לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-05-2010, 21:12
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי DORSHOSHANI שמתחילה ב "היי חברה קודם כל תודה רבה על..."

לא יקירי, זה ממש לא ברור מאליו. לפני שאתה מתעסק איתן, אני חייב לדעת מה הידע שלך בהן.
האם אתה מודע לערך הזמן ולערך הפנימי? האם אתה יודע מתי יש לקנות בכסף, מחוץ לכסף או בתוך הכסף? האם אתה בודק את היווניות- חשוב מאין כמותו? את מחיר B%S ?האם אתה מכיר אסטרטגיות מסחר? אוכפים, פרפרים, אוכף קטום, מרווח עולה, CALL מכוסה?

אם קנית אופציה-
מה ששילמת זאת הפרמיה. הרעיון הוא שבגלל שאתה לא מחויב לממש את האופציה ולרכוש את נכס הבסיס, אתה משלם על זה שלא מחייבים אותך (בניגוד לחוזה עתידי). ההכנסה שלך תיגזר , במידה ואתה מחכה לפקיעה, מהמרחק של האופציה ממחיר הנכס כפול 100. מזה תוריד את הפרמיה, מה ששילמת, עמלות, וזה הרווח שלך.

בדוגמא שלך- אם המעוף יהיה 1200 כשהאופציה שלך תפקע, ביום ה' האחרון של החודש כשיש אחריו יום שישי, אז אתה תקבל 60*100 = 6000 ש"ח. נניח ששילמת 2000 ש"ח- הרווחת 4000 (ותוריד עמלות כמובן).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-05-2010, 21:23
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי DORSHOSHANI שמתחילה ב "היי חברה קודם כל תודה רבה על..."

הפרמיה זה פשוט מחיר האופציה...לפחות במקרה של אופציות מעו"ף/מניות/מט"ח.
הרווח שלך יכול להגיע בשתי דרכים:
א. פקיעה: אם המתנת לפקיעה, החישוב של הרווח שלך הוא פשוט (שער הפקיעה-שער האופציה)*(כמות האופציות*100)-פרמיה (שכבר שילמת שקנית...).
למשל אם הפקיעה היתה ב-1180, ולך היו 5 אופציות של C1140, אתה תקבל 20,000 ש"ח (4,000 לכל אופציה).
אם המעו"ף פקע מתחת ל-1140, אתה לא מקבל כלום...כמובן שעל ה-20,000 האלה אתה משלם משהו כמו 20% מס הכנסה (אל דאגה, אתה תפסיד הרבה יותר ממה שתרוויח ככה שזה יתקזז).

ב. קנייה ומכירה של האופציות - הרווח שלך הוא פשוט ההפרש בין השער שקנית לבין השער שמכרת וממנו אתה מחסיר את העמלת קנייה.

לא שווה להיכנס באופציות בשום מצב, אלא אם יש לך 100 מיליון שקל נזיל בחשבון ואתה יכול להשפיע על מצב השוק בעצמך....

תשמע, אפשר להרוויח במעו"ף מדי פעם, אבל לאורך זמן מפסידים, והרבה.
לשחק עם כסף וירטואלי לא דומה לכסף אמיתי.
ישן 09-05-2010, 23:03
  DORSHOSHANI DORSHOSHANI אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי DORSHOSHANI שמתחילה ב "שאלה לגבי אופציות מעוף"

היי חברה
באמת תודה רבה על התשובות המפורטות והמהירות.
לא אשקר ולכן אני אומר שאת מירב הביטויים שאמרת לא הבנתי כלל..
לכן אני שואל כאן לפני שאני מנסה...
הבנתי שזה די מסוכן אבל מצד שני אני רואה שכמעט כל יום יש לא מעט אופציות שעולות בעשרות אחוזים (50-70 ואף מעל 100 אחוז)ולכן זה די מפתה ללמוד ולדעת ולאחר קריאה קצרה בעניין פניתי לפה.
האם אתם כל כך בטוחים שבאופציות אי אפשר להרוויח?
אני פשוט מנסה להבין,אם זה ככה אז למה יש בכלל מסחר באופ'?!

וברור שכסף ויראטולי אינו משקף את פעילותי עם כסף אמיתי (פעולות מחושובת יותר,יותר הססנות, אין ספק).
אבל לא נתפס לי איך כולם אומרים "מאופציות אי אפשר להרוויח"וכביכול המסחר שלהם חי ובועט

סליחה על הבורות,אני באמת מנסה ללמוד:\

דור.
ישן 09-05-2010, 23:12

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי DORSHOSHANI שמתחילה ב "היי חברה באמת תודה רבה על..."

אחינו, אם לא הבנת את הביטויים, אתה הקורבן המושלם לכותבי האופציות. אתה חייב להבין לפחות מה האסטרטגיות למסחר, כדי לכסות את עצמך כמה שיותר. אתה חייב להבין מה הן היווניות, כדי להבין כמה אתה תאכל אותה או תרוויח מכל שינוי במעוף.

אתה חייב להבין- רוב כותבי האופציות הם גופים גדולים, מוסדיים או שחקני מעו"ף כבדים, שלא רק שהם הכותבים, הם גם יכולים להשפיע על המסחר דרך חשבון אחר שלהם, ואז להטות את הכף לטובתם.

כן, אופציות יכולות להשתנות ביום אחד במאות אחוזים. אבל גם למטה. סתם דוגמא פשוטה- ביום ד' היו נפילות. מי שרצה לקנות PUT ביום ה' בבוקר, גילה לאכזבתו שהמעוף תיקן קצת למעלה והוא הפסיד 30-50 אחוז מערך האופציה. אז נכון, במקרה גם היום היו ירידות, וה-PUT תיקנו חזק מאוד. אבל אתה מבין כמה סיכון?

ולשאלתך "איך כולם אומרים "מאופציות אי אפשר להרוויח"וכביכול המסחר שלהם חי ובועט", אתן לך לענות לבד, אחרי שאומר לך לבדוק מה קורה בקזינו... ואז תבין בדיוק למה אני מתכוון.

אשמח לענות על עוד שאלות.

ישן 09-05-2010, 23:34

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי DORSHOSHANI שמתחילה ב "היי, חייב להגיד שהדמיון..."

אתה לא מתכוון ל"מימוש" אלא למכירה אחרי שהמחיר עולה, היות ובישראל לא ניתן לממש בזמן המסחר אלא רק בפקיעה.

כן, גם אם אתה חושב שתהיינה ירידות, אתה חייב לקחת בחשבון את היווניות. ולמה- כי כל אות תניב לך רווח אחר. אומגה, למשל, המנוף של האופציה, תגיד לך כמה אחוזים האופציה תעלה אם המעוף עולה בנק' אחת.
ולמה זה חשוב? כי היום למשל המעוף פתח במינוס ארבעה אחוזים, אך סגר רק במינוס אחוז. ואם היית קונה את הPUT אחרי כמה שעות מסחר? היית מפסיד כסף, נכון? ואם קנית מראש PUT עם אומגה גבוהה, אז היית מפסיד הרבה כסף.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:31

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר