לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-05-2010, 19:47
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
סיפורי לימודים, מבחן ברומנית.

ברגע שהסתכלתי לצדדים וראיתי את הערב רב המזרח תיכוני הזה, המורכב מפלסטינאים עטופים בכאפיות, ישראלים עטופים בלחץ, טורקים עטופים בשווארמה ולבנונים עטופים בבחורות רומניות, צועדים להם יחדיו בבוקרשט הגשומה ומחפשים את המקום בו הם אמורים להבחן ברומנית. באותו רגע ידעתי שאולי במבחן אני אכשל, אבל מייל אני אצליח לכתוב.

במסגרת לימודי הרפואה אני צריך גם ללמוד רומנית, דרישה הגיונית. בשנה ג' אני אצטרך לטפל בחולים בבתי חולים ברומניה, ואלא אם כן תחל מהפכה משמעותית שבסופה כל חולי רומניה ידעו אנגלית עדיף שאני אדע רומנית.

לצורך כך, המחלקה האנגלית של "קרול דוילה" תלמד אותנו רומנית.
עם המורה הבכירה נפגשנו כולנו כבר בבחינת הכניסה. כריסטינה, שמעשנת מרלברו אדום ובטוחה שהתכונה החשובה ביותר לסטודנט לרפואה היא המסוגלות שלו לנהוג על מרכבה 2 ב'.
כריסטינה היא רק קצה הקרחון, המחלקה לאנגלית בנויה מאוסף של פסיכיות דו לשוניות, שלאחר שיקום לא מוצלח בבי"ח פסיכיאטרי, ולאחר שרכשו ידע בסיסי באנגלית הן נרכשו על ידי הפקולטה לרפואה.

השיעור הראשון של השנה. כריסטינה נכנסת, ומנהלת איתנו שיחה באנגלית על כמה רומניה היא חרא. אי אפשר לסמוך על רומנים, הם שקרנים, גנבים ומטומטמים. אוי כמה עצוב נגמר לנו הזמן, לא נספיק ללמד כלום נפגש שבוע הבא.
בשבוע שלאחר מכן היא מגיע ובודקת שעורי בית, היא לא נתנה שעורי בית – היא לא לימדה כלום!
היא אומרת לנו שאם לא נעשה שעורי בית בחיים לא נדע רומנית. ואז היא מתחילה ללמד רומנית, איזה התרגשות היא באמת מלמדת, לאחר 5 דקות היא אומרת לבחור מקניה, (נחשו באיזה צבע הוא),
"קח את הדברים שלך וצא החוצה"
"אבל למה?"
"פשוט תעוף החוצה, חצוף"
הוא יצא, ואז היא הסבירה לנו שהוא התמתח, שהוא שחור ושברומניה זה ממש לא מנומס להשתמש עם קיסם במסעדה. ואוי כמה מפתיע נגמר לנו הזמן אז תכינו שעורי בית ותגישו אותם שבוע הבא.
"אבל לא למדנו איך לעשות אותם" אנחנו אומרים
המטורפת כבר מזמן עברה לעולם אחר...

בשבוע לאחר מכן, היא יוצאת בהצהרה שאנחנו נעבוד אצלה ממש קשה,
"כמה קשה אתם שואלים?"
"תשאלו את הישראלים שהיו בצבא, ככה קשה"
יא חתיכת מטומטמת, גם ככה יש בכיתה 70 מוסלמים שצופים באל ג'זירה, ההערות שלך רק זה היה חסר לנו.

שיטת הלימוד שלה היא גאונית, היא נקראת "שיטת חלוקת הדפים" בתחילת השיעור היא מחלקת דפים של תרגילים עם חומר חדש שלא למדנו. בהמשך השיעור היא מקללת את הערבים, לועגת לכושים, אומרת את דעתה על יהודים ומספרת לנו על מבצע חדש בסלולארי שלה. את כל זה היא עושה באנגלית רהוטה, בשיעור הבא היא מחלקת דפים עם חומר חדש.
בקצב הזה תוך 3-4 שיעורים נקבל דפים עם תרגום של שייקספיר לרומנית.

לפעמים היא פשוט מבריזה, פעם אחת היא באה בתחילת השיעור נתנה לאחד התלמידים דף לצלם, נעלמה לשעה וחצי. חזרה, ראתה שכמעט אף אחד לא נמצא, רשמה לכולם היעדרות וחזרה למוסד בו היא מטופלת.

בשלב הזה נכנסה שחקנית חיזוק, מורה צעירה, שזכיתי להיות בקבוצה שלה.
היא באמת מלמדת רומנית.
הבעיה היחידה שהיא משלימה הכנסה בתור מלכת סאדו, ואני אין לי שום עניין עם מלכות סאדו, כך שאני מעדיף לשמור על פרופיל נמוך.

לאחר שחזרנו מהחופש, נאספו שתי הקבוצות לתדריך לקראת מבחן. הנהלים ברורים ופשוטים, אי שם בעיר יש את הפקולטה לרוקחות, ביום שישי ב 1400 תהיו שם. יש להגיע עם דרכון כרטיס סטודנט דף ועט שכותב. בכניסה לאולם הבחינות יש לכבות מכשירים סלולאריים ולהוציא את הסוללה, לעבור חיפוש גופני להצדיע לדגל רומניה ולהצטרף למועדון האוהדים של דינמו בוקרשט.
וכדאי לכם להזהר הוסיפו בתדריך רוקסנה תחכה לכם שם...
רוקסנה היא ראש המחלקה, לידה כריסטינה היא אי של שפיות. אם כריסטינה מטופלת בתרופות, הרי שרוקסנה היא נושא למחקר, במילים אחרות היא פסיכית לגמרי.

לקח לנו המון זמן למצוא את הפקולטה לרוקחות. מלכת הסאדו שהבטיחה לחכות לנו בצומת מרכזית ולהוליך אותנו ליעד, התחרטה בדקה האחרונה. וכך מצאנו את עצמנו צועדים אחרי הלבנונים בגשם רומני לעבר אולם הבחינות.
צמד הלבנונים מתמצאים בבוקרשט ושולטים בשפה הרומנית. טכניקת הלימוד שלהם פשוטה, הם פשוט שוכבים עם כל בנות בוקרשט.

בכניסה לפקולטה לרוקחות לא מחכה לנו אף אחד.
בסוף רוקסאנה, ראש המחלקה מגיעה. היא מסתובבת באי שקט, ממלמלת לעצמה, צורחת עלינו, מזילה ריר ומקללת.
היא מעמידה אותנו בתור ומכניסה אותנו אחד אחד לאולם. בודקת שפירקנו את הטלפונים שוב פותחת בצעקות ומחלקת את המבחן.
באולם ממתינות שאר נשות המחלקה לאנגלית, אוסף של נשים מטורפות.
לטובת המבחן יש שעה ורבע היא מסבירה, 50 דקות לאחר תחילת המבחן היא מכריזה שיש להניח עטים ולהגיש את הדפים.

אבל בבקשה תסבירו לי, המתרגל הג'ינג'י עם הפרצוף המוכה, מה הוא עושה בין כל נשות המחלקה?
חזרה לפורום
ישן 09-05-2010, 20:16
צלמית המשתמש של marin
  משתמש זכר marin marin אינו מחובר  
מנהל בפורום מדע, טכנולוגיה וטבע | ☺

חבר מתאריך: 29.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "סיפורי לימודים, מבחן ברומנית."

יש הרבה אמצעים טכניים שהשתמשת בהם מדוייק ונכון - ודי נהניתי מהם, אבל בכלליות חסר לי משהו..
יש אחלה של פתיחה - ציפייה למשהו טוב.
רוב הקטע פשוט רץ משורה לשורה,
וכשאתה מביא דיאלוג בין דמויות זה גם רץ.
לטעמי - השורה האחרונה לא כ"כ קשורה, הקישור אליה לא חזק ולכן הסוף קצת נהרס.
שורה שממש אהבתי: (במיוחד בגלל המודגש)
ציטוט:
" רוקסנה היא ראש המחלקה, לידה כריסטינה היא אי של שפיות. אם כריסטינה מטופלת בתרופות, הרי שרוקסנה היא נושא למחקר, במילים אחרות היא פסיכית לגמרי."

בסה"כ העברת את החוויה של ללמוד ולתרגל בצורה יפה, אבל צריך עוד לעבוד על זה.
בהצלחה,
marin

נערך לאחרונה ע"י marin בתאריך 09-05-2010 בשעה 20:20.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:37

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר