לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-05-2010, 14:11
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי boris2k4 שמתחילה ב "כן, לא בטוח שמדינה כזאת היא..."

תראה אחי לא צריך לבטל את בג"ץ אלא לשנות אותו שייהייה בית דין גבוה לצדק במדינת ישראל שמבין שיש דברים שהוא חייב להתחשב בהם בשביל קיום המדינה וקיומו של העם היהודי בארצו. לחשוף פרשיות בתוך צהל של התעללות בחיילים זה מבורך ואף חייב אבל לרוץ לצלם חייל עושה חיפוש על ערבי בשעה ב6 השישית שלו במחסום אחרי שיכול להיות שהוא גרם לכך שחמישה פיגועים נמנעו בזכותו וולהאשים אותו בזלזול בזכויות אדם זה פשוט בלתי מובן . לא אנחנו יצרנו את המציאות הזו של המעשים הללן ברגע שאתה נלחם נגד רוצחים אין זכויות בקטע הזה ועל הצד השני להוקיע את המרצחים בתוכו ואז גם החיפושים יירדו בהדרגה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-05-2010, 14:52
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "תראה אחי לא צריך לבטל את..."

הבעיה היא לא שיש כאן יותר מדי חופש. הבעיה היא, והיא בעיה היסטורית, שהימין מפחד לשלוט.
שים לב, הימין נמצא כרגע בשלטון, עם קואליציה יציבה למדי. היה ניתן להעביר רפורמה בביהמ"ש העליון,
בשיטת בחירת השופטים ובכך גם להוריד מ-א-ד את כוחם של אירגוני זכויות אדם שדואגים לזכויות צד אחד בלבד.
כל זמן שהימין ימשיך לפחד ממימוש המנדט שניתן לו לשלוט (והתקשורת יכולה לעשות סלטות באור, צוקהארה ובורג
משולש - כל זמן שיש רוב בכנסת), תומכיו ימשיכו להרגיש שיש מי שמנתב את המדינה לכיוונים אחרים. כי
השלטון מאפשר זאת. במדינה קיימים הכלים הדמוקרטיים לשנות. רק צריך להעז ולהשתמש בהם.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 02-05-2010, 06:25
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
הימין אף פעם לא חשש מהשלטון, להיפך
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "הבעיה היא לא שיש כאן יותר מדי..."

את הצעדים הכי משמעותיים והכי היסטוריים עשו ממשלות ימין. בגין הוא זה שחתם על הסכם
השלום עם מצרים, הימין הוא שהחזיר את סיני, שרון הוא שביצע את ההתנתקות - מה שאף
ראש ממשלה שמאלני לא עשה.

לא רק הימין, גם השמאל הפוליטי חושב (בצדק) שלבג"צ יש כוח גדול מדי. הרשות השופטת לא
יכולה לקבוע לכל הרשויות מה לעשות - הן בכוונה מופרדות ולא תלוית אחת בשנייה בדמוקרטיה,
אך בישראל המצב שונה - בישראל הרשות השופטת היא גם מבצעת וגם מחוקקת - זהו אבסורד.

אגב, אני לא יודע אם זה מהאינטרס של ממשלת ימין לשלול את כוחם המסויים של ארגוני זכויות
הפלסטינים (ארגוני זכויות אדם). עצם קיומם מראה ש"הנה, הימין גם הוא נאור, גם הוא מאפשר
חופש התבטאות ובלה בלה".

מה גם, אי אפשר "להוריד את כוחם של ארגוני זכויות האדם". אלה ארגונים בלתי תלויים שניזונים
ממקורות חוץ. אין לישראל שליטה אמיתית עליהם. מה שכן אפשר לעשות זה לפגוע בזכותם להפגין\
לפעול\להתנגד - מה שישר יתפרש כפגיעה בזכויות אדם ושוב המנטרה הקבועה של "ישראל כובשת,
רוצחת, דיקטטורית וכו'".

ישן 30-04-2010, 22:39
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי johnson11 שמתחילה ב "מה לדעתכם מתאים יותר לישראל? משטר דמוקרטי או דיקטטורי?"

משטר דמוקרטי משולב בדיקטטוריה בלי לחשוב פעמיים.
זה אומר פחות חופש עיתונות, הגבלה של בג"ץ, לקיחת זכויות אזרחיות מאדם וילדיו שלא מתחייב לנאמנות למדינה וסגירת אירוגני שמאל קיצוני וימין קיצוני.
אחרת המדינה הזאת לא תשרוד, כי הרוב דמוגרפי שלנו החילוניים ואנשים דתיים, שכן בחרו לעבוד ולשרת את המדינה, יעלם בעוד 30-40 שנה בעוד הערבים והחרדים יהיו הרוב לפי קצב הילודה שלהם היום בניגוד לקצב של מרבית האוכלוסיה ולכן, עד שזה יקרה, אנחנו תחת איום דמוגרפי והזמן שלנו נגמר לעצור את הריבוי הזה על חשבון קופת המדינה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 30-04-2010, 23:16
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
דמוקרטי רק כדי לנסות....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי johnson11 שמתחילה ב "מה לדעתכם מתאים יותר לישראל? משטר דמוקרטי או דיקטטורי?"

הרי במילא עד עכשיו מה שהיה פה זה שלטון דיקטטורי
ראש ממשלה מצ'פר חבר כנסת בוולבו כדי שיצביע בעד הסכם אוסלו ויכריע את הכף
הדמוקרטיה במרכז הליכוד קבעה שלא יהיה גירוש אז ראש הממשלה מצפצף על הרוב,מייסד מפלגה ועושה את הצעד המסוכן ביותר שראש ממשלה עשה מאז רבין.
ראש ממשלה אחר שלא מצא זמן לנהל מדינה בגלל שהיה יותר זמן במשטרה בחקירות
וראש ממשלה נוכחי שיעשה הכל כדי לשנות חוקת מפלגה ולנטרל אופוזיציה.
אם זאת דמוקרטיה אז אולי מגיעה לנו דיקטטורה כי אנחנו יודעים מי כל הנ"ל ובכל זאת בוחרים בהם
אבל מצד שני אם אני מצביע לימין והימין זוכה, אני רוצה לראות ימין ולא שמאל במסווה של "דברים שרואים מכאן לא רואים משם"

ישן 01-05-2010, 14:03

אני אציג את דעתי: אנחנו צריכים בישראל משטר טוב שיחזיק את הקיום היהודי במדינת ישראל שזה אומר מדינה שיש בה חוקים שמבטיחים רוב יהודי , אי קיום גופים שלא מכירים בציונות או במדינת ישראל , בזכותה על הארץ , במילים אחרות צמצום קצוות הקיצוניות משתי הצדדים(כן גם גופים שיתמכו בכבישת בגדד לשם הרחבת ארץ ישראל הם באמת מגזימים).

בתוך מדינה יהודית חזקה עם בסיס דמוגרפי חזק אפשר לקיים חברה חופשית יהודית שבה כל אחד יבחר לעצמו מה לאכול ללבוש לגור וכל שאר הרצונות והויכוחים, העיקר שכל הבעיות יפתרו בין יהודים. כמובן שאני בעד זכויות אזרח וחוקי פרטיות אבל לא במובן של בצלם שמחפש להכפיש את המדינה שהוא כארגון מתקיים בה ולהביא לחיסולה בתהליך איטי ומחריד. זכויות אדם זה אומר לדאוג לחופש ביטוי במסגרת השפיות, הזכות לכבוד ושלא ידפקו אותך בלי הפסקה., לצאת למלחמה בשם הגנה על הארץ ולחסל אנשים שמשתמשים באנשים כמגן זוהי לא הפרת חוקי זכויות אדם אלא במלחמה באנשים שהפרו זכויות אדם והשתמשו באנשים כמגן חי.

כל זה נשמע ממש דקטטורי אבל לא קמה פה מדינה דמוקרטית גרידא , אלא בית לעם היהודי ומין הסתם שאי אפשר לקיים שוויון מלא במדינה כזו כי יש לנו כן מטרה להיות בית לרוב יהודי עם צבא שיגן על היהודים, עם החופש לחגוג את כל החגים והמסורות ברמה האישית והלאומית ואם לא נשמור על זה נעלם.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 01-05-2010 בשעה 14:15.
ישן 01-05-2010, 14:43
צלמית המשתמש של Tallyco

Facebook profile

יש בעיה עם רצון של אנשים כמוך, שגדלו בעצם בעולם החופשי, בדיקטטורה.
שאל אנשים שחיו תחת שלטון הקומוניזם בברה"מ או מזרח גרמניה או הונגריה, תחת מוסוליני, או אפילו תחת שלטון הנאצים
ימח שמם. אני בספק אם תמצא אדם שיאמר שעדיפה דיקטטורה.
אין לך מושג מה אומרת דיקטטורה. בשניה שאתה נותן למנהיג אחד את מלוא הכח - אתה בעצם מוותר על זכויותיך.
היום הוא יאסור על אירגוני שמאל קיצוני, מחר יבטל את בג"צ, ומחרתיים כבר יאסור על נשים ללכת במכנסיים,
יהפוך את בתי המשפט למצג שווא שיהיו למראית עין בלבד, כאשר בעצם הסיכוי למשפט צודק ניטל ממך.
אתה מאפשר מצב בו לממשל יש את כל הכח - הוא יעקוב אחריך עם משטרה חשאית, ושכן שילשין עליך שדיברת
נגד השלטון, יביא למעצר שלך במרתפי המשטרה החשאית, גם אם לא עשית דבר ורק רבת איתו כי הכלב שלו
חירבן לך בגינה. שחיתות שלטונית תחגוג כאן, אך מכיוון שלא יהיה חופש דיבור או חופש עיתונות - אתה
בעצם תממן את המנהיגים שלך בלי שאיש יחשוף דבר.
אתרי אינטרנט כמו האתר הזה, בו אתה משתמש כרגע - ייסגרו ובעליהם יושלכו לכלא כיוון שאיפשרו חופש
ביטוי ודיבור ופלורליזם של דעות.
כל מערכות בקרת השלטון - מהיועמ"ש, דרך מבקר המדינה ועד הכנסת עצמה יפוזרו, ובעצם אתה מוותר על
אפשרותך להשפיע מי בכלל יהיה השליט...
החיים יהיו חיים באוירה של פחד וטרור - אין יותר שיחות חולין על כוס קפה בעבודה על פוליטיקה, כי בשניה
שתחרוג מהקו המסודר שהשלטון מתיר - יהיה מי שידווח. משרות ציבוריות ינופחו, ומנגנונים בירוקרטיים יהיו
עניין יומיומי (ואם אתה חושב שעכשיו המצב גרוע - נסה לתשאל מי שרצה תלושי מזון ברוסיה הקומוניסטית).

דיקטטורה היא ויתור על החופש. לחלוטין. אתה יכול לשים סייגים, אבל בשניה שבשלטון יש דיקטטור - הוא
המחליט הבלעדי, והוא יכול גם לשנות חוקים.

עדין לא דיברתי בכלל על איבוד כל תמיכה שהיא מארצות מערביות (ותן לי להזכיר לך שדיקטטורות אחרות
בעולם אינן בדיוק מחובבות ישראל הגדולות)

רצוי לנסות ולחשוב לפני שכותבים.... בעיקר כשאין לך מושג מה אומר לחיות תחת דיקטטורה - רצוי לברר קודם.

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

נערך לאחרונה ע"י Tallyco בתאריך 01-05-2010 בשעה 14:46.
ישן 01-05-2010, 14:54

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "יש בעיה עם רצון של אנשים..."

בתור אחד שנולד במדינה דקטטורית ובן להורים שגדלו וחיו בדקטטורה האדומה אני חייב להגיד לך שיש הבדל בין הדקטטורה שם לבין רוב הדעות שנכתבו פה בקשר לחוקים שהם לא ממש דמוקרטים. בחקיקת חוקים שיגנו על המדינה היהודית שלך שלא יהיו דמוקרטים ממש לא יפגעו הזכויות שלך לעשות מה שאת רוצה , אבל גם תזכרי שדמוקרטיה נשענת על חוקי יסוד בשביל שהיא תתקיים לכן לא תמיד אפשר לעשות את הכל... , שם היה עיתון שבאמת כתב ושכתב את החדשות בדיוק כפי שהשלטון הכתיב, פה דבר כזה לא יהייה כי כן יש חופש לכתוב על הנושאים שאתה רוצה ויש מגוון דעות שונות וכן גם אירועים צריך להעביר בדיוק כמו שהם קרו ואז להוסיף את הפרשנות המתאימה . את חייבת להבין שעדיין יש אנשים וגופים שלא רוצים בקיום המדינה הזו ולאו דווקא פועלים בדרך גלויה של מלחמה אלא בדרכים סמויות שלאט שלאט הורסות אותנו דרך ארגונים כמו בצלם והקרן החדשה לישראל שמומנות על ידי גופים שמטרתם היא לא בראש ובראשונה בטחונה של ישראל. אני מעדיף מדינה עם קצת חוקים דקטטורים שלא יפגעו באוכלוסייה היהודית אלא ישמרו על קיומה ועל הארץ שלה מאשר שלטון דמוקרטי בלי בקרה שבדיוק כמו היטלר ישתמשו בו כדי להשמיד מבחוץ ובבפנים את המדינה היהודית.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 01-05-2010 בשעה 15:05.
ישן 01-05-2010, 15:03
צלמית המשתמש של Tallyco

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "בתור אחד שנולד במדינה..."

כאן הבעיה - אתה לא מבין.
אין "קצת דיקטטורה". או שיש דיקטטורה או שאין.
אתה רוצה להעביר חוק מסוים? - אדרבא - זה כלי דמוקרטי לחלוטין. יש לא מעט חוקים שמגבילים את חופש
הפרט במדינה. כמו שכתבתי - כשהימין יפסיק לפחד, אולי המדינה תראה קצת יותר כמו שימנים היו רוצים.
להלחם ב"בצלם" או הקרן? יש לכך כל מיני שיטות, וכן - עם רוב מספיק בכנסת יהיה אף ניתן להוציא אותן
אל מחוץ לחוק. לדמוקרטיה או למדינה צריכים להיות הכלים לשמר את צביונה. זה עדיין
מאד מאד רחוק מלהפוך את המדינה לדיקטטורה. כמו שכתבתי בתגובתי אליך למעלה - ניתן להשתמש בכלים
ובמנדט שניתן לשלטון על מנת לתת למדינה צביון או אופק כפי שהוא רואה לנכון. מה שתמיד צריך לקחת בחשבון
זה שאנחנו בדמוקרטיה, והשלטון יכול להתחלף, ואז גיע שלטון שישנה את הדברים לפי ראות עיניו.

אני חושבת שהשענות על חוקה או במקרה שלנו - חוקי יסוד, היא הכרחית. זה שומר על שאר החוקים בתוך
המסגרת הדמוקרטית. מדינה יכולה להחליט שדברים מסויימים נשארים מחוץ לשיח הציבורי (ראה מקרה כ"ך)
ולהוציאם אל מחוץ לחוק. כמו שיש מדינות דמוקרטיות בהן אסור לשרוף דגל וכאלה שהאקט מותר בהן -
כל מדינה שמה לעצמה את הגבולות שלה.

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 01-05-2010, 15:12

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "כאן הבעיה - אתה לא מבין. אין..."

אנחנו בעצם אומרים אותו הדבר רק מה שיקרה לפי דעתי אותם חוקים שיעבירו יתפרשו כחוקים דקטטורים שהתקשורת תעשה את המוות והחוקים האלה לא יעברו בחיים.

יש לנו גוף דקטטורי במדינה שנקרא מנהל מקרקעי ישראל , בתור אזרח במדינה חופשית אחרת כגון צרפת ארצות הברית ושאר מדינות מערב אירופה הייתי הראשון לצאת נגד גוף שמכתיב לי אם אוכל לבנות בית בשטח הזה או השטח הזה או שיכתיב לי שבשטח הזה רק אמרקאים לבנים יכולים לחיות בו, אבל פה במדינה אני מבין שהגוף הזה נוצר כדי לשמור על העם שלי ושהוא יוכל להתרבות בשקט בסביבה שלו , אם נבטל נאבד. אני יודע שזה נשמע כל כך מגעיל אבל זו המציאות שבן גוריון המפ"איניק הבין שחייב לחוקק כדי לשמור עלינו. זה הכל עניין של השקפה.

ישן 02-05-2010, 06:54

אני שומע הרבה אנשים במרחב הארץ-ישראלי שחושבים שצריך שיהיה פה שלטון צבאי

האמת? קשה לדעת. אף אחד פה לא חווה את האפשרות השנייה כדי לענות.

מה שכן, הכוח של ישראל וחולשתה טמונים בדמוקרטיה. הדמוקרטיה הישראלית היא לא דמוקרטיה רגילה.
בארצות הברית, האימא של כל הדמוקרטיות בעולם, אין את חופש הביטוי המסית שמותר בישראל. אצלנו
ביישובים ערביים מניפים דגלי חמאס, אצלנו אנשי שמאל קיצוני הורסים את גדר הביטחון וזורקים אבנים
על לוחמי צה"ל מג"ב. יש עוד אלפי דומגאות אבל לא אמנה את כולן.

הדמוקרטיה הישראלית היא מחלה אוטואימונית. היא מכלה את עצמה לאט לאט, אמנם מאפשרת הרבה
חופש ביטוי "בשם הדמוקרטיה" אך אותו חופש ביטוי נרחב כזה מביא לפגיעה חמורה בה ובהווייתה. קצינים
חוששים לטוס לחו"ל בגלל "חופש הביטוי" הזה. דמוניזציה איומה מופנית כלפי אוכלוסיה גדולה מאוד במדינה
בשם "חופש הביטוי", אפילו חבר כנסת בכנסת ישראל ברח לחו"ל כי פגע בבבטחונה של המדינה (כנראה
בשארה עבר את הגבול הרבה מעבר למה שעושים הח"כים הערביים מדי יום).

מלימודי האזרחות לפני שנים רבות אני זוכר שהתמקדתי בחלק בדמוקרטיה, אמנם חלק קטן שלא מייחסים לו
משמעות רבה, והוא שלדמוקרטיה הזכות להגן על עצמה ברגע שהיא נמצאת בסכנה קיומית. ישראל פסחה על
החלק הקריטי הזה. אנחנו מאפשרים לכל מיני גורמים, פנימיים וחיצוניים - לפגוע בנו, ופה חייבים לעשות מעשה.
אסור להמשיך עם ההפקרות הזאת.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 02-05-2010 בשעה 06:57.
ישן 02-05-2010, 09:54
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אני שומע הרבה אנשים במרחב הארץ-ישראלי שחושבים שצריך שיהיה פה שלטון צבאי"

בארה"ב אתה יכול להניף דגלים נאצים, לקרוא לשוטר "חזיר" ולהפגין בצורה הרבה יותר אלימה ממה שאנחמו מכירים, להאשים את הממשלה שלך שהיא אירגנה את הפיגוע הכי גדול שידעה המדינה (וכנראה האנושות), להצטייד בנשק תוך כדי הכרזה שזה אם המדינה תנסה לפגוע בזכויותך וכו...

ציטוט:
אצלנו ביישובים ערביים מניפים דגלי חמאס, אצלנו אנשי שמאל קיצוני הורסים את גדר הביטחון וזורקים אבנים על לוחמי צה"ל מג"ב.

לא מנית את כולם, אבל איך שהוא מנית רק צד אחד... שכחת אנשי ימין שזורקים אבנים ודליי צבע על שוטרי מג"ב ממבנים לא חוקיים וכאלו שמפנצ'רים ג'יפים מבצעיים ופוגעים בחייהם הפרטיים של קצינים בצבא.

אני אוהב את כל הסיפורים על "במדינה מתוקנת..." "רק בישראל..." ו"אם בארה"ב אם משהו היה עושה את זה..." - רק חבל שהמציאות שונה לחלוטין ות'כלס חופש הביטוי פה לא מתירני יותר משום מקום אחר בעולם. וחיפשתי באטלס ולא הצלחתי למצוא את מדינת מתוקנת.

ישן 02-05-2010, 12:00
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "דמוקרטיה זה חרא, דיקטטורה זה..."

אם כבר מלך, אני מצביע למאיר אריאל:

רב טוב גבירותי ורבותי
הגיע העת, לשאת איזה דבר
לשלם מס שפתיים לאירוע
כשמדובר במסגרת של מסע בחירות
אז נאום בחירות קטן

לפני שמונה שנים
תשע!
לא הצבעתם בשבילי כי פחדתם
שאני אלמד אתכם ערבית מכיתה ג'
שאני אכריח אתכם לעמוד כל בוקר לפני הראי
ולהגיד מי אני? מה אני? בשביל מה אני? למה? מה?
שאני אפריע לכם לדבר עם הידיים
לא הייתם מדברים אצלי עם הידיים
בשביל זה לא הצבעתם בשבילי אז...
בשביל שאני אאלץ אתכם לתת למשפט של הזולת שלכם
להגיע עד הנקודה
עד לנקודה שלו
משפט של זולתכם
בשביל זה לא הצבעתם בשבילי
ועכשיו אני אתן לכם עוד כמה סיבות
למה לא כדאי לכם להצביע בשבילי
זה לא רציני
זה בסגנון חצי ראפ, חצי גרעפץ
אבל בעיקר קרפ

אם כן,
לא תצביעו בעדי
"למה?"
כי אני טוב ומיטיב, מעמיק ומרחיב
מרים ומלהיב, מלא אירחות, גדוש טיב
גם שומע, גם מקשיב, וכל אדם מאוד מחשיב
משחרית עד מעריב, רק לא דוגמא להיפראקטיב
אבל מה חרוז למיקי שביב
לא תצביעו בעדי
"למה?"
כי יהיה לכם טוב, בלי פצע, בלי מכאוב
הכל בול, הכל קרוב, בלי מיעוט, בלי רוב
אף אחד לא מת ברחוב, ורק חושבים איך לאהוב
ואפילו אוהבים לחשוב, ויש הרבה על מה לכתוב
ויש מספיק זמן לשלם חוב
איך זה? מספיק זמן לשלם חוב
זה מרגיש כל כך טוב
באמת זה לא משנה מה
אבל בכל זאת, לא תצביעו בעדי
"למה?"
כי הכל יזרום בנחת, מלפנים מאחור מעל ומתחת
עם כניסה חלקה ויציאה מוצלחת וכל הצנרת במטבח ובמקלחת
וכל הסביבה על הצלחת, כשהנפש בגוף מתרווחת
הרוח לנשמה נפתחת, הכל מניפים מטפחת
וכולם מודים שהעסקה מוצלחת
התזרים, ההזרמה
מהפה למעלה ועד החור מתחת

לא תצביעו בעדי
"למה?"
ואולי בכלל לא תצביעו
אל הקלפי לא תגיעו
יד מהכיס לא תוציאו
פתק במעטפה לא תביאו
לא תשלשלו, לא תקיאו
לפחות בוודאי לא תשפיעו
גם אם מישהו תפתיעו
לא אתם את הרעב תשביעו
לא משנה מי, מהו, מיהו
כן, אולי בכל זאת בכלל לא תצביעו
בטח לא בשבילי

Thank you so much
Ladies and gentlemen
This has been very nice to visit you

ישן 06-05-2010, 17:40

אז אתה גם תגיד לי את מי לציין בהודעה שלי? :P
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "בארה"ב אתה יכול להניף דגלים..."

נראה אותך בארה"ב מציג דגל או סמל של אל קאעידה. נראה מוסלמי שטס לארצות הברית
לפני שמונה שנים בלי שהיו מבזים אותו עד עפר רק כי הוא מוסלמי. ארצות הברית ממגרת
בכל הכוח את מה שפוגע בה. אכן דוגמא מעולה נתת, חבורת גלוחי ראש KKK פושטקים
שלא באמת יכולים לפגוע במדינה (נו, תנו להם קצת לשנוא...). שורה תחתונה ומאוד ברורה -
ארצות ברית היא נטולת סבלנות וסובלנות בכל הנוגע לפגיעה ואיומים עליה.

לגבי פעילי ימין - קודם כל, מי שפוגע בחיילי צה"ל צריך להישלח לכלא באופן מיידי. אבל אין שום
מקום להשוואה, לא משנה כמה תנסה לעשות זאת, בין אנשים שזועמים על הניסיון לגרש אותם
מביתם, אחרי שהמדינה שלחה אותם (ואני לא מדבר על המתפרעים אלא על המתיישבים שומרי
החוק), ובין פעילי שמאל קיצוני פושעים שהורסים את הגדר יחד עם פלסטינים, שולחים פרטים
מפלילים על קציני צה"ל וח"כים שמתרועעים עם האויב הגדול ביותר שלנו.

אתה אוהב את הסיפורים כי קודם כל הם סיפורים טובים. דבר שני - הם נכונים. בישראל יש
דמוקרטיה שבהכרח פוגעת בה. מ-48' עד היום הדמוקרטיה פגעה בחוסן ובכוח שלנו. לומר
שדיקטטורה היא המענה? ממש לא. אבל דמוקרטיה כמו בישראל היא דמוקרטיה מסרטנת.
אנחנו נמצאים במזה"ת, היכן שיש מיליוני ערבים-מוסלמים שלא ממש אוהבים אותנו. להם
יש מנטליות מאוד ברורה, והדמוקרטיה שהולכת נהדר באירופה התרבותית והמתחסדת לא
ממש מתאימה לשיעים שביום העשורא שלהם מלקים עצמם עד זוב דם.

אני שמח שאתה אוהב סיפורים של "במדינה מתוקנות", לדעתי הם טובים. אני לא יודע מה זאת
מדינה מתוקנת, אני יודע שישראל היא מדינה מ-א-ו-ד לא מתוקנת. יש פה הרבה דברים לשיפור
ותיקון - אחד מהם זה החשיבות העליונה להתאים את הדמוקרטיה הישראלית קצת יותר למזה"ת.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 06-05-2010 בשעה 17:43.
ישן 03-05-2010, 14:41
  יובל המנוול יובל המנוול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.06
או או אני חשוד כשמאלני?
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אם הדמוקרטיה כוללת רק אנשים..."

סליחה , אבל אני יבהיר את עצמי .

שאת השבועה למדינה יתן כל אדם שלא שירת בכוחות הביטחון של ישראל . ושחלק עיקרי מהשבועה היא ההקרה בכך שמדינת ישראל היא מדינתו של העם היהודי , ועל פי כלל זה היא קמה.

חותר תחת המדינה זה אותו אדם שיהיה אפילו ח"כ מכל מפלגה שילך להפגש אם ראשי מדינות או ראשי ארגונים האויבים לישראל , ללא היתר של ממשלת ישראל.
לא יתכן המצב שיהיה ח"כ שישא לסוריה או ללבנון או לאירן או ללוב , ושיסולח לו . מיזה צריך לישלול את אזרחותו הישראלית ואת חברותו בכנסת . (כבר היה מקרה של ח"כ ערבי שחצה את כל הקווים והיום הוא עבריין ביטחוני נמלט).

שירתת בצבא אתה פטור משבועה .
כי את הצהרת הנאמנות נתת בהשבעה הצהלית.
נכה אתה יכול להיות אזרח שווה זכויות.

המדינה לא צריכה לספק זכויות לשוללים את עצם קיומה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.admati.org.il/Portals/0/Image/israel_flag.jpg]

ישן 03-05-2010, 21:28
צלמית המשתמש של ashoichet
  ashoichet ashoichet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07

דמוקרטיה, עם חוקה שקובעת (בנוסף לכל שנקבע במגילת העצמאות):

א) הגבול המזרחי של המדינה הוא נהר הירדן. דינו של אדם שחותר למסירת שטח בריבונות ישראלית למדינה אחרת כדין בוגד (החוק הזה כבר קיים היום אך ראוי שהיקבע בחוקה). כל תושבי יהודה ושומרון יוכלו לבקש אזרחות במשך פרק זמן מוגדר והאזרחות תוענק להם רק בתנאי שיישבעו נאמנות למדינה וחוקיה. האזרחים החדשים יהיו שווי זכויות לכל דבר.

ב) יוקם בית נבחרים עליון שיהיה רשאי להטיל וטו על כל החלטה של הכנסת בהצבעת הרוב. רק בית הנבחרים העליון יוכל לחוקק בתחום יחסי חוץ או להחיל שינויים בחוקה. הזכות לבחור ולהיבחר לבית הנבחרים העליון יהיה שמור לאזרחים שסיימו את שירותם הצבאי.

וכמובן שכל זה פנטזיה שלעולם לא תצא לפועל. במציאות באופק נראים רק שתי אפשרויות - א) דמוקרטיה במתכונת הנוכחית שלא באמת ראויה להיקרא דמוקרטיה, כי בגלל צירוף של מספר גורמים (המצב הבטחוני, הכוח הלא מרוסן של בג"צ, לחץ בין-לאומי, ודפוס הצבעה מגזרית של חלק גדול מהבוחרים) הנבחרים לא באמת מחוייבים לרצון בוחריהם בכל מה שנוגע בסוגיות עקרוניות בתחום המדיני והחברתי. ב) שלטון צבאי במקרה שהמצב בטחוני ו\או הכלכלי יחמיר באופן דרסטי.
ישן 05-05-2010, 10:12
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06

מאחר ואף אחד עדיין לא ציטט את צ'רצ'יל בעניין, אז תרשו לי:
ציטוט:
"דמוקרטיה היא שיטת המשטר הגרועה ביותר שישנה, פרט לכל האחרות".

ציטוט:
"הטיעון החזק ביותר כנגד הדמוקרטיה, היא שיחה בת חמש דקות עם הבוחר הממוצע"

דיקטטורה, כל דיקטטורה, הופכת בסופו של דבר למכשיר המשרת את הקבוצה השלטת ואותה בלבד - לרוב (טוב, תמיד) תוך הפעלת כוח כנגד כל מי שאינו נמנה עליה. כל רווח זמני המושג בשיטה זו, כולל סילוק סכנות אמיתיות למדינה, אינו שווה את התוצאה הסופית.

נכון, אפשר לטעון שישראל אינה "דמוקרטית" במובן זה שישנה אוליגרכיה המנווטת אותה - אך זהו המצב בכל משטר שתבדקו. ההבדל הוא, שבדמוקרטיה יותר מבכל שיטה אחרת, האוליגרכיה השלטת מחויבת לתת דעתה לרצונו של "העם" - קרי הבוחרים - על בסיס קבוע. עובדה שחלו שינויים מרחיקי לכת באופן ניהולה של המדינה מז הקמתה ועד לימינו - למרות ההצעות "להחליף את העם" הנשמעות בכל פעם שהמפלגה הלא נכונה נבחרת.

http://www.baking.co.il

ישן 06-05-2010, 17:53
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מה, יש קונספירציה?"

שאלה לעגנית ולא ראויה, אבל למרות זאת תזכה לתשובה עניינית.

אין לנו חופש ביטוי במדינה - זה מנוגד לדמוקרטיה
אין לנו טוהר בחירות בפריימריס (כגון בליכוד) - זה מנוגד לדמוקרטיה
יש לנו חוקי חירום ארכאיים שמאפשרים להשליך כל אזרח למעצר מנהלי בלי הליכים משפטיים - זה מנוגד לדמוקרטיה
אנחנו חיים תחת חוקי כפייה דתית, למרות שרוב הציבור הוא חילוני - זה מנוגד לדמוקרטיה
את דיני הנישואין קובעים רבנים ולא שופטים - זה מנוגד לדמוקרטיה
העובדה שערוץ 7 כבר 20 שנה מנסה להשיג רשיון לשדר ונדחה על הסף - זה מנוגד לדמוקרטיה

קונספירציה? לא. זה פשוט אופיה של המדינה ש"מתיימרת" להיות דמוקרטיה על הנייר, בפועל המציאות אחרת לגמרי.
ישן 07-05-2010, 01:41

כן, אתה צודק :-)
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "שאלה לעגנית ולא ראויה, אבל..."

אנחנו חיים במדינת "כאילו", השב"כ והמוסד שולטים בנו אבל אנחנו לא באמת יודעים את זה.
אין לנו באמת חופש לומר מה שאנחנו חושבים על השלטון המושחת, כל פרשיות השחיתות
באליטה לא נחשפות וכל המחדלים הביטחוניים והאחרים גם כן מוסתרים מהציבור.

אתה מבין שזה מוריד מהרצינות שמייחסים להודעות שלך?

ועכשיו עניינית:
  1. יש חופש ביטוי יותר מדי גדול במדינה.

2. אתה זורק אשמה מאוד חמורה בלי הוכחות אמיתיות. זה מראה רק על חוסר רצינות ועל
    קלות דעת.

3. יש לנו חוקי חירום כמו לכל מדינה דמוקרטית במצב חירום. אילו היית טיפה משקיע בלימוד חוקי
    הדמוקרטיה היית מגלה שאין שום דבר פסול בכך (אבל כמובן שלא באמת למדת את החוקים).

4. אנחנו לא חיים תחת כפייה דתית - יש דמוקרטיה ויש לך את היכולת להשפיע. כשתהיה הרוב
    במדינה תוכל לכפות מה בשבא לך, בינתיים הרוב פה הוא דתיים + מסורתיים אז מה שקורה זה
    שהרוב (כמו שנהוג בדמוקרטיה אמיתית) הוא המכריע האמיתי.

ישן 07-05-2010, 03:56
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "כן, אתה צודק :-)"

האמת?.. שכתבת בכותרת "כן, אתה צודק",
חשבתי לעצמי "אוקיי, הוא רוצה דיון ענייני, הוא חוזר בו, סבבה".

ולכן התחלתי לנסח תשובה ארוכה ומנומקת, עם מקורות לינקים, דוגמאות מקיפות
שנוגעות לכל סעיף וסעיף (כמנהל, גם תוכל לראות את השריד המחוק שלה)
אבל אז נזכרתי בבדיחה הזולה שלך למעלה, והחלטתי לראות מה קדם למה.

וראיתי, שאחרי שאמרת שאני צודק בכך שתקפת את הגולש במקום את דבריו,
ליתר דיוק 4 דקות אחרי שחזרת בך והצעת לפתוח דף חדש לדיון ענייני,
העלת את הגאג המבדח שלך, ובעצם כאילו אמרת "תכל'ס אני שם זין עליך כבן אדם".

אז יודע מה? אני לא חושב שאתה שווה תשובה ארוכה ומנומקת אם זה המצב.
אם אתה לא מסוגל לכבד גולש, רק בגלל שהדיעות שלו מבהילות אותך עד כדי הגררות לבדיחות ילדותיות קטנות וחסרות טעם.
אתה לא בר-שיח, וחבל להשקיע עליך פסקה אחת - למרות שחצי מהדברים כבר היו כתובים ומפורטים באריכות.

מחקתי את זה ברגע שהבנתי שאני טורח ועמל כדי לענות לאדם קטן מאוד שלא ראוי לכבוד שלי,
כשהוא בעצמו לא מסוגל לכבד אותי כאדם, כמתדיין, בגלל צרות אופקים וקטנוניות אופי.

אז תהיה בריא, ותמשיך עם השטיקים המבדרים שלך בעיקר את עצמך,
ותחשוב שיצאת גבר גבר, בזמן שהרוב הדומם שקורא, יידע אחרת,
אתה חושב שאתה צוחק עליי אולי, אבל בעצם זה אתה שעושה מעצמך לעג וקלס לעיניי כל הקוראים - שאפו.

אני סיימתי כאן.

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 07-05-2010 בשעה 04:02.
ישן 07-05-2010, 15:30
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "שאלה לעגנית ולא ראויה, אבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lance
שאלה לעגנית ולא ראויה, אבל למרות זאת תזכה לתשובה עניינית.

אין לנו חופש ביטוי במדינה - זה מנוגד לדמוקרטיה אהה. בגלל זה יש אנשים ששורפים את דגל המדינה כחלק מחופש הביטוי ויוצאים ללא פגע...
אין לנו טוהר בחירות בפריימריס (כגון בליכוד) - זה מנוגד לדמוקרטיה אה??
יש לנו חוקי חירום ארכאיים שמאפשרים להשליך כל אזרח למעצר מנהלי בלי הליכים משפטיים - זה מנוגד לדמוקרטיה לא נכון. חוקי החירום (בפרט אלו הנוגעים למעצר מנהלי) עברו תיקונים. לא ניתן להשליך אדם "סתם" למעצר מנהלי, וגם אז המעצר נתון לביקורת שיפוטית, שמועדיה קבועים בחוק.
אנחנו חיים תחת חוקי כפייה דתית, למרות שרוב הציבור הוא חילוני - זה מנוגד לדמוקרטיה לא ראיתי שמישהו נעצר על נסיעה בשבת
את דיני הנישואין קובעים רבנים ולא שופטים - זה מנוגד לדמוקרטיה ומדוע ששופטים יעשו את זה? אנשים שמתחתנים אזרחית בחו"ל מקבלים אישור בארץ
העובדה שערוץ 7 כבר 20 שנה מנסה להשיג רשיון לשדר ונדחה על הסף - זה מנוגד לדמוקרטיה אם מספיק קופים יתקתקו על מכונות כתיבה, בסוף יצא שייקספיר

קונספירציה? לא. זה פשוט אופיה של המדינה ש"מתיימרת" להיות דמוקרטיה על הנייר, בפועל המציאות אחרת לגמרי.

such lies you tell...
אבל העיקר שתוכל לקרוא "זאב זאב" כל היום.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:24

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר