לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
צפה בתוצאות הסקר: מנגל כשר
בעד מנגל כשר 8 72.73%
בעד מנגל לא כשר (תהיו הגיוניים, רצוי שיבואו דתיים ושכולם ירגישו בנוח ובכיף) 1 9.09%
אחר 2 18.18%
מצביעים: 11. אינך רשאי להצביע בסקר זה

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-05-2010, 13:07
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
סקר קבענו תאריך עכשיו נותר לקבוע את המקום :)

אני פותח אשכול חדש כי האשכול על הסקר פשוט כבד מדי.

דבר ראשון בתור יוזם המפגש יש דבר אחד שאני לא מוכן להתפשר עליו וזה עזריאלי.
אני פשוט לא מוכן להיפגש במקום הזה. הומה מדי,רועש מדי וכבר היינו שם במפגש בעבר וזה נגמר בלשבת במקדונלס. מה שקצת הרס לטעמי.

אני מציע לשבת באיזה פאב נחמד כמו שסטונד הציע ונור תמך באזור תל אביב או אפשר גם במסעדה טובה. אפשר להיפגש בעזריאלי כנקודת התאספות בלבד ומשם ללכת ברגל לדיזנגוף או לטיילת ולשבת
באיזה מקום נחמד. גם ההצעה של הגר מצוינת - לארגן "על האש" בחוף. ואם תהייה בעיה עם זה אני אף מוכן לנדב את הבית שלי ברחובות (יש לי בית פרטי עם חצר גדולה ומנגל)

אז שכל אחד מהחברים שמגיעים יאמר את דעתו למקום שהוא ממליץ להיפגש בו עד שנתגבש על משהו..

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 02-05-2010 בשעה 13:31.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-05-2010, 14:03
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
היתרון זה גם
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "בעד אללה אש, ככה גם לא נהיה..."

שהמפגש יהייה ארוך יותר (בכל זאת עד שנפגשים.. )

כי אם נשב במסעדה אם נרצה ואם לא איך שנסיים את המנות העיקריות אנשים יתחילו ללכת.
וגם החסרון הגדול הוא שנשב די מרוחקים אחד מהשני ואדם בקצה אחד של השולחן לא יוכל ממש לתקשר עם אדם בקצה השני.

לעומת זאת, אם יוחלט שעושים על האש בחוף אז כל אחד מביא משהו, מכינים את האוכל ביחד מארגנים הכל ביחד וזה כבר תורם לאוירה החברתית ולגיבוש.
זמן ההכנה של האוכל לוקח זמן וקח יהייה לנו יותר זמן להיות אחד עם השני נטו. אחרי על האש נוכל להדליק מדורה נחמדה וסתם לשבת על איזה פק"ל קפה באוירה הקלילה שמקום כמו חוף הים יוכל להעניק לנו.
ישן 04-05-2010, 08:08
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "[QUOTE]בעד מנגל לא כשר..."

אני מציע ברביקיו קליל, כאשר כל אחד תורם את חלקו (סלטים קנויים או תוצרת בית, בשרים, פיתות, מאפים קנויים או תוצרת בית, שתייה קלה, אלכוהול וכו'), עם אפשרות של בשרים לא כשרים/מוכשרים שכמובן יצלו על מנגל נפרד (אני בחיים לא אדרוש מאדם שומר כשרות לאכול דבר לא כשר או שנצלה על מנגל עליו נצלו דברים לא כשרים), ואילו הצד השני דורש כי יתנו לו לארגן רכישה מאורגנת של הכל מטעמי כשרות, ומנסיוני, בצורה הזאת גם אי אפשר לקלוע לטעם של כולם, גם מקבלים המון סלטים תעשייתיים, בשר זוגלובקי, וחס מלהזכיר איזה מאפה נחמד או עוגה תוצרת בית לקינוח, וגם מונעים מאנשים לשדרג את האיכות (בין אם זה בבשר, ובין אם זה באלכוהול, כי גם סינגל מאלט שעבר יישון בחבית עץ בה יושן יין נסך עלול לגרום לתקרית דיפלומטית).

ואני לא רציונלי...

ישן 04-05-2010, 09:14
צלמית המשתמש של marin
  משתמש זכר marin marin אינו מחובר  
מנהל בפורום מדע, טכנולוגיה וטבע | ☺

חבר מתאריך: 29.10.06
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "נו באמת, כיצד בדיוק נכין סלטים מראש אם לחלקנו מטבח שאינו מקפיד על כשרות?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי stoned
אני כבר הייתי בארועים כאלו ומהר מאוד זה הופך לפסטיבל מוצרים תעשייתים (כי הרי לא הגיוני שכל נטל ההכנה יהיה על אלו שבאמת מקפידים על מטבח כשר בביתם).
אני לא מבין למה זה כ"כ קשה להביא כמה סלטים שהוכנו ע"י אנשים שהמטבח כשר בביתם..
שחף לא אמרה שהיא רוצה לארגן זאת אלא הציבה זאת כתנאי להגעתה,ואני חשבתי שזה מבורך שיש כאלה שרוצים לעזור לארגן...
ואף ציינה כי מבחינתה הדבר צריך לכלול דקדוק בקוצו של יוד, וכפי שמנגל נוסף לא בא בחשבון מבחינתה, היכן בדיוק עובר הגבול?כל מה שהיא ביקשה, וגם אני ועוד כמה, זה שהאוכל יהיה כשר.
אתה לא צריך לדקדק בדבר, אבל על מה שאתה מביא (אם בכלל, אולי תהיה קנייה מאורגנת) - כל עוד יש על זה חותמת כשרות - זה בסדר.

(האם בקבוק יין שאפתח יחשב כלא כשר רק בגלל שאני לא שומר מצוות?)אתה לא גוי עד כמה שאני יודע...

ישן 04-05-2010, 10:01
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "[QUOTE=stoned]אני כבר הייתי..."

אני לא מבין למה זה כ"כ קשה להביא כמה סלטים שהוכנו ע"י אנשים שהמטבח כשר בביתם..

לא מעט מאנשי הפורום אוהבים לבשל. לפי דעתי הגבלה למוצרים תעשייתיים קנויים או למוצרים שנעשו ע"י יחידי סגולה מפספסת את המטרה של מפגש כזה.
מה גם שמה שנחשב על ידך לכשר לאו דווקא נחשב לכשר ע"י האחר ולהפך.

שחף לא אמרה שהיא רוצה לארגן זאת אלא הציבה זאת כתנאי להגעתה,ואני חשבתי שזה מבורך שיש כאלה שרוצים לעזור לארגן...

לא מדובר בהתנדבות לעזור אלא בכפיית השגחת הכשרות.
כמו כן, זה לא נעים שכל הנטל נופל על פריטים ספציפים במקום שזו תהיה תרומה כוללת.

ואף ציינה כי מבחינתה הדבר צריך לכלול דקדוק בקוצו של יוד, וכפי שמנגל נוסף לא בא בחשבון מבחינתה, היכן בדיוק עובר הגבול?כל מה שהיא ביקשה, וגם אני ועוד כמה, זה שהאוכל יהיה כשר.
אתה לא צריך לדקדק בדבר, אבל על מה שאתה מביא (אם בכלל, אולי תהיה קנייה מאורגנת) - כל עוד יש על זה חותמת כשרות - זה בסדר.

כשר- פרווה, התכוונת?
ומה עם כשרות מהודרת? אולי חלק מחברי הפורום אוכלים רק בהשגחת הבד"צ?

(האם בקבוק יין שאפתח יחשב כלא כשר רק בגלל שאני לא שומר מצוות?)אתה לא גוי עד כמה שאני יודע...

לא צריך להיות גוי, מספיק להיות מחלל שבת.

ומה עם וויסקי שיש חשש שמא יושן בחבית עץ בה יושן יין נסך?

ישן 04-05-2010, 12:41
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "גם כך מתישהוא נצטרך להחליט מה..."

זה בעייתי, יש כאלו שנקנקיות זוגלובק עושים להם את היום ויש כאלו שיעדיפו סטייק אנטריקוט מיושן, מבשר טרי (לא מופשר) ולא מומלח.

יש כאלו שבירה מכבי תספק אותם ויש כאלו שיעדיפו בירה בלגית.

יש כאלו שיין קונדיטון מתלבש להם טוב עם הקבב טיבון ויל, ויש כאלו שיעדיפו הראל סירה קלו-דה-גת 2004.

הן מבחינת כשרות (או רמת כשרות), הן מבחינת רמת המזון, והן מבחינת רמות המחירים יש הבדלים שקשה לגשר עליהם.

כאשר כל אחד תורם הגמישות היא גדולה הרבה יותר, יש מי שיעדיף להשקיע באלכוהול, יש מי שיעדיף להשקיע בבשר, יש מי שיטרח ויכין כל מני סלטים טעימים, ובסופו של דבר כל אחד מביא את מה שהוא אוהב, מה שמבטיח מגוון רחב יותר של טעמים וריחות, וגם אם יש הפרשים בין העלות הכספית של הדבירם שכל אחד ואחד הביא, הרי שיש דגש גם על ההשקעה הלא חומרית ואף אחד לא מרגיש מנצל או מנוצל.

ישן 04-05-2010, 09:47
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

אני לא מכריח אף אחד לאכול דבר שאין עליו חותמת כשרות, קל וחומר שרצים.
בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "הייתי בשמחה מצטרפת אליך למנגל..."

אני גם לא מצפה מאף אחד שומר כשרות לאכול מצלחת עליה הונח דבר לא כשר, או ממנגל עליו נצלה בשר לא כשר, אבל אני לא מוכן שימנעו ממני באירוע שאמור להיות כיף להימנע מלהביא מוצרים לא כשרים.

אני בטוח שיש בפורום גם צמחונים, אולי נוותר לחלוטין על המנגל בגלל התחשבות בהם?
מדוע צמחוני יכול להנות מפיתה עם חומוס, סלטים ואולי איזו נקנקיית או שניצל טבעול כשהאחרים אוכלים פגרי חיות (קל וחומר אם מתחשבים בו ומארגנים מנגל עליו נצלים רק ירקות) ואילו בחברת שומרי כשרות מהזן הפנאטי אסור שיהיה מוצר ללא השגחת הבד"צ במרחק ת"ק פרסאות?

ישן 04-05-2010, 11:04
  אינקה אינקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.09
אמנם אני לא מתעתד להגיע למפגש
בתגובה להודעה מספר 120 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "לא, צויין בפירוש כי התנאי הוא לאפשר לה לארגן את המנגל שיהיה כשר או שהיא לא באה."

אבל בכל זאת...

ברגע שיהיה באותו אירוע (במיוחד כמו על האש) גם אוכל כשר וגם שאינו כשר, יש סבירות שיהיה ערבוב בין הכשר ללא כשר. למה לאדם דתי שלא אוכל לא כשר להיכנס לסיכון הזה?
אם היתה פה כפייה הייתי מסכים איתך שאין לכפות על אדם לאכול רק כשר.
אבל אני לא מוצא את הכפייה. אדם דתי מעוניין להגיע למפגש, אבל לא יכול להגיע במידה ויהיה גם אוכל לא כשר (לפחות מהטעם לעיל, יכול להיות עוד טעמים) - הוא לא כופה עליך להביא רק אוכל כשר, אלא שואל אם אפשר להביא רק אוכל כשר בכדי שיוכל גם הוא להשתתף.

בחירה שלך - האם כ"כ חשוב לך דווקא אוכל לא כשר או שגם אוכל שהוא כשר אתה מסוגל לאכול?

למה תמיד ישר להכניס "כפייה"? אין פה שום כפייה.

אני מאמין שאין לך בעיה פרקטית לאכול רק כשר, אלא שההתנגדות שלך היא עקרונית. "למה שאני אוכל רק כשר בגלל איזה דתי". והשאלה שלי היא, אם אין התנגדות מעשית (אני לא יכול לחיות בלי צפרדע אחת ליום) אלא רק עקרונית - למה כ"כ קשה לך להתחשב טיפה? תאר לך שהיה אדם שלא מסוגל לסבול ריח של קלמנטינות, זה דוחה אותו מקילומטר והוא לא סובל את זה, והוא היה מבקש שלמפגש תביאו כל מה שאתם רוצים רק לא קלמנטינות - היית כ"כ מתנגד?
ישן 04-05-2010, 12:03
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 133 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "חבל שאתה לא מסוגל לקבל החלטה..."

להגיע למפגש שכזה כאשר ברור שלא תהיה לי (ולרוב המשתתפים, למען האמת) שום נגיעה לתחום הקולינרי, מפגש שאפילו סלט לא קנוי רוב המשתתפים לא יוכלו להביא, שלא לדבר על בשר (שהוא לא בשר קפוא אטום וסגור) פשוט לא מתחשק לי.

הרוב אולי אמר את דברו, אולם יש בכך טעם נפגם היות וההצבעה סביב נושא זה נסבה בעקבות התנגדות של אדם זה או אחר להגיע במידה ולא ימולאו הדרישות הנ"ל.

או כדברי צחי:
ציטוט:
לעומת זאת, אם יוחלט שעושים על האש בחוף אז כל אחד מביא משהו, מכינים את האוכל ביחד מארגנים הכל ביחד וזה כבר תורם לאוירה החברתית ולגיבוש.

נערך לאחרונה ע"י stoned בתאריך 04-05-2010 בשעה 12:07.
ישן 04-05-2010, 14:26
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "קבענו תאריך עכשיו נותר לקבוע את המקום :)"

וואו, שווה לישון עד 14:30.
ההתייחסות שלי:

* קודם כל, מרגש אותי לראות את כל האנשים שחשוב להם לכבד את כולם, גם אם זה אומר שמהמנגל לא יהיה כמו מנגל שהם היו מארגנים לעצמם בבית. בסה"כ המנגל הוא באמת רק תוספת למפגש.
* לא כפיתי על אף אחד שום דבר, אני אמרתי שזה תנאי להגעתי. אנטי-דתיים אוהבים לראות כל אמירה כזו ככפייה, כשבעצם היחיד שמנסה לכפות פה משהו הוא stoned. באמת אין לי בעיה לא לבוא. כשהתחיל הדיון על כן כשר לא כשר נזכרתי שהפורום הזה הוא ממש לא פורום צילום, הוא גדול יותר והתכנים שלו אחרים (ומכאן - האוכלוסיה שלו אחרת), וזה לא מובן מאליו לכולם שהמפגש יהיה כשר. אז הגבתי וכתבתי שאני לא אגיע, צעד הגיוני מאוד מבחינתי. אם משהו מפריע לי במתכונת המפגש המתוכנן, למה שאגיע?
אבל ההחלטה לבדוק מה הרוב בוחר היא מבורכת בעיני, וכמובן שאם הרוב יחליט על מנגל כשר - אגיע, ואם לא - לא אגיע. בלי שום מרמור.
* במנגל כשר אפשר להכין ביחד את רשימת הקניות, והיא יכולה לכלול סוגי בשרים אקזוטיים-כשרים כרצונכם (אנטריקוט, נקנקיות של טירת צבי <מבין הקפואים הכשרים הם הכי טובים. זוגלובק נוראיים>, מרשמלו...). קונים ביחד ירקות בסופר ומכינים סלט במקום. מי שרוצה להביא אלכוהול שיביא, רק שתהיה על זה חותמת כשרות. אף אחד לא יחשוש שהויסקי שלך הגיע מחבית לא כשרה, כי הוא יהיה עם חותמת כשרות.
אתה יכול לפתוח איזה בקבוק שבא לך, אני במילא לא שותה אלכוהול. אתה גם מוזמן לקרוא את שני אלה:
http://www.kipa.co.il/ask/show/106187
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3760725,00.html
* לא ביקשתי כשרות בד"ץ או כל דבר כזה. להיפך, אנחנו בבית מקפידים על כשרות של הרבנות הראשית, כי מה שרב אישר ככשר עבור כל עם ישראל, הוא כשר.
* למי שלא יודע, החבר שלי הוא חילוני. וכשאני אומרת חילוני אני מתכוונת לקיבוצניק שהגישה שלו היא בערך הגישה של stoned, רק שבניגוד אליו הוא יודע מה זה "כבוד" ומודע לכך שבמפגשים הכי חשובה האווירה.
אני אוכלת בבית של ההורים שלו בסירים וכלים כשרים שלי, אפילו כשהם אוכלים לידי אוכל לא כשר (וריחני!!). אבל מפגש זה משהו אחר. במפגש יש הרבה אנשים שלא מקפידים וגם לא מודעים להלכות השונות. חלקם, אפילו תוך כדי המפגש, בכלל לא יהיו מודעים לכך שיש מנגל כשר באיזור. אחרים יהיו מודעים אבל ישכחו או יתבלבלו.
תאמינו לי, אני יודעת איך זה עובד. ולא כי אני מקפידה שאוכל לא-כשר לא יתקרב אלי ברדיוס של ת"ק פרסאות (איך אתה יכול לגייס את פו הדב להודעות רוויות השנאה שלך?), אלא דווקא כי אני נמצאת הרבה בסביבת חילונים בזמן שהם אוכלים אוכל לא כשר. אם אלו החבר והמשפחה שלו - אני יודעת שאני יכולה לסמוך עליהם שלא יהיה עירבוב. הם יודעים מה הכלים שלהם ומה שלי, הם בחיים לא יגעו בכלים שלי והם גם לאט לאט מתחילים לדעת מה מותר ומה אסור לי לאכול. אם אלו החברים של החבר - יש הרבה יותר בלאגן. ולא מכוונה רעה, אלא כי אף אחד לא יודע מה כשר ומה לא, ואף אחד גם לא זוכר שאני בבעיה עם האוכל. אז אני פשוט לא אוכלת במצבים כאלה. ומה לעשות, לא עושה לי חשק להגיע למפגש 20+ עם על האש, לשבת בצד ולא לאכול. לכן אמרתי - במקרה כזה אני לא אגיע. קל קל, פשוט פשוט.

תודה לכל המכבדים. זה באמת נעים לקרוא.
ישן 04-05-2010, 15:44
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 145 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "כלומר, מוצר שאין שום סיכוי שתגעי בו, שנמזג לכוסות פלסטיק חד פעמיות"

לגבי האוכל - אל תנסה למצוא פתרונות. תמיד יהיה עוד משהו שיפיל. למשל עם הסלט - בנאדם אוכל בשר לא כשר עם המזלג שלו, ואז מכניס אותו לתוך קערת הסלט.
בכל מקרה למפגש עם בשר לא כשר אני לא אגיע.

לגבי אלכוהול - לא יודעת מה להגיד לך. אני מפחדת שהוא יישפך או משהו. הנה עוד דוגמא: בנאדם שותה אלכוהול לא כשר והוא נשפך לו על המזלג (או שהמזלג נופל לו לתוך האלכוהול והוא מוציא אותו משם). עכשיו אותו המזלג נכנס לקערת הסלט.
תמיד יהיו תסריטים כאלה, ככה זה במפגשים מבולגנים כאלה.
כ"כ דחוף לך שיהיה אלכוהול לא כשר? אתה לא יכול לשתות את האלכוהול הזה בפעם אחרת?
ישן 04-05-2010, 16:32
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "קבענו תאריך עכשיו נותר לקבוע את המקום :)"

מצטער שלא ראיתי את האשכול עד שרבקה (שתחיה) הפנתה אותי לעניין.
לדעתי האישית, וזו דעתי האישית והלא מייצגת, אין מקום לאולטימטומים שמקורם בהנחה כי המשתתפים באירוע טפשים, ואני אסביר:

אם יש חשש שיתערבב כשר ולא כשר, אני אישית אפקיד משמרת על המנגל הכשר ואוודא כי שום שרץ לא יכנד לרדיוס שלו, וכי הכלים של הכשר לא יצאו מתחום הפעלתו.
לכל החוששים - אין חשש שאני אבלבל מאכל כשר עם לא כשר, ברוך השם, אני בקיא בסוגיו הרבים של הבשר והשרצים.

אני חושב שהלוגיסטיקה של הפרדת הכשר והלא כשר פשוטה כל כך שזה מחריד אותי הציור שהועלה כאן כאילו אין שום סיכוי שלא תהיה הפרדה שכזו.

אני חושב, שהרעיון של stoned הוא רעיון נהדר, שכל אחד יכין את האוכל שהוא אוהב. הייתי בכמה וכמה מפגשים בפרש ובחלקם הכינו המשתתפים פשטידות, עוגות, עוגיות והגיעו דתיים ואפילו חרדי למפגש ואף אחד לא פתח עין, ולא למראית עין ולא שום דבר. אז אם חשוב לשומרי הכשרות לאכול כשר, הם ידאגו (ואני אישית אעזור להם כפי שתמיד עשיתי) שיהיה שם אוכל כשר ושהוא לא יתערבב (חלילה) עם הלא כשר. אני אדאג שלכולם יהיה מה לאכול ואף אחד לא יצא חסר מזון.

מצטער על החפירה, אבל היה חשוב לי להסביר שחשוב להתחשב בכל הצדדים. אין פה צד יותר רגיש או פחות רגיש, יותר מוגבל או פחות מוגבל. אני בכלל לא אוהב שיש אולטימטומים כאשר הפתרון הלוגיסטי שלהם פשוט מדי (בניגוד, למשל לחמץ בפסח שם יש אשכרה הלכה נגד לראות חמץ בפסח, ובאמת במפגש צילום בפסח שהיה אצלי בקיבוץ - ווידאתי אישית שלא יהיה חמץ).

אני חושב שאפשר להתחשב גם בצד של הדתיים. כמו שהם מקפידים בבית שלי לשמור כשר כאשר מסביב יש בשר-חלב-שרצים חופשי, אני בטוח ומשוכנע שיהיה אפשרי להפריד גם במפגש.

תרצו להביא כשר, סבבה.
תרצו להביא לא כשר, סבבה. אני אישית אוכל גם וגם, אבל הודעות של "אם זה ככה אז אני לא בא" - תשאירו את זה לגן שולה, לא לפורום 20+.

גילוי נאות, הכותב הוא כופר קיבוצניק (כפי שתוארתי מעלה בתגובה קודמת).

ישן 04-05-2010, 17:01
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 153 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "מה הבעיה להתחשב!?!?!? באמת,..."

את מגיבה אלי במקרה?
אני תמיד מתחשב בדתיים ואפילו הולך אישית עם רבקה (דלק עלי) לסופר כדי להביא את אותו הבשר הכשר שאת מדברת עליו (עם מלא סימני שאלה).
אף אחד פה לא אמר ולו פעם אחת שלא יהיה בשר כשר. בוודאי שיהיה בשר כשר!
אנחנו מתחשבים בדתיים ודואגים (ואני לא ציני כשאני אומר שאני אישית אדאג לזה) שיהיה בשר כשר!

אפילו שאני חילוני, אני לא אעדיף בשר לא כשר ואני בוודאי אתחשב בציבור הדתי שרוצה לאכול כשר.
מצד שני, הייתי שמח לקבל את היחס בחזרה מהציבור הדתי שיאפשר לי לאכול את הלא כשר שלי.
זה לא העניין של המנגל, כפי שסטונד אמר... יש פה הרבה מעבר למנגל, כמו שאנשים (כמוני, שיש להם מטבח לא כשר) לא יכולים לבשל במיוחד לאירוע (ממפגשי עבר זו הצלחה מסחררת), או לאפות איזו עוגה או עוגיות, פשטידות בשר עם תפוחי אדמה, אורז בסגנון יחודי עם רוטב חמוץ מתוק ומה לא...

אני פשוט אומר שיש מקום להביא מכל מה שאנשים רוצים להביא, ולא לעשות 'דווקא'.
לא חייבים להביא שרימפס וחזיר (לא שיש לי משהו נגדם)... הבעיה היא לא המנגל.
אני רק דואג שיהיה אוכל לכולם, אבל שקבוצה אחת דואגת שלקבוצה השניה יהיה אסור להביא את המאכלים שהם אוהבים - זה כבר קצת מוריד מההתלהבות לעניין.

ישן 04-05-2010, 17:01
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

זה הרבה מעבר לבשר עצמו.
בתגובה להודעה מספר 153 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "מה הבעיה להתחשב!?!?!? באמת,..."

ברגע שאין התגמשות של הצד השני, והכל בגלל תרחישים היפותטיים דוגמת "מה יקרה אם מזלג בו היה בשר לא כשר ייפול על הרצפה, נמלה תעבור עליו, תטפס אח"כ על שולחן האוכל ותגיע אל הסלט הכשר", זה מצביע יותר על נסיון לכפות את דעותיך מאשר לבקש שיתחשבו בך.

אף אחד, חלילה וחס, לא מנסה להכשיל אף אחד. אף אחד לא רוצה לגרום לשני לאכול דבר שאינו מעוניין לאכול אותו (ממש כפי שלא אכשיל צמחוני לאכול בשר, ואף אתחשב בו בכל מה שקשור לכלים/מנגל שנגע בהם בשר, אבל אני מניח שגם לך זה יראה מגוחך להתחשב בו ברמה של "או שנעשה רק ברוקולי על האש או שאני לא בא"), אולם כאשר הלך הרוח הוא כזה שאוסרים על הבאת פריטים שאותו אחד בכל מקרה לא מתכוון לצרוך, גם אם הם כשרים, היכן בדיוק ההתחשבות?

ישן 04-05-2010, 18:15
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

לא מדובר רק בשאלה אם מדובר בשחיטה כשרה או לא.
בתגובה להודעה מספר 164 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "אתה משווה את אותו הבשר עם..."

מדובר בכך שאסור לי להביא בעצמי בשר אלא אם כן מדובר בבשר קפוא באריזה אטומה.
מדובר בכך שאסור לי לתבל את הבשר.
מדובר בכך שאסור לי להשרות את הבשר במרינדה.

מדובר בכך שאפילו סלט עלי בייבי עם עגבניות שרי, בתוספת צנוברים, פקאן וגרעיני חמניות קלויים, בתיבול וינגרט חומץ בלסמי ורכז רימונים אסור לי להכין.

וגולת הכותרת, הדרישה שאפילו על איזה בקבוק וויסקי שאולי ארצה להביא או בירה, חייב שתהיה חותמת כשרות (אפילו על הטנסי וויסקי העונה לשם ג'ק דניאלס אותו נור חשב להביא כמינחת פיוס אין חותמת כשרות והוא רק נחשב "בחזקת כשר" כי לא אמורים להיות שם חומרים לא כשרים).

ישן 04-05-2010, 16:52
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 151 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אם כבר מה שמצער זו העובדה שאת מעריכה אדם על פי המוכנות שלך להיכנע טוטאלית לכל"

על פי הנכונות להתגמש למען אלה שלא יכולים להתגמש.

אגב, זו הסיבה שמראש כתבתי שאני לא באה, ומראש לא פתחתי את כל הדיון הזה. מאז שאנחנו חברים התחלתי לשנוא ויכוחי דתיים וחילונים, ימנים ושמאלנים, כל דבר. זה סתם מעלה לי את הלחץ דם ומצער אותי, בשביל מה?
לא יודעת איך אתם לא רואים את זה, אבל אני הכי פחות מתעקשת פה מכולם (משני הצדדים).
באמת, תעשו מה שטוב לכם. הייתי כבר בעשרות מפגשי פורומים, זה כבר לא כמו ההתרגשות לפני המפגש הראשון שהייתי בו. מנגלים אני אוכלת פעם ב- וזה לא האוכל האהוב עלי.
תאמינו לי, אני אשרוד בלי זה.
יהיה לי כיף לפגוש את חלקכם, באמת, אבל זה לא ברמה של לעורר פה את כל האיבה הזו.
ישן 04-05-2010, 17:29
צלמית המשתמש של marin
  משתמש זכר marin marin אינו מחובר  
מנהל בפורום מדע, טכנולוגיה וטבע | ☺

חבר מתאריך: 29.10.06
בתגובה להודעה מספר 181 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "כפי שנאמר כבר, זה לא קשור למנגל."

זו תגובתי האחרונה בנושא: יהיה רק כשר / גם כשר וגם לא כשר / רק לא כשר.
מן הראוי הוא לכבד את דעת הרוב, כרגע דעת הרוב היא שיהיה כשר (ומיעוט לגם וגם).
לי נראה כאילו אתה נהנה מהויכוח, מחפש אותנו בקטנות בכל מילה, ותכלס - אני לא נהנה מזה.
Not one bit.
מצער אותי שחשוב לך יותר סוג האוכל מאשר המפגש עצמו.
אין לי דבר אישי לא נגדך ולא נגד אף אחר כאן, ואני מקווה שאתה לא ייחסת למה שאני אמרתי שום דבר אישי.

כתוצאה מהאשכול הזה, החשק שלי להגיע פחת, וייתכן שכך לעוד כמה מהגולשים.
(אני כמובן לא מייחס את זה לך, פשוט מציין עובדה).

ואסיים במשפט שאמרו לי פעם: לפעמים שווה לוותר על עקרונות כדי לגרום למשהו לקרות ולא להיות עקשן, אפילו אם הצד השני הוא כזה לדעתך.

ישן 04-05-2010, 18:07
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

סוג האוכל לא מעניין אותי יותר מאשר את אלו אשר דורשים שיהיה רק מזון כשר.
בתגובה להודעה מספר 182 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "[b]זו תגובתי האחרונה..."

את הטענה שהעלית מוזר שלא הפנת אליהם במקביל אלי, במיוחד לאור העובדה שאתה כן מעדיף מזון כשר.

עוד פרט מעניין בנוגע ל"דעת הרוב", חלק גדול מאלו שהצביעו בעד מנגל כשר אינם אוכלים כשר בעצמם אך עושים זאת מתוך עקרון של "דעת הרוב תוך כדי התחשבות במיעוט", אז הינה, אני כרגע מהווה מיעוט, אם אתה הולך על פי עקורנות דמוקרטים, הרי שאתה אמור להתחשב בי.

ולסיום, כפי שתאריך המפגש נקבע על פי דעת הרוב כאשר היה ידוע שיהיו אלו אשר לא יוכלו להגיע עקב הבחירה והדבר לא היווה שום בעיה, מדוע החלטה של משתמש זה או אחר אם להגיע או לא להגיע למפגש בעקבות תוצאות הסקר הנוכחי מעוררות סימפוזיון כה גדול?

ישן 04-05-2010, 22:47
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 189 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "תגיד את זה לזו שדורשת שלא יהיה וויסקי ללא הכשר או שלא תבוא אל הפיקניק."

תגיד, מה אתה רוצה ממני?!
אתה רוצה להכריח אותי לבוא? לא מבינה מה יש לך! יו, העלית לי ת'סעיף.
זה לא שאמרתי "או שיהיה רק כשר או שאני אצליף בך בשוט", אמרתי משהו שזכותי המלאה להגיד: "אני" (כלומר עצמי, רבקה, שחף דרור, בחורה שזכותי <כעצמי> לקבוע מה היא תעשה) "לא אבוא למפגש אם יהיה אוכל לא כשר".

אניוואי, אחרי שבמהלך האשכול דיברתי בצורה הכי נעימה שיכולתי, לא כפיתי את עצמי בשום דרך, לא הכרחתי אף אחד לעשות שום דבר, לא הטלתי על אחרים לבצע דברים כדי שאני אוכל להגיע (אלא הצעתי לעשות את הקניות בעצמי) וגם ביקשתי לפחות פעם אחת לא לפתוח את זה לכזו מריבה - נשאר לי רק להגיד שבכל מקרה לא אגיע. או למקרה שמישהו פיספס:

אני לא מגיעה למפגש. בכל מקרה.
ולא משנה מה תהיה החלטת הרוב בנוגע לכשרות. מקווה שעכשיו זה ברור.
עכשיו אני מקווה שהאשכול הזה ינתב את עצמו בחזרה לאיפה המפגש יהיה ומה יאכלו בו, בלי עוד ויכוחים על כשרות.

תהנו.

נערך לאחרונה ע"י שחף דרור בתאריך 04-05-2010 בשעה 22:50.
ישן 05-05-2010, 08:39
  אינקה אינקה אינו מחובר  

אני מבין אותך
בתגובה להודעה מספר 191 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "מה אני רוצה ממך? כלום. את..."

תכננת להכין מאכלים מעשי ידיך להתפאר (לא בציניות) וגם ליהנות משל אחרים ולדידך זה מהווה חלק נכבד מההנאה ומהוואי האירוע, ולכן אתה לא מוכן לוותר על זה עבור בקשה שנראית לך בלתי הגיונית.

בשביל רוב השאר כנראה שפחות משנה להם העניין הזה ולכן הם לא מתעמקים בשאלה האם הבקשה הגיונית או לא אלא פשוט מוכן להיענות לה.

מאחר ובכל מקרה היא אמרה שהיא לא תגיע, זה כבר לא משנה כ"כ, אבל אני רק רוצה לציין שאין לך מה למהר להסיק שזה בסדר 100% מבחינה הלכתית להגיע לאירוע כזה.
(כמו שכבר אמרו יש גם עניין של מראית עין, שאדם יכול לראות על האש לא כשר ופתאום לראות שם גם אדם דתי אוכל - ומה שאסור משום מראית עין אסור גם כשאין חשש למראית עין).

חוץ מזה שגם לחלק את הקבוצה לשני מחנות (וזה יהיה חייב להיות ככה, או להפקיד מלצרים שהם היחידים שעומדים כל היום ליד האוכל הכשר ומגישים לאחרים לצלחת בכלים חד פעמיים וזורקים כל פעם אחרי ההגשה) זה לא נעים בכלל. נקודה למחשבה. ובכלל גם לא כ"כ קשה להבין שלאדם דתי לא יהיה נעים לשהות ולאכול בארוחה שאוכלים שם אוכל לא כשר (ולא מדוסר פה על כשרות פשוטה, אלא על אוכל ממש לא כשר).

ככה שלדעתי זה לא בדיוק בלתי הגיוני הבקשה, אלא שאתה קצת מסרב להבין אותה.
ישן 05-05-2010, 08:55
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

רוב האנשים כלל לא התעמקו בשאלה מה משמעות "מנגל כשר".
בתגובה להודעה מספר 192 שנכתבה על ידי אינקה שמתחילה ב "אני מבין אותך"

מבחינתם, מספיק שלא יהיה חזיר או שרימפס על המנגל (או "חצי כשר" שלא יהיה חזיר או שרימפס על המנגל הכשר), ושלא יהיה ערבוב בשר וחלב, והמנגל כשר.

ברמת העקרון, אע"פ שאני חושב שיהיה ניתן להנות ממנגל הכולל גם את הדברים המוקצים (וכבר הייתי בארועים כאלו עם חובשי כיפות שכל מה שנעיין אותם זה שהדברים הלא כשרים יעשו במתקן נפרד ולא יבואו במגע עם הכלים מהם אכלו), לא על זה יקום או יפול המנגל ולכן לחלקם, אולי, הטיעונים שלי נראים כהתעקשות מוגזמת.

ברגע שמשמעות "מנגל כשר" היא הפקעת כל נושא הארגון מצד כלל המשתתפים בגלל נושא הכשרות, צצו להם קולות נוספים באשכול זה המתנגדים לכך.

ישן 04-05-2010, 23:10
  אינקה אינקה אינו מחובר  

זה כ"כ מצחיק
בתגובה להודעה מספר 148 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "מצטער שלא ראיתי את האשכול עד..."

איך הצלחתם להמציא כפייה במקרה הזה??

מתכננים פה מפגש בפורום, ואדם פלוני אומר שהוא ישמח לבוא, אבל הוא בא רק אם החבר'ה מוכנים להביא אוכל כשר בלבד.

ההחלטה בידיים שלך: אם אתה מעדיף שהוא יבוא ולוותר על הנקניק חתול בגבינת גמל - יופי.
ואם אתה מעדיף את הנקניק חתול עם גבינת גמל מאשר שפלוני יבוא - גם יופי.

אתה יכול להגיד שאתה חושב שאדם פלוני משוגע בגלל שהוא מתכוון לבוא רק במידה והאוכל כולו יהיה אך ורק כשר.
אתה יכול להגיד שאין שום סיבה שבעולם להתחשב בשיגעונות שלו ושלא יבוא.
אתה יכול להגיד מה שבא לך להגיד..

אבל, איפה הכפייה??

הכפייה היחידה שקיימת זה אצל אותם שעוסקים בכפייה באופן כפייתי.

אחרי שנרד מהכפייה הזו, יהיה אפשר לדון במקרה לגופו ולהגיע לאחת מהמסקנות הבאות:
1) בקשת פלוני נשמעת הגיונית ומתקבלת על הדעת - ולכן נתחשב בה.
2) בקשת פלוני נשמעת הגיונית ומתקבלת על הדעת - אבל וויתור על בשר לא כשר הוא קרבן גדול מדי ולכן נאלץ לא להתחשב בה.
3) בקשת פלוני אינה נשמעת הגיונית ובלתי מתקבלת על הדעת - אבל בכל זאת מאחר וזו בקשתה והקרבן אינו כה גדול - נתחשב בה.
4) בקשת פלוני אינה נשמעת הגיונית ובלתי מתקבלת על הדעת - ולכן לא נוותר ולא נתחשב בה.

ואפשר לצמצם את זה לשניים בלבד - האם הקורבן גדול מדי או לא.
אם הקורבן גדול מדי, אני מבין שאפילו אם בקשתה הגיונית למה להתנגד.
אם הקורבן אינו גדול מדי - גם אם בקשתה אינה נשמעת הגיונית לך - מה אכפת לך לוותר?

פשוט ולעניין - בלי לחרוג למחוזות רחוקים ובלתי קשורים לעניין...

סטונד - נגיד והיה (ואולי יש) איסור הלכתי מפורש האוסר לאכול בצוותא עם אנשים שאוכלים לא כשר, היה לך קשה כ"כ לוותר על האוכל הלא כשר, או שהיית מבין ומוותר עליו?

נערך לאחרונה ע"י אינקה בתאריך 04-05-2010 בשעה 23:38.
ישן 05-05-2010, 02:28
  אינקה אינקה אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 195 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "ואם לסבתא היו גלגלים? מה..."

1) כל הדיבורים על כפייה זה בלבולי מוח.
2) מניין לך שאין בעיה הלכתית להגיע לאירוע כזה?
3) גם אם אין, מה קשה להבין שלאדם דתי יש בעיה פנימית כלשהי עם זה? קשה לך להבין? אז תדע שיש אנשים שגם לא יגיעו לאירוע שתהיה בו מוסיקה לועזית. אתה לא חייב להתחשב בהם, אבל מה קשה להבין?
4) כל הדיבורים על שגם הוא יתגמש קצת ולמה רק אני וכו' זה עוד בלבול מוח אחד גדול כי זה שני דברים שלא ניתן להשוות ביניהם.
5) כבר אמרתי, ולכן אני לא מבין מה אתה רוצה, אם כ"כ קשה למאן דהוא לוותר על אוכל לא כשר אני אבין אותו אם הוא יתנגד למפגש עם אוכל כשר בלבד - אפילו אם תהיה לאדם הדתי סיבה הגיונית לדעת כולם לא לבוא במידה ויש אוכל לא כשר.
6) אבל אם זה לא קושי כ"כ גדול לוותר על אוכל לא כשר (ופשוט תגיד, האם קשה לך (ואם קשה אני מבין) לוותר על האוכל הביתי המפוצץ שתכננת להכין למפגש או לא?) אז מה הבעיה לוותר, גם אם הסיבה של הדתי לא להגיע במידה ויש אוכל לא כשר איננה נראית לך הגיונית?

מעבר לזה כל מילה היא סתם לשם וויכוח.
ישן 05-05-2010, 12:51
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
..
בתגובה להודעה מספר 195 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "ואם לסבתא היו גלגלים? מה..."

תשמע, גם אני בדעה שלך, שמי שרוצה לאכול לא כשר שיאכל לא כשר וזה לא אמור להפריע
אבל המצב הוא שזה כן מפריע לאנשים, המצב הוא שרוב הפורום החליט לקיים אירוע שהוא כולו כשר
אז לשם מה הויכוח?

בוא נניח שבמקום מנגל ואוכל שאנחנו מכינים, היה נקבע להיפגש באיזו מסעדה, ומן הסתם מסעדה כשרה
גם אז היתה לכם בעיה? גם אז הייתם מתווכחים עם בעלי המקום? כי אתם לא מוכנים להכל או כלום?
הרוב החליט מה שהחליט, כל התעקשות לנסות לשנות את התוצאה היא סתם.
אתם אלו שמתווכחים פה לחינם..

ישן 05-05-2010, 15:38
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 200 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אם כבר דוגמה טובה יותר היא פגישה בעזריאלי בה נאכל באזור המזון בקניון"

קרא שוב, לא באתי לערוך הקבלה, באתי לתאר מצב היפותטי בו זה לא היה מפריע לכם כ"כ, וזה כאשר מראש נקבע מתנאי המקום רק למזון כשר
אני חושב שתסכים איתי שבמצב כזה באמת לא היו צצים כל הויכוחים
אז גם כאן ע"פ ההצבעה נקבע אותו המצב

עריכה: (כי אולי לא הייתי מובן מספיק)
אני לא אומר שהדרישה שלכם לאכול ככל העולה על רוחכם אינה לגיטימית, להיפך, כבר אמרתי שלדעתי זו זכותכם לאכול מה שתרצו
אני רק אומר שהדרישה הזאת כבר מיותרת לאחר שבהצבעה נקבע אחרת
שמעו את טענותיכם, הרוב החליט לבחור אחרת, נגמר הסיפור.

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 05-05-2010 בשעה 15:46.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:24

הדף נוצר ב 0.33 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר