לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-06-2010, 20:52
  sonic2 sonic2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.06.10
כמה שאלות בנושא פרופיל 24 זמני.

אחרי חבלה בקרסול-2 שברים נערך ניתוח שבו הוכנסו ברגים ופלטה לתוך הקרסול וחוברו לעצם.
כרגע נמצא עם גבס וכנראה שמורידים אותו בבשבועיים שלוש הקרובות.
אני צריך להתחיל פיזוטרפייה אחרי ההורדה של הגבס.

כרגע אמרו לי להתחיל את כל עניין התביע הלמשרד הביטחון מכיוון שאנ ישחורר על פרופיל 24 באופן כמעט ודאי לתקופה של 3-6 חודשים.

מה אומר פרופיל 24 ?
מה מגיע לי בתקופה הזו ?
בשרות החובה המשכורת הייתי 350 וקצת. מה קורה בזמן השחרור הזמני מבחינת משכורת/הכנסה ?
משרד הביטחון משלם על כל הטיפולים יהיו אשר יהיו שהם בגדר חובה וקשורים לקרסול/רגל ?
מגיע מענק כספי כלשהו ? אם כן, כמה ומתי ?

בגדול אלו השאלות שהצלחתי לחשוב עליהן בעת כתיבת השרשור אני מאמין שיש עוד הרבה שאלות שלא שאלתי ואם תוכלו להרחיב בעיניין זה יהיה מצויין.

תודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-06-2010, 16:18
  am07 am07 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sonic2 שמתחילה ב "כמה שאלות בנושא פרופיל 24 זמני."

חשוב לי לציין שאני גם באותו תהליך,לפני שחרור ולאחר ניתוח ומכיר את כל התהליך,מקווה שמה שאני כותב יעזור לך..

לאחר קבלת פרופיל 24,אתה משתחרר ונחשב אזרח לכל דבר,משלם ביטוח לאומי,לא מקבל משכורת מהצבא,ואם הפציעה שלך לא מוכרת על ידי משרד הביטחון,התשלום על הבדיקות ניתוחים וכ'ו הוא עליך.

השאלה היא איך נפצעת וכ'ו..
רק כאשר תגיש את התביעה,ושתקבל הכרה זמנית ממשרד הביטחון על הפציעה שלך,שההכרה אומרת שההוצאות הכספיות על הטיפול הרפואי שלך בנוגע לפציעה הוא ע"י משרד הביטחון,רק אז יוכל ר"מ 2 להגיש אותך לועדה רפואית,כמו כן לפי ההגדרה של ר"מ 2 התוצאה שלהם נמדדת תןך 60 יום,אם הם מצליחים להחזיר את החייל ליחידה או שמשחררים אותו,אם החייל נמצא בר"מ 2 יותר מ60 יום צריכים לתת הסברים וחשבון(לא קשור אליך אבל רק שתדע בכללי).

ברגע שאתה משתחרר,אתה מקבל מענק שחרור בהתאם לתקופת השירות ששירתת ואופיה,אם היית לוחם 20 חודש,תקבל מענק המתאים לתקופה של 20 חודשים.
כמו כן ההכנסה היא על ידך,אלא אם הפציעה תוכר,תוכל לתבוע ממשרד הביטחון משכורת בשל אי תפקוד רפואי,המוערכת בערך ב3500 ש"ח,שלאחר מכן הסכום שקיבלת יקוזז מהמענק שיגיע לך על האחוזי נכות.

לאחר שאתה מגיש תביעה,אתה עולה לועדה של משרד הביטחון לקביעת אחוזי נכות החלוקה הולכת ככה:
0-9 %: הכרה בפציעה ללא שום מענק
10-19 %: הכרה+מענק כספי חד פעמי
20% ומעלה :הכרה+מענק כספי+מענק חודשי
האחוזים נמדדים כל מקרה לגופו לפי "קטלוג פציעות של משרד הביטחון"

ממליץ לך בחום להתייעץ עם עו"ד שמתמחה בתביעות למשרד הביטחון לפני שאתה חותם על מסמכים לר"מ 2,אולי הרבה לא יסכימו איתי,
אבל כרגע,האינטרס של הצבא הוא כמה שיותר מהר לשחרר אותך,כרגע אתה לא מביא תועלת לצבא,עולה כסף על טיפולים ומשכורת ואם לא תוכל לחזור ליחידה,ר"מ 2 ינסו כמה שיותר מהר לעלות אותך לועדה בשביל לשחרר אותך.

אם יש לך עוד שאלות אתה מוזמן בכיף לשאול..
ישן 05-06-2010, 19:33
  sonic2 sonic2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.06.10
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי am07 שמתחילה ב "חשוב לי לציין שאני גם באותו..."

טוב כרגע אני לא יכול ללכת ואני בקושי נייד אם אפשר לקרוא לזה ככה. (אסור לי לדרוך על הכף רגל ואני עם קביים)

כרגע אני ברמ2 חודש ימים.
זה אומר שעוד 30 ימים לכל היותר אני ישוחרר, אם וכאשר תחליט הוועדה לתת לי 24 זמני.

אני לא חייל קרבי ולכן הפציעה לא תגרום לי לעיבוד התפקיד. (לפחות כך אני מקווה - יכול להיות שאני לא אשמור או אקח חלק בפעילויות כלשהן אבל לעבודה יום יומית מול מחשב חבלה בקרסול לא אמורה להיות בעיה)

אחרי 60 ימים מאז הסיפוח אין מצב שיחזירו אותי ליחדה מכיוון שזמן השיקום לפציעה בקרסול (2 שברים בחיבור העצמות + ניתוח וקיבוע העצם על ידי ברגים ופלטה) הוא חצי שנה ויכול לקחת הרבה יותר גם במקרים מיוחדים.

הכרה זמנית אפשר לקבל רק דרך רמ2 ?

מה הכרה זמנית מאפשרת לי לקבל ?

אם אחרי ששיחררו אותי על 24 לתקופה של חצי שנה אני לא יכול ללכת לעבוד מכיוון שהפציעה היא בקרסול וזה מונע ממני קודם כל ללכת בצורה נורמלית ולחזור לפעילות מלאה אחרי זה תיקח כמה חודשים.

איזו הכנסה יכולה להיות לי אם לא לפחות המשכורת הקטנה של צה"ל ?
לא רק שאני אהיה ללא הכנסה יהיו גם הוצאות (לא כולל הוצאות רפואיות) של ביטוח לאומי וכו'.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:59

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר