לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-05-2010, 18:35
  G_Zhukov G_Zhukov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.03
ד"ר משה בקר: כבישי המדינה לא ערוכים למתקפת טילים

כמי שהשתתף בתרגיל, מענין לקרוא את הדברים:

כאוס בדרכים: כבישי ישראל לא ערוכים להתקפת טילים

מאת: אלון שן, מערכת וואלה! חדשות
יום רביעי, 28 באפריל 2010, 16:51
לפני מספר שבועות נתקעה מדינת ישראל בפקק ענק בעקבות תרגיל משטרתי. תארו לעצמכם מה יקרה בכבישי ישראל במקרה של התקפת טילים אמיתית. ד"ר משה בקר, מומחה לתעבורה, מציג תחזית שחורה ליום שחור

תגיות: כבישים,תעבורה,תחבורה,טילים,מוכנות העורף

ד"ר משה בקר, מומחה לענייני תחבורה ובטיחות בדרכים, טוען כי במקרה של התקפת טילים על ישראל, שאלת המפתח התעבורתית נעוצה בכמות הטילים בה מדובר. "בדרך כלל, אזרחי המדינה נשארים צמודים למקלטים ולמרחבים הממוגנים בעת מתקפה, ולכן כמות התנועה צפויה להיות יחסית נמוכה", אומר בקר. לדבריו, למרות החוסר בכבישים בישראל, לא צפויה בעיית תנועה לכוחות, שכמובן ילוו ויובוקרו על ידי המשטרה והצבא. "במלחמת לבנון השנייה לא הייתה שום בעיה לכוחות להגיע למוקדים שונים באזור חיפה, כאשר נפלו טילים, וכך גם לרכבי החירום השונים".

ומה במידה שתתרחש מתקפת טילים על איזור גוש דן, כזו שתיצור בהלה ובריחה המונית? "זו כבר בעיה אחרת, אומר בקר ומוסיף כי "אז הכאוס ישלוט, מכיוון שצפיפות של כלי רכב במנוסה גוררת אחריה תנועה שאינה מסודרת. במצב כזה, יש לקוות כי כוחות הביטחון ערוכים בכל הקשור לבקרת הרמזורים וכוח אדם של משטרת התנועה על מנת לנסות ולשלוט במצב ולהזרים את התנועה. מדינת ישראל, בשל הצפיפות הגדולה בכבישים, מזכירה כוס מים מלאה שכל שיש להוסיף לה היא טיפה נוספת על מנת שהכול יגלוש".

כל המאמר:
http://news.walla.co.il/?w=//1668551

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-05-2010, 13:55
  newday newday אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.09
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "אומנם, נוספו כבישים, התשתיות..."

בתרגילים כאלה המשטרה גורמת לעומסים ולא פועלת לשחרר אותם, כך שאין מה להשוות.

הצירים לגוש דן (וגם המשכם וגם אלה שמקבילים לו) הרבה יותר מפותחים. רק לא מזמן נפתח למשל כביש רוחב 431 שהוא ממש מהפכני מהבחינה הזו וזו רק דוגמא אחת.

לא מאמין שכמות כלי הרכב תהיה גדולה משמעותית מיום פקקים ממוצע באיילון בהתחשב בכך שכל יום כמעט כל כלי הרכב יוצאים לכביש ודווקא במצב כזה הזרימה החוצה מגוש דן תהיה מדורגת כי לא כולם בורחים בן רגע והעומסים דווקא יהיו יותר מווסתים כי לא יתנהלו לפי שעות העבודה אלא כל אחד "בזמנו החופשי". בנוסף, אופי התנועה במצב כזה, של "בריחה", הוא בעל אופי שונה ולכן גם יוצר פחות פקקים.

אבל שוב, זו רק דעתי.

אז כמו שאמרתי, לדעתי יש דברים יותר מדאיגים, וגם בתחום התחבורה הרבה יותר מדאיג לדעת אם יש מי שערוך ומסוגל לתת מענה מהיר לשיקום כבישים שנפגעו כתוצאה מנחיתת טילים ורקטות. קשה לי להאמין שמישהו מלבד הצבא מסוגל לתגובה יעילה כזו. אני בספק מאוד אם החברה הלאומית לדרכים (מע"צ החדשה) ערוכים לזה ובוודאי בספק מאוד אם במבחן המציאות יתפקדו. קשה לי לראות את כל קבלני המשנה יוצאים לצירים עם הכלים הכבדים כדי לתקן את הכבישים בזמן מלחמה. הצבא ידאג לתקן בעצמו רק מה שקריטי ללוגיסטיקה שלו ולא יתפנה לשאר.
ישן 08-05-2010, 13:17
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי kipodon שמתחילה ב "למה התכוון המשורר?"

אני רואה את הבעיה בחינוך של האוכלוסיה.
הכאוס יהיה גדול, לפחות בשעות הראשונות, אולם, לדעתי, לאחר התייצבות המצב, תחזור השליטה על צירי התנועה, לכוחות הביטחון,

גם תלוי ברמת הפגיעה בתשתתיות, אם יקרוס גשר בכביש ראשי, יהיה בלגן, אבל עם ישראל מתורגל כבר במצבים כאלו, (ראה החסימות כאשר יש "מצב ביטחוני")

בא לא נשכח שבנוסף למשטרת ישראל (מתנ"א וכו) יזרמו לכבישים גם ניידות של מ.צ.
כיום גם מחלקות שונות בפיקוח העירוני, עוברות הכשרה בהכוונת תנועה.

המגמה היא להכשיר גם מתנדבי אק"מ (לא מתנדבי ית"מ, אלא נוספים) בהכוונת תנועה במצבי חירום,

להגיד שהכל ילך חלק, זה לא נכון, אבל ברגע שיורגש "כוח שולט/מסדר" בכבישים, מהר מאד המצב יהיה בשליטה.

אנחנו מתרגלים תרחישים שונים ומשונים, כדי להקטין את הכאוס.

אני אומר את כל זאת, בתוקף תפקידי כאחראי מערך חירום במשטרת פ"ת.

ישן 11-05-2010, 19:51
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
כלומר...
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "כלומר?"

ראשית הכותרת, משום מה (ואולי זה רק אני) על פי כותרת שכזו עוד ניתן לחשוב שמדובר על כך שכבישי ישראל "לא יידעו " להתמודד עם פגיעות טילים כשהכוונה היא לפגיעות פיזיות באספלט...פשוטו כמשמעו...
אני מודה (ושוב, אולי זה רק אני) שהדבר היחידי שגרם לי להכנס לקישור היתה הכותרת הזו!
לתומי חשבתי שיש כאן איזה שהוא גילוי , משהו בסגנון של ידיעה שתחשוף שכבישי ישראל נסללו מחמרים או בטכניקה שאמורה להיות עמידה מפני פגיעת טק"ק בהם והנה מתברר שהרעיון לא צלח...בחיי.....
יש שיאמרו שהנה הוכחה לכך שהכותרת הזו מצויינת היות והיא גורמת למי שנתקל בה לסקרנות מספקת ולו לשם כניסה/קריאה של המאמר כולו, השאלה אם זו שיטה/דרך נכונה/מקצועית/מכובדת מבחינת העיתונאי המפרסם...
מעבר לכך, התוכן עצמו אפעס...מה כאן החידוש הגדול בדיוק?...
האם צריך מומחה בעל תואר מכובד שכזה בכדי שיספר ויתאר לקורא ההדיוט לכאורה שכך ייראו פני הדברים?..
זה רציני?...

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 11-05-2010 בשעה 20:02.
ישן 11-05-2010, 18:18
  שלמה רוזן שלמה רוזן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "ד"ר משה בקר: כבישי המדינה לא ערוכים למתקפת טילים"

בואו נדבר על רעידת אדמה לשם שינוי, משהו סדר גודל תורכיה או האיטי. מתקפת טילים תהיה פינוק לעומתה, מערכת הטלפוניה הארצית קורסת, מבנים נופלים על כבישים, תשתיות כבישים וגשרים נהרסות, מי שישאר בחיים בכוחות הביטחון יתקשה מאד (אם בכלל יוכל) לצאת לרחובות, יחידות החילוץ לא תוכלנה לצאת מהבסיסים ויחידות ההצלה במילואים לא יוכלו להגיע לנקודות ההתארגנות.24 השעות הקריטיות יעברו ללא עזרה וזה כאוס.רק חסר ששכנינו יחליטו לעשות מעשה.תאוריית כאוס או לא, זה יכול לקרות.ראיתי תגובה יפה כאן שנשמעה כמו "תזכירו לי מתי היה כאוס לאחר מתקפת טילים" אנשים שחושבים כמוך יושבים בצמתים קריטיים במדינת ישראל ולכן אנו לא מוכנים אפילו למתקפת קסאמים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:47

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר