לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-06-2010, 06:52
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
הפרובוקציה הבאה: שיירת כלי רכב מטורקיה בדרך לרמת הגולן

לאור האירוע על סיפון המרמרה, כיצד ניתן לסיים את האירוע הזה ללא נפגעים וללא אירועים חריגים אם ה"פעילים" יחליטו לנסות ולעבור את הגדרות ברמה"ג.
במקרה כזה מדובר באירוע שיתרדר במהירות אם יבוצע ניסיון להרוס ולעבור גדרות.

http://www.globes.co.il/news/articl...?did=1000564136
הפרובוקציה הבאה: שיירת כלי רכב מטורקיה בדרך לרמת הגולן

ארגון ה-IHH מתכנן את הצעד הבא בקרב על דעת הקהל העולמי: אחרי המשט שנבלם בדרכו לעזה, הפעילים מתכננים להגיע דרך היבשה

02/06/2010, 17:27
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.globes.co.il/serve/images/convert_author.gif]
אתר חדשות ערוץ 2

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-06-2010, 07:28
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
זה תלוי בסוריה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "הפרובוקציה הבאה: שיירת כלי רכב מטורקיה בדרך לרמת הגולן"

למיטב זכרוני, סוריה איננה אנרכיה
כך שהאחריות על פריצת הגבול מכיוונה על ידי אזרחים מוטלת עליה.

אני לא בטוח שהסורים רוצים להראות כמי שנותנים לקבוצת טורקים לגרור אותם לעימות עם ישראל
תוך כדי זה שהם אינם שולטים על מעברי הגבול שלהם.

מקרים של הסתננות בודדים דרך הגבול כבר היו ופורסמו
יש נהלי פתיחה באש ברורים במקרים כאלה

למרות שלדעתי, צריך לתת להם להכנס לשטח ישראל ואז להתייחס אליהם כמו למהגרים לא חוקיים ולתת למשטרת ההגירה לטפל בהם ולגרש אותם.
(כדאי גם להחזיק יחידה באיזור שתוכל לחלץ נפגעים מהשיירה שיעלו על שד"מים)
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 03-06-2010, 07:39
צלמית המשתמש של dudib
  משתמש זכר dudib dudib אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "הפרובוקציה הבאה: שיירת כלי רכב מטורקיה בדרך לרמת הגולן"

לפי הכתבה הם לא מתכננים לעבור את גדר הגבול אלא רק להישאר בצד הסורי בסמוך למעבר הגבול ולהפגין, זה לא דבר חדש- כל כמה זמן וכשיש אירועים חריגים יש הפגנות בצד הסורי.

לגבי חציה של הגדרות ללא אישור- לא הייתי ממליץ להם שכן אני מניח שבסמוך לגדרות יש שדות מוקשים (גם בצד הסורי של גדר הגבול), וחוץ מזה זה מהווה הפרה בוטה (בדומה למשט) לריבונות הישראלית, ולכן יש לישראל את הזכות להגיב בתוקפנות אם נצטרך-מה שאני מניח שלא נעשה, בכל מקרה דעת הקהל העולמית מכורה זה לא יעזור איך נגיב.

עוד דבר מעניין שמצוין בכתבה - כעת הדובר של האירגון ושל פעולת המחאה המתוכנת, אומר בפירוש " אנחנו מחכים לאישור הממשלה הטורקית" - כלומר הם בשליחות הממשלה הטורקית ומהווים נציג רשמי שלה, כלומר אם הם מנסים להפר את הריבונות הישראלית ברה"ג כך גם טורקיה כמדינה- זו אפילו יכולה להיות עילה למלחמה (טכנית) משום שהפרה של הריבונות שוללת את היסוד למדינה באשר היא.
כמובן שגם סוריה תיקח את האחריות במקרה שכזה משום שבגלל שהאזרחים באו באישורה והתקרבו באישורה לגדר הגבול או למעבר אז זה כאילו סוריה הפרה את הריבונות ,קרי הכרזת מלחמה.
ודרך אגב מעניין איך הם יסבירו חצייה פרובוקטיבית ללא אישור ישראלי של גדר הגבול ברה"ג מכוון שאין שום קשר בין רה"ג לפלסטינים.

ולגבי המשט שנעצר ביום שני, אני לא רואה שום הבדל בין ספינות המשט לבין ספינות של סוחרי סמים ומבריחים משום שלא ניתן להם אישור להיכנס למים הטריטוריאליים (אני יודע שעצרנו אותם במים הבינלאומיים אבל הכוונה הייתה ידועה מראש) והסחורה שנמצאה בספינותיהם לא נבדקה ולא הותר לה להיכנס.
וזה ידוע איך מדינות העולם מגיבות לסוחרי סמים ע"י הים או מבריחים ימיים- טורקיה הייתה עוצרת אותם כמו ישראל ואם היו מתנגדים כמו שהתנגדו לישראל היא הייתה פשוט הורגת את כולם, ארה"ב הייתה משתלטת עליהן בצורה כוחנית ואפילו במחיר הרוגים וכך כל מדינות העולם.

ישן 03-06-2010, 09:50
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile

שיהיה להם בהצלחה,
אם הם "רק מתכוונים" להגיע לגבול ולהפגין ? אז רק שלא ישכחו להביא איתם הרבה מים, מכיוון שחם ברמת הגולן בתקופה הזאת, ואני כבר רואה איך מאשימים את ישראל בכך שמספר מפגינים מתו מהחום בגלל ישראל.
ואם כבר הם יהיו ברמת הגולן, אז שלא יכנסו לשדות מוקשים (הסורים) ואז יעפו להם גפים והם שוב יתלוננו על כך שישראל ניסתה לפגוע בהם בעזרת מיקוש בצד הסורי.
אני חושב שבתקופה הזאת תיהיה עליה בצימרים בצפון, רק בכדי לעמוד מולם ולהפגין עם דגלי ישראל בגדר.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 03-06-2010, 22:03
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "יש כאלה שעוברים על החוקים,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DeepSpace
יש כאלה שעוברים על החוקים, אבל במקרה ומישהו ינסה לבצע תעלול שכזה, דמו בראשו, והפעם עם גיבוי בינלאומי מלא.

אנחנו לא בונים יותר מדי על גיבוי בינאלומי שיבוא בעקבות הקשבה ישראלית לחוקים הבינלאומיים?
אחרי הכל, לפי החוק הבינלאומי, לישראל הייתה זכות לפעול כמה שפעלה במקרה המשט, במקרה של ההסגר על עזה, ואפילו ישנן טענות בימין הישראלי שאמורה להיות לגיטמציה לישראל להחזיק ברמת הגולן ובגדה (אבל בואו לא ניכנס לזה).
גם אחרי ההתנתקות, ושאר הפעולות של ראש ממשלה אחרים, ציפינו שנקבל לגיטימציה בינלאומית, מה שלא היה.
אז מי מבטיח שבמקרה המתואר כן יהיה גיבוי בינלאומי?

נערך לאחרונה ע"י infected aviad בתאריך 03-06-2010 בשעה 22:11.
ישן 05-06-2010, 20:48
  rocketman25 rocketman25 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.09
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "לא שאני סומך יותר מידי על האו"ם"

שישראל תעבה את שדות המוקשים על הדרכים מסוריה לרמה ורק תצהיר שכל נסיון חציה מסוריה לא ייתקל בתגובה ישראלית אבל הצעדים שיבצעו בשטח הם על אחריותם...
נוכל רק להצטער שכל הגבול ממוקש ופשוט אין ברירה והם לא יכולים להכנס באופן לא חוקי לישראל כפי שרצו לעשות.
ובנימה קצת יותר עניינית, על כל מדינה, וישראל אינה שונה מאף אחת - לשמור על גבולותיה. לכל מדינה יש זכות וחובה לשמור על הגבולות סגורים לפי רצונה. כל פתיחה היא לשיקול דעת קברניטי המדינה. מסיבה זו אגב, אין סגר על רצועת עזה - יש רק סגר ימי ישראלי. שאר הגבולות אינם תחת מדיניות סגר ישראלי. הם פשוט גבולות שנמצאים רוב הזמן במצב סגור פשוט כי מהצד השני יש מדינת אוייב. גם הגבול עם סוריה ולבנון סגור.
כבר כתבו הטוקבקיסטים באתרי החדשות שישראל צריכה לאתגר את טורקיה עם משט סיוע לכורדים. אפשרות פופוליסטית קבילה, אבל זה כבר עניין לפוליטיקאים. נכון להיום, יש ממש דום שתיקה מצד שרי הממשלה כלפי טורקיה. אין תשובות ניצחות או התייחסות בכלל. קצת מטריד ומוזר כאחד.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:29

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר