של החברה. נראה לך הגיוני שמנקה ירוויח יותר מאנליסט בכדי לשמר את רמות השכר של המנכ"לים? המהלך הזה יאלץ לגרור עליות שכר נוספות מה שיפגום ביעילותן הכלכלית של החברות, מה שלא יאפשר להן להתקיים ואתה תתחיל לראות נהירה של מנכ"לים ובכירים אחרים לניהול מעבר לגבולות הארץ, מרכזי פיתוח שיעברו לחו"ל ואנדרלמוסיה כלכלית והכל בשל צרות עין ותו לא.
ישן 23-04-2010, 17:52
  Inigo Inigo אינו מחובר  

מממממ.....
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Bimler שמתחילה ב "הדברים שאתה כותב, הם-הם המייצגים את דיעותיך"

אני חושב שעל-אף מה שאתה מסיק מהודעותי, אני פחות סוציאליסט ממה שאתה חושב, אך אני כן בעד ריסון הקפיטליזם. אני מבין שאתה מנסה להידבק לכל אמירה סמי-סוציאליסטית בתגובתי ולהפוך אותה לליבה הנושא, אך זהו לא המצב ולא לחברה סוציאליסטית אליה אני שואף. אם זה יעזור לך לעצב בצורה מעט מדוייקת יותר את התמונה הכוללת בנוגע להשקפותי, אז אינני תומך נלהב בקצבאות הילדים בצורתן הנוכחית, ואינני נגד הפרטות.

בחרת להתייחס לדוגמאת הכבישים כאילו היא ה"אישו", וכאילו המס הפרוגרסיבי נועד בסה"כ כדי לשמר את האינטרס של העשיר, שהרי אם הוא חס ושלום יצטרך בעתיד להגיע למקום מרוחק - כספו הוא זה שאיפשר את בניית הכביש, אך אם במקום "כבישים" הייתי אומר "דמי אבטלה" או קצבת נכות", הייתה נשמטת הקרקע תחת תשובתך. המס הפרוגרסיבי, באופן חד ונחרץ, הוא לקיחה מהעשיר כדי לשמר זכויות בסיסיות בעבור שאר האוכלוסיה. מדוע הדבר לא נתפס בעיניך כפגיעה בשוק החופשי, אפליה, או כ"מהלך מבריח מוחות"? ואם בפגיעה בשוק החופשי עסקינן, מדוע נחוצים חוקים סוצילאסטים כמו "חוק שעות עבודה ומנוחה"? מדוע יש לאסור, גם אם זהו רצון העובד, לעבוד שבעה ימים בשבוע? מדוע שהמדינה תתערב בחיי האזרח, ותמנע ממנו לעבוד גם בשבת (על-אף שהוא רוצה בכך)? גם האזרח ירוויח יותר כסף, וגם תפקות המפעל תגדל. אפילו המדינה תרוויח מן המסים שתגבה. פגיעה בשוק החופשי גרידא.

אני חושב שלשנינו היה ברור שהמונח "פערי מעמדות" לא התייחס לפערים בין העשירים, אלא למצב הנוכחי. אתה שוב ושוב מתייחס לצמצום 90% משכר הבכירים כעובדה - על אף שזו לא עובדה. אני באמת ובתמים מאמין כי שכר הבכירים יפגע הרבה פחות ממה שאתה חושב, אם רק ירצו בכך ויעלו במעט את שכר הזוטרים. זה לא עובדה משמים שמנקה צריך להרוויח 3,850, זה קביעה שלהם. אם חשוב להם להרוויח הרבה, כבר תמצא הדרך להעלות את שכרם במקצת. ומעבר לכך, לטעמך "המצב בתחתית הסקאלה" משביע רצון?

שכתבתי את דברי היה ברור לי השפעת העלת שכר הזוטרים לדרגים מעליהם, מובן לי מאליו הדבר, ועדיין עודי דבק בכך שהפגיעה ברווחי החברה הכוללים היא מזערית.
ישן 24-04-2010, 20:53
  Bimler Bimler אינו מחובר  

בוודאי שמיסים הם פגיעה אדירה בחירותו הכלכלית של
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Inigo שמתחילה ב "מממממ....."

כל אדם, בין אם מדובר בעובד המרוויח שכר ממוצע (בסביבות ה-8K) ובין אם מדובר באדם אמיד המרוויח פי עשרה מכך לחודש. בסופו של דבר הממשלה לוקחת ממך כסף שאותו הרווחת בזיעת אפך (ואין שום הבדל אם עבדת לשם כך 8 שעות מדי יום בשדות מטעים או במשרד ממוזג 18 שעות ביממה או מה גודל המשכורת שלך - בסופו של יום הממשלה לוקחת ממך את הכסף הזה) ומשקיעה אותו לא פעם באפיקים להם אתה לא מסכים. אחד יכול למחות נחרצות על כך שחלק מהמיסים שהוא מרוויח מוצאים דרכם לרווחת אברכים ש"תורתם אמונתם" ואחר יכול למחות בתקיפות על כך שכספיו מממנים את ההתיישבות היהודית ביו"ש, אך בסיכומו של דבר, אם הם לא ישלמו מיסים הם יישלחו לכלא.

על כן, תשלום מיסים זו דרך ברוטאלית בה הממשלה לוקחת ממך ומשתמשת בכסף באפיקי השקעה אחרים, באופן לא יעיל (אלא אם כן בוצעה הפרטה נכונה המלווה בשינוי חוקתי, לא מהסוג הפרווה שבוצע אצלנו והפך את המצב לקצת יותר טוב) והעובדה שתמיד לקחו מיסים, היא היידה שהופכת את תשלום המיסים לטריויאלי כל כך על אף שאין זה אמור להיות כך כלל ועיקר. מיסים והתערבות ממשלתית זו פגיעה בדמוקרטיה במושג הבטחת חירויות הפרט. אבל זו פגיעה מידתית שהרי בסופו של יום אנו אנושיים וכמו שאנו תחרותיים אנחנו גם יצורים חברתיים ועל כן עלינו לחיות עם פרטים אחרים במעין קהילה או רשת של קהילות, שזו דרך לבחון כיצד בנויה כל מדינה מבחינת הפן החברתי בה.

זו הסיבה לכך שלא פעם נמצא את עצמנו פוגעים בחירותנו על מנת שהמבנה הקהילתי שבו אנו נמצאים יישמר. זו הסיבה שגם הקיצוניים ביותר עדיין לא יתנגדו לשלילת מיסים באופן גורף מידי הממשל, היות ויש מגוון רחב של שירותים שעל המדינה לספק וגם לצורך הוצאת מכרז לחברות פרטיות, נדרש גוף ממשלתי מרכזי שיטפל בכך שראשיו נבחרו ע"י הציבור שכן בסופו של דבר כולנו בעד דמוקרטיה, לא?

אותו גוף מרכזי יהיה אמור להיות אמון על שמירה על חוק וסדר בכדי למנוע כפייה פיזית של אדם אחד על אדם אחר ולאכוף את החוק. השוק החופשי אינו מבטל את הצורך בשלטון והשלטון חוקי לצורך הגדרת "חוקי המשחק", פרשנותם ואכיפתם. עם זאת יש להקטין למינימום את האופן בו השלטון שותף באופן ישיר במשחק וזה העיקר שלטעמי כל נסיון לחלוק עליו אינו ניתן להצדקה רציונלית.

כעת אם נחזור לדוגמת הכבישים ועניין המס הפרוגרסיבי - אתה טועה. לראיה, כאשר נתניהו הוריד בעת כהונתו כשר אוצר את המיסים, הכנסות המדינה ממיסים גדלו. כיצד ניתן להסביר זאת? ע"י כך שאנשים שמשלמים פחות מיסים, צורכים יותר וצריכה גבוהה יותר פירושה יותר כסף שנכנס לקופת המדינה (מע"מ על המוצרים) כמו גם צמיחה גבוהה יותר שפירושה העלאות שכר (שמובילות אנשים לצרוך יותר) ועבודות חדשות. כל מוצר שאתה קונה, אף אם מקורו בכלל בחו"ל, מספק עבודה למאות אם לא אלפי ישראלים - ביניהם אנשי שיווק ומכירות, נהגי משא, עובדי ניקיון וכיו"ב. ללא צמיחה כלכלית, גם הכנסתם המצומצמת עלולה להיפגע.

אגב, מהלך זה של הקטנת מיסים גרם לאפקט דומה בכל מקום בעולם. זה מאוד לא פופולארי, אבל זה מה שטוב לחברה. כל עוד יוצרים סטנדרטים אחרים שהחברה צריכה לשאוף אליה. העניין הוא שחברה שבה הרצון להרוויח הוא המניע את השוק, אזי הבדלי גזע דת, מין והשקפה פוליטית הופכים לשוליים ואף לחסרי משמעות באשר לפריון העבודה עצמו. אני יודע שאתה לא רגיל לקרוא את זה בנוגע לקפיטליזם שמייחסים לו את שיירי האפליה שנותרה בעולם המערבי, אך זה המצב וזו התכלית.

אני לא רואה שום בעיה עם דמי נכות או קצבת אבטלה. באשר לחוקים סוציאליים, לדעתי אין לכפות ימי מנוחה על אנשים שלא חפצים בכך ובכלל, הקביעה השרירותית באשר לשבת כיום חופש נראית לי לא הגיונית - למה לא לתת לכל אדם את החירות לבחור את היום שבו הוא רוצה לנפוש? בכל מקרה, אלה חוקים חברתיים שמתבססים על נורמות חברתיות שעל אף שלא נראה לי שיש בהן ממש, כך מקובל ובסופו של דבר הדמוקרטיה מבוססת על הנורמות הללו.

בקשר למנקים: שוב, למה אתה חושב שראוי לקשור בכלל בין שכר המנקים (שאגב, מועסקים ע"י חברות חיצוניות) לבין שכר המנכ"לים? ולמה שמנקים לא ירוויחו שכר מינימום? הרי כפי שכבר כתבתי, עם כל הצער שבדבר, מנכ"ל מספק לחברה הרבה יותר ממנקה שהיעלמותו תגרור לכל היותר ליותר אבק בעוד שהיעלמותו של מנכ"ל מצליח תגרור הפסדים? גם מאין עזות המצח הזו להתערב בשיקולי חברות? הרי הם שקובעים את השכר והם עושים זאת מסיבה מסוימת.

יכול להיות שזה המאבק הלא נכון? אולי במקום להיאבק נגד שכר המנכ"לים שרבים אוהבים ללטוש בו עיניים, נכון יותר היה להיאבק להעלאת שכר המינימום? לצורך הבטחת זכויות סוציאליות לעובדים במשרות זוטרות? לא.. מה פתאום.. זה לא היה קל כמו לשלהב את האנשים ברחוב כנגד המנכ"לים עם המשכורות המנופחות (מה לעשות, לאנשים קשה להזדהות עם תחושות ואורח חיים יום יומי של מנקים).
ישן 23-04-2010, 02:30
  משתמש זכר Oasis11 Oasis11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.01.06
שלח הודעה דרך ICQ אל Oasis11 שלח הודעה דרך MSN אל Oasis11
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "חוק מיותר ומסוכן מאין כמוהו...."

שרוקי ההתערבות כאן היא לא קומניסטית ולא מסכנת, היא בגדר התערבות שפויה.
מצד אחד היא מחזקת את המעמד החלש וגם מעמד הביניים בחברה, שכן כדי שהבוסים הגדולים יקבלו יותר כסף הם צריכים גם לעלות את שכרם של העובד הפשוט יותר שעובד לא פחות קשה לפעמים.
אגב, שים לב, גם אם מדובר בשכר מינימום למשרות המינימליות (באזור ה3800 ש"ח בחודש), השכר המקסימלי יגיע ל190 אלף שקל, 190 אלף שקל שרוקי, שכר מספיק ומכובד, למרות שהעובד הנחות ביותר באותה חברה עושה מינימום.
די לחזירות.

ישן 22-04-2010, 17:49
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Bimler שמתחילה ב "מה זה כל חברה שיש עליה פיקוח..."

בנקים הם תחת פיקוח ממשלתי עדיין ויש לזה סיבה טובה.
הבנקים גובים מאיתנו עמלות גבוהות ואין שום סיבה, שהבכירים שלהם ירוויחו כאלה סכומים.
צריך להגביל את הבנקים וחברות כמו חברת חשמל או מקורות, השכר שם גבוה מדי.

חברה פרטית היא אינטל או ms וכל השאר החברות הפרטיות, הן יכולות לתת לבכירים שלהן ,כמה שהן רוצות שכר ויש הבדל בין בנק לחברה פרטית. כאשר בנק מפסיד את הכסף וקורס הממשלה רוכשת אותו ולכן אסור לבכירים של הבנקים לקבל כאלה סכומים זאת הסיבה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 22-04-2010, 20:06

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Bimler שמתחילה ב "השכר בבנקים לא גבוה מדי..."

לא קראת את הכל, אני אסביר למה היא צודקת בהצעת החוק הזה.
כאשר הבנקים נופלים מי מציל אותם לטובת הציבור והמשק עצמו? הממשלה רוכשת אותם ולכן כל עוד הם מחזיקים כספי ציבור ובמידה והבנקים נופלים, הם חוזרים לבעלות הממשלה, לכן אסור לבכירים לקבל כזה שכר נקודה.
רוב השכר של הבכירים בבנקים צריך ללכת לביטוח ממשלתי כל ריבעון, כאשר הבנק נופל יהיה ממה להציל אותו במקום לכיס הפרטי של הבכירים, שבכל מקרה יעזבו בעת קריסה של הבנק בדרך כלל.

אינטל אם תקרוס, הממשלה לא תציל אותה או כל חברה פרטית אחרת וזה ההבדל הקטן בין הבנקים לחברה פרטית.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 22-04-2010, 20:17

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "נו, אבל זה בדיוק מה שקרה-..."

כל עוד החברה היא בנק או חברת ביטוח, היא צריכה להיות תחת החוק הזה, למען אנשים שיש להם ביטוחי חיים, ביטוח משכנתה, ביטוח בריאות וכסף בבנק במקרה ושכחת מה קרה בארה"ב ולמה העולם נכנס למשבר כלכלי.
לכן זה מוצדק להגביל את אותן חברות בשכר שלהן, אפילו שהן פרטיות ובאותו הכסף לעשות להן ביטוח ממשלתי חובה, כאשר הן נופלות, הכסף הזה לא יגיע מהכיס של המדינה, אלא של הביטוח חובה של אותם בנקים או חברות ביטוח.

כאשר אובמה אמר לבכירים של gm להוריד את השכר להם ולקצץ הוצאות בזה לשם שינוי הוא צדק בניגוד לרוב הדברים ואתה יודע, שאינני בעל דעות זהות עם ח"כ יחימוביץ, אבל הפעם היא צודקת מאה אחוז וצריך להגביל את הבנקים בשכר.

ישן 22-04-2010, 22:24
  Bimler Bimler אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "כל עוד החברה היא בנק או חברת..."

כשחברה שייכת או מוסרת דין וחשבון לממשלה וכאשר הפיקוח הממשלתי מוגזם יתר על המידה - יש שחיתות. אתה רואה את זה בנמלים, בחברת החשמל במנהל מקרקעי ישראל ובכל מקום אחר בו אנשים לא מתמנים לתפקידם מתוקף כישוריהם אלא מתוקף קשריהם עם המפלגה הנכונה, האנשים הנכונים, קשרי הדם הנכונים (על מעבר תפקידים ב"ירושה" בחברת החשמל ובנמלים, שמעת?) וכיו"ב. את זה אתה רוצה להכניס עכשיו גם לשם? לא מספיק שהשוק בארץ סגור וצפוף אתה רוצה להכביד את העול בעוד רגולציה, עוד בירוקרטיה ובעוד שחיתות?

המשבר בארה"ב נגרם לא בשל מנכ"לים שהרוויחו הון בוול סטריט, אלא לא מעט בשל סין שיצרה עודפי סחר גדולים שהורידו את הריביות ארוכות הטווח ומכאן חלה השפעה ישירה על ריבית המשכנתאות בארה"ב שגרמה לניפוח בועת הנדל"ן ומדיניות ליברלית מדי (המדיניות המוניטרית המרחיבה שבה נקט גרינספאן בשנים האחרונות לכהונתו והיעדר רגולציה בעלת שיניים בתקופת בוש). אלה גורמים שניתן לטפל בהם. אך מה שאתה מציע מדרדר את המדינה לתקופת האבן, מפני ששום חברה לא תרצה דריסת רגל בשוק כזה בדיוק כפי שהן לא מעוניינות בדריסת רגל בבילרוסיה או בצפון קוריאה - זה מה שקורה כשהממשלה נכנסת עמוק מדי לדרך פעולתן של חברות, וכך הסבל יהפוך לקולקטיבי.

נערך לאחרונה ע"י Bimler בתאריך 22-04-2010 בשעה 22:34.
ישן 23-04-2010, 20:36

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי Bimler שמתחילה ב "כשחברה שייכת או מוסרת דין..."

אתם לא זוכרים את ההזמנה של אותם מנהלים לקונגרס ומה קרה באותו אירוע, אני מניח.

המנהלים של הבנקים וחברות הביטוח אחריות על כספי ציבור! לכן, כאשר החברה נופלת, הם ילכו משם עם המשכורות הגבוהות האלה ולכן צריך לפקח על השכר הציבורי ולהגביל אותו במיוחד בבנקים וחברות הביטוח.
אם בנק נופל או חברת ביטוח נופלת, מה קורה לאותם מנהלים? הולכים הביתה והכסף, שהם קיבלו, נשאר אצלם ולכן אתם לא צודקים. השכר צריך פיקוח, שאותם מנהלים ישמרו על יציבות הבנק או חברת הביטוח.

אין הצדקה לבכיר בבנק, שמרוויח קרוב ל 11 מיליון כמו בבנק הפועלים! זה עובר כל גבול של חוצפה ומראה על מיסים נמוכים מדי לאותה חברה.

ישן 22-04-2010, 22:32
  Bimler Bimler אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא נראה לי... אם תנמק את..."

קיצוץ שכר המנכ"ל יזרים כסף נוסף לבעלי המניות שכידוע אינם אלא מנקים קשי יום ומזי רעב שעם הכסף הנוסף שיקבלו הםבשום פנים ואופן לא ימשיכו להינות בחלקם מרווחים שנתיים שעולים בהרבה על שכרם של מנכ"לי ארצנו, וכמובן שלא יעשו זאת רק בהבדל קטן - הם לא מחוייבים לחשוף את משכורותיהם, הם לא מנכ"לים ואין עליהם שום חובה לחשוף כמה כסף הם מגלגלים ביום מסחר אחד ואין שום סיבה טובה לכך שהם יחשפו זאת, הם אנשים פרטיים אחרי הכל. רק שאז, בהיעדר המשכורות המנופחות, לקנטרנים מקצועיים יהיה שקט תעשייתי באישיו שהם בחרו לדבוק בו, מה שיציגם כאילו הם פתרו את בעיות העולם ומיגרו את המנכ"לים הרשעים שחמסו את כספי היתומים, העניים, האילמים, החירשים, העיוורים, הפיסחים וכיו"ב ולהאכיל את פיותיהם הרעבים של בעלי המניות.

איזה היגיון נפלא! אולי אפילו יביא כמה מצביעים חברתיים כאלה לקלפי..
ישן 23-04-2010, 00:58
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
כמו שצריך. אבל לצערי היא תיכשל - הם הרבה יותר מדי חזקים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "ח"כ יחימוביץ' תעלה הצעת חוק להגבלת שכר הבכירים: "שוק ההון מתנהג כמו ג'ונגל""

זה באמת לא ראוי, לא הוגן, ואפילו כואב לראות כל שנה את משכורות העתק של הבכירים במשק.
זה קיבל מיליון ש"ח בונוס, זה מקבל 800 אלף ש"ח בחודש, וזה קיבל פיצויי פרישה ע"ס 4 מיליון
ש"ח. נמאס שיש אנשים שעובדים בעבודות הכי קשות והכי מסוכנות ומקבלים שכר רעב, בעוד
"המנהלים הבכירים" שיושבים כל היום מול מזגן גורפים את ההון הגדול והלא ריאלי הזה.

זאת שיטה מאוד מרתיחה להשאיר את פער המעמדות, והממשלה לא בדיוק רוצה לשנות את זה.
העיקר קורעים את העובד הקטן ומקצצים לו כל פעם מהמשכורת המגוחכת שלו, בעוד שבאלו
שמרוויחים מיליוני שקלים בחודש לא מעיזים לגעת - זאת האימאימא של השחיתות. אילו היו
מקצצים לבכירים האלה מאה-מאתיים אלף ש"ח כל חודש ממשכורת של מיליון, היה לנו הרבה
כסף עודף, וגם לא היינו מז**נים את האזרח הקטן שבקושי מפרנס את המשפחה שלו בכבוד.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 23-04-2010 בשעה 02:46.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:18

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר