לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-06-2010, 12:26
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02
אין צדק בעולם.

אנחנו, האנשים, מטבעינו רעים, רובנו לפחות.
עצוב לחשוב שהחוק הוא זה שמונע משכנים להרוג אחד את השני, מאנשים נורמטיבים לגנוב ומג'ון דו לאנוס את הבחורה הרנדומלית שנקרית בדרכו.
עצוב לחשוב שלולא שלטון החוק, כל הנ"ל היו קורים (בתדירות גבוהה פי כמה וכמה מהמצב כיום).
עצוב לחשוב שאל לנו להסתמך על ההנחה שהמוסר הוא זה שמניע את רובינו בחיים האלה, אלא חוקים, וחישובים של "אם לא אתפס, הרי שלא פשעתי".

לפני מספר שנים, בעת נסיעה, אמי התנגשה קלות בפגוש של מכונית חונה.
תנאי הראות היו קשים, השעה הייתה מאוחרת, גשם זלעפות מכה בשמשה... יכל לקרות לכולנו.
היא, מבלי לחשוב פעמיים, יצאה החוצה וראתה שנגרם נזק קל למכונית השניה.
השאירה מכתב בזו הלשון: "פגעתי בשוגג ברכבך, אנא צור קשר: 0521234567".
היא הגדילה להכניס את המכתב לשקית ניילון כדי שלא יירטב.

בבוקר שלמחרת הנהג התקשר. הנזק בפגוש האחורי נאמד על כ400-500 ש"ח ואמי ראתה לנכון לשלם עבור הנזק שגרמה. הנהג, מאידך, במקום להעריך את פועלה היוצא דופן של אמי, הטיח בה האשמות כי היא גרמה נזק לעוד חלקים ברכב: הפגוש האחורי, שריטה בדלת, מערכת אזעקה ועוד כל מה שהוא יכל לדחוף שיהיה על חשבונה.

אין צדק בעולם.

ועכשיו לסיפורנו...
המיקום: ספסל ליד הפקולטה להנדסת חשמל בטכניון.
השעה: 23:00.
אני יוצא מהפקולטה ורואה על הספסל לאפטופ איכותי של Dell. לקחתי אותו והדבקתי פתק על הספסל: "איבדת את הלאפטופ שלך כאן? התקשר אלי, מסור פרטים מזהים עבורו וקבל אותו".
אחרי יממה שלמה(!) בחור התקשר, נתן פרטים מזהים, נפגשתי איתו ונתתי לו את הלאפטופ שלו. הוא הודה לי כל כך, אמר שהוא מאוד מעריך את מה שעשיתי (על אף שלי, וכנראה שלכם, זהו הדבר הטבעי לעשות) והוא היה אבוד לולא היה מוחזר לו הלאפטופ.

יש צדק בעולם?

לפני שעה קלה חבר שלי, נכה צה"ל (קטוע גפיים, מרותק לכסא) יצא מביתי, עלה על האוטובוס לתחנה מרכזית כדי לנסוע לביתו. לאחר כחצי שעה, הוא חוזר לביתי ואומר לי: "שי, שכחתי את הטלפון שלי פה...". הוא לא שכח. כנראה נפל באוטובוס.
התקשרנו למספר שלו, עונה מישהו, ומנתק.
התקשרנו שוב, עונה מישהו, ומנתק.
שלחנו הודעה מעוררת רחמים שאולי תגיע לליבו של הגנב: "אני נכה צה"ל שמאוד זקוק למכשיר שלי, אודה לך אם תוכל לענות..". כמובן שהמאמצים העלו סרק.
עד רגע כתיבת שורות אלו, העבריין עונה ומנתק.
יש פשעים שאנשים עושים שאני בהחלט יכול לבין. לא להסכים איתם, אבל להבין...
לא מדובר כאן במקרה של מישהו שלא היה אזרח למופת שמצא דבר מה בעל ערך ולא החזירו למשטרה, או פעל בדרך כלשהי כדי לתקן את המצב. מדובר במקרה הרבה יותר פשוט. תקראו לי תמים, אבל אני לא מצליח להבין כיצד יכול אדם למנוע במודע את השבת הפריט לבעליו.
מבחינתי, הוא והשודד זקנות - אחד הם.

אין צדק בעולם.

נערך לאחרונה ע"י Shai בתאריך 04-06-2010 בשעה 12:29.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-06-2010, 12:43
צלמית המשתמש של boris2k4
  boris2k4 boris2k4 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "אין צדק בעולם."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Shai
אנחנו, האנשים, מטבעינו רעים, רובנו לפחות.
עצוב לחשוב שהחוק הוא זה שמונע משכנים להרוג אחד את השני, מאנשים נורמטיבים לגנוב ומג'ון דו לאנוס את הבחורה הרנדומלית שנקרית בדרכו.
עצוב לחשוב שלולא שלטון החוק, כל הנ"ל היו קורים (בתדירות גבוהה פי כמה וכמה מהמצב כיום).
עצוב לחשוב שאל לנו להסתמך על ההנחה שהמוסר הוא זה שמניע את רובינו בחיים האלה, אלא חוקים, וחישובים של "אם לא אתפס, הרי שלא פשעתי".

זה בהחלט עצוב, מזל שזה לא נכון.
לא החוק הוא זה שמונע מאנשים לגנוב ולרצוח.
הרי אנשים רוצחים וגונבים גם היום, לכן החוק לא מונע באמת.
מה שמונע מאיתנו לעשות את כל זה הוא הנורמה החברתית, וההרגשה הפנימית שבאמת זה לא בסדר לרצוח, או לגנוב.
אני בטוח שאתה החזרת את המחשב הנייד לבעליו לא בגלל איזשהו חוק, אלא בגלל שהרגשת שזה הדבר הנכון לעשות. כך גם רוב שאר האוכלוסייה.
הבעיה היא, שכשמישהו מאיתנו כן עושה מעשה רע, הדבר מהדהד חזק יותר בתודעה שלנו. וכאשר מישהו כמוך מחזיר מחשב נייד/רואה הזדמנות לגנוב ולא עושה את זה/לא רוצח מישהו אחר אף אחד לא שומע על זה.
ולכן נראה לך שהרוב רעים. זה ממש לא נכון, אם הרוב היו רעים המדינה הייתה נראת הרבה יותר קרוב למה שראית באפוקליפסו (אם ראית).

ישן 04-06-2010, 12:59
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי boris2k4 שמתחילה ב "[QUOTE=Shai]אנחנו, האנשים,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי boris2k4
זה בהחלט עצוב, מזל שזה לא נכון.
לא החוק הוא זה שמונע מאנשים לגנוב ולרצוח.
הרי אנשים רוצחים וגונבים גם היום, לכן החוק לא מונע באמת.
מה שמונע מאיתנו לעשות את כל זה הוא הנורמה החברתית, וההרגשה הפנימית שבאמת זה לא בסדר לרצוח, או לגנוב.
אני בטוח שאתה החזרת את המחשב הנייד לבעליו לא בגלל איזשהו חוק, אלא בגלל שהרגשת שזה הדבר הנכון לעשות. כך גם רוב שאר האוכלוסייה.
הבעיה היא, שכשמישהו מאיתנו כן עושה מעשה רע, הדבר מהדהד חזק יותר בתודעה שלנו. וכאשר מישהו כמוך מחזיר מחשב נייד/רואה הזדמנות לגנוב ולא עושה את זה/לא רוצח מישהו אחר אף אחד לא שומע על זה.
ולכן נראה לך שהרוב רעים. זה ממש לא נכון, אם הרוב היו רעים המדינה הייתה נראת הרבה יותר קרוב למה שראית באפוקליפסו (אם ראית).

הטיעון שלך לא באמת סותר את דבריי, אתה מודע לזה, כן?
ברור שהעובדה שגם היום יש רציחות לא מהווה סתירה לכך שהחוק מונע מאחרים לרצוח.
יתרה מזאת, ציינתי שלולא החוק, היו יותר פושעים - ואין לי כל ספק בכך.

אני סבור שאתה טועה גם במשפט הזה: "...אלא בגלל שהרגשת שזה הדבר הנכון לעשות. כך גם רוב שאר האוכלוסייה.".
אמנם לא ערכתי מבדקים סטטיסטים בנושא (וכך גם לא אתה), אך לומר שרוב האוכלוסיה תחזיר אבידה שנגנבה זו הצהרה בלתי סבירה בעליל.
ערוך סטטיסטיקה קטנה משלך: בדוק בין מכרייך כמה איבדו מכשיר נייד וכמה קיבלו אותו חזרה... ברור שהמחזירים הם הנדירים.

עם זאת, אני מסכים איתך שהמחזירים בד"כ נחבאים על הכלים ולא סביר שהעניין יעלה לכותרות...

ישן 06-06-2010, 19:19
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "לגבי הלאפטופ - לא הייתי עושה..."

זה מאוד מוזר לי.
כשאני מוצאת אבידה יקרת ערך, איכשהו אני ממש שמחה בתוכי, שיש לי את הזכות לדאוג שהיא תושב לבעליה.
פעם הייתי עם ההורים בחרמון וחפרתי בשלג, ופתאום מצאתי טבעת. לקחתי אותה ונורא רציתי לפרסם מודעה בעיתון ולהחזיר אותה, אבל אמא שלי אמרה שהטבעת נראית לה זולה, והמודעה בעיתון תעלה יותר ממנה, ושזה לא אמור להיות ככה.
אבל אם הייתי מוצאת לפטופ - ברור שהייתי מנסה לדאוג שהוא יחזור לבעליו!
סביר שהייתי מנסה להשאיר אותו אצל בעל עסק באיזור, כי המאבד בטח יפנה אליו לשאול אם הוא ראה את הלפטופ.

לגבי כסף - זה הרבה יותר מסובך להחזיר. אולי הייתי תורמת לצדקה, אולי פונה למשטרה.
ישן 07-06-2010, 21:40
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לקח לחיים- אתה חייב להיות חזק..."

רק דיברתי.

מה קורה כשמעסיק חזק מעסיק עובדת חלשה שלא מודעת לזכויותיה? הוא מנכה לה את הפנסיה מהשכר אך לא מעביר אותו לקרן שלה. 5 שנים. 5 שנים שהוא מבצע עבירה פלילית והיא המסכנה לא יודעת. הוא לקח את הכסף וניסה לסגור חובות אחרים שלו. כעת הוא לפני פשיטת רגל וכסף- אין. יש מגעים עם חברת הביטוח שתשלים את החסר היות והיתה לה אחריות להודיע לעובדת. בושה וחרפה. אני כל כך מצטער שגיליתי את זה רק לא מזמן. אם הייתי שומע על זה לפני כמה שנים הייתי תופס את אותה מסכנה ולוקח אותה למשטרה להתלונן על גניבה.

ואותו בן אלף? אני מקווה שיירקב בתא קטן. גנב.

עכשיו אתם מבינים למה אתם חייבים שיהיה לכם כוח?

ישן 06-06-2010, 19:16
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור

אני שונאת גנבי סלולרי!!!!1
אני פעם שכחתי את הטלפון שלי בשירותים של הת.מ. בת"א. חזרתי אחרי דקה בריצה, ובדיוק יצאו משם שתי תיכוניסטיות מהסוג שמשמיע מזרחית בפול ווליום באוטובוסים. שאלתי אותן בלחץ: "ראיתן פלאפון כחול?" והן (שכנראה לא שמעו טוב מה אמרתי) ענו: "הי, גם אנחנו מצאנו בדיוק פלאפון", וכשאמרתי: "לא, אני איבדתי, הי, זה בטח שלי!" וביקשתי לראות, הן ענו משהו כמו: "לא לא, זה לא שלך" ודי ברחו משם.
אני לא התעכבתי עליהן, כי הן נראו לי אמינות (היה קשה לי להאמין ששתי תיכוניסטיות ישדדו פלאפון בצורה כזו. לראות את הבנאדם שלקחתן ממנו ולשקר לו במצח נחושה?!), ופשוט נכנסתי לשירותים לחפש אותו. כשגיליתי שהוא לא שם נשאר לי רק להתקשר לבטל אותו.

בעעעעע.
ישן 07-06-2010, 21:19
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.04

יום שישי אחד, בעת ששהיתי בעיר העתיקה היפהפיה של ב"ש, חשקה נפשי בשווארמה.
רובכם, שלא יוצא לכם להסתובב בימי שישי בעיר העתיקה בב"ש, צריכים לדעת שבימי שישי יש בעיר העתיקה שוק פתוח כזה, ובאופן כללי יש מלא מלא אנשים.
מפה לשם, חשקה נפשי בשווארמה. וכשהנפש חושקת בשוואמרה המוח לא חושב יותר מדי.
אז הלכתי לשווארמיה חביבה (המוכרת תמיד קראה לי מותק שלי ילד שלי, ואני זורם על דברים כאלה), והזמנתי לי שווארמה.
חזרתי לי לחדרי שמח וטוב לבב ובידי שווארמה כבש.
אכלתי את השווארמה בהנאה, ופתאום לא זכרתי אם הכנסתי את הארנק לתיק או לא.
ואז גיליתי שבכלל לא שילמתי על השווארמה.
מההמולה ונפשי החשקה, קרה ששכחתי
חזרתי לשם ושילמתי! תכלס, לא יודע, זה נראה לי הדבר ההגיוני לעשות. מה גם שדברים כאלה הם עניין של קארמה, ואני האחרון שמתכוון לשחק עם הקארמה שלו.
ישן 08-06-2010, 22:54
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
קארמה שמארמה...
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "יום שישי אחד, בעת ששהיתי בעיר..."

ציטוט:
מההמולה ונפשי החשקה, קרה ששכחתי
חזרתי לשם ושילמתי! תכלס, לא יודע, זה נראה לי הדבר ההגיוני לעשות. מה גם שדברים כאלה הם עניין של קארמה, ואני האחרון שמתכוון לשחק עם הקארמה שלו.

קרה לי כמה פעמים מקרים כאלה: ברוב המוחלט של הפעמים הייתי חוזר ומשלם(וגם מתקן מוכרת כאשר טעתה בחשבון לרעתה), אבל היו מקרים בודדים שלא, במה זה תלוי? אין לי שמץ של מושג...

אותו דבר לגבי קבצנים למניהם, יש תקופות בהם אני נותן, ונותן, יש תקופות, שאני אפילו לא טורך להסתכל הצידה... בעצם אני משאר שזה תלוי אולי במצב הכלכלי באותה תקופה... (קשה לעבוד משרה כמעט מלאה וללמוד באותו הזמן, מתחלים להעריך הרבה יותר כל שקל...)
ישן 08-06-2010, 22:58
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "קארמה שמארמה..."

וואי לקחתם קשה את עניין הקראמה.

אגב קבצנים, אני בדר"כ לא נותן. כי זה נראה לי דבילי לתת לאחד ולא לתת לכל השאר.
פעם אחת מישהי סינדלה אותי.
בחודשים האחרונים שלי בב"ש הייתה עלייה ממש גבוהה במספר מבקשי השקלים. הייתי שם 4 שנים ובאמת אני לא יודע מה קרה בזמן האחרון.
מפה לשם, יום אחד חיכיתי לי לתומי לאוטובוס.
בעודי מחכה באה אישה מבוגרת והתיישבה על הספסל בתחנה.
האוטובוס הגיע והתכוננתי לעלות אליו, ואז היא עוצרת אותי ושואלת אם יש לי 3 שקלים לתת לה.
מכיוון שחשבתי, מחשבה הגיונית לחלוטין, שהיא מתכוונת לעלות לאוטובוס - כיוון שהיא בתחנה. והאוטובוס הגיע. 1+1 - נתתי לה.
ואז אני עולה לאוטובוס והיא ממשיכה לשבת.

בפרק הבא - הנרקומן שכמעט הלכתי איתו מכות בתחנה המרכזית! סיפור משעשע עד דמעות.
ישן 08-06-2010, 23:14
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "לא יודע איפה אתה חיי... :)"

בשנים הראשונות אני לא זוכר שאשכרה ביקשו ממני כסף כל כך הרבה אנשים, זה משהו ששמתי לב אליו בחצי השנה האחרונה.
גרתי ב-הרד קור פחות או יותר, מעונות ד'.
תמיד היו את הקשישים האלה שהיה חסר להם שקל כדי לקנות לחם וחלב.
זה כנראה מן קוד כזה, כי סטטיסטית לא יכול להיות שלכל כך הרבה אנשים חסר שקל ללחם וחלב.

לענייננו, מוצ"ש כלשהו אני חוזר לי ממשמרת קלילה של 32 שעות בדימונה, כולי אשכנזי לבנבן, טוב לבב, ועייף, עם תרמיל על הגב.
יורד מהאוטובוס בתחנה מרכזית, ומתקדם מחוץ לתחנה כדי לתפוס את קו 7 (בין הקווים המפחידים בב"ש, הייתי נוסע עם מסכת הנשמה בתיק, למקרה שאחד הקשישים יחטוף פרפור חדרים על הדרך).
ממרחק של מאה מטר אני כבר קולט המבט של הנרקומן מולי ננעל עליי.
הוא כבר מתחיל להתקדם לעברי.
טוב, נו, מה אני אעשה, הוא נראה נרקומן וסביר להניח שהחסכים התזונתיים שלו יותר קשים משלי ככה שיש סיכוי סביר שאנצח אותו.
מה גם שאני עייף וחסר סבלנות ויש לי תרמיל על הגב שיכול לעוף עליו, ואת הגוף שלי שגם יכול לעוף.
מפה לשם הבקשה שלו הייתה יפה במקוריותה - היו לו 57 שקלים, וכל מה שהוא נזקק לו הם 4 שקלים נוספים כדי להגיע לאילת!
כמובן שסירבת בנימוס, ואז התחיל מסע מחאה שנשמע כמו משהו "כושלאמאשך, יא הומו אמן יום אחד מישהו ייתקע לך ברקסים כמו שתקעת לי (????) שתרגיש מה זה כשתוקעים לך ברקסים (????)".
לא הגבתי, הוא עקב אחריי קצת ו-וויתר.

אם כך, חברים, לתקוע ברקסים זה לא מעשה יפה.
ישן 08-06-2010, 00:09
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
הלקחן הקטן, מניאק שימות, אבל עניין ה"אני נכה צה"ל" והפליאה על ההתעלמות...

תחשוב איך זה נשמע מהצד שלו- ז"א הוא כבר מניאק גנב, ואתה שואל למה לא התעורר אצלו איזה מצפון גנבים... אז בוא נגיד את זה ככה: אתה מכיר את המודעות האלה שתולים אנשים שנעלמו להם חיות מחמד ובהן הם מבקשים עזרה למצוא את החתול/כלב?

האם אי פעם ראית מודעה שבה אחרי תיאור החיה אין גרסא כלשהי של המשפט "דולי שלנו זקוקה לתרופות עקב מחלה על בסיס יומיומי ולא תשרוד בלי לקבל אותן". כאילו, היו לי כמה חיות, ולא זכור לי שהן היו מייקל ג'קסון. מתישהו אתה מבין שאלה משפטים שנורים, לרוב, כי האיש בצד השני נואש ויודע שהוא במקומך גם היה מתעלם, ולכן אולי צריך לעורר אצלך משהו. הגנב החריאט פשוט חושב אותו הדבר... "הנה איזה מניאק עם סלולארי יקר שחושב שאם הוא יגיד לי שהוא נכה צה"ל אני ארחם עליו".

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:04

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר