לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-06-2010, 16:39
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "למה אתה חושב שאנחנו צריכים..."

אני לא חושב בכלל שצריך לשתוק לארדואן.

אני בהחלט חושב שישראל צריכה לדבר ולדבר בתקיפות. אני מצר כרגע אפילו על הבעות הצער מצד שרים מסוימים על ההרוגים. הייתי מעדיף הודעה בנוסח ״ישראל רואה בחומרה רבה את הנסיון לפגוע בבטחון אזרחיה באמצעות פריצת המצור שנאלצה להטיל על עזה. ישראל רואה בחומרה רבה לא פחות את ההתקפות הפיסיות עד כדי סיכון חייהם של חייליה שעלו לספינות מצויידים בנשק לא-קטלני. ישראל תובעת הסברים מממשלת תורכיה בדבר מעורבותה במעשה התוקפנות הנ״ל״ ( כמובן, מנוסח טוב יותר מכפי שכתבתי פה).

הבעיה היא שליברמן הוא דמות מאוד לא מקובלת בעולם. זה בכלל לא משנה אם בצדק או שלא הצורה בה הוא נתפש הופכת אותו לדובר לא אפקטיבי. הוא לא אפקטיבי כי ברגע שהוא פותח את הפה אומרים בחו״ל ״אה, זה לא שר שחוץ הישראלי שהוא גם איש ימין קיצוני ומתנחל?״ שוב, זה לא משנה בכלל אם זה צודק או לא, הדיון הופך להיות בדובר ולא במסר וכך אובדת העמדה הישראלית. גישת לא-משנה-מה-חושבים-בעולם אולי לגיטימית (לא כל כך דעתי אבל אני יכול להבין למה אנשים חושבים כך) אבל כשמדובר במשרה שכל מהותה תקשורת עם העולם ושתקשור העמדה הישראלית ושכנוע בצידקתה הוא כלי מרכזי בהצלחת המשרה הרי שהגישה מגיעה לדרגת אבסורד לא פרודוקטיבי.

אותם המשפטים של ליברמן עוברים טוב הרבה יותר כשהם יוצאים מפיהם של שמעון פרס, אהוד ברק, ציפי ליבני ואפילו נתניהו עצמו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-06-2010, 17:43
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אני מסכים שאנחנו במצב שבו אפשר רק לנשוך את השפתיים
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "תראה ברווז, ארדואן הוא חלאה..."

חבר לשעבר נגוע במחלת השיגעון התאולוגי, ועוד מהזן שכמעט לא אפשרי לרפא ממנו. בדיוק כמו ששנות ה-20 הצמיחו סידרה שלמה של מנהיגים פשיסטיים בעלי מאפיינים דומים, כך גם די ברור שארדואן רוצה להיות הגירסא התורכית של אחמניגד או צאבס.
מה שכן ניתן לעשות הוא שנציג בכיר של ההנהגה ידבר לתורכים "מעל ראשו" של ארדואן, יזכיר להם כי אין לעם הישראלי ולו בדל סכסוך עמם, ובהמשך יפנה לארדואן ישירות כי בעבר הישראלים הוכיחו כי באותה מידה שהם שונאים את המלחמה, הם גם יודעים לצאת ממנה מנצחים , וכי אל לא להתל בבני מורשת המתינות של כמאל, בשעשועי לשון של חוסר אחריות. בניגוד לאיראן, או מצריים, תורכיה היא יעד סביר למסרים דיפלומטיים.

ישן 01-06-2010, 18:29
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אני מסכים שאנחנו במצב שבו אפשר רק לנשוך את השפתיים"

לא יאומן כי יסופר, אני מוצא את עצמי היום מסכים עם ההודעות שלך באחוזים מדאיגים, אחד משנינו צריך לגשת לרופא בדחיפות.

אני מאוד מסכים לרעיון הפניה הישירה לעם התורכי מעל לראש ארדואן, אין לנו ולתורכים סכסוך, לא היה כל כך גם הסטורית ושתי המדינות יכולות להרויח רבות מהמשך הקשר. לעניות דעתי (ה״מערבית״ כפי שאתה אוהב להזכיר לי) יש לישראל להציע לתורכיה הרבה יותר מאירן ובכל אופן הקשר עם תורכיה חשוב כל כך שחובה עלינו לוודא שמצידנו עשינו הכל ע״מ להציל אותו.

ללא קשר לישראל אני מאמין שארדואן בהתלהמויותיו הפרועות גורם נזק למדינה שמסיבות היסטוריות, תרבותיות וכמובן גיאוגרפיות צריכה לשמש גשר בין אירופה והמזרח הקרוב, עמדה ״שווה״ הרבה יותר מחברות בציר טהרן דמשק העלוב. אין לי גם ספק שישנם עדיין גורמים חזקים בתורכיה שמאוד לא מאושרים מהכיוון שארדואן לוקח. מצד שני אני חושש שהסנטימנטים של ההקצנה האיסלמית בתורכיה אוטנטיים ופניה מעל לראש ממשלה נבחרת עלולה תמיד רק להרגיז יותר את האוכלוסיה (אני למשל מאוד לא אוהב כשעושים את זה לנו בלי שום קשר למי יושב בממשלה והאם הצבעתי עבורו או לא).

הייתי מוותר עם זאת על הרמיזות המלחמתיות. יש דברים שארדוא. יכול להרשות לעצמו ואנחנו לא מהטעם הפשוט שהוא מעוניין בהרס היחסים, מטרה קלה יחסית, אנחנו לעומתו מעוניינים בשימורם, מטרה עדינה הרבה יותר ושמחייבת משנה זהירות.*

ישן 01-06-2010, 18:42
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
רק שלא תצאו ביחד לנופש בתורכיה :)
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "לא יאומן כי יסופר, אני מוצא..."

האמת היא שבתור מי שחופף בעמדותיו [וכנראה שגם לא מעט באופי האינטרנטי ובתחביבים] לגל - אני חושב שהפער בתפיסות העולם הפוליטיות הוא ממש לא גדול.

אני מרשה לעצמי לענות לך לגבי אמירה שלך על שימוש בדברים קשים הנאמרים כאן ע"י אויבי ישראל ברשת [אמירתי כי קורי היא חיילת בצבא הרשע או משהו דומה]

התיחסותי העיקרית לפורום ולרשת אינה כאל מאבק הסברתי אלא כאל שיח חברי /פטפוט נעים / וכחנות של יום שישי בערב.

אני חושב שהשהיה בחו"ל ואולי השהיה בפורומים דוברי לע"ז דוחפת את הגולש לעמדת מסביר אבל כאן אפשר להנות מהשיחה החופשית. לא שווה לאבד את ההנאה בלומר את מה שהוא בעיני אמת בשל החשש שמישהו שבלאו הכי יכול לזייף או לשתול דברים - יתרגם את דברי הבוטים וישתמש בהם בנימוק בפורום בינלאומי כלשהו.
ישן 02-06-2010, 04:01
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "רק שלא תצאו ביחד לנופש בתורכיה :)"

כמו שכותב דיקנס במשפט הפתיחה המפורסם שלו ב"בין שתי ערים" (שאגב, לא ניקרא באנגלית "Between two cities") "אלו היו הזמנים הטובים ביותר, אלו היו הזמנים הרעים ביותר" (וממשיך לפסקה שלמה של סתירות כאלו) למרות שבמובנים מסוימים אין כל כך פער בין תפיסות העולם יש בכל זאת תהום עמוקה ובלתי ניתנת לגישור. השאיפה היא לא לשכנע או לכפות אלא להצליח לקיים דיון תרבותי ומפרה למרות הפערים. התמורה היא באתגר ובעניין שהרי הרבה יותר מעניין לדבר אם מי שדעתו מנוגדת לדעתך כמו שאלויס77 כתב פה פעם בחוכמה.

אני מסכים איתך שהפורום הוא לא זירת הסברה, מי שבאמת רוצה לעסוק בהסברה אינטרנטית יש לו שפע פורומים בשלל שפות להגיב בהם (אני לפני כמה שנים, לפני שהתחלתי לכתוב פה, כתבתי קצת בגרדיאן ובאינדיפנדנט אבל התייאשתי לנוכח האטימות ויותר מכך, הרשעות והאנטישמיות בהן ניתקלתי). אכן, הפורום הזה הוא בעיקר פטפטנות ידידותית (אם גם ראוי לכמה מאיתנו, ואני לא מוציא את עצמי מהציבור הזה, לזכור את עניין הידידותיות, אחד הדברים שלי אישית מפריעים זה הסימון של ישראל היפה) ומעשירה, יש פה בהחלט כמה וכמה מוחות שאני מעריך מאוד למרות שלא תמיד מערכת היחסים האינרנטית שלי איתם נוחה.

אבל, עם כל הכבוד לוכחנות יום השישי, זהו פורום ציבורי וכמו שלא כל מה שאני בטוח שאתה אומר בדלת אמות תכריז גם במגפון באחד מקניוני ראשל"צ כן ראוי לזכור שאין לאף אחד מאיתנו שום שליטה על מי קורא פה. להבנתי אתר פרש הוא אתר ידוע למדי.

לא כל כך נעים לציין אבל ממש בדלת הסמוכה, בפורום צו"ב המצויין שגם אתה וגם אני קוראים בו בקביעות יש לחברה שם דעה לא משובחת במיוחד על פורום סקופים (שבטעות הם קוראים לו הרבה פעמים פורום פוליטיקה). רבים מאלו שם שמחזיקים בדעה שלילית על הפורום הזה הם בכלל בעלי השקפת עולם ימנית למדי. מספיק היה לחזות בתגובות המביכות ליוסיפון שגררו תגובה כעוסה מצידו ובצדק.

אתה רשאי לפתור את מה שאני כותב כגישת מה-יגידו-השכנים פולנית ואני מודה שיש גם מזה בהודעה הזו שלי אבל איכות פורום היא לחלוטין איכות הכותבים בו והרכבם, ככל שיש יותר כותבים איכותיים מרקע מגוון ומתחומי ידע שונים כן עשיר ומעניין יותר הפורום. יש כמה אנשים מעניינים בצו"ב למשל שלא כותבים פה למרות שנידמה לי שיש להם דווקא מה לומר, יש כמה שניסו וניכוו (אמיל, קרא666) ומי שמפסיד מזה זה אנחנו, המשתתפים הקבועים. אני יודע שאני לפחות מאוד הייתי רוצה לקרוא וללמוד על דעותיהם של כמה מהכותבים שם מעבר לידע הצבאי שלהם.

ישן 02-06-2010, 08:52
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אני חושב שכאן הדיון כבר נוגע לאופיים של פורומים
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "כמו שכותב דיקנס במשפט הפתיחה..."

בדיחה עם זקן מספר על יהודי שספינתו נטרפה והוא גר עשור על אי בודד עד שהגיעו לחלצו. לבינתיים בנה במו ידיו כמו משפחת רובינזון השוויצרית עיר לתפארת על האי. בטרם נלקח חזרה אל הציויליזיציה ערך סיור לרב החובל באי והראה לו את העיר שבנה: זה בנין העיריה, זה האיצטדיון, זה בנין בית המשפט, בית הספר היסודי ואלה שלושת בתי הכנסת...

רב החובל קטע אותו ושאל בתמיהה: הכל אני מוכן לקבל כהגיוני בעיר לבן אדם אחד, אבל למה לך שלושה בתי כנסת?

אה, אמר היהודי. זה ברור. זה בית הכנסת הספרדי, זה בית הכנסת האשכנזי וזה 'בית הכנסת שכף רגלי לעולם לא תדרוך בו'...

**
חלק מהעדפה של פורומים מתבססת על האופי היהודי שלנו...
לכל דבר יש רקע מסויים ולפעמים צריך לנבור בהרבה אשכולות אחורה בכדי להבין או לנסות ולהבין יחסים בין גולשים. זכור כי החסימה אינה פוליטית שהרי אתה בעצמך הלנת על חסימת נוסטור ועוד כמה דומים לו בעבר. דמוי הסלון החברותי ביום שישי מתאים גם לכאן. יש דברים שלא נאה לומר, יש דברים שלא נאה לעשות.

אמיל ככותב הוא באמת כותב שחבל שאינו כאן אבל לגבי רבים אחרים מקיץ 2006 איני מיצר על עזיבתם. הסגנון לא נעם לי. אם אתה רוצה לראות מה קורה לפורום המאפשר חופש דיבור מוחלט - אתן לך קישור בפרטי. זה טוב בכדי לעשות סקרינינג בסגנון דבקה לרעבי חדשות כמוני - רבל לא נעים להיות כותב במקומות שכאלה.
ישן 02-06-2010, 09:08

מעניין, אבל אני חולק עליך
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "כמו שכותב דיקנס במשפט הפתיחה..."

קודם כל פורום צו"ב נגוע עד העצם בפוליטיקה מצד כמה וכמה כותבים (אני ממעט מאוד לכתוב בו, או לקרוא, ולמעשה כמעט בכל מקום שכתבתי אתה יכול להניח שגם קראתי, ולא מעבר לכך) שעשו ממנו "פורום פוליטיקה" משלהם. אם היו כותבים פה, היית מחשיב אותם כסוג האנשים ש"בגללם פורום פוליטיקה הוא כזה, ולא כמו צו"ב". המנהלים עושים כמיטב יכולתם, אני מניח, אבל פורום מלא ביהודים אי אפשר להשאיר בלי פוליטיקה, וככה גם התוצאה. אני מניח שמה שאתה מתגעגע אליו אלה המתלהמים המנוסים והרהוטים, ולא המתלהמים העילגים וחמי המזג...

דבר שני: חלק מאלה שאתה חושב אותם לבזים את פורום סקופים בהחלט נמצאים כאן - אני מבטיח לך! אני מרגיש את רוח הרפאים שלהם פה כמעט כל הזמן, לוחצים "תגובה" ואז סוגרים את החלון כי "הבטחתי שכף רגלי לא תדרוך פה". כמו שישראלה כתב: פורום הוא גוף דינאמי שממיר לפורמט "טלגרמיסטי" צורת דיון חופשית בסלון. למיטב הבנתי תמהיל הכותבים פה די מייצג מה שתפגוש בכמה וכמה מקומות מייצגים בישראל.

ישן 02-06-2010, 07:23

פחד הוא בחלקו נגזרת של חוסר ידיעה
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "הויכוח שלי איתך הוא, נידמה..."

סבא שלי, שהתובנות הסרקסטיות שלו על מדינה שמנוהלת ע"י יהודים בשביל יהודים חוזרות בתדירות מדאיגה בסיוטים שלי, נהג להגיד (בגרסאות שונות) שהוורמאכט, או טנקי הטיגר, או הוואפן סס, היו יעילים באופן מחריד עד הסוף ממש, אבל אם שרדת את המגע הרציני הראשון אתם, הם כבר לא היו מפחידים עד כדי כך, גם אם קיצך מידיהם תמיד היה בהישג יד.
בשבילך, ככל הנראה, ישראל היא ארץ של שלום המופרע בפרצי אלימות ורוע קצרים. בעבורי אנחנו במלחמה מתמדת, עם הפוגות שהן פרי תשישות האוייב, או במקרה של אוסלו - קניית הפוגה במטבע קשה. האנטישמיות לא נעלמה, ו"עידן הזהב" שבו ישראל היה גיבור ונערץ על ההולנדים התמירים ותכולי העיניים, הוא אמונת הבל המבוססת על מסד רעוע של אנקדוטות. בקיצור לא שאני לא רואה את זה, אני לא כל כך מפחד.

ישן 02-06-2010, 07:32

לבודדים כאן ישנה בעיה, אם לדבר בשמם, עם הדעות שלך
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "אם ב"החלמה" אתה רומז ששיניתי..."

הבעיה העקרית הנה הזאב טכסט שבאופן עקבי וחוזר ונשנה כולל מסרים, ולא פעם הטפות, להמרת ערכים בעלי זיקה לבטחון, מהות המדינה הריבונית, ואפילו "כבוד" (מונח שאתה בז לו כך נראה ), באפוני פלא (כך אני רואה זאת ) של התחשבות יתר בכל העולם ואחותו. מאחר ואתה לא חי בארץ, זו מבחינתך השקפה תקפה, אבל אתה גם לא מציין זאת בסמיכות להודעות המסויימות, ובכל מקרה נוטה לשכוח שזה פורום ישראלי, בישראל ולכן נקודת המבט היא מישראל החוצה, קודם כל (בעוד שאתה מנסה לקדם "חוליזציה" שהיא בעצם המרת מטבע המחשבה המקומי, במטבע מחשבה של חו "ל). במצב כזה אין לך סיכוי שיקפידו אנשים לפשפש במהות דעתך.

ישן 02-06-2010, 04:57
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
כפי הנראה הוא למד משהו ממשלת ישראל
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "ארדואן רוצה להוביל את טורקיה לאבדון?"

כל ממשלות ישראל מאז 1967 "חטאו" - אבל הנוכחית עושה זאת "מן המקפצה".

אין צורך לותר, אין צורך להכנע - יש לפעול בתבונה.

אין לבחון כל פעולה בפני עצמה - אלא לבחון את הרצף.
ניתן לתמוך בכל פעולה, כאשר מבודדים אותה מהסביבה. כולל הפעולה האחרונה, במניעת כניסת ה"משט" לעזה. אסור היה לאפשר ל"משט" להגיע ולפרוק את "סחורתו" בעזה ללא כל בקרה. יחד עם זאת בתבונה, ניתן היה למנוע את הצורך בקיומו של ה"משט" ובגבוי כלל עולמי ל"מצוקת הפלסטינאים" בעזה.
חייבים לחזור לשיטה הקודמת של "שערים פתוחים" תחת פקוח בטחוני. אני מדגיש בטחוני. ניתן גם ליצור מנגנון פיקוח (אני מבין שקיים כזה - שאינו מספיק בהיקפו), שגם חומרי הבניה העיקריים יופנו לבניה אזרחית והכמות שתזלוג לבונקרים (ותמיד תהיה כזאת) תהיה מזערית.

חבל שאנו נעולים ל"רחשי הסביבה". היום תורכיה ומחר ???? - אנחנו הולכים ושוקעים בתוך עצמנו ובעולמנו הגלובלי אין תקומה למי שמתכנס בתוך עצמו.
ישן 02-06-2010, 05:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "כפי הנראה הוא למד משהו ממשלת ישראל"

או לחליפין לעשות משהו אחר לגמרי. להכריז כי עזה נשלטת ע"י כוח עוין ולהכיר בזאת רשמית.
זה הופך את החמאס לכוח עויין לפי החוק הבינ"ל ואת הסכסוך בינינו למלחמה. מרגע שמדובר במלחמה לפי החוק בינ"ל, מותר - לסגור את כל המעברים לחלוטין, לסגור חשמל, מים וכל שירותים הניתנים ע"י ישראל ומותר לבצע מצור ימי אפקטיבי.

לטורקיה אין שום קשר. קם מנהיג שמקדם את שאיפותיו הוא על גבינו. אין שום דבר שהיינו יכולים לעשות שיעצור את הסחף, כמו שלא היה שום דבר שיכולנו לעשות בשביל למנוע את נפילת השאה באירן.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 02-06-2010, 22:56
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "האם אתה באמת מאמין שאם ישראל..."

מה שאני דואג הוא לפזר עמימות, ועמימות בנושא הזה היא הדבר העיקרי שאני רואה אצל ה"בלתי מזוהים" כגורם מפריע. יתר על כן, הכרזה רשמית כזו גם תכניס את הרש"פ לפינה וגם את מצריים, בגלל שישראל תכיר בפיצול הפלסתיני - משהו שלא החמאס ולא הפתח רוצים שיקרה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 03-06-2010, 04:17
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "או שאני לא הבנתי אותך או שאתה..."

הבעיה שלי היא לא הביקורת של ה"אויבים". הבעיה שלי היא שיש מצב בו ישנם דברים לא ברורים למשקיפים "נייטראליים" מהצד. מהי המדיניות? האם אנחנו במצב מלחמה עם חמאס? האם אנחנו במצב מלחמה עם הרש"פ?
אלה שאלות שעולות שוב ושוב אצל האדם הפשוט. כשארדוגן טוען שמדובר בהפרה של חוק בינ"ל, הוא מצוטט היטב. הרבה יותר קל להתייחס לנושא כשיש תשובות ברורות שנובעות מהחוק הבינ"ל:
"האם יש הצדקה חוקית לפשיטה על ספינה בלב ים? כן, אמנת סן-רמו XXX".
התאמה לחוק הבינ"ל מרגיעה הרבה מהמבקרים הלא-אידיאולוגיים, וזה הישג שלטעמי חשוב.

הנקודה השניה היא התפיסה שלי בהתנהלות מול הפלסתינאים. אני חושב שברגע שיהיו שתי ישויות נפרדות פלסתינאיות מבחינה חוקית, יהיה לרש"פ הרבה יותר קשה לטעון להיות נציג הפלסתינאים מחוץ לשטחים בכלל, ולגבי נושאים פרטניים כגון זכויות שטחי 67', דרישת מעבר יבשתי, וכדומה, במהלך מו"מ.
יתר על כן, מהרגע שעזה היא ישות עצמאית, יהיה הרבה יותר קל, לדעתי, לדחוף אותם על מצריים למרות אי רצונם הבולט. אני בהחלט מאמין שהפרד ומשול כזה ייטיב עימנו, ואולי כדאי להחזיק בהכרה כזו כשוט מעל הרש"פ.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 03-06-2010 בשעה 04:20.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:14

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר