לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-05-2010, 14:37
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
שאלה לצחוק או לבכות? ישראל למשתתפי המשט: טיסה חזרה על חשבוננו

ישראל למשתתפי המשט: טיסה חזרה על חשבוננו

בנמל אשדוד נערכו הכנות אחרונות לקראת קליטתם הצפויה של מאות משתתפי המשט לרצועת עזה - שייעצרו בדרך לרצועה. מי שיחתום על צו הרחקה - יטוס לארצו על חשבון ישראל. מי שיסרב עשוי למצוא את עצמו בכלא בבאר-שבע
חנן גרינברג

בחיל הים ערכו בצהריים (יום ה') את ההכנות האחרונות לקראת המפגש הצפוי עם הספינות, העושות את דרכן בים התיכון לרצועת עזה ועליהן 800 איש. בצה"ל כבר נתנו שם למבצע - "רוחות שמיים". בצה"ל מוטרדים מהאפשרות שבמשט ינסו להסתנן לרצועה פעילי טרור, שינסו גם להעביר אמצעי לחימה.

בסמוך לאחד הרציפים בנמל נבנה אוהל גדול מימדים, ממוזג וידידותי שנועד לקלוט את מאות האנשים שייקחו חלק במשט. לאחר

שחיל הים יוביל את הספינות לנמל אשדוד, יורדו הנוסעים ויוכנסו לחדר הראשון באוהל ,המוגדר כולו כמתחם קליטה ומיון.

הנוסעים יעברו בנמל אשדוד תהליך הדומה לכניסה לכל מדינה, הכולל בידוק ביטחוני באמצעות מגנומטר. לאחר מכן יישבו מול נציג משרד הפנים בעמדה ממוחשבת. בשלב זה יציעו להם לחתום על צו הרחקה מהארץ. אם יסכימו, הם יעלו על אוטובוס שיסיע אותם ישירות לשדה התעופה. משם הם יוכלו לטוס לארץ מוצאם על חשבון ישראל. אך אם לא יסכימו לחתום על הצו, הם יאסרו.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/24012010/2578692/2.jpg_wa.jpg]

העמדות הממוחשבות, בהם ישבו נציגי משרד הפנים (צילום: אבי רוקח)

הם יעברו לחדר נוסף במתחם, בו יוכלו להיבדק על ידי צוות רפואי, שיספק את הצרכים הרפואיים. גם ניידות של מד"א יעמדו בכוננות, במקרה שיהיה צורך לפנות חלק מהם לטיפול בבתי חולים. לאחר מכן יועברו לחדר שלישי במתחם, חדר המתנה, בו ימתינו עד לבדיקה רפואית נוספת של שירות בתי הסוהר, שעיקרה כשירות למעצר. משתתפי המשט ייצאו משם למתקן כליאה בבאר-שבע. אלפי נציגים של צה"ל ומשרדי הממשלה השונים ייקחו חלק במבצע. אוכלוסיות מיוחדות, כגון דיפלומטים, שיהיו על גבי הספינות הזרות, ילוו על ידי אנשי משרד החוץ הישראלי. לאורך כל התהליך יוגשו למשתתפי המשט מזון ושתייה.

במסגרת ההיערכות של כלל הגופים, נערכים במערכת הביטחון ובמשרדי הממשלה גם לאפשרות של פרובוקציות ואירועים חריגים מצידם של חלק מהמפגינים. במקרה כזה ינקטו צעדים מצד אנשי בתי הסוהר, על מנת ליצור סדר בכל התהליך.

ההערכה היא כי תהליך קליטת האנשים, שיורדו מהספינות, ייקח שעות בודדות בטרם יועברו לשדה התעופה או לכלא.

דובר צה"ל, תת אלוף אבי בניהו, אמר בצהריים בנושא הזה, כי "צה"ל

ערוך לממש את הנחיית הדרג המדיני, למנוע מהמשט להגיע לחופי עזה. מדובר בפרובוקציה במסווה סיוע הומנטרי, אין מחסור של מזון וציוד לעזה, המעברים פתוחים וכל ארגון ומדינה יכולים להעביר סחורה". הוא הוסיף, כי ההנחייה לכוחות שאמורים להשתלט על הספינות, היא לבצע את המשימה ברגישות ראוייה ובמינימום הפעלה של כוחות. "אני מקווה שלא יופעל כוח נגד אנשינו, אבל צריך לזכור שאנו לאי יכולים לאפשר לספינות כאלה, שלא יודעים מי נמצא שם ומה נמצא שם להגיע לחופי עזה ולכן נפעל בהתאם".
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3895103,00.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-05-2010, 16:14
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
שיכורים ואוהדי כדורגל הם לעולם לא דוגמא טובה
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "אני חייב לצאת יותר.. כשהייתי..."

אני אפילו מאוד מוכר בסביבתי בזכות הביטוי "הצרפתי/אנגלי/ישראלי/איטלקי (מחק את המיותר) שאינו באותו הרגע על מתכונת אוהד כדורגל" שזו מין דרך להגיד: בוא נדבר על האדם הממוצע ומה הוא עושה/חושב כשהוא רגוע והגיוני, לא כשהוא במוד שבו הוא חסר כל רסן".

אם תראיין אוהדי כדורגל מחוץ לאיצדיון אתה יכול להכפיש בקלות כל עם!
ההיכרות שלי עם היוונים אפסית עד לא קיימת, ואת התורכים לעומת זאת אני מכיר לא רע בכלל. משום מה תמיד היה נראה לי שהם די אותו הדבר, רק שהתורכים משכילים וחרוצים יותר. יוון, והיוונים (המודרניים) הם לדעתי העם/תרבות/מדינה שיש לה את ה"אוברדראפט" התדמיתי הגדול ביותר בהיסטוריה. כבר משהו כמו 2200 שנה שהם חיים על משיכת יתר פראית של תדמית חיובית שהיא פרי של 500 שנה לכל היותר (700-200 לפני הספירה).

ישן 27-05-2010, 18:34
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "האמת ששרלתי עצמי שאלה טכנית, שאולי היא מטופשת קצת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
או לחילופין חבלה במדחפים שתגרום להן להפוך לחסרות תנועה, מה שאומר שלגרור אותן לאשדוד תהיה הברירה היחידה? כולנו יודעים שהשתלטות פיסית על האוניה תראה הכי גרוע (גם אם מחוייבת במידה ואין דרך אחרת. מה שעוד חסר לנו זה שכל ערבי וחברו הרדיקל יתחילו לארגן העפלה לארץ).

אמנם לא במדחף אבל פגיעה ממוזלת מאוד של טורפדו שהושלך מסוורדפיש בריטי תקעה את הגה הכיוון של הביסמארק כך שיכלה לשייט רק במעגלים. זה לא השמיד אותה אבל זה כן מנע ממנה לחמוק מהצי הבריטי.

קצת יותר קרוב לעניין שלנו, ב1984 טיבעו סוכנים צרפתים בניו זילנד את הRainbow Warrior, ספינה של הגרינפיס שהפריעה לאיזה ניסוי גרעיני צרפתי בדרום הפסיפי. התוצאה היתה, כמובן, אסון יח״צ לממשלת צרפת, סוכנים צרפתים נתפסו וגם ישבו בכלא הניו זילנדי (נידמה לי שהיתה גם איזו שערוריה עם דרכונים זרים, עוד דוגמה שלא המצאנו שום דבר).

בקיצור, אני חושב שעדיף לדבוק בתכנית הפעולה הנוכחית, מאהל קבלת פעמים ממוזג וכרטיס טיסה בכיוון אחד הביתה.

ישן 27-05-2010, 20:24

מצאו מיליטריזם אצלי דווקא בפעם שניסיתי לא לחפש כזה...
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[QUOTE=g.l.s.h]או לחילופין..."

הכוונה שלי הייתה לפעולה "מכאנית-טכנית" ולא "צבאית-פירוטכנית": לסבך איזה כבל בהגה/מדחף, או פשוט לכבול את הסירה לכלי שיט צבאי בעל עוצמה, ולגרור אותה לכל הרוחות. אחד היתרונות שבכל זאת יש כאשר עוסקים בפיראטים על הים, בניגוד לפורעי חוק שבאים בטיסה או ברכב (כמובן כאשר המטרה לעצור אותם לא במחיר דמים), הוא שמדובר על סביבה קשה לתיעוד ושמספקת הרבה מסתור ותחום פעולה שבו למקצוענים יש יתרון גדול על פני סתם אזרחים שנמצאים בכלי השיט. זה אומר שניתן לבצע פעולות טכניות שלא יראו או ישמעו בכלי התיעוד, אבל יהפכו את המשט הזה לערימת סירות הצלה ענקיות.

ישן 27-05-2010, 20:33
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אני מסכים איתך ברמה העקרונית, רק שאני חושב שמעצרים בנמל זה גם לא פשוט
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "לא צריך לסבך את הפשוט"

אני כבר רואה איך כל רשתות הטלוויזיה הבינלאומיות מורידות את הפעילים והפעילות המסכנים (כך באופן הצגתם) אחד אחד מהאוניה תוך שהם מתנגדים פאסיבית, מעוררים פרובקציות ותגובות אגרסיביות מהחיילים/שוטרים וכו'. אני כבר חוזה מראש שיהיה תועמלנים זריזים שיפיצו סרטים ותמונות שישוו את זה להורדת המעפילים מאקסודוס ודומותיה. אם אפשר למנוע נוכחות מצלמות ואמצעי תקשורת-סבבה, אבל זה לא נראה לי אפשרי בימינו (בעצם, באשדוד יש מתחם סגור של חיל הים?). אני כבר לא מדבר על כל אלה שיעדיפו להעצר, יובאו לפני שופט ברעש גדול וצילצולים ובסופו של דבר יגורשו מישראל במימון המדינה עם הרבה "סיפורי גבורה" לתקשורת הזרה כולל כל מיני האשמות על התעללויות בהם.
עדיף היה בהרבה לבלום אותם בלב ים, לחבל בספינות ולגרור אותם במסע ימי משעמם ומשפיל חזרה לנקודת המוצא.
ישן 27-05-2010, 20:48

כבר היה פעם שהשתלטו על אוניה בשקט יחסי
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני מסכים איתך ברמה העקרונית, רק שאני חושב שמעצרים בנמל זה גם לא פשוט"

לני כמה שנים - אני חושב שהיה בחסות החשכה. כל מה שהצליחו הפרובוקטורים לעשות היה לשדר בשידור חי מאיזה סלולארי כמה צילומים לא ברורים, וקטע אודיו. אני מניח שאפשר למסך בעשן, וכמו שכבר כתבתי - הכי נכון לשלוח חיילים לא חמושים "ברגישות ונחישות". כהמשך לפעולה יש לפעול מול המדינות שאיפשרו יציאת המשט ולהודיע שישראל לא תראה בעין טובה אי מניעת פעולות כאלה בעתיד (אני מניח שעל תורכיה זה לא יעבוד, אבל יש עוד מדינות). הם יגידו שהם מדינות חופשיות, ואין להם יכולת ובלה בלה בלה ואנחנו יכולים להגיד שכשהם רוצים לאל להעליב איזה מוסלמי, הם יודעים למנוע פרסום קריקטורה.

יש כמה דרכי פעולה מאוד יעילות דווקא נגד תורכיה - שהיא ממש טיפש שהולך עם חמאה בשמש- אבל בלי להכיר את המצב הנוכחי שם, יש לי מין תחושה שהיא כרגע מונהגת בידי מופרע שמנסה, גם לצרכי פנים, למשוך אותה לכוון של עימות, ולכן עימות כזה רק יעזור לו. זה מעבר לכך שהם כבר חזרו להיות מוסלמים פעילים, ומוסלמים לא מתרגשים מכך שיפגעו להם בבטן הרכה. בכל מקרה מאחר ותורכיה מחזיקה חצי אי ים תיכוני גדול כבוש, די מטופש שהם מארגנים משטים לפה.

ישן 27-05-2010, 17:16
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "לצחוק או לבכות? ישראל למשתתפי המשט: טיסה חזרה על חשבוננו"

נראה לי כהתנהלות חכמה, מארגני המשט יודעים שהם במצב של winwin, לא משנה מה ישראל תעשה היא תצא רע מהסיפור.
ההתייחסות אליהם צריכה להיות כאל המופרעים של הכיתה, כאלו שמפריעים למהלך התקין של השעור אבל שום דבר אמיתי לא יצא מהם. במילים אחרות, שמאל רדיקאלי שלא מייצג אף אחד.
מצד אחד הם לא נכנסים לרצועה, מצד שני מקצרים את משך הסיפור למינמום זמן האפשרי. כל עוד הם יהיו בארץ וישבו במעצר הם ימשכו תשומת לב.
במידה ותוך 72 שעות מעכשיו הם כולם יהיו חזרה בארצות המוצא שלהם, כאשר יש להם אפס נפגעים בגוף.
הרי שעוד שבועיים מהיום אף אחד לא ממש יזכור אותם.
כל התנהלות אחרת תגרום לעודף תשומת לב וללחץ אמיתי על ישראל.
ישן 27-05-2010, 18:44
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "לצחוק או לבכות? ישראל למשתתפי המשט: טיסה חזרה על חשבוננו"

לא יודע איך כל זה יעבוד במבחן הפעולה אבל על פניו תכנית הממשלה נראית סבירה ואפילו פיקחית למדי.

אני חושב שהרעיון הוא לנסות ולמתן את הדרמה ככל האפשר ע״מ להפוך את כל הארוע למשעמם עבור העיתונות הבינ״ל שלעולם לא יכולה להתגבר על המשיכה המורבידית שלה לעשן, פיצוצים וגויות (שלמען הסדר הטוב מוסיפים אזהרה בדבר ״תוכן גרפי״ על כפתורי ההקלקה לתמונות ואני מתערב שבדיוק התמונות הללו זוכות ליותר הקלקות מכל תמונה אחרת).

אישית, ולמרות שיש לי מעט מאוד סימפטיה למשת הזה, אני מעדיף ישראל ״פריירית״ על ישראל שיורה על אזרחים לא חמושים (אם גם מעצבנים).

ישן 27-05-2010, 19:07
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "לא יודע איך כל זה יעבוד במבחן..."

אני בטוח שאנחנו נתייחס לכל עלובי הנפש שמגיעים על הדברים האלה בעדינות הרבה יותר גדולה ממה שמגיע להם, או מהיחס שהם היו מקבלים אם הם היו מנסים להפריע לאמריקאים באמצע מלחמה למשל. הבעיה היא שעל הגיגיות האלה יש קבוצה גדולה של פרובוקטורים שונאי ישראל שאני דיי בטוח שלא ישבו בחיבוק ידיים כשיגררו אותם לאשדוד, אני גם חושב שסביר מאד להניח שהם לא ירדו בנחת מכלי השייט. בקיצור מה שאני מנסה להגיד זה שלצערי רוב הסיכויים שהעיתונאים יקבלו את מה שהם חיפשו, עוכרי ישראל לא יוותרו על ההזדמנות להוציא אותנו רע ולא משנה כמה נתאמץ ליהיות בסדר איתם.

ישן 28-05-2010, 21:14
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
ב11/3/78 בסירות גומי קטנות פרצו למדינה שעדיין לא הואשמה ע"י טרולים בפשעי מלחמה
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי Chukaka01 שמתחילה ב "מה יש לצה"ל והמדינה להסתיר ולפחד כל כך מהמשט הזה ?"

קבוצה של חובבי שלום [מהסוג שיתכן וחביב על חלק מהטרולים המבקרים כאן].

התוצאות היו לא נעימות לגבי רוב היהודים או בני האדם [אם כי אין לי ספק שיש אנשים שתמונות כאלה משמחות או לפחות 'מגניבות' אותם שהרי טיפוסים 'מיוחדים' ובעלי מחשבה מפותחת]

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

שנה וחודש אח"כ ב22/4/79 שט בדוגית קטנה ומתוקה מהסוג החביב על אותם טרולים - סמיר קונטאר. הוא רצח פחות אנשים אך ללא ספק עשה זאת בדרך המאפיינת את גיבוריהם של אנשים היוצאים נגד 'פשעי מלחמה ישראלים' ברשת.

**
מאז אנחנו לא אוהבים סירות שמסייעות למחבלים, לא אוהבים מחבלים ולא אוהבים טרולים בשרות התעמולה של ממלכת המחבלים.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 28-05-2010 בשעה 21:27.
ישן 28-05-2010, 20:36
  אורי.צ. אורי.צ. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.07.06
דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון בזמן ההשתלטות

בעבר חה"י יידע להשתלט על ספינות כאלה ואחרות שניסו לפרוץ את המצור לעזה אבל היה מדובר בעשרות פעילים בלבד ובאוניה בודדת, פה מדובר באירוע שונה לגמריי-
מדובר בכמה ספינות ובכמה מאות פעילים (מדובר על 600+),

באירוע כזה צריך לקחת בחשבון שבאם המפגינים לא יקבלו את ההשתלטות בעין יפה וינסו להתנגד לנוכחות החיילים שעולים על האוניות (מה שכנראה הולך להיות המקרה) אהיה זה מאוד קשה לצוות קומנדו להשתלט על האוניה בדרכים שבהם הוא נהג בעבר-

דמיינו לכם צילומים של צוות קומנדו שעולה על הספינה ונתקל בהתנגדות של מאות פעילים, אנשים נפצעים, חלקם נופלים למים, סכנות טביעה וכדומה- התקשורת העולמית הולכת לחגוג מהצילומים האילו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:47

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר