לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-06-2010, 10:09
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
עבדול אלהזדד מהפורום של צו"ב חותם בשיר הזה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "מסתמן: לוחם יואשם בהריגה ב"עופרת יצוקה""

חָצָה עֲלֵי גִ'יפּ אֶת הָעִיר הַכְּבוּשָׁה.

נַעַר עַז וְחָמוּשׁ... נַעַר-כְּפִיר.
וּבָרְחוֹב הַמֻּדְבָּר
אִישׁ זָקֵן וְאִשָּׁה
נִלְחֲצוּ מִפָּנָיו אֶל הַקִּיר.
וְהַנַּעַר חִיֵּךְ בְּשִּׁנַּיִם-חָלָב:
"אֲנַסֶּה הַמִּקְלָע"....וְנִסָה.
רַק הֵלִיט הַזָּקֵן אֶת פָּנָיו בְּיָדָיו...
וְדָמוׁ אֶת הַכֹּתֶל כִּסָּה.
זֶה צִלּוּם מִקְּרָבוֹת-הַחֵרוּת יַקִּירִים.
יֵשׁ עַזִּים עוֹד יוֹתֵר, אֵין זֶה סוֹד.
מִלְחַמְתֵּנוּ תּוֹבַעַת בִּטּוּי וְשִׁירִים...
טוֹב! יוּשַׁר לָהּ, אִם-כֵּן, גַּם עַל זֹאת!
אַכְזָרִית מִלְחָמָה! הַמַּטִּיף הַתָּמִים
בְּאֶגְרוֹף מִפָּנֶיהָ יֻחְזַר!
אַךְ לָכֵן
צַו הַיֹּשֶׁר וְצַו הָרַחֲמִים
לוּ יִהְיֶה בָּהּ כָּמוֹהָ אַכְזָר!
וְלִקְהַל הַמְּפַיְּטִים רַק עַל קֶסֶם הוֹדָהּ
וְתוֹרְמִים לָהּ רַק דְּבַשׁ עַל מִרְדָּהּ
לוּ יוּכְנוּ בְּיָדָהּ עֳנָשִׁים שֶׁל פְּלָדָה!
בָּתֵּי דִּין צְבָאִיִּים שֶׁל שָׂדֶה!
תְּמֻגַּר הַשַּׁלְוָה הַלּוֹחֶשֶׁת "אָכֵן"....
וְירֵאָה אֶת פָּנֶיהָ בָּרְאִי
וּמִלְחֶמֶת הָעָם, שֶׁעָמְדָה לִבְלִי חַת
מוּל שִׁבְעַת הַגְּיָסוֹת
שֶׁל מַלְכֵי הַמִּזְרָח,
לֹא תֵּחַת גַּם מִפְּנֵי "אַל תַּגִּידוּ בְּגַּת"...
הִיא אֵינָהּ פַּחְדָנִית כְּדֵי-כָּךְ!....
נתן אלתרמן: "על זאת"

הטור השביעי, דבר, 19.11.1948

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-06-2010, 03:56
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "מסתמן: לוחם יואשם בהריגה ב"עופרת יצוקה""

ציטוט:
איך הם מצפים שתהייה מוטיבציה להלחם על המדינה הזו כשכל חייל יפחד לירות בנשק
(אני מאמין שהוא לא הרג בכוונה בטח שלא רצח)

ההאשמה היא שהוא ירה באופן מכוון באם ובת שהחזיקו סדינים לבנים תוך כדי שהוא מודע למעשיו והם נעשו בכוונה.
כל עוד לא יוכח כי הנשים האלו היוו סכנה, או גרמו לו לחשוב שהן מהוות סכנה - הוא צריך להיענש על הריגה (אולי אפילו רצח). כשיש לך שתי נשים, אחד מבוגרת ואחת ילדה, מול העיניים כשהן מחזיקות סדין לבן ומנפנות בו, הדבר האחרון שצריך לעשות זה להרוג אותן. עם כל הכבוד לחיילי צה"ל, ויש כבוד!, באמת לא צריך פושעי מלחמה בצבא. צריך אנשים שילכו ויגנו על מדינת ישראל וילחמו במי שצריך להלחם. הם לא הולכים להילחם באזרחים, הם הולכים להילחם בטרוריסטים.
ישן 17-06-2010, 09:50
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=שין - ים]טוהר הנשק ......"

אולי תוכל להסביר לי איך שומרים על טוהר הנשק כשהאויב שלך עושה בדיוק את ההפך? אתה באמת חושב שחייל צריך לנצור את הנשק שלו ולא לירות על טרוריסטים רק בגלל שהם משתמשים באזרחים שלהם כמגן ולמרות שזה יסכן את חייו של אותו החייל ואת חיי חבריו? (למען הסר ספק אני לא מדבר על המקרה הספציפי הנדון באשכול אלא באופן כללי). במלחמה הבאה עם לבנון החיזבאללה ירה אלפי טילים על העורף הישראלי, כמו במלחמת לבנון השניה הטילים האלה יוסתרו על יד ובתוך בתים של אזרחים תמימים יותר ותמימים פחות. אתה חושב שאסור לנו להוריד את המשגרים שפוגעים באזרחים שלנו בגלל שהצד השני החביא אותם בתוך בתים של אזרחים ושאולי אותם האזרחים יפגעו? כשצבא נלחם בצבא אפשר, אולי, להתייחס למושג האוקסימורוני הזה שנקרא טוהר הנשק, כשצבא נלחם בארגון טרור שאין לו גבולות אני חושב שזה הופך ליהיות יותר קשה - על גבול הבלתי אפשרי. ברור שיש גבולות שלא חוצים אותם אבל בין מקרי הקיצון האלה יש שטח אפור מאד מאד גדול.

ישן 17-06-2010, 10:46
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אולי תוכל להסביר לי איך..."

מתוך רוח צה"ל:
"טוהר הנשק - החייל ישתמש בנשקו ובכוחו לביצוע המשימה בלבד, אך ורק במידה הנדרשת לכך, וישמור על צלם אנוש אף בלחימה. החייל לא ישתמש בנשקו ובכוחו כדי לפגוע בבני אדם שאינם לוחמים ובשבויים, ויעשה כל שביכולתו למנוע פגיעה בחייהם, בגופם, בכבודם וברכושם."
עם מה פה אתה לא מסכים?
אפשר להתווכח על השאלה האם הפצצה של בין שיש בו חפים מפשע, אבל גם מחבל עם רקטות פוגעת בטוהר הנשק או שלא. זה לא הערך היחיד ברוח צה"ל, וכאשר באים לקבל החלטות צריך לשקול גם ערכים כגון "דבקות במשימה וחתירה לנצחון". עם זאת, להגיד ש"טוהר הנשק" הוא קשקוש, זה כמו להגיד שזה בסדר גם לזרוק פצצה על בית עם אזרחים בלתי מעורבים, אבל אין בו לא מחבל ולא רקטות... כי למה לא בעצם.

ישן 18-06-2010, 11:04

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אתה ממשיך לדבר בסיסמאות ולא..."

ברור שאני מדבר בסיסמאות, כי הנושא הוא סיסמה! ערכים לנצח יהיו סיסמאות - קוים מנחים, ולא חוקים חד משמעיים ומפורשים שאומרים לך בדיוק מה אתה צריך לעשות בכל מצב ומצב.
מדובר בערך שצריך לשאוף אליו כמה שיותר (וכמו שאמרתי קודם הוא לא הערך היחיד, ויש ערכים נוספים שמתנגשים איתו לפעמים).
במקרים מסוימים התשובה למה צריך לעשות היא פשוטה וחד משמעית:
אתה רואה מחבל עם חגורת נפץ רץ לעברך - תירה בו.
אתה רואה ילד הולך סתם ככה ברחוב - אל תירה בו.
במקרים אחרים, כמו זה שאתה תיארת, הדילמה היא יותר מורכבת, ואפשר להתווכח האם הפגיעה בטוהר הנשק לצורך ביצוע המשימה תהיה מידתית או שלא. אבל האם זה שהערך לא נותן תשובות חד משמעיות לכל מצב, וזה שלפעמים נאלצים לפגוע בו כדי לקיים ערכים אחרים אומר שצריך לוותר עליו לגמרי?

ישן 18-06-2010, 15:48

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אז אתה לא מסכים איתי שאם..."

איפה ראית אינדיקציה לזה שאני מסכים או לא מסכים איתך לגבי הנושא הזה?
אני בכוונה מסרב להיכנס לוויכוח של דוגמאות כי זה לא העניין פה.
העניין הוא שטוהר הנשק הוא ערך חשוב, שיש לשמור עליו מכל משמר, ואסור לזלזל בו רק משום שאויב כזה או אחר מזלזל בו, או רק משום שלא תמיד מתאפשר לעמוד בו במאה אחוז.
אם אני מותח את הקו בין טוהר הנשק לעמידה במשימה במקום אחד, ואתה מותח אותו במקום אחר זה לגיטימי, ואפשר להתווכח על כל מקרה לגופו (אם יש לך מידע שיש מחבל תמאבד ברמאללה, שמתכנן פיגוע דקירה בת"א, אבל אין לך מושג איפה הוא בדיוק, והדרך היחידה שלך לעצור אותו בוודאות היא להוריד שם פצצת אטום, ולהרוג את כל אוכלוסיית העיר. תעשה את זה?) אבל זו לא הסוגיה פה.

ישן 18-06-2010, 19:56

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "איפה ראית אינדיקציה לזה שאני..."

לא ראיתי אנידיקציה כזו בגלל זה המשפט שלי מסתיים בסימן שאלה ולא בנקודה או סימן קריאה.
על טוהר הנשק יש לשמור כל עוד שזה לא גורם לפגיעה באזרחים שלנו. מי החליט שהדם של האזרחים של האויב יותר אדום ויותר חשוב מהדם של האזרחים שלנו? עצם זה שיש אנשים שמוכנים לקבל פגיעה באזרחים שלנו אבל חושבים פעמים אם למנוע את אותה הפגיעה באזרחים שלנו ע"י פגיעה במחבלים ואמל"ח שמסתתרים/מוסתרים בין אזרחי האויב רק מראה את השפל המוסרי והשנאה העצמית שאליהם הגענו, האנשים האלה מעדיפים את חיי האזרחים של האויב שלנו על פני החיים של האזרחים שלנו...... זה משהו שאני לא מצליח להבין. אם אנשים מהסוג הזה היו חיים בארה"ב בזמן מלחמת העולם השנייה כניראה שחיילי בנות הברית היו ממשיכים לההרג במאות אלפיהם עד שיפן הייתה נכנעת.

ישן 18-06-2010, 21:53
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "שמעתי מכמה מקורות את הטענה..."

הסוגיה של הטלת פצצות הגרעין על הירושימה ונגסקי הרבה יותר מסובכת מאמירות חד משמעיות לכאן או לכאן.

מבחינת מספרי הרוגים קרוב לוודאי שהפצצות חסכו בחיי אמריקאים, כל מי שקורא קצת על תולדות המלחמה חזקה עליו שנתקל בסיפורי החיילים האמריקאים בימים שלאחר כניעת גרמניה ובפחדים שלהם מפני משלוח לחזית הפסיפית.

ייתכן שהאמריקאים נפלו קצת למלכודת התעמולה של עצמם עם הדמוניזציה שעשו ליפאנים וייתכן שגם היפאנים עצמם אשמים חלקית בדמוניזציה הזו. האמריקאים שניבהלו למראה התאבדות ההמונים האזרחית באוקינווה, כולל אמהות על ילדיהן, לא ידעו שההתאבדויות הללו היו בלחץ, לפעמים בכפיית חיילי הצבא הקיסרי (שלא בחלו גם באונס מקומיות, גם האמריקאים לא טמנו ידם בצלחת). כל נושא מעורבות הצבא בהתאבדות האזרחים בסוף המלחמה לא היה ידוע כמעט במערב והיה בגדר טאבו מוכחש ע״י ממשלות יפאן לדורותיהן. לפני מספר שנים הכריע ביה״מ העליון ביפאן לטובת אזרחי אוקינווה (תושבי אוקינווה שצבע עורם הדומה לגוון המאפיין את תושבי דרום מזרח אסיה מעט כהה משל רוב היפאנים היו במשך שנים קצת אזרחים סוג ב׳).*התוצאה היתה שהאמריקאים האמינו שלפניהם קרב קטלני במיוחד (למרות שה״הערכה״ בדבר מליון הרוגים לא הגיעה כניראה מהצבא) ומכאן חששם הגדול.

במפתיע ייתכן ופצצות האטום חסכו גם בחיי יפאנים. כשמשווים את מספר ההרוגים הגרמנים במסע הצבא האדום לברלין בין פברואר לאפריל 1945 למספר היפאנים שנהרגו בפצצות האטום כניראה שהגרמנים שילמו מחיר כבד יותר על כניעתם. ראוי גם לציין שחלק מהפצצות התבערה על טוקיו ייתכן והרגו יותר יפאנים מכל אחת מפצצות האטום לבדן.

כנגד כל השיקולים הללו כל דור אחראי חושב גם על מורשתו. העולם החל מאוגוסט 1945 היה מקום בריא יותר לו לא הוטלו פצצות הגרעין. בהטילם את הפצצות הפכו האמריקאים את היפאנים גם הם לקורבנות (בכל זאת, המדינה היחידה שספגה מתקפה גרעינית... פעמיים), עניין שלא הקל או מקל על פיוס היסטורי במזרח אסיה, בניגוד לאירופה (היפאנים הפגינו הרבה פחות נכונות מהגרמנים להכיר בפשעיהם למרות שפיצויים כספיים ואפילו התנצלויות הושמעו גם הושמעו).

מורשת הגרעין רודפת גם את ארה״ב כשכל שמאלן בגרוש שפתח ספר בסיס על מלה״ע השנייה מצווח שלאמריקאים אין זכות מוסרית להטיף לאחריות בתפוצת טכנולוגיה גרעינית בגלל שהם היחידים שאי פעם עשו שימוש קרבי בנשק אטומי. אתה יכול לפתור אנשים כאלו כצווחנים אבל דווקא כישראלי אתה צריך לדעת כמה רעה יכולה להיות פגיעתם.

האם היו לאמריקאים אלטרנטיבות, לבד מפלישה, להטלת פצצות הגרעין? יש שטוענים שראוי היה להזמין בכירים יפאנים לתצוגת תכלית של הפצצות טרם הטלתן על מרכזי אוכלוסיה. לא ברור אם ניתן היה לבצע מהלך כזה, נדמה לי שלאמריקאים לא היה מספיק חומר בקיע גם לפצצות וגם להדגמות ומכל מקום התוצאה היתה תלויה גם בזהות הצופים, הרי גם לאחר הירושימה העדיפו צמרת הצבא היפאני ושר המלחמה אנאמי להמשיך במלחמה והתכוונו אפילו להטיל משטר צבאי על יפאן בכדי לעצור כניעה בכל מחיר. רק התערבותו האישית של הירואיטו שהושפעה מהפלישה הסובייטית למנצ׳וריה לא פחות מפצצת האטום הבטיחה כניעה יפאנית. נכון אמנם, כפי שבני טוען, שהיפאנים התכוננו לכניעה עוד לפני הפצצת נגסקי (הויכוח היה על התנאים כשטוג׳ו (שר החוץ, לא הגנראל) תובע הבטחת מעמד הקיסר ואנאמי מוסיף תנאים כגון שיפוט פושעי מלחמה יפאנים רק ע״י יפאן) אבל כשהטילו האמריקאים את הפצצה השניה הם עוד לא ידעו זאת. למעשה קיבלה ההנהגה היפאנית את הידיעה על הפצצת נגסקי תוך כדי ישיבת הדיון על הכניעה.

יש כמובן עוד המון להוסיף על הסוגיה המעניינת מאוד הזו אבל הנקודה שלי היא פשוט התנגדות לעמדות הנחרצות ששניכם הצגתם פה בסוגיה שלדעתי לא ניתן לתת עליה תשובה מוסרית חד משמעית.

נערך לאחרונה ע"י hamora בתאריך 18-06-2010 בשעה 21:55.
ישן 18-06-2010, 22:29
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "איך יכול ליהיות שהתשובה היא..."

אמממ.... ברווז, אני אמנם מבין שנידחקתי לויכוח לא לי ושאתה בלהט הויכוח עם בני פה ואין לך זמן וכח להודעות הטרחניות שלי אבל אני התייחסתי אך ורק לסוגיית פצצות האטום על הירושימה ונגסקי, לא כתבתי מילה וחצי מילה על אחריותה של מדינת ישראל לאזרחיה.

אבל המתחיל במצווה וכו׳ אז כן, גם בעניין מדינת ישראל זו לא סוגיה פשוטה. האם מדינת ישראל צריכה להציב את אותו התעריף על אזרחי אויב כפי שהיא מציבה על חייליה? בוודאי שלא! האם אין גבול לתעריף הזה? לא בטוח. האם היית מציל חייל ישראלי בודד במחיר מליון ילדים פלשתינאים? אם התשובה שלך היא ״כן״ הרי שאין לתפישתך שום ביסוס לכל סוג של אחווה אנושית מחוץ לגבולות השבט. לפי הגיון כזה עדיף לא לשלוח משלחות חילוץ לטהיטי כי המטוס עלול להתרסק בדרך אבל אל תצפה גם מהאמריקאים למשל לנקוף ולו אצבע זעירה לטובתך. אם התשובה היא ״לא אבל השאלה דמגוגית והמספרים מגוחכים״ אזי כמו בבדיחה הישנה ״עכשיו כשסיכמנו שאת זונה בואי נתמקח על המחיר״...

אבל יש נקודה חשובה הרבה יותר והיא שהתנהגות מוסרית היא לא בשביל אחרים אלא למען עצמך. השאלה היא לא כמה מחבלים אנחנו הורגים או מה יחס ההרג בינינו לבינם אלא אילו מין חברה וצבא אנחנו רוצים. למרות הלעג בפורום אני מאמין נחרצות שלזילות חיי זרים יש הד רע בדמות זילות חיי בני השבט.

ישן 18-06-2010, 22:54

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "אמממ.... ברווז, אני אמנם מבין..."

חשבתי שהפיסקה האחרונה בהודעה שלך מדברת על נושא הדיון בין בני לביני, בגלל זה הכנסתי אותך לוויכוח שים לב שבמהלך כל הדיון הקפדתי להשתמש בדוגמאות שמדברות על אזרחים מול אזרחים ולא חיילים מול אזרחים, זה לא היה במקרה. מין הסתם יש לי דעה בנושא אבל כדי להקל על הדיון ולא לגרום לא לו להתפזר ליותר מידי כיוונים בחרתי להשאיר אותו במתווה של פגיעה באזרחים שלנו מול פגיעה באזרחים שלהם. אני לא שם ילד פלסטינאי מול מיליון חיילים, אני שם ילד יהודי משדרות מול ילד פלסטינאי מדיר אל בלח לצורך העניין. אני מסכים שכדאי לנו להישאר מוסריים בשבילנו ולא בשבילם, אבל מה מוסרי בזה שאנחנו לא נפגע במשגרי רקטות שפוגעים והורגים באזרחים שלנו בגלל שהמחבלים הסתירו אותם בבית עם אזרחים לבנונים או פלסטינאים. למה המוסר עובד כשמדובר על חיים של אזרחים פלסטינאים אבל הוא לא עובד כשמדובר על חיים של אזרחים ישראלים? בשום מקום לא התייחסתי בזילות לחיים של אזרחי האויב אלא אפילו להפך, אבל ברגע שבצד אחד של המשוואה עומדים חיי אזרחים ישראלים ובצד השני חיי אזרחי האויב שמשמשים כמגן אנושי הבחירה היא מאד קלה לטעמי. חשוב לי שוב להדגיש שאני לא תומך בהרג של חפים מפשע, אבל ברגע שהאויב משתמש באזרחים כמגן אנושי הוא הופך אותם למטרה לגיטימית (ד"א אני חושב שהטענה הזו נכונה גם ע"פ אמנת ז'נבה, אבל אני לא בטוח).

ישן 19-06-2010, 12:56

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "חשבתי שהפיסקה האחרונה בהודעה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
ברגע שבצד אחד של המשוואה עומדים חיי אזרחים ישראלים ובצד השני חיי אזרחי האויב שמשמשים כמגן אנושי הבחירה היא מאד קלה לטעמי.

לא משנה כמה?
לא משנה מתי?
לא משנה מה הנסיבות?
אני אחזור שוב לשאלה שלי מהודעה קודמת, שלא זכתה למענה:
אם יש לך מידע שיש מחבל תמאבד ברמאללה, שמתכנן פיגוע דקירה בת"א, אבל אין לך מושג איפה הוא בדיוק, והדרך היחידה שלך לעצור אותו בוודאות היא להוריד שם פצצת אטום, ולהרוג את כל אוכלוסיית העיר. תעשה את זה?

ברור לי שזו דוגמה קיצונית, אבל כמו שנאמר פה על ידי המורה, ועוד קודם על ידי אוסקר ויילד, ברגע שנסכים שאתה זונה, אפשר יהיה לדבר על מחיר.

ישן 18-06-2010, 22:02

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "שמעתי מכמה מקורות את הטענה..."

אם אתה לא בטוח שזה נכון למה הצגת את זה בתור עובדה ולא סייגת את הדברים שלך? ולא רק שלא סייגת, גם האשמת את האמריקאיים שהם הרגו עשרות אלפי אנשים רק כדי לנסות את הפצצה לא לזרוק את הכסף שהם השקיעו בבנייה שלה. בכל מקרה עד שלא יוכח אחרת הם לא ידעו שהם עומדים להיכנע וזו דוגמה מצויינת לכך שמוסר וטוהר הנשק הם דבר חשוב כל עוד שהם לא באים על חשבון האנשים שלך. כדי למנוע אי הבנות אני חייב לציין שאני ממש לא חושב שצריך להתחיל להרוג אזרחי אוייב חפים מפשע, אבל אם האויב משתמש באזרחים שלו כדי להסתתר מאחוריהם ולפגוע באזרחים שלנו אז, ורק אז, צריך להניח את המוסר וטוהר הנשק בצד ולעשות את מה שצריך כדי שהאזרחים שלנו לא יפגעו. הדם של אזרחי האויב לא אדום יותר מהדם של האזרחים שלנו!

ישן 17-06-2010, 11:12
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
מעניין למה תמיד עלינו לקחת את שוטו של שוטר המוסר העולמי
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי שין - ים שמתחילה ב "מי ששלח אותו לסיטואציה בלתי אפשרית חייב דין וחשבון"

מתי סוף סוף יציקו לנו בשאלות של מוסר?
ומי בכלל חושב שאנו צריכים להיות העם הכי מוסרי בעולם, כאשר אנו נידונים בפני כל בית דין בעולם על ההיפך מכך.
לא שמעתי שבארה'ב, גם זאת של אובמה מתחבטים בשאלה האם לדפוק משפחות שלמות במחיר הורדת פיון אחד בצבאו של המוג'אהידין. גם לא ראיתי את השמאל מתפקד באלפיו ברחובות במקרה כזה.

פתחנו את הבקבוק בפני השד המוסרי, שיוצא בכל פעם שלנו אין תשובה מוחלטת ואז נאחזים בקרנות המזבח של טוהר מידות והמוסר. עד כדי כך שאנו זקוקים לאותם אנשי רוח (שאנשים כאן מזלזלים בנחיצותם), כדי לקבוע לנו אמות מידה וקודים אתיים, באיזה זווית צריך להיות הקנה של הרובה כאשר הוא יורה על מנת לפגוע.

מספיק עם ההלקאה העצמית הנאורה הזאת, בשעה שאנו עם ככל העמים, עם יתרונותיו וחסרונותיו.
לא שמעתי מעולם פעיל שמאל יוצא להגן על משפחה שנקטפת בכביש בגין אלימות של נהגים, אם נרצחת בגלל כתם קפה על עוברה.,

כאשר נפנים סוף סוף שאמות המוסר שלנו נקבעו רק על סמך הצרכים שלנו ואם הצרכים והאילוצים עולים על אמות מוסר - אין כל סיבה שנתחבט בשאלות הללו.,
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:43

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר