לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-05-2010, 20:04
  שחפון10 שחפון10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.10
פרויקט גמר

היי חבר'ה שבת שלום
אני שחף ואני חדש בפורום ורציתי לשאול אתכם מספר שאלות ומקווה שתוכלו לעזור לי...

ראשית הייתי שמח לקבל מכם ספריות רכיבים לתוכנת ORCAD PSPICE שברשותי בכדי לא להגיע למצב של "יצירת רכיבים ידנית"...כי אומנם זה ממש כיף ומאתגר אבל קצת מגוחך לאור הרכיבים הקיימים והנורמלים לכאורה..

שנית כל רציתי לדעת מכם על רכיב מסוים אותו אני חוקר והוא דוחף הזרם ULN 2803A שבו אומנם הבנתי שהוא מורכב מצמד דרלינגטון ועובד כמהפך במוצאו אבל השאלה היא מה רגל com שלו עושה וקראתי בספר פרויקט של חבר שרגל זו המשתפת עם כל מוצאי הקתודות של מוצאי המגברים צריכה להיות מחוברת לVCC או מתח היותר גבוההמהרכיב המתחבר לדוחף במוצא וזאת במגמה לגרום לכך שבמקרה של תקלה לפי מה שהבנתי לדוגמה במידה ויחוברו ממסרים למוצא אז במקרה של קטעון מתח הסליל העצוםיקבל מסלול פריקה דרך דיודת הגנה ובעצם דרך רגל הcom המדוברת..
השאלה היא האם זה נכון למרות שחשמלית ולפי מה שקראתי זה נראה לי הכי הגיונית חשמלית.
אשמח לתשובותיכם במהרה...
תודה רבה ושבת שלום
שחף
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:47

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר