לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-06-2010, 10:31
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע רשת מחשבי חיל האוויר בקריה הושבתה בשל הצפת חדר השרתים

בגליון העיתון ישראל הי!ם מהבוקר חושפים ערן נבון ולילך שובל כי שלשום בצהריים (ג') המחשבים בבנייני מטה חיל האוויר בבסיס קריה הושבתו למשך 15 שעות בגלל הצפה בחדר השרתים שנגרמה בשל עבודות שיפוצים המתקיימות בשני הבניינים החדשים של החיל.
לא נגרם נזק, אך רק אתמול בבוקר חזרו בחיל לעבוד כרגיל.
בחלק מהזמן הושבתו גם הטלפונים בבניין.
על פי המקורות של נבון ושובל בחיל האוויר, לא אבד מידע משמעותי ולא נגרם נזק ארוך טווח. ההצפה לא פגעה במחשבים המשמשים להיבט המבצעי של החיל אלא רק באלה שמשמשים להיבט הלא מבצעי.

הידיעה המלאה מתפרסמת בעיתון ישראל היום בעמוד 17.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-06-2010, 15:15
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
כדי לתת תחושה שקרה משהו אפוקליפטי..
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי אחד_שבא_והולך שמתחילה ב "לא מבין את מי זה מעניין, ולמה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אחד_שבא_והולך
לא מבין את מי זה מעניין, ולמה מפרסמים שטות שכזו..

כאילו היה איזשהוא נתק בין שדרת הפיקוד לשאר חה"א.. אבל אחרי זה לומר שהכל בסדר.

ישן 19-06-2010, 21:41
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Vani שמתחילה ב "מאין אתה יודע שזה הודלף מתוך..."

"דבר כזה משבית את העבודה בחיל האוויר... כל יומן הפגישות נמצא על המחשב וכשרוצים להכין מסמכים עושים את זה על המחשב. כל העבודה היום נעשית באמצעות מחשבים"
וההמשך, לקורא הממוצע - אוי ווי, חיל האוויר לא עבד במשך יום שלם!!! מסמכים חשובים על התקיפה הסודית ביותר באיראן נתקעו!!! מח"א לא נפגש עם רמ"ח אמל"ח כי הם לא ידעו שיש פגישה כזאת בכלל!!!! ענת קם של חיל האוויר לא הצליחה להעתיק עוד מיליון קבצים סופר מסווגים!!!! אבדנו!!!

זאת לא דליפה (מישהו דיבר עם מישהו ואותו מישהו העביר הלאה), זאת הדלפה (לא רשמית ולא מכוונת!!) של "גורמים בחיל" (ילדים בני 20 שמרגישים חשובים ובמקרה מכירים איזה כתב וכתבת של ישראל היום), שאחר כך כנראה בוצע לה צמצום נזקים על ידי גורמים רשמיים יותר בחיל האוויר..

ישן 20-06-2010, 00:36
  Vani Vani אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.10
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "ילד בן 20 עם ברזלים טריים על..."

אם יורשה לי להוסיף עוד כמה מילים בנושא. אני בטוח שהידיעה לא פורסמה בגלל ילד בן 20, ושוב אני אומר שאם זה היה משהו אפוקליפטי, אז זה לא היה מתפרסם בעיתון. לעיתונים ישראליים, מלבד עיתון הארץ, אין שום אינטרס לפגוע בבטחון המדינה. רב אמצעי התקשורת משתפים פעולה עם צה"ל ולא מפרסמים מידע שלא רוצים שיתפרסם. שים לב כמה זמן לקח לישראל היום לפרסם את הידיעה. אם זה באמת היה מתפרסם בגלל פליטת פה של ילד בן 20, אז זה היה מתפרסם כבר בבוקר שאחרי ולא שני בקרים אחרי שהאירוע התרחש. לדעתי הם חיכו לאישור של גורמים רשמיים.

כשיש משהו שבאמת לא רוצים שיתפרסם, אז הוא לא מתפרסם, נקודה. זה לא בעיה להוציא צו איסור פרסום על אירוע בטחוני שנחשב אפוקליפטי, גם אם כל העולם ואחותו מדבר על האירוע הזה ברחוב. שים לב מה היה בתקופה שחיל האוויר הישראלי הפציץ את הכור בסוריה. במשך זמן מאוד ארוך העיתונים הישראלים שיתפו פעולה. אתה באמת חושב שהעיתונאים שלנו לא ידעו את האמת? במשך כל תקופת הצא"פ הם שיחררו רמזים בתקשורת אבל לא פרסמו שום דבר מפורש.

אני שוב אומר, אירוע אפוקליפטי לא מתפרסם כל כך בקלות בעיתון. בגלל זה אני מתייחס לאירוע עם השרתים בהתאם.
ישן 20-06-2010, 00:59
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Vani שמתחילה ב "אם יורשה לי להוסיף עוד כמה..."

אני חושב שלא הבנת מה שכתבתי.

א. זה לא אפוקליפטי.
ב. התחושה שמישהו ניסה להכניס היא שזה כן אפוקליפטי.
ג. כמו לכמעט כל אירוע שיכול להתפרש רע בציבור, צה"ל הגיב.
ד. לא מוציאים צא"פ כל כך בקלות, ולא מפעילים צנזורה על כל דבר. יותר מזה - הוצאת צא"פ מנפחת דברים קטנים ולכן מעדיפים להגיב ולהוסיף כמה מילים אוף דה רקורד (קל מאוד לדעת מתי דברים נאמרו OTR ומתי הם הודלפו על ידי אינטרסנטים).
ה. אף עיתון שמכבד את עצמו לא יפרסם ידיעות כאלו שהגיעו ממקורות "זולים" (ילד בן 20) בלי לאמת עם עוד מקור ולעמת את דו"צ. ואם דו"צ אומר "תן לי יום לבדוק את זה", סביר להניח שייתנו לו יום לבדוק את זה.. (יתקן אותי יוסיפון אם אני טועה בזה) העיתונאי כנראה לא חשב שזה אפוקליפטי - וגם לא העורך.
ו. לידיעה כזאת יכול לקחת הרבה מאוד זמן עד שהיא מגיעה מהילד בן ה-20 ועד לכתב. יצא לי להתקל בכמה פרשיות שלקח המון זמן עד שהן דלפו, למרות שהן היו "סוד ידוע" בקרב ציבור רחב מאוד. ולא רק בנושאים צבאיים..
ז. "כשיש משהו שבאמת לא רוצים שיתפרסם, אז הוא לא מתפרסם, נקודה." - יש לך כנראה עוד הרבה מה ללמוד, במיווחד אם פרשת ענת קם לא הורידה לך את האסימון בנושא הזה. תקיפת הכור בסוריה - לא יודע על איזה שת"פ אתה מדבר. העיתונות בארץ פעלה בהתאם לצו הצנזורה והשתדלה מאוד ללכת על הקצה שלו...

ישן 20-06-2010, 08:04
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אני חושב שלא הבנת מה..."

נחמיה, אתה טועה.
אתה פשוט לא מבין את המאטריה העיתונאית.

בעיתונות לא דברים על אפוקליפסה.
כן מסווגים ידיעות על סקאלה שבין חשוב למעניין.
העיתונאים והעורכים שלהם בהחלט חשבו שזו ידיעה חשובה ומעניינת.
הוכחות?
1. הם נתנו לה הפניה בעמוד השער של העיתון
2. הם פירסמו אותה למרות שאלו כבר "חדשות ישנות" מלפני שלושה ימים.

(כשתהיה דובר יום אחד, ותנסה לפרסם משהו שקרה ביום חמישי, תגלה שזה בלתי אפשרי. אף עיתון לא רוצה לכתוב [בעיתון של יום ראשון על יום חמישי] על ארוע חדשותי שהתרחש ביום שלפני שלשום. לכן, בישראל, כלום לא קורה בימי חמישי אחרי 21:00)

איזה מישהו ואיזה ילד בן 20?
מקבלים דיווח ממקור.
מנסים להצליב.
פונים לדו"ץ בשאילתא ומקבלים תגובה.
אם תקרא את הידיעה תראה שתגובת דו"ץ נמצאת בידיעה.
תראה גם שהכתבים הצליבו וקיבלו אישור לידיעה גם מבכיר בחי"א.

אין קשר בין צא"פ לצנזורה.
הגיע הזמן לעשות את ההפרדה בין השניים.
כל ידיעה בנושאי צו"ב ובעוד תחומים ונושאים מסויימים מוגשת לצנזורה ויכולה לקבל אישור או להידחות.
לפעמים מודיעים בצנזורה שאין אישור לידיעה "כרגע" (כולל הסבר למניעת הפרסום. נניח, שהתקלה טרם תוקנה). במקרה כזה נהוג להגיש את הידיעה שוב ואם היא מספיק חשובה ומעניינת לדעת העורך לפרסם אותה ברגע שתאושר.

יש דברים שלא מתפרסמים, גם לאורך תקופות ארוכות. אפילו שנים.
בנוגע לתקיפת הכור בסוריה כולם הלכו על הקו האדום הדק, כנראה מתוך אינטרסים...

ישן 20-06-2010, 13:42
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי אחד_שבא_והולך שמתחילה ב "זה שטות מוחלטת. ובוא לא נדון..."

זו המשימה של העיתונות לחשוף את התקלות.
למה זו המשימה שלה?
כדי למכור עיתונים!
אפשר לעטוף את זה גם באיצטלות מגוונות ואציליות: בזכות החשיפה לציבור ולאור השמש יטפלו בתקלה כמו שצריך והיא לא תחזור על עצמה (בניגוד לתקלות אחרות שלא נחשפות לא מטופלות).
הטענות הללו נכונות ומהן נגזרת גם זכות הציבור לדעת וכו'.
אבל, שיקול הדעת לפני פירסום אינו "מועיל או לא מועיל למדינת ישראל" או "טוב ליהודים"? כמו שאמר בן-גוריון.
אלא: "זה ישפר לנו את המכירות?"
אם התשובה היא "כן, זה ישפר את המכירות" והסיפור לא נבלם בצנזורה הוא יפורסם.
.
^זאת נקודה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:18

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר