לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה
לינקים שימושיים עידכון 23/5/2012 האביב כבר כאן, הקיץ עוד מעט מגיע, ואיתו ימים שטופי שמש - הגיע הזמן לעשות בעצמכם!
חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > עשה זאת בעצמך
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-06-2010, 15:58
  אינקה אינקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.09
תגובה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אינקה שמתחילה ב "שאלה לגבי בניית ארון ושולחן מחשב"

זיו - לא תיכננתי שום דבר בינתיים
אז אלך על סנדויץ' גם בנוגע לארון וגם בנוגע לשולחן (אא"כ סיבית אכן מספיק טוב והפרש המחירים משמעותי ואפשר לעבוד עם זה)
בינתיים רק שרטטתי את הארון (כולל מידות) ועכשיו אני רוצה לברר איך בדיוק צריך לבנות
זויות או הברגה ישירה? את הדפנות הצדדיות לחבר מצידי הבסיס או עליו? איך הכי כדאי לחבר את המדפים? אם את השלד כדאי בכל מקרה מסנדויץ' האם למדפים מספיק סיבית? וכו'..
אני גם צריך לחשבון את הגודל של המדפים בהתאם לעובי של הדפנות וכו'..

שכחתי לציין שהארון יהיה ללא דלתות אלא עם וילון (כנראה).

הארון שאני מתכנן הוא גובה: 220 ס"מ. רוחב: 140 ס"מ. עומק: 45 ס"מ.

כשהארון הכי זול שמצאתי היה 1200 שקל ל120 ס"מ, שכולו סיבית למעט הדלתות שהן MDF, ועוד איזה 300 ש"ח להובלה.

גם סיבית נמכרת בפלטות ואפשר לחתוך אותה? כמה עולה פלטה של סיבית בערך?
רק כדי לדעת את הסדר גודל - כמה בערך עולה פלטה של עץ מלא פשוט?

EtEoR - כמו שכתבתי, ארון באורך 120 ס"מ עולה 1500 (לפי מה שביררתי). אם זה באמת ייצא לי אותו מחיר ייתכן ואוותר על ההרפתקאה

השאלה הגדולה היא האם הדברים הזולים באמת שווים משהו? בד"כ זול יוצא ביוקר זה כלל די נכון. קרובים שלי קנו איזה ארון בזול במבצע או משהו, הוא התפרק להם אחרי די מהר...

במידה ואבנה - אשמח להביא תמונות.

הנה צילום של השרטוט שעשיתי. (מצטער על האיכות והעיוות הקל, אין לי סורק)
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י אינקה בתאריך 17-06-2010 בשעה 16:13.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-06-2010, 19:14
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי אינקה שמתחילה ב "תגובה."

מחיר פלטת סיבית הוא כ120₪ בממוצע. לגבי חיתוך, תלוי במקום שתקנה.

לגבי חיבור, תלוי בחומר. סיבית חלשה יותר, דורשת יותר ברגים, ונוטה להתפצפץ בהברגה ישירה, לכן עדיף זוויות פלסטיק. לנגרים יש כמובן פטנטים טובים יותר, אבל מסובכים באמצעים ביתיים.
בסנדוויץ' אפשר הברגה ישירה (רצוי לקדוח קודם חורים עדינים) החיסרון הוא בראשי ברגים נראים לעין מהדפנות החיצוניות.
ברוב הארונות והשולחנות הפלטה העליונה מונחת מעל הדפנות. הפלטה התחתונה (אם קיימת) נמצאת לפעמים בין הדפנות, ובגובה של מספר סנטימטרים מהרצפה.

לגבי מדפים; רצוי לחבר לפחות מדף אופקי אחד בברגים שיחזק את שלד הארון, ואת היתר... בכל דרך שנראית לך לנכון. אפשר כמו בארון רגיל עם יתדות מתכת קטנות לגובה משתנה.

חשוב לוודא לפני התכנון את עובי הפלטה עליה תעבוד, מספיקה סטייה של מילימטר או שניים כדי לדפוק את כל התכנון. חשוב גם להראות את התוכנית לנגר שחותך לך את הפלטה, (ולא לתת לו סתם דף עם מספרים) הוא בד"כ יראה שגיאות של מתחילים די בקלות

לא בטוח שארון שתבנה לבד יהיה זול יותר/טוב יותר/יפה יותר (בקר באיקאה) אבל לפחות הוא יהיה מה שאתה רוצה

אין לי מושג לגבי מחירי חיתוך, תלוי בנגר שאליו תלך.

לגבי אורך חיים; נכון שהרהיטים היום חד פעמיים, אבל בימינו אף אחד כבר לא רוצה להתקע עם אותו ארון כל החיים. וגם לא בטוח שמה שאתה תבנה בלי נסיון, יחזיק יותר.

ישן 21-06-2010, 19:17
  אינקה אינקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.09
שאלות נוספות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אינקה שמתחילה ב "שאלה לגבי בניית ארון ושולחן מחשב"

כמעט כולם מנסים לשכנע אותי שלא כדאי - שזה לא יותר זול ושזה מסובך וכו'...

בכל מקרה בינתיים עוד לא הרמתי ידיים

בסוף אשאר עם המידות הקודמות כי בכל מקרה המידות הקטנות יותר לא יחסכו לי פלטה מאחר והניצול במידות הללו של הפלטה פחות מוצלח..
אבל, רק לשתי הדפנות החיצוניות אשתמש בפלטה עם ציפוי צבעוני ולא לבן, ובכל הפנים אשתמש בציפוי לבן, מה שאמור להוזיל.
(אחרי שחשבתי על זה הסתכלתי בארון שלי ושמתי לב שזה בדיוק איך שהוא עשוי.

לשאלות:

1) איזה עובי של פלטה כדאי לארון? האם 17 מילימטר מספיק?
2) עדיף פלטה מאיזה עץ - אשוח אדום או טווין?

נערך לאחרונה ע"י אינקה בתאריך 21-06-2010 בשעה 19:32.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:09

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר