לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-06-2010, 16:38
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "האשכול הגדול: התמונה המיוחדת ביותר שצילמתי!"

כיוון שמדובר בהצעה שלי ולא נראה לי שיש היענות זריזה (להפתעתי), אשמח לפתוח בתמונה המיוחדת שצילמתי בשנה הראשונה שבה היתה לי מצלמה (מוקדש ל Narxx שכינה אותי "סבא'לה!" באשכול http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...737#post3725550 כינוי כמעט נכון).
מעט רקע: אני צאצא למשפחה דלת אמצעים ומאוד דתית, בחלק מהזמן אפילו מתחנך בחינוך חרדי, במקום שאף אסור לדבר בעברית, רק יידיש (כאשר נחטף יוסל'ה שוחמכר, חבשתי את כיסאו בישיבה). לימים הגענו לערד, בהקמתה, לאחר שאבי החל לעבוד במפעלי ים המלח.
השנה היא 1964. באותה שנה רכשתי את המצלמה הפשוטה ממעט הכסף שקיבלתי לבר המצווה (אז היה נהוג, במיוחד אצל הדתיים, לתת במתנה ספרים) והתחלתי לצלם. בעיקר את התפתחותה של העיר.
בגלל הרקע שלי נאלצתי לקבל שיעורים פרטיים באנגלית כדי לא לרדת לכיתה נמוכה (כן, כבר אז האנגלית לא היתה במקצועות ה"ליבה" באותו חינוך חרדי). את השיעורים העבירה לי תמה שוחט, ביתו של ראש הממשלה באותם ימים, לוי אשכול (תמה היא רעייתו של בייגה שוחט, לימים ראש העיר, ח"כ ושר האוצר).
באמצע אחד השיעורים נאמר לה שהאב, ראש הממשלה, נוחת בתוך זמן קצר עם מסוקו לביקור. כמובן שהשיעור הופסק ואני רצתי הביתה לקחת את המצלמה.
הנה הצילום שהצלחתי לצלם באותו מעמד. בני גילי מקיפים את ראש הממשלה. איתו שני עוזרים ושומר ראש אחד מאחור. היום כבר לא ניתן לצלם מראה כל כך נאיבי ומאושר מסביב לראש ממשלה מכהן.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

וקדימה, עכשיו תורכם !
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-06-2010, 22:14
  bibigarf bibigarf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.06.04
תחנת החלל במעבר ליד הירח
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "האשכול הגדול: התמונה המיוחדת ביותר שצילמתי!"

יש לי חבר חובב אסטרונומיה בעבודה , והוא גם מתעסק בצילום אסטרונומי בעזרת טלסקופ
יום אחד הוא פונה אליי ומספר לי שתחנת החלל מחר אמורה לעבור ע"פ הירח , וזו הזדמנות מצוינת לצלם אותה
רק לרקע , תחנת החלל מקיפה את כדור הארץ כמה פעמים ביום , אבל כדי לתפוס אותה צריך לחכות לה ליד עצם ידוע מראש , וישנם אתרים באינטרנט שעוקבים כל הזמן אחרי תחנת החלל , ומודעים מראש מאיזה נקודה בכדור הארץ אפשר יהיה לראות את התחנה בסמוך לעצם גדול וכמובן מתי
אז הוא סיפר לי , שלמחרת בשעה ושניה מאוד ספציפית מזוית הראיה של ישראל התחנה תהיה בול בין כדור הארץ לירח , כלומר שאם נצלם את הירח , נוכל לתפוס את הצל של התחנה על פני הירח
ובחן באותו היום חזרתי אחה"צ הביתה , חיברתי את המכפל עם ה- 100-400 ובאותה השעה בדיוק צילמתי את הירח , בכמה מהירויות וצמצמים שונים , וכך יכולתי להתכונן למחרת
למחרת , הוצאתי את כל הציוד לרחוב , כיוונתי לירח , צילמתי כמה תמונות לבדיקה , וחיכיתי
לחבר שלי יש שעון מדויק שהוא גם דואג כל הזמן לסנכרן אותו , אז בפלאפון הוא תיזמן אותי לבדיוק 10 שניות לפני המעבר , ואני התחלתי לצלם ברצף , המצלמה שלי מצלמת 3 תמונות בשניה , והמעבר עצמו לוקח שניה אחת , כך שאני אמור לקבל בערך 3 תמונות של המעבר
אחרי הצילומים , הורדתי את התמונת למחשב , וקצת התבאסתי , התברר שהנקודה המדויקת היא פ"ת , ואני צילמתי במודיעין , כך שתפסתי את התחנה , אבל ליד הירח ולא עליו
תפסתי כ- 5 תמונות של התחנה עוברת ע"י הירח
בחרתי את התמונה שבה התחנה הכי קרובה לירח , עשיתי קרופ מכסימאלי , והעלתי את התמונה לאתר שלנו
החברה כאן לא התלהבו יותר מידי מהתמונה , אחרי הכל התחנה די קטנה בפריים
אבל אסטרונום חובב ראה את התמונה בפרש , ופנה אליי באימייל והציע לי לשלוח את התמונה לאתר של תמונת אסטרונומיות בארה"ב , שלחתי את התמונה , והתמונה נבחרה לתמונת היום
כתוצאה מכך , פנו אליי כמה חובבי אסטרונומיה מכל העולם , וביקשו את הסיפור , ואת התמונה
יותר מאוחר פנה אליי גם מפעיל המצפה האסטרונומי בגבעת אולגה וביקש שאני אתן הרצאה על הצילום ונתתי שם הרצאה , היה נחמד למדיי
ירון

EXIF Information

והקרופ כולל תיקון עריכה שביצע אחד החברה בפורום

I can think at all
( Kodachrome - paul Simon)

הגלריה שלי

ישן 29-09-2010, 21:28
  KV1 KV1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.06.09

את שלי כבר העלתי לפורום לפני כמה ימים. אז הנה היא שוב:

צולמה בבירקנאו במרץ השנה, ברקע רואים את תאי הגזים שהנאצים פיצצו כדי לא להשאיר ראיות לפני שהסובייטים באו. ישבנו כל חברי המשלחת על המדרגות שאתם רואים והקשבנו להסבר של המדריכה.
הבחורה שבתמונה כנראה היתה מאוד עייפה מחוסר שעות שינה ונשארה לשבת עוד קצת. הסתכלתי עליה שנייה ומיד ראיתי שיש פה תמונה מיוחדת במינה. אני מסתכל דרך העינית זז ומכוון קצת שמאלה, ימינה קדימה אחורה כדי שיצא הכי מושלם שאפשר, האצבע על ההדק....ו...פ**! היא קמה שנייה לפני שלחצתי! כמעט תלשתי לעצמי את כל השיער מרוב עצבים! ביקשתי ממנה שתשב עוד פעם באותה תנוחה ובאותו מקום וצילמתי, אין הבדל משמעותי בין איך שהיא ישבה בהתחלה לבין איך שהיא ישבה אחרי שביקשתי אבל בכל התבאסתי כי נאלצתי להתערב.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:32

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר