לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-04-2005, 12:34
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי J\G שמתחילה ב "APO MACRO SUPER II 70-300mm F4-5.6 או 28-300mm F3.5-6.3 MACRO"

שלום יונתן.
דבר ראשון - עדשת ה-50 מ"מ שציינת היא לא עדשת מקרו, אלא עדשה סטנדרטית בהירה. ישנה לקאנון עדשת מקרו 50 מ"מ עם מפתח צמצם של 2.5 - היא מסוגלת להפיק הגדלה של 1:2 (עדשות מקרו אמיתיות מסוגלות ל-1:1 ואף יותר מזה) ועולה הרבה יותר (בסביבות ה-230 דולר בארה"ב). בלי כל קשר למקרו - העדשה שציינת היא מצויינת, אני ממליץ עליה בחום. היא קלה מאוד, זולה ומפיקה תוצאות מצויינות (פרט אולי ל-bokeh שלה שלפעמים נראה קצת יותר מדי חד).

לגבי עדשות הזום שציינת - מה הכוונה "עדשות זום טובות יותר מעדשת הקיט" ? טובות מאיזה בחינה - טווח הזום או האיכות האופטית ?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-04-2005, 14:39
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי J\G שמתחילה ב "צוינה פתאום בעית פוקוס ב350D."

עזוב אותך ממה שצויין בפורומים כאלה ואחרים - אתה יודע כמה דיונים היו בפורומים השונים ברחבי העולם על בעיות הפוקוס של ה-10D ? רובם המכריע לא היה מבוסס על כלום - אנשים שמעו שמועה, רצו לבדוק את הפוקוס בעצמם, רובם (כולל את עבדך הנאמן והטיפש) עשה זאת בצורה לא נכונה - והנה, קיבלת הפצה של האינטרנט במידה שגוי.

לדעתי הקנייה הכדאית ביותר היום (בתחום ה-DSLR) לצלם חובב היא ה-350D, הן מבחינת ביצועי הגוף בלבד והן מבחינת הליין של העדשות שיש לקאנון להציע. אם תחליט ללכת על המצלמה הזאת, אז עדשת הקיט היא האופציה העדיפה עבורך - ב-100 דולר לא תמצא עדשת wide zoom טובה יותר. אם יש לך יותר מזומנים, אז ה-17-85 IS תהיה בחירה טובה יותר (בגלל ה-IS, כמובן).

נערך לאחרונה ע"י Olegis בתאריך 17-04-2005 בשעה 14:42.
ישן 17-04-2005, 20:49
צלמית המשתמש של Arziv
  Arziv Arziv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל Arziv שלח הודעה דרך MSN אל Arziv
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי J\G שמתחילה ב "טוב, אני לא בטוח שאוכל להרשות לעצמי עדשה כזאת."

אני הבנתי ממך שאתה רוצה עדשת טלה (עדשה למרחק גדולים) כלומר משהו בסביבות 200 לפחות.
מנסיוני, 200 לא תמיד מספיק, והייתי מציע לך ללכת על עדשה עם אורך מוקד של 200 מ"מ לפחות, כך שהקרופ פקטור ייתן לך עדשה של 320 מ"מ...

זה נראה לי מה שנכון לעשות, אבל שיקולי התקציב הם שלך.
http://www.pbase.com/cameras/sigma/..._macro_super_ii - פה תראה תמונות של הסיגמה 70-300, התמונות טובות, כך שתבדוק אם איכות כזו מתאימה לך...

נערך לאחרונה ע"י Arziv בתאריך 17-04-2005 בשעה 20:52.
ישן 17-04-2005, 21:31
צלמית המשתמש של OverDog
  OverDog OverDog אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.01.04
מצטער שאני עונה רק עכשיו, אבל צריך לעשות לך קצת סדר..
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי J\G שמתחילה ב "אבל לאחר מה שאמר ארנון,"

גם אני רכשתי לפני מספר שבועות את מצלמה (300D) ועומד לרכוש בקרוב עדשה/ות.

אל אל אל תקנה עדשה רק על פי טווח זום מרשים ועוד במיוחד אחת שזולה פי כמה וכמה מעדשות בעלות טווח קטן הרבה יותר. בשבועות האחרונים חקרתי, קראתי וחרשתי את האינטרנט על לא מעט עדשות בתקציב נמוך יחסית (1000-2500 ש"ח).ה- 28-300 לא מומלצת בגלל אופטיקה נמוכה. אין מה לעשות, בשביל מחיר כזה לא תקבל משהו איכותי.

המצב דומה בעדשות האחרונות שציינת (35-135 ו-28-105).

הפיתרון לדעתי, לקנות את עדשת הקיט שתספיק לך בהתחלה כדי ללמוד את המצלמה ולצלם תמונות לא רעות בכלל.
אחרי שתלמד את המצלמה בצורה טובה ויסודית, ותדע בדיוק מה חסר לך בעדשת הקיט (איכות, זום, צמצם..) תוכל למיין הרבה יותר טוב את העדשות שקיימות בתקציב זה ולבחור את העדשה האידאלית.

לאחר מספר לא קטן של התלבטויות, הגעתי למסקנה שיש לי צורך בזוג עדשות - עדשת טלה (זום), ועדשת "ברירת-מחדל" שהיה רוב הזמן העדשה הראשית שלי ותחליף כמעט תמיד את עדשת הקיט (עוד מעט אני יסביר למה רק "כמעט תמיד").

אחרי מעקב וקריאה על מספר עדשות, ה-28-75mm 2.8f של tamron נבחרה (בגלל איכות, וצמצם), ובנוסף ה-APO II של Sigma שנחשבת לנהדרת מבחינת איכות ותמורה ותשמש אותי כעדשת טלה. לא מעט צלמים ותיקים אף בוחרים בה.

במידה ואזדקק לזוית רחבה יותר מ-28 (וסביר להניח שזה יקרה מדי פעם), אני אשתמש בעדשת הקיט, עד שאני יחליט לרכוש עדשה רחבה יותר.

אם אתה חייב טווח זום, לדעתי בתקציב שלך ה-18-125mm DC של Sigma היא הבחירה, כיוון שהאיכות שלה טובה ומספקת עבור צלם חובבן שאין לו צורך באיכות אופטית מקסימלית, והיא מעניקה טווח נהדר שיכול להחליף בקלות את עדשת הקיט לצמיתות.

אז זהו, שיהיה לך בהצלחה!

ישן 18-04-2005, 06:56
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי OverDog שמתחילה ב "אכן נשמע טוב יותר. אני לא..."

ה-50 מ"מ היא כמעט בגדר חובה - זולה, קטנה וקלה, והעיקר - מצמם 1.8 ומצויינת אופטית. חבל לא לקנות אותה, היא מאוד שימושית במקרים של תאורה חלשה (צילומים בתוך הבית, לדוגמא, ללא פלאש). במיוחד אם קונים אותה ב-B&H, שם היא עולה פחות מ-70$.

לגבי הבחירה של שאר העדשות - אני לא ממליץ על הסיגמא 70-300, אולי זה רק אני, פשוט לא אוהב את העדשה הזאת מהסיבות שרשמתי באחת מההודעות הקודמות שלי כאן. בגדול, אני עם OverDog - תקנה את ה-350D עם עדשת קיט (וכמובן 50 מ"מ), תתנסה עם המצלמה ובינתיים תחסוך עוד כסף (אתה נכנס לתחביב מאוד יקר, אז תהיה מוכן להוצאות נוספות ) - ואז כשתחליט מה בדיוק מגביל אותך, אנחנו נעזור לך לבזבז את הכסף שלך בצורה היעילה ביותר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:53

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר