לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-06-2010, 19:07
  idanmag idanmag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.07
התייעצות לגבי קבילת מפקד

שבת שלום לכולם,
רציתי להתייעץ אתכם על מקרה שקרה לי אתמול.
התגייסתי באוג' 08 ועוד חודש וחצי אני אמורה להשתחרר. תפקידי הוא משקית כוח אדם (לא עשיתי קורס לתפקיד, אך אני ממלאת אותו במלוא המקצועיות אף על פי שלא עברתי חפיפה מעמיקה. ומי שיודע קצת על שלישות- אז יכול להבין שדרוש המון השקעה ורצינות כדי לבצע את התפקיד כמו שצריך). המפקדת שלי מאוד מעריכה אותי ואת תפקודי והיא לא ממעיטה בלהחמיא לי. בנוסף יש דוח מדדים שכל חודש מגיע למחלקתי (לרמ"ח) ומאז שניכנסתי לתפקיד (לפניי היו המון בנות שהוחלפו בעקבות פקוד לקוי) הדוח בציונים גבוהים מאוד ,)גם 100)- מה שמייצג את המחלקה שלי לטובה ומראה שהתפקוד בה תקין וברמה גבוה.
אתמול נתקלתי בבעיה, מפקדתי ביקשה ממני לשטוף את משרדה, כאן אני רוצה לציין שאני עושה כל דבר שמורים עליי לעשות, אם זה לנקות : שירותים, מחסנים וכו'. אין לי תלונה אחת ובעיות התנהגות חריגות, ואני ביקשתי לדבר איתה ביחידות כדי להסביר לה למה אני לא אשטוף את המשרד. בשיחה שלנו התבטאתי בצורה בוגרת בלי להתחצף או להתנשא, והסברתי לה שאני מתוך עקרון אישי לא מתכוונת לשטוף לה את המשרד.
וכאן אני אסביר את העיקרון שלי: אני חושבת שבקשות שפקודים מתבקשים לעשות ממפקדיהם מתוקף הסמכות שלהם צריכה להגיע ממקום של מקצועיות (מתוקף התפקיד) ולא דברים אישיים.
אני אמרתי לעצמי שאני הולכת לשבור סטיגמה שהרבה אנשים חושבים על חיילים (ובעיקר) חיילות בצה"ל, שאני לא הולכת לשטוף או להכין קפה לאף מפקד בעקבות הדרגה שלו. אני רוצה לציין שוב שלא היו לי שום בעיות עם הקצינה שלי. הסברתי את עצמי לפניה והייתי בטוחה שהיא תבין ותתחשב בי.
לאחר השיחה והסירוב שלי לנקות לה את המשרד (המשרד אישי שלה ואני לא יושבת איתה באותו משרד) הק' לא הפסיקה להתנקל אליי, היא אמרה לי שאני הולכת לשאת בהשלכות של העיקרונות שלי. היא שיחררה אותי ב 5 וחצי (אני משרתת נסיעה של 2 וחצי מהבסיס) במקום בשעה הקבועה שלי, היא לא התחשבה בכך שהמצב הכלכלי שלי בבית לא טוב ובעקבות השעה המאוחרת אני לא אוכל לעבוד בעבודתי (יש לי אישור עבודה). היא אמרה לי שאני לא הולכת לקבל שום דבר שקשור ל- "פריבלגיות" שחיילים זכאים לקבל :ימי ד', שיחרור מוקדם, לצאת לעבודה. והכל בעקבות כך שלא הסכמתי לשטוף את משרדה.

אותי זה מקומם, כיוון שאני התגייסתי לצבא עם מוטיבציה גבוה ובמשך השירות שלי נתתי מעצמי את ה110% שאני יכולה לתת ויותר. לא הוצאתי הקלות ת"ש (למרות שיש לי זכות ואני צריכה) כיוון שרציתי לעשות את התפקיד שלי כמו שצריך ולא להוציא הקלות. יצאתי בשלב מאוחר לקצונה (אך חתמתי ויתור בעקבות דברים אישיים). אני מאוד תומכת בצה"ל וגאה להיות חלק מהמערכת הזאת, מאוד תומכת בערכים שצה"ל מייצג ומעריכה את החיילים שהם קרביים, ואם הייתי יכולה גם אני הייתי מתנדבת לשירות קרבי.

לסיכום רציתי לשמוע דעות אובייקטיביות לגבי איך שנהגתי, איך אני אמורה לנהוג עכשיו. האם אני יכולה לקבול את אותה קצינה. האם יש עם מי לדבר כדי שיעזור למצב שלי.

תודה רבה למי שיעזור ויגיב.

(השם משתמש שאני כותבת ממנו הוא של קרוב משפחה ולא שלי).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-06-2010, 19:39

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "בצבא יש פקודות, ויש מפקדים,..."

תודה רבה על התגובה.
אני מבינה את הראש שלך שהולך לפי הפקודות.
אבל לפעמים יש "פקודות" (ואני בטוחה שהיית/ או שאתה עדין חייל) שיכולות לפגוע בכבוד שלך (שבוא נגיד הדבר היחידי שנשאר לי במחלקה שאני נמצאת) שהן לא הגיוניות.
בגלל שהמפקדת שלי עברה קורס קצינים היא יכולה לבקש ממני כל דבר, ואני אבצע???
יש לי ראש ואני מבינה מתי הפקודה היא מהותית לתפקיד (וליחידה) ומתי זה מגיע מאגו .

נמאס לי שדברים כאלה נעשו לגיטימים בצבא!
מה השטיפה שלי תתרום למפקדת הזאת??. מצטערת מאוד, יש לי יכולות ותכונות מאוד גבוהות, וזה שהצבא לא ניצל אותם זה לא אשמתי. אני לא מתכוונת לנקות אף משרד! (פה מבתבטא העיקרון שכ"F חשוב לי! אין לי בעיה בלשטוף משרד, הבעיה שלי שקצינים משתמשים בסמכות שלהם לתת לחיילים משימות שממש הם לא צריכים לעשות).

ועזבו את זה שאיך שהמפקדת שלי ביקשה ממני לשטוף לה את המשרד היה מבזה ומשפיל (אם היא הייתה באה בגישה של- את יכולה בבקשה לעזור לי, יש לי יום לחוץ והמשרד ניראה לי טוב, בבקשה תעזרי ותשטפי אותו- הייתי עושה את זה).

ישן 19-06-2010, 08:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי idanmag שמתחילה ב "נסחפתם קצת. העקרון שלי הוא..."

אני אבהיר לך עוד פעם:
המשרד של המפקדת שלך הוא משרד צבאי. צריך לנקות אותו ומי שעושה את זה אלה החיילים של היחידה - במקרה הזה את. לו הייתה דורשת ממך לשטוף את החדר שלה, את היית צודקת.

כפי ששיפ אמר, המפקדת שלך יכלה להעלות אותך משפט בקלות, משפט בו היית נמצאת אשמה בסירוב פקודה - מפליא אותי שעברת שירות שלם מבלי להבין את זה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 19-06-2010, 09:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי idanmag שמתחילה ב "בסדר [B]הבנתי[/B] שלקבול אותה..."

כפי שאמרתי, זה רק מראה את העובדה שלא הפנמת היכן את נמצאת.
לוחמים עושים כל יום דברים "משפילים" בהרבה ממה שאת מדברת עליו. זה חלק מהגדרות התפקיד של החייל - לשמור על סביבת עבודה נקיה, וזה כולל משרד.*

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 19-06-2010, 11:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי idanmag שמתחילה ב "אין לי מה להגיב לך על זה. זה..."

כי ההשפלה היא רק בראש שלך. את מקובעת באיזושהי פנטזיה שלא קשורה למציאות, למרות שירות צבאי - עצוב, האמת.

ישן 18-06-2010, 19:32

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי opie שמתחילה ב "נשאר לך בסה"כ חודש וחצי..."

תודה רבה על התגובות כולם!
אני ממש לא רוצה לקבול את המפקדת שלי, אני באמת מעריכה אותה. ואני חושבת עיניין שטיפת המשרד ו"ההתנקמות" שלה כרגע זה עיניין מגוכך!
אני לא מוכנה לוותר על העיקרון שלי (והסברתי למה). היא כן מתנקלת אליי, והיא הודתה בפניי שבעקבות שלא שתפתי לה את המשרד אני הולכת לסבול מיחס מאוד מזלזל עכשיו.

אני לא מבינה למה אי אפשר להתחשב בחייל שהוא באמת חייל טוב! (ויש חיילים אצלי במחלקה שגם סירבו לשטוף את המשרד של המפקד שלהם. כייון שזה לא התפקיד שלהם!). אני חושבת שהאגו של המפקדת שלי נפגע ובגלל זה היא מגיבה כך. אני לא מוכנה לעבור על זה בשתיקה אף על פי שנשאר לי עוד חודש וחצי, יש עוד בנות שיבואו אחריי, ואני בטוחה שגם הן לא ירצו לספוג יחס משפיל שכזה.
ובנוסף על כך זה מעצבן אותי, כל הקצאה שהביאו למחלקה שלי (בן היתר בעופרת יצוקה), התנדבתי ונשלחתי למקומות מסוכנים- שלא קשורים לתפקיד שלי! אני בפיקוד העורף, ולכן יש הקצאות שלא קשורות לתפקיד, וכשמקפיצים אותי לעיתים תכופות למטבחים ושמירות- הכל אני עושה!
אני פשוט לא יכולה לקבל את זה, שבעקבות משהו כ"כ זניח אני הולכת לסבול (ועזבו את העיניין הקטן הזה שאני סמלת ואני עומדת להשתחרר, ולקראת השחרור אצלנו "הפזמניקים" נהנים משירות קל יותר)

ישן 19-06-2010, 11:49
  משתמש זכר קרנפון קרנפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.09
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי idanmag שמתחילה ב "תודה רבה על התגובות כולם! אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי idanmag
תודה רבה על התגובות כולם!
אני ממש לא רוצה לקבול את המפקדת שלי, אני באמת מעריכה אותה. ואני חושבת עיניין שטיפת המשרד ו"ההתנקמות" שלה כרגע זה עיניין מגוכך!
אני לא מוכנה לוותר על העיקרון שלי (והסברתי למה). היא כן מתנקלת אליי, והיא הודתה בפניי שבעקבות שלא שתפתי לה את המשרד אני הולכת לסבול מיחס מאוד מזלזל עכשיו.

אני לא מבינה למה אי אפשר להתחשב בחייל שהוא באמת חייל טוב! (ויש חיילים אצלי במחלקה שגם סירבו לשטוף את המשרד של המפקד שלהם. כייון שזה לא התפקיד שלהם!). אני חושבת שהאגו של המפקדת שלי נפגע ובגלל זה היא מגיבה כך. אני לא מוכנה לעבור על זה בשתיקה אף על פי שנשאר לי עוד חודש וחצי, יש עוד בנות שיבואו אחריי, ואני בטוחה שגם הן לא ירצו לספוג יחס משפיל שכזה.
ובנוסף על כך זה מעצבן אותי, כל הקצאה שהביאו למחלקה שלי (בן היתר בעופרת יצוקה), התנדבתי ונשלחתי למקומות מסוכנים- שלא קשורים לתפקיד שלי! אני בפיקוד העורף, ולכן יש הקצאות שלא קשורות לתפקיד, וכשמקפיצים אותי לעיתים תכופות למטבחים ושמירות- הכל אני עושה!
אני פשוט לא יכולה לקבל את זה, שבעקבות משהו כ"כ זניח אני הולכת לסבול (ועזבו את העיניין הקטן הזה שאני סמלת ואני עומדת להשתחרר, ולקראת השחרור אצלנו "הפזמניקים" נהנים משירות קל יותר)

כבר בכמה הודעות את כותבת שיש משימות שהן "לא התפקיד של...". אני אגלה לך סוד, לא קיים מקצוע צבאי שנקרא "מנקה משרדים" וגם לא "חייל תורנויות". קיבלת פקודה? באותו רגע זה הפך להיות התפקיד שלך, גם אם רשום במחשב שאת "משקית כ"א" וגם אם רשום שם "מח"ט גולני". כמו שכבר אמרו פה לא פעם, לנקות משרד צבאי (בשונה מחדר שינה פרטי) זה משימה לגיטימית לכל דבר, אולי זה לא הכי נעים ואולי זה קצת משפיל אבל אין מה לעשות. גם לנקות שירותים סתומים ולהוציא את הסחל'ה מהניקוז של המטבח זה לא הכי נעים (מבטיח לך שזה הרבה פחות).
את מספיק זמן בצבא כדי לדעת ש...את בצבא. אני מצטער אם התגובה שלי יצאה קצת תוקפנית אבל ממה שאני קורא פה את פשוט מתבכיינת, לא מבינה את מקומך, ומנסה ליפייף את זה עם כותרות מפוצצות של "ערכים" ו"כבוד האדם".
את יכולה גם להגיד שהקצינה שלך לא בסדר שהיא מתנכלת אלייך (ולדעתי היא באמת קצת לא בסדר, כי לפי מה שאת מתארת זה נשמע כמו התנהגות קצת ילדותית), אבל מצד שני תגידי תודה שלא נשפטת על סירוב פקודה, כי זה בדיוק מה שהיה פה. ועוד פקודה חוקית ולגיטימית לחלוטין.
בהצלחה בהמשך, מקווה שתתחילי לראות דברים בפרופורציות נכונות ותביני שאת חיילת ולא פרילנסרית שעושה טובה למדינה שהיא מתגייסת.

ישן 19-06-2010, 13:28
  CoPilot CoPilot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי idanmag שמתחילה ב "התייעצות לגבי קבילת מפקד"

בעיקרון אני מסכים איתך, ואני חושב שזה לא דבר לגיטימי שאת תנקי את המשרד של המפקדת שלך. אבל כמו שאמרו כאן זו פקודה, והיא חוקית.
בהרבה משרדים ומקומות אחרים בצבא עושים מסדרים אחת לשבוע, ואז כולם יודעים שזה הזמן לנקות, במקרה הזה נחסכת הרגשת ההשפלה, כי כולם עושים את זה וכי חייבים לעשות את זה למען עצמנו בראש ובראשונה.
אני יכול לתת דוגמא חיה מהיחידה שלי: ברוב החדרים יושבים חוגרים בנוסף לקצינים, אבל יש חדר אחר ששני קצינים יושבים בו בלבד, וכמובן שבמסדרי יום חמישי הם מנקים כמו כולם, ורק הם, את החדר שלהם. כולל לסחוט את הסמרטוט המצחין. זה לא כזה קשה ואף אחד לא צריך לעשות את זה במקומם. גם את החדר של המ.גף (רס"ן) אף אחד לא מנקה בשבילו, הניקיון תלוי בו.

לקבול את לא יכולה. אני הייתי נושך שפתיים, מעביר סמרטוט בצורה הכי חאפרית שאפשר ומסיים עם זה למען המשך יחסים תקינים עם המפקדת שלי. מכיוון שכבר קרה מה שקרה את יכולה להציע לה לשחוח, על מנת שתבין למה נפגעת מהבקשה שלה, למה היא מתנהגת כמו שהיא מתנהגת כרגע, אחרי שסירבת לה תוך כדי שהיא שוכחת את כל התרומה שלך לאורך כמעט שנתיים.

מעבר לכך, אם היא מתנכלת אלייך אין סיבה שתתאמצי בעבודתך, תנסי לעשות את המינימום שאת יכולה, לפחות תרגישי שאת נותנת כמו שאת מקבלת, ולא תתרגזי בכל פעם מחדש.
לגבי היציאה בשעות מוקדמות בעקבות עבודה-זה דווקא נושא שקומם אותי. את עושה את זה בעקבות בעיות כלכליות בבית ולא בשביל הכיף שלך, איזה זכות יש לה לגזול ממך מלהתפרנס בכבוד?! תפני דרגה אחת מעלייה, או כמה שצריך ותציגי את הנושא הזה ואך ורק את הנושא הזה (בלי להזכיר למה מלכתכילה זה קרה) ותנסי להגיע למצב שאת יכולה לפחות להתפרנס בכבוד בחודש וחצי שירות שנותרו לך.
זה לא הרבה, תהיי חזקה.
ישן 19-06-2010, 21:07

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "1. נראה שזה לא המקרה. 2. זו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Zed3
1. נראה שזה לא המקרה.
2. זו התחשבות מעבר, וכמו כל פריווילגיה, הגיוני שחייל שעושה בעיות, ישללו ממנו את הפריווילגיות

קצת מכעיס אותי שאתה קובע ישר שזה לא המקרה. אחרי שעה 4 אין לי עבודה בבסיס ולכן אני לא נשארת עד 5 וחצי. אחרי המקרה אני נשארת שעה וחצי ללא מעש. וכן, אם אני נוסעת שעתיים וחצי הביתה ישר לעבודה ומסיימת בלילה, כניראה שאני כן צריכה לעבוד .

ואחרי התגובות שלכם, יצא לי לחשוב. אולי באמת עשיתי טעות וכן הייתי צריכה למלא את הפקודה הזו כמו כל שאר הפקודות שאני ממלאה. מקווה שיהיה בסדר.
תודה כולם!

ישן 19-06-2010, 21:26
  Vani Vani אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.10
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי idanmag שמתחילה ב "[QUOTE=Zed3]1. נראה שזה לא..."

לפחות את מבינה שעשית טעות.

את במצב טוב יחסית - במשך כל השירות שלך התבקשת לשטוף פעם אחת את המשרד של המפקדת שלך. את אוטוטו משתחררת. לא היה קורה כלום אם היית מנקה את משרד המפקדת שלך פעם אחת במשך כל השירות שלך. מה גם שהמאבק הסמלי שלך לא שווה הרבה והוא לא שובר שום סטיגמה. מקסימום חיילים אחרים ינקו את המשרד של המפקדת שלך והכל ישאר על קנו. בסופו של יום גם המאבק האידיוטי שלך לא הצליח וגם קיבלת בראש. זה היה שווה את זה?

זה בסדר לעמוד על עקרונות, אבל את צריכה לקחת בחשבון שאפשר לחטוף על זה ולהיות מוכנה לחטוף על זה. גם לי יש עקרונות ואני עמדתי עליהם והייתי מוכן לחטוף בגלל זה, אבל ידעתי גם מתי לוותר על עקרונות מסויימים.
ישן 20-06-2010, 00:03
  גולבו כחולות גולבו כחולות אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.08.02
עזרה מקווה שקצת יסייע בעבורך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי idanmag שמתחילה ב "התייעצות לגבי קבילת מפקד"

שבוע טוב.
לאחר קראתי את שכתבת וגם את התגובות והחלטתי לכתוב תגובה משלי.

קודם כל ובראש ובראשונה את יכולה ורשאית לקבול ! על כל עניין ועל כל דבר(גם על הדבר הזה) וכל מי שאמר לך שלא, טועה. בסופו של דבר הדברים ייבדקו ויוחלט הלאה איך ואם לטפל בזה אבל לקבול את רשאית.

קבילה אינה דבר "רע" או "אסור" היא בסך הכל עוד דרך של הצבא להתמודד עם אותה מציאות צבאית מיוחדת, חייל שמרגיש/חושב שפוגעים בו מעבר למותר, לשם הוא פונה - בגלל זה יש גוף מקצועי ומסודר שמטפל בזה. או כמו שאמר חיים לסקוב הרמטכ"ל החמישי ונציב קבילות החיילים הראשון:"חייל העומד על זכויותיו הוא חייל הממלא את חובתו".

מנסיון - המשרד שלה, צריך להישטף על ידה, גם ונניח שביטיס צודק (והרי אל תיהיה צודק תיהיה חכם) ובכל זאת זו פקודה לשטיפת משרד צבאי, בכל זאת הייתי קובל על זה.

ברגע שהמפקדת שלך מתנכלת לך בעקבות אותו מקרה (וזה מה שקורה) אז את לא צריכה, את חייבת לקבול אותה על זה (במידה ואכן דיברתן על זה).

דין משמעתי, מאיפה באתם ? ספק אם ניתן לשפוט אותה על זה, וגם אם כן אז איזה עונש היא תקבל כבר כי סירבה לשטוף לה את המשרד באותו מעמד ? (למרות שכל תורנות, משימה, פקודה ובקשה היא מילאה??).

פשוט תקבלי, תגלגלי את השתלשלות האירועים (עשית את זה כאן די יפה) במדוייק (כולל לציין את עובדת היותך בסדר) ועדיף שתכיני גם גיבוי (עדיף בכתב/הקלטה) למה שקרה וקורה איתך ואיתה.

לאורך שירותי הצבאי כחייל וכמפקד נתקלתי בהמון מקרים (וגם קבלתי וגם קבלו אותי) אני באמת מבין לליבך וחושב שמדובר במקרה מוגזם מצידה, גם ולו נהגת באופן חד פעמי לא בסדר, עצם זה שבאת ודיברת על זה בצורה רצינית והסברת את עמדתך לא צריך לגרום לה לפגוע בך, בטח שלא להשאיר אותך בבסיס "סתם" כדי להראות שהיא חזקה יותר.

בקשר לקולה-במבה, בסוף מדובר פה על יחסים אישיים בין מפקדים-פקודים, בכל מקום ובין אנשים שונים יש מרקם שונה, היו לי המון מקרים שקניתי וגם קנו לי אוכל והדברים "חרגו" מגדר אותם יחסים רשמיים והיו גם מקרים שנשארו ללא כל חריגה או עניין, בסופו של דבר רצוי לכל הצדדים לזכור שאנחנו בני אדם, אנשים וצריך לפני הכל (ואחרי הכל) להתייחס גם לזה ולתת כבוד לכל אדם באשר הוא אדם ללא קשר לדרגה או תפקיד.

בקשר לקפה, הפקודות שונו, היום אסור למפקד לבקש מחייל להכין לו קפה (בעיקר פקל"שיות) אולם בפועל שוב זה רק תלוי ביחסים האישיים בין האנשים, הכרתי מספיק פקידים ופקידות שזה היה אך טבעי להם להכין קפה (ומה רע בזה ?), הכרתי כאלה שלא היו מוכנים (פגע ברגשות/כבוד שלהם) - אז בסדר הסתדרנו לבד. וגם לא מעט פעמים אני הייתי זה שהכין קפה לחיילים שלי (בכיף (: ).

יש לציין שכמובן שעדיף לפתור כל מחלוקת בתוך הבית, אבל ממה שאני מבין, במקרה הזה, כמו שכבר ציינתי כנראה שאין מנוס מקבילה.

לסיכום, שיהיה בהצלחה, עם זה, בלי זה וגם בהמשך הדרך.

ישן 20-06-2010, 06:28
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי גולבו כחולות שמתחילה ב "מקווה שקצת יסייע בעבורך"

בא נבהיר כמה דברים:
1. יוצא לא מעט פעמים שפקודים שוטפים את איזורי העבודה - מה לעשות, העובדה שזה משרד לא הופכת את זה לשונה מאיזורים אחרים. אני אגיד יותר מזה - התפיסה המעוותת שמפקד "חייב" לשאת בנטל בדיוק כמו החיילים שלו הפכה למוגזמת ביותר. מה לעשות, בניגוד למה שנדמה, יש למפקד לא מעט דברים לעשות, ואם הברירה היא עבודה או נקיון, אני מעדיף עבודה
2. זה לא אומר שהמפקד לא צריך לנסות ולמלא את צרכיו לבד, אבל הגענו כבר לאבסורד לא נורמאלי, כאילו אסור לדרוש שום דבר מחייל שיכול לפגוע ב"רגשותיו העדינים".
3. אסור להגיע למצב בו מפקד חייב משהו לחיילים שלו או לוקח מהם כסף. משחקי קלפים, התערבויות או "לך תקנה לי משהו, אני אחזיר לך אחרי זה...".
כל ה"במבה-קולה" וכדומה זה בדיוק מה שפוגע ביחסי מפקד ופקוד - ומוביל ישירות לנושא האשכול.

ישן 20-06-2010, 07:45
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "בא נבהיר כמה דברים: 1. יוצא..."

ביטיס, די.

הרי יש צבא ויש צבא...

ועד שלא התאגדו צה"ל-שטח וצה"ל משרדים לעד יהיה זה לגיטימי לחיילי המשרדים לפקפק בכל מילה שיוצאת מהפה של מפקדם ולקבול על כל דבר חוקי בעליל שלא מוצא חן בעיניהם.

ואז עוד לספר על עקרונות ו"אני דווקא רציתי לתרום אבל הצבא ככה וככה..."

לפותחת האשכול-
שאלת שאלה, קיבלת תשובה (שלילית) מהערכאות הגבוהות ביותר בפורום בתחום, האופציות שלך עכשיו הן:

1) להפנים את העובדה שלא ביזו, השפילו, התעללו ו\או פגעו בך בשום צורה.
אלא דרשו ממך לבצע את תפקידך. כן כן, תפקידך, בין אם אתה מש"קית ב"ם או טייסת אכזריות בשייטת מטכ"ל- לנקות זה חלק מהתפקיד.

2) לסרב להפנים- ללכת ראש בקיר ולסבול פעמיים הן מהיחס שהמפקדים יפנו כלפייך (שהוא צודק לחלוטין, כל עוד הוא\היא לא ממציאים שיטות חדשות ורק גוזלים ממך את הפריווילגיות אין בזה שום פסול, פריווילגיה היא זכות יתר ולא זכות בסיס) והן מהעבודה שקצין הקבילות יסרב לטפל בפנייתך.

3) לפגוש קב"ן, אולי הוא יעזור לך להבין שאף אחד לא פגע לך בכבוד.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 20-06-2010, 16:59
  גולבו כחולות גולבו כחולות אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.08.02
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "בא נבהיר כמה דברים: 1. יוצא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
בא נבהיר כמה דברים:
1. יוצא לא מעט פעמים שפקודים שוטפים את איזורי העבודה - מה לעשות, העובדה שזה משרד לא הופכת את זה לשונה מאיזורים אחרים. אני אגיד יותר מזה - התפיסה המעוותת שמפקד "חייב" לשאת בנטל בדיוק כמו החיילים שלו הפכה למוגזמת ביותר. מה לעשות, בניגוד למה שנדמה, יש למפקד לא מעט דברים לעשות, ואם הברירה היא עבודה או נקיון, אני מעדיף עבודה
2. זה לא אומר שהמפקד לא צריך לנסות ולמלא את צרכיו לבד, אבל הגענו כבר לאבסורד לא נורמאלי, כאילו אסור לדרוש שום דבר מחייל שיכול לפגוע ב"רגשותיו העדינים".
3. אסור להגיע למצב בו מפקד חייב משהו לחיילים שלו או לוקח מהם כסף. משחקי קלפים, התערבויות או "לך תקנה לי משהו, אני אחזיר לך אחרי זה...".
כל ה"במבה-קולה" וכדומה זה בדיוק מה שפוגע ביחסי מפקד ופקוד - ומוביל ישירות לנושא האשכול.

1 - נכון ותקין, שוב לא אמרתי שהחייל לא צריך לשטוף גם איזורי עבודה וזה גם קורה, אבל נראה שבמקרה הזה היה שונה (על פי דבריה). וללא ספק עבודה של מפקד קודמת לניקיון.
2 - מפקד דורש, צריך לדרוש וזה תפקידו, חייל עדין בצבא לומד ומתחנך.
3 - או שלא הבנת אותי או שאני לא הבנתי אותך, כל הדברים שכתבת מעולם לא קרו אצלי וכמובן שאסור שיקרו. נושא האשכול הוא מעט טיפה שונה.

ישן 20-06-2010, 06:11
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי איציק חתוכה בן מרדכי שמתחילה ב "[size=4]אני היחיד פה שחושב..."

אתה בינתיים היחיד שלא עשה צבא, והיחיד שאין לו מושג לגבי גבולות תפקיד ואחריות.
גישה כמו שלך וכמו של הכותבת, היא המתכון הבטוח לעימות עם המפקדים שלך ולוודא שלא יהיה רצון להתעסק איתך (במובן הטוב של הדבר).
אתה לא מבדיל בין משהו שהוא מתפקידו של פקוד (לנקות את שטח העבודה - בין אם מדובר במשרד, טנק, ג'יפ וכדומה) לבין משהו שהוא לא (כמו לנקות את המגורים הפרטיים).
אם אתה לא מסוגל להבין את ההבדל, צפוי לך שירות צבאי מאכזב, ולאחר קריירה מאכזבת יותר...

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 20-06-2010 בשעה 06:15.
ישן 20-06-2010, 18:52
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי איציק חתוכה בן מרדכי שמתחילה ב "עם כל הכבוד, אני עוד לא..."

תגיד לי, מאיפה הגעת? כמה שטויות כתבת עכשיו, אתה יודע? ומה אתה מדבר על מעצר מנהלי כאילו יש לך מושג מה זה בכלל? כי ראית כמה פרקים של דרמת משטרה זולה כלשהי?

נראה לך שאתה יכול להגיד מה שאתה רוצה רק כי זה הגיע אליך במקרה? יש חוק שעוסק בדיוק באנשים כמוך.

סימן ד': ריגול

מסירת ידיעה לאויב

111.
[ד/21]

מי שביודעין מסר ידיעה לאויב או בשבילו, דינו – מאסר עשר שנים; היתה הידיעה עלולה להיות לתועלת האויב, דינו – מאסר חמש עשרה שנה; התכוון בכך לפגוע בבטחון המדינה, דינו – מאסר עולם; גרם ברשלנות שתימסר לאויב או בשבילו ידיעה העלולה להיות לתועלתו, דינו – מאסר שלוש שנים.

אז שיהיה בהצלחה.

ישן 20-06-2010, 17:51
  איציק חתוכה בן מרדכי איציק חתוכה בן מרדכי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.06.10
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי ScarFace שמתחילה ב "נראה אותך אומר.."

יש הבדל בין לנקות שטח שהוא "ציבור" יעני משמש את כולם ובין לנקות שטח פחות או יותר פרטי

מה זאת אומרת?
אני לא יודע אם אתם זוכרים אבל בבית ספר היסודי תמיד היה תורן כיתה שהיה מנקה את הכיתה, בין היתר מרים ניירות שלא הוא זרק ואוסף את הכסאות ומנקה את הלוח, כל אחד היה תורן כיתה בתורו, לגיטימי לחלוטין, עכשיו תארו לכם שמנהל בית ספר(שללא ספק יש לו סמכות על התלמיד והתלמיד צריך להקשיב לו) אומר לתלמיד, בוא תנקה לי את המשרד, האם זה חוקי? ברור שלא! האם המשרד של המנהל הוא חלק מהבית ספר? כן! האם המשרד של המנהל שייך לבית הפרטי שלו? לא! אז למה זה לא חוקי? כי מה שעושה עבודות ניקיון בתורנות למען שאר הכיתה או במקרה של הצבא למען שאר הבסיס לא אמור לעשות עבודות ניקיון אישיות בשביל מפקדים/מנהלים, עם כל הכבוד שלמפקד יש תפקידים מאוד מאוד חשובים והוא "שווה יותר" משאר החיילים, זה לא אומר שהם צריכים לנקות אחריו את הזוהמה שלו.

נערך לאחרונה ע"י איציק חתוכה בן מרדכי בתאריך 20-06-2010 בשעה 17:55.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:45

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר