לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-05-2010, 13:18
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "א. הצרכים מכל סוג - משחקים,..."

עוד כמה פרטים דרושים.
א, איזה משחקים אתה הולך להתקין?
ב, תחת איזו מערכת אתה הולך לתכנת ועם איזה קומפיילרים?
ג, על איזה נפח של מוזיקה מדובר?
ד, כמה כוננים יהיו במחשב הזה ומה הנפח של כל כונן? (הנתונים הכי חשובים)

אני בתור אחד שהקו שלו עובד בצורה קבועה למרות חסימות כושלות של הספקית שלי בצורה קבועה עקב הצפנות דרך הלינוקס ועל השרת עצמו, אני יכול לומר לך, שאפשר למלות 1tb בשבוע בשקט, אם מדובר על hd, סיפריות תוכנה של לינוקס, גיבוי של האתר האישי וכו...
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-05-2010, 19:02

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "א. כל המשחקים שאפשר לחשוב..."

ככה נראה לי עדיף לך לחלק את הכונן הפנימי:
א, 25 גיגה למחיצה של המערכת של הלינוקס.
ב, 200 גיגה למחיצת ה home של הלינוקס - את כל ההורדות, העלאות ושרתים, שתתקין למיניהם ,כדי לך להשתמש עם הלינוקס ולעבוד איתו רוב הזמן.
ג, 2 גיגה ל linux swap.
ד, 175 גיגה לחלונות 7. אמור להספיק להכל כולל המשחקים של היום ולמשחקים הכבדים החדשים יותר בעתיד לדעתי.
ה, גיבויים לוינדוס. המוזיקה לדעתי עדיף, שתשב במחיצה הזאת.
ו, גיבויים ללינוקס. סרטים, סקריפטים, אתרים שאתה בונה וכו. (תן לה קצת יותר גיגות עדיף לדעתי מהגיבוי של הוינדוס.)
בנוגע למחיצות הגיבוי (ה,ו) תחשוב מה הם סידרי העדיפות שלך ותחלק אותן לפי זה.

בכל הנוגע לכונן החיצוני תפרמט אותו למחיצה אחת של לינוקס, כי הלינוקס ישרוד הרבה יותר זמן מהחלונות.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 05-05-2010, 22:13

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "שאלה בנוגע למחיצות: א, למה..."

א, למה 25GB למערכת ההפעלה של Suse אם ההתקנות של המשחקים הולכות למחיצה אחרת (מחיצה ב') ?
עדיף 20 גיגה מינימום למחיצה הזאת, אך אינני יודע מה תעשה עם הלינוקס בעתיד ולכן תמיד כדי לשמור מקום פנוי למקרה ותרצה משהו אחר ולכן רשמתי 25 גיגה על כל מקרה.
אגב לא הייתי ממהר להריץ את המשחקים על הלינוקס עם מחשב, זה מחייב אמולטורים/vm.

ב, בהנחה שהבנתי נכון - המחיצה הזו נועדה שיהיו בה התקנות של משחקים?
לא הכוונה לא הייתה שהמשחקים יהיו עליה. אלא הסרטים סקריפטים, אתרים שאתה בונה ושאר הנתונים שלך בלבד, כי זאת מחיצה של לינוקס והלינוקס יעבוד איתה.
אם אתה מעוניין להריץ את המשחקים דרך הלינוקס בכל זאת, אתה יכול להפעיל אותם עם אמולטורים או מכונה וירטואלית שתריץ את הוינדוס ולשחק במשחק עם הוינדוס דרך הלינוקס. בזה פחות אוכל לעזור לך, למרות שיש לי מכונה וירטואלית של וינדוס למטרות אחרות ולא למשחקים מתקדמים וכבדים, כפי שאתה מעוניין לשחק. (הכרטיס מסך שלי לא יכול להחזיק את המשחקים, שדיברת עליהם.) לעומת זאת אוכל לעזור לך בשינוי הגדרות המערכת וכיצד להתקין את המכונה הוירטואלית על הסוזה, אם תבחר במכונה וירטואלית בכל זאת.

ג, 2GB ל-swap זה מתאים גם אם יש לי 4G RAM ? הבנתי שיש "חוק" שה-swap צריך להיות בגודל 1.5 של ה-RAM.
ללינוקס 2gb של swap אמורים להספיק לך,כי יש לך 4gb ram לצרכים שלך. לא אמורה להיות לך.

ה, ווינדוס בעיקר נועד אצלי למשחקים, לא חושב שאשתמש בו למשהו אחר (כולל מוזיקה), אז אני חוסך מחיצה
כל הרעיון כאן הוא לשמור מחיצה לגיבויים לחלונות וככה תוכל לפרמט את המחיצה של הוינדוס בלי בעיה ולהתקין וינדוס מחדש בלי בעיות מיותרות. לשם הדוגמא שמירות של המשחקים שלך, קבצי טקסט שונים, מסמכים של ה office של ms, המוזיקה וכו.
מחיצה ד עליה עדיף, שיותקנו המשחקים ושאר האפליקציות של החלונות.

בכל הנוגע לשאלה הנוספת שלך, זה לא יועיל לך הרבה לדעתי, כי זה אותו כונן פיזי ולכן לא עשית בזה הרבה, אם זה היה כונן פיזי נוסף פנימי הסיפור היה אחר לגמרי ובעיה נוספת חלק מהאפליקציות מתקינות קבצים בתוך הוינדוס עצמו בדרך כלל, אפליקציות ככגון האופיס של ms, ככה שלא יהיה לך כדאי ולכן המלצתי לך על מחיצה ה. יכול להיות שזה שונה בויסטה או 7, אך ב xp זה ככה, אבל לא נראה לי ש ms שינו את זה ב vista או 7.

תביט כיצד זה נראה אצלי:
קוד PHP:
 df -h
Filesystem            Size  Used Avail 
Use% Mounted on
/dev/sda6              20G  5.7G   13G  31% /
udev                  2.0G  412K  2.0G   1% /dev
/dev/sda7             195G   51G  135G  28% /home
/dev/sdb5             430G  127G  282G  32% /susepartition
/dev/sda1              79G   73G  5.4G  94% /windows/D
/dev/sdb1              30G   23G  6.8G  77% /windows/

אצלי יש שני כוננים פנימיים מעוגנים כרגע, אם לא נחשיב כוננים חיצוניים ואת המגירות, שאינם מחוברים כרגע. תוכל לראות כאן גיבויים של כל מערכת על הכונן השני.
sda הכונן הראשון, sdb הכונן השני.
home היא המחיצה העיקרית בשימוש אצל הלינוקס והגיבוי שלה הוא susepartition לעומת זאת תביט ב windows c ו windows d. מחיצה c היא הוינדוס ו d היא הגיבוי.

ישן 05-05-2010, 23:34

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "א' ו-ב': במקום "משחקים"..."

א' ו-ב': במקום "משחקים" התכוונתי לתוכנות באופן כללי, לא יודע למה כתבתי משחקים :/
אז נניח אני מתקין תוכנה כלשהיא, היא תלך למחיצה א' או ב'? (סליחה על החפירה אבל לפי החלוקה של המחיצות, הדברים קצת סותרים אחד את השני)

נראה לי, שעדיף ששימי או אדם אחר יסביר את זה ספציפית, כי אני מבין את זה, אבל קשה לי להסביר את זה בצורה קצרה ולעניין לאחרים.

ציטוט:
דווקא D נמצא בכונן הראשון (sda) ו-C בכונן השני (sdb) לפי הפלט שהצגת

יפה שראית את זה. אני אסביר למה זה ככה. לפני הניקיון של המאוררים הכוננים היו מחוברים בסדר אחר, אך, עד שהבנתי שהכבל של sata יבש ועשה בעיות, חיברתי הכל מחדש שוב ושוב, עד שעליתי על הבעיה של הכבל ויצא שהכוננים חוברו אחרת. לא נורא כולה תקנתי את ה grub עם הדיסק התקנה של המערכת מהר ואז כמובן המערכת לא מצאה את המערכות קבצים, כי הקובץ fstab לא היה נכון במצב הזה ולכן ערכתי אותו עם nano (עורך טקסט) ואז הוספתי את הוינדוס מחדש ל grub דרך ה menu.lst עם המיקום החדש של החלונות שוב עם עריכת קובץ בעזרת ה nano. זה כל היופי בלינוקס הכל נגיש, אמין וחינם.

אם יש לך שאלות אחרות בנוגע לחלוקה של המחיצות, אתה מוזמן לשאול זה בסדר.
אישית הייתי ממליץ לך לרכוש עוד כונן פנימי, אם התקציב מאפשר לך.

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 05-05-2010 בשעה 23:39.
ישן 07-05-2010, 14:27
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "ככה נראה לי עדיף לך לחלק את..."

ובכן כמו תמיד הדברים לא הולכים כמתוכנן, ועכשיו התקנתי על המחשב החדש את suse 11.2 kde וחילקתי את המחיצות לפי התכנון הבא (שניתן לשנות כשיהיה צורך):
(העליון ממוקם בסקטורים הראשונים, והשאר אחריו)

* linux swap partition 4GB (עם 4GB RAM לא אכפת לי להקצות עוד 2GB ממה שהמלצת)
* unformatted partition (NTFS) 250GB עבור win7
* 25GB linux root (/) partition
* all remaining space for linux /home

התחשבתי בהמלצה שכתבת וגם בכך שהדברים הכבדים בכל מקרה יופעלו על ווינדוס לכן כדאי שזה יהיה בסקטורים הראשונים, וגם נתתי ללינוקס איזה push קטן בכך ששמתי מחיצת swap קטנה בסקטורים הכי ראשונים שאפשר.
כל הגיבויים יהיו ב-HDD החיצוני. (אני חושב שהוא לא תמיד יהיה מחובר למחשב)

לדעתך השיקולים האלו טובים?

מודה על עזרתך
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:03

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר