לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-11-2022, 04:36
  משתמש זכר זיגפריד ששון זיגפריד ששון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.12
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "בהחלט נדיר"

אחרי עשרות שנים עדיין חקוק בזכרוני סרט ( לא צילום) דוקומנטרי בו רואים בקירבה רבה מאד B-17 מתפרק באוויר כאשר פגז נ"מ כבד פוגע בו ישירות מלמטה. כנראה צולם ממפציץ אחר במבנה. לפי הסרט זה קרה לכאורה בעת הפצצה על שדות הנפט בפלויישטי, רומניה. (לכאורה, כיוון שידוע לכולנו שעורכי סרטים לוקחים אירועים מצולמים מאזורים אחרים ומדביקים לנושא הנדון.) ישנו מספר קטן של צילומי סטיל בעת פגיעה במטוסים. (לא מצלמות תותחים). צילומים של מטוסים בדרך למטה לאחר פגיעה באוויר יש בשפע החל ממלחמת העולם הראשונה.

לגבי פצצות הפוגעות במפציץ אחר - זה היה כמובן אחד הסיוטים הגדולים של אלו שהפציצו בלילה למרות שבדרך כלל כל מטוס טס בנפרד ליעד המשותף ושאר התאמות. את הפגיעות אף אחד לא ראה מלבד להבה גדולה המופיעה פתאום, שאפשר היה גם ליחס לאש נ"מ או מטוס יירוט לילה.

נערך לאחרונה ע"י זיגפריד ששון בתאריך 18-11-2022 בשעה 04:47.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-03-2013, 00:01
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Zimer2 שמתחילה ב "האם המחסנית בתמונה 44 היא..."

מחסנית של 10 כדורים.
בסדיר היו אחת או שתיים כאלו אצל כל ררנטיס"ט, לצורך מילוי תחמישים ועל מנת ליצור הבדל ברור בינן לבין המחסניות הרגילות.
לאחר הסכמי אוסלו וכניסת המשטרה הפלסטינאית לשטחים, היו להם מחסניות כאלו, שמיד הפכו לפריט מבוקש.
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 18-11-2022, 13:26
  liorif liorif אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי helpy4 שמתחילה ב "[QUOTE=קרן-אור] "לא כוחות"-..."

ציטוט:
אבל לא לזה התכוונתי - התייחסתי לרמת הנקל של ארהב M16 - לעומת הקאלצ'

לגבי נושא האמינות של פלטפורמת הAR-15 הקלאסית מול הקלשניקוב, מציע לך לקרוא את דבריי בשרשור הבא (ואם לא השתכנעת כמובן לצפות בסרטונים הרלוונטים מבית inrange tv ואחרים ביוטיוב).

https://www.fresh.co.il/vBulletin/s...%EC#post4733649

אם נחזור שנייה לטבילת האש של הנשק בוייטנאם, בקיצור נמרץ, הסיבה למוניטין הגרוע של
M-16 בוויטנאם נעוצה באישיו אחד עיקרי - האבש"ר במקבצי הייצור הראשונים של תחמושת ה556 שנשלחה לחיילים אשר עשו בו שימוש:
קבלני משנה אזרחיים עשו יד אחת עם אגף החימוש של צבא היבשה במטרה לחסוך בעלויות, מה שהוביל לבעיות בלתי נסבלות בתפעול הנשק.
צרף לנ"ל את המחדל הנוסף של אגף החימוש באי-הדפסה נאותה של מדריכים ברורים לתחזוקת הנשק, וכמו כן אגדה אורבנית שצמחה בזמנו לגבי כך שהוא איננו דורש תחזוקה, וקיבלת מתכון לברדק.
מרגע שכל הבעיות הנ"ל תוקנו, החיילים האמריקנים אט אט למדו להעריך אותו מאוד בשל יתרונותיו, ואכן למרבה השמחה והצדק, ברבות השנים תוקן העוול הבלתי מוצדק בעליל בנוגע למוניטין האמינות של הנשק, והוא זכה בסופו של דבר לתהילה הראויה לו, כמובן באופן בלתי נפרד מהאיש אשר אחראי לפלטפורמת הAR-15, יוג'ין סטונר.

תחמושת ה5.56 מסוג M193 הציגה בוייטנאם עדיפות על פני תחמושת ה7.62X39 של הקלשניקוב בכל ההיבטים למעט אחד - יכולת החדירה של מחסות; בצמחייה העבותה של וייטנאם גם זה היה יכול להיות אישיו.
לעומת זאת הבליסטיקה הסופית, המסלול השטוח והדיוק והרתע הקל הרשימו את הסובייטים מספיק על מנת לפתח ולאמץ את תחמושת 5.45 והAK-74.
ישן 20-11-2022, 15:14
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
לא כמויות נמוכות
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי jhonny שמתחילה ב "מעניין סיפור של כמויות נמוכות..."

לפני 15 שנה כתבתי כאן סקירה על העניין הזה. היה פאק באבש"ר שגרם לפיח להיות דביק וקשה שלמעשה התאבן בתוך הקנה והמכלול, ברמה שגם חוטר לא תמיד שיחרר וניקה. חיילים הרוגים נמצאו עם כלי נשק תקועים שנדרש פטיש או סלע כדי לשחרר אותם. הפיתרון היה הוספה של 0.15 גרם קלציום להרכב האבש"ר, יחד עם קמפיין שלם של הדרכה לחיילים כולל חלוקת דפי הדרכה מעוצבים בצורת קומיקס שיהיו מובנים גם לחיילים הכי רדנקים.

אגב לא זכור לי סיפור של לחץ פנימי מופרז (שהוא בכלל סמפטום של עודף אבש"ר ולא חוסר), אם כי זה בהחלט ייתכן כתוצר לוואי של בעיית ההתאבנות שאולי סתמה חלק ממערכת הגזים.

ישן 20-11-2022, 19:45
צלמית המשתמש של helpy4
  משתמש זכר helpy4 helpy4 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.05.11
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "לא כמויות נמוכות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
היה פאק באבש"ר שגרם לפיח להיות דביק וקשה שלמעשה התאבן בתוך הקנה והמכלול, ברמה שגם חוטר לא תמיד שיחרר וניקה. חיילים הרוגים נמצאו עם כלי נשק תקועים שנדרש פטיש או סלע כדי לשחרר אותם..

ראיתי את הסדרה המפורסמת על וייטנאם
יש קטע שמוזכר שם את מה שכתבת על רקע הסרטון הזה (תמונה גם תעביר את התחושה)

טוראי ראשון ג'ון מסגרייב,מפיירמונט, מיזורי
,שהתנדב להצטרף לדיביזיית הנחתים השלישית
,נשלח לאזור הקרבות סביב קון טיין

: "לצפון וייטנאמים היו קלשניקובים .בלתי ניתנים להריסה, תוצרת רוסיה
הנחתים היו צריכים להילחם
עם רובי אם-16 חדשים.שזמן מה היה להם פגם קטלני בתכנון
הם הזדקקו לניקוי תמידי .ולעיתים קרובות נתקעו באמצע חילופי היריות
היינו מעבירים חוטר מס' פעמים באמצע הלחימה.
.הרובים שלהם פעלו, שלנו לא. .האם-16 היה חתיכת חרא
אתה לא יכול לזרוק כדורים על האויב
.ושיהיו יעילים
.הרובה הזה התקלקל כל הזמן"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

, בבוקר של 2 ביולי 1967 החטיבה הראשונה פתחה .במערכה נוספת על השטח צפונית לקון טיין .בקושי שני קילומטר מבסיסם, הם נקלעו למארב .פלוגה אחת חוסלה. כליל זה היה אחד הימים הגרועים ביותר שעברו על חיל הנחתים בוייטנאם 53 הרוגים ו-190 פצועים הוצאו מתוך שדה המערכה. ,34 הרוגים נוספים הושארו מאחור.
כאשר הנחתים פלסו את דרכם חזרה אחרי יומיים ,כדי לאסוף את הגופות, הם גילו שחלק מתו .כי הרובים שלהם נתקעו כאשר האויב התקרב

נערך לאחרונה ע"י helpy4 בתאריך 20-11-2022 בשעה 19:58.
ישן 21-11-2022, 13:18
  liorif liorif אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "אם כל הכבוד לוויטנאם, לכל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ענקנמן
אם כל הכבוד לוויטנאם, לכל אם16 כמעט שחתמתי עליו הייתה כמות לא מבוטלת של מעצורים. לרוב בגלל מחסניות, אבל זה לא הופך את העניין לפחות חמור. מעבר לכך, הפודרה של צוקי עובדה תוך יום-יומיים בלי ניקיון הביאה את הנשק למצב לא שמיש.

לא פחות חמור, אבל מבעיה במחסניות אי אפשר להסיק לגבי כשל אינהרנטי בתכנון של הנשק.
למיטב הבנתי, מחסניות PMAG מודרניות די פתרו את האישיוז "קשורי המחסנית".

חפש את הסרטונים הרלוונטים עליהם דיברתי בשרשור שקישרתי לhelpy4, אין לי זמן או כוח לצרפם.
סרטוני יוטיוב זה אמנם לא מדע, אבל יש איזה קרוב ל20 סרטונים ממגוון ערוצים שנחשבים למהימנים (איאן וקארל מinrange tv, טים מMAC ועוד) אשר הנשק מציג בהם תוצאות מכובדות מאוד במגוון קטגוריות של "מבחני עינויים", כגון בוץ וחול אף עדיפות על הקלשניקוב.
למיטב זכרוני, לקלשניקוב יש עדיפות בתנאי כפור קיצוניים, מים ובמידה וחול נכנס למחסנית והחייל מכניס אותה לנשק, הוא מציג פחות מעצורים מאשר הAR.

בקיצור, לא חושב שהטענה שהעלית קשורה לבעייתיות בתכנון האינהרנטי של הנשק.
ייתכן ומדובר בפריטים שעברו עליהם הרבה "תלאות" בטרם הגיעו לארץ, ייתכן ותחזוקה לקויה של החבר'ה בנשקייה תרמה לכך וכו' וכו'.
אם היה מדובר בבעיה אינהרנטית בתכנון, אז היו רואים את זה גם בסרטונים הנ"ל.

ומשהו קטן לסיום (מהערך בויקי,עם הפנייה לסימוכין):
https://en.wikipedia.org/wiki/M16_r....nytimes.com-90

ציטוט:
In early 2010, two journalists from The New York Times spent three months with soldiers and Marines in Afghanistan. While there, they questioned around 100 infantry troops about the reliability of their M16 rifles, as well as the M4 carbine. The troops did not report reliability problems with their rifles. While only 100 troops were asked, they engaged in daily fighting in Marja, including least a dozen intense engagements in Helmand Province, where the ground is covered in fine powdered sand (called "moon dust" by troops) that can stick to firearms.[90] Weapons were often dusty, wet, and covered in mud. Intense firefights lasted hours with several magazines being expended. Only one soldier reported a jam when his M16 was covered in mud after climbing out of a canal. The weapon was cleared and resumed firing with the next chambered round. Furthermore, the Marine Chief Warrant Officer responsible for weapons training and performance of the Third Battalion, Sixth Marines, reported that "We've had nil in the way of problems; we've had no issues", with his battalion's 350 M16s and 700 M4s.[90]
ישן 23-11-2022, 06:32
  liorif liorif אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "כמות הנשקים שעברה דרך הידיים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ענקנמן
כמות הנשקים שעברה דרך הידיים שלי די מתקרבת למספר הסירטונים. אין לי סיבה לסמוך על מבחני אינטרנט יותר יותר מעל חווית משתמש אישית. מחסניות זה חלק מתיכנון הכלי. עמידות לתנאי תחזוקה ירודים זה חלק מתיכנון הכלי. בסופו של דבר הנשק שנמצא בימ"ח זה לא נשק נטופח חדש מסירטוני יוטיוב, זה נשק שהחליף עשרות ידיים וירה אלפי כדורים. וזה הנשק שנתקע ברגע האמת.

מבלי חס וחלילה לזלזל באנקדוטות שלך ושל אחרים, אני לא רואה איזשהו משהו משכנע כאן שמצביע על פאק אינהרנטי בתכנון.
וסליחה שאני אומר, אתה הרי לא צפית בסרטונים ולכן אתה מסיק מסקנות שגויות.
בלא מעט מהסרטונים לא מדובר בנשק חדש, בחלקם מדובר בפרטים שעבר עליהם שימוש נרחב, כולל דגמי m16a1 עם אותם specs בדיוק מוייטנאם, פוסט-מחלות הילדות של הנשק.
יתר על כן, חלק מהסרטונים אשר דיברתי עליהם הם מערוצים של אנשים אשר שירתו בכוחות המזויינים (כגון טים מmilitary arms channel) וגם הם מסכימים לגבי אמינות הנשק.

ולגבי "אלפי כדורים" ותחזוקה ירודה, מוזמן לצפות בפלייליסט הזה למשל:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

כמו כן, הסרטונים זה לא הכל, אולי פיספסת את סקר השביעות רצון של החיילים האמריקנים המופיע בתגובתי.
הסקר הלא רשמי הנ"ל של הניו יורק טייס הוא על קצה המזלג, הנשק קיבל ציוני אמינות גבוהים גם בסקרים רשמיים של הכוחות המזויינים האמריקנים בקרב חיילים שלחמו באפגניסטן ובעיראק - קרא למשל את סקר Center for Naval Analyses משנת 2006.

הפידבק של חיילים אמריקנים בנוגע לאמינות הנשק מהווה סימוכין לא פחות משכנע לדעתי.
שוב, לא בא לזלזל באנקדוטות של אנשים כאן, אבל יש כאן בעיה לגבי reproducibility של הטענה בנוגע לאמינות לקויה באופן אינהרנטי (להבדיל ממחלות הילדות מוייטנאם, שלא מערער עליהן).

ציטוט:
"עמידות לתנאי תחזוקה ירודים זה חלק מתיכנון הכלי".

ישנן רמות שונות של תחזוקה ירודה, כך שיוצא שהטענה שלך גורפת יתר על המידה.
לא יודע אם ראית סרטונים ממצב הקלשניקובים אשר מוביקים רוסים מצוידים בהם, חלקם במצב לא שמיש בעליל בגלל תחזוקה ירודה ברמה מזעזעת.
לקלשניקוב בהחלט יש את האיכויות שלו מבחינת תחזוקה, אבל מכאן ועד מיתוסים חסרי בסיס הדרך ארוכה.

ציטוט:
מחסניות זה חלק מתיכנון הכלי.

המחסנית המדוברות הן stanag ישנות, כלומר מה שנכנס אז כסטנדרט נאט"ו ברגע שעברו ל556.
אם הן היו מחורבנות, אז הן היו מחורבנות גם בשימוש שאר הכלים בנאט"ו דאז, כלומר שהטענה שמדובר בפאק אינהרנטי בתכנון של נשק ספציפי אחד היא טענה די משונה.
בכל מקרה, עובדתית השימוש במחסניות משופרות פתר את האישיוז, כלומר שהאישיו הוא במחסנית ולא אינהרנטית בנשק, אז קצת קשה לי להבין למה אתה מתעכב על העובדה הזו.

נערך לאחרונה ע"י liorif בתאריך 23-11-2022 בשעה 06:34.
ישן 23-11-2022, 10:12
  ענקנמן ענקנמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.05
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "[QUOTE=ענקנמן]כמות הנשקים..."

אם זה הרושם של כל מי שהשתמש בנשק, זה כבר לא אנקדוטלי. זה כבר לגמרי אמיתי. מסיבה כלשהי אתה מציע לי להאמין לסקר של הצבא האמריקאי יותר ממה שאני, וכל חייל בצה"ל פחות או יותר, חווינו אישית.
אם נשק לא מתפקד בתנאים שהוא אומר לתפקד בהם, זה בעיה בתיכנון. אולי הוא עובד מצוין בג'ונגל של עיראק, אולי הוא מדהים בסירטוני יוטיוב, אבל בצה"ל הוא לא. אולי התחמושת הצה"לית דפוקה, אולי זה ההרגל המגונה להסתובב בלי מחסנית ועם מקפורק, מה שמאפשר לאבק להיכנס בכמויות מכל הכיוונים, אולי זה המחסניות החדשות שצה"ל מתקמצן עליהן. לא משנה הסיבה. הנשק בידי חיילי צה"ל לא אמין. ואני לא חושב שהאויב ממול יתרשם, אם במקום כדור תקוע תציג לו סקר שביעות רצון של הצבא האמריקאי.
ישן 23-11-2022, 11:57
  liorif liorif אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "אם זה הרושם של כל מי שהשתמש..."

ציטוט:
אם זה הרושם של כל מי שהשתמש בנשק, זה כבר לא אנקדוטלי. זה כבר לגמרי אמיתי. מסיבה כלשהי אתה מציע לי להאמין לסקר של הצבא האמריקאי יותר ממה שאני, וכל חייל בצה"ל פחות או יותר, חווינו אישית.

"כל מי שהשתמש בנשק" ו"כל חייל בצה"ל פחות או יותר" ?
אלא טענות מאוד גורפת, בלשון המעטה, על סמך מה אתה מבסס אותן ?
יש לך נתונים רשמיים כלשהם ? למשל אחוז חיילים שחוו את אותה כמות של תקלות שאתה מדבר עליהן ?

אני דווקא שמעתי חוויות של חיילים אחרים בצה"ל שהיו מרוצים מהנשק, למה הדעה שלך יותר מוסמכת משלהם ?
אני בכוונה לא הזכרתי אנקדוטות של חייל כזה או אחר, אלא ניסיתי להביא מקורות שפיטים יותר.
משום מה אתה חושב שהניסיון האישי שלך או מקורביך הוא הדבר היחיד שמשקף את המציאות נאמנה, אפילו שיש מסה קריטית של ראיות שפיטות שאומרות אחרת, לא ברור לי למה.

לא פחות חשוב מכך, באנקדוטות שלך אין כלל מידע לגבי:
א) רמת הבלאי שעברו הנשקים בטרם הגיעו לארץ - האם מדובר בכלים משומשים או חדשים ?
ב) רמת התחזוקה שנעשתה בנשקיה שלך.
ג) רמת התחזוקה של החיילים שהשתמשו בנשקים לפניך.
ד) באילו דגמים היה מדובר ? האם רק בA1 או שמא הבעיות היו גם בדגמים המאוחרים יותר?

ולא אל תטרח שוב להביא לי את הדוגמא לקלשניקוב עם המיתוסים הדימיוניים שאפשר להתעלל בו כמה שרוצים והוא לא דורש תחזוקה כלל, זה לא המצב.

ציטוט:
אם נשק לא מתפקד בתנאים שהוא אומר לתפקד בהם, זה בעיה בתיכנון. אולי הוא עובד מצוין בג'ונגל של עיראק, אולי הוא מדהים בסירטוני יוטיוב, אבל בצה"ל הוא לא. אולי התחמושת הצה"לית דפוקה, אולי זה ההרגל המגונה להסתובב בלי מחסנית ועם מקפורק, מה שמאפשר לאבק להיכנס בכמויות מכל הכיוונים, אולי זה המחסניות החדשות שצה"ל מתקמצן עליהן

מנית מלא סיבות שלא קשורות לתכנון הנשק ומזה אתה מסיק שמדובר בבעיה בתכנון עצמו ?
לוגיקה מאוד מוזרה.
ושוב, זאת בהנחה שיש לך נתונים אובייקטיבים לגבי כך שהנשק חווה כשל כלל צה"לי ואתה לא משליך את הניסיון האישי שלך על זה של הכלל.

"ג'ונגל של עיראק" ?
נסה לקרוא שוב את הטקסט, כי נראה לי שהתפספס לך.
ישן 23-11-2022, 14:45
  liorif liorif אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "אני לא יודע כמה קלשניקוב..."

ציטוט:
אני לא יודע כמה קלשניקוב אמין, ואני לא מכיר מישהו שהשתמש בצורה דומה בשני הנשקים. אני כן מכיר הרבה אנשים שעברו מגליל לאמ16, וכל אחד מהם ששמעתי אמר די אותו דבר: גליל יותר אמין. וזה אנשים שהשתמשו בנשק בצה"ל בתנאיים שרקוונטים לנו, לא אושיות רשת אמריקאיות.

אם היית טורח לקרוא את הסקר מאפגניסטן היית רואה שמדובר בתנאי שטח של חול ובוץ שרלוונטים גם אלינו.
אתה ממשיך לבסס את הטענות שלך על אנקדוטות לא שפיטות.
ציינתי שאני לעומתך שמעתי חירנקי"ם שדווקא היו מרוצים מהנשק, אבל זה לא טיעון לכלום ולכן אני, לעומתך, מנסה לבסס את הטענות שלי על סמך מקורות שפיטים.
ואני שואל שוב, יש לך מקורות אובייקטיבים לכך שרוב חיילי צה"ל חוו את התקלות באותו היקף שאתה חווית ?

ציטוט:
בקשר לשאר השאלות:
בלאי הנשקים שהיו לי היה בלאי אופייני לנשקים בצה"ל
רמת תחזוקה הייתה אופיינים לצה"ל
רמת הניקיון היתה אופייני לצה"ל

שאבתי המון אינפורמציה מפורטת מהתשובות הנ"ל...
אין ספק שהשתכנעתי...

ציטוט:
ועם הנתונים האלה הנשק לא היה אמין.זה הנתון הרלוונטי. לא סירטוני יוטיוב

עזוב סרטונים, אני רואה שגם סקרים רשמיים של הכוחות המזויינים האמריקנים לא עושים עליך רושם.
אבל בסדר, הבנתי את השורה התחתונה, החיילים האמריקנים לא מבינים כלום, ולמעשה רק הניסיון האישי שלך כחירני"ק ואנשים שדיברת איתם הוא זה שרלוונטי ועל פיו יישק דבר...

כל עוד אתה לא מתכוון להביא נתונים אובייקטיבים ברי שפיטה אני רואה בהמשך הדיון הזה בזבוז זמן מוחלט.
כל טוב.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:39

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר