לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-05-2010, 13:52
  דוד4848 דוד4848 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.10
קורסים בטכני (זקוק למידע)

שלום לכם, אני דוד, סיימתי את מסלול העתודה הטכנולוגית (י"ג,י"ד אלקטרוניקה) ואני מתגייס ב-23 לחודש. אני יודע שיש כבר המון אשכולים העוסקים בקורסים של הטכני, אבל קראתי כל כך הרבה תגובות סותרות ומגוונות שזה לא עשה לי סדר בראש.
אז ככה, קודם כל השאיפות שלי הן להתקבל לדרג ד' או לאבנט כחול.
אני רוצה להמנע מלעשות חצאיים ולקבל חמשוש"ים עם סגירת שבת מדי פעם.
שאלות:
1) כאשר עושים את הפילוג לקורסים מתחשבים בציונים שיש לי מהדיפלומה של הנדסאי? האם זה יכול לשפר את הסיכויים שאני אתקבל למשהו שאני בוחר?.
2) הבנתי שדרג ד' מיועד לאנשים עם בעיות פרופיל או ת"ש, יש לי בכל זאת סיכוי להתקבל בגלל ציונים גבוהיים? בגלל שאני גר בצפון אני יכול לקבל חמשוש"ים בתפקידים שמוגדרים כיומיות?.
3) סיימתי קורס CCNA במכללה שלמדתי (בלי מבחן חיצוני) שזה אמור לעזור לי להתקבל לאבנט כחול, יש שם יציאות יותר טובות מחצאיים?
4) כשמתחילים קורס, כבר יודעים לאיזה בסיס הולכים, או שזה נקבע רק בסוף הקורס?
5) אם עושים חצאיים זה נכון שמקבלים איזה 2 אפטרים במשך 11 הימים?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-05-2010, 15:36

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Bar7x שמתחילה ב "11/3 זה ביטוי מוטעה,בד"כ יש..."

אמרו לי שהטירונות רוב הסיכויים אני אעשה בטכני (למרות שאמור להיות סיכוי קטן שישלכו אותי לעובדה, אבל אני גר בצפון אז אני מקווה שלא).
משהו יכול לספר לי על הטירונות 02 של הטכני? זה אמור להיות איזה חודש, אבל הבחורות מתגייסות רק שבוע אחרינו ולא שניים כמו שתמיד אמרו לנו, אז או שהן יעשו 3 שבועות במקום 2 או שאנחנו נעשה 3 במקום 4.
ממה שהבנתי זה די שכונה אבל בכל זאת אין לי מושג כמעט מה עושים שם, חוץ ממטווחים.
משהו יכול לספר קצת מה עושים שם? איפה ישנים, אם כדאי לי לקחת איתי איזה משהו שיועיל לי (סדין,כרית,מעיל,פנס...), ויציאות הבנתי שאני אסגור פעם אחת בבסיס, כשיוצאים זה חמשוש"ים או שוש"ים? ולגבי אפטרים אני מניח שאין מין הסתם...

נ.ב: אני הולך לבקו"ם בטבריה ביום ראשון וזה גיוס של עתודאים שסיימו הנדסאי.
ישן 20-05-2010, 20:45
  Bar7x Bar7x אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.01.10
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי דוד4848 שמתחילה ב "אמרו לי שהטירונות רוב..."

לגבי הטירונות בטכני
אם אתה מתגייס ב23,אתה תגיע לפלוגת וולקן,פלוגה ששייכת למגל(מערך המ"כים של צה"ל) מה שאומר שיהיו לך מפקדים טובים.
כמו שכבר ציינתי,אני מכיר אישית את כל המפקדים של הפלוגה והם מדהימים,אין לך מה לדאוג.
הטירונות היא שלושה וחצי שבועות,שבהם אתה תסגור שבת אחת ותצא שו"שים בשאר הפעמים.
יהיו לך שני ימי מטווחים בהפרש של שבוע בערך.
ישנים בחדרים,אל תצפה למלון חמישה כוכבים אבל עצם העובדה שיש לך ארבעה קירות ותקרה זה כבר הישג,אז תעריך.
תביא איתך כרית שמיכה ומצעים,זה באסה לסחוב אבל חבל שתיתקע בלי לשבוע שלם.
אל תבוא בגישה של "זה די שכונה" כי זה לא,מי שעושה שכונה אוכל אותה,אם אתה רוצה דוגמא,מישהו במחזור שלי ניסה להיות ליצן,הוא סגר 28(הוא לא יצא כל הטירונות,ועוד כמה ימים אחריה).
פשוט תקשיב למפקדים שלך,אל תאחר ותבוא אליהם אם יש לך בעיה,אם אתה חייל טוב הם יהפכו עולמות בשביל לפתור לך אותה.
במהלך הטירונות אתה תעבור שיעורי נשק,"שיעורי חיילות" בוא נגיד,שבהם תלמד על רוח צה"ל,דרגות,שיעור שבועה וכו'.
סה"כ אני נורא נהניתי בטירונות שלי שם,אם תצטרך עוד משהו תגיד.
בכל מקרה,אני אראה אותך שם ביום ראשון,אתה בטח תהיה זה עם הפה הפעור,אתה ושאר הפלוגה שלך שתכיר בקרוב:}
ישן 21-05-2010, 07:22
  giladiaf giladiaf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.05.10
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי oz1990 שמתחילה ב "אחי גם אני מתגייס יום ראשון....."

היי דוד אני כרגע קורסיסט בטכני אני ישמח לעזור לך בשאלות שלך כי אף אחד לא עזר לי ואי אפשר לסמוך ממש על מה שאומרים לך בטכני כי הרוב זה שמועות אז ככה, בטכני יש 3 קורסים שהם נחשבים להכי טובים קרן אור אבנט כחול ודרג ד אני יודע שלגיוס שלך יפתח אבנט כחול 100%, עכשיו אתה תעשה טירונות בטכני או בעובדה אבל זה לא משנה כי כולם חוזרים לטכני אחרי שתסיים טירונות אתה תגיע לשבוע מיונים ואתה בשבוע הזה צריך לחפור לכולם שאת רוצה אבנט או דרג ד תחפור לכולם גם בראיון האישי וגם עם המפקדים האישיים שלך, תשתמש בכל מה שיש לך תסביר את כל מה שלמדתה ותשכנע אותם שאתה מתאים לרמה של המקצועות האלה, אם יש למשהו שאלות על הטכני יציאות תנאים... אפשר לשאול בכיף
ישן 21-05-2010, 17:10
  giladiaf giladiaf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.05.10
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי דוד4848 שמתחילה ב "אני מאד מעריך את העזרה שאתה..."

אוקי בטירונות יש 2 פלוגות ארד ווולקן, ארד יושנים בקרווילות ווולקן יושנים בהילטון של הטירונים. יהיו איתך בחדר או 10 או 8 איש ואתה תצא שושים ותסגור שבת אחת חובה עדיף תתנהג טוב בטירונות ותבקש המלצה מהמפקד שלך לקורס טוב
אחרי הטירונות אתה תחזור לשבוע המיונים (אם יהיה לך מזל יהיה לך הפסקה של כמה ימים בבית ביין הטירונות לשבוע המיונים אבל זה לא תמיד קורה) בשבוע הזה אתה לא תעשה יותר מדיי יהיו לך המון שעות מתות.. את כל אלו שהיו איתך בטירונות יחלקו למיונים שונים וכל מיון יישן בחדרים שונים בהילטונים. בשבוע הזה יהיו לך מבחנים פסיכוטכנים מבחן אנגלית ומבחן אלקטרוניקה(אם אתה במיון של אלקטרוניקה) כל המבחנים קלים חוץ מהאלקטרוניקה שהוא ממש קשה יהיה לך גם ראיון אישי אם אחד מהסגל תרשים אותו מאוד ותגיד לו לאן אתה מכוון. אחרי שבוע המיונים אתה תצא חמשוש ותחזור בראשון
בראשון יגידו לך איזה קורס אתה ותתחיל אותו. עכשיו החיים כקורסיסטים הם ככה אתה בא בראשון לומד עד חמישי שבחמישי יש לך מבחן אם עברת אותו ,שזה לא קשה, אתה יוצא חמשוש (רק אם אתה לא סוגר שבת) אם נכשלת את עושה מבחן חוזר בשישי. אתה לומד מ8 עד 5 עם הפסקות כמובן, אם אתה מגיע לקורס טוב אז החומר קשה ואם אתה מגיע לקורס טוב גם תיהיה משמעת חזקה את תתכונן. בקשר לשבתות בטכני יש כוננות א וכוננות ב אם אומרים לך בתחילת השבוע שהקורס נכנס לכוננות א או ב תדע שאתה סוגר שבת 100%, כוננות א זה שבוע הרעם כלומר שבוע של תורנויות או שמירות או מטבח או עבודות רסר בשבוע הרעם לא לומדים עושים רק טורניות. כוננות ב זה שהקורס בכוננות שאם יקרה משהו בחיפה מקפיצים אותכם לשמה אתה לומד כרגיל ורק ב7 יש מסדר של כוננות ב וזהו. עכשיו שתבין לכל קורס גם אם הוא חודש חייב שיהיה פעם אחת כוננות א ופעם אחת כוננות ב וכוננות ב יכלה להיות המון פעמים וכוננות א יכלה להיות רק פעם אחת בקיצור תתכונן לזה שאתה בחודש סוגר לפחות שבת אחת או 2

נערך לאחרונה ע"י giladiaf בתאריך 21-05-2010 בשעה 17:13.
ישן 22-05-2010, 11:35
  Bar7x Bar7x אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.01.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דוד4848 שמתחילה ב "קורסים בטכני (זקוק למידע)"

בקשר לטירונות מה שכתבת זה בולשיט.
המגורים מתחלקים בצורה כזאת:
כשיש בנות בטירונות,הן ישנות בהילטון והבנים בווילות.
עקרונית,ההילטון שייך לפלוגת ארד והווילות לוולקן.
בקשר לקורסים,אין טעם לשאול את המ"כים מהטירונות שאלות לגבי זה כי הם לא מבינים בזה,זה לא קשור אליהם והם לא באמת שייכים לחיל האוויר.

בקורס,הבנים עושים 11-3 פלס,סוגרים שבת ואז יוצאים חמשוש.
פעם יגידו לך שאתה סוגר בגלל כוננות א',פעם בגלל כוננות ב', הגנ"ש ועוד כל מיני שטויות.
בשעות הפנאי בקורס אתה חופשי לעשות מה שבא לך,לשבת בשקם,עם חברים,לנגן,לראות טלוויזיה במועדון וכו'.
אין מקלחות ושירותים בחדרים,יש מקלחות ושירותים בכל קומה בהילטון,ולא,אין ווילונות במקלחת.

ההילטונים אולי נראים ממש מגניב והרבה יותר טובים מהווילות,אבל תאמין לי שזה לא ככה,הווילות הרבה יותר נוחות והרבה יותר קל לנקות שם מאשר בהילטון(שבו מנקים פעמיים ביום,שוטפים אני מתכוון)

אם יש לך עוד שאלות,בעיקר על הטירונות אני אשמח לעזור לך.
ישן 02-06-2010, 08:48
  DarkWing108 DarkWing108 אינו מחובר  
מנהל פורום אנימה ומאנגה | The Bob

חבר מתאריך: 20.12.01
אני אנסה לענות על כמה שיותר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דוד4848 שמתחילה ב "קורסים בטכני (זקוק למידע)"

1. כשאתה מגיע למיון, לא ממש מתייחסים לציונים שלך, אלא יותר לעובדה שעשית יג,יד'.
זה נחשב טוב יותר מאשר מישהו שרק סיים יב'.
2.לגבי החלק הראשון של השאלה, אני לא שמעתי על דבר כזה.
לגבי החלק השני, מקום המגורים שלך לא משנה, בוחרים שיבוץ לפי צורך.
3.סחטיין על הCCNA, רק שבלי תעודה זה לא יעזור הרבה, מה שכן אם תתקבל לקורס הוא יהיה לך קל יותר. ב90% מהבסיסים הציאות הן או 11/3 או כל שבת שניה, היציאות שלי היו כל שבת שניה עם אפטרים באמצע. תתרגל לרעיון, חבל שתתאכזב רק בגלל היציאות, המקצוע עצמו מעניין מאוד.
4. רק בשבועיים האחרונים בד"כ יש את המיון. מביאים לך לבחור שלוש/חמש אופציות, בד"כ אתה תקבל אחת מהן. בד"כ אבל נוצר מצב שיש בסיסים שאף אחד לא בחר (כי כולם פלצנים שבורחים קריה או צריפים) ואז מחלקים חלק מהחיילים בין הבסיסים שלא נבחרו.
5. לרוב זה נכון.

ישן 05-06-2010, 13:40

סיימתי עכשיו את השבוע השני של הטירונות (בטכני), יש לי עוד שבוע שלם להיות שם, אחרי זה טקס השבעה ביום ראשון ואז איזה יום אחד יותר להחזרת ציוד או משהו.
אני עכשיו במחזור ההנדסאים, משהו יודע בערך מה יהיה לי אחרי שאני מסיים את הטירונות? ישר מיונים לקורסים, או שאני אקבל איזה רחמשו"ש או משהו?
תמיד אמרו לי שיש שבוע של מיונים, אבל אם מסיימים את הטירונות ביום שני או שלישי אז יהיו רק יומיים או שלוש כדי שיציגו לנו את כל הקורסים+מבחנים+ראיון אישי+פילוג, וזה נראה לי זמן מאד קצר כדי לעשות החלטות.
במידה שאני אקבל איזה יום או יומיים חופש הם יורידו לי את זה מה-15 ימי חופש שמגיע לחייל כל שנה?

כל מי שיודע משהו שיגיד בבקשה, שימו לב שאני במחזור הנדסאים, אז פותחים לנו את הקורסים של אלקטרוניקה וחשמל.
ישן 08-06-2010, 11:49
  דובדבנצ'יק דובדבנצ'יק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.06

1. ממש לא. בסופו של דבר כולם שווים והיו אחרי יג' יד' כמוך. ואם לא בכל זאת זה לא משנה.
2. קודם כל לגבי דרג' ד' לא בטוח שזה יהיה אחד מהאופציות שתצטרך לבחור. כל מחזור יש
דרישות לקורסים שונים.
אם הינך מעוניין לעשות חמשושים במקום יומיות אני לא חושב שתיהיה בעיה אם יהיו מגורים
בישבילך בבסיס. זה תצטרך לדבר עם מפקד האישי שלך.
3. רוב המקוצעות בחיל האוויר זה חצאים,אחרכך לאט לאט עם הזמן כשתתקדם בדרגות
היציאות שלך ישתפרו. לגבי אבנט כחול אני לא כזה מבין גדול בזה אבל לדעתי שם זה
חמשושים + מידי פעם לסגור שבת אבל בכל מקרה,אם אתה קרוב לבית אתה תוכל לצאת יומיות
כל עוד אתה מספיק להגיע לבסיס בזמן,ואם זה שווה לך.

4. בדרך כלל לקראת סוף הקורס. אצה אמור לבחור 3 עדיפויות
5. זה נכון לגבי בסיס רמת דוד. ככה שלגבי בסיסים אחרים זה שונה. לכל בסיס ותפקיד יש
הג'ננה משלה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:48

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר