לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-05-2010, 12:12
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
כמה תהיות בעקבות ה-1 במאי

למה תמונתו של צ'ה גווארה היא לגיטימית בעת הפגנה ואילו דמותו של טרוריסט אחר אינה לגיטימית? האם החוק האוסר על דברי שבח לטרור ולאלימות לא חל במקרה של דמות רומנטית לכאורה?

למה החברים שצעדו היום בת"א בטוחים שהקפיטליזם נכשל? האין זה נכון שכל המדינות הקומוניסטיות היום הן נחשלות? שכולן דיקטטורות אכזריות? ושהעושר והשגשוג וזכויות האדם נתונים אצל אלו שלא דוגלים בקומוניזם?

למה פעילי זכויות אדם, שאמורים לדאוג לכל זכויות בני האדם באשר הם, לא מתרעמים נגד המדינות הקומוניסטיות, שיחד עם מדינות ערב ואפריקה הן מהמובילות בדיכוי זכויות אדם?

למה אותם צועדים מהיום נושאים את דגל המגל והפטיש, שתרצו או לא, אחראי בעקיפין לרציחות בסדר גודל דמוני ודמיוני?

למה אין בושה להיות צבוע?

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3883054,00.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-05-2010, 13:39
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כמה תהיות בעקבות ה-1 במאי"

כן אחי אבל אתה בתור אחד שמתמקצע בתחום שהכי מייצג את השוק החופשי וחוקיו צריך להבין שחייב איזון מקפטיליזם קיצוני, אני נגד קומוניזם שהיא דקטטורה אבל גם נגד קפיטליזם קיצוני שהוא מעין דארווניסטי כזה- החזק שורד והחלש יגסוס ברחובות. בנדינה אני חושב שיש בגלל ההסטורית הרווחה והשינויים שעברו בה , אזרח במדינה שלנו יכול לקיים תחרות חופשית במידה מסויימת ועדיין יהייה לו ביטוח רפואי, ביטוח לאומי וזוכויות כאלה ואחרות שחייבות להתקיים . מה שכן צריך לעשות זה לשבור את המונופולים הממשלתיים כמו חברת החשמל ובו זמנית לשבור את ההסגר של הבנקים בישראל, מונופול יכול להתקיים בגם במסגרת ממשלתית סוציאליסטית (בזק, אל על ההסתדרות ועוד.) וגם בשוק החופשי , לכן יש ליצור איזון כי אנחנו עדיין מדינה שהוקמה לעם היהודי ואני לא רוצה ששום יהודי ימות לי מרעב ברחוב אחרי שהוא הלך להגן על המדינה שלו שלוש שנים. אתה עובד אולי בתחום שמשרת את הגישה הקפיטליסטית והסכנה שלך מלא לעבוד או להתקיים פחות מסוכנת מאשר מפעל שסוג כזה משטר קפיטליסטי יכול לגרום לאנשים לא לעבוד יותר ולהפקיר אותם עד למוות שלהם. קפיטליזם מתון שמעוגן בזכויות חברתיות בסיסיות יהייה השלטון הטוב ביותר שמתאים למדינה הזו.

ישן 01-05-2010, 15:05
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08

צריך לחלק את התשובה לשניים.
להפגין עם דגל הפטיש והמגל ולהעריץ את צ'ה גווארה "זה מה זה מגניב". במילים אחרות, בד"כ מדובר בילדים מתלהבים, או בשמאל מהסוג האופרטוניסטי.
אני מסכים איתך שחלק לא מבוטל ממי שמייצג את השמאל בארץ סובל מצביעות. זה מתאים לתשובה
ש gish כתב פעם, שהסוציאליסטים מתקופת הלימודים שלו הם כיום קפיטליסטים אדוקים.
כך שעם הרישא של דבריך אין לי ויכוח.

אבל לגבי השיטה, האם קפיטליזים היא השיטה שאליה צריך לשאוף?
כאן יש מקום לדיון, כי לפחות כמו שזה היום, אני מאוד מתנגד.
אני אפילו לא בטוח איפה להתחיל.
אני אנסה לכתוב את דעתי בצורה מסודרת בהמשך השבוע (בוחן, ואני גם ככה יותר מידי זמן באינטרנט)
אבל לקרוא לקפיטליזים שיטה, זה לא ברור לי בכלל.
קאפיטליזים הוא לא אידאולגיה, הוא כניעה ליצר הפשוט של האדם לחיות טוב יותר. החוקים, הם חוקי הג'ונגל שבהם החזק יותר מנצח.

נערך לאחרונה ע"י eshely77 בתאריך 01-05-2010 בשעה 15:07.
ישן 05-05-2010, 22:09
מנהל פורום סטודנטים

המבחן עבר בהצלחה ואנסה לכתוב את דעתי.
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Bimler שמתחילה ב "המשפט האחרון שלך הוא המשפט..."

אני לא הכותב המוכשר ביותר, אנסה לייגע כמה שפחות.
אשתמש בזיגמונד פרויד כדי לדון על כלכלה. אם הקומוניזם זאת שליטה מוחלטת של ה"סופר אגו", שמובילה בהתחלה להדחקה של מאווים ובהמשך להתמוטטות ולמעשים נוראיים, אז קפיטאליזם כפי שהוא היום זאת כניעה מוחלטת לאיד, ולתאוות שלנו.
טבעי שאדם רוצה שיהיה לו יותר, יותר מהכול, וללא קשר מכמה כבר יש לו. מחייב המציאות שהמוכשר יותר, החרוץ יותר ובר המזל יותר. יצליחו יותר בהגשמת הרצונות שלהם. אני מודע לזה שהצלחה של אדם אחד פעמים רבות משרתת את הכלל, וללא תגמול תואם, השאיפה להצליח קטנה משמעותית.
אבל בימנו, בכלכלה חסרת רגולציה כמעט לחלוטין הגולם קם על יוצרו. הטענה הקלאסית של הכלכלן היא שהשיטה הקפיטליסטית מייצרת אנשים מועילים ויצרניים. מפתיע אותי שהטענות האלו מגיעות המון פעמים מעורכי דין, רואי חשבון, פרסומאים, עובדי בורסה ומפורסמים. או במילים אחרות אוסף של מקצועות שממש לא הייתי רץ עם ההגדרה שלהם כמועילים.

אני מסתכל על התפלגות המקצועות של חברי הילדות שלי, כולם עם נקודת זינוק מאוד טובה לאזרחות. הרבה יותר מדי מקצועות מהסוג הזה, והרבה פחות מהנדסים, אנשי חינוך, אנשי רפואה וכו'.
בקפיטליזם, הטוב יותר אמור להרוויח ומצד זה החברה אמורה ליהנות, לפני שבועיים צחקו עלי שאני מתכנן להתפרנס מרפואה. לפי ההיגיון הקפיטליסטי אני עושה טעות במקצוע שבחרתי לעצמי.

השיטה הגדירה את האויבים שלה: המגזר הציבורי, החברות הממשלתיות, הרגולציה. ובקבוצה של הטובים אנחנו מוצאים את ההפרטה, בעלי ההון, דרוג האשראי וכו'

השיטה מעודדת אנשים להיות ברוקרים ומתנגדת להיותם אנשי חינוך, עורך דין בשוק הפרטי זה טוב, עובד סוציאלי במשרד הרווחה הוא כבר איש המגזר הציבורי, סימן שהוא רע. אליבא דביבי מנהל תיקי ההשקעות שמשחק בפנסיה של כולנו עם כשרון מוגבל, סוחב על גבו הכואב את השוטר שמרוויח משכורת שלא חוצה את העשרת אלפים שקל. הקפיטליזם כפי שהוא היום, מבטיח חינוך גרוע לכולם, רפואה בינונית לרובנו וביטחון אישי מוגבל. אני אני לא רוצה קומניזים. אני כן רוצה רגולציה חזקה, מיסוי גבוה, הגבלת שכר לבכירים ומגזר ציבורי יעיל שמתוגמל היטב.
אני רוצה שיהיו אנשים עשירים שיוכלו לקנות כמעט הכול. אבל שהחינוך, הרפואה והביטחון שיסופקו על ידי המדינה יהיו כאלו שלא נרגיש צורך לקנות אותם באופן פרטי.
ישן 05-05-2010, 22:24
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
שאלות יסוד:
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "המבחן עבר בהצלחה ואנסה לכתוב את דעתי."

[1] מבחן במה?

[2] האם כלכלה סוציאליסטית יכולה להחזיק מעמד לאורך שנים?

[3] האם חברה קפיטליסטית יכולה להחזיק מעמד לאורך שנים?

[4] מהו שביל הביניים וכמה אנו רחוקים ממנו?

[5] שאלת ראש הממשלה - מה השפעתו על התהליכים בחברה הישראלית ומה הבררות העומדות בפניו?

נער הייתי וטרם זקנתי. הסוציאליסטים העירוניים הבכירים שראיתי ושמעתי בימי חיי הפכו בחלקם למיליונרים ולחזירים קפיטליסטים תוך שהם רומסים את אלה שבטחו בהם. הסוציאליסטים האמיתיים נותרו מרירים וחסרי יכולת השפעה אפילו בקיבוציהם. הקפיטליסטים הממוצעים שזה פחות או יותר כולנו שורדים ודואגים מהמחר. המגזר הצבורי נותר מאחור מה שמזמין שחיתות או חוסר תפקוד או יוצר מסלולי קידום ציבוריים למי שלא באמת צריך להתפרנס. המצב בטטה אבל אני מניח שיותר טוב משהיה ברוב ההסטוריה האנושית.

נ.ב

הגוף שדפק אותי בדרך הכי קפיטליסטית ונבזית היה סוציאליסטי למהדרין.
ישן 05-05-2010, 22:36
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "שאלות יסוד:"

1. בוחן לא מבחן. בפזיולוגיה (דם, המוסטאזיס, כליות וחומצה בסיס)

2. לא יודע, אני גם לא רוצה חברה סוציאליסטית בשיטה של ברה"מ לשעבר. אני כן רוצה את המודל הסקנדינבי עם המיסוי הגבוה.

3. חושב שכן, בסופו של דבר זה טבע האדם. זה פשוט מאוד לא כיף.

4. היו תקופות שהיינו יותר קרובים אליו. בשנים האחרונות אני חושב שאנחנו צועדים בכיוון ההפוך.
5. אני רוצה שיהיה לי ראש ממשלה מוביל ולא ראש ממשלה מובל. שיעיז להעלות את המיסוי על מסכי פלזמה ושיעלה את השכר של המורים בבתי ספר. אני יודע זה פופליסטי, אבל המסר ברור. אני מאמין שנעדיף לחיות עם מיסוי של סוג מסויים של מוצרים, תמורת סבסוד מוצרים אחרים.

מריר אני לא אהיה, נוגד את האופי שלי.
חזיר קפיטליסט, זה כבר שאלה אחרת, הרצון להון בהחלט קיים, ומי שאומר שלא הוא שקרן. (אני לא רוצה מכונית יקרה, אבל אני בהחלט אעדיף לטוס בביזניס) אבל אני מקווה שגם עוד 20 שנה העיקר והטפל שלי בחיים לא ישתנו.

נערך לאחרונה ע"י eshely77 בתאריך 05-05-2010 בשעה 22:40.
ישן 05-05-2010, 22:54

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "המבחן עבר בהצלחה ואנסה לכתוב את דעתי."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77

אני לוקח את עיקר הטענות שלך ומשיב להן:

אבל בימנו, בכלכלה חסרת רגולציה כמעט לחלוטין הגולם קם על יוצרו. הטענה הקלאסית של הכלכלן היא שהשיטה הקפיטליסטית מייצרת אנשים מועילים ויצרניים. מפתיע אותי שהטענות האלו מגיעות המון פעמים מעורכי דין, רואי חשבון, פרסומאים, עובדי בורסה ומפורסמים. או במילים אחרות אוסף של מקצועות שממש לא הייתי רץ עם ההגדרה שלהם כמועילים.

מצטער, אבל אתה מדבר מתוך אי ידיעה. לולא מערכת בנקאית ושוק הון משוכלל, לא היה כסף להניע דברים. כן, גם את המדע, את הרפואה, את התרבות. ללא הלוואות, ללא בורסה, ללא הנפקות, חברות לא היו יכולות למנף כסף זר ולצמוח.

אני מסתכל על התפלגות המקצועות של חברי הילדות שלי, כולם עם נקודת זינוק מאוד טובה לאזרחות. הרבה יותר מדי מקצועות מהסוג הזה, והרבה פחות מהנדסים, אנשי חינוך, אנשי רפואה וכו'.
בקפיטליזם, הטוב יותר אמור להרוויח ומצד זה החברה אמורה ליהנות, לפני שבועיים צחקו עלי שאני מתכנן להתפרנס מרפואה. לפי ההיגיון הקפיטליסטי אני עושה טעות במקצוע שבחרתי לעצמי.

על מה אתה מדבר? צחקו עליך? אתה אולי מתחיל נמוך אבל מסיים אי שם למעלה באלפים. בדוק מיהם שיאני השכר במגזר הציבורי. בדוק כמה מרוויח רופא בקליניקה פרטית במקצוע מבוקש.
גילוי נאות: בעברי למדתי הנדסה, עזבתי את התואר, והתגלגלתי למנהל עסקים. אני מרוצה מכל שניה, היה בטוח שאני, או יותר נכון החברה בה אני עובד ובה "משחקים לך עם הפנסיה והחסכונות", אחראים להגדלת הביטחון שלך בעת פרישה. אתה תמיד מוזמן לא להפריש לפנסיה ולנסות לחיות מכסף שלא צבר תשואה, או צבר רבע אחוז בשנה בפק"מ. אני לא מציע לך.

השיטה הגדירה את האויבים שלה: המגזר הציבורי, החברות הממשלתיות, הרגולציה. ובקבוצה של הטובים אנחנו מוצאים את ההפרטה, בעלי ההון, דרוג האשראי וכו'.

חברות ממשלתיות אינן יעילות. נקודה. החברות שאין להפריט הן חברות שהערך בהחזקתן גדול מהערך של הפרטתן: צבא, משטרה, רווחה. אני אישית גם אכניס את חברת החשמל, עם כל התיעוב כלפיה, מכיוון שאני חושב שהתשתיות הבסיסיות צריכות להיות בידי המדינה.

השיטה מעודדת אנשים להיות ברוקרים ומתנגדת להיותם אנשי חינוך, עורך דין בשוק הפרטי זה טוב, עובד סוציאלי במשרד הרווחה הוא כבר איש המגזר הציבורי, סימן שהוא רע. אליבא דביבי מנהל תיקי ההשקעות שמשחק בפנסיה של כולנו עם כשרון מוגבל, סוחב על גבו הכואב את השוטר שמרוויח משכורת שלא חוצה את העשרת אלפים שקל. הקפיטליזם כפי שהוא היום, מבטיח חינוך גרוע לכולם, רפואה בינונית לרובנו וביטחון אישי מוגבל. אני אני לא רוצה קומניזים. אני כן רוצה רגולציה חזקה, מיסוי גבוה, הגבלת שכר לבכירים ומגזר ציבורי יעיל שמתוגמל היטב.
אני רוצה שיהיו אנשים עשירים שיוכלו לקנות כמעט הכול. אבל שהחינוך, הרפואה והביטחון שיסופקו על ידי המדינה יהיו כאלו שלא נרגיש צורך לקנות אותם באופן פרטי.

דיברת למטה על סקנדינביה. לא המודל הכי טוב להצלחה כלכלית. בזמנים טובים, כולם עשירים, כולם מועילים. בזמנים כמו היום אתה רואה מי שורד ומי לא. רמז- היוונים חשבו כמוך. ישראל לא חשבה כמוך. צא ולמד מי המדינה המערבית שנפגעה הכי מעט במשבר האחרון, ולמה זה קרה. מנהל ההשקעות ש"משחק לך בפנסיה" הרוויח לך הרבה יותר כסף ממה שהרוויחו קרנות הפנסיה הממשלתיות. זאת לא חוכמה, היות ורובן פשט רגל והיה צורך בממשלה ובגופים המוסדיים להציל אותן. כמה טוב שיש מי ש"שיחק לך בכסף".
עובדים סוציאליים זה חשוב. גם משטרה זה חשוב. אבל עשרות אלפי פקידים מנוונים זה לא חשוב, והם היו המטרה העיקרית של ההפרטות וצמצום המגזר הציבורי. אל תשכח- מגזר ציבורי אינו יצרני. הוא לא מייצר תוצר, הוא רק המנהלה. הוא אמנם חשוב ולא ניתן לוותר עליו, אבל אסור לתת לו להיות מנופח.

ישן 05-05-2010, 23:34
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77] [B]אני לוקח..."

ציטוט:
מצטער, אבל אתה מדבר מתוך אי ידיעה. לולא מערכת בנקאית ושוק הון משוכלל, לא היה כסף להניע דברים. כן, גם את המדע, את הרפואה, את התרבות. ללא הלוואות, ללא בורסה, ללא הנפקות, חברות לא היו יכולות למנף כסף זר ולצמוח

לרגע לא מזלזל בחשיבותה של מערכת בנקאית, בורסה וכו' אני מבין את החשיבות שהכסף יעבוד, ולא ינוח מתחת לבלטות. הן במישור האישי, הפנסיה שלי, והן במישור הלאומי ככוח הדוחף את הכלכלה.
ואני עדיין חושב שהפיקוח שם והמשכורות בתחום הם לא סבירות. הסיבה שהמשכורות בתחום כל כך גבוהות, הם לא בגלל שיש שם רק אנשים סופר מוכשרים שעובדים בעבודה הכי קשה בעולם. המשכורות הגבוהות הם מאותה סיבה שכלב מלקק לעצמו את הז***, הם פשוט יכולים. כשאתה מנהל קרן עם מילארד שקל זה נורא קל לקחת מיליון.

ציטוט:
על מה אתה מדבר? צחקו עליך? אתה אולי מתחיל נמוך אבל מסיים אי שם למעלה באלפים. בדוק מיהם שיאני השכר במגזר הציבורי. בדוק כמה מרוויח רופא בקליניקה פרטית במקצוע מבוקש

תבדוק כמה מרוויח מומחה ברפואת ילדים עם תת התמחות ברפואה דחופה, שמקבל תוספת על עבודה בחדר מיון, עם יותר מ 30 שנות ותק, אחרי תוספת של כוננויות. הרבה הרבה פחות ממה שאתה חושב.
ואגב, אני חותם על כל שקל של שיאני השכר בתחום. אני לא קומוניסט. שהטוב ביותר יהיה לא רק עשיר אלא גם מליונר.
ציטוט:
גילוי נאות: בעברי למדתי הנדסה, עזבתי את התואר, והתגלגלתי למנהל עסקים. אני מרוצה מכל שניה

שמח שאתה מרוצה. אם עזבת מתוך אובדן עניין אז זה מצויין. אם המניע היה כלכלי, אז זהו כישלון השיטה.
ציטוט:
חברות ממשלתיות אינן יעילות. נקודה

מסכים איתך שצריך לבחור אילו חברות בדיוק הן ממשלתיות, ואין היגיון בבעלות של המדינה על חברות תעשייתיות. אבל תשתיות צריכות להיות כולם בשליטת המדינה. לא רק חשמל. גם מים, בתי זיקוק, ונמלים. צריך למצוא את הדרך להתמודד עם הועדים הגדולים והשחיתות. אני מעדיף את השחיתות בחברת חשמל מאשר את הבעלות של האחים עופר על בתי הזיקוק.

ובעיקר לא התייחסת לעיקר.
השיטה גורמת להרס של מערכת החינוך, לפגיעה במערכת הבריאות ולפגיעה בביטחון האישי.
ישן 05-05-2010, 23:56

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "[QUOTE][b]מצטער, אבל אתה מדבר..."

לא, הם לא "יכולים". הם מוגבלים על ידי הרשות לני"ע, אין לך מושג כמה. הם מפחדים מהצל של המבקר מהרשות, כמות הרגלוציה שם נוראית. אני יכול להגיד לך מנסיון, אני מכיר סמנכ"ל רגולציה בחברה גדולה, העבודה שלו נוראית, כל היום זה רק לבדוק שלא חרגו בפסיק מהוראות הרשות, כדי לא להיקנס במאות אלפי ש"ח.

וכן, אם מישהו מנהל קרן של מיליארד ש"ח, אז לקחת מליון זה 0.1%. זה ממש, אבל ממש לא הרבה. במיוחד אם לאורך שנים הוא משיג לך תשואות גבוהות. במיוחד שמתוך זה יש לשלם לנאמן, למערך האנליסטים, למחשוב וכו' וכו'.

אולי אני טועה, אבל זה שהזכרת למעלה, לא מגיע ל25 בחודש? וזה עוד ללא קליניקה פרטית?
גם אני חותם על שכרם של הרופאים. לא סתם יש לי ביטוח פרטי, כדי לקבל את הכי טוב שיש. אלו החיים שלי, לא הייתי רוצה מישהו שמרוויח משכורת רעב, עם כל הכבוד לאידיאולוגיה.

עזבתי משילוב- הבנתי שאפשר לחיות יפה כמהנדס, אפילו יפה מאוד, אבל זה לא בשמיים. וגם איבדתי עניין. כרגע יש לי גם אופק כלכלי רחב יותר וגם עניין רב יותר.

אממ.. אמרת יפה עד שהגעת לנמלים. אתה יודע מה קורה שם עכשיו? מנופאי מרוויח יותר מכל חברי הפורום הזה ביחד בערך. אי אפשר לפטר אותם, אי אפשר לגעת בהם.

אגב, אני מכיר אזורים בהם תשתית המים וגביית הכסף השתפרה כתוצאה ממעבר לחברות, בעיקר חברות כלכליות של עיריות.

ישן 06-05-2010, 08:57
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא, הם לא "יכולים". הם..."

שמח לדעת שיש רגולציה אפקטיבית.

הבעיה היא לא כשהוא לוקח את הרווח שלו כשהקרן מרוויחה, הבעיה היא שלא קורה לו כלום כשהוא קונה אג"חים של לבייב והשוק נופל. אם הבונוסים היו על ביצועים שנמדדו במשך 5-10 שנים, אם המשכורת שלו כשכיר הייתה סבירה ולא מוגזמת, אז התלונות היחידות היו מתוך צרות עין. ומקנאים לא מתרגשים. אבל הסיטואציה שבה כשהקרן מרוויחה, יש בונוס ענק, וכשהיא מפסידה התלוש הוא עדיין יוצא דופן, הוא מצב לא סביר.

הרופא הנ"ל לא עובר את ה- 20 בחודש, ברוטו.
מומחה, (אחרי שלב ב') בגינקולוגיה, בבית חולים גדול במרכז הארץ מגיע לקצת יותר מעשרת אלפים, אחרי כוננויות. נכון הוא משלים יופי של הכנסה בקופ"ח, בשר"פ ויבוא יום ותהיה לו קליניקה. אבל אם הוא היה יכול לבחור, הוא היה הופך את בית החולים למרכז חייו המקצועיים.

הוועדים הגדולים, והשחיתות בהם באה מאותו מקום של השחיתות של המנהלים הבכירים בארץ, הם פשוט יכולים. בדיוק כמו שהמנהל לא חש נקיפות מצפון למשוך מליון שקל בחודש. "הרי הקופה מלאה ואני עובד קשה", כך גם הנתב בנמל אומר "הנמל מרוויח ואני עובד קשה"

רגולציה חזקה אמורה גם לסיים תופעות כמו אחראי ממטרות בנמל שהולך הבייתה עם 40 אלף שקל בחודש.
אבל שאלה אליך, כמה לדעתך אמור להרוויח מנופאי עם 20 שנות ותק? האם שכיר מקצועי תמיד אמור לגרד את המינימום? הרי תמיד נוכל למצוא משהו צעיר יותר בשכר נמוך יותר.

אני בעד יצור של חברות כלכליות בעיריות, דווקא בתחום הזה אני לגמרי מסכים איתך. עירייה לא אמורה להיות מעסיק גדול אלא להוציא מכרזים לקבלני משנה.
המדינה צריכה לפקח שהעובדים בחברות הקבלניות מקבלים שכר ותנאים ראויים.

ישן 06-05-2010, 12:50
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
בדוק בסולם:שכר רופא בכיר בן 35 הינו 23 ש"ח לשעה לפי כ180 שעות בחודש גלובלית
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא, הם לא "יכולים". הם..."

משם יתחיל לטפס שכרו אט אט ויגיע לכ 28 ש"ח בשעה בגיל 45 שזה בערך 5500 ש"ח. בגיל 60 כשהוא נושא בעמדת ניהול יביאו אותו לשוה ערך של כ40 ש"ח לשעה. מקצוע מועדף [טפ"נ, הרדמה] ואקדמיה יביאו אותו לשווה ערך ל60 ש"ח לשעה רגע לפני הפנסיה.

כוננויות שוות כ500-700 ש"ח וזה דבר שעובדים בעבורו בין 5-16 שעות. כונן כירורגי ממוצע בבית חולים ממוצע ימצא עצמו מנתח כמו תורן בכל כוננות ועובד למחרת יום רגיל. הן אינן מחושבות לפנסיה.

כוננויות על הן תוספת לשכר מנהלי מחלקות בלבד.

שבוע עבודה בפועל של מטורף במשרה מלאה נע בין 50 שעות ל100 שעות. שכרו הכולל של מומחה שאינו מנהל מחלקה ינוע בטווח 14000-18000 ש"ח כולל שבתות, חגים ולילות.

נכון שמנהל כיר' חזה יכול לדרוש ולקבל 20000$ לניתוח מעקפים אבל בזמן שהוא מבצע את הניתוח בביה"ח הפרטי מתחזקים שני סגניו בני ה60 שקרוב לודאי שאינם נופלים בידע וביכולת את החולים שניתחו בבוקר בביה"ח. הבטוחים המשלימים מנתבים את רוב התגמול לאלה שבין כה מקבלים שכר סביר בביה"ח.

הרופאים מסתדרים בסופו של דבר לא רע. איך? סגנו של מנהל המחלקה הכירורגית יצא אולי שעה קודם כדי לעקור צפורניים חודרניות בקופ"ח, הרופא הבכיר במכון הלב יהיה עייף תמידית כי הוא עובד כרופא משפחה רגיל במשרה שניה אחה"צ ומתוגמל שם היטב., הגניקולוג ימשיך לקיים את המרפאה שלו בסניף שליד הבית שלך גם כשהוא כונן וכו'.

מי ניזוק? המערכת הציבורית כמובן והמטופלים שלה ביום יום...

בסופו של יום לרופאים אין סיבה לבכות - לחולים יש.
ישן 06-05-2010, 16:21
  Bimler Bimler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "מסכים לגבי הרופאים"

שיטת הוואוצ'רים של מילטון פרידמן בכמה שורות:

עיקרו בכך שההורים מקבלים וואוצ'ר - שובר, המיועד לחינוך בעבור כל אחד מילדיהם שאמור להתחיל או להמשיך דרכו בבת הספר. את השובר ימסרו ההורים לבית הספר אליו הם יבחרו לשלוח את ילדיהם ובהמשך, יקבל כל מוסד כסף ממשרד החינוך על פי כמות הוואוצ'רם שיש לו.

בית הספר שמקבל שוברים לא חייב להיות ציבורי. על פי פרידמן יש לאפשר לכל אחד יכול לפתוח בית ספר ולהציע תוכניות לימודיות, לשכור מורים להמציא פעילויות העשרה וחוגים. כך שכל אחד יכול למעשה לחלום וליצור את המודל החינוכי שלו כשהצלחתו או כישלונו הינם נגזרת של שביעות רצונם של ההורים. באם בית הספר יענה על התנאים בהם הם חפצים, הם ימשיכו לשלוח את ילדיהם. באו לאו, הם יחפשו מקום אחר. כלומר, במקום מערכת בירוקרטית שמאכלת אחוזים רבים מתקציבה בשל הבירוקריה השוררת בה, תהיה זו מערכת דמוקרטית עם מאות אלפי מפקחים ורגולטורים - ההורים.

בתי הספר שבמצב זה יאלצו להתחרות זה בזה, ומהלך זה יעודד אותם גם להתחרות על מורים טובים כך שמורים טובים במערכת יתוגמלו כראוי. תהליך זה הוכח כנכון בשבדיה, הולנד ומדינות אחרות שאמנם הינן מדינות רווחה" בהגדרתן, אך פתוחות לניסויים מעין אלה בשל תהלכים פנימיים (אני מניח שנורווגיה ושוודיה מודעות לעובדה שאוטוטו הנפט בשטחיהן יאזל כך שעל המבנה הכלכלי והחברתי שלהן להיערך בהתאם) שונים (ממשלת ימין, דיון ציבורי וכיו"ב), וכיחו עד כמה השיטה הזו נכונה

במדינת ישראל תקציב החינוך הוא השני בגודלו ורב רבו מוקדש לבירוקרטיה אירגונית. בגדול, ההשקעה של משרד החינוך בכל תלמיד במדינת ישראל מתורגמת לעשרות אלפי שקלים (30 אלף אם אני לא טועה) די שנה. בשיטת השוברים, בעזרת הכסף הזה הורי הילדים יוכלו לתת להם הרבה יותר, והילדים יוכלו לקבל הרבה יותר.
ישן 06-05-2010, 09:37
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
כתכת ניתוח חלקי בלבד של המצב ביוון.
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Bimler שמתחילה ב "ולמה לא מבקשים סליחה מביבי? ..."

יוון קורסת כי היא חיה על חשבונם של אחרים. אחרים שהסכימו לכך בשמחה, כל עוד הם חשבו שיוון תשלם את החובות שלה והם יהנו מהריבית. ברגע שהגיעה נקודת האל-חזור שבה אותם בעלי חוב, חדלו להאמין בפרעונו - החלה קריסת "יוון מצולה".

נכון שהחוב נוצר כתוצאה מיתר בתשלומי העברה, משכורות בלתי ריאליות ובקיצור - סוציאליזם שהקטין את "עוגת ההכנסות" של יוון. אבל אם ליוון היה את הכסף כדי לממן אותו - לא היה משבר.

מה שאני מנסה להסביר הוא שהשיטה הקפיטליסטית הוכחה כיעילה כלכלית. כלכלת השוק מצליחה לייצר את התוצר הגבוה ביותר - אלא שמדינה רשאית להחליט שזו איננה מטרתה הבלעדית. ולהשתמש במשאביה להשגת מטרות נוספות - כגון תנאי מחייה בסיסיים לאזרחים, הקטנת הפערים החברתיים ועוד. זה לגיטימי לחלוטין שמדינה תחליט שהיא מוכנה לוותר על חלק מהתוצר שלה לטובת מטרות אלה. הבעייה עם יוון הייתה שהיא גם הקטינה את התוצר שלה וגם לוותה סכומי עתק מבחוץ כדי לממן את אורח החיים הפזרני שלה, בלי להתחשב בחוב החיצוני. אם מישהו זוכר את הקדנציה של בייגה שוחט כשר אוצר - זה בדיוק, אבל בדיוק מה שהוא עשה וכל התקשורת מחאה כפיים ואמרה שהכלכלה נהדרת- לטווח הקצר הם גם צדקו, בטווח הארוך - אלה בדיוק הדברים שמביאים מדינה לקריסה. בדיוק כמו אזרח מהשורה - גם מדינה לא יכולה לחיות על חשבון הלוואות מאחרים. (בפרט אם היא לא יכולה להחזיר)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 06-05-2010, 10:21
  Bimler Bimler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "כתכת ניתוח חלקי בלבד של המצב ביוון."

לא התכוונתי לנתח את יוון מזווית מאקרו כלכלית בסך הכל תהיה על מדוע משברים שאמורים להאיר את עיני ההמונים, לא עושים זאת ותמיהה על כך שאיש לא מבקש מביבי סליחה כי באם הוא לא היה שר האוצר ניתן להניח בשבירות גבוהה מאוד כי זה היה גם המצב השורר בארץ באותן שנים.

זה לא עניין של הלוואות מאחרים וחיים על חשבון האיחוד האירופי גרידא, הרי ליוון יש שיעור חוב-תוצר של מעל 100% שלא רק שעלויות המימון שלו היו גבוהות בעבר אלא שהיום הן בלתי אפשריות. שלא נזכיר גם את הגירעון העצום (לקצץ כמעט 20% מהתקציב, זה לא לקצץ 20% מהתקציב הכללי שחלקו מיועד להחזר חובות, אלא לקצץ מהתקציב הריאלי, מה שמגדיל את אחוז הקיצוץ דראסטית), מה שיפגע באורח החיים שהיוונים העצלים התרגלו אליו.

יוון היא דוגמא קלאסית למה שאתה מתאר: אנשים שהונעו במשך שנים ע"י סיסמאות חברתיות שעיקרן היה יציאה מוקדמת לפנסיה, מס פרוגרסיבי אימתני (שגרם לכולם, מכל שכבות החברה, להעלים מיסים משל היה זה חלק מאורח החיים היווני) וצימצום פערי שכר. כל זה פוגע בצמיחה הכלכלית ובחברה עצמה ומרגיל את התושבים להלך רוח מסוים אשר הפוליטיקאים דואגים להקצין לקראת בחירות (והממשלה הנוכחית אגב, נבחרה אחרי שהבטיחה להוריד עוד את גיל הפרישה לפנסיה, להעלות את הקצבאות וכיו"ב - מעל לרמתן הנוכחית שגובלת באבסורד) כשבפועל הם מקצינים שמאלה, ובכך דופקים את הכלכלה.
ישן 06-05-2010, 14:12
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
הקומוניזם נכשל בגלל שקשרו אותו עם כפירה בבורא עולם ומנהיגו

יש פלוסים ויש מינוסים בכל אחת מהשיטות: גם הקומניסטית וגם הקפיטליסטית.

הסיבה שהקומוניזם נכשל כזה כשלון איום, זה בגלל סיבה לא מובנת כלל, הם קשרו את השיטה עם כפירה בבורא עולם ומנהיגו.

האמת היא הפוכה: אם היה אמונה בבורא עולם ומנהיגו, שיש שכר על נדיבות ומעשים טובים, היה יותר מוכנות לתרום ופחות רצון לנצל לרעה את השיטה.

--------------------------
דרך אגב, גם החברה הקפיטליסטית מתפרקת עכשיו, כשהם התרחקו יותר מדי מהאמונה בבורא עולם ומנהיגו. וזה למרות ההתקדמות הטכנולוגית העצומה...

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 06-05-2010 בשעה 14:31.
ישן 09-05-2010, 07:23
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
נו, עכשיו מנסים להתכחש לעובדה שהקומוניסטים קשרו את עצמם לשנאה והרס הדת
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Bimler שמתחילה ב "זו אמורה להיות בדיחה?"

הרי אלו הם דברים ידועים שאי אפשר להתכחש להם.

הנה לך כמה קישורים:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90...%99%D7%A0%D7%99

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99...%9E%D7%95%D7%96

http://www.chabadrh.org.il/contents.asp?aid=20602
ציטוט:
המהפכה הבולשביסטית השפיעה על ההמונים היהודיים ברוסיה השפעה דו-ערכית. מצד אחד היא ביטלה את האנטישמיות הרשמית ואף הכריזה מלחמה עליה ומאידך הנהיגה חינוך כפרני וקידשה מלחמה נגד כל גילויי האמונה, הדת והחינוך היהודי. הופעל לחץ עצום על רבנים שיעזבו את קהילותיהם, ישיבות נסגרו ובתי כנסת הפכו למחסנים או מועדוני תרבות.

ראה גם ערך יבסקצייה
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99...%A6%D7%99%D7%94

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 09-05-2010 בשעה 07:33.
ישן 06-05-2010, 23:39
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
לכל הסממנים שאתה מתאר יש שם

"פופ ארט". הצועדים, או לפחות היותר צעירים מביניהם, הם Wannabes - דהיינו "חיים באשליה שהם בעלי תפקיד בתהליך היסטורי". אתה, אני וסבתא שלי רואים בהם חבורת תמהונים, בדיוק כמו האלה של נ-נחמן מאומן שמקפצים בצומת, אבל הם (וגם אלה של נחמן אני חושב, או לפחות אלה מביניהם שלא שתויים) לא רואים את העולם באופן הגיוני ואפור, אלא "נפשם הסוערת" מפלסת דרכה בדרמה אינסופית של מאבק הירואי, סבל ועוד הרבה סאגות בלתי נגמרות.

מאחר ואנו (די לשימחתינו) באמת חיים בתקופה שבה בכל הנודע לפרט "הולך ונהיה טוב יותר", מתדלדלים מעיינות הקונפליקטים האמיתיים שבהם כאילו יש מקום לאיזו הסתערות על ארמון החורף (ברוב "ארמונות החורף" בכלל גרים קומוניסטים, או דיקטטורים שהם חברים של קומוניסטים), עולה קרנם של סמלי ה"פופ ארט": זו בעצם נוסטלגיה של דור ש"פיספס" את האקשן. אתה יכול לראות את זה יפה באובססיה האדירה במערב לאיסוף פריטים הקשורים במלחמת העולם השניה - התג עם צלב הקרס האסור נותנת לנער מתלהב את התחושה שהוא "מושיט יד" ונוגע בעידן אבוד שבו היה מעניין לחיות, ודרך החלון אפשר היה לראות היסטוריה, ולא רק בטלוויזיה. צ'ה רב הטבחים, הפטיש והמגל ובכלל האחד במאי הם מין "רליקיות" לעידן אבוד שנסגר עליו הגולל, ולא אתמול. ועבור מי שלא מוכן להשלים עם השתנות העולם (שלמרות כל תחלואיו הרבים, אין בו כמעט פרולטריון של ממש, משום שגם בנו של מנקה הרחובות עם קצת מזל והרבה רצון יכול למלצר בבני הדייג ולממן לימודי הנדסה...), ה"שרידים הקדושים" האלה הם הדרך לדמיין שהוא חי באקשן.

המצאת מציאות, ואפילו רטואקטיבית, היא מומחיות, בל נשכח, של השמאל הקיצני. גם בברה"מ נהוג היה לתאר סצנות מהפכניות שהיו אפורות, ואף עלובות המציאות, בציורי שמן הירואיים המציגים קומפוזיציה מרשימה, גם אם מטופשת לחלוטין. הסטכנוביצ'ים - יודע כל בר דעת - חייכו רק בציורים.

לצערם הרב הקיטור העולה ממכונת האספרסו בבית הקפה מעבר לפינה, פעם אחרי פעם, מקלקל להם את האשליה.

ישן 07-05-2010, 08:27
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אמנם שינוי האות (פליטת מקלדת פרואידיאנית?) של "מ" ב"ה" בסיסמא המהפכנית
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אתה נותן להם יותר קרדיט ממה..."

(ואכן המשוייגעים הדיום יותר בעד להחרים, ולא להחריב. You got that right) אבל לגבי השאר - ולא שזה דיון חשוב - אני לא במיוחד מסכים. שרלטנים? בהחלט. עצלנים? בני 22-23 (כמו גם 15-18) לרוב נראים לבני הגילאים האחרים עצלנים ומרוכזים בעצמם. זו לא שאלה של קרדיט, משום ש Wannabe זה אחד התארים עם הכי פחות קרדיט: משהו כמו "עארס" - שני ביטויים שאפילו בציניות אין מי שכולל עצמו תחתם. לו היו "רק" שרלטנים אז דיינו. הבעיה היא שהם חיים במציאות לא קיימת שהם התוו לעצמם, ותוך כדי המלחמות שלהם באוייב המדומיין, הם פוגעים באנשים ומציאות שהם כלל וכלל לא דמיוניים.

"פרולטריון", כמו "סוציאליזם טהור" ו"קפיטליזם טהור" הם מושגים אנאכרוניסטיים שאנו משתמשים בהם מטעמי נוחות, וע"י כך חוטאים בסופו של דבר לעצמינו. הדינמיקה החברתית/כלכלית/פוליטית מהירה מכי שמוכל להיות מקובעים על מונחים כאלה. תנסה לחשוב כמה חולים היו מתים לו הרופאים של היום היו משתמשים בז'רגון של 1910, אבל חיים את הטכנולוגיה והידע של 2010. בכלכלה אולי לא מתים כל כך מהר ובכזו דרמטיות, וגם לאלה שמתים באמת כתוצאה מטעויות שם אין בתעודת הפטירה סעיף "נפטר עקב כך שנוהל ע"י חבורת פקידים ופוליטיקאים מטומטמים", וזו אחת הבעיות הרציניות ביותר שהעולם המערבי מתמודד מולן בימינו: הבירוקרטיה הפרטנית שמצד אחד גורמת לכך שעל כל תינוק שנפטר בפגיה יש סיכוי סביר שיעוף ראש (משום שהיא יצרה את ארגז הכלים המאפשר ניהול מהלך כזה עבור כל אזרח ובכל מקרה), ומן המצד השני מאפשר לפושעים/רשלני על לשחק בגורלם של מליונים, בלי לתת את הדין ולו פעם אחת.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:03

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר