לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-05-2010, 18:10
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בית המשפט בחיפה: שניות לאחר שצלב על דוכן העדים את הרופאה, התמוטט העו"ד וניצל על ידיה

זו הייתה עוד אחת מהחקירות הצולבות של מאיר הפלר. עורך הדין החריף, התקיף, "החזיק" את העדה ד"ר שפרה שלומוביץ על הדוכן כמעט שעה והתיש אותה בשאלות, כיאה למי שמייצג את לקוחו נאמנה. אלא שמיד לאחר מכן מי שהתמוטט על רצפת האולם היה דווקא הוא. למזלו, אותה עדה היא גם רופאה.

שפרה שלומוביץ, רופאת שיניים במקצועה, ראתה את עורך הדין הפלר צונח חסר הכרה אל רצפת אולם בית המשפט בחיפה ולא היססה. בסצנה שכמו נלקחה מסדרה הוליוודית על המתרחש בבתי המשפט, היא מיהרה לרדת מעל דוכן העדים והחלה לבצע בו פעולות החייאה שהצילו את חייו.

עו"ד מאיר הפלר, בן 60, יו"ר האגודה למלחמה בסרטן בחיפה ויועץ משפטי לעמותת אומ"ץ, ידוע כמשפטן ממולח שמאוד לא נעים לעמוד מולו כנחקר. עורכי הדין נוהגים לספר כי הפלר ידוע כמי ש"קורע את הנחקרים לגזרים". בתיק שנדון שלשום ייצג הפלר אדם שרופאת השיניים שלומוביץ תבעה בהליך אזרחי ונקראה ראשונה לדוכן העדים.

בתום החקירה התיישב עו"ד הפלר על כיסא לצד בנו איתי, ולפתע איבד את הכרתו. בתוך אולם השופטת שלומית ברסלב החלה מהומה רבה. הבן איתי נתקף חרדה והחל לצעוק, "אבא, אבא", בתקווה שאביו ישמע אותו ויפקח את עיניו. גם השופטת נראתה המומה וכך כל יתר הנוכחים באולם. רק אישה אחת לא איבדה את העשתונות - שפרה שלומוביץ, שהחלה לבצע פעולות החייאה בעורך הדין.

"השכבנו אותו על הרצפה והתחלנו לעשות לו עיסויים והנשמות", היא מספרת. "הוא היה ללא הכרה, כמעט בתרדמת. מיד הזעקנו שני מאבטחים ויחד העלינו אותו על השולחן באולם והמשכנו בפעולות ההחייאה. כ-20 דקות לאחר מכן הגיע אנשי צוות האמבולנס. אמרתי להם, 'קחו אותו דחוף לבית החולים רמב"ם'. ידעתי שהוא בסכנת חיים. להציל חיים זו זכות גדולה לכל אדם ובוודאי לכל רופא.

"ברגעים כאלה לא חושבים על שום דבר אחר ורואים רק את המטרה - להציל את האדם מסכנת חיים. לא חושבים מה היה רגע קודם, שהוא היה בצד של היריב שלך. כך חונכתי, וזו הדרך שלי בחיים".

עו"ד אודי דהאן, שמייצג את ד"ר שלומוביץ במשפט, הצטרף לפעולות ההחייאה. "נלחמו על החיים שלו דקות ארוכות", הוא משחזר. מאז המקרה מאושפז הפלר במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים רמב"ם בחיפה במצב קשה אך יציב.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/106/001.html
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-05-2010, 01:22
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
מצטער על ההקפצה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "בית המשפט בחיפה: שניות לאחר שצלב על דוכן העדים את הרופאה, התמוטט העו"ד וניצל על ידיה"

משיחה שקיימתי עם חבר טוב שהיה נוכח באולם בזמן האירוע, עולה התמונה הבאה:
ראשית, הקרדיט על הצלת חייו של עו"ד הפלר מגיע לשני אנשי משמר בתי המשפט: ע'- אחמ"ש במשמרת, נ'- מאבטח במשמרת שהוא גם חובש.
מרגע שהם הגיעו לאולם, הם אלו שטיפלו בעורך הדין שהתמוטט וביצעו בו החייאה עד שמד"א הגיעו.
בואו נגיד שהחלק של הרופאה באירוע היה מינורי ודי נופח בכלי התקשורת.
היא בעיקר עמדה שם והעירה הערות שעל מידת נחיצותן אפשר להתווכח.

שנית, לכל אותם מגיבים שנהנים להכפיש, להשמיץ ולזלזל בעורכי הדין ובמערכת המשפט: אתם אנשים קטנים.
כל כך קל להסתתר מאחורי הכינוי בפורום, לפזר סיסמאות ולהצהיר הצהרות על הסחבת, על כמה שהמערכת מושחתת, ושעורכי דין וחיות הם בעצם אותו הדבר.
אתם הרי לא יודעים מה בדיוק קורה בתיק הזה, מדוע הוא נמשך כבר כמה שנים, והאם הסיבה לכך מוצדקת.
יכולות להיות אלף ואחת סיבות לכך שהתיק הזה נמשך כבר 7 שנים.
אבל העיקר, כולם כאן יודעים הכול וכולם כאן גיבורים שמרשים לעצמם להשתלח במגזר שלם.

תתביישו

ישן 20-05-2010, 03:16
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
בגדול, עורכי הדין "קנו את שמם ביושר"
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "מצטער על ההקפצה"

כמעט מידי שבועיים שלושה, אנחנו קוראים או שומעים על עורך/ת דין זה או אחר/ת המועלים בתפקידם.
במהלך השנים, יותר ויותר עורכי דין נכנסים למעגל המואשמים בפלילים, (מה שלא היה פעם..) חלקם, אף מה"שורה הראשונה".. גם אתה בוודאי קורא ושומע.
אמנם, בישראל קיימים למעלה מ-40 אלף עורכי דין ורק "מקצתם" מואשמים בפלילים, חוסר הגינות ושאר ירקות, אך כנראה שמספרם עולה בהתמדה ועובדה זאת מעיבה על שאר הקולגות למקצוע ואין להם להלין, אלא על עצמם.

יתכן שחלק מהאשמה נעוצה גם במדיה על כל גווניה, המפרסמת חדשות לבקרים את כל אותם טייקוני המשפט המרוויחים הון עתק בהגינם על "שועי עולם" כמו אולמרט וקצב, או כל אותם עורכי דין המסנגרים על משפחות הפשע באשר הן. אמנם, הם עושים את מלאכתם, אבל חשיפת המקרים במדיות השונות, אינה תורמת להעלאת קרנם של עורכי הדין בעיני האוכלוסיה, הבוחנת אותם ללא הרף וממצמצת פעורת פה כל אימת שעו"ד מהשורה הראשונה מגן על נוכל או פושע "עתיר זכויות" תמורת כסף רב.. ובמקרים רבים, גם כשנהיר לכל העולם ואישתו כי אכן מדובר בפושע, הברנש מצליח לצאת זכאי מחמת הספק, או מקבל עבודת שירות וכדומה.. ולהדיוטות שבינינו (שגם אני נמנה עליהם) זה חורה..

המדיה "מטפלת" בשנים האחרונות גם בשופטים/ת הבורחים לחו"ל מאימת החוק, או מוציאים אוויר לגלגלי מכוניותיהם של "בני זוגם".. או הפונים לתקשורת כאשר הם מצווים לשמור על אתיקה מקצועית.
הסחבת בבית המשפט אינה רק אשמת השופטים כמובן, אבל גם לא חסרים שופטים שהתיקים אצלם מעלים אבק ללא "סיבה מספקת"..

לו כבודו לא היה מכנה את הגולשים בפורום שלנו כ"אנשים קטנים" ולא היה קורא לנו להתבייש, הייתי אני - looopy מבליג וחושב לעצמי, או קיי, זכותו של הכותב להפגין ניתוק ולהילחם על כבודם האבוד של עורכי הדין שמרביתם כידוע, עושים מלאכתם ביושר ונאמנים לציבור לקוחותיהם.
אני מעריך (מהיכרות וירטואלית בת שנים) שאתה אינך מנותק, כך שדומה שאינטרס כלשהו עומד מאחורי הביקורת הזאת, כך באמצע הלילה..
בוקר טוב.

נערך לאחרונה ע"י looopy בתאריך 20-05-2010 בשעה 03:21.
ישן 20-05-2010, 09:59
צלמית המשתמש של עידו403

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "בגדול, עורכי הדין "קנו את שמם ביושר""

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looopy
כמעט מידי שבועיים שלושה, אנחנו קוראים או שומעים על עורך/ת דין זה או אחר/ת המועלים בתפקידם.
במהלך השנים, יותר ויותר עורכי דין נכנסים למעגל המואשמים בפלילים, (מה שלא היה פעם..) חלקם, אף מה"שורה הראשונה".. גם אתה בוודאי קורא ושומע.
אמנם, בישראל קיימים למעלה מ-40 אלף עורכי דין ורק "מקצתם" מואשמים בפלילים, חוסר הגינות ושאר ירקות, אך כנראה שמספרם עולה בהתמדה ועובדה זאת מעיבה על שאר הקולגות למקצוע ואין להם להלין, אלא על עצמם.

יתכן שחלק מהאשמה נעוצה גם במדיה על כל גווניה, המפרסמת חדשות לבקרים את כל אותם טייקוני המשפט המרוויחים הון עתק בהגינם על "שועי עולם" כמו אולמרט וקצב, או כל אותם עורכי דין המסנגרים על משפחות הפשע באשר הן. אמנם, הם עושים את מלאכתם, אבל חשיפת המקרים במדיות השונות, אינה תורמת להעלאת קרנם של עורכי הדין בעיני האוכלוסיה, הבוחנת אותם ללא הרף וממצמצת פעורת פה כל אימת שעו"ד מהשורה הראשונה מגן על נוכל או פושע "עתיר זכויות" תמורת כסף רב.. ובמקרים רבים, גם כשנהיר לכל העולם ואישתו כי אכן מדובר בפושע, הברנש מצליח לצאת זכאי מחמת הספק, או מקבל עבודת שירות וכדומה.. ולהדיוטות שבינינו (שגם אני נמנה עליהם) זה חורה..

המדיה "מטפלת" בשנים האחרונות גם בשופטים/ת הבורחים לחו"ל מאימת החוק, או מוציאים אוויר לגלגלי מכוניותיהם של "בני זוגם".. או הפונים לתקשורת כאשר הם מצווים לשמור על אתיקה מקצועית.
הסחבת בבית המשפט אינה רק אשמת השופטים כמובן, אבל גם לא חסרים שופטים שהתיקים אצלם מעלים אבק ללא "סיבה מספקת"..

לו כבודו לא היה מכנה את הגולשים בפורום שלנו כ"אנשים קטנים" ולא היה קורא לנו להתבייש, הייתי אני - looopy מבליג וחושב לעצמי, או קיי, זכותו של הכותב להפגין ניתוק ולהילחם על כבודם האבוד של עורכי הדין שמרביתם כידוע, עושים מלאכתם ביושר ונאמנים לציבור לקוחותיהם.
אני מעריך (מהיכרות וירטואלית בת שנים) שאתה אינך מנותק, כך שדומה שאינטרס כלשהו עומד מאחורי הביקורת הזאת, כך באמצע הלילה..
בוקר טוב.

אני אחלק את תגובתי לארבעה חלקים, בהתאם לפסקאות של תגובתך:
1. מסכים איתך.
2. גם כאן אני מסכים איתך. גם לי זה מפריע. יחד עם זאת, אל תשכח שמי שמחליט האם להרשיע או לזכות, האם להעניש וכיצד, האם להאריך את ימי המעצר או לשחרר, והאם לקבל עסקאות טיעון, הוא בית המשפט ולא עורכי הדין.
זיכוי מחמת הספק: כדי להרשיע אדם בדין פלילי, על התביעה להוכיח את אשמתו מעבר לכל ספק סביר, ובמספרים: 99%. שלא כמו במשפט האזרחי, שם הרף הוא 51% "בלבד".
במשפט אחד, תפיסת המשפט והחוק בישראל היא שעדיף עבריין בחוץ מאשר חף מפשע בפנים, ואפשר להתווכח על כך, אני לא טוען שלא.

3. פעם היו משתיקים מקרים כאלה, היום כבר לא, וטוב שכך. כולי תקווה שהשופט כהן (שברח לחו"ל) ייענש ויקבל את מה שמגיע לו.
גם שופטים אחרים שסרחו - הילה כהן שהורשעה בזיוף פרוטוקולים, ואסנת לאופר-אלון שהורשעה בעבירות הטרדה ופגיעה בפרטיות, קיבלו את מה שהגיע להן, וטוב שכך.
לגבי הוצאת אויר מגלגלי רכב - מדובר כאן באשה שנהגה להטריד את בן זוגה לשעבר, כשבמקרה היא עורכת דין (סניגורית ציבורית) והוא שופט מחוזי. העבודות שלהם הן מה שהפכו את הסיפור לפיקנטי.

הסחבת היא *כמעט ולא* באשמת השופטים. לא מעט שופטים עובדים מבוקר עד ערב, לוקחים תיקים הביתה, באים לעבוד גם בחופשות ובפגרות כדי לסיים תיקים.
מי אשם בסחבת ובהתמשכות הליכים? מחסור בתקנים נוספים לשופטים למשל, או צדדים בתיקים שמעוניינים שההליכים יתמשכו (להרוויח זמן).
אני אתן לך דוגמא: פרשת הקישון והסרטן. על מנת לייעל את ההליך, תיק הקישון בביהמ"ש המחוזי בחיפה פוצל לשני תיקים, כל אחד מהם אצל שופט אחר.
תיק הדייגים נידון בפני השופט רון שפירא, תיק לוחמי השייטת נידון בפני השופט ד"ר עדי זרנקין.
אם אני זוכר נכון, לכל תיק מוקצים שני ימים מלאים בשבוע (9-16), שבהם אותו שופט לא עוסק בשום דבר אחר מלבד שמיעת העדויות.
עדיין, הצפי הוא שפסקי הדין ינתנו בעוד שנים רבות (נזרקו המספרים 15 ו-20). מי מרוויח מזה? המפעלים הנתבעים, שבכל דיון רואים מולם פחות ופחות תובעים, שנפטרים.

בנוסף, צריך להבדיל בין משפט פלילי למשפט אזרחי. משפט פלילי ממוצע נמשך בין מספר חודשים לשנה-שנתיים, תלוי אם הנאשם הודה או לא, ובכמות הראיות והעדויות.
משפט אזרחי יכול להימשך דיון או שניים, ויכול להימשך גם מספר שנים, משום שכאן כל צד מנסה להביא כמה שיותר ראיות ועדים לטובתו, חוות דעת מומחים וכו'.
הנה דוגמא מהמקום שבו אני מתמחה היום:
בשנת 2004 הוגשה נגדנו תביעה, על משהו שהתרחש כמה שנים קודם לכן. התיק התנהל על מי מנוחות, עד שבשלב מסוים הוחלט לבקש חוות דעת של מומחה בענין.
דבר שכזה הוא לא עניין של מה בכך, ושני הצדדים (אנחנו והתובעים) מסרנו לו את כל המסמכים הדרושים. מדובר בתהליך ממושך שנמשך יותר משנה.
לפני כחודשיים התקבלה חוות הדעת של המומחה, והתובעת ניצלה תקנה מסוימת בתקנות סדר הדין האזרחי, והגישה כתב תביעה מתוקן.
מה זה אומר? הכול מחדש.
אנחנו כמובן התנגדנו לכך בכתב ההגנה המותקן שלנו, אבל בית המשפט התבקש לאשר את כתב התביעה המתוקן ואת הבקשה של התובעת לאשר אותו, מה שאומר שצפויים לנו עוד דיונים רבים ומייגעים.
וזאת רק דוגמא אחת קטנה.

תביעות קטנות ותיקי תעבורה: זה נכון שהיום, אם שכן שלך הגיש נגדך תביעה קטנה על זה שהבן שלך שבר לו את החלון במרפסת עם הכדור ואתה לא מוכן לשלם, התיק יתברר רק בעוד כשנה.
נכון גם שאם נתפסת נוהג במהירות מופרזת וזומנת למשפט, ברוב המקרים ההקראה תתקיים בעוד כמעט שנה, וההוכחות בין חצי שנה לשנה אחר כך.
אבל, גם כאן מדובר בתקנים מוגבלים לשופטי תעבורה ושופטים שעוסקים בתביעות קטנות. בנוסף, היום תובעים על כל דבר קטן - השכן מפריע בין 2 ל-4, החתול של השכנים חירבן לי על השטיח בכניסה, הבת של השכנים שרטה לי את האוטו ביציאה מהחניה. פעם לא היו מגיעים בכלל למצב של תביעה על מקרים כאלה.
לגבי תעבורה - גם כאן, החוק קשוח יותר, האכיפה נוקשה יותר, וכנראה שגם תרבות הנהיגה הקלוקלת שלנו הישראלים לא תורמת לענין.
אגב, בשני המקרים האחרונים, אחוז הייצוג ע"י עורכי הדין הוא לא גבוה, אם בכלל. תביעות קטנות מתבררות ללא עורכי דין, וכך גם חלק נכבד מתיקי התעבורה.

4. לא כיניתי את גולשי הפורום אנשים קטנים. התייחסתי לאותם גולשים, שלמזלנו, אינם רבים, שנהנים להשתלח במערכת המשפט ובציבור עורכי הדין.
אינני מנותק מהמערכת ומהתחום ומעולם לא הסתרתי את זה. במהלך לימודיי עבדתי במערכת בתי המשפט, לכן אני מכיר את המערכת מקרוב מאוד, את השופטים, העובדים, עורכי הדין וההתנהלות בתיקים.
אין לי כל אינטרס נסתר להגן על אף אחד מהם, אני פשוט מכיר את התחום מקרוב מאוד.
אני, כבוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה, חש פגוע כאשר משווים את עורכי הדין לבעלי חיים או מכנים אותם בשלל כינויי גנאי.
ככל הזכור לי, אחד מכללי הפורום אשר נאכף בקפדנות ראויה לציון, עוסק באיסור על הכללות. מה זה אם לא הכללה?
לתפיסתי, רמת הכתיבה באתר אמורה להיות גבוהה יותר מזו שבה אנו נתקלים באתרי חדשות, פורומים, וטוקבקים אחרים.

ישן 20-05-2010, 05:57
  495 495 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.10

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו403
שנית, לכל אותם מגיבים שנהנים להכפיש, להשמיץ ולזלזל בעורכי הדין ובמערכת המשפט: אתם אנשים קטנים.
כל כך קל להסתתר מאחורי הכינוי בפורום, לפזר סיסמאות ולהצהיר הצהרות על הסחבת, על כמה שהמערכת מושחתת, ושעורכי דין וחיות הם בעצם אותו הדבר.
אתם הרי לא יודעים מה בדיוק קורה בתיק הזה, מדוע הוא נמשך כבר כמה שנים, והאם הסיבה לכך מוצדקת.
יכולות להיות אלף ואחת סיבות לכך שהתיק הזה נמשך כבר 7 שנים.
אבל העיקר, כולם כאן יודעים הכול וכולם כאן גיבורים שמרשים לעצמם להשתלח במגזר שלם.

תתביישו

אני לא משפטן ואולי אני טועה אבל אני לא מתבייש
משפט שנמשך שנים על שנים ואין לו הסבר סביר הוא לטעמי מאוס
ענויי הדין הם רבים
הם נוצרים גם בגלל בית המשפט שהוא עמוס
אולי בגלל שיטות נהול המשפט
ואולי בגלל בקשות דחיה של עורכי הדין
יסביר לנו כבודו למה משפט נזקין צריך להמשך 7 שנים ויותר ועדין אין פסק דין
אולי נבין

בדוק את משפטו של חיים רמון - תנאי אחד הוא הציב - שהמשפט יהיה מיום ליום ויסתיים - ואכן הוא הצליח בזה
הסתכל על משפטו של הנשיא לשעבר קצב - כמה רעש והתנגדות הייתה כשהשופט הכריז על דיונים 4 ימים בשבוע (בינתים התפשרו כל 3 ימים)

משפט הנמשך שנים ואין לו הסבר סביר הוא ענוי דין
וענוי הדין אינו מטריד כנראה את האחראים הוא נהפך לנורמה
הדבר כנראה נפוץ ולאחראים לא איכפת די

ולא אני לא מתבייש
הבושה היא למי שמסכים לענויי דין ומקבל אותם כנורמה סבירה

נערך לאחרונה ע"י 495 בתאריך 20-05-2010 בשעה 06:01.
ישן 20-05-2010, 11:56
צלמית המשתמש של עידו403

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי 495 שמתחילה ב "[QUOTE=עידו403]שנית, לכל אותם..."

ראשית, אתה צודק. משפט לא צריך להימשך שנים על גבי שנים.
יחד עם זאת, במקרים מסוימים ישנן נסיבות אשר גורמות לכך - חוות דעת מומחים שבעקבותיהן מתקנים את כתבי התביעה וההגנה למשל.
תיקים שבהם ישנם כמויות עצומות של מסמכים, עדויות וחוות דעת - כל פרשת נחל הקישון והסרטן למשל.
לגבי רמון וקצב, יש הבדלים לא מעטים בין ניהול ההליך הפלילי לבין זה האזרחי, אי אפשר להשוות בין משפט אונס לתביעת רשלנות נגד רופא שיניים.
ברמה הכי מופשטת: האינטרס הכי חשוב של המדינה בתיק אונס הוא להגן על הציבור ולהרחיק את האנס (לכאורה) מהרחוב כמה שיותר מהר.

ישן 20-05-2010, 23:02
צלמית המשתמש של עידו403

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "בחרת במקצוע שעיקר הביקוש לו הוא בסיטואציות של עימות בין שני צדדים."

האמת שאת ההתמחות שלי אני עושה במקום מוכר וידוע, אבל לא בגלל המשכורות הגבוהות שמקבלים בו (והן לא, ממש לא) או ההילה שאופפת את עורכי הדין שבו (כי אין כזאת).
אחת הסיבות שבחרתי להתמחות דווקא במקום הזה (והיו לי כמה הצעות, חלקן די קוסמות) היתה כי רציתי להתרחק מכל אותם אנשים שמוציאים שם רע למקצוע. אנשים שפגשתי מדי יום ביומו בבית המשפט ולא פעם עשו לי חשק לתת להם ולשכמותם סטירה.
היום אני נמצא במקום שאני אישית מאוד נהנה להיות חלק ממנו. גם מהמשכורת, גם משעות העבודה, גם מהקירבה הגאוגרפית לדירה שאני שוכר, גם מזה שאני מזדהה עם מה שהמקום הזה מייצג ומסמל, וגם מהעבודה המקצועית.

ישן 20-05-2010, 14:58
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06

אם אתה מעורב בסכסוך שהוא גדול ממידותיך אבל אתה לא רוצה (או יכול) לוותר אתה תמיד יכול לנסות ולהביא משפחה/״חברה״ או, אם גם אלו לא מספיקים, לשכור לך כמה בריונים שיעשו את מה שאתה לא יכול לעשות לבד. במהותו מקצוע עריכת הדין הוא זה, בריונים להשכיר ע״מ ליישב סיכסוכים, ההבדל הוא בקוד הלבוש ובאיכות התגמול על השרות.

עכשיו, אל תבין אותי לא נכון, בריונות אינה בהכרח רעה, כולנו יודעים שיש מצבים בחיים בהם צריך להילחם ושיש מטרות צודקות וראויות ואיכות הבריון נימדדת במידה רבה על פי הבחירות שהוא עושה, אחרי הכל גם רובין הוד (המיתוס המפואר וגם הדמות האמיתית והמפוקפקת) היה בריון. למעשה, ובניגוד לעמדה פופוליסטית מאוד שמובאת גם פה בפורום לפעמים, גם הגנה על דמויות שניראות לנו נתעבות, כל מיני רוצחי ילדים ואנסים וכו׳, גם היא משרתת מטרה נעלה, מניעת אי צדק ובירור העובדות לפני שהחברה מענישה אדם. ההבדל הוא לא כל כך בבחירה הראשונית אלא בדרך. יורם שפטל הוזכר פה, התייחסתי אליו בעבר כאל אדם שאני מתעב אבל הרגש הזה שלי כלפיו לא נובע מעצם בחירתו להגן עם דמיאניוק (שביני לביני אני לא מאמין בחפותו) אלא מהתנהגותו במהלך, ולא פחות מכך אחרי, המשפט. אני מאמין גדול בלשחק על פי הכללים ולא אוהב ששוברים אותם.

אתה צודק שיש הרבה אי צדק (ופופוליזם זול וצביעות) בביקורת על עורכי דין שלמעשה נותנים שירות חשוב ונחוץ שבלעדיו היתה החברה מקום גרוע הרבה יותר (למרות שאת המשפט האחרון אפשר לומר גם על העוסקות במקצוע המתיימר להיות העתיק ביותר). האשכול הזה למשל, גם אם ניקח את הסיפור בדיוק כפי שהובא בהודעה הראשונה, מיותר ומגוכח, הרי, כפי שמישהו ציין פה, בסה״כ עורך הדין עשה את עבודתו והרופאה את שלה. גרוע מכך, הרי לפי הסיפור המקורי החקירה קדמה להתמוטטות, לפי הטענות והמענות של כמה פה הרי שעו״ד צריכים להיות או קוראי עתידות או פשוט להימנע מלחקור כל מי שעשוי להואיל בעתיד; רופאים, אינסטלטורים ונשים בהריון אמורים לקבל פתור מברור הנסיבות...

הביקורת (המופרזת) על מקצוע עריכת הדין נובעת מאי ההרמוניה שאופפת את כל העיסוק בו. למרות שעיקר המקצוע עוסק בעצם בצפיית ונסיון למניעת סכסוכים עתידיים הרי שבד״כ אנחנו קוראים עליו דווקא כשמתפרצים קונפליקטים (כי כשהעניינים מגיעים לבית המשפט העסק בד״כ כבר שבור) ומכאן חלק מהתדמית הבעייתית.

אבל יש סוגיה נוספת, רגישה במיוחד בישראל, שמעכירה את דימוי העוסקים במשפט (ולא רק עורכי הדין). בעולם בו יותר ויותר ״הכל שפיט״ למשפטנים יש המון כח. קשה לציבור לקבל חבורת אנשים בחליפות שמתיימרת לשפוט החלטות גורליות של אנשים שלפעמים נלקחות בתנאי לחץ וחוסר וודאות, רופאים למשל או חיילים בשדה הקרב. הכלל הישן של אל-תדון-אדם-טרם-הגעת-למקומו שלמרות שאינו מדוייק הוא * מתיישב מצויין עם אינסטינקט הצדק של רוב האנשים מופר כמעט בכל משפט. יש בהחלט הגיון בניתוח לוגי וקר של התרחשויות לאחר מעשה ע״מ להפיק לקחים וללמוד לעתיד, זה הרי יסוד המוטיבציה למשל לתחקירים בצבא, אבל יש גם אלמנט חזק של ״חוכמה שלאחר״ ושל יומרה, בסביבה סטרילית ובטוחה, לשפוט את אלו שלקחו אחריות לפעמים בתנאים קשים מאוד.

מובן שמדובר במיעוט קטן של מיקרים, בוודאי לא מדגם מייצג, אבל אלו, כמו גם כל מיני משפטים אקזוטיים של עבריינים חולניים במיוחד, הם המקרים שרובנו קוראים עליהם בעיתון ומכאן בעיית התדמית.

אל תצפה שכל זה ישתנה, אתה רק תתאכזב, מי שאינו יכול לשאת בחום, עדיף שלא יכנס למטבח.*

ישן 20-05-2010, 15:09
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
למה לא לקצר?
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "אם אתה מעורב בסכסוך שהוא גדול..."

האזרח הקטן רואה את נציגי מערכת המשפט (עורכי דין ושופטים - לרוב שופטי שלום) מנקודה מאוד מוגדרת: בעברו דרך גלגלי המערכת, בקבלו מכתבי התראה שונים ומשונים, בכך שהוא מופנה (כהמלצה או כפקודה) לעורכי דין, חותם על חוזים וכו'. אני לא מכיר את כל האזרחים הקטנים (אני אישית בהחלט אזרח קטן, ובהגדרה גם "אדם קטן", שכן לו לא הייתי כזה, אזי שאת הברוטאליות המילולית שאני מפגין כנגד 2-3 שכבות ממוסדות ומוגדרות, הייתי מתעל לפעולה מעשית וחוקית נגדם), אבל מכיר חתך רחב למדי.

עורך הדין והמשפטן נראים לאזרח הקטן כחבורה צינית (ובמקרה של עורכי דין מן הסוג שהאזרח הקטן לרוב מכיר, גם די תאבי בצע ומאוד לא חרוצים) המסתתרת מאחורי קודים של כבוד ומעמד שכמו נלקחו ממאה (ויבשת אחרת) - כל זאת בעוד הם רחוקים מאוד מלהראות כמי שראויים לכבוד כזה (או בקצרה: משהו שמזכיר רס"ר משמעת מהסוג היותר עלוב). המצב גם הולך ומחמיר מאז שמקצוע עורך הדין הוצף בטיפוסים שמצליחים אפילו להתעלות את מעבר לתיאור הלא מחמיא הנ"ל. ובניגוד לביקורת שיש לאנשים מסויימים על רופאים, או עובדים בתחום הסיעוד - שרק עיוור יתכחש לעובדה שרובם עובדים בתנאי לחץ עצומים וללא תגמול הולם - את עורכי הדין האזרח הקטן לא יכול "להבין", ולגמרי בצדק לטעמי. זה שורש העניין - לא כל המקרים שבהם עו"ד מגן על חלאה, או מסייע (תמורת כסף כמובן) בפירוק משפחה באופן שלא נתפס כצודק: פשוט האזרח ישראל ישראלי רואה מולו חבורה שנראה, אם לעשות פראפרזה על בדיחה נפוצה על חשבון עם לטיני מסויים, "התאבדות בטוחה היא לקפוץ ממדרגת מידת הכבוד שעפ"י חוק מגיעה להם היישר את מדרגת המציאות".

(טוב.. לא יצא קצר)

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 20-05-2010 בשעה 15:12.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:26

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר