לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-06-2010, 22:00
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
'השוטר אזולאי' - תאטרון הבימה

כן כן , מחזה הוא בהחלט סוג של סיפור ולמיטב הבנתי צמד המנהלים החביב שלנו פותח את שערי הפורום גם לסוג זה של הנאה כתובה. 'ספר חי', כך אפשר לקרוא לזה...

דמות ממוסדת מעולם לא הייתי. תאטרון תמיד נראה לי כדבר יפה ונעים אבל ככזה השייך לעולמם של חסרי הדאגות הכלכליות ושל כאלה המסוגלים ללבוש חליפה ב3 חלקים.

לפני כחודשיים החליטה רעייתי לשלוף אותי מארץ חורן ומאז כבר נלקחתי לארבע הצגות. בכולן נהנתי. בשתיים מתוכן ממש הוקסמתי. גיליתי שמחיר הצגה לא חייב להיות בשמיים ושאפשר להגיע עם טריקו וסנדלים מבלי שגילה אלמגור תעשה עליך חיפוש בכניסה.

אתחיל מההצגה האחרונה בה הייתי. חמודה, משעשעת אך נידונה מראש להשוואה לסרטו של קישון ולדמותו של אזולאי. קשה להכנס לנעלי הפילים של הללו ונראה שהבימה ויתרה על כך מראש וניסתה להפוך את הספור הרגיש והמקסים פשוט לקומדיה.

טעות. לא הופכים נייר לעץ ולא מחזירים חביתה למצב חלמון-חלבון. לא הופכים סרט להצגה.

מוני מושונוב השתדל ככל שיכל. הוא שחקן טוב, קומיקאי מצויין אבל השוטר אזולאי לא נועד להצחיק.

אברהם אזולאי, שוטר במשטרת ישראל וחיל פשוט של החיים. איש מלא טוב לב ותום אבל לחלוטין לא טיפש. מופקד על הסימטאות אבל רואה בעיקר את בני האדם שחיים בהם. אזולאי אינו עושה קיצורי דרך עם מה שהוא רואה כחובותיו של אדם. הוא מישיר מבט ללועגים לו וצועד פעם אחר פעם למלכודות.
כאשר הייתי ילד היה זה בעיני סרט מצחיק, משבגרתי הבנתי את העומק שבדמות ואת העוצמה שטמונה באדם שמשלם מראש ובמזומן בכדי ללכת אך ורק בדרך הישר.

אןתו רגע מרגש בו מצטט אזולאי מספר ישעיהו לאחר שעצר בעזרת מילים, גלוי לב וחוכמה את ידוי האבנים: הוי האומרים לרע טוב, ולטוב רע: שמים חושך לאור ואור לחושך, שמים מר למתוק ומתוק למר... - אינו רגע קומי. זו לא בדיחה אלא אחת מהשאלות החשובות ביותר בדרך קיומו של אדם.

אזולאי הדבק באשתו למרות הפתוי, אזולאי המשלם את הדו"ח במקום העבריין לו ויתר, אזולאי מלא ההדר אך פשוט ההליכות כאחד. לכל אדם טוב מתלווה מן אזולאי שכזה בחלק מפרקי חייו. להיות אזולאי למשך כל החיים זה על אנושי וכנראה שגם לשחזר את הדמות שיצרו קישון ואופיר זו משימה כבדה.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 10-06-2010 בשעה 22:14.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:11

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר