לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-06-2010, 18:02
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
בכל זאת לא הבנתי אם אתה מחפש לקנות דירה, או מתענין במצב השוק מן הסתם
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי אינקה שמתחילה ב "כן.. זה כ"כ מצחיק.."

אם אתה מחפש לקנות, אז אני יכול לתת לך "טיפים" מתוך השוק עצמו ולא מתוך העיתונות, אבל אני אזדקק ליותר אינפורמציה ממך.
לשאלתך לגבי הצפי, אז הכתבות בנושא הנדל"ן, הן כמעט כולן כתבות של כתבי חצר, כתבים מטעם ושל גורמים אינטרסנטים..
להערכתי, גם אם תהיה ירידה מה, היא לא תהיה אקוטית.
אם מדובר באיזורים "זולים" יחסית, אז אין מה לצפות לירידה, כי במילא המחירים נמוכים באותם איזורים..
אם מדובר באיזור כמו תל אביב, (לדוגמה) גם אם תהיה ירידה, היא לא תהיה כה משמעותית, מאחר שתל אביב היא עיר קטנה וחוץ מהדרום (תחנה מרכזית וכד') או אולי ליבש את הים.. אין יותר מקום להתרחבות נדל"ן.
פשוט אין איפה לבנות בתל אביב ומאחר והעיר היא "אבן שואבת" בשל הים, בתי התיאטראות והקולנוע, מסעדות וברים, דיסקוטקים ובתי קפה, הייטק, אוניברסיטה, חנויות, משרדים ושאר "קרחנות" וירקות, הרי שתמיד תספק ענין ועבודה, כך שהמחירים לא ממש ירדו ואולי אף יעלו..
[שוב דוגמה תל אביבית: השכירויות בת"א מעכשיו עד אוקטובר - אש! (2 חדרים כ-45מ"ר בבנין ישן = 4500ש"ח..) אותם 2 חדרים למכירה = 1.4 מיליון ש"ח]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-06-2010, 19:35
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

או קיי
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי אינקה שמתחילה ב "אני מחפש לקניה."

אז אתה מחפש דירה להשקעה.
לעניות דעתי, אתה צריך לקנות דירה/בית היכן שמשתלם ללא קשר למשפחה.. כמובן ע"פ היכולות הכספיות שלך.
לצורך הענין נשתמש במילה תשואה (שנתית)
אתה צריך לחפש נכס זול באיזור כלשהו, כאשר אתה יודע, (לאחר שבדקת) שהשכרתו תניב לך תשואה שנתית גבוהה יחסית למחיר שקנית אותו.
תשואה בת"א (נכון להיום) עומדת על כ-3% בשנה.
ישנם לא מעט מקומות במדינה שהתשואה השנתית תהיה הרבה יותר גבוהה, משהו בסדר גודל של כ-6% - 8%
צריך כמובן לקחת בחשבון עוד פרמטרים כמו:
מי יהיו השוכרים, האם יש תכנית פיתוח של המועצה/עיר שתעלה את ערך הנכס בעתיד הנראה לעין, או האם יהיה לך למי למכור את הנכס ברגע שתרצה למכור אותו לטובת רעיון טוב יותר?

נערך לאחרונה ע"י looopy בתאריך 20-06-2010 בשעה 19:37.
ישן 20-06-2010, 19:46
  אינקה אינקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.09
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "או קיי"

ההעדפה שלי בכרמיאל היא, כמו שאמרתי, בגלל שיש לי שם אנשים שיכולים להגיד לי על מצב השוק.

איך אני יכול לדעת שאיזור פלוני בעיקר פלונית במגמת עליה ויעלה ערכו אם אני בכלל לא מכיר את האיזור?
איך ניתן לבצע סקר שוק מהימן בנושא?

מה שאני יודע לגבי כרמיאל הוא:
1) היחס בין מכירה להשכרה הוא לטובת ההשכרה ביחס למשל להיכן שאני גר.
דירה שמשכירים כאן ב2700 עולה כמיליון ש"ח בעוד שדירה בכרמיאל שמשכירים בסכום דומה עולה כ700,000.
2) אין תכנון לבניה נוספת בכרמיאל בשנים הקרובות (כך שמעתי, עד כמה זה נכון אינני יודע) ככה שיהיה פחות היצע.

אני לא מכיר את כרמיאל יותר מדי אבל הבנתי שזו עיר במגמת התפתחות. אין לי באמת מושג לגבי זה.
ישן 20-06-2010, 20:18
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי אינקה שמתחילה ב "ההעדפה שלי בכרמיאל היא, כמו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אינקה
ההעדפה שלי בכרמיאל היא, כמו שאמרתי, בגלל שיש לי שם אנשים שיכולים להגיד לי על מצב השוק.
או קיי, אבל לא ממש רלוונטי

איך אני יכול לדעת שאיזור פלוני בעיקר פלונית במגמת עליה ויעלה ערכו אם אני בכלל לא מכיר את האיזור?
הולך למועצה או לעיריה ושואל על תכניות מיתאר.
איך ניתן לבצע סקר שוק מהימן בנושא?
via inernet

מה שאני יודע לגבי כרמיאל הוא:
1) היחס בין מכירה להשכרה הוא לטובת ההשכרה ביחס למשל להיכן שאני גר.
דירה שמשכירים כאן ב2700 עולה כמיליון ש"ח בעוד שדירה בכרמיאל שמשכירים בסכום דומה עולה כ700,000.
אם כך, אז בהחלט ישנה עדיפות לכרמיאל. אתה מדבר על תשואה שנתית של 4.6%

2) אין תכנון לבניה נוספת בכרמיאל בשנים הקרובות (כך שמעתי, עד כמה זה נכון אינני יודע) ככה שיהיה פחות היצע.
לא מדויק. למרות שאני מתגורר ועובד בת"א, אני יודע אישית על תכנית לבניית עשרות רבות של צמודי קרקע (וילות או קוטג'ים) בכרמיאל.

אני לא מכיר את כרמיאל יותר מדי אבל הבנתי שזו עיר במגמת התפתחות. אין לי באמת מושג לגבי זה.
נדמה לי שעניתי לך גם על זה.

ישן 20-06-2010, 20:11
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אינקה שמתחילה ב "מחירי נדל"ן - שאלה."

כמו בכל השקעה בחיים, אל תסתכל רק על התשואה שאתה מקבל, אלא על התשואה שאתה לא מקבל.

גם אם תצליח לקנות דירה להשקעה ואיכשהו תקבל עליה תשואה של 6% בשנה, מה היה קורה לו היית משקיע הכל בתיק ניירות ערך?

מדד 25 עשה בחמש השנים האחרונות תשואה של 12 אחוז בשנה. כולל שנת המשבר והיציאה ממנו.
מדד ת"א 100 נתן 9.8 אחוז בשנה (אותו פרק זמן).
מדד יתר מניות נתן 13.13% בשנה. זה אומר 85% תשואה בחמש השנים האחרונות.

וכל זה, בניגוד לדירה, לא דורש השקעה עצומה בהון התחלתי, משכנתא, לרוץ ולטפל בבעיות בדירה. זה רק דורש ממך להיות סבלני ולא לגעת בתיק גם כשהוא יורד.

הרכבת תיק כזה עם רכיבים סולידיים יותר היתה מורידה לך מעט את התשואה אך גם את סטיית התקן.

כלומר- שווה לחשוב האם השקעה בנדל"ן באמת שווה את זה.

ישן 20-06-2010, 22:00
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

או קיי
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "זאת היתה עקיצה, היות ודברים..."

.. אבל הכל אמת צרופה ואפילו בלשון המעטה..
אינני חושב שהמשבר העולמי חלף ואולי אף יחריף, אך מסתבר שמצבה הכלכלי של מדינת ישראל, איתן יותר מארצות רבות על פני הכדור.
יתכן שהסיבה נעוצה במהלכים כלכליים נכונים, יתכן שבשל התיירות והתושבים הזרים (היהודים) שקנו אלפי דירות ויותר, יתכן שהבנקים שלנו לקחו פחות סיכונים, יתכן גם שיש הרבה כסף במדינתנו הקטנטונת, יתכן שמחירי הדירות היו נמוכים יחסית ויתכן שכל הסיבות שמניתי חברו להן יחדיו.. ויש עוד.
כך או כך, ראינו כי גם בעיתות מלחמה (ראה מלחמת לבנון השניה) שהבורסה שלנו נסקה. (היה זה רק האדון חלוץ שנבהל ומשך כספו.. שאר האנשים שהשאירו כספם, הרוויחו)
אני לא יורד לפרטים, אך גם אם יעופו להם "אי אלו טילים" על המדינה, תהיה עדנה לנדל"ן..

נערך לאחרונה ע"י looopy בתאריך 20-06-2010 בשעה 22:12.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:38

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר