לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
צפה בתוצאות הסקר: האם אתה בעד לגליזציה של מריחואנה?
אני בעד לגליזציה של מריחואנה 17 58.62%
אני נגד לגליזציה של מריחואנה 8 27.59%
אחר 1 3.45%
חח מר.. ח.. מריח מרי ZZzZzZzz 3 10.34%
מצביעים: 29. אינך רשאי להצביע בסקר זה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-05-2010, 03:37
צלמית המשתמש של דנדוני
  משתמשת נקבה דנדוני דנדוני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.09.09
להפך!!!
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "[QUOTE=דנדוני] אני גם בעד..."

אני מאמינה שצבא ואלכוהול לא הולך ביחד!!
ברור לי שאף אחד לא יפגע אם פקידה בקריה תשתה לשוכרה ולא תתייק את הדו"ח השבועי, אבל במידה ולוחם ביחידה מובחרת ישתה ויום למחרת יעלה לבסיס עם נשק כשהוא עוד לא גמר עם תופעות הלוואי של הלילה לפני, זה דווקא כן מטריד אותי ויכול להיות שלא ימלא את תפקידו כראוי ועל כן יש סיכוי לפגיעה באדם.

שלא תביני לא נכון, אין לי בעיה עם אלכוהול- אני פשוט חושבת שאלכוהול וצבא לא הולכים יחדיו ושהאדם הישראלי לא עושה את ההבדל בין לשתות להנאה לבין לשתות לשוכרה עד מצב של שיכרות מוגזמת. אני לא סומכת על ילדים בגיל 18 עד 21 שנמצאים בצבא עם אלכוהול...
תקראי לי מיושנת, אבל פשוט חושבת שהדרך היא מניעה לחלוטין של היתר אלכוהול לילדים בגיל הזה. מגיל 21 ואחרי שהפקידו את הנשק, שישתו עד מוות מבחינתי, אבל עד אז- לא!
בנוסף, מנסה להאמין שאדם שנשאר בצבא אחרי גיל 21, תיהיה לו את האחריות לשתות בצורה כזו שלא תפגע בתפקידו או תסכן חיי אדם.
ולסיכום אומר שאני מאמינה שאם היינו חיים במדינה אחרת, עם תרבות אחרת, עם אנשים אחרים- אולי היה כן מקום בו הייתי מסכימה עם נתינת האחריות לחיילים עם אלכוהול. כרגע, במצב של היום- בשום פנים ואופן.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-05-2010, 11:01
צלמית המשתמש של דנדוני
  משתמשת נקבה דנדוני דנדוני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.09.09
שוב...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי red orbach שמתחילה ב "יש משהו בדברייך אבל אני לא..."

במדינה אחרת, במקום אחר... כן!
בישראל? ממש לא!

זה לא עניין של לשלול כי זה עושה נזק- מי שרוצה להרוג את עצמו עם אלכוהול שיבושם לו, ברגע שיש את הסיכוי שזה יפגע באנשים אחרים פה מתחילה הבעיה (ובוא לא נפתח את הנושא הזה כי כאן גם נכנסים כל נפגעי תאונות הדרכים בגלל ילד מסכן שהחליט לשתות ולעלות על ההגה).
כמו שאמרת- לא חסרים מקרים של חיילים שהשתכרו בבסיסים (שזה עוד יותר נוראי בעיניי!) ולכן אולי אם רק בגיל 21 היו מתירים להם לקנות אלכוהול, אולי חלק (ושוב, ממש לא כולם! אני לא נאיבית...) מהמקרים היו נמנעים.
תחשוב על המקרה בצורה כזאת- מה מפקד צריך לעשות במקרה כזה? מצד אחד חייל שלו במצב זוועתי, מקיא על עצמו ובוכה ולא יודע איפה אמא ואבא, מצד שני- יש את הצד המשמעתי, מצד שלישי- מה אתה אומר להורים של אותו חייל שכביכול אמור להיות מוגן ולא לעשות שטויות כשהוא תחת אחריותך, מצד רביעי- ואם לחייל יש נשק והוא החליט לטעון אותו לירות לחבר שלו ברגל?

עזוב, יש הרבה מקרים, ישנן המון סיטואציות לא נעימות שקרו בגלל דברים כאלה. למזלי אף אחד מהחיילים שלי לא נתן לי את "העונג" להתמודד עם סיטואציות כאלה. העניין הוא שאני חושבת מה שאני חושבת ואני באמת מאמינה בזה, ואני מאמינה בצורה אבסולוטית ללא צל של ספק שאם היו מורידים את היתר מכירת האלכוהול ומגדירים אותו למגיל 21 ומעלה, המון מקרים כאלה היו נמנעים...
ויקירי הנכבד- ישנן עוד מיליון דרכים להנות ולפרוק את הראש, איזה עולם הפכנו להיות שכדי להנות אנחנו צריכים לדחוף סמים לגוף?!?!

think about that...

ישן 06-05-2010, 11:19
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי דנדוני שמתחילה ב "שוב..."

תמיד יהיו הרבה מקרים והרבה סיטואציות.
הם אנשים, לא רובוטים!

הצבא שלנו בסופו של דבר, עם כל המגרעות שלו (ויש הרבה), מתפקד מצויין! כן, נשמע הזוי, אבל זה נכון.
הוא יודע להתייעל ולהיות קשוח, ללמוד מטעויות וללמד להבא. הוא בחיים לא יהיה מושלם, ואיסור אלכוהול
לא יעזור לייעל אותו.
אני אגיד לך מה יקרה אחרי שיתנו איסור כזה:
1. החיילים יתמרמרו ומכאן יקרו כמה דברים:
-חלקם יעשו "דווקא" וישתו בכל זאת
-חלקם יתמרדו ויקשו על המפקדים
-החייל יהפוך להיות יותר מתוסכל
2. תהיה עליה חדה בהשתמטות
3. המוטיבציה תרד גם למלש"בים וגם לחיילי חובה וכתוצאה מכך תגרום לתפקוד לקוי.

וזה על רגל אחת, יש עוד מלא השלכות אחרות.
האיסור הזה יגרום רק לרע, יפתח בעיות חדשות ובסופו של דבר - המצב יהיה פחות (בהרבה) טוב מלפני אישור החוק הזה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 06-05-2010, 13:25
  red orbach red orbach אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.01.10
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי דנדוני שמתחילה ב "שוב..."

לא צריך לשלול דבר מכיוון שאולי הוא יכול לפגוע באחרים. נהיגה גם יכולה לפגוע באחרים , אז אולי צריך גם להעלות את הגיל של הרשיון כי מה , יש 5 % חיילים שעולים עייפים על ההגה לאחר שלא ישנו בלילה*וזה דבר שיכול לפגוע באנשים אחרים... הנקודה שלי היא שלא צריך רק לחפש להחמיר את החוקים בגלל דברים שעלולים כביכול לפגוע באנשים. אין מה לעשות תמיד יהיה את החייל הזה שישתכר בבסיס, תמיד יהיה את זה שישתכר וינהג וכו' וכו' ( ברור לך שאני ממש לא מצדיק מעשים אלה !!!).אלה החיים. האחוז של אלה שעושים שימוש לרעה באלכוהול הוא יחסית קטן (אני משער) מבין כל שותי האלכהול.
וזה שאני אומר לנקות את הראש אני מדבר לא רק על להשתכר למוות או לעשן סמים. יש אנשים שגם בשבילם לצאת לשבת עם חברים ולשתות בירה זה ניקוי ראש. ואת לא יכולה להגיד שיש משהו פסול בזה... אז מה, גם את זה צריך למנוע מחיילים?
ישן 06-05-2010, 11:09
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי דנדוני שמתחילה ב "להפך!!!"

המחשבה שלך לא נכונה.
יש איסור לשתות בזמן שאתה בתפקיד, ואני בטוחה שגם כל מעסיק יאסור שתיה בזמן עבודה.
ואם יש תופעות לוואי, אז יש. אני רוצה להאמין שאם בגיל 18 נותנים לחייל להחזיק נשק ולהפעיל
שיקול דעת לבד מתי לירות בו, אז הוא יידע גם מתי לשים גבול בענייני השתיה.

את לא יכולה לאסור על חיילים הכל, יש הרבה מאוד איסורים גם ככה, תנאים ירודים, משכורת נמוכה וכד'.
את לא צריכה להכביד עליהם עד הסוף. הם חיילים, נכון, אבל הם גם בני אדם - ומותר להם להנות בזמן הצבא.

בסך הכל זה שירות חובה, ואם תתני עוד איסור על שתיית אלכוהול, זה כבר חוצה את הגבול. אני לא
אאשים נסיונות השתמטות אחרי שיתנו הגבלה כזו. כמה שזה נשמע חד, זה נכון, יש גבול לכל דבר.
בסופו של דבר אתה הבעלים של עצמך, ואף אחד לא ישאל את המדינה אם לשתות בזמנך הפנוי כשאתה חייל.

זו כבר הגזמה והשתלטות על חיי אדם בשביל הצבא. זה לא אמור לעבוד ככה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 04-05-2010, 14:07
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
חלק גדול מנזקי הסמים ניתן למנוע באותה גישה.
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ybd123 שמתחילה ב "את זה אפשר למנוע בעזרת הגברת..."

החל במינונים, ממשיך בערבובים (מה לקחת עם מה) וכלה בתזונה משלימה שיכולה להקל על תופעות לוואי לא רצויות.

אבל, היות ומדובר בחומרים המוגדרים כיום כלא חוקיים, הרי שמבחינה חוקית אוסרים על הפצת מידע כזה (ד"ר יואב בן דב, לדוגמה, חיבר מאמר שימושי בנוגע לסכנות בשימוש באקסטזי וכיצד ניתן להפחית אותן ע"י שימוש נבון. עלון המסכם את המאמר נאסר להפצה בגלל שמבחינת "האגודה למלחמה בסמים" אקסטזי הוא מבחינת רעל ואין דבר כזה שימוש נבון. בגלל שתמיד יש חשש להמצאות חומרים לא רצויים בסמים ישנן ערכות שיכולות לגלות עם הסם שרכשת במיטב כספך מכיל חומרים כאלו או לא. מכירת הערכה נאסרה על פי החוק אע"פ שהדבר יכול למנוע הרעלה ומוות).

אחד הנזקים העיקרים בעישון מריחואנה הוא בפעולת העישון עצמה, אך השפעה כזו מתקבלת גם מעישון טבק.

ישן 04-05-2010, 13:13
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

יש להפריד בין תמיכה בשינוי מדיניות המלחמה בסמים ובפרט במדיניות כלפי "סמים קלים"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי red orbach שמתחילה ב "האם אתם בעד לגליזציה של מריחואנה?"

ובין תמיכה או התנגדות לליגלזציה של קנביס ומוצריו.

בעוד שהטענות בנוגע ללגיליזציה של מריחואנה מתמקדות בהשפעת המריחואנה על גוף האדם (פיזית/נפשית) והאם השפעות אלו מצדיקות את הוצאת חומר זה אל מחוץ לחוק (בין אם מבחינה אבסולוטית או בהשוואה לסטטוס החוקי של חומרים אחרים), הרי שטענות בנוגע לשינוי מדיניות המלחה בסמים יכללו נושאים כגון חופש הפרט (האם לאדם מותר להרעיל עצמו או לא), השפעות פעולות הפרט על החברה, ויעילות המדיניות כפי שהיא כיום במלחמה בסמים (בלי קשר לשאלה האם צריך לכלול חומר זה או אחר בפקודת הסמים הבלתי חוקיים).

ישן 04-05-2010, 18:44
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "מה ההבדל בין "תהליך כימי"..."

חשיש הוא יותר מסוכן מפרח מיובש של גראס,
כי הוא בעצם עובר תהליך כימי שבו התמצית המזוקקת של הצמח מעורבבת
ביחד עם כל מיני חרא כמו MDMA ואלוהים יודע מה, אל מין עיסה בלתי מזוהה.

ההבדל בין חשיש למריחואנה, הוא שבחשיש אני עוד יכול להבין איפה יש סכנה בריאותית,
אבל במריחואנה עצמה הטבעית, אין את הסכנה להרעלה נגיד כמו שיש בחשיש...

לגבי השאלה השניה... לא, ממש לא.
קודם שיפסיקו את גלי הרציחות ואינוס ילדים במדינה,
אחר כך שיעצרו את כל החולערות ממשפחות הפשע שמטילות אימה עם פרוטקשנים,
אחר כך שיעצרו את תעשיית הסמים הקשים באמת, אלו שהורסים חיים שלמים של אנשים,
אחר כך שיתפנו קצת לטפל בכל התלונות על תקיפה ואיומים של כל מיני חארות קטנים
שחושבים שהחברה שלהם היא שק חבטות, בגלל שהם והזין הקטן שלהם חסרי בטחון להתמודד מול העולם,
אחרררררררררר כך שיתפנו לטפל בתחרויות מירוץ שערסים קטנים עושים לי ליד החלון ב 4 בבוקר,
אחר כך אם לא קשה להם, שיתפנו לטפל בכל הסאדיסטים שמתעללים בחיות,
אחר כך, ורק כי אני לארג' ככה אני שומר את זה לסוף, שיטפלו בכל השחיתות המזורגגת שיש במדינה הזו.

ואז... אם ממש ממש ישעמם להם, הם יכולים להתפנות לטיפול בתעשיית החשיש,
שקיימת רק בגלל הקושי למצוא מריחואנה טבעית שלא מרוכזת עם מיני רעלים...
ישן 04-05-2010, 17:13
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי boris2k4 שמתחילה ב "אז אתה אומר שעדיף לחסל צמחי..."

ציטוט:
ניתן לייצר כ-25,000 מוצרים שונים, ביניהם מוצרי מזון כגון שמן קנאביס, חומרי בנייה, תרופות, דלק, חומרי איטום, חלקים לרכב (כגון מילוי לדלתות), פלסטיק, מוצרי קוסמטיקה, נייר, טקסטיל ועוד.

זה תת מין של צמח הקנאביס והוא נקרא קנבוס, בגלל שהוא מכיל כמות נמוכה במיוחד של thc ולכן לא ניתן להשתמש בו למטרות משכרות או רפואיות.

עוד יתרון הוא הפגיעה בשימוש בסמים. לו חקלאים ידעו באסיה או דרום אמריקה, שהם יכולים למכור את זה באופן חוקי ליצור מוצרים שונים, כבר לא יהיה שווה להם לגדל קנאביס והתת מינים האחרים.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 04-05-2010 בשעה 17:16.
ישן 04-05-2010, 18:49

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי red orbach שמתחילה ב "האם אתם בעד לגליזציה של מריחואנה?"

השאלה היא כזאת...
הייתי באמסטרדם לא מזמן... והחיים שם פשוט יפים. העישון שם לא פוגע בחיי היום-יום, אנשים מנהלים שם אורח חיים רגיל, רמת הפשיעה בטוח יותר נמוכה מבארץ, האוויר נקי. לא ניכר שיש בעיות מיוחדות עקב עישון המריחואנה החוקי. אני הייתי די בשוק מזה שאנשים באים בבוקר לקופי שופ, נותנים איזה ג'ויינט וככה פותחים את היום. כל התפיסה שם של העישון היא שונה.
השוטרים שמסתובבים ברחובות תמיד מחייכים, וגם אם אתה מסתובב עם הג'ויינט ברחוב (דבר שכביכול אסור) הם מרגישים לא נעים להעיר לך מכיוון שאתה תייר ולא נעים להם לבאס אותך.
ילדים שם גדלים ללא כל בעיה. אתה יושב בקופי שופ ומחוץ לחלון אתה רואה ילדים שמסתכלים עלייך ולא עושיםן מזה עניין. בשבילם זה לא כזה ביג דיל. אנשים מנהלים אורח חיים נורמלי לגמרי וזה דבר מדהים בעיניי.
האם לפי דעתכם מודל כזה של עיר יכול להתקיים בארץ (נגיד בת"א) ?? האם פה בארץ כל התפיסה הזאת של העישון לא נכונה ?? האם עושים מעכבר הר ??

נערך לאחרונה ע"י red orbach בתאריך 04-05-2010 בשעה 19:12.
ישן 04-05-2010, 22:31
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
מעניין שראית סוג של גן עדן קטן בממלכת הגראס
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי red orbach שמתחילה ב "השאלה היא כזאת... הייתי..."

אני לא מתייחס לשאלת האשכול מבחינת בעד או נגד מריחואנה, אבל שהתגובות האוהדות של
לאנס לא יחזקו לך את האגו, כי כבר ידוע שהוא צוהל למשמע המילה גראס, סמים קלים, ג'וינט,
חשיש. הוא גם עלול להצדיק התאבדויות עקב שימוש ישיר בסם רק כדי לתרום את פת הלחם
שלו ללגליזציה של הצינגלה. גם אם יביאו לו מחקרים, גם אם יביאו לו אנשים שממש עברו את
זה - הוא לא בהכרח יאמין

שורה תחתונה - הולנד נמצאת במקום מ-א-ו-ד לא מחמיא מבחינת פשע במדינתה. אתה יכול לבדוק
את זה במהירות ובקלות. אז לומר שהיית שם וראית בחורות עירומות שעושות לך מבטים וכאלה בקופי
שופס שנראים "דווקא סבבה", זה לא אומר שרמת הפשע שם היא נמוכה. לי אין את הכלים לייחס
לשאחטה הממסטלת את האחריות לאחוז הפשע הגבוה, אבל אני גם לא יכול לשלול את הקשר.

אגב, אולי אתה ראית רק דברים יפים (אולי גילגלת? ) אבל אחרים שהיו שם ראו גם את הדברים
הלא יפים, כמו אנשים (ולא אחד שניים) זרוקים ברחובות, מעשנים ומזריקים out in the open (כן,
נכון שגם בכל מקום אחר יש את הדברים האלה, אבל צריך להודות שנוורלנד היא לא באמת וונדרלנד
כמו שהצגת פה).

הולנד נמצאת בעשירייה הפותחת מבחינת פשעים פר גולגולת:
http://www.nationmaster.com/graph/c...imes-per-capita

ועוד:
http://www.globes.co.il/news/articl...?did=1000357400
ציטוט:
בכלל, אמסטרדם נחשבת בשנים האחרונות למרכז פשע מאורגן, ולמובילה עולמית ביצוא אקסטזי.
ענפי הנדל"ן, המלונאות והמסעדנות סובלים מחדירה מוגברת של אנשי העולם התחתון, ומתאפיינים
בזרימה משמעותית של הון שחור. "העולם התחתון והעולם הרגיל מאוד התקרבו כאן בשנים האחרונות",
אומר גורם המעורה במצב הפלילים בעיר. "עורכי דין וסוחרי נדל"ן גדולים נורו למוות בשנים האחרונות,
עבריינים וסוחרי סמים השקיעו כסף בנדל"ן. זה משפיע על הציבור, אנשים שואלים 'במי אתה יכול לבטוח?'".

(הלינקים נמצאו בחיפוש של 30 שניות בגוגל)

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 04-05-2010 בשעה 22:43.
ישן 04-05-2010, 23:34

אוקיי
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מעניין שראית סוג של גן עדן קטן בממלכת הגראס"

אוקיי אתה אומר שהרמת פשיעה גבוהה מהרגיל. אבל לפי דעתי אם המריחואנה לא הייתה חוקית אז הרמת פשיעה הייתה גבוהה בהרבה כי לסוחרי סמים הייתה עוד אופציה למכירה. שוב, אני ראיתי שאמרת שאינך מייחס את זה ללגליזציה, אבל לפי דעתי זה פשוט קשור למשטרה. אם המשטרה בהולנד הייתה הולכת בכל הכוח על מנת לבטל את התופעה של הסוחרי סמים ברחובות, אז הם היו מצליחים. אין לזה שום קשר לקופי שופס ולתיירים שמגיעים. בכל מקום כמעט באירופה אתה יכול לקראות חבורות של אירים\סקוטים\אנגלים וכו' שמסתובבים ברחובות. כנ"ל גם לערבים. אין מה לעשות הם נמצאים בכל מקום.
בכל מקרה, אני יודע שמה שאני ראיתי שם ברחובות יכול להיות מאוד שלא משקף את המציאות. מאוד מעניין אותי לשמוע מישהו שחי שם ,מכיר את העניין מקרוב ויכול להגיד את דעתו.
ישן 04-05-2010, 23:14
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי red orbach שמתחילה ב "השאלה היא כזאת... הייתי..."

חע, לא ראיתי את התגובה הזאת.

אז גם סחבק היה באמסטרדם, וברובע החלונות האדומים. ולא ראיתי כמות כזאת של סוחרי קראק מימי. עומדים חופשי ומציעים לך (אפילו מבטא ג'מייקני כבד היה להם, כאילו יצאו מסרט). ראיתי גם לא מעט בטלנים יושבים ובוהים בכלום בכיכר וברחובות הרובע, וממש לא נראה לי שזה היה רק מגראס.

אז הנסיון האישי שלך לא מרמז על כלום, אולי באת בתקופה נאה. הנסיון האישי שלי גם כלל חבורות של תיירים (סורי על ההכללה, אבל כולם היו אירים/בריטים/סקוטים עם תוספת גרמנים לחיזוק) והמון המון מהגרים מוסלמים וערבים (בתרבות שלהם השימוש נפוץ יותר מאשר במערב היות ואלכוהול אסור עליהם). בוא נגיד שהיה שם שמח.

ישן 04-05-2010, 21:52
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09

אפילו שאני לא מעשן אני בעד לגליזציה של מריחואנה מכמה סיבות.

1. חומר שיפוקח על ידי משרד הבריאות מבחינת גידול וריסוס יהייה איכותי יותר כמו בהולנד
2. אלפי אנשים רגילים לא יוגדרו כפושעים
3. לא יהייה צורך בסחר ורמת הפשיעה תרד ולא יהייה צורך בסחר עם סוחרים בדואים או ירדנים ולהעביר חומר בתחת של גמלים או דרך הגבול עם לבנון ולפרנס את החבזאאלה.
4. המדינה תרוויח בגלל המע"מ ובגדול כי הרהב יעשנו
5. כמובן שלהגביל את גיל העישון ל18 או 21 בלבד
6. תיירות פנים וחוץ שתגדל.
7. אנחנו מדינה עם הרבה לחץ במנטליות שלנו, לא יזיק קצת להרגע
8. לפי מה שאני מבין מחבריי זה כייף.

ישן 04-05-2010, 22:05

בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "אפילו שאני לא מעשן אני בעד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TIMON the mongoose
אפילו שאני לא מעשן אני בעד לגליזציה של מריחואנה מכמה סיבות.

1. חומר שיפוקח על ידי משרד הבריאות מבחינת גידול וריסוס יהייה איכותי יותר כמו בהולנד
הולנד, המקום בו כבר ביטלו את ההיתר לפטריות וגוברים הקולות גם נגד הגראס?
2. אלפי אנשים רגילים לא יוגדרו כפושעים
טענה אווילית. אז בוא נבטל את איסור הצריבה/הורדה של תוכן, נבטל רמזורים אדומים להולכי רגל...
3. לא יהייה צורך בסחר ורמת הפשיעה תרד ולא יהייה צורך בסחר עם סוחרים בדואים או ירדנים ולהעביר חומר בתחת של גמלים או דרך הגבול עם לבנון ולפרנס את החבזאאלה.
כן, כי משפחות הפשע לא נכנסו, למשל להברחת סיגריות, אלכוהול, מחזור אשפה ובקבוקים... עסקים חוקיים, להזכירך.
4. המדינה תרוויח בגלל המע"מ ובגדול כי הרהב יעשנו
וכמה יעלה הטיפול בכל אלו שיקבלו סרטן מהעישון (איזה קטע, כשיהיה להם סרטן הם יוכלו לעשן בשביל הקלת כאבים) או סתם יתהפכו בכביש/התקף חרדה?
5. כמובן שלהגביל את גיל העישון ל18 או 21 בלבד.
אה, כי בגיל 21 ומעלה אין נזקים מסמים.
6. תיירות פנים וחוץ שתגדל.
לא תודה, לא רוצה מאות אלפי מסוממים מחו"ל. אתה ראית מה קורה בהולנד?
7. אנחנו מדינה עם הרבה לחץ במנטליות שלנו, לא יזיק קצת להרגע
שיאוננו.
8. לפי מה שאני מבין מחבריי זה כייף.
גם לאונן.

ישן 05-05-2010, 18:43
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

מריחואנה יעילה למגוון גדול של מחלות, חלקן לא קשות וסופניות
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "אחרי שאדם הגיע לבור כל כך..."

אך נתגלה שמריחואנה יעילה יותר מתרופות אחרות (לדוגמא, טיפול בפרקינסון, בהתקפי אפילפסיה, שיגרון ועוד).

דבר זה מרמז על כך שתופעות הלוואי של מריחואנה נחשבות, לפחות על פי המדע, לפחות מזיקות מאשר תרופות מרשם אשר מונפקות לטיפול באותן מחלות, והעובדה שלא מדובר ב"חולים ספוניים רגע לפני מוות" מרמז כי בסופו של דבר, השד כנראה לא עד כדי כך נורא.

מספיק לראות את התעמולה נגד מריחואנה שהיתה בתקופה שקדמה להוצאתה מחוץ לחוק (כושים מסוממים אונסים נערות לבנות, מסוממים שומעים מוסיקה קלוקלת דוגמת ג'אז, מריחואנה גורמת לגברים לגדל שדיים תוך כדי הצגת תמונה של טרנסוויסט ועוד) על מנת לחשוד שמשהו מסריח.

אני לא טוען שמריחאונה היא דבר מומלץ לצריכה, אולם על פי הנסיבות שהוביאו להוצאתה אל מחוץ לחוק, צריך לפחות לדון בליגיליזציה בתור דיון בעולם בו המריחואנה חוקית ונושא הדיון הוא האם להפוך אותה ללא חוקית.
(כלומר, השימוש בטיעון "אבל זה לא חוקי" - לא תקף).

ישן 04-05-2010, 22:27

בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "אם זה כזה גרוע למה נותנים את..."

אתה יודע איזה רעל חריף הוא טיפול כימותרפי? או טיפול בהקרנות? האם זה אומר שאסור לקבל את זה?

אני דווקא מאוד בעד שימוש במריחואנה כתרופת מרשם, כמו מורפיום או משככי כאבים אחרים. אם זה עוזר לאנשים עם כאבי תופת, למה לא? הרי גם מורפיום אתה לא יכול לקנות סתם כך, זה אפילו אסור מבחינת החוק.

לגבי ההשוואה לאלכוהול- אתה שוכח דבר מאוד חשוב. לגליזציה כשאתה מהיחידים בעולם שמתיר את זה, תהפוך אותך למרכז למסוממים. יהיה מקום לדבר על זה רק כשהלגליזציה תהיה גלובלית.

ישן 05-05-2010, 16:06
צלמית המשתמש של White-Crow
  White-Crow White-Crow אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.01

לא עברתי פה על כל האשכול, ולא ראיתי את הנימוקים בעד או נגד של אנשים פה
אבל בכל מקרה, אין שום סיבה שזה יהיה מחוץ לחוק.

הסיבה היחידה (שנראית הגיונית) שזה מחוץ לחוק- אך ורק ענייני פוליטיקה.

הצמח לא ממכר, לא פוגע בשום צורה במשתמש, ובטח ובטח שלא פוגע בסובבים בו.
הוא לא גורם לאיבוד עשתונות, לא גורם למקרי אלימות,תאונות דרכים, אונס (אחמאלכוהולאחמ)

אנשים שנוגעים בזה עושים זאת להנאתם האישית בלי לפגוע באף אחד
אז למה לעזאזל לא?!

אני אישית לא מהמעשנים, וכן משותי האלכוהול, ובכל זאת אני חושב שאם כבר צריך להוציא משהו מהחוק זה האלכוהול, שהרי חצי מהמקים שמתפרסמים בעיתונות נגרמים עקב שכרות.

מי שלא אוהב את הגראס- לא מעשן, אבל למה למנוע את זה מאחרים?!

ובקשה קטנה- מי שאף פעם לא ניסה את זה, בבקשה שלא ידבר אפילו על הנושא. אין לו שום זכות.

ישן 05-05-2010, 18:51
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

יש להפריד בין התמכרות פיזית והתמכרות נפשית.
בתגובה להודעה מספר 147 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "אבל הוא כן ממכר במידה כזו או..."

התמכרות נפשית קיימת בכל דבר שגורם לנו להרגיש טוב.
אתה מבצע פעולה מסוימת, מרגיש טוב, אתה תרצה להמשיך ולבצע את אותה פעולה.

יש התמכרות פיזית שמורכבת ממספר פרמטרים, בינהם:
א) סבילות - אתה צריך להגדיל את הכמות כדי להגיע לאותו אפקט.
ב) פגיעה במנגנוני התגמול - לאחר שימוש ממושך מסלולי הפידבק החיובי פועלים פחות טוב ללא נוכחות הסם מאשר עם נוכחות הסם, ולכן אתה יכול למצוא את עצמך בדאון במצב בו היית אמור להיות שמח רק בגלל שלא השתמשת בסם.
ג) תלות - תפקודים חיוניים נפגמים כאשר אתה לא משתמש - דבר המוביל לכך שצריכת המנה הבאה הופכת להיות צורך קיומי.

בהרואין, לדוגמא, ההתמכורת היא מהירה עם דגש חזק על התלות. אתה לא יכול לתפקד בלי הסם, מה שמוביל את הנרקומן למכור את הצעצועים של הילדים, לגנוב או אפילו לשדוד זקנים רק כדי להשיג את כמות המזומנים למנת הסם הבאה.

בגראס יש, אם כי ברמה נמוכה על פי המחקר אותו הביאה טלי, פגיעה במנגנוני התגמול.
כלומר, השתמשת, נגמר, אין לך יותר, אתה בבאסה.

מהכרות עם אנשים שאני מכיר הבאסה הזאת עוברת תוך יום יומיים.
אני מכיר אנשים שרצו להפסיק או לצמצם ולא הצליחו כל עוד היה להם חומר בבית, אבל ברגע שהפסיקו (כלומר, התעצלו) להתארגן, היו עצבניים יום יומיים ולאחר מכן תפקדו כרגיל.

ישן 05-05-2010, 18:59
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 156 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "מה ההבדל בין אלכוהול לסמים האסורים על פי החוק, למעט העובדה שזה מותר ואלו אסורים?"

שאלכוהול היה מותר במשך שנים רבות והסמים היו אסורים במשך שנים רבות.

לכן, היום, גם אם נקבע שמבחינה "אובייקטיבית" הם "גרועים באותה מידה", לאסור את מה שכבר
מותר יותר קשה מאשר להמשיך לאסור את מה שאסור.

לכן, בהחלט יכול להיות שאעפ"י שגם אלכוהול וגם סמים נמצאים מעבר לסף סיכון מסוים (או סף אחר
לפיו אנחנו אוסרים פעולות מסוימות בחוק), הסף הזה אינו מספיק גבוה ("חמור") כדי שננסה להוסיף
איסור חדש על משהו שהיה מותר במשך שנים רבות, כשאיננו אוכפים את האיסור שכבר היה קיים
במשך שנים רבות (בין אם כי מחוסר רצון, מחוסר יכולת, או משילוב כלשהו של השניים).

כל ההתחכמויות לא יעזרו: לאיסור על אלכוהול היום ולאיסור על סמים היום יש משמעויות והשלכות
חברתיות שונות מאוד, אפילו אם מבחינה "פרמקולוגית" אלכוהול הוא "בסך הכל עוד סוג של סם"
(יחד עם ניקוטין וקפאין).
ישן 05-05-2010, 19:08

בתגובה להודעה מספר 157 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "שאלכוהול היה מותר במשך..."

אני לא טיפוס של הודעות ארוכות אז אעיר את עינייך בקצרה
ברוב תחילתה של המאה שעברה המריחואנה הייתה חוקית בארה"ב (אל תתפלא שאני מביא אותם בתור דוגמא, אנחנו לא היינו קיימים)
מין פה לשם, כאשר היא התחילה לחלחל יותר ויותר לעם התחילו לאסור על מכירה שלה, ועל אחזקה שלה, לעשן עדיין היה מותר.
בשנות ה50 או ה60 או ה70, באמת שאני לא יודע, התחילו תהליכים בממשל האמריקאי להוריד את ההגבלות על המריחואנה, ולאשר אותה בתור טבק עישון חוקי, כמובן עם הגבלות חדשות.
אממה, לממשל האמריקאי היו בעיות עם העם בעקבות איזו פרשה שנחשפה, אז כדי להטות את האש העלו עוד פעם את נושא הסמים הקלים לסדר היום, והחליטו על מלחמת חורמה במריחואנה.
המחקרים המדעיים שהוכיחו שהמריחואנה היא לא סם מסוכן, סקרי דעת הקהל, מסמכים שנחתמו- הכל הלך לפח, בשביל פוליטיקה.

צר לי לנער את עולמך, אבל אלכוהול היה מחוץ לחוק במשך הרבה יותר זמן מסמים קלים.

ישן 05-05-2010, 20:55

בתגובה להודעה מספר 163 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "נו, אז הטיעון שלו לקוי. הוא..."

הירואין הוא סם מסוכן
ההתמכרות אליו היא מוחלטת, הוא גורם לאנשים לגנוב, לשדוד ולרצוח.
אלפי אנשים מתים ממנו כל שנה ואין אחד שנגע בו ולא מקלל את הרגע.
הירואין זה מוות.
אין בכלל מה להשוות בין הדברים. להפך- אם כבר אז צריך להשוות את המריחואנה לאלכוהול.
הוציאו את האלכוהול מהחוק, החרימו אותו, הענישו אנשים ששתו, והבינו שטעו, אז החזירו אותו.

יש דברים שנמצאים מחוץ לחוק מסיבה ברורה.
אני עוד לא ראיתי שום נימוק למה המריחואנה מחוץ לחוק.
הטיעון היחיד שאני שומע למה לא לעשן -"הוא לא חוקי".
אף אחד לא יודע באמת למה.
הוא פחות מסוכן מעשרות סוגי תרופות ללא מרשם בבתי מרקחת
הוא פחות מסוכן מסיגריות
פחות מסוכן מאלכוהול
הוא פחות מסוכן מתאונות דרכים (לא קשור, אבל בכל זאת..)

ישן 05-05-2010, 23:18
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 173 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "אלכוהול הוא מהמשקאות הכי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ויקי
בין הביולוגים, דוגמת ריצ'רד רג'לי בספרו "The Lost Civilizations of the Stone ", יש הסכמה על כך שמקורו של צמח הקנאביס בהרי ההימלאיה. יש ראיות לעישון קנאביס כבר בתקופה הנאוליתית, למשל בזרעי קנאביס חרוכים שנמצאו במחתת-גחלים באתר קבורה נאוליתי. נתיניה של האימפריה הפרסית היו עורכים שריפות טקסיות של מדורות קנאביס עצומות, כדי לחשוף את עצמם, ואת השבטים השכנים, לעשן המדורה. קנאביס היה ידוע גם לאשורים, שקיבלו אותו מהשבטים האריים. הוא שימש אצלם לטקסים דתיים, ונקרא קוּנוּבּוּ - "התרופה לעצבות". השמאנים של הסקיתים והדאקים, שאף אליהם הגיע הסם מן השבטים האריים, היו שורפים את הפרח כדי להשרות טראנס.

עלי קנאביס יבשים נמצאו בצמידות למומיה בת 2,800 שנים של שמאן בשינג'יאן שבסין, משערים שמומיה זו השתייכה לשושלת שאנג.

[מקור]

זה לא אמור לשחק כאן תפקיד..

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:13

הדף נוצר ב 0.34 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר