לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-06-2010, 19:36
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע תערוכת eurosatory 2010 פאריס 14-18.6.2010

החל מהיום נתחיל לשמוע על חדשות מהתערוכה חוזים שיחתמו ועיסקאות שכבר נחתמו (ואפילו סופקו) ויחשפו במהלך התערוכה.
מערכות נשק ואמל"ח חדשות יחשפו וגם שידרוגים למערכות ותיקות.

הביתן הישראלי השנה גדול במיוחד.
בניגוד לשנים קודמות סיב"ט לא הסתפקה בדוכן מידע להפניית המתעניינים אל תצוגות התעשיות השונות, אלא הקימה תצוגה גדולה מאד משל עצמה שתכלול ביחד את המוצרים של התעשיות השונות כגוף אחוד.
"המוצרים של החברות משתלבים ביחד בתוך מערכת הלחימה", אמר פקיד בכיר "וכך חשבנו להציג אותם, כגוף אחד. מוצר של אלביט שמשתף פעולה עם מוצר של רפאל ומוצר של תעש, סולתם וכן הלאה".
לצורך התצוגה של סיב"ט הובאו אל הביתן הישראלי מוצגים של התעשיות השונות, בין השאר, טנק מרכבה ואמצעים נוספים.
כמו בחברות גדולות שפונות אל הקהל בחו"ל בסיב"ט שכרו שחקנים דוברי אנגלית שישחקו תפקידים של מג"ד ומט"ק שקופץ מתוך הטנק ומדווח או מקבל בתוך הטנק את כל הנתונים. ה'כטב"מים' יעלו לאוויר ויעבירו את המודיעין היישר למפקדות ואל הטנק וממנו.
הפגזים יפגעו במדוייק במטרות.
יהיה מעניין!

אתר התערוכה

"הטריילר"

רשימת החברות הישראליות המציגות:
אימקו, אירונאוטיקס, אלביט (כולל אלאופ, אלישרא, תדיראן קשר ואזימוט), בנטל תעשיות, ג'יניוס, הנדסת הידרומכניקה, מרעום דולפין, נטליין, ניר אור, עשות אשקלון, פולס אינטקו, פיברוטקס, קונטרופ, קינטיקס, רפאל, רשף טכנולוגיות, תאת טכנולוגיות, תירוש יציקות, תע"א, תעש, תעשיות בית אל, ,ITL IWI ו – WATERGEN.

אזהרה חמורה: אין לעסוק באשכול זה בהצטיידות צה"ל במערכות נשק ואמל"ח שלא פורסם עדיין בפירסומים גלויים.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 14-06-2010 בשעה 08:40.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-06-2010, 21:45
צלמית המשתמש של יוסיפון

צבאי
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "דף המרכבה 4 באתר הביתן הישראלי בתערוכה"

אתה בטוח שזו "מעיל רוח"?
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
לחצו על התמונה להגדלה
אני רואה את המכ"ם "מגן רוח" של אלתא (נגזרת של מעיל רוח ששולבה גם ב"חץ דורבן") ואת ה"Shock Absorber" לשיבוש טילי נ"ט רוכבי קרן שמיוצר ע"י תעש (נגזרת של חץ דורבן).
אבל, אבל את המעיל רוח אני מצליח לראות רק בקושי רב.

אגב, במהלך התערוכה תחשוף חברת RADA מכ"ם שפיתחה עבור מערכות הגנה אקטיבית APS וכבר עבר ניסויים מבצעיים בשילוב המעיל רוח.
ההודעה לתקשורת:

RADA to Unveil the “Sentinel” Radar at Eurosatory 2010

The new radar from RADA designed specifically for Active Protection Systems (APS)

NETANYA, Israel, June 10, 2010 -- RADA Electronic Industries Ltd. (NASDAQ: RADA) is unveiling its new line of products at Eurosatory 2010: Radar Sensors for Force Protection Systems. “Sentinel is the first product of a new line announced by RADA at Eurosatory“ said Zvika Alon, Chief Executive Officer of RADA. “It is the first result of our strategic decision to enhance our product portfolio with solutions specialized for land systems.”

“The first application of RADA’s radar technology is the Sentinel Radar for Active Protection Systems for Armored Fighting Vehicles (AFV), which was developed in a record time and has already demonstrated excellent performance through rugged, live fire field tests conducted by Israel Military Industries (IMI)”, said Alon.

“We are excited to work with IMI on this important system, providing this life-saving technology and positioning RADA‘s systems at the first line of force protection solutions”, Alon added. The Sentinel debut at the Eurosatory 2010 defense exposition in Paris, France, as part of IMI’s Active Protection System display (displayed at the Israel Pavilion, Stand C-701).

Sentinel is a compact and lightweight, yet armored, pulse-Doppler radar that operates in the “S” band, detecting and tracking incoming threats (missiles, rockets, projectiles). The static radar “stares” over a sector of 2100, enabling two identical and interchangeable units to cover a complete sphere around the protected vehicle. This digital radar is easily programmable and configurable, interfacing with its peripherals via standard Ethernet links.

RADA’s new radar technology is applicable to a wide variety of force protection systems and solutions, whether stationary or mobile, for Defense and Homeland Security applications.

ישן 13-06-2010, 22:19
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "יוספון, אני מתפלא..."

מעיל רוח עם שבש סינוור "Shock Absorber" בדיוק כמו בתמונה שאתה הבאת.

התמונה הקטנה (תוצאת החיפוש מגוגל) שהבאת היא של שבש סינוור נישא או כזה שמחובר למשגר של חץ דורבן =אגרוף ברזל.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 13-06-2010 בשעה 22:23.
ישן 15-06-2010, 09:58
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי הפ.ב. שמתחילה ב "אין לי מושג על הפגז של תע"ש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הפ.ב.
אין לי מושג על הפגז של תע"ש אז אני מרשה לעצמי להעלות השערות.

כדי לכוון פגז מסתחרר אתה יכול להשתמש בפולסים מתוזמנים או גז גנרטור עם שליטה על הפליטה.
דרך אחרת היא לשלוט רק בהחטאה בטווח שהיא לרוב הסטיה העיקרית. בשיטה זו אתה רק שולט
בגרר של הפגז. זה לא הכי מדוייק ומקטין את הטווח אבל זה זול.

זה לא כל כך עובד: גם פולס קצר ומתוזמן, כשהוא פועל על גוף מסתחרר, יגרום לפרצסיה. לא בדיוק מה שרצינו.

ההימור שלי הוא שהכנפונים הם רק מייצבים כנגד מערכת ניהוג פירוטכנית. בגלל שמערכת הניהוג ממוקמת
במרעום ולא במרכז הכובד של הפגז, כל הפעלה של הניהוג תטה את הפגז ותפגע בסיחרור. המייצבים צריכים
לפצות על הדבדרות של ציר הפגז יחסית לכיוון הטיסה.

צר לי, אך מאותה סיבה שציינתי לעיל, זה לא יעבוד, מה עוד שאינך רוצה למקם מערכת פירוטכנית בצמוד למרעום. ההשערה שלי - שיש במערכת הזו חלקים שלא מראים לנו, כגון גוף נוסף המתחבר לצד האחורי של הפגז, במקום ה- BB, ומוציא כנפונים סטטיים בקוטר גדול, המורידים את מהירות הסיבוב, ומאפשרים לכנפונים הקדמיים ניהוג אווירודינמי רגיל.
ישן 15-06-2010, 09:59
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

אינני חושב כך
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי הפ.ב. שמתחילה ב "אין לי מושג על הפגז של תע"ש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הפ.ב.
אין לי מושג על הפגז של תע"ש אז אני מרשה לעצמי להעלות השערות.

כדי לכוון פגז מסתחרר אתה יכול להשתמש בפולסים מתוזמנים או גז גנרטור עם שליטה על הפליטה.
דרך אחרת היא לשלוט רק בהחטאה בטווח שהיא לרוב הסטיה העיקרית. בשיטה זו אתה רק שולט
בגרר של הפגז. זה לא הכי מדוייק ומקטין את הטווח אבל זה זול.

זה לא כל כך עובד: גם פולס קצר ומתוזמן, כשהוא פועל על גוף מסתחרר, יגרום לפרצסיה. לא בדיוק מה שרצינו.

ההימור שלי הוא שהכנפונים הם רק מייצבים כנגד מערכת ניהוג פירוטכנית. בגלל שמערכת הניהוג ממוקמת
במרעום ולא במרכז הכובד של הפגז, כל הפעלה של הניהוג תטה את הפגז ותפגע בסיחרור. המייצבים צריכים
לפצות על הדבדרות של ציר הפגז יחסית לכיוון הטיסה.

צר לי, אך מאותה סיבה שציינתי לעיל, זה לא יעבוד, מה עוד שאינך רוצה למקם מערכת פירוטכנית בצמוד למרעום. ההשערה שלי - שיש במערכת הזו חלקים שלא מראים לנו, כגון גוף נוסף המתחבר לצד האחורי של הפגז, במקום ה- BB, ומוציא כנפונים סטטיים בקוטר גדול, המורידים את מהירות הסיבוב, ומאפשרים לכנפונים הקדמיים ניהוג אווירודינמי רגיל.
ישן 15-06-2010, 17:49
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי sza שמתחילה ב "בתור תותחן שמעתי רבות על..."

א. אנחנו חוזרים לפרצסיה: קח סביבון. סחרר אותו. הוא יסתובב כאשר צירו יציב. אם תתן לו מכה קלה, הציר יסטה בזוית ישרה לכיוון המכה, וכעת במקום ציר יציב במרחב, הציר יתאר מסלול קוני. ז"א השפיץ של הסביבון ישאר באותה נקודה על השולחן, אך הידית שלו תחוג במעגל. זו תופעה שלא תאפשר לך ניהוג אווירודינמי של גוף מסתובב, כי כל ניסיון כזה יגרום לו לאבד יציבות לחלוטין.

ב. הרעיון שלך לגבי מרעום שלא מסתובב יחד עם כל הפגז הוא רעיון מאד מעניין, אך לא מעשי, היות והפגז המסתובב הוא ג'ירוסקופ בעל מסה גדולה ואינרציה סיבובית גדולה. זה אומר שכנפונים קטנים לא יזיזו אותו באותה קלות שבה הם יכולים לתקן מסלול לגוף שאינו מסתובב.
ישן 15-06-2010, 20:14
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "אני דווקא חושב שזה רעיון לא..."

[QUOTE=מ.ק.]אני דווקא חושב שזה רעיון לא רע.

לגבי האפקט הג'ירוסקופי - זו לא בעיה. רק צריך שמערכת הבקרה תכיר בו. בסך הכל, גם מערכת הטיית רוטור במסוק עובדת באותה צורה.

לא. מערכת הרוטור במסוק מורכבת הרבה יותר, עם מערכת לשינוי זוית ההתקפה של להב נסוג מול להב מתקדם, נפנפים, וקולקטיב. זה לא העניין כאן. הזכרתי את האפקט הג'ירוסקופי רק בקשר לכוחות הפועלים על הפגז מול כוח ההיגוי הנחוץ. עדיין - בעית הפרצסיה ואבדן היציבות הארכית הם הבעיה המרכזית.

לגבי אפקטיביות ההגאים - כתוב שהפגז הוא מתקן מסלול בלבד, כלומר הוא לא צריך לתמרן בצורה חזקה. הכנפונים נמצאים רחוק ממרכז המאסה, כך שלמרות גודלם הם יכולים ליצור מומנט לא מבוטל. אחרי הטיית הפגז, הכוח שיניע אותו יהיה עילוי הגוף, ולא ההגאים.

האמת, הבעיה שיותר מטרידה אותי היא אילו מדידים אינרציאליים שורדים 10,000 g +-.[/QUOTE

] ע"ע MEMS. וחוץ מזה - למה צריך מדידים אינרציאליים? הניוות אינו אינרציאלי אלה GPS - או שאני טועה?
ישן 23-06-2010, 02:03
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
מבקש הסבר
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "רשום שההנחיה היא GPS/INS. ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מ.ק.
רשום שההנחיה היא GPS/INS.

חוץ מזה, אין כזה דבר GPS בלבד. הוא לא נותן כיוונים זוויתיים.

לגבי מדידי MEMS, אלו שאני מכיר לא עובדים בתאוצות כאלו. במקרה הטוב הם מגיעים לרוויה, ובמקרה הרע הם פשוט נשברים.
אם כי אני חייב להודות שמדידים אינרציאלים זה לא תחום ההתמחות שלי.

מקלט GPS מספק נתוני מיקום במרחב (אורך רוחב וגובה).

מדידת שני נתונים כאלה, בהפרש זמנים קצוב, מאפשר חישוב של נתיב עפ"י העקרון שאיפשר לנו לחשב מהירות נסיעה של רכבות בשיעורי החשבון בבית הספר היסודי... מה הבעייה לעשות זאת ללא מערכת מדידה אנרציאלית? האם מערכת ה-GPS שמותקנת במכונית שלי לא עושה זאת?

ישן 15-06-2010, 19:16
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "יכול להיות שזה כדור גומי..."

אולי אשליה אופטית, ואולי זה פגז אימונים... בזמנו היו לנו כשהייתי בסדיר פגזי חץ-6 עם ראש קטום לאימונים... הקליע היה נראה כמו קליע SABOT רגיל, רק כאילו הוא סובל מגידול ממאיר בראשו - במקום ה"שפיץ" שלו, היה לו מעין קונוס גלילי שהסתיים במשטח.
עד היום אני בטוח שהאימון שהפגז הזה היה מקנה הוא בעצם חישול לספיגת אכזבות, שכן לפגז היתה את הנטיה הנוראית של לא להגיע בכלל למטרה שכיוונת עליה...

עריכה: ידעתי שאני אמצא תמונה של אחד כאן בפורום (צמד הפגזים השני משמאל):

מקור: http://www.fresh.co.il/dcforum/Army/8056.html

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 15-06-2010 בשעה 19:22.
ישן 15-06-2010, 20:23
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "יש לו סיבוב קל, כמו שניתן..."

א. האנימציה די גרועה. הסבוט חייב להיות צמוד מאד לקלע, אחרת לא יעביר אליו את כוח ההדף בקנה. הוא מסתחרר איתו ולא לחוד. סחרור זה, המפעיל כוח צנטריפוגאלי על הסבוט, יחד עם עומסים אווירודינמיים מחוץ ללוע, מבטיחים היפרדות חלקה וסימטרית שלו מהקלע. עובדה זו לא מתנגשת עם העובדה שפגז מסוג זה, המיועד לקנה חלק (למשל 120 מ"מ), נראה אותו הדבר. בחודרן קינטי, לא משנה אם הייצוב הוא אווירודינמי אן ג'ירוסקופי. ההבדל חשוב מאד במטען חלול, וזו אחת הסיבות שכיום הקנה המקובל בטנקים הוא חלק.

ב. בסרטון השני רואים קליע בליסטי שכל מטרתו לייצור בקנה תנאים זהים לקליע רגיל, אך ללא צורך שיעוף רחוק, דבר המאפשר שימוש במטווח קטן ופשוט (יחסית) לבדיקת תותחים בתחום הבליסטיקה הפנימית.
ישן 14-06-2010, 16:59
צלמית המשתמש של יוסיפון

צילום
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "תערוכת eurosatory 2010 פאריס 14-18.6.2010"

תמונות מטקס פתיחת הביתן הישראלי באדיבות דוברות משרד הבטחון

בתערוכה הקים אגף סיב"ט במשרד הביטחון ביתן לאומי בו משתתפות חברות ביטחוניות ישראליות המציגות מגוון רחב של ציוד ואמצעי לחימה, מערכות הגנה אקטיבית, פיקוד ושליטה , ציוד לחייל העתיד, הגנה אווירית ומערכות רבות אחרות.

בתצוגת טנק המרכבה משתתפות 17 חברות ישראליות התורמות 60 מערכות ותת מערכות לטנק המרכבה.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 14-06-2010 בשעה 17:02.
ישן 15-06-2010, 05:30
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
גם הפולנים מציגים צעצועים יפים...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "תערוכת eurosatory 2010 פאריס 14-18.6.2010"

1. מסוק זעיר למודיעין ותצפית.

http://www.altair.com.pl/start-4644

http://www.militarium.net/viewnews.php?id=1219

2. רכב סיור

http://www.altair.com.pl/start-4645

3. משקפת...

http://www.altair.com.pl/start-4643

...וכרגיל אם צריך תרגום, אנחנו כאן.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 15-06-2010, 22:25
צלמית המשתמש של האזרח

התכוונת לזה?
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "יש דרך לראות את הטקסט באנגלית?"

ACE בפריז בשירות
בתערוכה Eurosatory הראה IWI המשפחה גליל הנשק עם אייס. קולומביה לאחרונה קיבלה את המנה הראשונה של 3.5 אלף רובים אלה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://altair.com.pl/files/news/2010/06/i-i10-06-051ace_01.jpg]

ACE גליל הרובאים ה -21 אורך חבית - 215 מ"מ, משקל בלי המגזין - 2.8 ק"ג, אורכו הכולל של קת את קדימה קצרים / - 650/730 מ"מ. וראייטי ACE 22 בעל אורך קנה של 332 מ"מ ו 23 ACE - 460 מ"מ

לראשונה ביריד בפריז באירופה משפחת ישראלי רובים גליל ACE. למרות הנשק מוצגת בתא תעשיות נשק לישראל, הלוגו IWI חתמה, כולם נובעים מתוך גלילאו המיוצר בקולומביה עוסקים Indumil.

תרכובות של תאריכים ישראל הקולומביאני לחזור אמצע 1980s. כאשר כוחות של מדינה, שנרכשו עבור הכוחות המיוחדים הראשון, המונה 10,000, הרבה רובים אוטומטיים גליל SAR דיו AR 7.62 מ"מ x 51 בשנת 1992 הצבא של המדינה, כי החליט לעבור ביניים כדורים 5.56 מ"מ x 45 ולאמץ מגוון של רובים צבאית ישראלית ברמה הזאת. בשנת 2003 Indumil משא ומתן זכות לייצא נשק למדינות היבשת האמריקאית - כמו להיט מקסיקו, צ 'ילה, פרגוואי (ראה גלילאו על פרגוואי), פרו ואורוגוואי. בתחילת המאה XXI רובים IWI גליל הסתיים ייצור בישראל מאז 2006, קולומביה היא היצרן היחיד ברישיון. נכון לעכשיו, כל התותחים והרובים מסופק על ידי ישראל במסגרת המוצא או חוזי ייצוא נעשו מתוך חלקים שיוצרו במפעל עם העיירה הקולומביאנית של Soacha.

בשנת 2008 החלה העבודה על פיתוח מגוון גלילה חדש, אשר הוחלף Fuerzas Militares וריאנטים דה קולומביה קודמות של הרובה הזה. המטרה היתה למנוע פגמים בתכנון המקורי - משקל יתר ועניים, בירושה ארגונומיה AK ופונקציונליות. הנשק החדש הוצג לראשונה באמצע 2009 בדרום אמריקה, ואת מרס 2010 Indumil הודיעה כי היא יושמה באופן מלא ומוכן לייצור. החוזה לאספקת 19,000 ACE רובים גליל נחתם ב -30 באפריל. בשלב זה בידי חיילים קולומביאנים ברובים פגע מספור 3500 של המשלוח הראשון. Indumil מעריכה כי היא מסוגלת לייצר כ 44,000 לשנה גלילי.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://altair.com.pl/files/news/2010/06/i-i10-06-051ace_02.jpg]

דגש על הצד הימני של תאי הטירה, ניקוז חדרי הרובה ACE 1921, סוג חדש באגף הבורר גלוי אש, וכן את הרכבה כפתור שחרור מטלטלין מעמדת האחורי

נכון לעכשיו, המשפחה ACE גליל מורכב משבעה מבנים - שלושה carabiners (ACE 21, 22 ו 23) על כדורים 5.56 מ"מ x 45, שני carabiners (ACE 31 ו 32) אל ראש הרוסי 7.62 מ"מ x 39 ושני רובים ( ACE 52 ו 53) סיפקו עם כדורים, 7.62 מ"מ x 51 וריאציות של דיו אחד לשנות את אורך הקנה, המספרים הנמוכים ביותר לציין את הקנה הקצר.

בהשוואה גלילאו הקודם, את הגירסה החדשה של המעצבים שונה במידה ניכרת את חדר בטירה, אשר הפחית את משקלו, ובמקביל לאפשר את המתח כדי להזיז את הידית בצד שמאל. כדי להגן מפני זיהום חריץ, אשר מעביר את Tensioner הוא תיקון כיסוי קפיצים. זה נעשה על ההדק חדר פלסטיק בצורת אחיזה חיבור רכיב אקדח, השומר ההדק מגזין חריץ עמוק. ירידה כוח של לחץ על ההדק, גם שיפר את המאפיינים של עבודתו. בכל וריאציה של כדורים, 5.56 מ"מ x 45 (2x ACE) את הרכבה לנעול מטלטלין לאחר ירי הכדור האחרון בצורה של אנכית הזזה כפתור הממוקם מעל שמורת ההדק על חדר בצד ימין של הטירה. זה יכול להיות מופעל עם האצבע המורה של יד ימין על האחיזה באקדח. פצע אופייני של הבורר AK האש מנוף סוג, אשר הוחלף על ידי אגף קטן, תוך שמירה על גלילה טיפוסי כפולות לעבור על הידית, בצד שמאל.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://altair.com.pl/files/news/2010/06/i-i10-06-051ace_03.jpg]

וראייטי ACE דיו 32 ל הרוסי 7.62 x 39 מ"מ, מסופק עם מגזין נשלף עם AK. בנוסף הרובה IWI subkarabinek מציעה גם סיכום של החבית

על התא האחורי כיסוי עלה הסעיף של הטירה של מסילות גובר אוניברסליים, כמו - באותו הגובה - השחקנים התאספו על החבית, תנור גז. במקום המיטה הופיעה קבוצה של שלושה פסי הרכבה, מוסתרים תחת גריל פלסטיק. הציג בקבוקון עם אורך מתכוונן (מיקרוסויצים 3-המיקום), דומה לזה המשמש M4 karabinkach, עם הקשר שלה עם כריות הלחי. הנשק מצויד קבוע, מכשירים מכניים מיקוד, ב וקשת עינית przeziernikowego גרורתי.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://altair.com.pl/files/news/2010/06/i-i10-06-051ace_04.jpg]

ACE גליל כדורים ברובה, 52, 7.62 מ"מ x 51 הנשק הוא פורק מסכות, כך הם נראים הפסים גובר על הספה החדשה

צילומים: וולף Remigiusz

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.altair.com.pl//images/nagore.gif]

ישן 16-06-2010, 08:24
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "התכוונת לזה?"

כרגיל, כל מוצרי IWI קיבלו עיצוב "סקסי" יותר ומוצגים עם כוונות מתוצרת מפרולייט.
אני רק רוצה להיות בטוח, תקנו אותי אם אני טועה, בתמונה העליונה זו ה"מור"?

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.meprolight.com/files/Mor1112.jpg]

בשאר התמונות מופיעות מפאור 21

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.meprolight.com/files/m21.b.jpg]

ומכפיל MX3

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.meprolight.com/files/mx3b.jpg]

ישן 17-06-2010, 08:37
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "התכוונת לזה?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי האזרח

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://altair.com.pl/files/news/2010/06/i-i10-06-051ace_02.jpg]

צילומים: וולף Remigiusz

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.altair.com.pl//images/nagore.gif]

From this photo it seems that due to the changes in the design, the opening for the ejected casings, with out a port cover like on the M16, will now allow dirt into the action

To me this looks like the illegitimate offspring of the Galil and the M4. Although they succeeded in shaving off almost half a kilo in weight they now have a gun without the ambidextrous upward bent cocking handle, a weaker buttstock that can't be folded and a receiver half made from plastic. I am aware of the current fetish for telescoping buttstocks and picatinny rails everywhere, but I think that the original Galil was a better package

I wonder why they didn't just replace the milled receiver body with a stamped steel one like the Russians did with the AKM, which succeeded in dropping the weight by a full kilogram
?
I like the more stable top cover with the integrated rail, but all the other stuff look like solutions to problems that didn't exist. What am I missing
?

ישן 17-06-2010, 09:53
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "[QUOTE=האזרח]..."

הACE הוא שידרוג (ובעיקר, להבנתי, קישוט ומסילות) של המיקרו גלילון בגירסתו מ2002.
צריך לחפור בפורום ולמצוא את התמונות שצילמתי אז (2002 או לכל המאוחר 2004) של מיקרו גלילון עם חלק מהשיפורים שקיימים בACE אך עם מתפסים וקת אחרים. בשימוש מבצעי!
(אם לא נמצא את התמונות נצטרך לסרוק אותן מחדש... ימי הפילם!)

התמונה שהבאת נראית כאילו הצליחו לצלם את בית הבליעה כשהמכלול משוך לאחור! יש עצר מחלק?

אפשר לראות (מימין) את קצה בוכנת הגזים.

אם המכלול היה לפנים (כלומר, במצב רגיל) התא היה סגור.
הגדולה של התכנון של קלאצ'ניקוב (והמבוססים עליו) לעומת סטונר (והמבוססים עליו) היא מינימום חלקים נעים. אין צורך בתריס נוסף לסגירת התא. המנגנון בנוי כך שהוא סוגר את התא בעצמו.
אתה יכול לראות את התא סגור ע"י המנגנון בתמונה הבאה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img172.imageshack.us/img172/4720/galilace21.jpg]

לגבי התאמה לימין שמאל - כרגיל במשפחת הגליל השליטה בנצרה היא גם בשמאל וגם בימין.
לפי הדגמה שראיתי בעבר, לפחות פעמיים, ניתן היה להסב את הנשק לשמאליים/ימניים (העברת ידית הדריכה משמאל לימין) בתוך פחות מדקה בלי צורך במכשירים או באיש מקצוע.
אני לא רואה עכשיו אפשרות להעביר את ידית הדריכה (אין לה לאן ללכת לאחור בצד ימין של הנשק. עדיין יש במכלול את השקע לחיבור של הידית, אפשר לראות אותו בתמונה למעלה. אולי צריך להעביר את הידית וגם להחליף מכסה גוף?).

כרזת פרסום של IWI למכירת הACE מקולומביה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://foro.unffmm.com/otf_pic.php?pic_cat=Imagenes_Subidas&pic_id=user_8_2010381614490_galil.jpg]

לא רק מיקרו...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://foro.unffmm.com/otf_pic.php?pic_cat=Imagenes_Subidas&pic_id=user_8_2010381614570_galil1.jpg]

בתערוכה בבסיס צבאי בקולומביה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img638.imageshack.us/img638/1182/csydindumil01.jpg]

כל התמונות הועלו לאתר http://www.militaryphotos.net ע"י הגולשים sansny ו - santana

אני לא מסכים עם האמירה האחרונה שלך.
להבנתי הACE עונה על הצרכים של מי שצריך נשק קטן, קל (יחסית) בקוטר הסטנדרטי (5.56 כוח עצירה, טווח, חדירות וכו'. כאן זה לא הדיון), אמין, ופשוט לתפעול.
צוותי טנקים, נהגים בכלל ונהגי רק"ם בפרט.
אם לוקחים גלילון, מקצרים אותו, מורידים משקל, פותרים את בעיית הדיוק (מכסה גוף - מישור כוונות*) דיינו!
אם מוסיפים פיצ'רים נוספים, עוד יותר טוב!
מסילות לכוונות, אמר"ל ופנסים זו דרישה מבצעית!
אפשרות לחבר מטול בלי להסתבך זה צ'ופר שמוכר.

הייתי מאד שמח לחתום על ACE כזה במקום על גלילון (בטח במקום M16!).
הבעיה היחידה שלי היא עם הקת.
לטובת וואסח (כנראה) חיברו קת מתארכת בסגנון M16.
הקת הזו משאירה את הנשק ארוך יותר (תמיד) מקת מתקפלת בסגנון הגליל.

ואגב, וואסח ועיצוב של הנשק זה:
א. טוב למכירות
ב. דרישה של מפקדים כדי לשווק את הנשק והיחידה לטובת המוטיבציה של החיילים (ועכשיו אני לא מדבר על צה"ל).

*מכסה גוף - מישור כוונות: למרות שאנחנו יודעים שכבר בגלילון דור ב' נפתרה בעיית מכסה הגוף הרוקד.

ישן 17-06-2010, 16:04
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
קת טלסטופית עדיפה
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "הACE הוא שידרוג (ובעיקר,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
הייתי מאד שמח לחתום על ACE כזה במקום על גלילון (בטח במקום M16!).
הבעיה היחידה שלי היא עם הקת.
לטובת וואסח (כנראה) חיברו קת מתארכת בסגנון M16.
הקת הזו משאירה את הנשק ארוך יותר (תמיד) מקת מתקפלת בסגנון הגליל.

לקת טלסקופית יש יתרון אחד על קת מתקפלת: הנשק מוכן לירי תמיד. כבר עסקנו באשכול אחר בשימושיות של M4 עם קת סגורה כשמותקנת עליו כוונת השלכה - זה נכון גם לגבי ACE באותה מידה. אז נכון שתמיד יהיה השיריונר (אהממ... ) שיספר לנו כמו טוב היה כשאפשר לזרוק את הגלילון מפתח המדף לתוך הצריח, אבל זה אינו היוצא מן הכלל שאמור להכתיב את הכלל.

ישן 17-06-2010, 22:08
צלמית המשתמש של zragon13

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "קת טלסטופית עדיפה"

אפשר לראות (מימין) את קצה בוכנת הגזים.
אם המכלול היה לפנים (כלומר, במצב רגיל) התא היה סגור

You're correct, the bolt carrier is indeed pulled back. The closed bolt carrier blocking the openning can also be seen clearly here

יש עצר מחלק?

You are right. Funny I never considered a bolt catch/release to be missing from the Galil in the first place. And I don't find using it so great on the M16 either
I think that it's is simpler and better to just cock the handle every time you change mags (if empty). Funny that no one missed a bolt catch on the FAL or AK or MAG or Negev. I think that this is another M16 feature that has become a "must-have" feature to Americans and by extension, the rest of the world

*my theory that the M16 has it because it inherited the requirement from the previous M1 and M14-- just like the early Galil had a folding carry handle like the FN FAL did. Of course the M1 needed a bolt catch to hold the bolt back so that the new clip bloc could be inserted from the top, and the M14, while being mag fed from below, retained the ability to feed rounds from the open top

I am now confused how the cocking handle can be pulled back. Does the part that I marked in red move down to expose an opening for the bolt handle to go through? I had assumed that this was an extension of the top cover to help keep it secure

אני לא רואה עכשיו אפשרות להעביר את ידית הדריכה (אין לה לאן ללכת לאחור בצד ימין של הנשק. עדיין יש במכלול את השקע לחיבור של הידית, אפשר לראות אותו בתמונה למעלה. אולי צריך להעביר את הידית וגם להחליף מכסה גוף?).
I also think that a different cover with a reverse cut out would be necessary to do this

אני לא מסכים עם האמירה האחרונה שלך.

להבנתי הACE עונה על הצרכים של מי שצריך נשק קטן, קל (יחסית) בקוטר הסטנדרטי (5.56 כוח עצירה, טווח, חדירות וכו'. כאן זה לא הדיון), אמין, ופשוט לתפעול.

צוותי טנקים, נהגים בכלל ונהגי רק"ם בפרט.

אם לוקחים גלילון, מקצרים אותו, מורידים משקל, פותרים את בעיית הדיוק (מכסה גוף - מישור כוונות*) דיינו!
I think that changing the round front sight post guard into an open M16ish one is also a mistake. I found the "circle in a circle" quite helpful to center the sights

אם מוסיפים פיצ'רים נוספים, עוד יותר טוב!

מסילות לכוונות, אמר"ל ופנסים זו דרישה מבצעית

I think one rail on the top of the receiver is enough. And if a hunger for multiple rails must be satisfied, a simple accessory could easily been added to existing model like shown below.

*מכסה גוף - מישור כוונות: למרות שאנחנו יודעים שכבר בגלילון דור ב' נפתרה בעיית מכסה הגוף הרוקד.

First of all, I don't believe the "loose" cover was ever a real cause of inaccuracy. I am not familiar with the "2nd generation" solution to the cover. Can you explain what this was and when was it implemented

לקת טלסקופית יש יתרון אחד על קת מתקפלת: הנשק מוכן לירי תמיד. כבר עסקנו באשכול אחר בשימושיות של M4 עם קת סגורה כשמותקנת עליו כוונת השלכה - זה נכון גם לגבי ACE באותה מידה. אז נכון שתמיד יהיה השיריונר (אהממ... ) שיספר לנו כמו טוב היה כשאפשר לזרוק את הגלילון מפתח המדף לתוך הצריח, אבל זה אינו היוצא מן הכלל שאמור להכתיב את הכלל.

Sorry but I'm going to have to disagree. I don't find the telescoping buttstock of the M4 particularily useful and I have never used/fired the gun except when fully extended, even when wearing armor vests. I would much rather have a strong solid buttstock like on the Galil or even the M16A1/A2.

Maybe because I am not trained in nor need to practice any special anti-terror tactics, just plain infantry usage.

I find it amazing how a feature that was originaly a partial solution to the M16's inability to mount a folding buttstock has become the must-have feature of all new rifles

ישן 18-06-2010, 08:20
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "[font=Arial]אפשר לראות..."

נפלא לראות שאני צודק גם כשאני מנחש
אם יש דרישה מלקוחות לעצר מחלק, ואם האפליקציה הזאת היא פאקטור שמשיפעה על עיסקאות (ואפילו יש לו היבט מבצעי מסויים...). אז מצויין!
טוב שהתקינו עצר מחלק לגלילון.
הACE בכלל מהווה שיתוך יפה בין מזרח למערב. בין קלאצ', לסטונר ותבור. כשהוא לוקח מכולם את היתרונות שלהם.
יופי של מוצר!

(שים לב בתמונה שהבאת רואים מצויין, שקוע בתוך המתפסים, את כפתור ההפעלה של סמן הלייזר של ה"מור")

לעצר מחלק יש יעילות מסויימת... למי שמתאמן ויודע להשתמש בו...

למאג מנגנון מכנס פתוח. אין טעם לעצר מחלק.
כך גם בעוזי ושאר כלים בעלי מכנס פתוח.

תאוריה יפה!
עם זאת, למיטב זכרוני, עצר המחלק של הM1 (שניהם) לא נעצר לאחור אוטומטית בגמר תחמושת. אלא נדרשה פעולה של היורה: משיכה של המכלול לאחור והזזת עצר המחלק.
השיחרור באמצעות משיכה קלה של ידית הדריכה.
אני לא זוכר מה קורה בM14.

כן. ה"פלאח" שסימנת באדום יורד למטה בזמן הדריכה.
(הוא מוחזק למקומו בקפיצים. נדרשת הפעלת כוח כדי למשוך אותו למטה)
בצורה כזו הוא מונע דריכה אקראית וסוגר את גוף הנשק מאבק (בדגם הקודם של הגליל הניצרה הימנית הייתה גדולה וכיסתה על המסלול הריק שבו נעה ידית הדריכה)

אני מסכים איתך לגבי הנוחות של השימוש בכוונת הקידמית בצורת טבעת.
יכול להיות שהשינוי נבע מסבות של עיצוב ושיווק.
מצד שני, ייתכן שהשינוי נובע מכך שהכוונת הישנה הסתירה לאמר"ל וטלסקופים שהורכבו מעל לנשק.

מה שאפשר להוסיף אח"כ בחנות זה כבר לא באחריות היצרן... היצרן צריך להראות שהמוצר שלו נהדר ויותר מוצלח משל המתחרים.
שים לב שבמדינות מסויימות התבור נמכר עם שלוש מסילות יותר מאשר במדינות אחרות...

בגלילון דור ב' נעשו מספר שינויים, בין השאר גם חיזקו את התפיסה של מכסה הגוף אל גוף הנשק. מכסי הגוף הפסיקו לרקוד, חזרו בדיוק אל המקום שממנו הם יצאו והנשק (כמעט) לא יצא מאיפוס!
(שיפורים נוספים שהוכנסו בדגם ב': בוכנת גזים חדשה, הסרת השקע ל"זנב סנונית", יצוב מרכז הכובד של הנשק ועוד)
לדעתי היו אשכולות בפורום שעסקו בדגם ב'. צריך לנסות לאתר אותם.

קת טלסקופית וקת מתקפלת - מסכים עם zragon13 ומוסיף על מה שאמר לסירפד:
הקת הטלסקופית רק כאילו מוכנה לירי.
אפשר להתאמן על ירי בקת סגורה טלסקופית וירי בקת סגורה מתקפלת. בשתיהן אפשר להגיע לתוצאות יפות.
יכול להיות שלקת הטלסקופית יהיה יתרון כלשהו.
החסרונות עולים על היתרונות:
פתיחה של קת טלסקופית היא פעולה של מוטוריקה עדינה - לא משהו שעושים בהתקלות.
פתיחה של קת מתקפלת - מחזיקים את הנשק מהקת והיא פתוחה בעשירית שניה. פעולה אגרסיבית.
במצב שיגרה הקת הטלסקופית תמיד ארוכה ומאריכה את הנשק. כל מה שהיא תורמת לקיצור של הנשק זה ס"מ בודדים.
הקת המתקפלת יכולה לתרום לקיצור 50% מאורכו של הנשק!

רק לשיריונרים זה עוזר?
מה עם חימושניקים שרצים מטנק לנגמ"ש וצריכים לעלות במהירות?
מה עם מכונאי מוטס?
שוטר צבאי על אופנוע?
ירי בתוך רכב...
אתה צריך עוד דוגמאות?
כל מי שצריך נשק קצר, בעל כח אש, פשטות בתפעול ואמינות זה כנראה הנשק עברו.

בהתלבטות בין P90 לגלילון ACE 21 (אם היה אפשר לרכוש אותו עם קת מתקפלת) השאלה שצריך הקונה לשאול את עצמו היא "האם אני צריך נשק שמסוגל לשרוד מכות ואבק?"
אם התשובה היא "כן". הוא צריך לקנות את הACE
(לחסוך את החיפוש: P90 באורך 500 מ"מ, ACE 21 באורך 665 מ"מ עם קת טלסקופית סגורה. אם יסירו ממנו את הקת הטלסקופית ויתקינו קת מתקפלת, האורך ירד למטה מ500 מ"מ)

ישן 18-06-2010, 13:33
צלמית המשתמש של zragon13

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "נפלא לראות שאני צודק גם כשאני..."

הACE בכלל מהווה שיתוך יפה בין מזרח למערב. בין קלאצ', לסטונר ותבור. כשהוא לוקח מכולם את היתרונות שלהם.

יופי של מוצר!

I would say that the ACE Galil is more an AK dressed up like an M4. A truer marriage of AK and AR15 would be the Robinson XRC. I think that the XRC* really does take the best features from each

AK- piston system, bolt with large locking lugs

AR15- split open receiver design for easy access without removing parts, finger controls, ergonomics, all sights and barrel attached to upper that maintains zero

http://www.robarm.com/XCR_Specifications.htm

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

*the Tavor's mechanical action seems more like a combination of the AK and the AR18, but also seems to be very good design

I think that it is simpler and better for the soldier to have just one method to chamber a round after you insert a new magazine. Remember that infantry are not as intellectual as tank soldiers

J

I disagree with your explanation. The purpose of the bolt catch is to keep the bolt back after the last round has been fired so that you do not have to pull the cocking handle again after reloading. It does not matter if the weapon fires from an open or closed bolt. With the MAG/Negev, after the last round is fired the bolt is in forward position, and after reloading you must pull back the charging handle before you can fire again just like with a closed bolt AK.

The XCR also has a bolt catch, but at least the release button is at the bottom of the mag well and can be operated by the trigger finger or naturally by the thumb of the hand inserting the new mag, and not having to move your hand to find and press it like with the M16

עם זאת, למיטב זכרוני, עצר המחלק של הM1 (שניהם) לא נעצר לאחור אוטומטית בגמר תחמושת.

Reading from my sources, after the last round is fired in an M1 Garand, the empty clip is ejected from the top and the bolt is held back by a catch. After the new clip is pushed in, the operator gives a slight push to the cocking handle to release the bolt and allow it to go forward and feed a round to the chamber.

אלא נדרשה פעולה של היורה: משיכה של המכלול לאחור והזזת עצר המחלק.

Only true for when the weapon is initially loaded, just like with M16

כן. ה"פלאח" שסימנת באדום יורד למטה בזמן הדריכה.

(הוא מוחזק למקומו בקפיצים. נדרשת הפעלת כוח כדי למשוך אותו למטה)

בצורה כזו הוא מונע דריכה אקראית וסוגר את גוף הנשק מאבק (בדגם הקודם של הגליל הניצרה הימנית הייתה גדולה וכיסתה על המסלול הריק שבו נעה ידית הדריכה)

So they added a new moving part(s) to solve a problem(s) that never existed in the first place: dirt entering the receiver from the opening when the right side selector was in semi/auto position, or the bolt carrier being accidently pushed back (against the strong Galil spring?!!), or the need for a FAL type handle on the left instead of the original upward turned handle that was easily accessible to either lefties and righties (and even settlers J)

I guess that I was too young to realize these problems existed when I used the Galil or perhaps they really did exist but I am simply too old to remember them!

Or perhaps the current thinking is not necessarily what soldiers really need. For many years I began to suspect that the people who were supposed to be the "experts" did not always make the correct choices, even when the correct ones were frequently the most obvious. 2006 left no doubt

אם יש דרישה מלקוחות לעצר מחלק, ואם האפליקציה הזאת היא פאקטור שמשיפעה על עיסקאות (ואפילו יש לו היבט מבצעי מסויים...). אז מצויין!

טוב שהתקינו עצר מחלק לגלילון.

מה שאפשר להוסיף אח"כ בחנות זה כבר לא באחריות היצרן... היצרן צריך להראות שהמוצר שלו נהדר ויותר מוצלח משל המתחרים.

I agree that as a business, IWI must give the customers what they want and they seem to have succeeded in doing this with the new ACE Galil with all its currently desirable features. Give the people what they want, be it McDonalds, organic eggs from free roaming hens, or M16s with sawed off short barrels

בגלילון דור ב' נעשו מספר שינויים, בין השאר גם חיזקו את התפיסה של מכסה הגוף אל גוף הנשק. מכסי הגוף הפסיקו לרקוד, חזרו בדיוק אל המקום שממנו הם יצאו והנשק (כמעט) לא יצא מאיפוס!

Was the dor-bet version Galil ever in IDF issue?

Shabbat Shalom And please forgive all my sarcasm
:-

ישן 18-06-2010, 16:13
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "..."

WOW ארוך!

הACE בכלל מהווה שיתוך יפה בין מזרח למערב. בין קלאצ', לסטונר ותבור. כשהוא לוקח מכולם רק את היתרונות שלהם.
או באנגלית:
I would say that the ACE Galil... really does take the best features from each

Remember that infantry are not as intellectual as tank soldiers
לא כולם גולנצ'קים. יש גם יחידות מיוחדות, להם יש שכל...

I disagree with your explanation... It does not matter if the weapon fires from an open or closed bolt.
אני מצטער לומר, אבל אתה יכול לא להסכים. זו זכותך לטעות!
הטעות שלך נובעת מזה שכנראה מעולם לא השתמשת בעצר המחלק.
בכלים בעלי מכנס פתוח לא רק שאין טעם לעצר מחלק אלא שעצר מחלק זו גם סכנה בטיחותית גדולה: להזכירך, בכלים הללו הנוקר הוא סטאטי (או צף אבל) הנוקר רץ תמיד עם המחלק לפנים, גורף את הכדור הבא וגם נוקר אותו.
אם היה עצר מחלק בכלים עם מכנס פתוח שיחרור שלו היה גורם לנקירה לא רצויה, או גרועה מכך: היו מרחשות תקלות שבהן עצר המחלק היה משתחרר תוך כדי טעינה של מחסנית/סרט חדש בתוך הנשק ואז היינו מקבלים קונצרט למחלק, נוקר אצבעות ופיצוצים.
לא נעים!
(למען האמת, בעוזי יש אפשרות לעצור את המכלול לאחור בצורה מסויימת. אף אחד לא מלמד על האפשרות הזו והיא הוצאה מספרי ההדרכה בגלל שהיא מסוכנת)
אולי תגיד שיש לי אצבעות של פסנתרן. אני מתפעל את עצר המחלק בM16 תוך כדי הכנסת המחסנית ובלי לגעת בידית הדריכה.

M1 (שניהם)
meant to both Garand and Carbine

בסוף השירות הסדיר שלי השתמשנו בגלילונים דור ב' עם תחמושת "ירוקה".
התחלנו לקבל אותם קצת לפני שהA3 נכנס לחי"ר כנשק קלעים (M16A2E3).
סוף 96 או תחילת 97.

ישן 20-06-2010, 12:51
צלמית המשתמש של zragon13

בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "WOW ארוך! הACE בכלל מהווה..."

Practicing your English is good for you. Now that you have rested on Shabbat, I hope that you are ready for some more

הACE בכלל מהווה שיתוך יפה בין מזרח למערב. בין קלאצ', לסטונר ותבור. כשהוא לוקח מכולם רק את היתרונות שלהם.
או באנגלית:

I would say that the ACE Galil... really does take the best features from each

The ACE Galil design is also missing one of the most important Stoner features: a bolt that locks into a steel barrel extension rather than into the receiver body. This is why rifles that use it (in the Tavor) it can have a light weight receiver made out of aluminum or plastic. Thus in addition to a split receiver that pivots to open, and the sights and barrel are attached to the same part for better zero retention, the XCR is a better optimization of the AK and AR designs than the Galil ACE.

לא כולם גולנצ'קים. יש גם יחידות מיוחדות, להם יששכל...

Funny you mention that, because last week at the house to house training area in Elyakim, I observed a sadir unit (I was told they were from a special unit starting with Mem.&#8230 training on the houses next to ours. They all had the best gear and every M4 had a vertical fore grip. They operated in perfect precision like a finely tuned clock, stacked in close order. I couldn't help thinking that in reality a single grenade or RPG would have killed a bunch of them.

It was funny to note that they were very homogenic in appearance and that all names that they called out sounded like Yogev, Tzlil, Tomer, Finkelstein, Rosenblum or Artzi.

Still for combat conditions, KISS is best for everyone. For the same reasons you argued with Sirpad that it is easier to open a Galil stock vs the "fine motor skills" required to open the telescoping M4 stock, I feel that it is easier to rack back on the upturned Galil charging handle than to hit the little bolt catch on the side of the M16

BTW, I think that the tough metal buttstock of the old Galil should be considered a weapon/tool in itself
.

I disagree with your explanation... It does not matter if the weapon fires from an open or closed bolt.

אני מצטער לומר, אבלאתה יכול לא להסכים. זו זכותך לטעות!

בכלים בעלי מכנס פתוח לא רק שאין טעם לעצר מחלק אלא שעצרמחלק זו גם סכנה בטיחותית גדולה: להזכירך, בכלים הללו הנוקר הוא סטאטי (או צף אבל) הנוקר רץ תמיד עם המחלק לפנים, גורף את הכדור הבא וגם נוקר אותו.
אם היה עצרמחלק בכלים עם מכנס פתוח שיחרור שלו היה גורם לנקירה לא רצויה, או גרועה מכך: היומרחשות תקלות שבהן עצר המחלק היה משתחרר תוך כדי טעינה של מחסנית/סרט חדש בתוך הנשקואז היינו מקבלים קונצרט למחלק, נוקר אצבעות ופיצוצים.
לא נעים!

Ooops you are right--I forgot about that! A bolt catch on an open bolt weapon would indeed be dangerous (although it would create the same situation as when you want to switch a new belt on the MAG when the existing belt is getting short. Of course in this case you should first engage the safety

Still my original point is that just as no one thinks it is strange to have to pull the back the cocking handle every time you need to reload the Negev, MAG or AK, the bolt release is not essential for an assault rifle either. I don't go for all the ultra quick-speed magazine changes that people like to claim. In reality you need to take cover and make sure that the rifle is properly reloaded. If you are so close to the enemy hat you don't have the split second to pull back the charging handle, then you are already dead.

After experience with both, I find that the Galil's system is actually faster:

Iinsert front lip of new magazine into the receiver, rock back until you hear/feel the snap of the mag lock and then rack the handle with bottom of hand

With M16, you need to insert the new magazine into a tight mag well, slap the bottom of the mag, tug to make sure it is secure, then maybe slap it again, then search for and hit the little bolt catch with a closed hand which is difficult (remember that the hand is holding the empty mag)

הטעות שלך נובעת מזה שכנראה מעולם לאהשתמשת בעצר המחלק.

I hope that you were kidding. I was first issued a short M16 for three months in 1986 and my reserve unit switched to the M16 back in 1994, so it's safe to say that I know how to operate the M16, including the bolt catch

אולי תגיד שיש לי אצבעות שלפסנתרן. אני מתפעל את עצר המחלק בM16 תוך כדי הכנסת המחסנית ובלי לגעת בידיתהדריכה.

Since I've seen you in person, I know that you don't have a pianist's fingers.

Why would you need to touch the charging handle? Please describe how you hit the bolt catch with your finger after inserting the new magazine. Are you left handed?

ישן 20-06-2010, 13:28
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "[right][color=black]..."

The ACE Galil design is also missing one of the most important Stoner features: a bolt that locks into a steel barrel extension rather than into the receiver body. This is why rifles that use it (in the Tavor) it can have a light weight receiver made out of aluminum or plastic. Thus in addition to a split receiver that pivots to open, and the sights and barrel are attached to the same part for better zero retention, the XCR is a better optimization of the AK and AR designs than the Galil ACE.

בסדר, הבנתי שאתה מעדיף את הXCR. יופי!
מצד אחד אתה מתלונן כשמוסיפים חלקים נעים. מצד שני אתה מצפה שיוסיפו חלקים נעים כדי שהUPPER יחד עם הקנה יוכל להיפרד מגוף הנשק.
תצטרך להתמודד עם הדיסנונס הזה...

Funny you mention that, because last week at the house to house training area in Elyakim, I observed a sadir unit (I was told they were from a special unit starting with Mem.&#8230 training on the houses next to ours. They all had the best gear and every M4 had a vertical fore grip. They operated in perfect precision like a finely tuned clock, stacked in close order. I couldn't help thinking that in reality a single grenade or RPG would have killed a bunch of them.

קבל תיקון של המשפט הקודם: לא כולם גולנצ'קים. יש גם יחידות מיוחדות, לחלק מהחיילים ביחידות המיוחדות יש שכל...

Still for combat conditions, KISS is best for everyone. For the same reasons you argued with Sirpad that it is easier to open a Galil stock vs the "fine motor skills" required to open the telescoping M4 stock, I feel that it is easier to rack back on the upturned Galil charging handle than to hit the little bolt catch on the side of the M16

BTW, I think that the tough metal buttstock of the old Galil should be considered a weapon/tool in itself
עם זה אני מסכים לגמרי, כידוע.
קת של גליל היא כלי עבודה וכלי נשק!

Ooops you are right--I forgot about that! A bolt catch on an open bolt weapon would indeed be dangerous (although it would create the same situation as when you want to switch a new belt on the MAG when the existing belt is getting short. Of course in this case you should first engage the safety

Still my original point is that just as no one thinks it is strange to have to pull the back the cocking handle every time you need to reload the Negev, MAG or AK, the bolt release is not essential for an assault rifle either. I don't go for all the ultra quick-speed magazine changes that people like to claim. In reality you need to take cover and make sure that the rifle is properly reloaded. If you are so close to the enemy hat you don't have the split second to pull back the charging handle, then you are already dead.
בדיוק!
לכן צריך להתאמן על זה מליון פעם (אני בכוונה לא כותב את סד"פ הנכון).
מעצור.
תפיסת מחסה מהירה.
תפעול
בדיקה במבט.
חזרה לירי.
כל הנ"ל בלי לנתק קשר עין עם המטרה.
תמיד כשאחד יורד לתפעל בן הזוג שלו או חבריו לחוליה ממשיכים בלחימה.

צריך להתאמן על החלפת מחסניות בלי לנתק מגע וקשר עין עם האוייב.
החלפת מחסניות על עיוור
תפעול עצר מחלק בלי להוריד את יד ימין מידית האחיזה
וכו'.
כל הזמן המבט על האוייב!

After experience with both, I find that the Galil's system is actually faster:

I insert front lip of new magazine into the receiver, rock back until you hear/feel the snap of the mag lock and then rack the handle with bottom of hand
זו שתתרגל אליה (ועליה) תהיה המהירה יותר.
כן, יש יתרונות לגליל בטעינת מחסניות עיוורת בזכות צורת הטעינה.
יש יתרונות לM16 בזכות השוואת מיקום המחסנית המחליפה למוחלפת.

With M16, you need to insert the new magazine into a tight mag well, slap the bottom of the mag, tug to make sure it is secure, then maybe slap it again, then search for and hit the little bolt catch with a closed hand which is difficult (remember that the hand is holding the empty mag)

הטעות שלך נובעת מזה שכנראה מעולם לאהשתמשת בעצר המחלק.

I hope that you were kidding. I was first issued a short M16 for three months in 1986 and my reserve unit switched to the M16 back in 1994, so it's safe to say that I know how to operate the M16, including the bolt catch
אנחנו לא משווים עכשיו "למי יש יותר גדול"
זה לא משנה ממתי התעסקת עם הנשק המסויים (וכן, התלוצצתי).
הבעיה היא שלא אימנו אותך (ולא עוד הרבה אחרים) אימון מוכוון לשימוש נכון בנשק.
ירי מצבים לא מספיק!
רוצה דוגמא לאימון מוכוון לקלע בירי מצבים?
אחרי שהקלע נכנס למצב מאזנים לו מטבע של 10 אגורות על הקנה והוא צריך להישאר עם המטבע מאוזן בלי להפיל אותו כמה שיותר זמן.
ככה בכל אחד מהמצבים.
אחרי שתירגלנו במצב סטאטי תוסיף גם בעיטות קלות... אסור שהמטבע יפול.
זה אימון יבש שלא עולה כסף.
אין צורך להקצות שיטחי אש או תחמושת.
גם לא צריך קצין, חובש ותאג"ד בכוננות.
וזה לא היה אימון לקלע, זה אימון של רובאי רגיל!

Since I've seen you in person, I know that you don't have a pianist's fingers.

Why would you need to touch the charging handle? Please describe how you hit the bolt catch with your finger after inserting the new magazine. Are you left handed?
בהכנסת מחסנית נכונה המחסנית תשחרר בעצמה את עצר המחלק, בדיוק כמו שקורה באקדח.
עצר המחלק נשאר מאחור מיוון שאין לו כדור לגרוף. עכשיו יש.
אם בכל זאת הוא לא השתחרר, הגיע הזמן להשתמש באצבע המורה = האצבע היורה.
אנחנו הרי מתפעלים מעצור עכשיו והאצבע הזאת נמצאת קדימה ישרה מחוץ להדק.
האצבע נעה קדימה, לוחצת על עצר המחלק ונכנסת להדק לירות.
בדיוק עשירית שניה.
(אגב, כן ניגנתי על פסנתר ואפילו עשיתי תרגלים להארכת פרקי האצבעות )

ישן 20-06-2010, 20:41
צלמית המשתמש של zragon13

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "[left][color=maroon]The ACE..."

בסדר, הבנתי שאתה מעדיף את הXCR. יופי!

Not really. It's just that from studying the design of the various "new" assault rifles on the market (inc FN2000, SCAR, ACR, XM8, HK416, G36, Tavor), it appears to me that the XCR has the design that contains the best combination features—at least on paper. What matters is how they do in the field. IMO, The Tavor comes in second--on paper. Since I have never used any of them, I would never be able to say that I prefer one over the other

After much thought, I will have to admit that the ACE Galil appears to be an overall improvement over the original (except for the folding stock). Losing half a kilo from the original 4kg empty Galil-without bipod, is indeed a big difference (infact, comparing specs I noticed that all the modern assault rifles types weigh approximately 3.5kg empty).
Plus it has the advantage/disadvantage over all the others in that it uses the strong but heavy steel 35rnd Galil mags instead of the weak but light 30rnd M16 mags. Since I believe that about 90% of the M16's reliability problems are caused by bad magazines, no way can any of the other designs ever be as reliable

Between the two rifles that I have used, the Galil and the M16, for many years I used to say that if a war broke out I would replace my M16 with a Galil from the first jobnick I saw. But as the years past and I have only used the M16 type, I would not be confident with it anymore, and would definitely stick with the M16 I am used to.

Nor at my current age and physical condition, am I so eager to carry a full load of 9x35rnd heavy magazines. Remember that not all of us have a 60-ton bus to carry the gear for us

מצד אחד אתהמתלונן כשמוסיפים חלקים נעים. מצד שני אתה מצפה שיוסיפו חלקים נעים כדי שהUPPER יחדעם הקנה יוכל להיפרד מגוף הנשק.
תצטרך להתמודד עם הדיסנונס הזה...

I don't understand your argument here. I don't see how having both the barrel and the sights/scope attached to the receiver upper means more moving parts. I'm sure that you know that this is one of the things that makes the M16 so accurate and a good platform for mounting scopes without losing zero. Definetly better than separate picatinny rails on the removable galil top cover and gas tube

יש יתרונות לM16 בזכות השוואת מיקום המחסנית המחליפה למוחלפת.

I don't understand what you mean by this. With both rifles you start by placing the fresh mag alongside the empty one that is in the rifle, before switching between them.

אנחנו לא משווים עכשיו "למי יש יותר גדול"

Of course not. And it's clear who had the "biggest one". Mine was 46cm long and yours only 33cm
J

הבעיה היא שלא אימנו אותך (ולא עודהרבה אחרים) אימון מוכוון לשימוש נכון בנשק.
ירי מצבים לא מספיק!
רוצה דוגמאלאימון מוכוון לקלע בירי מצבים?
אחרי שהקלע נכנס למצב מאזנים לו מטבע של 10אגורות על הקנה והוא צריך להישאר עם המטבע מאוזן בלי להפיל אותו כמה שיותרזמן.
ככה בכל אחד מהמצבים.
אחרי שתירגלנו במצב סטאטי תוסיף גם בעיטות קלות... אסור שהמטבע יפול.
זה אימון יבש שלא עולה כסף.
אין צורך להקצות שיטחי אש אותחמושת.
גם לא צריך קצין, חובש ותאג"ד בכוננות.
וזה לא היה אימון לקלע,זהאימון של רובאי רגיל!

All the above is good and fine, but what does it have to do with disagreeing about the diferent magazine change designs/methods
???

בהכנסת מחסנית נכונה המחסנית תשחרר בעצמה את עצר המחלק, בדיוק כמו שקורה באקדח.
עצר המחלק נשאר מאחור מיוון שאין לו כדור לגרוף. עכשיו יש.

I have no experience with pistols but what you are saying about how inserting a loaded magazine into the M16 will release the bolt does not make sense.

The rear of the magazine follower pushes the bolt catch up and the bolt carrier is stopped from continuing forward. However removing the follower (ie by removing the empty magazine or inserting a full magazine) does not release the bolt catch. It is now held in place by the pressure of the return spring pushing the bolt carrier against it. Sure the bolt carrier can fly loose if it the rifle is hit hard but this is not something that normally happens. I don't recall the bolt flying free even when I smack the bottom of the magazine hard

אם בכל זאת הוא לא השתחרר, הגיע הזמן להשתמש באצבע המורה = האצבע היורה.
אנחנו הרי מתפעלים מעצור עכשיו והאצבע הזאת נמצאת קדימה ישרה מחוץ להדק.
האצבע נעה קדימה, לוחצת על עצר המחלק ונכנסת להדק לירות.
בדיוק עשירית שניה

I ask again if you are left handed? Otherwise I can't see how you are able to get your trigger finger to reach the bolt catch located on the middle of the left side while you are still holding the pistol grip in your right hand

unless you are Plasticman from the Fabulous4???

.
(אגב, כן ניגנתי על פסנתר ואפילו עשיתי תרגלים להארכת פרקי האצבעות )

My parents made me study the piano when I was a kid too. It took me several months to convince the teacher to tell my parents that I was a lost cause

:-

נערך לאחרונה ע"י zragon13 בתאריך 20-06-2010 בשעה 20:54.
ישן 22-06-2010, 21:37
צלמית המשתמש של zragon13

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי dror_p שמתחילה ב "אני חושב שהצורך העיקרי בעצר..."

אני חושב שהצורך העיקרי בעצר המחלק ב- M16 הוא שהוא מאפשר (לכאורה) להחליף מחסנית מבלי להרים את הלחי מהקת ואלי אפילו להשאר בערך בין כוונות.

I question the practicability of changing a magazine while keeping your cheek on the stock and never taking your eyes off the target. Sure I know that this is how all professional shooters say it should be done and they never stop praising the drop-out M16 magazine design for allowing super fast mag changes

However in my experience this is hard to do, especially when moving. In actual excercises I don't remember seeing anyone changing mags this way (and remember that most serving reserve soldiers these days have been with the M16 from basic training. I admit that the units I have served in are not super commandos, but I think that it is better to take cover/a knee and an extra second to check that the rifle is properly reloaded. Especially since the M16 mags don't always seat properly

If you are so close to the enemy that you can't take cover, you won't have time for a mag change anyway and I think your best bet is to continue charging and poke him with the muzzle
(or bayonet that we don't use

צריך לשים לב להבדלים בין הגליל ל- M16 בפעולת ידית הדריכה ומיקומה.
True, the M16's location of the T-shaped charging handle makes it impossible to pull it back while your cheek is on the stock and looking through the the sights. This strange charging handle arrangement also required the addition of the separate forward assist to allow pushing a stuck bolt forward. Together with the long buffer tube in the stock and the direct gas system itself, these are unique M16 features that can be considered problematic (fact is that they have been avoided by all later rifle designs

Like I wrote previously, I used both Galil and M16 a lot and actually found the Galil mag change to be more simple and faster (including the need to pull back the handle each time

ישן 24-06-2010, 10:30
צלמית המשתמש של zragon13

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי dror_p שמתחילה ב "בעיקרון אני מסכים עם כל מה..."

בעיקר רציתי להגיב לתיאוריה שעצר המחלק ה- M16 הוא "ירושה" מדגמים קודמים ולא יותר.
Dror
Although I fully agree with you that one is not able to pull the M16 charging handle while maintaining a "cheek weld", and thus must use the bolt catch, I don't think that this had anything to do with design for the bolt catch. Historically the bolt catch already appeared with the 1955 AR10, which as you may remember had the handle that looked like an upside down trigger inside the carry handle, rather that the later T-shaped one we are familiar with today

אבל אם התו"ל אומר שככה צריך לעשות את זה, עצר המחלק הוא פתרון לגיטימי לדרישה

I went looking in old manuals/posts to see if I could find what the "official" method is or was for reloading magazines but couldn't find any mentioned. However from this vintage US Army training film, you can see that no one is replacing magazines while maintaining a "cheek weld". In fact many times the soldiers are seen using their firing hand to replace the magazine, as was taught for the earlier M1 and M14 rifles

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

I believe that the current "speed reload" method was developed much later by tactiCOOL soldiers and commando wannabees

Footage of soldiers reloading M14 with firing hand minute 6:10
Footage of AR10 9:40

ישן 24-06-2010, 19:41
  dror_p dror_p אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.09
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "[right][font=Arial]בעיקר..."

לא הכרתי את הצורה המוקדמת של ידית הדריכה, ובחיפוש מידע הגעתי לתמונה המעניינית הבאה (מקור: world.guns.ru )

כמו שלי זה נראה, גם כאן בזמן הדריכה המוט הארוך המחובר לידית הדריכה (שב-M16 מסתיים בידית אופקית) יוצא ונע לאורך החלק העליון של הקת, כך שגם כאן לא היה ניתן לדרוך את הנשק תוך השענת הלחי על הקת.

אולם כל זה לא רלוונטי, כיוון שכפי שעולה מממצאיך, כנראה החלפת מחסנית תוך כדי התבוננות בין כוונות מעולם לא היתה חלק מהתו"ל או מהפרקטיקה. להגנתי אומר שחשבתי על סיטואציה של ירי לטווח ארוך, שבה היורה חייב להשאר בין כוונות כדי לא לאבד את המטרה, אולי אפילו דרך אופטיקה או אמר"ל. אבל לא נראה לי שזה מה שהטריד את מר סטונר בשנת 55.
ישן 18-06-2010, 07:15
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "אם רוצים לאפשר לחייל שיורה..."

אויש!
די לקשקש!
אתה כותב פה המון על דברים שאין לך מושג קטן עליהם!

רוס"רים מודרניים עושים את מה שהגליל עשה כבר בשנות ה70.
להם נדרשת עבודה של נשק כדי לעשות את מה שאצלו מובנה.

בבקשה תפסיק.
אם אתה לא יודע, אז אל תכתוב.

ישן 18-06-2010, 07:07
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "[QUOTE=AJ-47] [color=blue]האם..."

לAJ: לא
לאפקט: בטח שלא!
לשניכם: זה לא משנה.
הסבר: כיוון פליטת התרמילים לא נקבע רק לפי מקום פתח הפליטה במכסה הגוף, אלא, בעיקר, לפי מיקום השן הפולטת במנגנון והכיוון שאליו היא דוחפת את התרמילים.
השן הפולטת במשפחת הגליל לא נמצאת במכלול אלא חרוטה (כבליטה) בגוף הנשק (בדופן השמאלית).
כשהמכלול נע לאחור (בלחץ הגזים החוזרים, לאחר הירי), השן הפולטת פוגעת בכרכוב, המכלול ממשיך את התנועה שלו לאחור אך התרמיל נחלץ מהבריח ו"מועף" לפנים ולימין בעוצמה (שיסבירו הפיזקאים את החישוב, למיטב זיכרוני העוצמה גדולה מעוצמת הרתיעה), מאחר שהתרמיל עף בעיקר לפנים = קדימה אין בעיה ליורים שמאליים לירות בגליל/ון. התרמיל לא יעוף אליהם לפנים, או לתוך הצווארון (בניגוד לM16).
מאותה סיבה, אין בעיה גם לירות כשאתה שוכב מימין לחבר שלך שיורה באותו מקצה.
לכן אין שום צורך (או תועלת) בהפיכת פתחת הפליטה במכסה הגוף.

ישן 16-06-2010, 22:50
צלמית המשתמש של האזרח

מחסניות חדשות

הגרמנים מציגים מחסנית חדשה שקופה מפלסטיק חזק המכילה 30 כדור.

http://www.altair.com.pl/start-4658

מקלע כבד 12.7 מ"מ (0.5) בעל מנגנון משופר RMG.50 היכול להיות מותקן על המסוקים, כלים משורינים או
על חצובה .

http://www.altair.com.pl/start-4659

ישן 17-06-2010, 05:44
צלמית המשתמש של האזרח

עוד מהתערוכה.

http://www.militaryrok.pl/index.php...tory-2010-.html

שימו לב כמה קיימים אתרים בפולין אודות הצבא, לא הבאתי עדיין את כולם.

http://www.militaryrok.pl/index.php...atory-2010.html

טנק LEOPARD 2 A7+

http://www.militarium.net/viewnews.php?id=1229

נושא גייסות למרינס?

http://www.militarium.net/viewnews.php?id=1231

ישן 25-07-2010, 17:58
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
מספר יתרונות וחסרונות לתצורת ה"עמוד" הבודד
בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "..."

על פני תצורה מבוזרת סביב הצריח. בין יתר הארגומנטים:

א. תצורת "עמוד" קלה יותר להרכבה ולהתקנה על צריחים ופלטפורומות מבחינת שידרוגים (ולכן גם קלה יותר למכירה....) שכן היא דורשת למעשה חור (פתח) אחד המצוי בדרך כלל בחלקו העליון של צריח רוב הטנקים בעולם כ"הכנה" לאנטנות וכיוב'. קדיחת חורים להרכבת מערכת מבוזרת ולהעברת רתמות (חשמל, רתמות נתונים) סביב הצריח ולתוכו הינה יקרה ובעייתית יותר.
ב. טיפול שותף וטיפול בתקלות מערכת תיקונה והחלפתה, קלים הרבה יותר במערכת אינטגראטיבית בתצורת "עמוד" מאשר בחישנים ובשבשים בתפזורת.
ג. זוית ושדות ראייה של מערכת בתצורת "עמוד" נוחות ויעילות בהרבה מאלה הממוקמות סביב צריח.
ד. עלויות ייצור מערכת "עמוד" לעומת אותם הסנסורים והשבשים בתפזורת הינו קטן בהרבה.
ה. בתצורת "עמוד" - ניתן להעלות ולהוריד את המתקן לגובה רצוי (מעל קו רכס למשל) בהסתרה רבה יותר של הטנק או הנגמ"ש (בנקודה הזאת אינני מתייחס למערכת EPS של אלביט אלא לנושא הכללי של ייתרון התצורה הזאת בלבד!)
ו. אפשרות נקיון ידני מהיר וקל מאבק, בוץ ו"חררה" אחרת של המערכות האופטיות שעל ה"עמוד" ע"י איש צוות מהצריח עצמו.
ז. קיימים מספר ארגומנטים נוספים שלא כאן המקום לדון בהם מבלי לפרט את תכונות ואופן פעולת המערכת.

מבחינת חסרונות תצורת "העמוד"
א. אכן הגבהת צללית הכלי שכן בעיקרון תצורה שכזאת מעדיפה שדות ראייה נקיים ופתוחים מממתקנים אחרים שעל הצריח.
ב. פגיעות הסנסורים והשבשים במעבר תחת עצים וענפים למשל.
ג. כנ"ל בפיסקה "ז" לעיל.
ישן 25-07-2010, 19:01
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
התקנת חישנים משולבת
בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "אם כך, למה לא מתקיניםן את..."

הדיון ספציפי ומערכתי כזה איננו "בריא" - ואני מבקש להמנע ממנו.

בעיקרון (מבלי להתייחס לאופן פעולת המערכות שהזכרת !!) אפשר כמובן להרכיב עוד ועוד חישנים ומערכות דומות ואחרות על עמוד אחד. אבל כפי שאמרו או לא אמרו חז"לנו - "יש גבול לכל פעלול".

אבל אתן לך התייחסות מעניינת כלכלית / עיסקית שאולי לא תישמע טוב לאוזן הפראגמאטית אבל היא נכונה במקרים רבים ! - כאמור, מבלי להתייחס לפאן הטכני - אופראטיבי של המערכות שהזכרת - את שתי המערכות הללו מייצרות חברות שונות. שילוב מערכתי מהסוג הזה בין חברות, החלטות של מי מוביל, ומי "כינור שני" בתזמורת, החלטות של השקעות באינטגראציה, החלטות של שיווק, עלויות ומגבלות אלה או אחרות, ועוד ועוד.... לכל אלה משקל לא קטן כשמדובר בשילובים של מערכות מתוצרת חברות שונות.
ישן 17-06-2010, 12:13
צלמית המשתמש של האזרח

חידושים מבית FN

http://www.altair.com.pl/start-4662

1. אקדח FNS-9 התשובה לגלוק.
2. אקדח אויר היורה כדורים לא קטלניים FN=303P, בעל קפסולות CO2 עם 2 כדורים.
(אולי לספק אותם לשייטת 13 כנגד הספינות שבדרך...)

=-=-=-=-=-

http://www.altair.com.pl/start-4665

נשק גרמני

=-=-=-=-

מדים גרמניים

http://www.altair.com.pl/start-4664

ישן 19-06-2010, 22:17
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 141 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "במלחמת לבנון השנייה,..."

המערכת מזהה את הירי.
זה שיש לך מערכת הגנה לא אומר שאתה לא נשאר בנקודה שעליה ירו ומחכה לחטוף.
יורדים מעמדה, מבצעים תרגולת טילים וכו'.
אם המערכת גם אומרת לך מהיכן יצא הטיל אז אפשר לעלות ולהשמיד את מי שירה אותו.

ישן 20-06-2010, 14:41
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 141 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "במלחמת לבנון השנייה,..."

במהלך מלחמת לבנון השניה נורו מאות טילים לעבר שריון ישראלי, ולפי "מלחמת הטילים הראשונה" לאיציק בן ישראל, נספרו ב-45 טנקים סה"כ של 51 פגיעות ומתוך פגיעות אלו 24 חדרו. ב-11 פגיעות היו הרוגים.
כל זאת מתוך כ-400 כלים לוחמים, בלחימה שרובה הייתה סטאטית ושלא הופעלו בה מספיק עשן, תרגולות, בחירת צירים מושכלת (שלא לדבר על הונאה ותחבולה).
מה שאני מנסה להגיד זה שבלחימה שלעניות גדולים ממני לא בוצעה נכון, נפגעו 10% מהטנקים ורק מחציתם נחדרו ומחצית מהחדירות הביאו לחללים בכוחותינו. כל זאת מירי של מאות טילים.
נכון שכל חלל הוא עולם ומלואו (ואני מכיר את זה מקרוב, לצערי) אבל סטטיסטית טנקים לא רבים נחדרו, ואם מערכת הגנה אקטיבית שתתעלם מההחטאות תצליח לנטרל את שני הטילים הראשונים שעומדים לפגוע והכוחות יאומנו להפעיל תרגולות מתאימות ליציאה מהשטח המאוים וניטרול או לפחות הפרעה לכוון שיורה עליהם, הסיכוי שטיל שלישי באותה מתקפה יפגע ויחדור באמת יהיה מזל רע מאוד.
ישן 20-06-2010, 17:55
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
זה נכון
בתגובה להודעה מספר 145 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "זו תצוגה של תעש..."

ויתכן שהסיבה לשת"פ הזה בין 2 החברות היא הרצון של תע"ש להראות את היכולת של "אגרוף הברזל" להיות מותקנת גם על רכבים רכים/קלים. לדעתי (ואם אני טועה אל תרביץ) ישנם הרבה מאד אפשרויות להתקנת מערכת כזו על רכבי ה-MRAP שמיוצרים בכמויות אסטרונומיות בארה"ב ואירופה. יחד עם הזמנות הרכבים מוזמנים גם יחידות ROWS להתקנה על חלק מכלים אלו. בנוסף, קיימים רכבים שנקראים LPPV שהם מעיין "מלווי שיירות" כמו אצלנו במלחמת השחרור. על רכבים מסוג זה היה מתאים להתקין את היחידה "BRIGHT ARROW" כאשר את ה-7.62 יש להחליף עם "0.5 של FN שנקרא M-3 עם קצב אש של 1100 כדור לדקה. מערכות כאלו ישפרו את ההגנה על השיירות.
אני אישית נגד מכירת מערכות נשק לכל העולם אבל אם תע"ש מציגה ויש לה אישור למכור את "אגרוף הברזל" לכל העולם, אז אולי זו נישה מתאימה. רק להזכיר נשכחות, אם הבלטנים לא היו נחשפים לעולם ב-1982 אזי הבעיות של 2006 אולי היו נמנעות.
ישן 20-06-2010, 18:00
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 146 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "זה נכון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
ואם אני טועה אל תרביץ

מצטער על הבוטות שלי
אתה צודק. אם המוצר הזה עובד הוא יימכר מצויין לטובת הגנה על רכבים רכים, או בעלי מיגון מסויים ואפילו על MRAP.
גם אם המיגון יכול לעצור איום עדיף שאותו איום בכלל לא יגיע ולא ייגע במיגון.

ישן 22-06-2010, 13:53
  מ.ק. מ.ק. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.06
בתגובה להודעה מספר 158 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "עקרונית, למה לא ניתן לאחד את..."

ראשית, הגודל לא ממש דומה. ברק 8 ארוך יותר ורחב יותר. אם נניח מהתמונה שהאורך והקוטר גדולים ברבע מזה של כיפת ברזל, נקבל שנפח ברק 8 גדול פי 2 לפחות מזה של כיפת ברזל.

שנית, הטווח ממש לא דומה. מפירסומים שונים עולה שטווח ברק 8 הוא 70 ק"מ, ושעיקבת ההגנה של כיפת ברזל היא 100 קמ"ר. שטח של 100 קמ"ר => רדיוס של 5.6 ק"מ. אפילו אם היירוט נעשה בטווח כפול, זה פחות משישי מהטווח של ברק 8.

דבר שלישי היעוד שונה בתכליתו. יירוט רקטה בליסטית שונה לחלוטין מיירוט מטוס או טיל מונחה. הן מבחינת הרש"ק, מבחינת הרב"ת ובכלל - תכנון המשימה.

ודבר אחרון והכי חשוב - המחיר. טיל נ"מ ב-50k$ זה לא דבר שכיח. אין שום סיכוי שהברק מתקרב למחיר הזה.
ישן 22-06-2010, 20:24
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 168 שנכתבה על ידי Kernelosh שמתחילה ב "הפרזנטציה הוצגה כל יום במשך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Kernelosh
שני הדמויות היו בתוך הסרט(ואז הוחלט לשלוף אותם החוצה)

לא. הסרט צולם מראש כך שהדמויות יוצאות ונכנסות מתוכו.
ראה את הודעת הפתיחה שלי (יש כאן גולשים שיכולים להעיד שאת ההודעה הזאת כתבתי כבר לפני יותר מחודש).

מחכים לתמונות שלך!

ישן 24-06-2010, 09:28
צלמית המשתמש של האזרח

BATES נעל נושמת.

יצרן נעלים אמריקאי BATES הציג נעל חדשה המתאימה לאיזורי אקלים חמים.
הנעל נקראת ( C3 - Cross Channel Circulation)
ומתאימה לגברים ונשים.
משלוח ראשון של 65,000 יופץ בארה"ב ולאירופה יתחילו לשווק במהלך 2011.

http://www.altair.com.pl/start-4709

ישן 25-06-2010, 03:56
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

בענייני מכירות - הכל תלוי בשפה
בתגובה להודעה מספר 180 שנכתבה על ידי micjeep שמתחילה ב "עם כל הכבוד למרכבה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי micjeep
דיברתי אתמול עם חבר שהיה שם, סיפר שמסביב למרכבה היה קרקס שלם ( פלזמות, חיילים שקופצים מהטנק וכו' ) מאוד מרשים ומושקע, אבל האיטלקים משכו יותר קהל ( משהו על 2 בחורות עם מכנסונים קצרים וחזה גדול ).

אתה מדבר בקודים פשטניים משהו
.
אל תגיד "מכנסונים קצרים" - אמור "קסת"ח קל, רב שיכבתי מרוכב, משובץ אמצעים קרמיים פסיביים" ממש כמו המערכת של רפאל שבפיתוח...

אל תגיד "חזה גדול" - אמור "מערכת ציפה למקרי חירום", או "כריות אוויר להגנה בפני עומסי תאוטה", או "מערכת פיתוי והטעיה כנגד מערכות חיפוש ונעילה אופטיות", או "סימבוליזם ויזואלי מתקדם לעמק הסיליקון"!
ישן 26-06-2010, 00:45
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
נגמ"ש צרפתי מוגן היטב

Aravis GunFire Support, equipped with the Nexter ARX20 turret

At Eurosatory 2010, Nexter present a new version of its Aravis, the Fire Support version. The Aravis® Gunfire Support is fitted with the remotely-operated ARX®20 cupola developed by Nexter Systems. Its 20 mm gun offers the crew a firing power and the desired precision over a distance in excess of 1500 m, without collateral damages. This vehicle can accommodate a crew of 5.

http://www.armyrecognition.com/images/cadre_fiche/fleche_green_vers_droite.jpg]
Read More about Aravis Fire Support

נערך לאחרונה ע"י AJ-47 בתאריך 26-06-2010 בשעה 00:49.
ישן 26-06-2010, 16:53
צלמית המשתמש של micjeep
  micjeep micjeep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.07
מי החנתה ?
בתגובה להודעה מספר 188 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "נגמ"ש צרפתי מוגן היטב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
Aravis GunFire Support, equipped with the Nexter ARX20 turret

At Eurosatory 2010, Nexter present a new version of its Aravis, the Fire Support version. The Aravis® Gunfire Support is fitted with the remotely-operated ARX®20 cupola developed by Nexter Systems. Its 20 mm gun offers the crew a firing power and the desired precision over a distance in excess of 1500 m, without collateral damages. This vehicle can accommodate a crew of 5.

http://www.armyrecognition.com/images/cadre_fiche/fleche_green_vers_droite.jpg]
Read More about Aravis Fire Support

מי החנתה אותו על כל העציצים דווקא ?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:38

הדף נוצר ב 0.58 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר