לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-05-2010, 19:56
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
תושבת רכס מגרון עונה לאורלי וילנאי - אחד המאמרים החזקים שקראתי

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/102/829.html

אורלי,

בשבוע שעבר צפיתי בפעם הראשונה בתוכנית שלך. נדהמתי לגלות את הפנים שלי, אומנם מטושטשות, מדברות אלי בקול לא לי. אני שולחת לך את המכתב הזה לא מתוך עלבון אישי שלי, אלא מתוך רצון להעביר לך מסר רחב יותר כתושבת רכס רמת מגרון.

ביום בו השליחה שלך הגיעה אלינו, חתכתי ירקות למרק. חתכתי בצל למרק של חורף בלי לדעת שאני מצולמת, שוחחתי שיחת אחר צהריים נינוחה בלי לדעת שאני מוקלטת. במאחז שלי, על אדמתי שלי, תוך שאני מארחת בכבוד את המושתלת שלך. מתחזה מול דורשי אמת, מחופשת מול כאלה שליבם ופיהם שווים, מושתלת בין נטועים.
המושתלת שלך באה בסתר, באה תוך רמייה בוטה ושקר. הציגה התעניינות והתרשמות, וכשהפננו את הגב סידרה את המצלמה הנסתרת, שתקלוט טוב יותר. הבתים שאנחנו בונים נמצאים על הקרקע. ההתיישבות שאנחנו מקימים נמצאת על אדמה. חשופה לרוח, גלויה לגשם, פתוחה למבקר ולאורח. אנחנו לא מסתירים דבר בקפל שרוול החולצה, אנחנו מקיימים את הבנייה שלנו בגאון.

אנחנו מחזיקים דרך הקיום הרוחני שלנו; דרך האהבה לאדמה, דרך ראיית החזון, דרך הידבקות לשורשים
הכי עמוקים בנפש שלנו, בהיסטוריה שלנו. אנחנו נושמים את התקווה להחיות את עם ישראל ולחברו לאדמתו, אנחנו צועקים אותה בקולי קלות. אנחנו מקווים להוות מגדלור איתן, המשמיע את הבשורה שהאדמה לוחשת לנו.

הניצול שלך ושל התוכנית שלך, שימוש בנוער אידיאליסטי ומסור לרעיונותיו במטרה לגרוף עוד פרסום וכסף הוא ניצול ציני וכמעט אכזרי. במקום להתרשם מההתמסרות, במקום לתעד את ההיאחזות העיקשת; בלי חשמל ומים זורמים, לעיתים בלי קורת גג.

שתולים - אורלי וילנאי צילום: אלדד רפאלי

במקום לסקר נוער שמשקיע את חייו בהצטרפות למסלול הארוך בדרך לגאולתו של עם ישראל, בחרתם אתם להשקיע עוד קצת נכלוליות ורמייה במרדף האינסופי אחרי הרייטינג.

המרדף אחרי כסף ופרסום, הרומס ערכים של נוער המוותר על רמת חיים בסיסית למען רעיונותיו, הוא מרדף המבליט את עוצמת הפער. ההבדל בין החמדנות האנוכית והבלתי נגמרת, מול אידיאולוגיית-חיים המניעה אנשים למסור את נפשם למען ערכיהם. הרמיסה הזאת מדגישה את חוסר היכולת התקשורתית להכיל גדלות של נוער כזה, להבין את עוצמתו.

העורך של ערוץ שבע שאל אותי אם הכתבה הלא-חיובית שלך תגרום לנו לסגת, ולו במעט, מהמקום שלנו. עניתי לו, כמו שאני עונה גם לך, אורלי, מה ששבע פינויים במהלך שנתיים לא עשו, מה ששני חורפים ספוגי רוח וחסרי תנור לא השיגו, מה שעוינות של גורמים מסוימים בימין לא הצליחו, כך גם הכתבה שלך לא תכופף אותנו ולו במעט. אנחנו גאים, אנחנו עומדים, ולמרות שעברנו את השמצות הכתבה שלך לפני שבוע, ולמרות שעברנו את פינוי האחרון רק אתמול- אנחנו מתקיימים כאן, על אדמתנו, נטועים בה.

נטועים ולעולם לא שתולים.

תירא-אל כהן
__________________________________________________ _______________________

זהו בדיוק ההבדל בין ציונות לבין ציניות, בין אהבת המולדת לסגידה לרייטינג , בין תרבות של אמת לתרבות של שקר בין עשייה שהיא מתוך אהבה לארץ הזו ולעם הזה לבין עשייה שהיא מתוך שנאה ו(אולי) אהבה למר מרוז. במדינה נורמלית אחרי כזה "תחקיר" ואורלי וילנאי פדרבוש מרוז הייתה צריכה להתבייש לצאת מהבית עד שהיחיד שהיה מקבל אותה אל חיקו היה אנס הבית, עזרא נאווי, שהופיע ב"תחקיר" כמומחה לנוער...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-05-2010, 21:18
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "תושבת רכס מגרון עונה לאורלי וילנאי - אחד המאמרים החזקים שקראתי"

נוער הגבעות, וכדאי שיזכרו זאת כל משמיציו, הוא נוער שמוותר על בילויים, על סרטים, על טיולים, למען יישוב הארץ. אני לא מדבר על אותם אלה שבאים כשיש בלאגאן( אני לא מתכוון לאלה שבאים כשיש פינוי אלא לאלה שבאים במיוחד כדי לזרוק אבנים וכו') ואחרי זה חוזרים הביתה. אני מדבר על אלה שנשארים במאחזים במשך לילות כימים, הורסים להם והם חוזרים הורסים להם והם חוזרים בעקשנות. בשביל מה? בשביל האידאל של יישוב הארץ. אז נכון, יש בעיות, כמו "תג מחיר" וכו' אבל כדאי לכל המשמיצים לזכור: מדובר בנוער שמקריב המון למען האידאל. אז גם אם אתם לא מסכימים למעשיו, תנו כבוד לאלה שגם בזמנים ציניים כמו היום עוד נשארו נאמנים לערכיהם.
ישן 06-05-2010, 00:12
  Bimler Bimler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב ""נוער הגבעות, וכדאי שיזכרו..."

ואתה לא מאמין שזה סימפטום לפנאטיות מסוכנת?

תושבי מדינות מתוקנות נלחמים בדרך כלל בעבור הדברים עליהם הפלג הקיצוני הזה מוותר עליהם: הם נלחמים בעבור החירות והחופש המגולמים היטב בתרבות הפנאי המערבית אשר מהווה מרכיב עיקרי באורח חייהם; לא בעבור ערכים מופשטים שניתנם לפרשנות קיצונית ותוך כדי ויתור על החירויות הבסיסיות שמעניקה המדינה מתוקף זלזול בהם.

מה זה יישוב הארץ? למה ליישב כל גבעה רמה בארץ? למה לא לחזק את גושי ההתיישבות הגדולים כך שבעזרת הבנייה המחודשת הגושים הללו יתחברו ליישובים המצויים מאחורי קווי 67' ובכך יסתם הגולל על אפשרות פינויים העתידית במו"מ? הרי הסיבה שההתיישבות ביו"ש אינה ראציונלית היא מפני שעדר שלם של פנאטים מכוון שם את העניינים על בסיס אמוציות ולא היגיון. "נוער הגבעות" הוא סימפטום לשטחיות הדיון בעתיד יו"ש במחנה הימין כולו ומהווה סמל להשתלטות הפנאטים צרי האופקים על ההכוונה העתידית של תנועת ההתיישבות בשטחים אלו.

לפלגים קיצוניים מעין אלה, אין ולא ראוי שיהיה כל כבוד או הערכה.
ישן 08-05-2010, 19:26
  Bimler Bimler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "גם בתקופת המנדט היה פה שלטון חוקי"

נו, וזה אמור לשנות משהו באופן כזה או אחר?

אתה לא חושב שיש הבדל בין מצב בו שלטון זר השולט במיעוט בעל שאיפות לאומיות ולאחרון יש מגוון דרכי פעולה אפשריות להבטחת הכרה כלל עולמית עתידית בו, לבין מצב בו המיעוט בעל השאיפות הלאומיות הפך לעצמאי (במידה מסוימת) ובעל שלטון עצמי כך שבכדי לבסס עצמו ככזה עליו לנקוט בפעולות מסומות? לא אמור להתחולל שינוי כלשהו במדיניות, או שמא תמורות היסטוריות המשנות מצב תודעתי של חברה שלמה אינן רלוונטיות?

הרי המשך ההתיישבות "על כל גבעה רמה" יגרור מצב בו לא תיתכן הפרדה ואז או שתהיה כאן מדינה דו לאומית, או שמדינת ישראל תיאלץ לבצע פה טרנספר. בהתחשב בעובדה שאני לא רואה מצב בו האפשרות השנייה אכן תתהווה, גם לא במחיר של איבוד הזהות היהודית של מדינת ישראל, אני בטוח שהאפשרות הראשונה היא האפשרית יותר. על כן, יש למנוע אותה ע"י הפרדה.

כאן מדובר על היגיון פשוט, דוגמאות היסטוריות מתקופות שונות אינן רלוונטיות הגם שבמקרה זה אין בהן להוכיח דבר.
ישן 08-05-2010, 23:57
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Bimler שמתחילה ב "כפי שכתבו לך כאן, המציאות..."

אבל זה בדיוק המצב. אנחנו חייבים לקבוע עובדות בשטח מכיוון שכשתבוא הפרדה בין שני הלאומים הגרים בשטח הזה, אנחנו חייבים להחזיק בכמה שיותר שטח.

איזו הפרדה, שואל אתה? הרי יהודים וערבים לא יוכלו לשבת ביחד. וגם אם תיסוג מכל השטחים, עדיין תיתקע עם מליון ומעלה ערבים בתוך השטח שלך, שגם להם יש שאיפות לאומיות מסוג כזה או אחר. מכאן, שכל פיתרון יהיה חייב לכלול היפרדות מכלל הערבים הגרים בתוכנו, מה שאומר שאתה חייב לקבוע עובדות בשטח. אגב, אני מתכוון גם לגליל, גם לנגב וגם לשטחים. מבחינתי הם היינו הך.

ישן 09-05-2010, 00:05
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
הרבה יותר פשוט מכך-יש צורך לסכל כל מציאות שתאפשר מצג שווא של הסכם בר קיימה
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אבל זה בדיוק המצב. אנחנו..."

מאחר וכולנו יודעים שהסכם כזה ("צריבת מציאות בשטח") יהוה מקפצה הלאה בתוכנית השלבים. אם יש לקח שאמור יה להלמד מהסכם אוסלו השערוריתי, זה שקביעת מציאות על הנייר לעולם לא תוכל לגרור אחריה מציאות דומה בפועל. אסור להגיע שוב למצב שבו יהיה מעשי לממשלה זו או אחרת, חלשה או סתם מושחתת, להצליח ולהכניס בדרך האחורית, על גגות מיצובישים או תקציבי ישיבות, עוד "הסכם אוסלו", או מה שהיה אמור להיות קמפ דיויד ופוצץ בידי ערפת הפירומן (תודה לאל שלפעמים מולך פושע חמום מוח, ולא פושע עם מוח...).

בעוד שמן הצד הערבי יש סיבה טובה לרצות הסכמים אלה או אחרים (לפחות היותר חכמים שם רוצים, ושוב - למזלינו יש שם מספיק פירומנים בשביל לפוצץ הסכמים כאלה עוד לפני שנולדים), עבור הישראלים החתירה האווילית ל"הבנות/הסכמים" מקורה במה שבני בגין כינה בשנת 2000 "הכמיהה לשקט, ואם לא שקט אז כאילו שקט, ואם לא כאילו שקט אז סיכוי קטן לשקט, אבל העיקר התקווה שבסוף הדרך יש סיכוי תאורטי לשקט" (כמובן שזה במילים שלי, הציטוט המלא ב"סיפור עצוב"). האמת העצובה היא שלאחר הרעלת הדם המכונה "הסכם אוסלו" אין לישראל מצד אחד אפשרות מעשית לקבל ריפוי סביר מהקדחת הפלצטינית מן הצד האחד, ומן הצד השני ברור שהמחלה יכולה להחמיר. הפתרון? אין פתרון, אבל מה שבטוח הוא שהסכם יזום לא יהיה פתרון טוב יותר מהאין פתרון בכלל.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:24

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר