לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-05-2010, 10:42
צלמית המשתמש של PL@yB0y
  משתמש זכר PL@yB0y PL@yB0y אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.06.05
שלח הודעה דרך ICQ אל PL@yB0y
כמה שאלות על המרת דת

שלום,

לאחרונה אחותי התנצרה על מנת שתוכל להתחתן עם חברה הנוצרי, ויש לי כמה שאלות לגבי מה זה בדיוק אומר ומה התוצאות של זה...

קודם כל מה שמעניין אותי זה אם זה אומר שהיא כבר לא יהודייה לכל דבר? כי מצד אחד קראתי שהיהדות היא דת שלא מכירה בהמרה, כלומר אם מישהו ממיר את דתו הוא עדיין נשאר יהודי, ומצד שני ראיתי בויקיפדיה (ואני יודע שזה לא הכי אמין) את הדבר הבא:

ציטוט:
במדינת ישראל חלה פקודת העדה הדתית (המרה) אשר קובעת כיצד ממירים את הדת במדינת ישראל. אדם שמשתייך לדת אחת (המכונה בחוק "עדה דתית"), יכול להמיר את דתו לעדה דתית אחרת, בתנאי שיעמוד בתנאי החוק. תנאי החוק הם בעיקרם שהדת החדשה תכיר בהצטרפות של האדם אליה, ובנוסף על הממיר את דתו לרשום במשרד הפנים את דבר המרת דתו, ולקבל אישור פורמלי על כך. מבחינת החוק אדם שמילא את תנאי החוק אינו נחשב עוד כחבר בעדה הדתית הישנה שלו, אלא הוא חבר רק בעדה הדתית אשר אליה הוא בחר להצטרף.

כלומר לפי חוק המדינה אם אדם התנצר הוא לא נחשב ליהודי יותר! האם זה רק בתחומי המדינה? או שהרבנות והיהדות לא מכירים בה יותר כיהודייה?
ובאותו הקשר, האם הכנסייה המנצרת/משרד הפנים מודיע לרבנות הראשית על המרת היהודי הספציפי? כלומר יש מעקב כלשהו על מי יהודי ומי לא?

דבר שני שעניין אותי זה מה קורה אם היא תביא ילדים עכשיו- הם ייחשבו ליהודים או לא? אם הלידה תהיה בחו"ל, הם יהיו זכאים לחוק השבות? הרי אחרי הכל הם לא יהודים וגם לא הוריהם! (או שהם יקבלו אוטומטית כי לאחותי יש אזרחות, לא משנה יהודייה או לא)

ודבר אחרון שסקרן אותי הוא מה קורה אם היא מתחרטת ורוצה לחזור להיות יהודייה. זה אפשרי? אם היא צריכה לעבוד תהליך גיור מלא/חלקי/בכלל?

תודה מראש,
איציק וסרמן

חזרה לפורום
ישן 10-05-2010, 14:47
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי PL@yB0y שמתחילה ב "כמה שאלות על המרת דת"

לפי חוקי המדינה, היא נחשבת נוצריה לכל דבר, יהדותה מתבטלת, וכך גם של כל צאצאיה
לפי היהדות, היא עדיין נחשבת יהודיה, לא משנה מה תעשה, ולכן אם רוצה "לשוב" ליהדות אינה צריכה גיור
בהתאם לכך, ע"פ הציטוט שהבאת בעצמך, גם מבחינה חוקית מספיק שהיא תכריז על עצמה שרוצה לחזור ליהדות, שהרי התנאי הוא ש-"שהדת החדשה תכיר בהצטרפות של האדם אליה" (גם אם הדת ה"חדשה" היא למעשה דת ישנה שלה..)

גם לגבי בניה/בנותיה יש חילוק, מבחינה חוקית הם נוצרים, מבחינת היהדות הם יהודים, ועל כן גם הם לא יצטרכו לעבור גיור
לגבי הדורות הבאים, זה כבר תלוי באמא שלהם (כמו שישראל כתב מעליי), אם בנה יתחתן עם לא-יהודיה, אז גם ילדיו (נכדיה של אחותך) יחשבו ללא-יהודים, הן מבחינת החוק והן מבחינת היהדות, ואם ירצו "להתייהד" עליהם לעבור גיור

לגבי חוק השבות, למרות שהחוק כולל גם לא-יהודים, בתנאי שיש להם קשר ליהדות לכל היותר 2 דורות אחורה, כגון סב או סבתא יהודיים (דבר שעורר הרבה תלונות, כי במסגרתו עלו הרבה לא-יהודים מבריה"מ לשעבר), ממה שידוע לי, הוא לא כולל את מי שהמיר דתו מרצון, כאמור, מבחינתה הוא כבר לא יהודי.
למרות זאת, אם אני לא טועה, בהנחה והיא תשמור על אזרחותה הישראלית, גם ילדיה יזכו לכזאת, אף אם נולדו מחוץ-לארץ, בגלל אזרחותה בלבד ובלי קשר לחוק השבות, אך נכדיה לא יזכו לכך אם יוולדו גם הם מחוץ למדינה.

אני מעתיק את האשכול לפורום "משפטים", בתקווה ששם יוכלו לתת לך תשובות יותר מוסמכות

עריכה: קישור להעתק ב"משפטים": http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=512276

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 10-05-2010 בשעה 14:54.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:47

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר