לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-05-2010, 21:06
  DivineTurtle DivineTurtle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.07
מ"כ לוחם סופח למז"י, מה עושים?

קודם כל אני אציג את עצמי,
קוראים לי מורן ואני לוחם, מפקד מחטיבת גבעתי.
עברתי הכשרה מלאה כלוחם, יצאתי למ"כים מוקדם, סיימתי את הקורס וסופחתי למז"י.
הציונים שלי גבוהים גם מהגדוד וגם מביסל"ח, יש לי חוו"דים מצויינים, הייתי אמור לצאת למ"כים, לחזור ל4 חודשים ולצאת לקצונה.
כמובן שמרגע שסיפחו אותי למז"י חלומותי נגוזו וכך גם תיקוותיו של המג"ד שלי לשעבר.

בכל אופן, ניסיתי להלחם במערכת לחזור להיות לוחם לא עזר.
אז כרגע אני במז"י, בקרוב יהפוך להיות מדריך בבית ספר לנהיגה מבצעית.
לא רוצה לעשות את זה, זה לא מעניין אותי, לא מרגיש שזה המקום בשבילי ואני מוכן ורוצה לעשות הרבה יותר.

אני רוצה להגיע למקום טוב יותר, אני יודע שלחזור לגדוד אני כבר לא אחזור (היות וגם קצינת השלישות וגם המג"ד ניסו - בקיצור, אבוד)
שמעתי על יחידת יפתח שאני לא אפרט עליה מי שמכיר - מכיר.
אני יודע שהשירות בה הוא משמעותי ומעניין, אני רוצה מאוד להגיע אליה ואני לא יודע כיצד, יש לי את החוו"דים והמוטיבציה.
איך אני עושה את זה?
ואם לא לשם, אז איך אני מגיע ליחידה עם שירות מעניין אחר?

לא מעניין אותי הת"ש ולא אכפת לי לעבוד קשה, העיקר שאני ארגיש שאני עושה משהו חשוב ושיעניין אותי.
אגב, הפז"מ שלי באזור השנה וחודשיים (מרץ 09).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-05-2010, 21:15

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "ניסית לדבר עם המפקדים שלך..."

ניסיתי גם ניסיתי.
המפקד ביה"ס לנהיגה מבצעית הוא בן אדם אטום למדי שלא מוכן לשמוע ולא אכפת לו.
דיברתי איתו על זה ובסיכום השיחה הוא אמר לי, ואני מצוטט: "על הזין שלי" (הבחור עונד שני פלאפלים על כל אחת מכתפיו)
ז"א שאין עם מי לדבר..
אני בהחלט אגיש טופס 55 אבל עד כמה שאני יודע הוא צריך לעבור אישור אצל המפקד והוא לא יאשר אותו לעולם.
הוא רוצה וצריך אנשים.
למיטב הבנתי עם כל האנשים בבסיס (החל ממדריכים לנגדים וקצינים) שמשרתים תחתיו, יש לו קשרים וויטמין P מפה ועד הודעה חדשה במז"י ויש לו השפעה ישירה להיכן אני ישובץ במז"י גם אם אני אצליח לצאת.
האיום הוא תמיד "אם תעצבן אותי מספיק ותצליח לצאת, אני אשבץ אותך באוגמר 80 או בחטיבת הבקעה" (וזה גם ציטוט, אם כי לא מילה במילה אבל הוא אמר את זה בבירור)
יש לו חברים טובים פלאפלים במז"י שודאי שאין לי כח נגדם.

ישן 05-05-2010, 23:13

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי mt999 שמתחילה ב "אתה שואל אותי כמה זמן אני..."

קודם כל אני אתייחס לשאלה כמה זמן אני נמצא במז"י, אני נמצא שם באיזור החודשיים.

לתגובתך mt999, אני לא מעיד על עצמי בהתלהבות יתרה, המג"ד הוא זה שאמר לי שהוא רוצה שאני יצא לקצונה בגדוד, דיברתי איתו פנים אל פנים לאחר שקיבלתי את ההודעה שאני יוצא למז"י. הוא בעצמו שמר איתי על קשר זמן מסויים כדי לנסות למשוך אותי חזרה לגדוד.
ההחלטה אם להחזיר אותי לגדוד או לא היא אכן שלו, כל ענייני האסים והג'וקרים, והוא בחר להשאיר אותי ולקחת אחרים. הוא היה בטוח שאני אשאר מודרך ואחזור לאחר תקופה של ארבעה עד שמונה חודשים בביסל"ח וכך גם היה אמור לקרות, אך התגלגלו העניינים ולבסוף הוציאו אותי למז"י.

הדברים שאני אומר כאן הם נכונים, אין לי שום אינטרס ליפות או להקצין את הדברים, אני באמת מחפש פיתרון ולא תגובות המטילות ספק בדברים שאני אומר. את התשומת לב, תודה רבה, אני אלך לחפש במקום אחר במקום בפורום.

ישן 06-05-2010, 20:44
צלמית המשתמש של Zed3
  Zed3 Zed3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.11.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי DivineTurtle שמתחילה ב "קיצור תקוע בשיבוץ הנוכחי שלי..."

שמע, כתבתי את זה פה כבר כמה פעמים, שיבוצים זו בעיה.
היחידות מחוייבות לתת הקצאות להמון יחידות שונות ולכן כל הבטחה שהיא (ג'וקרים, אסים, נסיכים, או כל הנפצה אחרת) היא חסרת משמעות.
מה שכן, לרוב ניתן להגיע לאיזה הסדר. מחזור, שניים, שלושה.
עם מי להגיע להסדר ואיך?
טוב, זו שאלת השאלות.
בגדול, לעשות בלאגן, בכל קנה מידה כלשהו (גם להתבכיין לשלישות/חיילים אחרים) לא יוביל אותך לשום מקום.
סא"לים, ושאר ירקות גם לא.
מה אולי?
סיכום (כתוב) עם מח"ט (וגם אז, אפילו לעבדך הנאמן יש סיפורים קורעי לב).
סיכום (כתוב) עם מפקד היחידה שלך שיעשו כל מה שאפשר לבצע רוטציה.

בגדול, כמה קשה וכואב שזה אולי נשמע, להתחיל להפנים את המציאות.
זה הצבא, מה לעשות. נסה להפיק את המיטב במקום בו אתה נמצא. זה אולי נשמע לך שקל לי לכתוב את זה, אבל האמן לי, שהייתי במצבים הרבה יותר גרועים ממך, והנה, שרדתי כדי לספר.

ישן 08-05-2010, 01:46
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי DivineTurtle שמתחילה ב "אז אני צריך לשתוק ולהיות חלק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DivineTurtle
אני בכלל לא מבין למה נותנים בצה"ל לחיילים הכי טובים שלהם (כי כאלה הם האנשים ששולחים לפיקוד) להשתבץ במז"י.

כי צריך אנשים טובים גם במז"י.
אתה חוזר ואומר שאתה רוצה לעשות משהו משמעותי ולתרום. אם המערכת לא הייתה חושב שאתה תתרום בתפקיד שלך, לא היו שמים אותך שם.
אני מבין את התסכול שלך, אבל אם תשמור על מוטיבציה גבוהה, הסיכויים שלך להנות מהשירות שלך, איך שהוא לא יתגלגל, גבוהים בהרבה, מאשר אם תהיה עסוק בלחשוב שפיספסו אותך.
אני יכול להגיד לך מנסיון, שגם פקיד מעולה וחדור מוטיבציה יכול לשנות את פני המקום בו הוא נמצא, ולתרום המון.

ישן 08-05-2010, 11:16
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי DivineTurtle שמתחילה ב ""אם המערכת לא הייתה חושב שאתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DivineTurtle
איך צה"ל מרשה לעצמו לקחת לוחמים מהקו ושם אותם בג'וב שכמעט כל אחד אחר יכל לעשות.

תשמע חביבי, אין לי מטרה להתווכח איתך, אבל בתור מי שטוען שהוא רוצה להיות מפקד בצה"ל, ותיכנן גם לצאת לקק"צ, יש לך בעיה רצינית בראייה מערכתית.
הצבא "מרשה לעצמו" לעשות את זה, כי זה מה שהוא צריך לעשות כדי לתפקד כמו שצריך.
אני לא רוצה להוריד פה לאף אחד את מוטיבציית ה"קרבי זה הכי, אחי", אבל גם את תפקיד החפ"ש בגדוד כמעט "כל אחד יכול לעשות". לא צריך להיות איזה פנומן בשביל זה. מהדברים שלך זה נשמע כאילו מינימום שלפו את המח"ט שלך מהתפקיד, ושלחו אותו להיות מדריך נהיגה.
ההסדרים שיש בין החטיבות למז"י, חיוניים לתפקודו התקין של מז"י, ותפקודו התקין של מז"י חיוני לתפקודו התקין של הצבא. אתה צריך לענות לעצמך, האם אתה לא מרוצה מעצם המשוואה הזאת, או מהצד של המשוואה בו אתה נפלת.

ישן 08-05-2010, 12:38
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
לדעתי אתה טועה בהסתכלות שלך על המצב
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי DivineTurtle שמתחילה ב ""אם המערכת לא הייתה חושב שאתה..."

נכון שסיימת קמ"כ והלך לך טוב והכל בסדר.אבל במקום להיות ילד בחשיבה שלך ולהסתכל על איך דפקו אותך,תשלים עם המציאות ותהיה אדם ריאלי ובוגר.לא תמיד כל מה שרצינו קיבלנו,ולא תמיד העבודה הקשה משתלמת במקרה של צה"ל.אבל מצד שני,אתה יכול להסתכל עכשיו על עצמך,ולהגיד אני יכול להצליח בתפקיד החדש שלי ואפילו לאהוב אותו אם לא תבוא בגישה כ"כ שלילית מלכתחילה.יהיו אנשים שלא תאהב שם כי הם עשו פחות ממך בשירות שלהם,אבל אתה משהו אחר.תבוא ממקום של לשנות,להצליח,ולרצות לעשות את הדברים על הצד הטוב ביותר.מבטיח לך שהכל יראה אחרת.מאידך נצל את המישורים האחרים כגון ראיונות וטפסי 55 כדי לשנות שיבוץ.לפעמים מעז יצא מתוק.כמה שזה נראה רע עכשיו ומשביז תזכור שהכל זה מלמעלה ואם דברים קורים אז הם היו צריכים לקרות.

בהצלחה!

ישן 08-05-2010, 13:43

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי DivineTurtle שמתחילה ב "מ"כ לוחם סופח למז"י, מה עושים?"

לbenny.zhit
יחי ההבדל בין לוחם שהגיע לג'וב לבין לוחמים שנמצאים בקו.
לוחמים - חסר.
ג'ובניקים - לא.
עניין של "כל אחד יכול להיות בגדודים" ודאי, אבל למעטים יחסית יש מוטיבציה.
ראיה מערכתית? אז בראיה מערכתית מכשירים חבר'ה עם פרופיל נמוך שיש להם מוטיבציה להיות מורי נהיגה לשטח ומשאירים את הלוחמים כלוחמים בין אם כמ"כים או בין כחפ"שים.
בראיה מערכתית לא מכשירים לוחמים ומ"כים בסכום שמגיע לאלפי ועשרות אלפי שקלים בהכשרה לחייל ואז שולחים אותו להיות מורה לנהיגה.
אל תדבר איתי על ראיה מערכתית פה כי זה שטויות במיץ.
עם כל הכבוד לראיה המערכתית כאן היא לוקה בחסר ובתוך כל הראיה המערכתית הזו, אגב, קיים גם בן אדם.
מה שעונה לך על השאלה, שאני לא מרוצה לא מהמשוואה ולא מהצד בו נפלתי, כך או כך אין בהצבה הזו היגיון של ממש.

לagent_amos
אני לא מחפש איך דפקו אותי, אבל אני בהחלט תוהה על קנקנה של ההחלטה הזו ומנסה לשנות את ההצבה שלי.
אל תנסה להקניט אותי ב"אתה ילד קטן" כי זה בולשיט. אני אדם בוגר שהשקיע מאמצים רבים בלהיות לוחם טוב ובמקום להגיד "נתנו לי חרא שיבוץ אבל ככה זה צה"ל אז אני אשתוק ואשאר כאן" אני מנסה להגיע למקום אחר בו אני ארגיש שאני ממצה את הקישורים שלי - ואם אני אוכל לנצל את ההכשרה שעשיתי במשך שנה כדי שלא ארגיש שהלכה לטימיון ובזבזתי שנה על פארש - אדרבה.

ישן 08-05-2010, 14:35
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
ההכשרה שלך לא הלכה לטימיון
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי DivineTurtle שמתחילה ב "לbenny.zhit יחי ההבדל בין..."

אחד החברים היותר טובים שלי,היום קצין במל"י חונך במו"ס,והיה מצטיין טירונות וקורס מ"כים.אתה יודע מה גם לו נשבר בזמן האחרון מהיחס המחפיר.אבל הוא נותן הכול בתפקיד שלו,ועושה את הכל בצורה הטובה ביותר.לפעמים צריך להשלים עם המציאות שהיא לא קלה,בתכל'ס הסיכויים שתצא משם הם נמוכים,כי כמו שכבר נכתב המפקד בית ספר הוא בונקר רציני.תעשה את החושבים שלך,מבחינת צה"ל המקום שבו תמצה את עצמך בצורה הטובה ביותר הוא במל"י,ושם הוא חושב שהוא ירוויח מדריך ברמה גבוהה.זה שאתה רוצה לרוץ להסתער ולפסטן זה סבבה גם אני אוהב את מה שאני עושה וזה חשוב לי.מצד שני,יש גורם ענקי שנקרא צה"ל ובתוכו זרוע היבשה והם מחליטים שורה תחתונה איפה אתה תהיה.להלחם במערכת זה לפעמים חסר סיכוי,אבל עצם הניסיון שווה לדעת.מה שכן אל תפתח ציפיות יתר על המידה,וגם אם הצלחת לצאת משם תהיה סמל בקרקל או בגדס"ר הבדואי והסיכוי גבוה כי יש שם מצוקת כ"א.תחשוב טוב אלא אם יש לך פרוטקציות,אם הצלחת לצאת מדבר אחד יתקעו אותך באחר.ועוד משהו זה כישורים ולא קישורים (כי אם היו לך כאלה לא היית עכשיו משובץ במל"י).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:47

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר