לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-05-2010, 14:44
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי shai-li שמתחילה ב "אני מתה על ההכללות האלו! ואם..."

תגידי, הבנת בכלל משהו מהאשכול הזה??
-אני אמרתי שלא צריך לצלם רק בשביל להעלות לפייסבוק.
-אני אמרתי שזה מוגזם לצלם כל אירוע חברתי בשישי שבת ולעשות ממנו אלבום בפייס.
- אני אמרתי שלעשות פוטו רצח שלך יושב במשרד זה מוגזם.

טיול לפולין לקחתי כדוגמא כללית לנושא טיולים, אבל כמובן שלקחת את הדוגמא הספציפית כדי להתנגש איתי על שטויות לשם הוויכוח.
אני רק אומר שהתופעה של העלאת תמונות בפייס היא מוגזמת ועברה את גבול הטעם הטוב. אנשים מעלים תמונות כמו זבל על כל שטות. וכן יש הרבה תמונות חסרות משמעות נקודה.
שאחת שיצאתי איתה מצלמת 70 תמונות שלה ושל חברה על ספסל ציבורי בפוזות שונות זה מפגר.
וזה רק דוגמא אחת מהתופעה הנרחבת הזו.
ואל תהיי לי פסיכולוגית בגרוש תעשי לי טובה, אני חשוף לתמונות בד"כ מהעמוד הראשי וכמעט ולא נכנס אליהן, אלה אם כן יש לי סיבה ממש מיוחדת.

אני סיימתי את הויכוח, עוד מדרגה אחת ושיפ ינעל את האשכול בגללך.

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 16-05-2010 בשעה 14:47.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-05-2010, 14:53
  shai-li shai-li אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.02
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "תגידי, הבנת בכלל משהו מהאשכול..."

למה מדרגות? אני לא מתווכחת איתך תוקפת אותך אישית או מנהלת איתך שיחות שמתאימות למסנג'ר, אני מפתחת את הדיון.
לקחתי ספציפית את הדוגמא של הטיול לפולין כי אתה העלת אותה.
אני רק מנסה להסביר לך שיש עוד צדדים למטבע, ומה שבעיניך לא חשוב ולא רלוונטי יכול להיות מתאים למישהו אחר ממיליון סיבות שלא ידועות לך.
אולי יש לאותה דנה משפחה בחו"ל שישמחו לראות שהיא עושה חיים? אולי זאת שיצאת איתה רוצה ש"יגלו" אותה ויחתימו אותה לחוזה דוגמנות או לתוכנית ריאליטי? אולי אותו בחור מצטלם 70 תמונות עם חברים שלו כדי להראות אחר כך לנכדים שלו עד כמה התספורת של "יהודה לוי" הייתה אידיוטית פעם?
אם אתה לא מבין את החשיבות זה דבר אחד, אבל אל תכליל שכל מי שקונה מצלמה עושה זאת בשביל הפייסבוק, או כל מי שמעלה תמונה X עושה זאת בגלל Y. שוב, מי אתה שתשפוט אותם או תחליט בשבילהם? פשוט אל תכנס, אל תגיב, ותוכל לישון בשקט בלילה.
ישן 17-05-2010, 05:59
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
יש צדק בדברייך
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי shai-li שמתחילה ב "למה מדרגות? אני לא מתווכחת..."

אני חף מאגו ומעקרונות. אם הצד השני נותן תשובה שנשמעת לי הגיונית ועניינית אין לי בעיה להודות בכך. וההודעה שרשמת באמת כזאת.

אבל לדעתי את לא מתסכלת על התמונה המלאה, על המגמה השלילית שהתפתחה בפייסבוק:
נכון שיש את האחד שצילם בשביל להראות למשפחה והאחת שרוצה לדגמן בקסטרו. אבל לצערי בפייסבוק זה לא מעיד על הכלל. חלק ניכר מפרסמים תמונות בשביל להראות לכולם איזה חיים מגניבים יש להם, ועם איזה מעגל חברתי הם מסתובבים. ושאנשים אחרים רואים את חבריהן לשכבה מפרסמים תמונות גדושות בפעילות חברתית הם מרגישים שגם הם צריכים להוכיח משהו.. וככה ההתופעה הזו תופסת תאוצה. נכון שזה קורה יותר בקרב שכבות גיל נמוכות משלנו אבל לא רק.

הפייסבוק נהייה אצל הרבה אנשים ממקום של כלי חברתי לכלי למדד חברתי:
כל אחד שואף לכמה שיותר לייקים ותגובות על הוול, כל אחד רוצה שיהיו לו כמה שיותר "חברים" ברשימה אפילו אם הוא לא מדבר עם 90% מהם וזה עצוב. הנה בדיוק לפני 10 דק' נכנסתי לפייסבוק ועוד אחד מהשכבה שלי שאפילו שלום לא אמרתי לו מבקש ממני בקשת חברות ולמה? כי כנראה אין לו רשימה "תפוחה" והוא אולי מרגיש שבוחנים אותו, אולי הוא מרגיש שהוא צריך להוכיח משהו, שמונה החברים שלו זה איזשהו פרמטר, איזה כלי מדידה בקרב אחרים וממש חבל שזה מגיע לכך.. כי הרבה מרגישים שבוחנים אותם בפייסבוק.
.
אחת ההוכחות לכך שהבקשה הזאת בעצם נובעת מתוך אינטרס מסוים היא העובדה שכן היו לי בקשות דומות בעבר וכן אישרתי כמה אנשים במצב הזה ואפילו שלום בסיסי לא אמרו לי בשבועות שאחרי.. בגלל זה היום אני לא מאשר בקשות כאלה ומחקתי את אלה שלא היה לי שום קשר איתם. ואני שומע אותו דבר מאנשים אחרים שקיבלו בקשות חברות כאלה מאנשים בפייסבוק על בסיס 0 קשר, הכל מתוך מטרה לנפח את הרשימה להראות לכולם כמה "פופולרי" אתה.

הפייסבוק לצערי הפך בקרב חלק מהאנשים כמקום שבו אתה בוחן את רעך, מקום שבו לחץ חברתי סמוי מופעל.
וזאת גם אחת הסיבות שאנחנו רואים הרבה תמונות סתמיות.

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 17-05-2010 בשעה 06:27.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:12

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר