לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-06-2010, 06:33
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
גורם בש"ס: אפליה? נבטיח הכנסה גם לחילונים

גורם בכיר בתנועה אמר אמש (יום ב') ל-ynet כי זו לא תאפשר מצב שבו האברכים שזוכים להבטחת הכנסה לא יקבלו אותה עוד, ואם יהיה בכך צורך, "נעשה את התיקון בחוק כך שגם סטודנטים חילונים יוכלו לקבל הבטחת הכנסה".

למרות הכעס על החלטת בג"ץ, בש"ס לא מאיימים לפי שעה במשבר קואליציוני, ובכירים במפלגה אמרו כי ינסו לבצע שינויים ככל שיידרשו בחוק, כדי שהמענק ישולם גם בעתיד.

"נפעל כך שכולם יהיו מרוצים. בג"ץ קבע שיש אפליה, ולא איכפת לנו לתקן אותה כך שגם סטודנטים זכאים יקבלו הבטחת הכנסה", אמר אחד הגורמים. ספק אם יש רבים כאלה, כי הקריטריונים לאברכים מדברים על בני זוג נשואים שאף אחד מהם לא עובד ושיש להם שלושה ילדים. כמה סטודנטים חילונים כאלה אתה מכיר?".

בש"ס אמרו עוד, כי לא בהכרח יפעלו לחקיקת חוק עוקף בג"ץ כפי שאיים יו"ר המפלגה, אלי ישי, אתמול. "יש דרכים נוספות לטפל בעניין הזה, ולא חייבים להגיע למשבר, מה גם שלא מדובר בהחלטה פוליטית אלא בהחלטה של בית המשפט".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3905138,00.html
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-06-2010, 19:58
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
לא כל כך ברור מה טפיל כזה תורם לחוסנה של המדינה שבה חי
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "גם אם כן, זה לא סותר מה..."

איפה הממשק בין התועלת שאנו מפיקים מכך שיושב בטל וחלקו כלל אינו מבין מהי סוגיה בגמרא.
כל הכוח הרוחני שמפגין הוא בציטטות של מורו ורבו - בדרך כלל הלקוחות מתוך הקלטות שמופקות (חלקן גם על חשבוננו).

חוצפה להעלות את תיוגם באותה משבצת בה לומדים שני סטודנטים למדעי רוח.
גם אם ילמדו את מדעי הדשא, מובטח שחלקם ימצא את מקומו בשוק העבודה.
ופרט לכך, אין כל בושה בלימוד מדעי הרוח. אולי לבורים שאינם מבינים את משמעות המקצוע הזה.
טובי התאורטיקנים,יצאו מבין בוגרי לימודי הרוח ורבים מהם, גם לומדים לתואר מקצוע כהשלמת השכלה גבוהה, למרות מקצועם (קצינים וכו').

לבוא ולכרוך אותם בעבריינים שמצאו מפלט באוהלה של תורה, פרחחים באיצטלה של כיפה שחורה (יש הפרדה ברורה בין כיפה לכיפה) , זאת היא עזות מצח ותעודת עניות למי שמוכן לעשות השוואה בין השניים.,*
ישן 15-06-2010, 21:26
צלמית המשתמש של איתי מאיר
  איתי מאיר איתי מאיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.02
שלח הודעה דרך ICQ אל איתי מאיר
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "גם אם כן, זה לא סותר מה..."

שכ"ל דיפרנציאלי זה רעיון הרסני. האקדמיה נוצרה על בסיס מדעי הרוח והחברה.
גם למקצועות שאינם בהכרח יובילו לעלייה בתל"ג יש מקום!
מקצועות כמו חינוך, קוגניציה, היסטוריה, מדעי המדינה, קרימינולוגיה, וכן, גם פילוסופיה בסופו של דבר מובילים להתפתחות החברה. החברה לא צריכה להסתכל רק על העושר הכלכלי שלה, אלא גם על העושר התרבותי, ועל היכולת שלה להתפתח כחברה. אם כולם במדינה הזאת היו בוגרי מדה"מ, מצבנו היה רע במיוחד.

מראש הסבסוד של המדינה הוא לא אחיד. סטודנט לפילוסופיה עולה גרושים לעומת סטודנט למדעי המחשב, ביוטכנולוגיה, או רפואה שהציוד שבו הם ידרשו להשתמש יעלה פי כמה. אם יצא לך להגיע לאוניברסיטה, תעיף מבט על איך נראה הבניין של מדעי הרוח לעומת הבניינים של מינהל עסקים או מחשבים.

ישן 16-06-2010, 20:05
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי איתי מאיר שמתחילה ב "שכ"ל דיפרנציאלי זה רעיון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי איתי מאיר
שכ"ל דיפרנציאלי זה רעיון הרסני. האקדמיה נוצרה על בסיס מדעי הרוח והחברה.
גם למקצועות שאינם בהכרח יובילו לעלייה בתל"ג יש מקום!
מקצועות כמו חינוך, קוגניציה, היסטוריה, מדעי המדינה, קרימינולוגיה, וכן, גם פילוסופיה בסופו של דבר מובילים להתפתחות החברה. החברה לא צריכה להסתכל רק על העושר הכלכלי שלה, אלא גם על העושר התרבותי, ועל היכולת שלה להתפתח כחברה. אם כולם במדינה הזאת היו בוגרי מדה"מ, מצבנו היה רע במיוחד.

מראש הסבסוד של המדינה הוא לא אחיד. סטודנט לפילוסופיה עולה גרושים לעומת סטודנט למדעי המחשב, ביוטכנולוגיה, או רפואה שהציוד שבו הם ידרשו להשתמש יעלה פי כמה. אם יצא לך להגיע לאוניברסיטה, תעיף מבט על איך נראה הבניין של מדעי הרוח לעומת הבניינים של מינהל עסקים או מחשבים.

ערבבת כמה דברים.
חינוך הוא מקצוע מאוד חשוב, לטעמי לפחות, כי בזכותו יגיעו האנשים למקצועות הטובים. מורים הם אחת האוכלוסיות שצריכות להיות מתוגמלות הכי הרבה במגזר הציבורי.

קרימינולוגיה היא ממדעי החברה, כמו כלכלה או פסיכולוגיה. יש למדינה אינטרס שיהיו כל האנשים הללו.
לא ממש מעניין אותי שיהיו פילוסופים בעולם. שיהיו, אבל לא על חשבוני. יותר מאשמח כשכספי המיסים שלי יופנו לאפיקים יצרניים יותר.

בנוסף, אני לא ממש חושב שאנשים עניים שהצליחו לממן שכ"ל כלשהו איכשהו (מלגות, קריעת התחת בעבודת כפיים) יבזבזו את השכ,ל על פילוסופיה או ספרות. אנשים כאלו יילכו ללמוד מקצוע שיכניס להם כסף, יעלה אותם שלב בחברה. מכאן שלא ממש תהיה פגיעה בפקולטות הללו.

לגבי הפסקה האחרונה שלך- אני מקווה שברור לך שחלק ניכר מתקציבי המוסדות הללו נשען על תרומות. עכשיו- בוא נשחק משחק ניחושים- בוגרים של אלו פקולטות מגיעים למשרות מכניסות יותר, מדעי הרוח או מנע"ס/מחשבים/הנדסה?

ישן 16-06-2010, 08:07
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
הם לא מקבלים את הסכום הנ"ל אלא המוסד האקדמי בו הם לומדים.
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מלבד סבסוד של 20 אלף ש"ח בשנה..."

בדיוק כמו שהתלמידים החרדים אינם מקבלים את התקציבים המועברים לישיבות.

כאן מדבור בסכום שנכנס כל חודש אל חשבון הבנק, סכום שנמנע מאדם א' שלומד מפני שהינו חילוני וניתן מאדם ב' שלומד בגלל שהוא חרדי.

יתרה מזאת, לחילוני שעבד כדי לחסוך כסף לתואר והפסיק את עבודתו על מנת להשקיע בלימודים לא מגיעה אפילו קיצבת אבטלה, מהרגע בו אתה רשום כסטודנט, לא מגיעים לך שום תקציבים שהינם פועל יוצא להיותך מובטל.

אגב סיבסוד לימודים, ביום שבו החינוך החרדי המתוקצב יסכים להיות תחת פיקוח, אלו יהיו ימות המשיח (ולא, לא מדובר על פיקוח תכנים, רחמנא לצילן, אלא בדיקת התנהלות, מה הם הקריטריונים שתלמיד יתקבל לאותו מוסד, מה הם הקריטריונים שאותו תלמיד ימשיך את לימודיו באותו מוסד, הגבלת מספר השנים שתלמיד יכול ללמוד תחת סיבסוד ועוד), ואז אולי לא נתקל במצבים בהם חרדים שלימודיהם מסובסדים, מקבלים כסף מהמדינה כל חודש, ולא פוקדים כמעט או לחלוטין את ספסל הלימודים.

ישן 16-06-2010, 07:07
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "ההטבות האלה ניתנות בלי קשר..."

יש הבדל עצום בין הבטחת הכנסה לבין הטבות לסטודנטים. סטודנט מקבל הנחה בתשלום. הוא לא מקבל כסף לחשבון הבנק. הסטודנט, גם עם ההנחה בתשלום, צריך ללכת לעבוד כדי לממן את הלימודים. הוא לא מפסיק לעבוד, חי על חשבון משלמי המיסים וכל זה בשביל ללמוד.

בנושא ההפליה על השירות הצבאי - אני חושב שכך הדברים בדיוק צריכים להיראות. במדינה שבה ההשתמטות עולה מדי שנה והחיוניות של הצבא והשירות הצבאי ידועה לכולם, אין מנוס אלא להעניק הטבות למשרתי הצבא והמילואים. מי שלא מסוגל לעשות שירות צבאי שיעשה שירות לאומי, אבל לא יכול להיות שיהיו פה פרזיטים שחיים בלי לתרום למדינה ויקבלו כסף ישירות לחשבון הבנק.

ישן 15-06-2010, 22:55
צלמית המשתמש של איתי מאיר
  איתי מאיר איתי מאיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.02
שלח הודעה דרך ICQ אל איתי מאיר
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אז אתה משלם לאוניברסיטה את שכר הלימוד המלא ומוותר על מימון המדינה?"

אני משלם שכר לימוד אוניברסיטאי בהתאם למה שהמוסד הלימודי דורש ממני. שנה הבאה יוצא לי 26 אלף לשנה, אני נוטה להאמין שבמדעי הרוח זה אומר שהמדינה לא מתקצבת אותי בשקל.

חוץ מזה, אני עובד ולומד ולא מקבל שקל מביטוח לאומי, בניגוד לאברכים שמקבלים את ההשלמת הכנסה, ולא עובדים לרגע (ולמעשה, אלה שמקבלים, גם נשותיהם לא עובדות). הלימודים שלי מוגבלים בזמן שבמהלכו אני צריך להשלים את הלימודים, בכוללים אתה פשוט לומד עד שהמדינה תבין שאתה אזרח בלתי מועיל בעליל. כדי להישאר בלימודים האקדמיים שאני לומד אני צריך להוציא רף מסויים של ציונים, הכוללים מקבלים כל חרדי שמוכן להיכנס אליהם, כל עוד הוא לבוש בצורה הנכונה להשקפתם.

אני חושב שההשוואה שלך מעליבה ונועדה רק לפרובוקציה זולה.

נערך לאחרונה ע"י איתי מאיר בתאריך 15-06-2010 בשעה 22:59.
ישן 16-06-2010, 22:18
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
יש המון מקצועות אקדמיים שקל להתקבל אליהם.
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי איתי מאיר שמתחילה ב "אני משלם שכר לימוד..."

אם לימוד מדעי הרוח היה עסק רווחי, המכללות כבר היו פותחות את שעריהן גם לזה.

לגבי החישוב התקציבי, הרי בעוד כלל הסטודנטים מקבלים חלק משכר הלימוד מהמדינה, רק חמישית מהאברכים דנן זכאים בכלל להטבה של השלמת הכנסה. 4 מכל 5 אברכים אינם זכאים לזאת - מכאן שפר אברך ההוצאה (כנראה, בלי לבדוק) יותר זולה מפר סטודנט במדעי הרוח.

אני מצטער, אני לא רואה יתרון בלימודי פילוסופיה על לימודים בכולל. צר לי.

לסיכום: אם המבחן היחיד לקבלת תמיכה מהמדינה היא כדאיות כלכלית - הרי שלא האברכים ולא תלמידי הפילוסופיה ושות - ראוים לתמיכה'. לעומת זאת, אם, כפי שאתה טוען, יש חשיבות גם "לרוח" יש לכמת חשיבות זאת במספר מוגבל של סטודנטים המצטיינים בתחום ולהעניק להם ורק להם תמיכות כספיות .אבל אז יש לפזר זאת באופן סביר בין המגזרים ואין שום סיבה שהחרדים לא יהנו מתקציבים כאלה.

נערך לאחרונה ע"י looklook בתאריך 16-06-2010 בשעה 22:22.
ישן 16-06-2010, 22:34
צלמית המשתמש של looklook

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "1. סטודנטים לפילוסופיה משרתים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hellfrost
1. סטודנטים לפילוסופיה משרתים בצבא.

אנחנו דנים בסוגיית הגיוס לצה"ל או בסוגיית הזכאות לתקציבים של מגזרים לא יצרניים?

2. מורים לספרות עובדים, ומשלמים מס

מעולה, אם כך יש לתקצב את המקצוע באוניברסיטאות כך שיספיק לצרכי המדינה בסטודנטים לספרות ואפשר להוסיף עוד כמה בשביל מקדם בטחון

3. תאולוגים לא הולכים להפגין מול שערי אינטל.

לא מעט מרצים למדעי הרוח מפגינים בירושלים, אבל הם מעדיפים את שייח ג'ראח. כל אחד נמשך כנראה למקום שקרוב לליבו. אתה מציע שננהל את תקציבי ההעברה של מדינת ישראל ביחס הפוך למספר ההפגנות? יש לך תוכנה שיכולה לעשות את זה?

4. אני לא מכיר אוניברסיטה אחת שמעודדת חיי טפילות.

נכון. אבל דיברתי על תקצוב האוניברסיטאות, לא על פעילותן.

ישן 18-06-2010, 00:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "וואלה? אז הטכניון ומכון..."

נתחיל מזה שוויצמן הוא מכון מחקר ואין לו חובות הוראה.
נמשיך מזה ש-כן. האוניברסיטאות שמלמדות מדע נמצאות בפשיטת רגל תמידית של ההוראה והמדע. מצמצמים יותר ויותר קורסים יקרים (קרי - מעשיים) בשביל לעמוד בעלויות.
למרות שכל האוניברסיטאות מקבלות "השלמת הכנסה" מתרומות, עדיין המחקר המדעי, ובמיוחד הביולוגי, מתנוון יותר ויותר. אם בשנות ה-60 עמדנו שורה אחת עם מדינות המערב בכל האמור לתשתית למחקר, היום אנחנו קרובים יותר למדינות עולם שלישי, ובחלק מהמקרים אפילו מתחתיהם (אני יכול לומר לך שבאוניברסיטה אחת בברזיל יש יותר מכשירים לפרוטיאומיקה מאשר בכל הארץ).
אם באמת מדעי הרוח מסבסדים את המדעים המדוייקים, אני מאוד בעד להגדיל את המחלקות. הבעייה היא שאפילו בעברית, כמות הסטודנטים למדעי הרוח (לעומת החברה) היא מצומצמת מאוד...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 18-06-2010, 00:25
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "למה הכוונה אין לו חובות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
למה הכוונה אין לו חובות הוראה? מלמדים שם תארים שני ושלישי.

למעשה, ממה שאני זוכר, כל פעם שרוצים לקצץ מדברים על סגירת חוגים לסריגה ולבישול וכדומה, לא חוגים בהם באמת בונים דברים. ואז יש את ההפגנות הקבועות על איך שהחוגים הללו חשובים לתרבות של המדינה ובלה ובלה ובלה.

אין שום "הוראה" לתואר שני ושלישי. אין שום קורסים, מעבדות תרגול. אין הוצאה על מרצים , מתרגלים וחומרים. תארים מתקדמים הם למעשה תקופת חניכות בשכר זעום (ובגלל זה זו "מלגה") להשתפשף בתחום תוך כדי ביצוע מחקר אמיתי והרבה פעמים תוך עבודה בעבודה נוספת לשם מחיה.
לצורך השוואה, כשאתה מסיים את הלימודים שלך אתה הולך לעבוד ומקבל שכר מלא, תו"כ שאתה לומד את התחום. אני לעומת זאת כבר 5 שנים "מתמחה" בשכר של איזה 5 שקל לשעה, ואני עוד בר מזל.

בכל הנוגע לקיצוצים, כמות הכסף שתחסך בסגירת מחלקה לספרות לדוגמה הוא אפסי.
אני מציע שתבדוק כמה מרצים יש לספרות בכל הארץ, מהי עלות העסקתם, לאחר תשלום שכ"ל של הסטודנטים ותגיד לי אם זה יחסוך לך משהו.
אני אגיד לך במה קיצוצים כן פוגעים. הם פוגעים בקורסים מעשיים של תלמידי מדעים, הם פוגעים בהיקף העסקתם של סטודנטים לתארים מתקדמים, הם פוגעים בתשתית המחקרית. אלה הם התחומים שדורשים *המון* כסף, ואלה הם אלה שנפגעים מיד (זה לא אומר שאין היכן להתייעל, אבל זה נושא נפרד). לסגור פקולטה שכל 20 סטודנטים ממנים עלות מרצה אחד, זה שטות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 18-06-2010, 14:21
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]אין שום..."

חובות לימודים זניחים - בתואר שני נדרשתי ל-5 שעות שבועיות, שרובן הוקדשו לסדנאות מקצועיות בתחומים ספציפיים.
בתואר שלישי נדרשת חובת נוכחות ב-12 שעות סה"כ ללא דרישת בחינה.

ישן 15-06-2010, 22:42
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "התכוונת לשני סטודנטים למדעי הרוח שהתחתנו?"

יש אלף ואחת דרכים לעזור לסטודנטים ולזוגות צעירים, הקלות בשכ"ל, סבסוד שכ"ל מלא, הקלות במשכנתה, הקלות מס, מעונות,ואני יכול להמשיך עד מחר.

בכלל אני מאמין שסטודנטים לא צריכים לשלם שכ"ל בטח לא על מקצועות מועילים לאומה.
אבל אין שום היגיון בלקחת ממני כסף בישביל לתת אותו לטפילים חברתיים בריאים בגופם שבוחרים לא לעבוד ולבזבז את כל זמן לריק, ולא רק זה גם לגדל דור חדש של טפילים.

ולפני שיבוא המנהל התורן ויתרעם על זה שאני מכפיש ציבור שלם אז קודם כל אני מודה שזאת הכללה גורפת ולא נכונה, רק רוב הגברים החרדים לא עובדים, לא כולם, ודבר שני הנה הגדרה למושג טפיל:
http://en.wikipedia.org/wiki/Parasitism
ישן 16-06-2010, 22:45

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אם אין סיבה שאדם בריא יבחר לא לעבוד ויקבל תקציב מהמדינה.."

לחלוטין. הבטחת הכנסה מינימלית 1800 זה הגיוני וגם זה יותר מידיי. אדם שעובד ולא מצליח להרוויח מספיק בישביל לכלכל את עצמו ומשפחתו מגיע לו סיעו. אני גם חושב שהמדינה צריכה להעניק סיוע לסטודנטים במקצועות נדרשים.

מעבר לזה? אנשים שמסוגלים לעבוד ובוחרים שלא, צריכים למות ברעב.

אתה גם כאילו מנסה להכליל את הדיון ולהשוות בין אברכים חרדים לסטודנטים לספרות, וזה הרי שטות גמורה.
הסיוע שבג"צ החליט שהוא לא הוגן מגיע לאוכלוסיה טיפילית בחברה הישראלית, שלא תורמת כלום לחברה, מדיי פעם מזיקה, וחייה על חשבוני וחשבונך, להשוות אותם למורים לעתיד לספרות זה פשוט עלבון לשכל הישר ולהגיון.

אני מצטער זה נשגב ממני איך זוג שאין לו שום הכנסה מוליד 3+ ילדים ומצפה מעם ישראל לכלכלם.
ישן 17-06-2010, 20:54
צלמית המשתמש של looklook

אז לכל מי שעובד אתה מציע שהמדינה תממן "העשרת ידע אישי"?
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי ybd123 שמתחילה ב "אתה מבין את ההבדל הבסיסי בין..."

כי קבלת המלצתך תעשה יופי לחוגים למקרמה.

גם אברכים וגם סטודנטים למדעי הרוח (ברובם, לא כולם) לומדים משהו להעשרת הידע האישי שמועיל ל"נשמה" של החברה. יש אברכים שלא לומדים כל חייהם בכולל אלא מחפשים עבודה, כמו שיש סטודנטים רבים למדעי הרוח , שנשארים במעגל האקדמי ואנחנו מממנים אותם לכל חייהם.

אני בהחלט מסכים איתך שמי שנשאר במערכת לימודי הרוח למשך עשרות שנים, ראוי שתשלל ממנו הקצבה בשלב כלשהו - אבל שהיא לא תשלל רק מאברכים.

ישן 18-06-2010, 00:08
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "מימון שכ"ל ומימון של דברים אחרים - נכון שזו לא קצבה ישירה"

אתה יודע מה? ברגע שהאברך הממוצע ישלם 30,000 ש"ח לכולל מדי שנה, אני אקבל את הטענה שלך.

ישן 18-06-2010, 11:28
צלמית המשתמש של looklook

אתה צודק, השאלה היא מה המסקנה
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אתה יודע מה? ברגע שהאברך..."

הסטודנט הממוצע מממן יחד עם המדינה, מנגנונים אוניברסיטאיים מפלצתיים שזכויותיהם מוגנות על ידי גילדה חסרת פשרות שעושה במשאבי האוניברסיטה כבתוך שלה.

לעומתו, האברך מממן את ראש הישיבה, את ה"מגיד" שלו, קצת חשמל ומים וזהו בערך. לכן הציפייה ממנו שישלם 30,000 ש"ח לכולל, היא מופרכת. (אם כי יש כוללים שבהם כן משלמים שכר לימוד אך הוא לא מגיע לזה)

סיכומו של דבר, כפי שכתבתי, אני בהחלט בעד להשוות בין לימודי היהדות בכוללים לבין לימודי היהדות באוניברסיטאות - לתת לאלה וגם לאלה את אותם תנאים, עם אותו תקצוב ולאותו אורך זמן - ולהשתית את הקף המימון על צרכי המדינה בתחומי ה"רוח" שגם הם אינם "בלתי מוגבלים".*

* כמו כן, מי שעושה צבא , זכאי ללא קשר לשאלת הלימוד באוניברסיטאות , למימון נוסף .

מקבל?

ישן 18-06-2010, 14:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אתה צודק, השאלה היא מה המסקנה"

לא, לא מקבל.
החישוב הוא פשוט - סטודנט גם משלם שכ"ל וגם נדרש להתפרנס. אברך לא נדרש לשלם שכ"ל ומקבל אבטחת הכנסה. ברגע שתהיה השוואה בין התנאים תוכל להשליך אחד לשני.
מי שרוצה ללמוד יהדות, שיהיה לו לבריאות - שאפילו לא ישלם אגורה לשכ"ל, בסדר? אבל קצבת הכנסה היא דרישה מוגזמת.

ישן 18-06-2010, 00:35
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אהבתי איך שלא הזכרת את מדינות..."

מצד שני, אוסטרליה היא אחלה דוגמה למדינה רווחה מצליחה שישראל לעולם לא תהיה. לשם השוואה, השנה היתה הראשונה מזה עשור שתקציב המדינה היה גרעוני.

ישן 18-06-2010, 15:38
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כן, האבוריג'ינים יסכימו איתך..."

בטח שהם יסכימו - מקבלים כסף בסכומים שמאפשרים מחייה ללא עבודה... למי שנשאר מהם.
ההבדל בין האוסטרלים לבין השאר היא שמדיניות ההגירה שלהם אינה נועדה להכניס חוטבי עצים ושואבי מים, אלא לאפשר כניסה של כ"א מיומן בלבד. מה שנקרא, מדינת ישראל משלמת, אוסטרליה זוכה.
יתר על כן, מדובר במדינה שתכנון האוכלוסיה שלה מאוד קפדני, עד כדי קיומו של שר לענייני אוכלוסיה.
כל זאת לא קשור בגרוש לעובדה שמדובר במדינת רווחה שהמודל הכלכלי שלה מוצלח מרוב המוחלט של מדינות המערב.

ישן 18-06-2010, 15:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה רוצה להגיד לי שהמוני..."

חלקם כן, במיוחד אסיאתים. בשביל להגר אתה צריך: להיות בעל מקצוע או לפתוח עסק.
לפני 3 חודשים החמירו עוד יותר את הקריטריונים להגירת בעלי מקצועות, ונתנו יתרון רב לבעלי ניסיון של מעל 5 שנים במקצוע, אחרי שגילו שקיימת פירצה בתחום הזה.
האוסטרלים בפירוש לא מביאים אנשים בשביל לעבוד בעבודות "נחותות" (מה גם שהאוסטרלי הממוצע מרוויח בהן טוב מאוד).

נ.ב. - הם ממש לא המונים...

ישן 18-06-2010, 11:32
צלמית המשתמש של looklook

הקשר בין המדינות הסוציאל דמוקרטיות לקומוניזם, דל עד בלתי קיים.
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "אמממ? סוציאל דמוקרטיה? כל..."

בכל המדינות האלה הייתה נהוגה שיטה קפיטליסטית, שבזכות חריצות ויכולות של המקומיים הביאה לתוצר גבוה , שאפשר לחלק תשלומי העברה רבים ומופרזים.* בין זה לבין הרעיונות של מרקס אין שום קשר. במדינות האלה לא הייתה מהפכת פועלים, ההון לא התמוטט וכו וכו וכו'.

*נ.ב. מכיוון שלצד תשלומי ההעברה האלה הובטחו פנסיות "שמנות" ומכיוון שהתרבות הייתה נגד ילודה - המדינות האלה נכנסו למצב משברי, מחסור בעובדים גרר יבוא לא משובח של גורמים איסלאמיים שונים ואת התוצאה אפשר לראות במאלמו...

ישן 15-06-2010, 08:00
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "גורם בש"ס: אפליה? נבטיח הכנסה גם לחילונים"

אני לא מבין למה צריך את בג"צ כדי לעשות את השינוי המבורך הזה. שינויים כאלה צריך לעשות בצורה דמוקרטית, קרי בחירות. אם הרוב בחר לממן אנשים כאלה, זה מה שצריך לקרות. אם הרוב בחר במפלגות שמוכנות לקבל את המצב הזה, זה מה שצריך לקרות. ההתערבות של בג"צ במשחק הדמוקרטי היא לא נכונה לדעתי וכמובן שזה תופס גם לנושאים אחרים שבהם בג"צ משמש כשיטה עוקפת דמוקרטיה ולא רק למקרה הזה. אני אישית חושב שביטול הבטחת ההכנסה למי שלא עובד מבחירה (ולא משנה אם הוא חרדי או חילוני) הוא מהלך נכון, אבל צריך לעשות את השינוי ע"פ חוקי המשחק. אם הרוב באמת לא רוצה לממן אותם, אז שתתכבד אחת המפלגות ותכניס את הנושא למצע שלה ובבחירות הבאות נראה מה הרוב חושב באמת. במאמר מוסגר אני אוסיף שאני חושב שאם המפלגות שקוראות לעצמן שמאל היו מתעסקות בעוד דברים חוץ מבעניין הפלסטינאי אולי לא היינו מגיעים למצב שבו בג"צ בעצם מתערב בחקיקה בעניין הזה.

ישן 15-06-2010, 08:49
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני לא מבין למה צריך את בג"צ..."

מה שבג"צ אמר הוא שאסור להפלות בין אברכים לאחרים. או שכולם מקבלים או שאף אחד לא יקבל.
אם ירצו ליצור מצב בו מחלקים כסף לכולם, קשה לי לראות את בג"צ מבטל את זה.

ישן 15-06-2010, 22:13
צלמית המשתמש של looklook

כדי שלא אובן לא נכון - הנה דעתי המלאה בנדון.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "גורם בש"ס: אפליה? נבטיח הכנסה גם לחילונים"

א. לבג"ץ אין שום זכות לפסול תשלומי העברה שחוקקו במהלך התקציב או בכל מהלך אחר בטענה שהם מפלים. לכנסת יש זכות מלאה לחוקק חוקים שיפלו מגזרים (ובכל זה לאשר הצעות תקציב ממשלתיות) בגלל אופיים הייחודי. הממשלה מעבירה כספים ייחודים גם לערבים ולא ראיתי שבג"ץ מתרגש...

ב. אישית,אני מתנגד לתמיכה כספית בתרבות ובידור. התמיכה הממשלתית בתרבות ובידור יוצרת עיוות תרבותי וכלכלי. מחד, היא מאלצת את הציבור לצרוך (דרך המיסים שלו) את התרבות שהממשלה חושבת לנכון שהוא יצרוך - בדיוק כמו במדינה קומוניסטית. מאידך , היא יוצרת הקצבות שאינן תלויות הצלחה ובכך מעודדת בינוניות ועודף בתשומות כוח אדם המופנה לאפיקים לא יצרניים.

ג. למי שטוען "לדעתי על המדינה להשקיע גם באפיקים לא יצרניים בשביל "הנשמה", יש לי תשובה מן המוכן - ברור לכל שלא תתכן מדינה שבה כולם ילמדו מדעי הרוח, ברור לך אישית שצריך כן כמות מינימלית של אנשים העוסקים בכך - נא לקבוע יעדים כמותיים לשוק התרבות והבידור ולהפנות משאבים לשוק בהתאם לצרכי המדינה. למשל, במדינת ישראל 7 מיליון אנשים ונדמה שיש בה 70,000 אנשי רוח. האם באמת אנחנו זקוקים למספר הזה? ליותר? לפחות? מישהו בכלל חקר? יזם תוכנית לעידוד או לצמצום ההקף? פארט'צ.

ישן 18-06-2010, 08:38

בתגובה להודעה מספר 135 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "לא נוח לך לקרוא שגם במגזר "שלך"/"שלי" יש אנשים שאינם יצרניים?"

לא. לא נוח לי שאין שום קשר בין ההודעות שאתה מגיב אליהן, לתגובות שלך, ולא נוח לי שאתה משווה בין סטודנטים שממנים את עצמם משלמים ביטוח לאומי ושכר לימוד, לטפילים חברתיים, שלא עושים כלום ולא תורמים לכלום.

שוב אתה מפספס את הנקודה, הנקודה זה לא הלימודי יהדות, זה מבורך שילמדו כמה שבא להם. הנקודה זה למה אני צריך לממן זוג ו5 ילדים שיכולים יופי לממן את עצמם?
לא יודע מה איתך אני לא מכיר אף סטודנט חילוני שמקבל קצבה.

מה זה יצרני? גם להיות פילוסוף או היסטוריון זה תורם לחברה, זה מקצוע מכובד, אבל אדם צריך שמישהו יהיה מוכן לשלם לו משכורת על מה שהוא עושה, לא להיתלות כמו עלוקה באנשים אחרים
ישן 18-06-2010, 15:44
צלמית המשתמש של ashoichet
  ashoichet ashoichet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07
בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "לא. לא נוח לי שאין שום קשר..."

ציטוט:
שוב אתה מפספס את הנקודה, הנקודה זה לא הלימודי יהדות, זה מבורך שילמדו כמה שבא להם. הנקודה זה למה אני צריך לממן זוג ו5 ילדים שיכולים יופי לממן את עצמם?

דווקא לאורך כל הדיון כאן אתה זה שמפספס את הנקודה ועונה על כל טיעון בדמגוגיה זולה, כמו שבציטוט הנ"ל. אז הינה תשובה בסגנון דומה -

למה שאני (עובד, משלם מסים, לא סטודנט ולא אברך) צריך לממן את המרצים להיסטוריה\פילוסופיה\ספרות\אמנות שבזמן החופשי שלהם עוסקים בתעמולה בארץ ובחו"ל במטרה לעודד רצח של יהודים ביש"ע\חיסול המדינה היהודית\חרם על מוצרים ישראלים\מעצר אנשי כוחות הבטחון וכו'?* למה שאני צריך לממן מרצים להיסטוריה\פילוסופיה\ספרות\אמנות שעוסקים בעיקר בכתיבת מאמרים שנקראים על ידי פחות מ-10 קולגות שלהם, כל עוד הם מקבלים משכורת ששווה בערך לתקציב של כולל ירושלמי מצוי ורובה באה באופן עקיף מאוצרות המדינה? למה שאני צריך לממן תעשיית הקולנוע בישראל שמייצרת סרט נחמד ומהנה בערך פעם בעשור, וכל השאר זה זבל או תעמולה פוליטית?

ואני שואל את זה כבוגר מדעי הרוח ששילם שכר לימוד זעיר בהשוואה למה שהייתי משלם אם מדעי הרוח לא היו מסובסדים על ידי המדינה (כמו שבאוניברסיטאות והמכללות הפרטיות בארה"ב, למשל). ואם הייתי איש עסקים חרדי, הייתי שואל את אותה השאלה לגבי כלל המוסדות והמיזמים שנתמכים על ידי משרד התרבות והספורט שהמגזר החרדי לא מקבל מהם שום תועלת, ולא רק אלה שתורמים לחתירה תחת אושיות המדינה. ומעל הכל הייתי שואל, במידה רבה של צדק, למה לעזאזל אני צריך לממן את ההשכלה הגבוה במדעי הרוח. רוצה ללמוד ספרות צרפתית? יופי. תשלם שכר לימוד שמכסה באופן מלא את המשכורת של המרצים והביורוקרטיה האוניברסיטאית.

וברצינות, אין כאן מאבק בין החשוכים והנאורים, הטפילים והיצרניים. המאבק הוא בין ציבור שמרכז התרבות שלו בבית המדרש ובבית הכנסת לבין ציבור שמרכז התרבות שלו בין כתלי הפקולטה למדעי הרוח, במוזאון, בתאטרון ובבית הקולנוע. והרוב הדומם, שלשמחתי עדיין מכריע בארץ, יודע להעריך את התרבות התורנית וגם את התרבות החילונית.

*התחלתי להכין רשימה ארוכה של אישיים כאלה, אבל ויתרתי כי בסך הכול אנחנו עוסקים כאן בדמגוגיה.
ישן 15-06-2010, 23:04
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
רמב"ם פיהמש"נ אבות ד, ז

רמב"ם פיהמש"נ אבות ד, ז כבר חשבתי שלא לדבר בצוואה זו מפני שהיא ברורה, וגם מפני שאני יודע שדבריי בה לא ימצאו חן בעיני רוב גדולי התורה ואולי אף כולם, אבל אומר ולא אשים לב ומבלי לחוש למי שקדם ולא לנמצאים.
דע שזה אמר 'לא תעשה את התורה קרדום לחפור בה', כלומר אל תחשבנה כלי לפרנסה, ופירש ואמר שכל הנהנה בעולם הזה בכבוד תורה הרי זה הכרית את נפשו מחיי העולם הבא, והתעוורו בני אדם בלשון הזה הברור והשליכוהו אחרי גוום, ונתלו בפשטים שאינם מבינים אותם, ואני אבארם, וקבעו לעצמם זכויות על היחידים ועל הקהילות, ועשו את השררות התורתיות חוקי מוכסים והשגו את בני אדם בהטעאה מוחלטת שזה חובה ושצריך לעזור לחכמים ולתלמידים ולאנשים המתעסקים בתורה ותורתן אומנותן. וכל זה טעות שאין לו יסוד בתורה, ולא רגליים להישען עליהם כלל. כי כאשר נתבונן בעקבות החכמים ז"ל לא נמצא להם שגבו מבני אדם ולא קיבצו נדבות לישיבות המרובות והמכובדות ולא לראשי גלויות ולא לדיינים ולא למרביצי תורה ולא לאחד מן הממונים ולא לשאר אדם, אלא מצאנו את כולם יש מהם שהיה מצבו דחוק בתכלית ויש שהיה עשיר גדול בתכלית, וחלילה לי מה' לומר שהם לא היו מתנדבים ולא נותנים צדקה, אלא אותו שמצבו דחוק אילו פשט ידו לקבל היו ממלאים לו את מקומו זהב ומרגליות, אבל לא עשה כן, אלא נתעסק במלאכה שיתפרנס ממנה אם ברווחה ואם בדוחק, והיה בז למה שבידי בני אדם כיון שהתורה מנעתו מכך. וכבר ידעת כי הלל הזקן היה חוטב במקצועו...
וחנניה בן דוסא אשר מכריזים 'כל העולם כולו אינו ניזון אלא בשביל חנניה בני וחנניה בני דיו בקב חרובין מערב לשבת לערב שבת' ולא ביקש מבני אדם. וקרנא דיין בכל ארץ ישראל והוא היה שואב מים, וכשהיו בעלי הדין באין לפניו אומר להם: או שתתנו לי מי שישאב במקומי בזמן שאני עסוק עמכם או שתתנו לי כדי מה שאני בטל מעבודתי ואדון לכם, ולא היו ישראל שהיו בדורם של אלה וזולתם לא אכזרים ולא בלתי גומלי חסדים... וטעו אלו המכחישים את האמת ואת הלשונות האלו הברורים ולוקחים ממון בני אדם ברצונם או בעל כרחם במעשיות שמצאו בתלמוד על בני אדם בעלי מומין בגופם או זקנים באים בימים עד שאינם יכולים לעשות מלאכה ואין להם שום דבר אלא לקבל...
ולמה לי להאריך בענין זה? הריני מזכיר את המעשה שנזכר ונתבאר בתלמוד והרוצה להתווכח ולהכחיש יעשה כרצונו. מעשה באיש שהיה לו כרם והיו באים עליו גנבים ובכל יום שהיה מבקרו היה מוצא ענביו מתמעטים וחסרים...
ופתח רבינו הקדוש עליו השלום אוצרות חטים בשנת רעבון ואמר 'כל הרוצה לקבל מזונו יבוא ויקבל מזונו ובתנאי שיהא תלמיד חכמים'...
ושני מעשיות אלו משתיקים כל מתווכח בענין זה.
אבל הדבר שהתירתו התורה לתלמידי חכמים הוא שיתנו מעות לאדם להתעסק להם בהן כרצונו אם ירצה, והעושה כן יש לו שכר על כך, וזהו מטיל מלאי לכיס תלמידי חכמים, וכן למכור סחורתם בתחלה לכל הנמכרים ומוסרים להם המכירה הראשונה בשוק בהכרח, כי אלה זכויות קבעם ה' להם כמו שקבע את המתנות לכהן ומעשרות ללוי כפי שבא בקבלה. כי שתי הפעולות הללו עושים אותם לפעמים הסוחרים זה עם זה דרך כבוד ואף אל פי שאין שם חכמה, ולפחות שיהא תלמיד חכמים כעם הארץ שמכבדין אותו. וכן פטרה התורה כל תלמידי החכמים מכל החובות המממשליות כגון המגביות והארנוניות ומסים המיוחדים על האדם, והוא נקרא כסף גולגולתא ומשלמים אותם עליהם הקהל...

דברים אלו של הרמב"ם, כידוע, הם שהנחו אותו גם בחייו, כשהוא לא בחר להתפרנס מהיותו רב קהילה או דיין, אלא היה רופא לסולטן המצרי. (והגם שאחיו תמך בו תקופה מסויימת, זה היה במסגרת הסכמה בין אחים ולא כחובה בגלל שהרמב"ם למד תורה). וכך פוסק הרמב"ם גם בספר ההלכה שלו, במשנה תורה:
רמב"ם הלכות תלמוד תורה פרק ג הלכות י-יא
כל המשים על לבו שיעסוק בתורה ולא יעשה מלאכה ויתפרנס מן הצדקה, הרי זה חלל את השם ובזה את התורה וכבה מאור הדת וגרם רעה לעצמו ונטל חייו מן העולם הבא, לפי שאסור ליהנות מדברי תורה בעולם הזה. אמרו חכמים: כל הנהנה מדברי תורה נטל חייו מן העולם, ועוד צוו ואמרו אל תעשם עטרה להתגדל בהן ולא קרדום לחפור בהן, ועוד צוו ואמרו אהוב את המלאכה ושנא את הרבנות וכל תורה שאין עמה מלאכה סופה בטילה וגוררת עון, וסוף אדם זה שיהא מלסטם את הבריות.
מעלה גדולה היא למי שהוא מתפרנס ממעשה ידיו, ומדת חסידים הראשונים היא, ובזה זוכה לכל כבוד וטובה שבעולם הזה ולעולם הבא שנאמר יגיע כפיך כי תאכל אשריך וטוב לך אשריך בעולם הזה וטוב לך לעולם הבא שכולו טוב.

ישן 16-06-2010, 23:01
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
מצטרף לדעתך שחבל שהוא לא הבין דבר
בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "לא באשמתך שלא הבנת."

מתברר שגם החרדים לא הבינו דבר ממה שאמר הרמב"מ.
אל תעשה תורתך קרדום לחפור בו, זאת מה שעושים כיום מרבית הזרמים החרדים שניכסו לעצמם את התורה והפכו אותה לכלי ריק מתוכן בכל הקשור לקירוב הלבבות בין חילונים לדתיים (ונדמה לי שעמדנו שנינו על כך בדיבייט בזמנו).

לכן, אל יתפלאו, שאין החילוני מבין או חפץ להבין את אותה ראייה מופלאה של איש מחשבה ורוח
שבאותם ימים נקראה מחשבה יהודית, לבין אומנותו ואמנותו.
היופי בין השילוב הזה, לא רק שהביא כבוד לקהילתו, אלא קנה הרבה ימים של שקט ופורענות בהיותו מהלך בארמונות זרים ופועל למען קהילתו.

החרדים, אף הם מהלכים בארמונות זרים להם ובמסדרונות מוסדות ציבוריים שלנגד עיניהם עומדת רק המידה הצרה של הטבה בעלת עניין פנימי שלהם. אין להם ולא דבר אחד עם מה שעובר על המדינה הזאת.

ודבר אחרון בנושא - מי שמהלך בבית זכוכית שלא ישליך עליו אבנים. לחרדים הספרדים אין מה להלין. הם אחראים לכל הפורענות הזאת של הפרדה גזעית.
אתה וגם אני, מן הסתם למדנו בישיבות שבהן לא היתה הפרדה בין ספרדים ואשכנזים (אני הספקתי ללמוד ביסודי עם בנות ולא היתה כל בעייה הלכתית לרב).
מי שהביא על עצמו את הבושה הזאת הוא זה שיצר מפלגה בעלת גוון גזעני מלכתחילה, מפלגה שהתריסה ועדיין מתריסה.
מפלגה המונהגת על ידי כוהני דת, היוצאים כל יום בפרשנויות וסתירות הזויות שמן הסתם, קשה לציבור אחר לקבל אותם ומה שמפתיע בכל העניין שהם כעת תומכים בצורה מוזרה לחלוטין בהתנגדות של הפסיקה בבג"צ.
אולי דעתם התבלבלה עליהם - הבג"צ מנסה להוציא את הערמונים מן האש שהם הבעירו בשדה התורה בארץ ישראל.
לה' הפתרונים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:16

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר