לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-05-2010, 21:28
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
תרגיל עורף לאומי - הנחיות פיקוד העורף

תרגיל עורף לאומי "נקודת מפנה 4"

תרגיל עורף לאומי יתקיים זו השנה הרביעית ברציפות בין התאריכים 23-27 במאי 2010.
במסגרת התרגיל יתרגלו רשות החירום הלאומית (רח"ל), פיקוד העורף, משטרת ישראל, מגן דוד אדום, כיבוי אש, משרדי הממשלה והרשויות המקומיות, מתן מענה לעורף האזרחי בתרחישי החירום השונים.ביום רביעי, 26 במאי 2010, בשעה 11:00, תישמע אזעקת תרגול בכל רחבי הארץ.
עם הישמע האזעקה יתבקשו כלל אזרחי המדינה להיכנס למרחבים המוגנים בהתאם לזמן ההתרעה העומד לרשותם.
הכניסה למרחבים המוגנים תתבצע בכל מקום- בבית ובמקומות העבודה הפרטיים והציבוריים.
במידה והכניסה למרחב המוגן במהלך התרגיל כרוכה בשיבוש בלתי סביר של שגרת החיים, ניתן להמשיך בפעילות. תנועת כלי הרכב לרבות תחבורה ציבורית ומכוניות פרטיות תמשיך כסדרה גם בעת הישמע האזעקה.

פיקוד העורף בשיתוף כל ארגוני החירום וההצלה, משרדי הממשלה, הרשויות המקומיות ומאות ארגוני המתנדבים הפועלים בעורף ערוכים לסייע בשעת חירום. עם זאת היערכות מוקדמת שלכם ושל בני ביתכם ופעילות נכונה במצב החירום, התנדבות, סיוע וערבות הדדית – הם המפתח לעמידה איתנה של כולנו לאורך זמן.
ציבור אשר מתכונן מראש, יתמודד בצורה טובה ואפקטיבית עם מצבי החירום.

בנוסף לאזעקת התרגיל הארצית שתושמע בתאריך 26 במאי בשעה 11:00, תושמענה אזעקות נוספות במהלך השבוע באזורים שונים בארץ- לפירוט לחץ כאן
במידה וייתרחש אירוע אמת, תופעל אזעקה עולה ויורדת נוספת, בליווי תשדירים והנחיות באמצעי התקשורת.

לעיון בשאלות ותשובות נוספות אודות תרגיל עורף לאומי- לחץ כאן

לאתר פיקוד העורף לחץ כאן

נערך לאחרונה ע"י looopy בתאריך 23-05-2010 בשעה 23:09.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-05-2010, 08:26
  Chukaka01 Chukaka01 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.05.10
מה שמעניין זה שאתמול התרגיל הסתיים בפיקוד מרכז:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "תרגיל עורף לאומי - הנחיות פיקוד העורף"

אני עושה מילואים בבסיס פיקוד העורף המרכזי ברמלה.
התרגיל שלנו מילואימניקים היה אמור להיות לפי הצווים שקיבלנו מיום ראשון עד יום חמישי כולל.
עוד לפני שהתחילו המילואים זה קוצר ליום רביעי ואתמול זה קוצר לאתמול יענו שוחררנו אתמול אחרי הצהריים כל המילואימניקים כל היחידות בפיקוד מרכז ברמלה של המילואים שוחררו לאלתר התרגיל נגמר.
מי שנשאר אלה סדירניקים וכמה מורעלים בקבע ומילואים שמרגישים שהם נמצאים במלחמה בכל רגע נתון.

אני חייב לציין שמתוך עשרות רבות של מילואימניקים שמגוייסים לתרגיל הזה בפיקוד מרכז 95% לא עושים כלום אבל כלום וכל היתר עושים טובה שהם עושים משהו.
אני עשיתי תורנות של 24 שעות ככה שיצא לי להיות בתרגיל 24 שעות וזהו.

לא להאמין כמה הצבא מבזבז על כוח אדם מיותר וכמה אף אחד לא יודע מה הצד השני עושה.
היחידה שלנו סודית ביותר בתוך הבסיס וכל התרגיל אצלנו מתושתת על טלפוניה ואימיילים וזה מדהים לראות איך אף אחד לא יודע כלום ממה שקורה בצד השני. אנחנו מחוז מרכז ויש מחוז דרום י"ם דן צפון ואתה מתקשר לאנשים בטלפון לקבל עדכונים הם לא יודעים על מה אתה מדבר ואתה לא מבין עם מי אתה מדבר ולמה.

ותוך כדי כל זה אלוף הפיקוד מבקר מדי פעם כדי לחוות ולשמוע עדכונים וזה פשוט מדהים כמה שטויות יש שם.

וגם להגיד שזה התרגיל הכי גדול בתולדות המדינה נו באמת. זה בדיוק כמו התרגיל הקודם שהיה לפני כמה חודשים אותם אנשים אותה צפירה עולה ויורדת שתהיה היום ואני לא מבין מה הרעש הכל כך גדול מהתרגיל הזה ? אני נמצא ב כור של התרגיל בליבה של התרגיל ואני לא מבין על מה המהומה והרעש. מאתמול כבר סגרו את החמ"ל שלנו בפיקוד מרכז והתרגיל שם נגמר.

אז כן יש תרגיל וזה בדיוק כמו התרגיל לפני כמה חודשים לא השתנה כלום אני רק לא מבין למה מביאים ומגייסים למילואים כל כך הרבה אנשים כש לפחות 95% מהם לא עושים כלום אבל כלום ? מה הצורך של הצבא לכלכל כל כך הרבה אנשים סתם ?

תרגיל נחמד וגדול אבל הוא בדיוק כמו התרגיל לפני כמה חודשים והחשיבות שלו לא שונה בכלום ממה שהיה לפני כמה חודשים. אני ישבתי שם ליד המחשבים וכל התקשורת גם של ה GPS של התרגיל הזה ואין בתרגיל הנוכחי משהו שלא היה.
התרגיל הנוכחי הרי כמו שפורסם אמור לתרגל מצב שבו נופלים אלפי טילים על ישראל ואני ישבתי על יד אותם מחשבים ששם מתקבלות ההתרעות בזמן אמת על נפילות טילים ואתמול שיחררו אותנו וסגרו את החמ"ל כי פשוט לא היה כלום. לא היו נפילות טילים לא התרעות פשוט כלום. כל התרגיל הזה נפלו אולי כמה עשרות טילים וגם זה בקושי.

איך בדיוק כל המזן פמפמו בכל מקום תרגיל שמדמה אלפי נפילות ובפועל לא היה כלום ?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:03

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר