לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-11-2004, 18:17
  הר הבית בידינו הר הבית בידינו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.04
מי שלא מבין שישתוק!
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Liran18 שמתחילה ב "אם איכפת לך ממנו תגיד לו שידווח"

ריטלין הוא לא תרופת הרגעה! למעשה הוא גם תרופת הרגעה אבל לא ברוב המקרים. לא פעם אחת ראיתי חבר'ה מזה רגועים ושקטים מדי שהם לוקחים ריטלין. מה אתם מבינים בכלל בריטלין? חברים שלי מהתיכון לוקחים ריטלין בגלל בעית ריכוז. ריטלין עוזר בריכוז. תפסיקו להטעות את הבן אדם. תקשיבו לי עכשיו טוב. לקיחת ריטלין לא גורם לדכאון ברוב המקרים. ובמלא הוא לא יקח ריטלין בגיוס כי זה קשה להסתיר את זה בטירונות קרבית.
שלא יספר!!!!!! הצבא החליט שלקיחת ריטלין לפני גיוס לא תמנע שירות קרבי והפרופיל ירד רק אם החייל לוקח את זה בזמן שירות. הוא יכול להפסיק בלי קשר אם הרופא המליץ ואם לא ולא יגלו, אבל אם כבר הוא סיפר אז יכול להפסיק ולערער.
עדיף ככה שלא יספר, כי במלא הוא היה מקבל פרופיל קרבי. אבל הבעיה היא שאם הוא היה מספר הוא היה צריך לערער בשביל לקבל פרופיל קרבי. מה לעשות, הצבא החליט לא להוריד אבל הוא ממשיך.
ריטלין היא לא תרופת הרגעה. לא פעם אחת ראיתי חברים שלי בפנימיה הצבאית שהם מוצלחים מאוד וכריזמטים וחכמים, אבל לוקחים ריטלין. הם יודעים בנושא הזה יותר ממני, אני אשאל אותם כשאני אחזור, פשוט לא מזמן עברתי ניתוח ברגל(שכנראה בכלל יוריד לי פרופיל) ואני בחופש. רק שתדעו שרוב אלו שלוקחים ריטלין הם בעלי כושר מנהיגות גבוה כתוצאה מהנטיה שלהם לעשות שטויות...
ודבר נוסף. adhd(ככה קוראים למי שלוקח ריטלין, זו התסמונת) הם החיילים הקרביים הכי טובים! יודעים למה? כי הם שמים לב לכל הגירויים! ובטירונות המרץ לא נגרם להם. אני מכיר אישית מישהו שלקח לפני גיוס ריטלין, לא סיפר לצבא, ובסוף הגיע לשייטת. ואחיו לומד איתי וגם הוא לוקח ריטלין.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-11-2004, 05:49

סליחה?
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Eat-Eye שמתחילה ב "אז אם רטלין כל כך תורם ומשפר..."

אתה בא ללמד אותי? אז איך בלשכת הגיוס כשחברים שלי לא לא הלכו לפני הרבה זמן הם קיבלו פרופיל 97? בוא אני אסביר לך למה. כי הצבא באמת שינה את הגישה שלו. אבל ברוב המקרים לא נוהג לפיה. אם הצבא ידע שהוא לוקח ריטלין סביר להניח שהירד פרופיל ל 64 אבל ברגע שהוא יפסיק, וזה מה שעושים כל מי שאתם מכנים אותם משוגעים, ואני מתכוון לאלו שמצהירים, אז הפרופיל עולה ל-97. אח של חבר שלי לא סיפר לצבא ותראה לאיפה הוא הגיע.והוא לקח ריטלין עד היום האחרון באזרחות.
אני חוזר, ברגע שמפסיקים עם ריטלין אז הפרופיל עולה. אז למה לספר אם במלא אתה תפסיק?
ולא הבנת אתי בכלל. כתבתי שאין סיכוי שהוא יקח את הריטלין בצבא כי הוא לא ירצה שיתפסו אותו עם זה. מבין? נכוןןןןן!!!!!!!!! אם הוא יקח ריטלין בצבא יתפסו אותו ויוציאו אותו מקרבי. אבל הוא לא יקח!!!
רוב אלו שלוקחים ריטלין לא מספרים למבא. רוב ה adhd רוצים להגיע לקרבי בגלל המרץ שיש להם.
אז תן קצת כבוד ללוחמים שמגנים על חייך. רוב ה adhd נמצאים עכשיו בקרבי. אתה יודע כמה מהאוכלוסיה משתמשת בזה?
למה שהוא יצהיר אם הוא במלא יפסיק ליטול את הריטלין.
ושלא תחשבו לרגע שאני באיזו פנימיה זרוקה. אני בפנימיה לפיקוד בחיפה.
מי שלא יודע שישתוק!
ישן 09-11-2004, 06:08

עכשיו אני אסביר למה הפרופיל יורד
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי הר הבית בידינו שמתחילה ב "סליחה?"

בגלל שמי שתלוי בתרופות ולא משנה מאיזה סטג, גם אם הם לאלרגיה מורידים לו פרופיל כי הצבא לא לוקח לקרבי כאלו שתלויים בתרופות. ובגלל זה גם מגיסים לקרבי מי שלהפסיק עם התרופות כי הוא כבר לא תולוי בהן. זה לא משנה אם הבעיה היא בעית ריכוז(adhd ) או בעית אלרגיה או כל בעיה אחרת. אם נוצר לכם הרושם שזה בגלל שריטלין משמש לפעמים בבעיות שונות לגמרי ובכלל לא בבעיות ריכוז, כתרופה פסיכוטית, אז רק שתדעו שזה לא בגלל זה. לא מזמן שמעתי על אדם שהתגיס לצנחנים ועד הגיוס לקח ריטלין ולא סיפר לצבא והיום הוא מ"כ.
למי שפתח את השרשור. שחבר שלך ידע שכל אלו שלקחו ריטליין ורצו קרבי לא סיפרו. אגב, יש רמטכ"ל עם adhd. רק שבאותה תקופה ריטלין לא ניתן לו.
ישן 10-11-2004, 14:52
  GoldFish GoldFish אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.01
שלח הודעה דרך ICQ אל GoldFish שלח הודעה דרך AIM אל GoldFish
אוקי
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "לדווח כמובן"

לפי מה שאני יודע, הוא לוקח את זה בשביל בעיות ריכוז (יש לי עוד חבר שהוא לוקח בשביל להרגיע, אם לא, הוא ירוץ את כל העיר רק כי משעמם לו).
מה יקרה אם הוא מפסיק בטירונות? כמו שאמרתי, באמצע תדריך למשימה כחלק מהטירונות הוא מבקש מהמדריך לצאת לרגע להירגע, לפי מה שאני שומע על הצבא, זה לא בדיוק טוב לו........
בטח שלכלא לא יזרקו אותו על זה, אבל במארב למשל, איך הוא יוכל לתפקד? לא יכול להתרכז, זה לא שהוא לא יכול לשבת בשקט, הוא יכול, אבל הוא פשוט לא מרוכז בטרוף (וזה לא נראה לי שהוא מתרכז בכל דבר קטן, אלא פשוט לא יכול להתרכז בכלום) ואז הרי מה הוא יועיל במארב שהוא צריך לצפות על נקודה מסויימת והוא לא יכול להסתכל עליה (ראיתי מה שאמרתם שזה יתרון כי כל גירוי קטן יסב את תשומת לבו, נדמה לי שהעניין הוא שהוא לא יכול להיות מרוכז עד שהגירוי יקרה, אלא הוא כל הזמן יחשוב על דברים אחרים ואולי לא ישים לב לגירויים......)
אז בעקרון, עונש כבד, על כזה דבר, הוא לא יקבל?
שיעיפו אותו מיחידה מובחרת, זה לא הכי נורא, זה לאכול את מה שבישלת, אבל לזרוק אותו לקלבוש כי הוא דפק מארב, זה אני כבר ינסה למנוע.....

תודה מראש
ישן 10-11-2004, 18:00
  סמל ראשון סמל ראשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.03
אוקי
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי GoldFish שמתחילה ב "אוקי"

רטלין היא לא תרופה שבאה לטפל בתופעות פסיכוטיות קשות כמו שאתה מתאר שבה לו לרוץ בעיר
אוו התקפי זעם למשל ,לזה יש טיפולים פסיכאטרים שונים.
רטלין היא תרופה שבאה לשפר את יכולות הריכוז לאורך זמן של אנשים שסובלים מהיפר אקטיביות אוו תפועות דומות ,לקחתה לא משפיעה כלל על האופי אוו ההתנהגות של הבן אדם אלה רק על היכולת שלו להתרכז במשימה מונוטונית לאורך זמן.
תראה אנשים הסתדרו מצוין גם בצבא וגם בחיים אזרחים מאות שנים בלי רטלין ע"י כך שהם פנו אוו הפנו
לקרירות מתאומות להם,ואגב דווקא נמצא שלאנשים היפר אקטיבים דווקא קיריה צבאית היא בחירה נפוצה מאד בגלל ה"אקשן"הרבגוניות והלחץ המתמיד(למשלח גנרל פטאון היה היפר אקטיבי),היום כאשר כולם רוצים השכלה ותארים זאת כבר בעיה .
לסיכום אחרי כל הבבל"ט שלי.
אדם היפר אקטיבי יכול לתפקד נהדר גם ללא רטלין ,רטלין פשוט עוזר לו להתרכז לאורכי זמן גדולים יותר
ומשפר ע"י כך את השגו הלימודים.
זה הכל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:18

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר