לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-06-2010, 19:08
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
ממלא מקום ראש הממשלה (בהעדרו של הראש) לא ידע על הפשיטה על המשט...

... לפי ערוץ 22!

תגידו זה נראה לכם תקין שממלא המקום לא ידע על הפשיטה ושמע הכל מהתקשורת כמונו בני תמותה רגילים.
מה עוד אפשר להגיד, בגלל זה הכל היה איטי וממש לא רציני.
תארו לכם איש היושב בתפקיד ראש הממשלה, צריך להחליט על גורל העם ולא מיודע מה קורה....

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-06-2010, 19:25
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "ממלא מקום ראש הממשלה (בהעדרו של הראש) לא ידע על הפשיטה על המשט..."

עזוב את זה, השר לעניינים אסטרטגיים גם הוא לא ידע!

לפי מה שאני מבין, רוה"מ אישר את התכניות לפני שיצא והשאיר את הביצוע בידי משהב"ט. יעלון לא היה צריך לרכוס את הנעליים הגבוהות ולשבת בחפ"ק.

ומלבד זאת, אני לא בטוח שזה קשור לדיון בנושאי צבא וביטחון, אבל אנחנו כבר לא בימי בן גוריון שבהם כשראש ממשלה נסע לחו"ל הקשר המאובטח איתו היה דרך טלגרמה לשגרירות ושליח על אופנוע שרץ עם הצעטעלע למלון שבו הוא מתאכסן (וגם זה במקרה שהוא נמצא בעיר בה נמצאת השגרירות). היום רוה"מ ופמלייתו יכולים לנהל את רוב העניינים הדחופים גם מהצד השני של העולם, ולהשאיר לשר יעלון את הפנאי לטפל בענייני משרדו הדחופים.
ישן 10-06-2010, 19:38
צלמית המשתמש של האזרח

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "עזוב את זה, השר לעניינים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
עזוב את זה, השר לעניינים אסטרטגיים גם הוא לא ידע!

ומלבד זאת, אני לא בטוח שזה קשור לדיון בנושאי צבא וביטחון, משרדו הדחופים.

בסדר, בסדר זה לא שייך כפי שאתה אומר לביטחון . אולי שווה להעביר את כל הנושא למדע בדיוני.
אם זה כך אז בשביל מה יש תפקיד ממלא מקום וסגן, רק בשביל הכבוד ומכונית שרד?

ישן 10-06-2010, 20:46
צלמית המשתמש של האזרח

אני מבקש שתקרא עוד פעם מה שכתבתי...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "התנהלות העניינים במשט דווקא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
התנהלות העניינים במשט דווקא כן קשורה לצבא וביטחון, ולדעתי מאחר ורוה"מ או מחליפו צריכים להיות חלק מנוהל קרב ולא מניהול קרב, הגיוני בעיני שלא העירו את ממלא המקום אלא .

האם משהו דיבר שלא העירו אותו או האם הוא צריך להיות בחפ"ק או באיזה בור???
כאן מדובר שממלא מקום בכלל לא ידע על הפעולה המתבצעת והאם זה תקין שמשהו בדרג כזה לא ידע?
והאם זה תקין שהוא שמע לראשונה על הפעולה ברדיו כמוך וכמוני ?

ישן 10-06-2010, 21:26
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "אני מבקש שתקרא עוד פעם מה שכתבתי..."

הוא לא שמע על הפעולה לראשונה מהרדיו, הרמטכ"ל ושר הביטחון הציגו את הפעולה לאישור השביעיה מספר ימים לפני הפשיטה (המונח בו השתמשו הוא "ערב המבצע" למרות שמן הסתם זה לא היה באותו ערב). לפי ההדלפות מהשביעיה לעיתונות המבצע הוצג בכלליות ובלי לרדת לרמת מספר החבלים שישתלשלו מכל מסוק. ויעלון אף פנה בכתב לרוה"מ לפני שיצא לפריז ולקנדה והתרעם על כך שהוא מבקש שבפעם הבאה ידונו במבצעים כאלו בצורה יותר מפורטת.

כל מדינת ישראל ידעה שמשהו הולך לקרות, כל מהדורות החדשות והפרשנים קישקשו כבר יומיים-שלושה לפני המבצע. היה ידוע שהספינות בדרכן וליעלון, כחבר שביעיה, היה ידוע גם שהשייטת תשתלט על הספינות. הוא אישר את המבצע הזה בהצבעתו בדיון המדובר.
להערכתי, אם הוא היה לוקח ברצינות את תפקידו כמ"מ רוה"מ ודורש "העברת מקל" מסודרת הוא היה יותר בעניינים, ויותר מזה - אפילו בלי "העברת מקל" מול נתניהו הוא יכול היה לברר בקלות את הסטאטוס של המבצע שהוא אישר ושכל המדינה חייתה ממהדורת חדשות אחת לשניה בציפיה שיתחיל כבר.

הדבר היחיד שלא בוצע זה שבשעה 4:30 כשהכוחות נחתו על הסיפון יעלון עדיין ישן במיטתו, ובשה 4:55 כשהכוחות הודיעו על סיום ההשתלטות, עדיין אף אחד לא הרים לו טלפון להעיר אותו.
אני לא יודע מתי הוא קם להקשיב לחדשות, אבל הוא עושה עלי רושם של אחד שקם מוקדם ובטח שמע את זה בחדשות של 7:00 לכל המאוחר, כשעתיים לאחר סיום ההשתלטות שעל תכנונה ידע מראש ואף אישר אותה, אך לא טרח לברר מתי בדיוק היא מתוכננת.

האם זו תקלה שלא העירו אותו והוא שמע על כך ברדיו? כן. תקלה. אבל זו אחת מהתקלות היותר קטנות בניהול המאקרו של המבצע הזה.
ישן 10-06-2010, 20:36
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי johnson11 שמתחילה ב "אומרים גם שהמל"ל לא היה מעורב."

גם ראש המל"ל עוזי ארד לא אמור לשבת בחפ"ק ולחלק הוראות ללוחמים תוך כדי ניהול הקרב.

המל"ל לא היה מוביל או אפילו שותף בתהליכים שקדמו לפשיטה על המשט, וזו כבר תקלה שנובעת מאי יישום חוק המל"ל, מברדק מסויים בחלוקת הסמכויות בצמרת המדינה ואולי גם מחוסר רצון של גופי ביטחון לעבוד מול ראש המל"ל הנוכחי הידוע באישיותו המלבבת.

ועדיין לדעתי הדרג המדיני לא היה דרוש בעת ניהול הקרב עצמו. הרי אפילו היו יושבים כל שבעת חברי המטבחון במצפ"ע ומפקחים אישית על המבצע, ברגע שהשייט הראשון שגלש בחבל הותקף, הם לא יכלו לגרום לו לטפס בחזרה למעלה וכולי תקווה שלא היו מורים לכח לנטוש אותו שם.

דרג מדיני מתווה מדיניות, דרג מבצעי מבצע אותה. וזה נכון גם בלחימה על הספינה וגם בחזית ההסברה. אם פעילות מתוכננת כמו שצריך, הקברניט יכול לישון בזמן שהיא מתרחשת.
ישן 10-06-2010, 20:50
צלמית המשתמש של האזרח

זה אולי עוד אפשר להבין, בגלל שרצו להשתלט בלילה...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "בהקשר זה היו מספר ליקויים..."

וגורם ההפתעה, אך מה שקרה בפועל המפתיעים היו למופתעים וזה ממש לא נסלח.
פשוט הקדוש ברוך הוא שמר על הילדים שלנו, כי אלה האמונים לשמור עליהם נרדמו על משמרתם...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:31

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר