לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-06-2010, 16:28
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מזעזע: עיתון טורקי מציג את לוחמי השייטת מוכים (תמונות קשות)"

התמונות הן מ-ז-ע-ז-ע-ו-ת, הלב נחמץ ותגובת הבטן היא "פעם הבאה שיטביעו את החולרות בטורפדו". למרות זאת צריך לחשוב עם הראש ולא עם הבטן והתמונות הללו משנות למרבה הצער מעט מאוד את מצבנו בזירת ההסברה וזאת ממספר סיבוות:

1. טכניקה ישנה לנצח בויכוחים היא להגחיך את היריב, בד"כ בהגזמה פרועה של עמדותיו עד לאבסורד, יש כמה בפורום שמצויינים בזה, הבעיה עם הטכניקה הזו שהוא עלול להתגלות כחרב פיפיותה כשהיריב מתגלה כערמומי הרבה יותר. הישראלים קופצים עכשיו ואומרים, "הנה, תראו את "פעילי השלום הללו"" אבל מי שקורא בתקשורת העולמית ימצא שרוב אמצאי התקשורת החשובים (כמו הבי בי סי והניו יורק טיימס) בכלל לא קוראים להם "פעילי שלום" אלא "פעילים פרו פלסטינאים" או פשוט "פעילים" (activists), עכשיו לך תתוכח עם מונח נייטראלי כזה.

2. מהערות כמו ההערה של שרוקי נובע ש"פעילי שלום" אמורים להיות איזו חבורת תמהונים בטוגות לבנות. בתפישה המערבית העכשוית (ראה שפע סרטים ומשחקי מחשב) כל עוד המטרה שלך צודקת אלימות, במיוחד כנגד אנשים חמושים כחיילי השייטת, לגיטימית, במיוחד כהגנה עצמית. זו כל מהות הויכוח בין "טרוריסט" ל"לוחם חירות". דוגמה מעניינת, וטעונה פחות עבור הישראלים, היא ההתנהגות האלימה מאוד, תוך הפרה פרועה של חוקי ים, של הלוחמים (כי כך הם קוראים לעצמם הרבה פעמים) להגנה על לוויתנים כנגד צי הדייג היפאני. אישית אני שולל אלימות כזו מכל וכל ואם להמשיך בדוגמת הלוייתנים הנה מטרה שאני מזדהה איתה לחלוטין אבל ההסתייגות שלי מדכי הפעולה של הפעילים מרחיקה אותי מכל סימפטיה לעניינם. למרבה הצער לא זו הגישה הרווחת כיום בעולם המערבי.

3. אין בכלל ויכוח שהיתה אלימות מצד הפעילים, העובדה הזו מקובלת על כולם מאמצעי התקשורת הישראלים דרך אלו המערביים ועד אל-ג'זירה ותואמיה, הויכוח הוא על "מי התחיל".

4. למרות כמה יוצאי דופן משמעותיים בעולם אנחנו נתפשים בסיפור הזה כ"קוזאק נגזל", גולשים באישון ליל לספינה חמושים עד לשיניים וחבושים במסכות ומתבכיינים כשמרביצים לנו בחזרה.

5. ה"פיינט בול" היתגלה כאסון יח"צ. רוב האנשים לא מצטיינים במיוחד בזהוי נק"ל ולצופה התמים, במיוחד בוידאו מטושטש, פיינט בול ניראה בקלות כרובה אמיתי ואפילו מאיים למדי. למעשי, ייתכן אפילו שחלק מההיסטריה על סיפון המרמרה נבעה מכך שגם הפעילים טעו לחשוב שיורים עליהם (מימי לא שיחקתי בפיינט בול, לא ראיתי רובה פיינט בול מקרוב ולא ספגתי יריה של רובה כזה כך שאין לי מושג כמה זה דומה באמת מקרוב ובלילה). העובדה שחלק מהפעילים נורו בנשק חם מוכיחה כמובן שהחיילים ירדו לספינה חמושים (עניין ש,שוב, מקובל על כולם כולל צה"ל ואמצעי התקשורת הישראלים) ועכשיו לך תוכיח מי "התחיל".

6. הערה בנוגע ל"כבוד הלאומי". אין ספק שהתמונות הללו משפילות, השאלה היא את מי בדיוק. יש פה כמה שחושבים שהיו יוצאים "מכובדים" יותר אילו טיבענו את הספינה בטורפדו או ריססנו אותה מספינות תותחים. פעולה ברברית כזו (אחרי הכל המרמרה היא ספינה אזרחית לא חמושה ואין לה אמצעי הגנה כנגד ספינות מלחמה ומסוקי קרב) היתה תורמת לכבודנו הלאומי בערך כמו שטבח המפגינים בכיכר טיאנאנמן ב1989 תרם לכבודו של צבא השחרור העממי. למרות שארועי המרמרה הם מאוד מאוד לא לרצוני, שאני סבור שצה"ל ומדינת ישראל צריכים לבצע בדק בית רציני ושאני חושב שהפעלת החיילים בארוע הנ"ל גבלה בחוסר אחריות חמור כלפי חיי ושלום אנשינו אני עדיין מעדיף את הגישה הישראלית שמתחשבת בחיי אדם משני הצדדים על פני הברבריות שרואים חדשות לבקרים בעיתוני העולם. בדיוק הרגישות הזאת היא שמאפשרת לי להדוף בקלילות את כל הטענות על "מעשי הטבח" של "חיות האדם" הישראלים.

ההשפלה האמיתית בתמונות הללו בראיה שלי היא של הפעילים ומטרתם. התמונות הללו מציגות אותם בעיני לא כלוחמי חופש אמיצים שמתנגדים התנגדות לגיטימית אלא כאספסוף שמראה הדם מטריף את חושיו לכדי אורגיה סדיסטית. פרסום התמונות ניקלה בערך כמו פרסום התמונות הפורנוגרפיות מתעלולי החיילים האמריקאים בכלא אבו-גרייב בעירק ואני שמח וגאה שאני לא יכול להזכר בתמונות בסגנון כזה שמקורן בחיילי צה"ל.

אין לי ספק שהתמונות המגעילות הללו מתקבלות בשמחה וגאווה בחלקים של העולם המוסלמי. בדיוק בגלל גישה כזו אותם אנשים נכשלים וחייהם עלובים כל כך ולי לא נותר את להיגעל מהם וממעשיהם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:22

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר