לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-06-2010, 19:51
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
מותר להכניס חומוס וחטיפים לעזה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]
ישראל תקל על העברת סחורות לרצועת עזה
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]
מאת סוכנויות הידיעות
מקורות ישראלים ופלסטינים אישרו את הדיווח. לטענת גורם ישראלי, אין קשר בין ההחלטה להקל על המצור לבין אירועי המשט לעזה

האם הלחץ הבינלאומי על ישראל עושה את שלו? מקורות פלסטינים וישראלים אישרו היום (רביעי) כי ישראל החליטה להקל על המצור לרצועת עזה ולאפשר הכנסת חטיפים ושתייה קלה לרצועה.

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1173250.html

אם מטרת המצור הוא למנוע מוצרי יסוד מהעזתים, אז משהו באמת השתגע אצלנו למעלה.
אני רוצה להאמין שהסיבה שיש מצור היא כדי למנוע הכנסה של טילים ורקטות ופתיחת סניף אירני ברצועת עזה. הגבלה של הכנסת מוצרי מזון לא משרתת אותנו בשום דרך.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-06-2010, 20:26
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי אינקה שמתחילה ב "לא ידעתי שמוטלת על ישראל חובה..."

זה לא קשור לזה שאין להם תחנת כוח.
החובה מותלת עלינו משום שאנחנו אלה שיוזמים את המצור.
אני מניח שאתה יודע שישראל עושה סגר על רצועת עזה, לכן ישראל אחראית להכניס ציוד הומניטרי, חשמל, דלק ומים כיוון שישראל היא זו המונעת מדברים כאלו להגיע באופן עצמאי (על ידי העזאתיים) לרצועה.
אלה הם הכללים הבינלאומיים של מצור.
הסיבה שלא מצרים אחראית על זה, כמו שאמרתי, היא משום שאנחנו אלה המקיימים את הסגר - זו יוזמה שלנו.
וגם אם מצרים עזרה לנו עד עכשיו מהצד שלה (מרפיח) זה לא אומר שהם יהיו חייבים לספק חשמל ומים, משום שלא הם יוזמים את המצור אלא רק מסייעים לנו.

רק אני אומר, להפסיק את הסגר לא אומר שאנחנו לא נספק לעזה מים וחשמל, לפחות בשנים הראשונות. משום שלעזה אין מקורות מים, אז כמו שאנחנו דואגים להביא מים לירדן ולרש"ף ביו"ש אנחנו גם אחראים על מתן מים לעזה.
חשמל - לעזה אין חשמל, ובתור אלו ששלטו בעזה (נניח אנחנו מפסיקים את הסגר עכשיו) אנחנו אחראים לספק להם חשמל (מותר לנו לגבות עליו תשלום כמובן) עד שהם יקימו תחנת כוח משלהם.

ועוד משהו, בוא נניח שאנחנו מפסיקים את הסגר ומפסיקים גם לספק להם מים וחשמל כמו שאתה רוצה, נגיד זה ריאלי ויש להם מים והכל... הם יוכלו לבנות שדה תעופה (כרגע גם המרחב האוירי שלהם סגור ואין להם כל כך שדה תעופה ממילא) ובסיס חיל אויר, הם יוכלו לבנות נמל גדול שיאפשר הכנסת ספינות גדולות. אתה יודע מה זה אומר? זה אומר שלחמאס יהיו טנקים מתקדמים מאיראן ומסוריה, נשקים מתקדמים, טילים מתקדמים, מערכות מתקדמות ואפילו מטוסים - כל זה רק כי אנחנו לא רוצים לספק להם חשמל ומים..
ודרך אגב, גם גלעד שליט יועבר מרצועת עזה למקומות אחרים כמו איראן, סוריה או לבנון -מה שהופך את המצב לגרוע יותר.

אז כשמתסכלים על יחס עלות-תמורה. עדיף לנו לספק להם חשמל ומים ודלק ואוכל וכל מה שצריך, רק בכדי שהם לא יוכלו להשיג כלי נשק מתקדמים ומסוכנים שיהפכו את החמאס לעוצמתי אפילו יותר מהחיזבאללה.
ישן 11-06-2010, 01:08
  אינקה אינקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.09
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "זה לא קשור לזה שאין להם תחנת..."

אם אתה מוכרח לתת לחוק הבין לאומי וללחצים הבין לאומיים להכתיב את מעשיך - לו יהי כן.
אך אל תתן להם להכתיב לך את המוסר והצדק שלך.
אל תתן להם להשתלט על האמת ולהחליף את מקומה.

ודאי שמבחינת צדק ומוסר אנו לא רק רשאים לעשות סגר על עזה, אלא אף מחוייבים לעשות כן.
ודאי שמבחינת צדק ומוסר אנו חייבים שלא לספק לעזה חשמל ומים.

וזאת בשל העובדה הפשוטה שבעזה שולט החמאס שמטרתו אחת וברורה היא - להשמיד את מדינת ישראל על יושביה היהודים. והעובדה שחמאס נבחר ברוב מוחץ ע"י כל תושבי הרצועה.

וכל תמיכה בחמאס, כולל שבחוסר מעש, גורמת באופן ישיר סיכון ממשי לחיי יהודים.
זה בלתי מוסרי.
להפקיר את גלעד שליט וחיי יהודים רבים מספור בערים בדרום זה בלתי מוסרי לחלוטין.

לפחות שאת זה נדע.
ישן 10-06-2010, 20:38

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי אינקה שמתחילה ב "לא ידעתי שמוטלת על ישראל חובה..."

ציטוט:
נניח ולנו לא יהיו תחנות חשמל במדינה, האם תחול חובה על ירדן או סוריה, למשל, לספק לנו חשמל ובאם לא יעשו זאת כל מדינות המערב יצאו למלחמה כנגדן?

שכחתי לענות בתגובה הקודמת אז אני אענה על זה כאן.
מה זה "אין תחנות חשמל"? אם ישראל לא בנתה, זו אשמתה. לא אשמת ירדן או סוריה.
אם ירדן או סוריה היו מונעות מאיתנו לבנות תחנת כוח ועושות סגר ימי, אוירי וקרקעי על ישראל - אז כן יש סיכוי שהן היו מותקפות, כי מעשים כאלו הם בבחינת רצח עם - אתה מונע מאנשים את הצרכים הבסיסיים ביותר של חשמל, אוכל, מים וכו'...

זה לא שיש חובה של מדינה לספק חשמל למדינה אחרת. קודם כל אם יש הסכם - אז בסדר.
דבר שני, עזה זה לא מדינה. עזה זה אזור שנמצא בסגר על ידינו ולכן אנחנו אחראים לו. הסברתי בנושא כבר בתגובה הקודמת.
ישן 10-06-2010, 17:50
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "[font=Verdana]לא צריך להיות..."

אני אומר שוב, קולה, חומוס וחטיפים הם לא מוצרי מזון במובן הבסיסי שלהם - הם מותרות. כל עוד ברצועה שולטת יישות שכל המהות שלה היא השמדת מדינת ישראל אין סיבה שאותה המדינה שהם מנסים להשמיד תכניס לשם יותר מהדברים הבסיסיים ביותר שדרושים להם כדי לשרוד, הם צריכים להבין שיש מחיר לא רק לחטיפה של שליט אלא גם לנסיונות הבילתי פוסקים שלהם להרוג בנו. ד"א אני, בניגוד אליך, חושב שמניעת מותרות כאלה דווקא כן מחלישה אותם באיזו שהיא רמה ואני גם לא מאמין שיש להם מחסור במזון. אם היה מחסור כזה אני משכונע שגורמי התקשורת כבר היו מוצפים בתמונות של כל הרעבים כמיטב המסורת הפליוודית.

ישן 10-06-2010, 09:18
צלמית המשתמש של BingoX
  משתמש זכר BingoX BingoX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל BingoX
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "המצור הוא הוא זה שגורם לחמאס לפרוח"

גם אם אתם צודקים בכל ה 95% אתם מפספסים את ה 5% הנותרים.
אני דווקאה מהאנשים שטוען שסך הכל לחץ על אוכלוסייה היא לא אסטרטגיה שעובדת.
למה ?
כי בדרך כלל בשיטת ה"מקל והגזר" חיפשו מקל גדול יותר אך שכחו את הגזר
וכך האוכלוסייה מקבלת את המקל כ "גזרה" שלא ניתן לשנותה.
כמו כן, אם כבר קיים גזר, אז לא מאפשרים את התנאים והיכולת של האוכלוסייה להשתנות ולקבל אותו.

חוצמזה, זאת בדיוק הבעיה במחלה הזאת של חמאס וכל דומיהם, הם משתלטים על חברה לא ביראה
והופכים לחלק ממנה וגם גורמים לה להאמין שהם זקוקים להם.
אם החברה תתחיל לפרוח, גם המחלה הזאת תתחזק והיא תקרין לחברות אחרות,
דבר שאנחנו ממש לא רוצים.
אם נתחיל לטפל ולהחליש מחלה זו, בדרך כלל הדבר יחליש את החברה כי אחד הם,
ואז יופחת הסיכוי שלהחברה היה את הכח להבריא.

מה עושים? בעצם אין פתרון אוניברסלי כרגע לבעייה וכל מקרה יש לבחון לגופו.
האם המחלה באמת מסוג מדבק ? האם הוא ממש לא מתחשב בחברה ?
בשלטון כמו חמאס שהוא אידאולוגי ומנסה להפיץ את עצמו זאת מחלה מדבקת,
האם היא ממש לא מתחשבת בחברה כמו הרבה דיקטטורות? על כך דעות חלוקות
אבל יש להתחשב שוב במצב המיוחד שכאן, הרי כן יש אלטרנטיבה שלטונית לחמאס
ובזמן שהם טוענים שאין דרך אחרת מלבד מלחמה גוף אחר יותר מתון מנסה להגיע להסכם שלום
עם ישראל ואם זה יצליח (הלוואי) לא תהיה ברירה למחלה אלא להשתנות.
חוצמזה ההדבקה שכולם מפחדים ממנה היא לכיוון מיצרים וזה מצב ממש קטסטרופלי לאזור כולו.
כך שלתת להם להתחזק גם זה תרחיש מסוכן ואף חמור יותר.

ישן 10-06-2010, 14:11

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי KRIDoron שמתחילה ב "אני לא חושב שאתה צודק. אם..."

המפלגה הנאצית זו לא דוגמא מתאימה כיוון שגם כאשר הם נבחרו היו להם רק 30% מסך קולות הבוחרים (אל תשכח גם שלא כולם הלכו לבחור אז האחוז מסך כל העם הוא גם נמוך יותר).
החמאס נבחר ברוב קולות על ידי העם הפלסטיני, בבחירות דמוקרטיות. אני לא מאמין שזה היה בגלל הפחדה, אלא כי באמת העם רצה את החמאס בראש.
אי אפשר לחסל רעיון פוליטי בדרך צבאית. כמו שזה מטופש להביא חרב לקרב אקדחים, זה מטופש להביא טנק לקרב של דיבורים. אפשר להשמיד את המשרדים, לחסל את המנהיגים, להרוג את כל הדרגים העליוניים והנמוכים בתנועה גם בזרוע הצבאית וגם במדינית. בכל זאת - האידאולוגיה עדיין תהיה קיימת, ותמיד יהיה מי שיחליף.
ישן 10-06-2010, 22:54
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "ההקדמה היא בגלל שהייתי בטוח..."

ברווז,

זה לא כל כך פשוט וההסתייגויות שלי הן כדלהלן:

1. הטיעון שבחירה דמוקרטית מצדיקה עונש קולקטיבי הוא לכל הפחות בעייתי. גרסאות של הטיעון הזה מועלות ע״י כל מיני פוסקים מוסלמים ע״מ להצדיק התקפות טרור כנגד האוכלוסיה האזרחית בישראל.

2. החמאס אולי נבחר בצורה דמוקרטית אבל דמוקרטיה היא יותר משלטון הרוב ( למשל כיבוד זכויות מיעוטים וחופש ביטוי גם אם הוא מנוגד לעמדת השלטון). אני בוודאי לא צריך להזכיר לך את אנשי הפתח נזרקים מגגות בניינים כשהחמאס השתלט על מנגנוני הבטחון ברצועה. גם אם הפלשתינאים שינו או חושבים לשנות את דעתם ספק אם יש להם דרך חזרה עכשיו.

3. בשיכלול הטיעונים בעד ונגד אופי המצור אתה צריך לחשב גם את ״כמה זה עולה לנו״. ועד כמה המצב בר שימור. יש לישראל אינטרס חשוב ביותר בשמירה על אלמנטים מהמצור, בעיקר אלו שמתייחסים להתחמשות החמאס וכניסת מומחי טרור של אירן והחיזבאללה. ביצירת מראית עין של משבר הומניטרי אנחנו במו יידנו מייצרים לחץ בינ״ל לא רק על עצמנו אלא גם על המיצרים (להזכירך מעבר רפיח פתוח כרגע). אם כל הכבוד לרצון להפיל את החמאס יש רצוי ויש מצוי וכדאי שבהתלהבותנו להשיג את מה שיתכן שלא ניתן להשיג (חיסול החמאס בעזה) לא נאבד את מה שחשוב לנו יותר ושיש עבורו מעט יותר הבנה לעמדתנו (היכולת לפקח על מה שניכנס ע״מ לעצור את המוצרים שמשנים באמת).

יהיה עצוב מאוד אם בגלל התעקשות עקרה על קולה, חומוס וממתקים נאלץ לבסוף להתיר הכנסת מלט וחומרי דישון שלא לדבר על דברים גרועים עוד יותר.

ישן 11-06-2010, 01:34
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "ברווז, זה לא כל כך פשוט..."

ציטוט:
הטיעון שבחירה דמוקרטית מצדיקה עונש קולקטיבי הוא לכל הפחות בעייתי. גרסאות של הטיעון הזה מועלות ע״י כל מיני פוסקים מוסלמים ע״מ להצדיק התקפות טרור כנגד האוכלוסיה האזרחית בישראל.

אני לא מבין למה אתה מתעלם מהעובדה המאד פשוטה שהבחירה הדמוקרטית שלהם הייתה באירגון שכל המהות שלו היא השמדת מדינת ישראל והרג יהודים באשר הם. אתה גם מתעלם מהעובדה שהחמאס לא מכירים בהסכם אוסלו וכו' וכו' וכו'. ע"פ איזה הגיון, או חוק, אנחנו צריכים לספק מותרות למדינה שכל המטרה של בעולם הזה היא להשמיד אותנו?
אני חושב שההשוואה שלך בין הפוסקים המוסלמים לבין הנושא שאנחנו מדברים עליו היא לא נכונה ולו רק בגלל העובדה שהמהות של מדינת ישראל היא לא להרוג את הפלסטינאים באשר הם (ואני לא מדבר בכלל על העובדה שאנחנו לא מפעילים טרור כלפי אזרחים וכו').

ציטוט:
החמאס אולי נבחר בצורה דמוקרטית אבל דמוקרטיה היא יותר משלטון הרוב ( למשל כיבוד זכויות מיעוטים וחופש ביטוי גם אם הוא מנוגד לעמדת השלטון). אני בוודאי לא צריך להזכיר לך את אנשי הפתח נזרקים מגגות בניינים כשהחמאס השתלט על מנגנוני הבטחון ברצועה. גם אם הפלשתינאים שינו או חושבים לשנות את דעתם ספק אם יש להם דרך חזרה עכשיו.

מצטער, אבל זה נשמע לי כמו תירוץ. עמים בכל רחבי העולם מרדו וביצעו הפיכות כנגד שלטונות שהיו אלימים ומסוכנים לא פחות מהחמאס, אבל זה לא מנע מהם לנסות. אני אישית מאמין שהם לא רוצים לשנות את דעתם לא בגלל שהם לא יכולים או מפחדים, אלא בגלל שהם לא רוצים. בניגוד אלינו הפלסטינאים מאוחדים בדעתם ובסופו של דבר גם אנשי החמאס וגם אנשי הפתח לא רוצים אותנו פה (ואני מתבטא בעדינות).

אני שוב אומר, מניעה של קולה וחומוס לא יצרו משבר הומניטרי וגם לא מראית עין של משבר כזה. אין מחסור של מזון ברצועה ואף אחד לא רועב שם ללחם. רק היום שמעתי ברדיו שממשלת החמאס לא רוצה להכניס פריטי מזון לרצועה (ריבה וכו') עד שהמצור לא יוסר לגמרי, אם יש שם רעב למה הם מסרבים להכניס את הריבה למשל?

ישן 11-06-2010, 08:11
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
למה ישנם גורמים בשמאל שגורמים לי להרגיש כמו בפרסומת של האגיס?
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "ברווז, זה לא כל כך פשוט..."

ללכת עם ולהרגיש בלי? או ללכת בלי ולהרגיש עם?

אי אפשר גם להתעקש על החלת הדמוקרטיה במדינות ערב וגם להתעלם מתוצאות הבחירות.
אי אפשר גם להתעקש על כך שגם לחמאס תהיה אפשרות להשתתף בבחירות ואז להתעלם מבחירתו.
אי אפשר גם לדחוף לדמוקרטיה וגם להתעלם מהטלת האחריות על העם שבחר באותה ממשלה (ובמיוחד כאשר היא ממלאת את כל מה שהיא ייצגה עוד לפני הבחירות ולא מדובר באיזה מטורף שהבטיח X במצע הבחירות וביצע Y בפועל).

והאבסורד, שכל פעם שנבחרת ממשלה ימנית, בדיוק אותם גורמים קמים וצועקים "מגיע לנו שיחרימו אותנו, מגיע לנו שיתנו לנו על הראש", וחלקם עוד מתנדבים להביא את האלה לגורמים בין לאומיים על מנת שאלו ינחיתו אותה על ראשי אזרחי ישראל התמימים, שברוב טיפשותם בחרו בממשלה מתלהמת ומחרחרת ריב.

ישן 11-06-2010, 13:16
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "למה ישנם גורמים בשמאל שגורמים לי להרגיש כמו בפרסומת של האגיס?"

לא ברור לי איך השמאל אשם גם בזה.

הרעיון המ-ט-ו-מ-ט-ם לדחוף לערבים דמוקרטיה במעלה גרונם הוא של הנאו שמרנים של בוש, כמעט הכי רחוק מהשמאל שאתה יכול להעלות בדעתך. לאפשר לחמאס להשתתף בבחירות היה מעשה טירוף של קונדוליזה רייס, שותפה בכירה באחד הממשלים הימניים ביותר בארה״ב פוסט מלה״ע השנייה ועוד מיקרה בו הישראלים צדקו, הזהירו, נכנעו ללחץ האמריקאי ונשארו עם התוצאות. החמאס מלחתחילה צמח ועלה בסוף שנות השמונים ועל רקע האינטיפאדה הראשונה בעידודה השקט של ממשלת ישראל שקיוותה באחת האוולות הישראליות הגדולות ביותר בתולדות הסכסוך להחליש בדרך זו את הפתח. הממשלה היתה ממשלת אחדות ויצחק שמיר שותף בכיר ומשפיע (לצד פרס ורבין). אם כבר אז החמאס ירד לשפל המדרגה דווקא בימי אוסלו כשסבל הן מפופולריות נמוכה והן מרדיפות אנשי הרשות שבהפגנה טיפוסית של סובלנות דמוקרטית ערבית היו משפילים (כולל גילוח כפוי של זקנים) ומענים אנשי חמאס (על חשש, כשהחמאס עלה בכוחו הם, כמקובל אצל בני דודנו הנעימים, זכרו וגבו תשלום עם הצמדה וריבית רצחנית תרתי משמע).

בנוגע ל״צועקים מגיע לנו״ לא אני ולדעתי גם לא רוב מצביעי עבודה/קדימה צועקים כך. לי יש קשר לקיצונים שמצדיקים כל מעשה נבלה ובלבד שבוצע ע״י ערבים כמו שלאיש ימין ממוצע יש קשר לנערי הגבעות תוקפי החיילים ובכל מיקרה מדובר במיעוט קולני אך מיספרית קטן.

ישן 11-06-2010, 19:00
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אז בוש אשם, קונדוליסה אשמה,..."

נו באמת ברווז, אתה מעליב אותי (צורת דיבור, לא באמת )

אתה כבר יודע שאני נאור (או, אולי, ״נאור״ ) ומאמין בכיבוד זכויות מיעוטים, שוויון לנשים, זכויות להומוסקסואלים וכל שאר השטויות שרפי שכל שמאלנים כמוני אוהבים ללהג בהם על קפה הפוך בפינות תל אביביות נוחות ובטוחות, אתה באמת מאמין שאני נאיבי מספיק לצפות מהפלשתינאים שיקימו חברה כזו?

אני בדיוק מסוג השמאלנים הגזענים שרוצים פשרה טריטוריאלית כי הם לא רוצים כל כך הרבה ערבים ואת השפעתם במדינה. בנימה פחות צינית אני מהאנשים שנוטים לחשדנות רבה כשמדובר במדינות דו לאומיות ומאמינים שהומוגניות אתנית ותרבותית מבטיחה מדינה יציבה יותר ושחומות גבוהות מייצרות שכנים טובים. אם אתה קורא את ההודעות שלי אתה צריך כבר לדעת שאין לי דעה משופרת במיוחד על הפלשתינאים.

בנוגע ל״לא כמו חיות או ילדים מפגרים״: כאינדיבידואלים הערבים לא פחות נבונים מעמים אחרים, כקבוצה לעומת זאת הם דווקא כן די מפגרים.

ברור שעליית החמאס היא בראש ובראשונה אחריות הפלשתינאים, העניין הוא שאני לא כל כך מעוניין במשחק ההאשמות הזה והטמטום הפלשתינאי הוא א. לא באחריותי או שליטתי וב. לא כל מעניין אותי, זו בעיה שלהם.

מה שמעניין אותי, ולדעתי צריך לעניין כל ישראלי, הוא איפה אנחנו טעינו ואיך אנחנו יכולים לשפר. בחירתם הדפוקה של הפלשתינאים בחמאס מחורבנת בעיני אבל לא מצדיקה אוטומאטית ענישה מצידי, אחרי הכל מי אנחנו ומי שמנו לקבוע מה טוב לפלשתינאים. אותי מעניין מה טוב לנו.

בדיוק על הבסיס הזה אני תומך במצור שמונע מהחמאס להתחמש ולהפוך את עזה למלכודת מוות לחיילי צה״ל, אני לא רואה כיצד מניעת ממתקים משרתת את האינטרסים שלנו. אתה אומר שזה מחליש את החמאס, אני אומר שאחרי ארבע שנים אני לא קונה את זה יותר. אתה אומר למה לתת להם פרסים? אני אומר שלא מעניין אותי פרסים או עונשים אבל כן מעניין אותי לצמצם ככל האפשר את יכולתם לפגוע בנו ועכשיו אני מאמין שבגלל הממתקים האידיוטיים הללו בסוף יאלצו אותנו להסיר את המצור כולו וכך נאבד גם את היכולת לעצור רקטות שאותן חשוב מאוד לעצור. בחיים, כשאי אפשר להשיג הכל, האדם הנבון עורך סדר עדיפויות, מתרכז במטרות החשובות ומוותר על המישניות.

ותשובה שאני חייב לך מלמעלה, גם אם נכניס לרצועה דום פריניון עדיין יגידו שאנחנו גורמים למשבר הומניטרי (או, במקרה הזה, בהשחתת הנוער הפלשתינאי, העלבת הנביא וחוסר רגישות לערכי דת השלום והשלווה). למעשה כל עוד אנחנו שולטים במה נכנס ומה יוצא יאשימו אותנו במשבר הומניטרי גם אם אחוזי השמנת היתר ברצועה יגיעו לרמה אמריקאית. התעקשות על ממתקים וחומוס לא משרתת את האינטרסים שלנו (החמאס לא נחלש או נופל) אבל מספקת תחמושת בשפע לאויבים שלנו. *

ישן 11-06-2010, 07:50
מנהל פורום סטודנטים

כן, כואב לי
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי אינקה שמתחילה ב "זה מה שכואב לך?"

אני פשוט סכין בגבה של האומה, תושבי עזה נראים לי כמו בני אדם.
אבל זה בסדר, אל תדאג. אנחנו בשמאל אפילו סכין לא יודעים להחזיק כמו שצריך.

וטיפה יותר ברצינות, המצור על עזה היה אמור להיות כלי למניעת ההתחמשות החמאס. אני כותב היה כי בזכות הגאונות של ביבי וברק, המצור עוד רגע נגמר.
הרעבת תושבי עזה לא תוביל לשחרור שליט.
הוא בעז"ה ישוחרר באחת משתי הדרכים הבאות, מבצע צבאי או הסכם.
צה"ל, כנראה לא מסוגל לשחרר אותו במבצע. והציבור בישראל לא רוצה לשחרר אותו בהסכם. (אני גם לא חושב שצריך להסכים לעסקה בכל מחיר)

אם מטרת המצור היא להתעלל בתושבי רצועת עזה, אזי בסוף זה יפעל נגדנו.
זה כבר פועל נגדנו, המצור נסדק, אבל אנחנו לא נהיינו הומניים יותר, רק הוכחנו שאנחנו מבינים רק כוח.

ודבר נוסף, מאחר שכבר מגיל 14, באביב עבדתי בדילול אפרסקים ובקיץ בקטיף. אז יותר סביר שאתה אכלת אפרסקים בזכותי.

נערך לאחרונה ע"י eshely77 בתאריך 11-06-2010 בשעה 07:53.
ישן 11-06-2010, 08:19
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "תראה לי מקום אחד בו נאמר כי המצור נועד אך ורק להגבלת הכנסת כלי נשק."

תקשיב להסברים של הדוברים של מדינת ישראל כאשר הם מסבירים את הפעולה על המרמרה.
הם כולם חוזרים על כך שאנחנו מגינים על עצמנו, ושמטרת המצור היא שלא יקום בסיס אירני בעזה.
וכל פעם שמשהו מתנגד למצור, שואלים אותו על תושבי שדרות ואשקלון.
מבחינתי מניעת התחמשות היא סיבה מצויינת למצור.

הסיבה העיקרית שהחמאס עלה לשלטון. הייתה השחיתות של אנשי הפת"ח וחוסר היכולת של הפתח להבטיח חיים תקינים. (אין ספור מקרי לחימה בין הפתח לחמאס) והחלשות החמאס גם היא נובעת מהשחיתות ולא מהלחץ שאנחנו מפעילים עליהם. בדיוק להפך הלחץ הישראלי נותן את התחושה בעזה, שאולי החמאס הם חארות אבל בגלל ישראל עדיין עדיף שהם יהיו בשלטון.

ואם כל זה שהחמאס נבחר דמוקרטית, ותושבי עזה בחרו להיות אוייב שלנו. כל עוד אנחנו בוחרים להיות שולטים אזי אנחנו לא יכולים למנוע מהם כניסה של מזון.
אתה לא יכול גם לעשות סגר ימי, כדי שלא יכנסו אמל"ח גם להגיד שאתה לא שולט באזור וגם לא לאפשר כניסה חופשית לגמרי של מזון ותרופות.
ואני כותב לא יכול, כי במוקדם או במאוחר המצור הזה יישבר, מה שמתרחש ממש עכשיו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:58

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר