לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום מוזיקה כללי ! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > מוזיקה וזיהוי שירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-05-2010, 12:54
  s27 s27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.10
אולימפיאדה, אירוויזיון וכריס נורמן.

שבת שלום, שמי סיון, אני בת 27 וחובבת נוסטלגיה. היום יש לי 3 נוסטלגיות לחלוק עמכם, לעונג שבת:
האחת קשורה לאולימפיאדה הראשונה שאני זוכרת: סיאול, 1988. הייתי קטנטונת בת 6, ואת ההמנון הרשמי של האולימפיאדה הזו לא אשכח לעולם, משום שהוא פשוט מסוג השירים שאי אפשר לשכוח,זה שיר יפהפה ומרגש, והוא נקרא "יד ביד"
(ראו קישור מצורף). אני כל כך אוהבת את האירוע העולמי הזה שנקרא "אולימפיאדה", ספורטאי כל העולם מתאחדים, ואם נתעלם משתי אולימפיאדות יוצאות דופן וזכורות לשמצה (1933 ו-1972),הרי שיש בתקופת האולימפיאדה אווירה כאילו כל העולם מתאחד, וכל המלחמות והמאבקים נשכחים כלא היו. כן ירבו אירועים כאלה, וזה מביא אותי לנוסטלגיה הבאה:
האירוויזיון: כבר כתבתי בפורום אירווזיון על הרגשתי לגבי התחרות של היום לעומת תחרויות העבר, ובעיקר אלו של שנות ה-60 עד ה-90, עם דגש חזק על ה-70, על השירים שהיו אז הרבה יותר יפים, עם פראנס גל, כליף ריצ'ארד, אן מארי דוד, סוקרטס ועוד, על כך שהיופי היה אז בפשטות: פשוט שירה יפה נטו, בלי שום פירוטכניקות מיותרות ובלי שום גימיקים, בניגוד גמור להיום. אז בפינת הנוסטלגיה הזו רציתי לעשות חסד עם שיר שלא ממש זכה להיוולד לעולם מחוץ לצרפת. השנה הייתה 1974, לקראת התחרות נבחרה זמרת בשם דני לייצג את ארץ הבאגט והשנסונים עם שיר שנקרא "החיים בגיל 25", אך רצה הגורל, וכחודש לפני התחרות הלך נשיא הרפובליקה ז'ורז' פומפידו לעולמו ממחלת הסרטן, וצרפת ביטלה את השתתפותה בתחרות באותה שנה עצובה. אז 36 שנים אחרי, קבלו את השיר היפה של דני בקישור למטה. דרך אגב: הזמר הבלונדיני שמשתתף בקליפ הוא קלוד פרנסואה (קלוקלו), עליו השלום, שהיה אחד הכוכבים הגדולים ביותר בשמי הזמר הצרפתי והיה מוקף ברקדניות חצי מעורטלות ובהמון מעריצות מאוהבות ומתעלפות. קלוד מת באופן טרגי במרץ 1978, והוא בן 39 בלבד. לפי הגרסא הרשמית, הוא התחשמל באמבטיה. סוד קטן: קלוד הוא אחד הזמרים האהובים עלי כיום.
ולנוסטלגיה השלישית והאחרונה (להפעם): אנחנו נשארים בשנות ה-70. לגברים של התקופה, בעיקר לאירופאים שביניהם, היה צ'ראם מיוחד, עם השיער הארוך והבגדים המיוחדים. אחד מן הגברים היפים האלו היה כריס נורמן, סולנה האגדי של להקת "סמוקי" הבריטית, אשר שרה שירים שהיו מלהיטי התקופה כגון "אפגוש אותך בחצות" ו"אליס". לכריס הייתה ועודנה צרידות גברית סקסית שמאוד מזכירה את קולו של עוזי פוקס שלנו. היום ניזכר בדואט של כריס עם הזמרת האמריקאית סוזי קוואטרו, שנקרא "מועדים פנימה", שיר מרטיט הגורם להתגעגע לאהבה של פעם, שהייתה פשוטה ותמימה כל כך. ראו קישור לשיר המרגש. שלושת הקישורים:

1) יד ביד:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

2) החיים בגיל 25: http://www.dailymotion.com/video/xv...o-et-dany_music
3) כריס וסוזי מועדים פנימה:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

צפייה מהנה שתהיה לכם!

נערך לאחרונה ע"י s27 בתאריך 29-05-2010 בשעה 13:11.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:27

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר