לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-04-2010, 00:31
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
רחל ליאל מהקרן החדשה נתפסה משקרת לידיעות

על ראיון היחצ"נות שערך ידיעות עם רחל ליאל, מנכ"לית "הקרן", עוד ידובר פה רבות, בינתיים עשה הראיון שירות דב לקרן כשחשף אותה משקרת לגבי מעורבות הקרן בדו"ח גולדסטון. ליאל טענה בפני ידיעות שארגוני הקרן לא הופיעו בפני ועדת גולדסטון, אלא שדו"ח גולדסטון עצמו טוען, מה לעשות,אחרת.

http://www.latma.co.il/Latma/Templa...&PID=0&IID=3059

מקור: לאטמה, כולל צילומי מסך של הראיון בידיעות ורשימת המופיעים בפני גולדסטון
__________________________________________________ ______

הקרן כבר הייתה בעמק הבכא, עד שידיעות ישבו על המדוכה, משקרים והונאות ניסחו הם תוכחה, אוי אם ה(סר)בנים שמחה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-04-2010, 03:40
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "רחל ליאל מהקרן החדשה נתפסה משקרת לידיעות"

לשם איזון גם 'אם תרצו' לא נקיה ממניפולציות תמוהות למדי.

בהתלהבותם לאיסוף פרטים "מפלילים" מציינים 'אם תרצו' בעמוד 54 בדו"ח שלהם על מעורבות הקרן את הראיונות שקיימה וועדת גולדסטון אם פעילי 'קול אחר'. בחריצותם הם טורחים להפנות את הקורא המעוניין לעמודים 355 ו361 בדו"ח ולהערות השוליים מספר 1006 ו1034*.

תלמיד שקדן שיטריח עצמו לעמודים ולהערות השוליים הרלונטיות ימצא את הפיסקאות האנטי ציוניות שלא לומר אנטישמיות הבאות:

ציטוט:
In interviews with residents of the affected communities in southern Israel, the Mission received reports of families abandoning the upper floors of their homes and living together in a room on the ground floor for fear of the failure of the early warning system and/or not being able to descend from the upper floors quickly enough reach a shelter.1006

ו:
ציטוט:
In their interviews, three lecturers at Sapir College spoke of students who, following repeated rocket attacks on the school, felt unable to continue their studies.1034

לא ממש מזימה להשמדת מדינת היהודים.

יש לי כמה וכמה בעיות עם התנהלות ה'קרן החדשה לישראל' וחלק מהאירגונים שהיא תומכת בהם, התגובה שלהם לדו"ח 'אם תרצו' היתה עלובה וברובה בלתי משכנעת. מצד שני 'אם תרצו' הולכת ומתגלה כתנועת ימין אגרסיבית וקיצונית למדי שלא בוחלת במניפולציות לא כל כך הוגנות לקידום עמדותיה. אני בהחלט מוכן להקשיב גם למי שעמדותיו לא תואמות את אלו שלי ובניגוד להמון אנשים אני מוכן גם להשתכנע אבל אני לא אוהב שעובדים עלי בעינים.

* הבאתי פה את הקישור לגירסת דו"ח גולדסטון מתאריך ה25 בספטמבר אליה מתייחס הדו"ח של 'אם תרצו'. ראוי לציין למי שמתחשק לו לבדוק שניתן למצוא ברשת מספר קישורים, חלקם לגירסת הדו"ח מה15 בספטמבר. גירסה זו שונה לחלוטין מבחינת מספור העמודים והערות השוליים ולא תיצלח לבדיקה.

ישן 27-04-2010, 12:56
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "עשת משהו בלתי הוגן."

לא הוגן?

אתמול בערב (הערב שבין ה26 ל27 באפריל 2010) ניכנסתי לאתר של ׳אם תרצו׳ ומשם, לא מהאתר של הקרן, הורדתי את הדו״ח שלהם. נכון לאתמול בערב ה״טעות״ נימצאת בדו״ח כפי שהוא נגיש לציבור במקום שנימצא תחת שליטתם. לא עשיתי מניפולציות, לא שיקרתי, צרפתי, בניגוד לטענת ה״טעות״ שלך, לינקים, בקיצור נהגתי שקיפות ודיוק. להטיל דופי בהגינותי זה, איך לומר זאת בעדינות לוקלוק, קצת לא מדויק וקצת חוצפה.

אני, כמובן, אדם עובד עם מחויביות חיים שונות, אני לא תחקירן ואין לי זמן לרוץ ולקרוא דוחות כאלו כל היום, לקח לי פחות מחצי שעה למצוא את הסדק הזה, מה הייתי מוצא לו טרחתי לעבור על כל הדו״ח? מה הייתי מגלה לו היו לי המשאבים לבדוק עצמאית את הנתונים?מי ידע.

אין לי את היכולת ולכן אני מפעיל את שיקול דעתי, מעט התבונה שאני מקווה שאלוהים נתן לי ובדיקה מידגמית של הנתונים הנגישים לי ע״מ לגבש לעצמי דעה אינטילגנטית ככל האפשר.

אכן, תשובות אנשי הקרן החדשה להאשמות כלפיהם נעו עד עכשיו מבחינתי על הקשת שבין קנטרנות (הטענה שמאז החלה המחלוקת עלו התרומות כלפיהם כתוצאה מהפרסום ב35%, אולי זה נכון אבל זו בוודאי לא תשובה לתלונות כנגדם) לבין מריחות מאוד לא משכנעות (הטענה הלא מדויקת, שארגון עדאלה מתעסק רק בערביי ישראל ומכאן שלא היה לו מידע רלונטי להציע לגולדסטון, עצם תמיכת הקרן בלפחות שני ארגונים הקוראים לביטול חוק השבות היא בבחינת קו אדום עבורי). עם זאת גם הטענות ההיסטריות והמנופחות של ׳אם תרצו׳ שכמקובל אצל קיצונים (תמיד סימן מקדים) מגזימים לגמרי, לא שכנעו אותי. גם שעון מקולקל מראה את השעה נכון פעמיים ביום אומרת הקלישאה וקיסר היקום, המומחה מטעם עצמו לכל דבר ועניין מקפה ועד למנטליות האמריקאים, כתב לך בחכמה שמוטב היה לה לאם תרצו לו לא עסקה בתביעות קנטרניות, ככזו היא רק הופכת עצמה לעוד תנועת טרדנים ממונים-מטעם-עצמם על בריאותו האידאולוגית של הציבור. בסופו של דבר הוא טעה פשוט משום שאם תרצו היא בדיוק כזו, קומיסרים-לא-ממונים.

ניראה שההמתנה לארגונים ישרי דרך ונקיים ממניפולציות תצתרך, שוב, לחכות.*

ישן 27-04-2010, 19:17
צלמית המשתמש של looklook

מממש לא. אם קראת חלק ניכר מהדו"ח, אז אני לוקח את דברי בחזרה.
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "לא הוגן? אתמול בערב (הערב..."

העובדות הן כאלה - הטעות שאתה מצאת , היא בדיוק הטעות שהקרן עצמה מצאה, בדו"ח אם תרצו. אם תרצו הגיבו בכך שהם מודים בטענה זו , נפלה שגיאה אחת, בודדת ותו לא.

בגלל , כנראה, רגישות היתר שלך כלפי מי שתוקף גורמים שהיו קשורים בעבר לשמאל אתה מחליט שהטענות של אם תרצו היסטריות ומנופחות, שהם קומיסרים ושהם "קיצוניים". תמהני, אם הם קיצוניים, איפה זה שם את כהנא?

בינתיים כל הטענות של אם תרצו הוכחו כנכונות (לבד , כאמור, מטעות אחת, בדו"ח אחד שיש בו מאות עמודים, דבר שהוא סביר בהחלט) מכיוון שזו התנועה הציונית הגדולה ביותר ( השומר החדש עדיין קטן יחסית ופורום נשים ציוניות בחיתוליו) השמצתם כהיסטריים, ללא ראיות מוצקות אינה מוצדקת. טעות אחת לא מספיקה.

מה שכן, אברר אבורך מדוע הטעות לא תוקנה בדו"ח המופיע באתר.

ישן 28-04-2010, 06:42
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
מלחמת גרסאות
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "הנה תגובת "אם תרצו" הרשמית לטענות פז פוקס"

יש אכן טעות, אבל היא לא העיקר.
חשוב לדעתי לא לעסוק ב"מי אמר ומה אמר" על כל טענה תקום טענת נגד.
חשוב יותר לעסוק במהות.
לחפור ולחקור עד ליסוד את המגמות, המממנים של הקרן, קשרי הפנים והחוץ שלה ומה השימוש שעושים בדוחות הללו שהיא מפיצה.
זאת הדרך לדעתי לטפל בקרן. העובדה שרחל ליאל, נעמי חזן ועוד כמה יקירות ישראל מככבות בה אינה מעלה ומרידה דבר. מחר תקום ליאל אחרת וכאשר חזן תצטרף גם היא אל רבות וטובות כמוה (יש לי כמה הצעות לחברות עבורה) אז תקומנה אחרות, לא יוצר ואקום.

אם תרצו עושה טעות גדולה שמתעסקת בקטנות, באותם פסיקים ונקודות של הדוח. מה זה ישנה אם היו עשר , עשרים או יותר פניות - אחת מספיקה כדי לעשות לנו נזק.

כדי לקעקע את הגוף זה - צריך פשוט לחשוף ולהוכיח ברבים את המגמות הבינלאומיות שלו, את החתרנות הבלתי מתפשרת והבלתי נלאית [אוף, השתמשתי בביטוי שחוק] , כדי להוכיח כי הגוף הוא אנטי ישראלי, אנטי ציוני ומסוכן מאד.
מי שזוכר את תנועת מצפן ואת המגמות, זאת היתה יריית הפתיחה שלו , התנגדות למהלכי צה'ל בשלהי שנות השישים ולאחר מכן הפיכה לתנועה שהיוותה סכנה לדמוקרטיה עד לפירוקה

כדי לעשות קצת סדר ראו את זרועות התמנון שקמו בארץ בעקבות הססנות וחשש בטיפול בגורמי שמאל עויינים:

אומץ לסרב (תנועת סרבנות, קמה בעקבות אינתיפאדת אל אקצה)
אופוזיציה קומוניסטית ישראלית (פרשה ממק"י ב-1973)
אנרכיסטים נגד הגדר (קבוצת שמאל רדיקלית שפועלת כנגד גדר ההפרדה)
ארבע אמהות (תנועה שפעלה ליציאת צה"ל מדרום לבנון, התפרקה אחרי היציאה מלבנון)
גוש שלום (תנועת שמאל רדיקלית)
די לכיבוש
דרך הניצוץ
האם החמישית
ההסתדרות הכללית (סוציאליזם קונסטרוקטיבי, איגוד עובדים)
הועד נגד הריסת בתים ICAHD (תנועת שמאל יהודית-ערבית המתנגדת להריסת בתים של פלסטינים)
המפלגה הקומוניסטית הישראלית - מק"י (רק"ח לשעבר) (החלק מחד"ש)
העולם הזה-כוח חדש מפלגה של אורי אבנרי (התפרקה)
הפועל הצעיר
הפורום הקומוניסטי הישראלי
הפעולה השמית (תנועה הקראה לפדרציה דו-לאומית בשנות ה-50, התפרקה)
הקשת הדמוקרטית המזרחית (שמאל חברתי)
התחברות-תראבוט (שמאל יהודי ערבי)
השנה ה-21
חד"ש
יסו"ד (ישראל סוציאל-דמוקרטית)
יש גבול (תנועת סרבנות, קמה בעקבות מלחמת לבנון)
כביסה שחורה (תנועת שמאל רדיקלית קווירית עם אוריינטציה לסבית)
מאבק סוציאליסטי (תנועת שמאל סוציאליסטית הדוגלת במדינת כל-אזרחיה)
מחנה של"י (שלום לישראל) הוקמה על ידי הסוציאליסטים העצמאיים, מוקד, העולם הזה-כוח חדש, ופנתרים שחורים.
מחסום Watch (ארגון העוקב אחרי מחסומי צה"ל בשטחים)
מכתב השמיניסטים (תנועת סירוב, של נוער המתנגד לכיבוש)
מפלגת העבודה לשעבר מפא"י, אחדות העבודה - פועלי ציון, רפ"י והמערך
מוקד
מפלגת מימד - התחברה עם "התנועה הירוקה"
מפ"ם (חלק ממרצ)
מצפן (תנועת שמאל רדיקלי אנטי-ציונית, הוקמה בשנות השישים, התפרקה)
מרצ
נשים בשחור (תנועת שמאל פמיניסטית למען שלום)
עיר עמים - למען יציבות, שוויון ועתיד מדיני מוסכם בירושלים
עם אחד (בראשות עמיר פרץ, התמזגה לעבודה)
פרופיל חדש (תנועה פמיניסטית לאזרוח החברה ונגד מיליטריזם)
קואליציית הסטודנטים (ארגון על של תנועות שמאל באוניברסיטת תל אביב)
רייב נגד הכיבוש (ארגון מסיבות יהודיות-ערביות כמחאה)
רצ (חלק ממרצ)
שוברים שתיקה (חיילים משוחררים מספרים על חברון)
שומרי משפט- רבנים למען זכויות אדם
תנועת שח"ר (תנועה בראשות יוסי ביילין)
שמאל ישראלי חדש
שלום עכשיו (שמאל מדיני)
תעאיוש (תנועה יהודית-ערבית)
ישן 28-04-2010, 22:14
צלמית המשתמש של looklook

"זה לא חשוב אם הם תנועת ימין או תנועת ימין קיצוני?"
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "גם אם "אם תרצו" היא תנועה קיצונית, יש לה מקום"

אז הנה תן לי לחדש לך, הם לא ימין קיצוני , לא ימין, לא ימין מתון ולא ימין בכלל. הם תנועה ציונית - וכדי לפתוח את שורות התנועה לכולם, הם בכוונה הגדירו את סוגיית "עתיד יהודה ושומרון" כך שגם אנשי שמאל יוכלו להזדהות איתם. - יש לנו את הזכות להתגורר בכל רחבי ארץ ישראל, אבל ניתן לחלוק על החוכמה שבמימוש אותה זכות בחלקי ארץ ישראל שאינם בריבונותנו, מטעמים פרקטיים. זה לא ניסוח ימני, זה ניסוח שכולם יוכלו לחיות איתו, כל מי שאוהב את הארץ הזו ואוהב את הזהות היהודית שלה.

נכון, מרבית התנועה מורכבת מאנשי ימין - הסיבה לכך היא , שכרגע, גם מרבית הציבור הוא כזה ועוד סיבה היא - שהימין (כמעט) כולו ציוני ואילו בשמאל יש גם מיעוט (שאינו מבוטל) של אנטי ציונים. " אם תרצו" בכוונה לא אומרים לאף אחד איך לחשוב, הם לא קומיסרים, עם זאת הם מאמינים שיש להם את הזכות לומר לישראלים מה לא לעשות בתחומים מסוימים - לא להפר חוק, לא לקעקע את דמותה היהודית של המדינה, לא לנסות להפוך אותה למדינת כל אזרחיה, לכבד את רשויות החוק שלה (ובראש ובראשונה את צבאה) נדמה לי שאלה מטרות שכל אזרח הגון יכול להזדהות איתן.

ישן 29-04-2010, 13:49
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "גם אם "אם תרצו" היא תנועה קיצונית, יש לה מקום"

מעבר לזה שאני מסכים איתך בדבר חשיבות האיזון לקיום מערכת פוליטית בריאה אני לא טענתי ש׳אם תרצו׳ אינה לגיטימית. אפילו אם נקבל את הטיעון (המפוקפק) שלי בדבר היות ׳אם תרצו׳ ימין קיצוני זה עדיין לא אוטומאטית שולל את הלגיטימיות שלה וזו אולי הסיבה בגללה נכנסתי לדיון הזה מלחתחילה.

ראשית, אכן לוקלוק צודק בדבר אחד לפחות, להגדיר את ׳אם תרצו׳ כימין קיצוני זו הגזמה (לא הייתי מודע לעמדתם בנוגע ליו״ש ואני בהחלט מתרשם לטובה). אני חושב שכל תנועה פוליטית מתפקדת, אפילו בשלב מאוחר לחייה, משתנה ולמרות שמעבר מוחלט מימין לשמאל הוא, מן הסתם, נדיר (אין לי שום דוגמה למקרה כזה) הרי שתנועה בתוך הצד שלך, בד״כ הקצנה, לא נדירה בכלל (לדעתי זה מה שקרה למשל לתנועה כמו ׳שלום עכשיו&#1523. נידמה לי ש׳אם תרצו׳ עוד לא החליטה לחלוטין איפה היא יושבת בספקטרום הימני וכולי תיקווה שתשתקע בקצה המתון.

למרות זאת ׳אם תרצו׳ היא תנועת ימין, שום תנועת מרכז לא היתה יוצאת במסע עיקבי ותוקפני כל כך של דה-לגיטימציה לאחד הצדדים, אחת ממשמעויות המרכז היא הנסיון לפייס, לא לחסל, את השוליים.

העניין שמטריד אותי ביותר בפרשת הקרב בין ׳אם תרצו׳ ו׳הקרן החדשה לישראל׳ הוא הנסיון של אחד הצדדים (׳תרצו&#1523 לנכס לעצמו את הציונות תוך הצרת המונח. בפשטות, אני לא מוכן לצמצום שכזה בהגדרת הציונות.

ציוני הוא בעיני כל מי שמאמין בזכותו של העם היהודי למדינה עצמאית. אתה יוצא מגבולות הציונות לטעמי כשאתה, למשל, תומך בפתרון של מדינה דו לאומית, בזכות השיבה הפלסטינאית, בביטול חוק השבות ואפילו בהפרדה מוחלטת של הדת מהמדינה (עניין לא נח לחילוני ליבראלי כמוני אבל מחיר שאני מוכן לשלם בחפץ לב תמורת זכות היהודים לשלטון עצמי). אתה לא יוצא מגבולות הציונות לא רק כשאתה מאמין שנסיגה מיו״ש רצויה למרות זכותנו להתיישב בכל חלקי א״י אלא גם אם אתה מאמין שההתיישבות ביו״ש אינה מוסרית (שהרי אין שום דבר קדוש בגבולות וכמו שסיפוח רמה״ג, סיני ודרום לבנון אינם אנטי ציונים כך גם הויתור על יו״ש, עזה ואפילו חלקים מהמשולש), שצה״ל מבצע פשעי מלחמה איומים (אתה אמנם משחק פה באש ונימצא כבר על המדרון החלקלק אבל כל עוד אתה לא טוען שפשעי המלחמה כביכול שאתה מייחס לצבא שוללים את זכות היהודים למדינה עצמאית לא חרגת מהקו) ושהסגרת קצינים ישראלים לבתי משפט בינ״ל מוצדקת. חלק מהעמדות הללו מוציאות אותי מכלי, חלק עשויות להביא אותי להתווכח איתך בצעקות אבל אף אחת מהן ומעמדות רבות נוספות לא הופכת אותך ללא ציוני בזכות עצמה.

אני מאמין גדול בפתיחות ובדו שיח, קודם כל בינינו לבין עצמנו. אני מאמין שחברות פתוחות שמקיימות דיאלוג פנימי הן, בסופו של דבר, חסונות יותר ללחצים מבחוץ ונוטות לפחות טעויות. אני מאמין שדיאלוג שכזה יכול להתקיים רק בחברה סובלנית ואני מאמין שסובלנות היא הנכונות לשמוע (ולהגן על המשמיע) לא רק את מה שאתה יכול לסבול אלא דווקא את מה שאתה מוצא כבלתי ניסבל.

הימין אוהב לחזור למלה״ע השנייה כלקח לכשלון הפייסנות. אני מסכים, במידה מסוימת, עם האבחנה הזו, אבל אני מפיק לקחים רבים נוספים מהארוע שעיצב את העולם בו אנחנו חיים יותר מכל ארוע אחר. בעלות הברית המערביות ניצחו למרות גילויי חיילות איומה ו,יחסית לגרמנים ולרוסים, ״רכרוכיות״ ליבראלית (הגרמנים לא יכלו להאמין שהיעיל שבגנראלים המערביים הודח לכמה חודשים כי סטר לחיילים על התנהגות שבצבאות הגרמני והרוסי היתה עולה להם, קרוב לוודאי, במוות בקלון) לא בגלל שצדקו אלא כי ניהלו את המלחמה בפחות טעויות מהאויב. הרוסים ספגו ב1941-1942 תבוסות איומות שעלו לעמם בסבל נורא מפני שסטאלין סרב לשמוע לשפע הסימנים שהיו לו לפלישה המשמשת ובאה ומפני שבשלטון האימה שלו לא נימצא, ובצדק, מי שיעז לחלוק על דעתו. הרוסים תפקדו טוב מהגרמנים בהמשך המערכה כי, ככל שנימשכה, התיר סטאלין את הרסן (הצבאי) בעוד היטלר עושה בדיוק את ההיפך.

בקנה מידה קטן ומעודן לאין שיעור נופל אסון מלחמת יוה״כ בקטגוריה דומה עת ביטלו רבים דעתם בפני אישיותו הסמכותית של ראש אמ״נ אלי זעירה.

אני מאמין שסתימת פיות ודה-לגיטימציה הן מדרון חלקלק המוביל כמעט בהכרח לאסון. דיאלוג פתוח ומגוון דעות, למרות האנרגיות והזמן שהם לוקחים, בסופו של דבר לדעתי מחזקים ומשפרים חברה ואת חיי הפרטים שלה. האם לא זו מהות הפורום הזה בעצם?

ישן 29-04-2010, 18:35
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אין חולק על החשיבות של חופש הביטוי והדיעה
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "מעבר לזה שאני מסכים איתך בדבר..."

כזכור, הגנתי לא מזמן על זכותם של אנטי-ציונים וגם ברסלבים למיניהם להביע את עמדתם בפורום.
אני מסכים לגמרי עם ההגדרות שלך לציונות פרט לעניין הביקורת וההתייחסות ל"פשעי מלחמה". מדוע? משום שאני חושב (ודומני שגם אתה סובר כך, לפחות במידה מסויימת) שיש בכך משום שיתוף פעולה, לטעמי מודע, עם ניסיונות בינלאומיים לדה-לגיטמציה של ישראל כמדינת העם היהודי. אין זה מקרי בעיני שרבים מאוד מקרב הטוענים ל"פשעי מלחמה", בוודאי מקרב אלו שמנסים להסגיר "פושעי מלחמה" ישראלים לטריבונלים זרים, דוגלים גם בשינוי פניה של ישראל למדינה דו לאומית. כלומר, יש מתאם גבוה וגם קשר מעשי בין הביקורת המוגזמת בעליל והמכוונת כלפי חוץ ביחס להתנהלות ישראל בסכסוך מול הפלסטינים ובין אידיאולוגיה ומעש אנטי ציוניים.
אני לא חושב שתפקיד המדינה להשתיק עמדות כאלו, אבל אני בהחלט חושב שלגופים אזרחיים וולנטריים יש חשיבות בחשיפת העובדות ביחס למי שמקדם אותם עמדות ובהצבת עמדת נגד. אין כאן למעשה סתימת פיות. אף אחד לא מאיים פיזית על האנטי-ציוניים או על אלו שמקדמים עמדות מהסוג שתיארתי ואף אחד לא מונע מהם לפרסם את עמדותיהם בפומבי. למעשה, עמדותיהם זוכות ביטוי פומבי הרבה מעבר למשקל היחסי של עמדות אלו בציבור הישראלי ורק לעיתים רחוקות זוכות למענה רציני מגורמים בעלי משקל בציבוריות הישראלית. בן דרור ימיני הוא אחד כזה (ודווקא לו איש השמאל הקיצוני חיים ברעם ניסה לסתום את הפה דרך פניה למעסיקיו) וכך גם תנועת אם תרצו. כאמור, אני באמת לא יודע עד כמה הם "ימין" (אם כי אני נוטה לחשוב כמוך בעניין זה) אבל הם ממלאים תפקיד חשוב. ולגבי סתימת פיות, דה לגיטמציה (וכבר הזכרתי את חיים ברעם) הרי שמי שנוהגים כך, לפחות בזירה האקדמית, הם דווקא אנשי השמאל בקמפוסים בעולם. מי כמוני יודע עד כמה החיים קשים למי שמנסה להביע עמדות שאינן עולות בקנה אחד עם האג'נדה האולטה-ליברלית בפקולטות מסויימות בארה"ב.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:30

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר