לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-06-2010, 08:42
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "היתקלויות עם סורים בחיספין ומצפ"ש אחרי 1974?"

תוכל להביא את הציטוט המדוייק?
(מודה שלא קראתי כלום מעיתוני השבת אני עסוק בקראיה אחרת)
מאז מלחמת יו"כ היו מספר חדירות של סורים בודדים. הרבה יותר משתיים. מעטות כללו נפגעים או ירי. אבל תמיד דובר על אנשים בודדים שפעלו "על דעת עצמם" או "מטעם אירגון מחבלים" ולא היו "הצבא הסורי".
ייתכן ששגיא מדבר רק על התנגשויות עם הצבא הסורי ממש.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-06-2010, 12:09
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "הוא לא מפרט מעבר לנאמר. הוא..."

טרחתי למצוא את הקטע בעצמי.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי אורי משגב מפי אורי שגיא
מאז 1974, הגבול עם סוריה שקט. פרט לשתי תקריות, אחת בחיספין ואחת בחרמון במצפה שלגים, לא היו תקריות בכלל, כי זה אינטרס סורי.

אני מקווה שאת שאר הנתונים שאורי שגיא אמר בראיון הוא בדק קצת יותר טוב.

מאז 1974 היו עשרות חדירות לרמת הגולן מכיוון סוריה.
למעלה מעשר תקריות ירי כולל מקרים של פצועים והרוגים לכוחותינו.

לאורך כל חודש אפריל 74 התנהל הקרב על כיבוש שיא החרמון (שהיום נמצא בשטח סוריה) אשכול על כך ראו כאן.

ב20 לנובמבר 1975 תקפו "מחבלים" שהגיעו מסוריה את בית המדרש של ישיבת ההסדר שאז שכנה ברמת מגשימים (היום בחיספין). בקרב שהתפתח נהרגו שלושה, בנצי ליבוביץ, נחום פניגשטיין ונדלר מאיר זאב (מייק), שלושתם בני 19 (מעניין לראות את צורת הניסוח השונה באתר יזכור על נסיבות הקרב). ראוי לציין שהישיבה הייתה יחידה צבאית לכל דבר ובצמוד אליה חנו טנקים ב"משטח" למקרה של הקפצה.

ב3 ליולי 1991 נהרג מילואימניק בחרמון פגיעת טיל לאו (או מרנ"ט אחר) שירתה חוליית מחבלים שחדרה משטח סוריה (אף אחד לא חודר משטח מדינה ריבונית בלי גיבוי שלה כך טוענת ישראל כלפי כל מדינת אויב חוץ מאשר... סוריה)
בשביעי ליולי 1992 יצאה חוליית מחבלים ממוצב סורי ותקפה את מוצב "גדי" הישראלי במשולש הגבולות ברימונים, נק"ל וRPG. רק באורח נס לא היו נפגעים לכוחותינו. אשכול על כך ראו כאן.
התחקירים על שתי התקריות הנ"ל "נעלמו" בחטיבה המרחבית שאחראית על הגיזרה, באוגדה, בפיקוד ואולי אף למעלה מכך.
מישהו רוצה לנחש מי היה ראש אמ"ן באותה התקופה?

מלבד כל אלו היו חדירות רבות נוספות של חיילים סורים חמושים בנק"ל או לא חמושים.
ב2002, למשל נתפסו שני ציידים בדרום הרמה.
ב2000 נתפס "מחבל" מסתתר ליד, או בתוך, מיכלי מים בשטחי חקלאות ליד נוב כשהואחמוש רק בסכין ארוכה ונטען שהוא "משוגע".
חיילים ו"אזרחים" סורים הוברחו מהגבול בירי ואף נורו ונהרגו בקרבתו.

דוגמא אחרי חיפוש קליל בגוגל: 9.5.2005 "אזרח" סורי שחדר לצפון רמת וצילם בוידאו את מוצבי צה"ל. NRG מעריב.
חודש קודם, 15.4.2005 חדר "מחבל פלסטיני" אל תוך מוצב צה"ל ברכס חזקה, ירה על מיכלי הדלק של המוצב מתוך כוונה לחטוף קצין במוצב ולחזור איתו אל תוך סוריה. NRG מעריב.

מאז תום מלחמת יו"כ ועד היום נורו בכמה הזדמניות שונות "חפצים מעופפים" מרמת הגולן הסורית אל הישראלית. וכן הונחו על מטענים/מוקשים על ציר נסיעת סיורי הבט"ש.

בנוסף לכל הנ"ל, אני מתקשה לשכוח שסוריה לא צריכה להפעיל טרור או לחימה מהגבול המשותף שלה עם ישראל. מאז תום מלחמת יו"כ סוריה נלחמה ונלחמת עם ישראל בהתחלה בעצה ואח"כ BY PROXY באמצעות שליח בזירה הלבנונית. הסורים ירו על צה"ל (וספגו בחזרה) לפני ובמהלך מלחמת לבנון הראשונה וקצת אחריה. עד היום הסורים ממשיכים לתספק ולממן את אויבי ישראל בלבנון.

לא ישבתי בשבתון אקדמי באוניברסיטת רייס בטקסס במכון ג'יימס בייקר. לא הייתי ראש אמ"ן ולא חקרתי את יחסי ישראל סוריה.
לא שירתתי בקבע שלושים שנה. הייתי חייל רק שלוש שנים (פחות עשרה ימים).
אפילו לא עשיתי קו בט"ש אחד ברמה.
אבל, קראתי עיתונים. אני גולש באינטרנט.
אני לא אוהב שמאכילים אותי מידע שיקרי בכפית.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 13-06-2010 בשעה 12:12.
ישן 13-06-2010, 20:29
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
ראש בורקה זה בעומק (החוף) של סיני, לא בגבול
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "אמנם אני לא נסמך על מספרים..."

למרות שהיו לא מעט תקריות בגבול עם מצריים, כולל לא מעט עם חיילים מצריים שפעלו ככל הנראה על דעת עצמם (היה המקרה של חייל שהרג 4 ישראלים, אירוע שבגללו נסגר לתנועה חופשית כביש הגבול).

בגבול עם ירדן היו לאורך כל השנים חדירות "פה ושם", וחלקן גם הסתיימו באבידות לצה"ל (כמו 3 חיילי מילואים בסיור בגזרת יריחו - אירוע שלפחות כמה פעמים באימון לפני תעסוקה היה "מקרה מבחן"). הירדנים, ככל הנראה כמו הסורים, עשו מאמצים למנוע התקרבות לגבול של גורמים עויינים, ובמשך שנים רבות מאוד היה כביש הערבה הירדני כביש צבאי למחצה (הנעים בו היו צריכים אישור שהונפק בתחנות המשטרה בעקבה או כרכ) והגישה לאזור ים המלח הירדני (שלא לכל אורכו בכלל היה כביש עד לסוף שנות ה-90) גם הוגבלה.

ישן 13-06-2010, 20:49
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "אמנם אני לא נסמך על מספרים..."

מעולם לא טענתי שמצרים או ירדן סיפקו לנו גבולות שקטים (חיפוש באשכולות ישנים יגלה לך שאפילו טענתי את ההפך).
יצאתי נגד הנסיון להוליך שולל ע"י אמירות חסרות בסיס כאילו הסורים שוחרי שלום והגבול המשותף שלנו אתם הוא הגבול השקט ביותר שיש לישראל מאז 74.
הסורים לא הגיבו על תקיפות אוויריות ישראליות בשטחם (החל מבומים על-קוליים מעל מעון הקיץ של אסד הצעיר דרך תקיפת מחנות מחבלים בעומק סוריה ועד השמדת הכור הגרעיני הסורי) גם כשישראל לקחה אחריות.
הסיבה היחידה שהסורים לא תוקפים ישירות (הם תוקפים באמצעות שליח) היא שהם לא מאמינים ביכולתם להפיק הישגים מתקיפה כזו.
ברגע שהם יחשבו שיש להם סיכוי להישג באמצעות תקיפה הם יתקפו.

ישן 14-06-2010, 06:12
צלמית המשתמש של יוסיפון

שאלה
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון] ברגע שהם..."

ישראל תתקוף כדי להשיג נדל"ן?
כבר שנים שצה"ל מסוגל לשפר את האחיזה הישראלית ברמה בקלות ולפגוע ביכולת המגננה הסורית.
מחטף, יום קרב או כמה ימי קרב והתלים חרה ואחמר אל שרקי יאכלסו יחידות תצפית והאזנה צה"ליות. יכולות ההגנה על רמת הגולן ישתפרו, יכולות ההסתרה מפני הסורים יתגברו, יכולות התצפית שלהם לתוך השטח שלנו יפגעו קשות ושלנו לשטח שלהם ישודרגו עשרות מונים.
כאמור יכולות הלחימה והתגובה הסוריות לא מרשימות.
למה ישראל לא עשתה את זה ב35 השנים האחרונות?

ישן 14-06-2010, 11:33
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
"תקרית" מ-1995
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "טרחתי למצוא את הקטע בעצמי. ..."

הפלוגה שלי תפסה קו ברמת הגולן. החבר'ה ירדו מהבט"שית לנוח ולאכול משהו. אחרי זמן לא קצר פתאום אחד מהם שם לב שבקירבתם יושב חייל סורי (בתוך תחום ישראל) חמוש ומביט בהם בעניין רב. הוא יכל כמובן לחסל אותם בקלות. ברגע שהבחינו בהם, מפקד הסיור שכח שיש לו נשק אישי ורץ לבט"שית וכיוון אל הסורי את המאג. הסורי התעורר לחיים בצעקות היסטריות, כיוון את הקלאצ' לשמיים ודרך אותו שוב ושוב עד ריקון המחסנית. למגינת ליבו של מפקד הגיזרה, חבריי ליחידה חסו על הבחור ועצרו אותו במקום לירות בו וחסל. הסתבר שמדובר היה בחייל צעיר מאוד שעבר מסכת התעללות קשה מהותיקים עד כדי כך שהחליט לערוק כאקט של ייאוש. למיטב ידיעתי, זה לא המקרה הראשון ולא האחרון מסוג זה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:51

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר