לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-04-2010, 16:01
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
יש את מה שתימצת יפה מאוד ד"ר בוקעי
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי hagarblu שמתחילה ב "ישנו הספר המרתק :אביר הגליל,..."

שאמר שכל עניין ההיסוסים והחרטות זרים לחלוטין לתרבות המוסלמית שהיא חפה אפילו משמץ ביקורת עצמית. מזכיר לי שפעם אחת הייתי בסיור מקצועי באותו רכב עם דוקטור ערבי צעיר שמקום הולדתו היה כפר במשולש. הסתבר לי שהוא מכיר היטב את ג'יסר א זרקא, כפר שבאותו הזמן היה לי בו עניין אתני, ושאלתי אותו שאלות "מקצועיות". כמו 99% מהערבים שיהודי חוקר אותם אודות החברה הערבית, הוא מהר מאוד גילה חוסר סובלנות, ואז אחרי ששאלתי איזו שאלה סתמית (משהו כמו "האם ישנה עליה במספר רוכשי ההשכלה הגבוה בכפר הזה באותו קצב כמו העליה במגזר הערבי בכלל"), הוא התפרץ עלי ואמר ש"אתם היהודים חושבים שערבים יודעים לעשות רק חומוס, ושהם לךא משכילים" ועוד כל מיני שטויות שלא היו בכלל בקונטקס. כל זה בכלל לא היה מעניין לספר לולא המשך השיחה. חזרתי לעניינים אתנוגרפיים "לא טעונים" ואז שאלתי משהו על ענייני משפחה, ונעניתי שזה הוא לא יכול לענות כי אלה עניינים שאתה מכיר רק אם מישהו מהחמולה שלך, או הכפר, מתחתן עם מישהו מהמקום ההוא. שאלתי אותו "האם אתה מכיר כאלה זוגות בכלל שאחד מג'יסר והשני מאום אל פאחם לדוגמא?" ונעניתי ישירות "מה אתה בסדר? אלה כושים, איך מישהו מאום אל פאחם יתחתן אתם?". וזה היה בדיוק אחרי שהוא גמר להאשים את כל המגזר היהודי בדעה קדומה...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-04-2010, 15:09
  מיכאל חי מיכאל חי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.10
הכל נשאר במשפחה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 2Sky שמתחילה ב "שני גננים בני דודים שדדו באכזריות קשישות בסביון"

מסתבר ששני הבני דודים הגננים ה"צעירים" הם קרובי משפחה של רוצחי קרפ בטיילת : שני בני דודים מג'לג'וליה חשודים ששדדו שתי קשישות שהעסיקו אותם כגננים. השניים קרובי משפחה של הנאשמים ברצח קרפ

משטרת מחוז תל אביב עצרה אתמול את עלא וסאמי עדס, בני דודים בני 41 ו-30 מג'לג'וליה, בחשד ששדדו באכזריות שתי קשישות, בנות 95 ו-77 מסביון, שאצלן עבדו בגננות. בית משפט השלום בתל אביב האריך היום את מעצרם בחמישה ימים.

על פי החשד, השניים ביצעו את מעשי השוד ב-25 בפברואר וב-1 במארס באיומי סכין. הן כפתו את הנשים באמצעות איזולירבנד וחוט טלפון, איימו להרוג אותן ודרשו מהן למסור להן את הכסף והתכשיטים שברשותן. בעת שוד הקשישה בת ה-95, כיסו את ראשה בשקית, חתכו את קצות אצבעותיה בסכין ואף קירבו אליהן מצית כדי שתחשוף היכן היא מחביאה את חפצי הערך שלה. האשה נזקקה לטיפול רפואי בבית החולים ושוחררה לאחר אשפוז.

במהלך השוד לקחו השניים צ'קים, תכשיטים, מכשירי טלפון סלולריים ולאחר חקירה ומעקב אחר הרכוש הגנוב הגיע צוות החקירה של מרחב דן אל המתחם של משפחת עדס בג'לג'וליה. ראש לשכת מודיעין ובילוש, רב פקד רונן חכמון, סיפר ל"הארץ" כי המתחם מוכר למשטרה מפרשת הרצח של אריה קרפ וכי שני החשודים בשוד הינם קרובי משפחה של הנאשמים ברצח.

לדברי חכמון "בתוך המתחם נמצאו ממצאים שקושרים אותם לזירה. הם הובאו למרחב דן לחקירה ואחרי שנחקרו בחקירה מאומצת אחד החשודים הודה, שיחזר, ובעקבותיו החשוד השני הודה ושיחזר". חכמון הוסיף כי נגד השניים יוגשו ככל הנראה כתבי אישום בגין שוד בנסיבות מחמירות וקשירת קשר לביצוע פשע. (הארץ)
ישן 28-04-2010, 15:24
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
מרשי כופר בהאשמות!
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "הכל נשאר במשפחה"

אם זה יופיע בחדשות - זה מה שאני מתאר לעצמי שנשמע מפיו של סרסור לענייני חוק ומשפט מצטחצח בלשונו.
השניים לא יכסו את פניהם מכיוון שאצלם בכפר מי שעושה קופה על יהודים נחשב לגיבור.

ואגב ללורנס איש ערב הייתה סיבה טובה להתאהב בתרבות ערב תרתי משמע:
ציטוט על חייו האישיים

ספקולציות רבות עסקו בנטיותיו המיניות של לורנס. הוא לא נישא, ולא ידוע על קשרים רומנטיים משמעותיים שניהל עם בנות המין השני. רבים טוענים שהיה הומוסקסואל, ומוצאים לכך מובאות בחלק מכתביו. אחרים טוענים שהיה א-מיני. בזכרונותיו הוא מזכיר מקרה של אונס אכזרי שעבר על ידי טורקים בזמן המלחמה - קצין טורקי חשב אותו לצ'רקסי וניסה לשדל אותו לשכב עמו, ומשסירב הורה לשני חיילים להכות ולאנוס את לורנס, מה שעשוי לתת הסבר חלקי להימנעותו מקשרים אינטימיים ולמצבו הרגשי בשנים שלאחר המלחמה.
ישן 28-04-2010, 15:33
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
לורנס איש ערב בדאי לא קטן
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "מרשי כופר בהאשמות!"

כתביו לא נחשבים מי יודע מה מקור אמין, בטח לא לסיפור שאתה מביא (ושמוכר כמובן). לורנס, מיינרצהאגן, ועוד סלבס מן הסוג הזה, היו לא רק פנטזיונרים מדופלמים, אלא אנשים שבלי בושה נטלו לעצמם חירות לשכתב את האמת. אני מניח שהוא התאהב בנוודי המדבר מאותה סיבה שבריטים רבים אחרים התאהבו בהם (בעוד אחרים, כמו האוסטראלים, בזו להם באופן קיצוני וכמובן גם לבריטים ולו על זה שמצאו מה להעריץ בבדואים). גם היום כשאני עובר בסקרים דרומים לב"ש (במיוחד באזור שגב שלום) אני אישית ממש לא "מתחבר" לאיזו מהות חיובית אצלם, אבל בפעמים שעברתי בקבוצה תמיד נמצא הלבנבן שמשום מה הפגין אהדה ברורה לרגרסיות תרבותיות כמו "החוק הבדואי" או עניינים אחרים שהוא לעולם לא היה משלים עמם לו היו קיימים אצל שכנו.

ישן 28-04-2010, 18:03
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
לא הייתי בטוח שכולם מכירים את ההיסטוריה של האיש
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "לורנס איש ערב בדאי לא קטן"

לכן הבאתי מובאה מאופיו הסוער, ישנם עוד פרטים רבים באשר לאישיותו החצויה שבעקבותיה שב לשרת בצבא תחת שמות שונים והתנהגות מוזרה. אבל זה עניין אחר לגמרי, התייחסתי לדברי מיכאל חי ותו לאו.

באשר לאישיות של הבדואים, אינני מכיר אותם באופן מיוחד למעט העובדה שהם מוכרים בתור עושי צרות מקצועיים בדרום ואת כל הרעות החולות שקשה לטפל בהן, החל מגניבת ציוד, עבירות גוף ורכוש והשתוללות בכבישי הנגב, אינני מכיר דבר חיובי באורחות חייהם, כך לפחות על פי מה שמתפרסם.
התחושה שלי הייתה, כמובן באופן בלתי מבוסס, כי מדובר בפרא שניסו לביית אותו על ידי הכלאה בין נווד אוהלי לבין נווד בבטון, אבל בתוככי נפשו נשאר שודד מדברי וכנראה שזה מובנה באופיו מאז ומתמיד.

רק יפי הנפש שבינינו רואים בהם בעלי ברית. בזמנו אורי כתב לי כי אחוז המתגייסים לצה'ל הגבוה שלהם נובע מהגיוס בצפון שאינו דומה כלל לדרום.

כנראה שאכן כך המצב ואלה בדרום נשמו וחיו מדבר מאות שנים וכנראה שקשה לביית אותם, נותרו פראי אדם שידם בכל ויד כל בם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:49

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר