לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-05-2010, 18:08
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
נחשפה כת חילונית שדגלה בהרעבת ילדים והכאתם מכות רצח

נעצר בן זוגה של המורה החשודה בהתעללות בבנה

מעצרה של המורה מנתניה החשודה בהתעללות בבנה בן ה-10 הוארך בשלושה ימים נוספים, כשבמקביל
נעצר גם בן זוגה. המשטרה חוקרת קשר בין האם לבין כת (איתקה) הדוגלת בחינוך כוחני של ילדים

הוארך בשלושה ימים מעצרה של המורה מנתניה החשודה בהתעללות בבנה בן ה-10. גם בן הזוג של
המורה נעצר היום (שני).

בעת פריצת המשטרה לדירתם של השניים בסוף השבוע שעבר מצאו השוטרים את הילד פצוע ומורעב.

המשטרה חוקרת קשר בין האם לבין כת הדוגלת בחינוך כוחני של ילדים. עם זאת, לפי שעה לא נחקרו
אנשי הקבוצה בחשד למעשים. מהחקירה עולה כי שי אברמוב היה ראש הכת

האם היא מורה לערבית בתיכון באזור המרכז שהחליטה להוציא את בנה מבית הספר שבו למד לאחר
שלא הייתה שבעת רצון מהחינוך שקיבל. רשויות הרווחה בעירייה לקחו את שני ילדיה, בני 10 ו-14, לטיפולים
והוציאו אותם מחזקת אמם.

נענע 10

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-05-2010, 20:10

א-ת-ה קורא מה שאני כותב?
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי fap שמתחילה ב "[b]אתה[/b] קורא את מה שאני..."

מה שרשמת זה כלום. אתה הגדרת לעצמך מאגרון של הגדרות כדי להצדיק את השטות הזאת בהדגשת
החרדיות כמשהו שקשור לרצח או לאונס. שטויות. אותו חרדי רצח בגלל יצר אנושי ולא יצר חרדי. כך גם
החילוני. להמציא הגדרה, כאילו יש איזו סיבה לציין את היות האיש חרדי זה גרוטסקי.

אתה טוען שזה אופייני לחרדי לרצוח\לאנוס??? אתה מפגין בורות גדולה ידידי. יותר מזה, אתה אפילו עובר
על חוקי הפורום כי דברייך הם הכללה חמורה מאוד ואף הסתה. אני לא הולך ללמד אותך את החוקים, פעם
הבאה בה תכליל או תסית נגד קבוצה על לא עוול בכפה - אאלץ לחסום אותך (ואני באמת לא רוצה).

וכל הכבוד לכך שאתה אזרח מעורה שיודע מה קורה. צר לי לאכזב אותך שאני בקיא עשרות ממונים עלייך
באקטואליה. בתור עורך חדשות בגלי צה"ל, אני נחשף להרבה יותר מקרי אונס\רצח\שאר ירקות ממך.

ישן 17-05-2010, 20:38
צלמית המשתמש של fap
  fap fap אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.09
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "א-ת-ה קורא מה שאני כותב?"

תגיד אתה אמיתי?
יש לך קריאה סלקטיבית והבנה לקויה ביותר.

נתחיל מזה שלא עברתי על שום חוק, מעולם לא טענתי שכל חרדי הוא פושע, בשום צורה או דרך.
טענתי לקשר, ושהקבוצה מאופיינת בכך שיש מקרי התעללות רבים במשפחות.
אין להסיק מכך דבר על כל חרדי וחרדי בפרט!
דבר שאתה הסקת בצורה מטופשת ביותר. ועוד קורא לי בור.

לא המצאתי הגדרה, תיארתי את המצב כמו שהוא:
אין מקום לעשות הפרדה בין אם חרדי התעלל בילדיו עם קשר לדת או בלי קשר, אך כן יש מקום בתקשורת
לדווח לי (לאזרח) על תופעה שקיימת במגזר החרדי, כי אני רוצה לדעת את המצב הקיים במדינה.

וזה שאתה נחשף ליותר חדשות לא רלוונטי, אני מקבל את אותו היחס (ברמת החשיפה שאני מקבל)
בין מקרי התעללות של חרדים לבין מקרי התעללות של חילונים.
ישן 18-05-2010, 03:57

תעשה לי טובה, אולי תקל את עבודתי ותנוח ליומיים שלושה בלי חסימה :P
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי fap שמתחילה ב "תגיד אתה אמיתי? יש לך קריאה..."

שים לב טוב טוב למה שאתה כותב:
"טענתי לקשר, ושהקבוצה מאופיינת בכך שיש מקרי התעללות רבים במשפחות". זאת האימ-אימא
של ההכללות. יש בך דעה קדומה ושוב - בורות. אתה יכול לעשות סלטות באוויר, בורג ולסיים בגלגלון
וזה לא ישנה את העובדה - מה שאתה כותב זה פשוט לא נכון עובדתית.

זה שאתה שומע בתקשורת (שמוטה כאמור נגד חרדים) על כל מקרה בקרב החרדים,זה כי התקשורת
במכוון מדגישה את המילה "חרדי" מיליון פעם בכתבה אחת. מה שמצחיק, זה שאתה יכול לרפרף באתר
אינטרנט חדשותי כמו וויינט ותגלה שבעצם כמות המקרים הפליליים מבוצעים ע"י צעיר\אב\בן\דוד\חבר
(משמע, לא מדביקים להם את המילה חרדי כי הם חילוניים) היא הרבה יותר גדולה אבל אתה לכאורה
לא יודע מזה כי לא שוטפים אותך במילה "חילוני".

מצחיק שאתה חושב ששראוי לציין את המילה חרדי בכותרת הכתבה המסויימת אבל התקשורת לא ועשה
כך אפילו לא כלפיי ערבים. בד"כ כותבים צעיר ורק בתוך הכתבה אתה מגלה לבד שהצעיר מאום אל פאחם הוא
בעצם ערבי. כשהם מ-מ-ש רוצים לומר שזה ערבי אז הם כותבים "בן מיעוטים" - מה שכמובן עושה עוול גדול
לשאר המיעוטים כמו בדואים, דרוזים, נוצרים ועוד. יודע למה - כי על החרדים משתינים ואת הערבים מנסים
לא להכפיש כי "זאת דמוקרטיה ואנחנו לא גזעניים".

ולא - אין לך זכות לדרוש שידווחו לך שהפשע הזה של חרדי. אנחנו במדינה דמוקרטית, ותחשוב איך היינ
ו מתייחסים למקרה במדינה אירופית אם היו כותבים שבצרפת "יהודי רצח את אשתו". מה הקשר שהוא
יהודי? - בדיוק! אין קשר. אפילו שהוא מיעוט, אפילו שהוא שנוא - לא היו כותבים יהודי (חוץ מכתבי העת
הגזעניים שבמכוון מדגישים את הדברים האלה).

ומסתבר שהבנתי אותך עוד יותר טוב ממה שאתה הבנת את עצמך - כן עשית הכללה, כן קיימת בך בורות
בנוגע לחרדים וכן - יש לך דעה קדומה מאוד לא פוליטיקלי קורקט. אהה, וכן עברת על החוקים. אני לא אוהב
לחסום אז אנא ממך, אל תחזור על דעות כמו "כן מה, זה נפוץ שבקרב החרדים יש מיליוני אנסים, רוצחים,
מתעללים - מה לעשות, הם חרדים לא?". אז זהו, שלא.

ישן 18-05-2010, 11:25

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי fap שמתחילה ב "אתה מציב את הטיעון המרכזי שלי..."

מה לעשות שהטיעון המרכזי שלך, שהוא אגב גזעני - אומר שאוכלוסיית החרדים מאופיינת
בזה ש"יש בה מקרי התעללות רבים". קודם כל זאת שטות. האוכלוסייה החילונית הרבה
יותר אלימה מזו החרדית. על זה אין לפקפק.

דבר שני, אתה לא יכול לעשות את ההכללה הזאת בפורום - החוקים מאוד ברורים, אין להכפיש
ולהכליל אוכלוסיה שלמה. זה בדיוק מה שאתה עושה (בנוסף לכך שזה שקר גס ואתה בעצם
מעליל לשווא אוכלוסיה שלמה על לא עוול בכפה).

שום perfect sense. אם תעבור לאנגלית זה לא יחזק את הטיעון השקרי שלך. אתה פשוט
לא יודע את המציאות ומאמין בשקרים שאתה וכנראה החברה החילונית שאתה חי בה מספרת.

אני רואה שאתה בכוח לא רוצה להפנים. שני דברים לגבי הטיעון הגזעני הזה: אחד - הוא שקרי.
המצאת טיעון בלי להביא ולו הוכחה אחת לנכונות של הטיעון. שתיים - זה עובר על החוקים כי
פה לא עושים הכללות מלוכלכות.

אני לא אומר זאת שוב. קרא את החוקים. הם מאוד ברורים (ובנוסף לך ולמד קצת על המדינה
בה אתה חי כדי לגלות את המציאות האמיתית ולא את זאת הבדיונית שיצרת לעצמך).

מעא סלאמה.
לא אגיב יותר פה.

ישן 18-05-2010, 13:19
צלמית המשתמש של fap
  fap fap אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.09
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מה לעשות שהטיעון המרכזי שלך,..."

כתבתי בפירוש:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי fap
אין להסיק מכך דבר על כל חרדי וחרדי בפרט!
דבר שאתה הסקת בצורה מטופשת ביותר.

זוהי לא הכללה. ואם אתה טוען שזו כן, אז אתה בוודאות לא יודע מהי הכללה.

וזה גם אירוני, כי אתה מציג טיעון הפוך משלי בצורה מושלמת, ולפי הגדרתך גם אתה מכליל:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
האוכלוסייה החילונית הרבה
יותר אלימה מזו החרדית. על זה אין לפקפק.

צריך לחסום גם אותך.
(אגב, אני דיברתי אך ורק על התעללות בתוך המשפחה, ולא מחוצה לה).

אבל אתה בוחר להתייחס למה שאני אומר כגזענות ועבירה על חוקי הפורום כי זה לא תואם את אמונותיך,
זה דבר מאוד טיפוסי לדיונים מסוג זה

הגיע הזמן שתכיר בעובדה שהטענות שלך כושלות.
ישן 17-05-2010, 21:09
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
יאללה יאללה שניכם, טלנובלה ארגנטינאית פתחתם לנו פה? תכף תתחבקו, תתנשקו
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כנ"ל, ואני מרשה לעצמי להיות קצת בוטה איתך כי אתה מגלה רוח ספורטיבית למופת:)"

ובפרק הבא בכלל יתגלה ששניכם בנים לאדמו"ר שהופרדו זה מזה בינקותם וכעת מאוהבים באותה בחורה שמאלנית רדיקלית שהיא בעצם בתו של הגיבור הרע של הסיפור שמחזיק מניות ב'פרש' שעזב משק של השמו"צ וניסה להקים קומונה בישיבה בבני ברק אבל הודח כי גילו שבפרק הקודם הוא ירש מיליונים מאמו החורגת ותרם אותם לNIF למרות שיועדו כנדוניה לאחותו הקטנה שמסתתרת בחדר אפל במנזר כי היא בטוחה שהיא מוכערת אבל בעצם היא יפה כמו בר רפאלי וגם חכמה כמוה שזו אולי בכל זאת סיבה להסתתר וכעת נעבור לפרסומות...
ישן 17-05-2010, 20:30
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
בוודאי. האם אתה שם לב למה שכתוב בהודעותיי?
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אתה שם לב למה שיוצא בהודעותייך?"

יש לי מסר מאוד ברור שהוא בכלל לא אישי אלייך. אתה רק דוגמא להרבה מאוד ישראלים ויצא שביטאת את זה-אתה מגדיר עצמך כ"מסורתי" ואני טוען שזו הגדרה חסרת משמעות. אני טוען שביהדות האורתודוכסית, ם אתה אדם מאמין, אתה אמור לקיים את כל המצוות. אם אינך מאמין או אתה מאמין ספקן (כמוני) אז אינך יכול להחשב דתי או מסורתי משום שאתה מתעלם מרוב המסורת שאתה אמור לקיים.
בעיני (וגם בעיני אותם רבנים שדנתי איתם בעניין) אדם הוא או מאמין שומר מצוות (ואז ייחשב דתי או מסורתי-בשביל להיות חרדי צריך עוד כמה סממנים) או לא שומר מצוות ואז ה"מסורתיות" שלו היא לא יותר מפולקלור ואפשר להגדיר אותו בכל מיני צורות אבל בתכלס הוא חילוני. כלומר, הוא מקיים אורח חיים רחוק מהדת 99% מהזמן. ככה זה, היהדות היא דת קשה.
ולגבי הכת-יש לי כאן, שוב, בעיה של הגדרות. אם מתייחסים לכת כאל גורם בעל יסודות דתיים, הרי שאין מה לדבר על "כת חילונית". אם היית מדבר על "חילונים" (בלי כת) אז לפחות זה היה הגיוני ומדויק. לגבי הצורך להדגיש את החילוניות של העבריינים-אני רואה בזה אותו טעם כמו להדגיש את זה ביחס לחרדים-קרי, שום טעם.
ישן 18-05-2010, 04:22

צר לי אבל אין לך וכנראה שאין שום הגדרה רשמית למסורתי
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "בוודאי. האם אתה שם לב למה שכתוב בהודעותיי?"

יותר מזה, גם בקרב החילוניים יש המון סוגים. יש כאלה שאפילו מניחים תפילין, יש תולי מזוזות, יש בלי
מזוזות, יש אוכלי חזיר ושאר שרצים, יש לא, יש צמים בכיפור ויש לא.

אני מגדיר את עצמי מסורתי כי אף פעם לא הייתי חילוני - זה נשמע מצחיק, אבל כך זה. הוריו של אבי היו
דתיים (גם של אמי). הוא היה רוב שנותיו כמוני (במעשים) אך בשנים האחרונות הוא חזר לדת. משמע,
הוא אף חובש כיפה, לא נוסע בשבת, לא אוכל לא כשר, מניח תפילין, צם יותר מרק בכיפור - אבל הוא עדיין
נחשב מסורתי, כי אורח החיים שלו אינו מחמיר כמו דתיים אחרים.

מנגד, אני מניח לעיתים תפילין, אני צם בכיפור, אני אוכל כשר, אני לא מדליק אש בשבת, אני כן נוסע (טיפשי?
כך חונכתי), אני מחכה כמה שעות בין בשר לחלב (אחרי חלב לא אבל כן אחרי בשר), אני עושה קידוש, אני
מאמין באלוהים (אבל אמונה זה דבר מאוד בעייתי - כי יש תקופת שיותר ויש שפחות. אפילו הרב לאו אמר
פעם שהנקודה החלשה שלו באל הייתה השואה - אפילו לרב כזה גדול יש את הספקות שלו).

אז אתה רוצה להגדיר עצמך כחילוני. זכותך, אבל אני לא יודע כמה זה מדוייק. חילוני זה אוכל שרצים, חזיר,
בד"כ לא מאמין באלוהים, לא מקיים שום מצווה. ברגע שאתה מקיים מגוון מסויים של מצוות אתה נוטה למסורת.
ושוב, למסורת ספקטרום רחב מאוד. יש ממש דתיים ויש כמעט חילוניים - אבל עדיין - הם מסורתיים.

לגבי האפילוג, הסיפא שלך אני רוצה להבין, אתה בעצם נגד ציון בידיעה שמדובר בחרדים? כי אם כן, החילוניים
פה ינדו אותך מקרבם אהה, ודווקא אני חושב שהפעם זה היה מעניין לציין שמדובר בחילונים, כי כת הרי ידועה
בסממנים "אמונתיים\דתיים\כפייתיים" (לא דת כמו הדת היהודית). משמע, זו מעין התנגשות בין היות אנשי הקבוצה
חילוניים לבין זה שהם איכשהו אימצו לעצמם "קווי אמונה" וחיו על פיהם. לדעתי זה מעניין.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 18-05-2010 בשעה 04:25.
ישן 18-05-2010, 15:59
מנהל

לא מדובר במדע מדויק ולכן הגדרות זה עניין נזיל
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "צר לי אבל אין לך וכנראה שאין שום הגדרה רשמית למסורתי"

אני הולך על הגישה הכי קיצונית וקשיחה מבחינת היהדות, גם משום שזאת ההגדרה הכי פשוטה וישימה-או שאדם מאמין ואז מקיים את כל המצוות, או שאינו מאמין (או לפחות לא מאמין בלב שלם) ולכן לא מקיים את כל המצוות. אני לא רואה איך מזווית הראיה של היהדות האורתודוכסית תיתכן דרך ביניים. אני משער, שאבא שלך הבין זאת בסופו של דבר. לכן גם הרבה "מסורתיים" שהכרתי (כולל חובשי כיפה רופפת) או "התחזקו" או הפכו חילונים גמורים. אני חושב שההגדרה "מסורתי" פשוט אין בה הרבה תוכן והיא מהווה מפלט מהחלטה והצמדות במקום זה להרגל ולפולקלור. אבל, כאמור, זו הדיעה שלי ובאופן פרדוקסלי הראיה שלי את היהדות היא די פנאטית. לכן גם אני לא סובל את הרפורמים שאני חי בקירבם. היהדות בעיני היא עיסקת חבילה.
לגבי הסיפא-אני נגד ציון כל זהות אתנית בידיעה על פשעים. אין בזה שום תרומה חיובית ויש בזה הרבה מאוד נזק. לא הייתי רוצה שבארה"ב יציינו בכל ידיעה עיתונאית כאשר יהודי מבצע עבירה זו או אחרת, בוודאי כשמדובר בעבירות שאיכשהו מחזקות סטריאוטיפים מסויימים. ישראלה פעם ציטט מתוך הספר זוארץ זו קטע שמדגים איך בעבר נהגו בעיתונות בישראל להדגיש את הזהות המגזרית של עבריינים ונפגעים בתאונות דרכים. לשימחתי אנחנו לאט לאט יוצאים מזה.
ולגבי הכת-שמע, אני לא חושב שאפשר לומר שמי שבכת הוא חילוני מהסיבות שנתתי. אני גם לא בטוח שהם מגדירים עצמם כחילונים.
ישן 17-05-2010, 20:59
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
חילונים הם לא ארגון קבוצה או כל דבר דומה.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "התקשורת מאוד צבועה"

שלא כמו החרדים והדתיים המתיימרים לשאת איזה שהוא דגל בחיי היום יום, הם מצהירים על יחודם כקבוצה אפילו באופן בו הם מתלבשים.
החילונים הם אוסף של אנשים פרטיים. חלקנו טוב יותר חלקנו טוב פחות.
חילוני זה ברירת מחדל, זה מצב של העדר. (העדר מלשון העדרות, לא אוסף של בעלי חיים שהולך אחרי רועה)
כשחילוני עושה מעשה טוב, זה לא מכורח היותו חילוני וכשהוא מבצע פשע גם זה לא בשל היותו חילוני.
הציבור החילוני בישראל לא עסוק בלכבס את הכביסה המלוכלכת שלו בתוך הקהילה.
כי הקהילה לא מוגדרת מצד היותה חילונית. ולמעט הקיבוצים החילוניות לא חרטה את אי קיום המצוות על דגלם.

בתור אחד שמגדיר את עצמו כחילוני אתה די מזלזל בחילוניים, מוזר לא?
ישן 18-05-2010, 09:49
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
והפורום הזה, בראשות מנהליו, לא פחות צבוע ומתחסד
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "התקשורת מאוד צבועה"

כי כל פעם שערבי מעורב באיזו פרשה - ישר מציינים את היותו ערבי. הרי ברור שזה שהוא ערבי, הקשור לכך שהוא רצח, אנס, גנב, רימה, הכה. מאוד פשוט קרימינאל מלידה.

אבל יתכן ואני רואה ניצני שינוי בגישה בהערה לכותב בינתיים לגבי החרדים: "אתה טוען שזה אופייני לחרדי לרצוח\לאנוס??? אתה מפגין בורות גדולה ידידי. יותר מזה, אתה אפילו עובר על חוקי הפורום כי דברייך הם הכללה חמורה מאוד ואף הסתה" - נותר רק לשנות את ההגדרה "חרדי" לערבי והכל יבוא על מקומו בשלום. כולל הקפדה על חוקי הפורום בהקשר להכללות והסתות.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 18-05-2010 בשעה 10:03.
ישן 18-05-2010, 08:02
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כאן נשאלת השאלה האם כל מכה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
מה נשאר? נתוני המשטרה. אלא שכאן יש בעיה אחרת. יש מגזרים שלמים בהם לא נהוג לערב את המשטרה, לדוגמא חרדים, ערבים, ושאר חברות סגורות (קיבוצים היום למשל פחות סגורים מבעבר, פעם לא ידעת כלום על מה שמתרחש שם). האמת קשה להשגה.

ולכן כשקורה משהו כזה אצל חרדים, מציינים זאת במפורש.
לדעתי זה סוג של "קונטרה" לחרדים, שאוהבים להציג את עצמם כ"קהילה נקייה" מכל הסממנים הרעים ש"מאפיינים" את החילונים. לדעתי, הם גרועים לא פחות וגם אצלהם אונסים ורוצחים וגונבים ואפילו יש בינהם הומואים - בדיוק באותה המידה אצל החילונים - רק שהחרדים מטאטאים הכל אל מתחת לשטיח, where the sun never shines...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 18-05-2010, 11:14
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני די בטוח שרציחות כמעט ולא..."

הרעבה למוות זה לא רצח? מכות עד מוות הן לא רצח? כל זה קורה. אין לי מושג מה ההיקף של המקרים הנ"ל, אבל תסכים איתי שאצלהם הרבה יותר קל להסתיר מקרי מוות, שכן אני לא בטוח שהחרדים בקהילות הסגורות מאפשרים מעקב נורמלי של הרשויות עליהם. אם נאמר נולד תינוק, ויולדים אותו בבית וללא עזרת בית חולים, והתינוק גודל והוריו הורגים אותו במכות - אפשר יהיה להעלים את הגופה מבלי שהילד יכנס לשום סטטיסטיקה, במיוחד אם הקהילה שלך משתפת אתך פעולה ומסתירה את הרצח.

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 18-05-2010, 14:07
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "בתאוריה הכל נכון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
אגב, עד כמה שזכור לי היו בערך 3-4 פרשות חמורות של התעללות במשפחה בקרב החרדים -
הרבה פחות מאשר אצל החילוניים. הבעיה היא שאתה הפרשות החרדיות מבליטים כל כך עד
שמקרה אחד נראה כמו עשרה מקרים. שורה תחתונה - ע"פ הפרסומים בעיתונות - החילונים
זוכים בתואר המפוקפק של "יותר אלימים מהחרדים".

אני רוצה מספרים חביבי - Talk to me in numbers
במילותיך שלך ידידי:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
תביא הוכחות ונוכל
להתייחס לעניין. אי אפשר להפריח המצאות כאלה, מרושעות יש לציין, ולהתייחס אליהן כעובדות.

ציטוט:

ישן 18-05-2010, 10:17
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
"חילוני" הוא הגדרה של מאמינים לגבי כאלו שאינם מאמינים
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "בגלל שהמונח "חילוני" הוא..."

הוא בא להכפיש את הלא מאמינים, ש"רוחם" ריקה מתוכן ומה שמענין אותם הם עניני חול בלבד. עד היום לא ברור לי מדוע ציבור הלא מאמינים אימץ גם הוא את הכנוי המשפיל.

חלק לא מבוטל, מקרב היהודים, של גאוני הדורות יצא מאנשים שאים מאמינים.

האנשים הלא מאמינים "יצאו מן הקופסא" ופוטנציאל השכלתם התרבותית רחב בהרבה ולבטח בתחומים רבים, מזו של החרדים, שכל מעיניהם בכתבי הקודש. מטבע הדברים, ברור שגם בקרב הלא מאמינים קיימים בורים ועמי ארצות - אבל גם אצלם הפוטנציאל רחב יותר וה"מדף" עשיר יותר, רק יושיטו יד ויקחו.

"חילוני" בקיצור הוא אדם שאיננו מאמין וכל השאר תלוי/קשור לטוב או לרע באדם עצמו.
ישן 17-05-2010, 19:29

מ-YNET
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "נחשפה כת חילונית שדגלה בהרעבת ילדים והכאתם מכות רצח"

...המורה שנעצרה ביום שישי בחשד כי התעללה בבנה בן ה-10, חברה בכת שמטיפה לשיטות חינוך
נוקשות, מחוץ למסגרת ממסדית. במשטרה בודקים את הקשר לאותה קבוצה. "בכת היא נקראת 'הנביאה'",
אמר אדם המכיר את פעילות הכת ואת הפרשה, שכינה את העומד בראשה "אליאור חן של החילונים".

האם נעצרה בלילה שבין חמישי לשישי, לאחר ששכנים בנתניה דיווחו על רעש מוזיקה עז מדירתה. שוטרי
סיור נכנסו ומצאו את הילד חבול ופצוע בראשו. התברר שהוא רעב, אחרי שלא אכל יום שלם. בתחילה טענו
יושבי הדירה כי הילד נחבל כשנפל מהאופניים, אולם בהמשך הודתה האם שהכתה אותו והסבירה: "חושך
שבטו שונא בנו. לא?". כן התברר שמאז דצמבר הילד לא רשום באף בית-ספר....

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3889982,00.html

ישן 17-05-2010, 19:52
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "נחשפה כת חילונית שדגלה בהרעבת ילדים והכאתם מכות רצח"

לפי מה קבעת ש"נחשפה כת"? הכת הזאת מוכרת וכבר התפרסמה בעבר.

בקשר לטענה על החרדים - כשמדובר בכת חרדית בהחלט חשוב לציין שמדובר בכת חרדית מפני שעקרונות הכת מבוססים על עיוות קיצוני של דרך החיים החרדית, הכת שמוזכרת פה לא מבוססת על דרך חיים חילונית כי אין דבר כזה, חילונים הם לא קבוצה מוגדרת אין דבר כזה אורח חיים חילוני, יש דבר כזה אורך חיים לא דתי.

בסופו של דבר התקשורת שממנה אתה מצטט היא תקשורת חילונית, לכן המושג חילוני הוא לא רלוונטי ואין צורך להוסיף אותו לכתבה (הוא חסר משמעות לחלוטין) - אני כן יכול להסכים שהשימוש בחרדים הוא לא ראוי לאור העובדה שאת המילה ערבי לא כותבים, אבל צריך לשנות את זה דווקא לכיוון של לכתוב את המילה ערבי ולא לחפש קוד מוסכם במקום המילה חרדי.

דרך אגב, אם אתה מזדעזע מסגנון הכתיבה של העיתונית החילונית, אני מציע לך לא לקרוא ידיעות מהעיתונות החרדית - אתה עלול לחטוף התקף לב. לדוגמא: תאונה עם הרוגים היא רק תאונה עם הרוגים, אך אם ההרוג יהיה חרדי אז מדובר כבר במקרה מזעזע ואסון כבד. כל התנגדות לחרדים שם היא מעשה אנטישמי וכל פיפס קטן של כתב חילוני הוא השתלחות חסרת רסן.

ישן 18-05-2010, 03:33

מה זה חרדי?
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "אתה כתבת "דרך חיים..."

מצחיק שבד"כ השנאה בקרב החילונים מכוונת בעיקר לאנשי ש"ס, משמע הספרדים, כשבעצם החרדים
הקיצוניים יותר באים דווקא מהחסידות האשכנזית. כל עניין הקברים באשקלון למשל, זה הכל מבוצע ע"י
אשכנזים, אבל פה ובשאר המקומות אומרים "חרדים הפגינו בלה בלה". זאת אומרת שאתה מכליל את
כל החרדים כמי שהיו נגד הוצאת הקברים - כשבעצם אתה מכליל גם את החרדים הספרדים במה שהם
כלל לא תומכים בו ואף מתנגדים.

לא יעזור לך, חרדים זאת לא קבוצה אחת. יש סאטמרים, יש ש"סניקים, יש יהדות התורה ועוד ועוד ועוד. כל
אחד אולי חרד לתורה (כמובן בצורה אחרת ואף ש"סניקים רבים משרתים בצבא. ע"ע חברי ש"ס, כמעט
כולם קצינים), אבל בהחלט לא ראויים להגדרה כוללנית אחת. אולי זו דעה קדומה כי הם כולם לובשים שחור -
אבל זה יהיה עלוב לומר שהם מוגדרים כגוף אחד בגלל לבוש.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 18-05-2010 בשעה 03:36.
ישן 18-05-2010, 09:07
צלמית המשתמש של Zed3
  Zed3 Zed3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.11.05
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מה זה חרדי?"

לא יודע למה שירבבת לפה שנאה...
נכון שיש זרים שונים, וניואנסים כאלו ואחרים בחברה החרדית, אך עדיין לאוכלוסייה החרדית יש מאפיינים די ברורים כמו קודי לבוש (חליפות, כובעים, פיאות), הם פחות או יותר מרוכזים באיזורים קבועים מראש, יש להם מרכיב אמונה מאוד חזק.
כל מה שאני מנסה לומר, על פני כמה אשכולות, זה שלאוכלוסייה החילונית אין את המאפיינים הללו. זאת ועוד, אני אומר שההגדרה העצמית של "חילוני" היא לא באמת להיות חילוני.

אני מצטער אם יש כאן כותבים שלוקים בשנאה כלפי מגזר X או Y אך אנא, אל תשליך את מה שאחרים כותבים עלי.
אני לא יודע מה הקשר עכשיו לנושא הקברים, אבל בהרבה מובנים, לרוב האוכלוסיה חרדי זה חרדי, מה לעשות?

אתה כותב למעלה כי יש חילונים שמניחים תפילין ומקפידים בכשרות. הם לא חילונים, זה מה שאני מנסה להסביר.

נערך לאחרונה ע"י Zed3 בתאריך 18-05-2010 בשעה 09:09.
ישן 17-05-2010, 23:26
מנהל

אני מניח שזה לא ויכוח שניתן להכריע בו
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "שאלת מהי "דרך חיים חילונית",..."

שהרי זה עניין של הגדרות ולא עניין מדעי. לפי אסקולת "קגנס" non-praciticong jew הוא הגדרה אופרציונאלית מצוינת ל"חילוני" שהייתי צריך בעצמי להעלות. כלומר, חילוני איננו בהכרח מי שמתנגד לדת או אדיש לה, אלא מי שלא מקיים את מצוותיה. אם רואים חילוני כמי שלא מקיים מצווות מתוך אידיאולוגיה מסויימת (נאמר, אתיאיסטית) אזי מדברים כאמור על מיעוט קטן עד שולי. אני מוכן להתערב (האמת שאני מכיר דוגמאות) שלא מעט מבוחרי שינוי, למשל, אינם אתיאיסטים אלא לכל היותר אדישים לדת או אפילו כן מגדירים עצמם כסוג של מאמינים ועדיין רואים עצמם כלא סתם חילונים אלא כנושאי הדגל של "תנועת ההתנגדות" החילונית.
הרב האיזורי (מעניין שהרב החביב הזה ענה לשם הרצל דווקא) אמר פעם בהרצאה שנתן לנו בבית הספר היסודי שאנשים בכפר שקוראים לעצמם חילוניים הסבירו לו שהם לא מאמינים באלוהים אבל כן ב"כח עליון" .הוא צחק ואמר להם שהוא לא ממש רואה הבדל. הוא גם אמר שרבים מאותם אנשים מגלים פתאום שהם כן מאמינים כשהם במצוקה קשה. כלומר, אפילו מי שמגדיר עצמו כחילוני משום שהוא אדיש לגמרי או כמעט לגמרי לדת לא באמת מחזיק באיזו אידיאולוגיה סדורה אמיתית בעניין.
ישן 19-05-2010, 10:06
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני מניח שזה לא ויכוח שניתן להכריע בו"

אני חושב שה"מבחן האולטימטיבי" להגדרת אדם האם הוא חילוני או לא (ואני לא מתייחס לאתאיזם כרגע), הוא בדיקה של 2 "מצוות" עיקריות ביהדות: שמירת כשרות (האם הוא אוכל בשר וחלב ביחד או אוכל לא כשר - על שמירה על 2 כיורים וכלים המיועדים לבשר לחוד וחלב לחוד, ניתן לוותר לדעתי לצורך ה"מבחן"), ושמירת שבת (וגם פה ניתן לוותר על הטקסים בשבת - הליכה לבית כנסת וכו', ולהתייחס רק ללא להדליק אש או להשתמש בחשמל - לצורך ה"מבחן").
אני חושב שמי שעובר על לפחות אחד משני אלה לעיל, הוא חילוני.

ציטוט:

ישן 19-05-2010, 11:24
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אני חושב שה"מבחן האולטימטיבי"..."

שמירת שבת היא בהחלט משהו שנדיר לראות חילוני עושה, אבל שמירת כשרות ממש לא - חילונים רבים שומרים כשרות מכל מיני סיבות (כמובן שבחלק גדול מהמקרים הם חושבים שהם שומרים כשרות בידיוק כמו שהם חושבים שהם שומרים כשרות לפסח ברגע שאת השניצל הם לא מכניסים ללחמניה).

אני עדיין חושב שניסיון להגדיר חילוני או אורך חיים חילוני הוא מגוחך, המילה היא בעצם סגירת חורים - כל מה שהוא לא חרדי, לא דתי ולא מסורתי (שגם מסורתי היא הגדרה בעייתית לא עומדת בפני עצמה אלא נמצאת בתחום המאוד רחב שבין לא רוצה שיחשבו שאני דתי ולא רוצה שיחשבו שאני חילוני - ההגדרה כל כך רחבה שיש מסורתיים שהם הרבה פחות מסורתיים מחילונים שמגדירים את עצמם חילונים גמורים)

ישן 21-05-2010, 14:00
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני מניח שזה לא ויכוח שניתן להכריע בו"

אני יכול גם ליצור את "אסכולת פסטן" שבה חילוניים הם אלו שמתגוררים בבני-ברק וחרדים אלה
אוכלי שרימפס מרמת אביב. השאלה היא עד כמה היא מקובלת ומה הערך שבה. לדוגמה, לתופעת
החילון של המדינה יש משמעות מקובלת במדעי החברה (עד כמה שניתן לדבר על "הגדרות" בעולם
הזה) של the separation of Church and State ("הפרדה בין דת ומדינה"). אני יכול להגיד שכשאני
מדבר על החילון של המדינה אני מדבר על הערכים של העומד בראש המדינה, ואם כך אפשר להגיד
שאמריקה הייתה מדינה דתית ולא חילונית בתקופתו של בוש, כי הוא מגדיר עצמו כאדם דתי וכ"נוצרי
שנולד מחדש" או משהו כזה. בכיף. 2.

המושג "מסורתי" קיים. חלק ענק מתושבי המדינה הזו מגדירים עצמם כמסורתיים. זו תופעה חברתית
קיימת. אתה לא אוהב אותה? בכיף. מבחינת הדינים ביהדות אין לה ערך כל עוד לא מקיימים מצוות
לפי השו"ע? אחלה. הקבוצה הזו עדיין קיימת. אין זה שהדת היהודית דורשת קיום מצוות ואינה מבחינה
בין "חילוניים" ל"מסורתיים" בין אלו שאינם מקיימים מצוות מונע מהמסורתיים להתקיים כקבוצה נבדלת,
כמו שזה שאין הבחנה מבחינה מכנית בין מאזדה 3 ירוקה לבין מאזדה 3 כסופה מונע ממכוניות ירוקות
להתקיים כקבוצה נבדלת ממכוניות כסופות...

מסתבר שיש אפילו אחד - ד"ר יעקב ידגר מהמחלקה למדע המדינה בבר-אילן - שכתב ספר ושמו
"המסורתיים בישראל". כמובן שיכול להיות שזה עוד ספר על שום דבר, אבל בהתחשב בזה ש-39%
מהנסקרים של הלמ"ס הגדירו עצמם כמסורתיים, יש לי חשד קל שאולי אין זה כך.
ישן 22-05-2010, 16:10
מנהל

ההבדל הוא שההגדרה שלי מבוססת על הגיון
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אני יכול גם ליצור את "אסכולת..."

כתבתי תגובה ארוכה שנמחקה (הרבה זמן זה כבר לא קרה לי והתחלתי להתרשל) אז במקום זה רק אפנה אותך בקצרה ל-שלוש סוגיות-
1. עם כל הכבוד המועט מאוד שיש לי ל"מדעי החברה"-ממש לא איכפת לי מה ד"ר משה בן כלומניק כתב כדי שסוף סוף יהיו לו מספיק פירסומים לקבל קביעות. לא מדובר במדע והרבה ממה שנכתב באקדמיות למדעי החברה הם שטויות.
2. פלסטינים מגדירים עצמם כעם והרבה ישראלים לא מסכימים עם זה כי לדעתם הנתונים האוביקטיביים אומרים אחרת. אדם יכול להגדיר עצמו איך שבא לו, אבל אין לזה שום משמעות בהעדר בסיס אוביקטיבי. במקרה דנן, אין שום הבדל בהתנהגות הדתית בפועל ואפילו באמונה בין הרבה מאוד "חילונים" והרבה מאוד "מסורתיים". למעשה ההבדל משקף יותר איך מבינים את המושגים האלה ואיזה אסוציאציות המילה "מסורתי" עושה להם עם עולמות תוכן אחרים. לא חסרים כאלה שיגדירו עצמם "מסורתיים" בסקר ויציגו עצמם כחילוניים בהקשרים אחרים.
3. אותי מעניין בעיקר מה השלכות ההגדרה על התנהגות בפועל, ובעיקר התנהגות פוליטית. הרבה מאוד "מסורתיים" יכעסו מאוד אם מחר יגבילו את צעדיהם מסיבות דתיות. כלומר, יש הרבה יותר זהות אינטרסים בתחום דת-מדינה בין החילוני וה"מסורתי" מאשר בין ה"מסורתי" לדתי ובוודאי, החרדי.
עד כאן בנושא זה לעת עתה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:05

הדף נוצר ב 0.25 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר