לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-05-2010, 08:15
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי 357 שמתחילה ב ""אות השירות המבצעי""

ציטוט:
לכל מי ששירת ביחידה לוחמת (קרבית) לתקופה מצטברת של 18 חודשים, לפחות.
לכל מי שהשתתף בפעילות מבצעית במשך, ארבעה חודשים רצופים לפחות

כי הפקידות בחטמ"ר שירתו ביחידה במצטבר למעלה מהתקופה המזכה.
לעומתן, הלוחמים מחליפים קו כל תקופה מסויימת ולא משרתים ברציפות את ארבעת החודשים בפעילות מבצעית שמזכים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-05-2010, 13:41
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
חטמ"ר הוא לא יחידה מזכה למוצבים בו
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "[QUOTE] לכל מי ששירת ביחידה..."

למיטב הבנתי מהפקודה, לפחות לא מרביתם אלא אם משהו השתנה והפכו לרמ"פ א+. עד היום קצת מגוחך לי שחטמ"ר קטיף בתקופת השהות בפנים היה ברמה א' ולא זיכה למרבית חיילי המפח"ט, בעוד שחיילי וקציני המפח"ט שירתו שירות כמעט יומי בכל מוצבי וגדרות ציר פילדלפי, חלקיק והוברס; תמכו/השתתפו בפעילות של לעיתים שניים-שלושה מבצעים בשבוע וספגו פצמ"רים וצליפה על המחנה באופן קבע.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 17-05-2010 בשעה 13:45.
ישן 17-05-2010, 17:09
צלמית המשתמש של רועי 357
  רועי 357 רועי 357 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.04

מוזר...

זלזול או לא בחיים לא פגשתי לוחם שקיבל (וכאלו שעשו קו הרבה יותר מ4 חודשים)
גם לשלוח אותו בדואר זה משהו ,להעניק אפילו תעודה בלי סיכה. לי זה נראה פשוט קמצנות של המערכת
שיודעת שבכל מקרה לוחמים לא עונדים את האות אז אין בכלל למה לתת להם אותו.
כמו שעשו עם הסיכה של קורס מ"כים בביסל"ח, היו מעניקים שנים את הסיכה לבוגרי הקורס אבל אף אחד(מלבד "המודרכים") לא ענד אותה אז פשוט הפסיקו להעניק אותה.

נ.ב אני זוכר שפעם ניתקלתי באותות שירות בצבעים שונים מישהו יודע מה זה?(ניחוש שלי פריטים לאספנים)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 17-05-2010, 18:57
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.05
היו ימים בהם האות הזה זכה וזיכה בכבוד.

קשה לי לתפוס מה המקור לזלזול באות הזה. האות נולד בעיצומה של מלחמת ההתשה. באותם ימים רצתה המערכת לתת אות הוקרה לאלה שחירפו נפשם יום-יום תחת אש בקוי הלחימה. באותם ימים השתוללה מלחמה קשה ויום יומית בקוים. מעוזי סיני היו נתונים תחת הפגזות ארטילריות יום יומיות. כמות הפגזים שנורו מידי יום עלתה על כל הארסנל שנורה על כל מדינת ישראל משך כל מלחמת לבנון השניה. כמו כן התנהלו קרבות ומרדפים יום- יומיים בגזרות הערבה, בקעת הירדן ועמק בית שאן. אף ברמה"ג התחוללו מעת לעת ימי קרב.על מנת להביע הוקרה לאלה ששירתו בקוי העימות נוצר אות השירות המבצעי. כל חייל (ולא רק לוחם, שכן אפילו טבחים ואפסנאים היו בסיכון יום-יומי בקוים) אשר שירת 3 חודשים באיזורים המבצעיים שהוגדרו, היה זכאי לענוד את האות, ולשם כך היה לו פנקס שירות מיוחד. לטעמי, האות הזה יותר מכבד את עונדו מאשר אות מלחמה. שכן, לאות מלחמה זכאי כל משק ממטרות ששירת בבית ליד וכל לוחם ביחידה 804 , ששירתו עמוק בעורף, ובלבד ששירתו בתקופה הקובעת. את אות השירות קיבלו, כאות הוקרה, אלה שבאמת היו ראויים לו. נראה, שלאחר מלחמת יום כיפור נגרם פיחות במעמד האות. עד כי היום רואים בו מעין תעודת עניות. חבל שכך הם הדברים. בימי מלחמת ההתשה היה זה אות כבוד.

ישן 17-05-2010, 20:36
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "היו ימים בהם האות הזה זכה וזיכה בכבוד."

החיילת שנשארה בארץ ושיחקה סוליטר זכאית לאות (יותר מהר) מהחייל שירו עליו.

ראה את התגובה של גרים ריפר למעלה ותגובתי אליו.

נכון שבהתשה השלם הפלוגתי, הטבח והאפסנאי ספגו אש במוצבים. גם היום תומכי הלחימה שמגיעים למוצבים יכולים לספוג אש.
אבל אלו שנשארים במפקדות, גם אם נחשב שהם משרתים ב"קו" וגם אם שינו להם את רמת הפעילות בתלוש השכר ל'רמ"פ א' או 'רמ"פ א+' עדיין ממשיכים לעשות את אותה עבודה שהם עשו כשהיחידה הייתה באימון.
הסיכוי שלהם להיקלע לקרב דומה לסיכוי של כל אזרח ישראלי אחר.

ענידת 'אות השירות המבצעי' ע"י לוחמים הופכת את המאמץ והסיכון שהשקיעו וחוו לזהה למאמץ שהושקע ע"י החיילים ש"התמאצו והסתכנו"...
אתה יכול להבין לוחמים שהשתתפו במלחמת לבנון השניה ומסרבים לענוד את אות המערכה שלה. מסרבים בדיוק מאותה סיבה הנ"ל.
מה ההבדל?

ישן 17-05-2010, 20:40
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "ההבדל הוא, שמשום מה, רק אצלנו..."

עניין של משמעת.
פשוט אין דבר כזה (משמעת) בצה"ל...

עריכה לאחר העריכה שלך: בצבאות אחרים יש עיטור לפציעה קרבית. יש עיטור להשתתפות בקרב ובשני קרבות. שלושה, חמישה ועשרה.

פעם אסרו בצה"ל על סיכות מקצוע מלבד לכעשרה - חמישה-עשר מקצועות מוגדרים (כמעט כולם של לוחמים או תומכי לחימה) וליחידות התנדבות. השאר הסתפקו ב"גדודונים" = סיכה קטנה בצורת תג היחידה שנענדה על חף כיס ימין.
פעם (כשנפרץ האיסור הנ"ל וכל תת יחידה וקורס הוציאה סיכה) אסרו בצה"ל על שימוש בכנפיים בסיכות יחידה ביחידות שאינן קרביות. אפילו בסיכת הלוחם של הנח"ל ושל גבעתי הייתה רק כנף אחת (בנח"ל כי רק גדוד אחד היה גדוד מוצנח, בגבעתי כי בנח"ל יש כנף...).
בייחוד אסרו על שימוש בכנפי עטלף (היו סיכות שנפסלו ונגנזו. בין השאר: חרמ"ש אורן וטא"ת).
ומה שמדהים זה שאכפו את החוקים הללו.

פעם הייתה הגדרה ברורה: סיכה של יחידת התנדבות עד 7 ס"מ. סיכת לוחם אחרת עד 5 ס"מ.

צריך לומר מה קורה היום?
לספר על כנפי העטלף הענקיות ביחידה @!$@^^$ של 8#%# ?

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 17-05-2010 בשעה 21:42.
ישן 17-05-2010, 21:40
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "ההבדל הוא, שמשום מה, רק אצלנו..."

זה קיים גם בצבאות אחרים.
יש דוגמה קלאסית באחים לנשק - חייל הולך עם אות שהוענק לגדוד כשהוא בדיוק הצטרף אליו או משהו כזה.. בעיני מי שחטפו את האש בקו הקדמי זה כמובן לא מצא חן בעיניו.

יוסי, יש סיבה למה הוגדר שהאות מוענק לפי ותק שירות ברמת פעילות מסויימת (אני חושב שזה דווקא בא' ולא רק בא'+).
מה שפחות מובן זה למה יש יחידות שלמות שיושבות במרכז הארץ, שבהן מוענקת רמת פעילות גבוהה לכלל היחידה ללא קשר לתפקיד ומשכי הפעילות (יש הגדרה די ברורה מהם זמני פעילות מזכים ברמ"פ גבוהה יותר).

ישן 18-05-2010, 12:41
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אם אני זוכר נכון, לפחות דרגות..."

דרגות קצונה עד רס"ן (עם תנאים כאלה ואחרים, בעקרון "מחויב" עד סרן) מוענקות ע"פ פז"מ (ואני בכלל לא רוצה להיכנס לביזיון שבקצונה הזוטרה).

קטונתי מלהבין את ההיגיון של להעניק דרגות חוגרים ע"פ פז"מ, פשוט לעשות צחוק מהעבודה ועוד אחד מהדברים האלה שגורמים לצה"ל להיראות יותר כמו מחנה קיץ של השומר הצעיר ופחות כמו צבא.

(ואם כבר עסקינן, שמעתם את הפרסומות לייעול של צה"ל בגל"צ? כמה כסף צה"ל יכול לחסוך אם הוא יפסיק לתת תוספת של חצי שקל לכל דרגת חוגרים?)

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 18-05-2010, 13:16
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לא זכור לי שהזכרתי את..."

אני התייחסתי לדרגות בארה"ב ואתה הגבת להודעה הזאת..

מה שאתה אומר לא מדוייק. יש שני פרמטרים שקולים לקבלת דרגת סמל: שלב מקצועי ופז"ם מדרגה קודמת. שניהם ניתנים ל-Override על ידי המפקדים (לדוגמה כמעט תמיד דרגת סמל דורשת שלב מקצועי 9 או מקביל אליו, אבל סא"ל יכול לאשר חריגה).
לא ניתן כיום לקבל דרגת רס"ל (לפחות בצבא המקצועי הלא-לוחם) ללא מעבר קורס הכשרה פיקודית ייעודי, למיטב ידיעתי כיום אין חריגות מהנוהל הזה.
תנאי לקבלת דרגת רס"ר בחה"א (אולי גם בעוד חילות) הוא מעבר קורס מסויים. אני חושב (לא בטוח) שיש קורס מקביל גם לקבלת סרן בחה"א.
משהו שרק לאחרונה שמעתי עליו, אבל כנראה הוא ותיק יחסית - תנאי לקבלת דרגת רס"ן (לא חוגר, אני יודע) זה מעבר סדנת ייעוד וייחוד.

הבעיה היא כמובן בכך שטופס ההמלצה להעלאה בדרגה נהיה בדיחה מנהלתית. אני רוצה לראות רס"ר יחידה שיסרב לחתום על טופס כזה לחייל בעייתי..

ישן 18-05-2010, 14:41
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "לוחמים נדרשים לרובאי תואם,..."

לא. לוחם יכול להיות רובאי 03 (או כמובן גבוה יותר) כל השירות שלו ולעבור את כל שרשרת הדרגות בלי בעיה וללא שום קורס.

כמובן שלאנשי קבע זה משמעותי יותר אבל לחוגרים זה הכי זניח בעולם, אומרים שבריטיש איירוויז חסכה מיליון דולר במצטבר בשנה כי היא הוציא זית אחת ממנת ארוחת הצהריים, כמה צה"ל יחסוך אם טר"ש, רב"ט, סמל וסמ"ר ירוויחו אותה משכורת ללא התוספת המגוחכת של החצי שקל לדרגה?

בקיצור, כולם (למעט המיעוט היוצא מן הכלל כדי להעיד על הכלל) יעברו את כל שרשרת דרגות החוגרים הצה"לית ע"פ פז"ם, מה שמפחית ממשמעות הדרגה, מביא לכך שבעלי דרגה לא עונדים אותה, זלזול במערכת הצבאית, חוסר משמעת וכו' ואת כל הנ"ל צה"ל מעולל לעצמו.

על רקע מה?

מי החליט, מתי ולמה לעשות את השטות הזאת?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-05-2010, 23:37
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "סמל היא דרגת פיקוד, רב"ט היא..."

מכיר את קריאת "בונזו ברב"טים"? מכיר את פלוגות ה"רב"טים" בצנחנים? אלה היו פלוגות שכולם עברו קורס מ"כים וקיבלו רב"ט לאחריו.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 21-05-2010, 13:32
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אבל אתה מדבר על פלוגות..."

שעברו קורס מ"כים. אתה חושב שדרגת הפיקוד בפלוגות רגילות היתה שונה?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 18-05-2010, 16:15
צלמית המשתמש של kobi_301
  kobi_301 kobi_301 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.12.05
שלח הודעה דרך ICQ אל kobi_301
אתה כל כך טועה!
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי לוגיין שמתחילה ב "זה חלק מהנקודה"

בחיל הים סיכות סטי"לן ודבורן מוענקות רק אחרי תקופה מסויימת שאתה נמצא על ספינה אחרי שסיימת את הקורס וכמובן שצריך לעבור מספר הסמכות- לפעמים מדובר על חצי שנה מאז שהגעת לספינה!
מפקדי קורסים בבה"ד (כמו בחי"ר) מגיעים לאחר תקופה מסויימת אחרי ששירתו בספינות אז הגיוני שהם גם יענדו את הסיכות הללו.
עוד לא ניתקלתי בתצפיתן שעונד סיכת סטי"לן וחוץ מזה אויי לחייל שהרס"ר שלו יתפוס אותו עם סיכה שלא מגיעה לו.

ולגבי עיניין הדרגות- לוחמים מקבלים דרגת רב"ט מיד בתום הקורס (וכן, לפעמים זה גם אחרי 4 חודשים מאז הגיוס) ואת הסמל מקבלים אחרי שנה ו-4 בשירות ובתנאי שעברת מבחן שלב והוסמכת כרובאי 08 ימי. מי שלא עומד בקריטריונים האלה פשוט לא מקבל.

וחוץ מזה אני ממש לא מבין מה כל כך בושה ללכת עם דרגת רב"ט? מבחינתי מי שמגיע לו והולך בלי נראה כמו טירון צעיר שהתגייס אתמול ולא משנה לי כמה סיכות יש עליו. קיבלת את הדרגה? כנראה שמגיע לך, פשוט תענוד אותה וזהו. כאן מתחיל כל העיניין של הזילות בדרגות ובסממני צה"ל.

ישן 18-05-2010, 17:38
  לוגיין לוגיין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.09.06
האמנם?
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי kobi_301 שמתחילה ב "אתה כל כך טועה!"

אין צורך לספר לי על נהלי הדרגות,עברתי את זה על בשרי.
אני מכיר כמה מפקדי קורסים שירדו לבה"ד וקיבלו את הסיכה רק שם אחרי "מבחן",ייצוגיות אתה יודע.
לא דיברתי על בק"שיות כתצפיתנים,לפי הסיכה בחתימה הייתי מציע לך לשאול את החבר'ה אמרה של מי היא "כשהגלים מתחזקים-לנו לא אכפת" רמז,הם הולכים עם סיכת סטי"לן.
בניגוד למה שאתם חושבים זה לא עניין של פתיחת עיניים והתבדלות,כל דבר שהתאמצתי וירקתי דם בשבילו הוא סיכה או דרגה ראויה ומייצגת (וכן,כולל הרב"ט).לא הרגשתי צורך או כבוד לענוד אותות וסיכות שלא התאמצתי בשבילם,כמו הפזגז או המצטיין בר-אור.
מצד שני לא חסרים אנשים שאחרי קורס מצ'וקמק של שבוע מסתובבים עם סיכות שליחידות אחרות לוקח חודשים ויותר להרוויח,לפעמים זה גם ממוסד.
ישן 19-05-2010, 07:24
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07

שלום רב ,
אות השירות המבצעי ניתן לי ולכל היחידה שלי גדוד 605 שהינו בקוו ראמלה בגלל איזה ביקורת נורא נורא גדולה שהיתה בבסיס (רמה למיטב זכרוני) חויבתי לשם את האות על מדי הא' שלי בחדר וכך עשיתי מה נסרב פקודה ?

שכחתי את האות על המדים ובחמישי התמזל מזלי באתי לצאת הביתה והרס'פ איים עלי שאם אני לא מוריד את הסיכה הוא לא יתן לי לצאת הביתה חצי צחוק חצי אמת יחד עם הפזמנקים קלטתי שזאת סיכה של גובניקים ולוחם כמוני ילך עם סיכה של גובניקים אז הורדנו כל הצעירים
ומאז הסיכה זרוקה לי בבית איפשהו.

וגם אני זכאי לאות של מלחמת לבנון השנייה ועוד הייתי לוחם במלחמה הזאת בחזית ואפילו לא טרחו להביא לי תסיכה הזאת לעולם!!!
למרות שהמלחמה הייתה איפשהו באמצע השירות שלי ואם תשאלו אותי זה בזיון וחרפה גדולה שחברי הגובניקים בקריה קבלו ואני לא בזמן שירות מקביל בצבא !
למזל הצבא בתקופה הזאת לפני שחרור שום דבר לא ענין אותי ... אבל היום זה מרתיח אותי ...

נערך לאחרונה ע"י mikiller בתאריך 19-05-2010 בשעה 07:26.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:52

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר