לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה



  #1  
ישן 01-06-2010, 22:36
  davidr83 davidr83 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 16.03.07
הודעות: 185
שאלה בנוגע לחוזה שכירות

שלום לכולם,
אודה לעזרתכם במתן תשובה/ייעוץ הולמים:

מדובר בשכירות של חבר ושתי השותפות שלו. הם לקחו שכירות באשקלון מאחר ולומדים במכללת אשקלון ורוצים לעזוב בסוף אוגוסט במקום המועד המתוכנן - סוף ספטמבר. אבל יש כמה פרטים שרציתי לבדוק והם כדלקמן - כפי שהחבר סיפר לי:
החוזה – 10 חודשים וחצי.
מה15/11/2009 – 30/09/2010
הם רוצים לעזוב ב-30/08/2010 (חודש לפני).
חלוקת התשלומים מראש:
התשלום הראשון – 3 חודשים מראש
התשלום השני – 3 חודשים וחצי מראש
התשלום השלישי – 3 חודשים וחצי מראש
1800 ₪ לחודש (כל שותף – 600 ש"ח).
החבר הקריא לי מהחוזה:
בסעיף 8א' – אם יפנה השוכר את הדירה לפני תום התקופה הקצובה, יהיה חייב לשלם את דמי השכירות עד סוף התקופה הקצובה ולא יהיה זכאי לקבל מהמשכיר כל סכום מתוך דמי השכירות המוסכמים לעיל עד סוף התקופה הקצובה.
הסעיף הזה אומר שיכולים לשלם את כל הכסף עד 30/9/2010
זה אומר שאם עוזבים לפני צריכים לשלם לו את כל הכסף עד ה-30/08/2010 נכון?
סעיף ב' – למרות האמור לעיל כל אחד מהצדדים יהיה רשאי להביא הסכם זה לכלל סיום ובלבד ימסור הודעה מוקדמת מראש ובכתב לצד השני.. יום מראש.
החבר והשותפות שלו הודיעו למשכיר 5 חודשים לפני שהם מתכוונים לעזוב את הדירה חודש לפני. (באוגוסט במקום ספטמבר).
הבעיה שהמשכיר לא מסכים לזה.
האם ישנה כאן הפרת חוזה מצידו של המשכיר או מצדם של השוכרים?!
מה עושים במקרה שהוא לא רוצה לקחת את המפתח ולהעביר את החשבונות על שמו בסוף התקופה (סוף התקופה הכוונה לסוף אוגוסט) – החודש שהשוכרים רוצים לעזוב?

אודה לעזרתכם!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #3  
ישן 02-06-2010, 07:39
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"
 
חבר מתאריך: 25.10.01
הודעות: 42,726
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי davidr83 שמתחילה ב "שאלה בנוגע לחוזה שכירות"

גם אני לא משפטן , אבל לפי הבנתי את השפה העברית, הסעיף 8 א' פשוט סותר לחלוטין את מה שנאמר בסעיף ב'. כמו שאמר overclock נשמע ש ב' גובר, בגלל המשפט "למרות האמור לעיל", אבל כאן יש לשאול: אז בשביל מה בכלל כתוב סעיף 8 א'? בשביל המקרה של "בלי הודעה מראש" ? ניסוח קצת מוזר.

לפני שרצים לבית משפט על 600 שקל, כדאי בכל זאת להעיר לתשומת ליבו של המשכיר על סעיף ב' (אולי כדאי טלפונית ולהקליט את השיחה, בה דורשים את קיום הסעיף - יש לציין בשיחה את התאריך של יום הביצוע שלה, כדי שיהיה מוקלט מתי דרשתם מה שדרשתם... אם וכאשר העניין יגיע למשפט). אשר להעברת החשבונות, לא נראה לי שאם תפנו לספקים ותגידו שאתם כבר לא שם, הם עדיין יכולים לחייב אתכם, אלא אם כן מה שמשלמים עליו הוא "בבעלותכם", ואז - פשוט תנו הוראת ניתוק, ואף אחד לא ישלם (אם בעל הבית רוצה ראש בקיר...). מצד שני אני לא משפטן ואולי הוא הבעלים והחוק לצידו למרות שזה לא הגיוני, כך ש... נחכה למומחים
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
נמאס לכם לזכור סיסמאות? לחצו כאן!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום



כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:09

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2021 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר