לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-04-2010, 21:19
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי queen שמתחילה ב "קובץ מוזר"

צילמת קבצי RAW. במקום הפורמט הרגיל - JPEG, צילמת בפורמט גולמי (RAW). אצל ניקון הסיומת של קבצי ה-RAW היא NEF.
מעולם לא הצלחתי להתמודד עם קבצי RAW בניקון, אבל עקרונית זה לא באמת בעיה. יש הרבה תוכנות (לא חינמיות) לכך.
המקורית של ניקון נקראת Capture NX2, ככל הידוע לי.
יש את Lightroom של אדובי, שגם מאפשרת המרת קבצי ה-RAW לקבצים מסוג DNG - Digital Negative, פורמט RAW בקוד פתוח של אדובי. היתרון הגדול הוא שהם שוקלים פחות ושה קוד פתוח (כלומר אם יום אחד ניקון תחליט להפסיק את הטיפול בקבצי ה-RAW הנוכחיים, לא תוכל לגעת בהן, כי זה קובץ של ניקון שרק ניקון יודעת לטפל בו. אבל DNG זה קוד פתוח, תמיד אפשר לכתוב לו תוכנות, ולכן תמיד יהיו תוכנות שמטפלות בו). חסרון: אי אפשר לערוך אותו בתוכנות של החברות עצמן (ניקון, קנון וכו').
יש גם אפשרות להתקין את ACR - Adobe Camera Raw, שהיא בעצם תוסף של פוטושופ לטיפול בקבצי RAW.

אני לא מכירה אישית אף תוכנה מאלה. אם הקבצים מאוד חשובים, אתה יכול להוריד גירסת ניסיון של אחת מהתוכנות, לעבוד על הקבצים הנוכחיים ולהמיר אותן ל-JPEG ואז הכל טוב.
יכול להיות שהלינק ש-marin שם מפנה לאיזו תוכנה בסיסית יותר או משהו כזה. קשה לי קצת עם האנגלית שם...
אתה גם יכול להתחיל לעבוד עם RAW באופן קבוע וללמוד את אחת מהתוכנות האלה בצורה רצינית יותר. יתרונות וחסרונות של RAW מול JPEG תוכל למצוא בכמה וכמה שרשורים ארוכים מאווווד פה בפורום.

בהצלחה!

עריכה:
שכחתי לציין את הבסיס: בגדול קבצי RAW אמורים לאפשר טווח עריכה גדול יותר. מאחר וזה קובץ גולמי ולא דחוס כמו JPEG יש יותר מקום לתיקוני חשיפה, WB וכדו'. בויכוחים שתמצא בפורום תגלה שמתנגדי ה-RAW טוענים שההבדל לא מספיק משמעותי ולא מצדיק את ההתעסקות הנוספת שדורש קובץ RAW.
אני, אגב, מצלמת ב-RAW מאז שעברתי לצילום אירועים, אבל רק כי התוכנה של קנון לעריכת RAW, שנקראת DPP, מאפשרת עריכה בסיסית מהירה, וזה הכרחי בצילום אירועים.

נערך לאחרונה ע"י שחף דרור בתאריך 26-04-2010 בשעה 21:21.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-04-2010, 21:39
  דדון מוש דדון מוש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "צילמת קבצי RAW. במקום הפורמט..."

זה ממש לא נכון שאין תוכנות חינמיות לעיבוד קבצי RAW או NEF במקרה הזה.

יש את UFRAW שמשתמשת במנוע שנקרא DCRAW שהוא כלי חזק מאוד לשורת פקודה (לא הייתי ממליץ להשתמש בו ישירות אלא בעזרת UFRAW)
UFRAW ניתנת גם לשימוש כפלאג-אין בתוכנה החופשית GIMP.

כשאני קניתי את הD70S שלי קיבלתי עם המצלמה דיסק עם התוכנה של ניקון, nikon capture שמאז התקדמה והשתפרה רבות, יכול להיות שקיבלת עותק יחד עם המצלמה?
יש ל capture1 גרסה בחינם (אולי לנסיון לזמן מוגבל) ויש גם את bible שבחינם.
פתרון נוסף הוא therapee או משהו בסגנון שלא יצא לי לעבוד איתו בחיים.

הקודאקים שהורדת הם רק לתצוגה מקדימה של הקבצים ולא של עיבודם (וקבצי RAW בהגדרה דורשים עיבוד).

מומלץ ללמוד לעבוד עם RAW/NEF מדובר במידע הגולמי שיצא מהחיישן לפני כל העיבודים הנוספים שמתבצעים במצלמה על קובץ ה JPEG. אם מצלמים ב RAW קביעת איזון לבן למשל אינה נחוצה כמו גם הגדרות רוויה, חידוד וכדומה. שווה להכיר את הנושא ולא רק כדי להבין קצת יותר טוב איך המצלמה עובדת.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:08

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר